Výber BFZ U14 skončil 5. na turnaji v Belehrade

Počas uplynulého víkendu sa výber BFZ vekovej kategórie U14 predstavil v Belehrade na 16.ročníku medzinárodného turnaja “ Trofej Beograda 2018″. Okrem Bratislavy sa turnaja turnaja zúčastnili výbery Slovinskej Ljubľany, Gréckeho Solúnu, Maďarskej Budapešti, Čierno Horského Nikšiču, Južnej Moravy, zástupcu Bosny a Hercegoviny Sarajeva a domáceho Belehradu. Po 10 hodinovej ceste sa výprava ubytovala v Hoteli Rex v Belehrade spoločne s ostatnými výpravami. V predvečer turnaja zorganizovali usporiadatelia technickú poradu, kde sa upresnili informácie k jednotlivým stretnutiam a technické zabezpečenie turnaja. V sobotu čakali na chlapcov dva zápasy, o 9:00 proti Ljubľani a podľa výsledku prvého stretnutia druhé stretnutie proti jednému z dvojice Sarajevo – Južná Morava. Model turnaja bol nadstavený tak, že v druhom stretnutí sa stretli proti sebe víťazi prvých stretnutí a porazení prvých stretnutí. Zápas s Ljubľanou začali chlapci s chuťou, počas prvých 15 minút si vypracovali 3 dobré šance, ale bohužiaľ ich nevyužili a platilo známe nedáš – dostaneš ,náš  súper svoje šance využil a po 1.polčase vyhrával 2:0. Druhý polčas bol identický, naše šance zostali nevyužité, súper nám strelil daľšie 4 góly a aj keď vývoj stretnutia tomu nenasvedčoval, prehrali sme kruto 6:0. Stretnutie Južná Morava – Sarajevo, s ktorého mal vzísť náš další súper sa skončilo nerozhodne 0:0, pri pokutových kopov mali pevnejšie nervy chlapci Sarajeva a tak nás popoludní čakalo stretnutie proti Južnej Morave. Chlapci sa dokázali s vysokej prehry rýchlo spamätať a hlavne dokázali streliť góly. Južnú Moravu sme porazili 2:0, keď sa presadili Harceg a Mišovič. Po tomto víťazstve bolo jasné, že v nedeľu nastúpime o konečné 5 – 6.miesto a našim súperom po odohratí v druhej skupine bude Budapešť.Po stretnutí s Južnou Moravou chlapci využili prírodné kúpalisku v parku Ada Ciganlija, kde za krásneho slnečného počasia zregenerovali. Podvečer sme absolvovali prechádzku historickým centrom Belehradu. V nedeľnom stretnutí o umiestnenie sme proti Budapešti boli jasne lepší, chlapci predviedli výborný kolektívny výkon a zvíťazili 5:1. Strelcami gólov boli: Mišovič 2, Nagy, Fraňo a Ďurica. Napriek debaklu v prvom stretnutí od Ľjubľany, ktorá turnaj nakoniec vyhrala sme skonštatovali, že takáto medzinárodná konfrontácia a hlavne v týchto mládežníckych kategóriach má opodstatnenie a budeme v nej pokračovať. Domov sme sa vrátili po 5 hodinovom čakaní na Srbsko – Maďarskej hranici až hodinu po polnoci, ale všetci nominovaní hráči a realizačný tím si z Belehradu odniesol krásny futbalový zážitok. Chlapcov svojou účasťou na turnaji podporili predseda BFZ Juraj Jánošík a vedúci sekretár BFZ Ján Farbula.