ÚRADNÁ SPRÁVA Č.3 ZO DŇA 19.07.2019

Sekretariát

Sekretariát BFZ oznamuje, že ponúka na predaj pamätnicu BFZ . Cena jedného výtlačku je 25€. Bližšie informácie k predaju Vám podá vedúci sekretár BFZ p. Ján Farbula ( 0903/ 718 450).

Sekretariát BFZ oznamuje, že na zasadnutí VV SFZ dňa 18.6.2019 v Košiciach boli schválené novelizácie registračného a prestupového poriadku a tiež súťažného poriadku, účinné dňom schválenia t.j. 18.6.2019. Znenie novelizovaných spomínaných poriadkov nájdete v odkazoch  nižšie.

RaPP SFZ

https://mediamanager.sportnet.online/media/csm/f/futbalsfz.sk/2019/06/55604950-0513-4238-8e0c-3129ed1b9338.pdf

Súťažný poriadok SFZ

https://mediamanager.sportnet.online/media/csm/f/futbalsfz.sk/2018/06/1e791a05-23d8-4930-8abe-fb864d08b81b.pdf

Športovo – technická  komisia

Emailová adresa ŠTK BFZ na komunikáciu s klubmi:

email ŠTK: stk@futbalbfz.sk

  • Oznamy

Vyžrebovanie súťaží BFZ nájdete na webových stránkach BFZ

TIPOS III.liga BFZ: https://bfz.futbalnet.sk/sutaz/2681/

IV.liga BFZ: https://bfz.futbalnet.sk/sutaz/2682/

SD3R: https://bfz.futbalnet.sk/sutaz/2684/

Súťaže MD3R a SZRL, MZRL budú vyžrebované v priebehu budúceho týždňa.

Disciplinárna  komisia

U.č.  4: Róbert Greňa 1210524 (TJ Záhoran Jakubov, S4BA). Berie na vedomie žiadosť menovaného o určenie pokuty za pozastavenie výkonu športu a podľa čl. 37/6 DP rozhodla o určení pokuty za pozastavenie výkonu športu vo výške 40 €, podľa čl. 12/2 DP (zberná faktúra). Poplatok za prerokovanie 10.-€.

Odvolanie proti rozhodnutiu Disciplinárnej komisie BFZ (okrem rozhodnutí podľa čl. 37/3, čl. 5 alebo čl. 8 DP) sa podáva na Disciplinárnu komisiu BFZ, v lehote do siedmich dní odo dňa oznámenia rozhodnutia Disciplinárnej komisie BFZ (čl. 84 ods. 1 DP).

Matrika

Znenie Registračného a prestupového poriadku SFZ /RaPP/, schválené VV SFZ dňa 18. júna 2019 nájdete na stránkach www.futbalsfz.sk/legislativa-predpisy-sfz-poriadky, bfz.futbalnet.sk a www.futbalbfz.sk /dokumenty/.

Zmeny a doplnenia Registračného a prestupového poriadku SFZ (schválené VV SFZ dňa 18. júna 2019):

Článok 19/2 – Registračné obdobia.Žiadosť o prestup amatéra sa podáva v registračných obdobiach a to:

a) od 26.06. do 15.07. kalendárneho roka (letné registračné obdobie bez obmedzenia)

b) od 01.07. do 30.09. kalendárneho roka (letné registračné obdobie s obmedzením)

c) od 01.07. do 30.09. kalendárneho roka (letné registračné obdobie zo zahraničia)

d) od 01.01. do 31.03. kalendárneho roka (zimné registračné obdobie s obmedzením)

e) od 01.01. do 31.03. kalendárneho roka (zimné registračné obdobie zo zahraničia)

Oznamujeme FK, že nový termín prestupu amatéra bez obmedzenia začal už dňom 26.6. 2019 a skončil dňom 15.7. 2019. Prestup amatéra s obmedzením začal dňom 1.7. 2019 a končí 30.9.2019.                         

