Výbery BFZ U16 a U17 víťazne v prípravných stretnutiach

Výbery BFZ U16 a U17 po d vedením trénera Michala Pančíka sa v utorok 2.4.20419 predstavili v prípravných stretnutiach. Na ihrisku OFK D.Lužná boli ich súpermi rovesníci výberu Jihomoravského krajského fotbalového svazu. V prvom stretnutí sa predstavili starší chlapci U17. Po úvodnom oťukávaní postupne prevzali iniciatívu chlapci nášho výberu, mali aj šance, ktoré však v 1.polčase nevyužili. Druhý polčas priniesol rovnaký obraz. Vedúci gól strelil v 68.minúte Ondrej Cíferský peknou strelou k tyči z hranice pokutového územia. Chlapcom z Moravy sa podarilo vyrovnať v 80.minúte, keď najskôr chybu obrany ratoval brankár Novotný ale na dorážku Petrova bol bezmocný. Napriek vyrovnaniu naši chlapci nezložili zbrane a o ich zaslúženom  vítazstve rozhodol v 85.minúte Samuel Blažek.

Výber BFZ U17 – Výber jmKFS U17 2:1 ( 0:0) – Góly: 68. Cíferský, 85. Blažek – 80.Petrov Rozhodovali Choreň – Martiš, Krčová

Výber BFZ – Krížik – Mrnka, Števaňák, Rácz, Zechel – Hedera ,Kolník,Matta, Búša – Havlas, Sliacky Striedali: Novotný – Olejka, Cíferský, Fandel, Blažek tréner: Michal Pančík

Výber BFZ U17

Výber BFZ reprezentovali:

FK Inter Bratislava (8) : Branislav ŠTEVAŇÁK, Jakub KOLNÍK, Erik HAVLAS, Dávid HEDERA, Oliver FANDEL

FC Petržalka (5) : Filip KRÍŽIK, Marek MRNKA, Martin ZECHEL, Viktor SLIACKY, Ondrej CÍFERSKÝ

Lekár: František ŽÁK

Druhé stretnutie výberov do 16 rokov bolo kvalitatívne slabšie ale ukázalo trénerovi Pančíkovi slabiny, na ktorých je potrebné popracovať do budúcna. V hre našich chalpcov bolo množstvo nepresností a do šancí sa dostávali sporadicky. Počas celého zápasu prevládala bojovnosť. Jediný gól stretnutia strelil za náš výber Matej Matula.

Výber BFZ U16 – Výber jmKFS U16 1:0 ( 1:0) – Gól: 32.Matula Rozhodovali: Krčová – Choreň, Martiš

Výber BFZ U16 – Bučák – Lichner, Kostúr,Mygyarics, Holka – Pružinec, Michalovič, Rexa,Závodský – Matula, Dežulian Striedali: Vaňo, Daniel, Džavoronok, Vašš, Wiesner, Ďugel, Rácz