Odstupné za prestup amatéra bez obmedzenia /čl. 37 RaPP/ sa stanovuje podľa stupňa súťaže, z ktorého hráč prestupuje a do ktorého hráč smeruje a podľa veku hráča, ktorý hráč dosiahne v súťažnom ročníku, počas ktorého prestupuje.

Odstupné za hráča podľa článku 37a až 37c sa uhrádza prostredníctvom mesačnej zbernej faktúry na účet SFZ – viď čl. 37/4. Kompletný návod na použitie nájdete aj na: www.futbalsfz.sk/issf-platobne-predpisy.

Komisia mládeže

a/ vyžrebovanie súťaží – súťažný ročník 2019/2020

KM oznamuje FK, že postupne bude na stránke futbalnet.sk zverejnené vyžrebovanie jednotlivých súťaží prípraviek. Žiadame FK, aby si skontrolovali svoje domáce stretnutia a prípadné nezrovnalosti nahlásili na mail: pavel.prikopa@futbalsfz.sk , konecny58@centrum.sk

b/ súťaž PMD U8 – organizácia turnajov

Celkový počet prihlásených družstiev: 41 družstiev. Rozdelenie družstiev do skupín: sk.A – J ( štvorčlenné ), sk.I – päťčlenná, je zverejnené na stránke futbalnet.sk a futbalbfz.sk.

Termíny organizácie turnajov počas jesennej časti:

T1: 14. – 15.9.

T2: 28. – 29.9.

T3: 12. – 13.10.

T4: 26. – 27.10.

T5: 21. – 22.9. ( len skupina I )

Žiadame FK, aby do termínu 23.8. nahlásili na mail: pavel.prikopa@futbalsfz.sk ,konecny58@centrum.sk termín organizácie turnaja ( dátum, začiatok turnaja, počet ihrísk, zodpovedná osoba za organizáciu turnaja )

Komisia rozhodcov a delegátov

Potvrdzuje termín a miesto konania letného predsezónneho seminára rozhodcov a delegátov BFZ, ktorí budú zaradení na nominačnú listinu v nasledujúcom súťažnom ročníku: 5.8.2019, hotel Nivy v Bratislave. Pozvánky a program budú pozvaným účastníkom poslané mailom. Upozorňuje rozhodcov, aby si vzhľadom na nadchádzajúce dovolenkové obdobie včas zabezpečili absolvovanie lekárskych prehliadok, keďže potvrdenia o nich majú odovzdať na seminári.

Upozorňuje rozhodcov a delegátov zväzu, aby si, ak tak ešte neurobili, vygenerovali v ISSF faktúru na zaplatenie členského na súťažný ročník 2019/2020. Po prihlásení do ISSF stačí kliknúť na odkaz „Moje členské poplatky“ na hornej lište a nasledujúci postup je intuitívny. Faktúru je potrebné uhradiť najneskôr do 26.7.2019.

Ospravedlnenia: Lauer 20.7.-16.8. (s výnimkou seminára); Harajbič 12.-23.8.; Ježík 2.-9.8.; 23.-24.8., 25.8. (do 12.00); Henček 31..-3.8.; Farkaš R. 3.-4.8.; Jablonický 21.7.-2.8.

Trénersko – metodická komisia

Úsek vzdelávania trénerov:

Oznamuje trénerom, že TÚ SFZ v spolupráci s TMK BFZ bude organizovať v Bratislave Školenie trénerov UEFA Grassroots C licencie (predbežný termín september – december 2019) a školenie trénerov UEFA B icencie (termín august 2019 – február 2020). Počet miest na školeniach je obmedzený na min. 16 a max. 24 osôb.

Termín školenia UEFA B licencie : 24.08.2019 – 14.12.2019

Organizácia školenia: 12 výukových blokov + práca v mikroskupinách a záverečné skúšky.

Blok termín deň čas Miesto
B1 24.08.2019 sobota 08:30 – 17:30 Bratislava
B2 29.08.2019 štvrtok 09:00 – 15:00 Bratislava
B3 10.09.2019 utorok 15:00 – 20:30 Bratislava
B4 20.09.2019 piatok 15:00 – 20:30 Bratislava
B5 28.09.2019 sobota 08:30 – 14:30 Bratislava
B6 08.10.2019 utorok 15:00 – 20:30 Bratislava
B7 17.10.2019 streda 15:00 – 20:30 Bratislava
B8 27.10.2019 nedeľa 08:30 – 14:00 Bratislava
B9 11.11.2019 pondelok 15:00 – 20:30 Bratislava
B10 17.11.2019 nedeľa 08:30 – 17:00 Bratislava
B11 08.12.2019 nedeľa 08:30 – 16:30 Bratislava
B12 14.12.2019 sobota 09:00 – 18:00 Bratislava
Mikroskupiny 10.09. – 17.11.2019
Záverečné skúšky 18.01 – 01.02.2020

Pozn.: Mikroskupinu tvoria 4 študenti, z ktorých každý sa musí zúčastniť 4 tréningov, pričom 1 tréningovú jednotku zorganizuje vo vlastnom klube pod dohľadom mentora a na ďalších 3 sa zúčastní ako pozorovateľ (1x organizácia + 3x účasť).

Poplatok za školenie: Predpokladané náklady 300,- EUR (poplatok zahŕňa: prenájom učební na teoretickú časť, prenájom šport. areálu, odmeny lektorom).

1.Splátka 250,- EUR (uhrádza pri podaní prihlášky výhradne formou „online platba kartou“). 2 Splátka sa vypočíta na základe reálnych nákladov za školenie (poplatok sa vracia len v prípade nedostatočného počtu prihlásených).

Prihlášky: len elektronickou formou do 16.08.2019,

– online prihlášku nájdete na stránke: https://ticketing.futbalsfz.sk

– na prihlásenie sa musíte byť registrovaný v https://my.sportnet.online/

TMK BFZ upozorňuje FK prihlásené do regionálnych súťaží na povinnosť predložiť mená trénerov s platnou trénerskou licenciou zaevidovaných v ISSF systéme nasledovné :

  • Seniori (III. a IV. liga) – minimálne UEFA B licenia
  • Dorast (III. liga starší a mladší) – minimálne UEFA B licencia
  • Starší žiaci (II. liga) – minimálne UEFA B licencia
  • Mladší žiaci (II. liga) – minimálne UEFA Grassroots C licencia.

Predloženie zoznamu trénerov (netreba zasielať licenciu) je potrebné zaslať na e-mail adresu : tmkbfz@gmail.com do termínu :

  • Seniori (III. a IV. liga) – do 25.07.2019
  • Ostatné mládežnícke súťaže (starší a mladší dorast III. liga, starší a mladší žiaci II. liga) – do 01.08.2019

Predložený zoznam trénerov do regionálnych súťaží seniorov Tipos III. liga Bratislava:

por. Klub Hlavný tréner Trénerská licencia
1 FK Lokomotíva Devínska Nová Ves Jozef Balog UEFA B
2 SFC Kalinkovo Atila Pinte UEFA PRO
3 FC Malacky Štefan Horný UEFA PRO

Predložený zoznam trénerov do regionálnych súťaží seniorov IV. liga Bratislava:

por. Klub Hlavný tréner  Trénerská licencia
1 CFK Pezinok-Cajla Juraj Mrva UEFA B
2 TJ Záhoran Kostolište Vladimir Kožuch UEFA B
3 SDM Domino Bratislava Eduard Pázmány UEFA B
4 ŠK Svätý Jur Štefan Maťaš UEFA A

V prípade, že FK nepredložia mená trénerov do požadovaného termínu, prípad bude odstúpený DK BFZ na doriešenie.

Úsek mládeže:

N O M I N Á C I A hráčov výberu BFZ U-15 (nar. po 1.1.2005)
na kontrolný zraz dňa 23.7.2019, 17:00 Akadémia ŠK Slovan Bratislava

Hráči:

FC Petržalka (7): Stanislav TARABA, Matúš BOTH, Timotej SLÚKA, Július JELÍNEK, Marek GULA, Matúš VLNA, Dominik ZENTKO

SDM Domino (5): Matúš KAROVIČ, Oskar MOLNÁR, Ivan KOSTOLNÝ, Martin POLNIŠ, Max TOKOŠ

FK Inter Bratislava (5): Matúš RATICA, Martin MIKITA, Matej BLAHUŠIAK, Henrich Gabriel TÓTH, René FEDER

FKM Karlova Ves (3): Jonáš ZICHÁČEK, Michelangelo RINALDI, Matúš ORSZÁGH

MŠK Senec (2): Marián LIPKA, Adrián SIPOS

FK Lamač Bratislava (2): Michal HUDEC, Dávid POLÁK

ŠK Svätý Jur (1): Samuel GABURA

Náhradníci:

FK Rača Bratislava (2): Adam TAUFER, Šimon HUDÁK

FK Inter Bratislava (1): Ján Jakub PALENČÁR

ŠK Svätý Jur (1): Dávid BORDÁČ

SDM Domino (1): Branislav KUSYN

RT :

Vedúci tréner : Eduard VILČINSKÝ

Tréneri : Walter RISCHER, Ján HULLMAN

Vedúci: Ondrej PENZEŠ

Lekár: Marián MAREŠ

Výstroj hráčov : kopačky, chrániče, hygienické potreby, karta poistenca, cestovný pas

Zraz nominovaných hráčov je v utorok 23.07.2019 o 16:30 hod – Akadémia ŠK Slovan Bratislava (Telocvičná 11, Bratislava). Ukončenie zrazu bude cca o 19:00 hod. na mieste zrazu. Prípadné ospravedlnenia je potrebné hlásiť na t.č.: W. Rischer – 0905 160 663.

N O M I N Á C I A hráčov výberu BFZ U-17 (nar. po 1.1.2003)
na MT – Memoriál Františka Harašty 2019 (ČR) 23-25.07.2019

Hráči:

ŠK Slovan Bratislava (11): Marek MIČÁK, Richard HEČKO, Filip ZAMEČNÍK, Lukáš SEČANSKÝ, Tobias ČONGRÁDY, Viktor SLIACKY, Marek MYDLA, Peter DORNAI, Rudolf BOŽIK, Timotej MURCKO, Matúš KOSEČEK

FC Petržalka (4): Ondrej CÍFERSKÝ, Daren BUČÁK, Lukáš HOLKA, Dávid MAGYARICS

FK Inter Bratislava (2): Stanislav MATELEHA, Filip VAŇO

FKM Karlova Ves (1): Filip ZÁVODSKÝ

Náhradníci:

FK Inter Bratislava (3): Stanislav TURČANÍK, Daniel DŽAVORONOK, Šimon REXA

ŠK Slovan Bratislava (2): David DŽAVORONOK, Jakub KAZÍMIR

SDM Domino (1): Samuel BLAŽEK

RT :

Vedúci tréner : Eduard VILČINSKÝ

Tréneri : Michal SUCHOMEL, Viktor PORTH

Vedúci: Marek PORVAZNÍK

Výstroj hráčov : kopačky, chrániče, hygienické potreby, karta poistenca, cestovný pas

Zraz nominovaných hráčov je v utorok 23.07.2019 o 14:30 hod – Štadión Pasienky ŠK Slovan Bratislava (vchod od OC Polus). Ukončenie zrazu bude štvrtok 25.07.2019  cca o 19:00 hod. na mieste zrazu. Prípadné ospravedlnenia je potrebné hlásiť na t.č.: M.Suchomel – 0903 481 197

Plán akcií BFZ na 2.polrok 2019

Dátum Akcia Kategória
Júl:
18.07.2019 KZ – BFZ U17 – 2003 (Rapid) BFZ U17
23.07.2019 KZ – BFZ U15 – 2005 BFZ U15 – mimo FA
23 – 25.07.2019 TU – Memoriál Františka Harašty (ČR) BFZ U17
August:
06.08.2019 KZ – celodenný zraz BFZ U15 – 2005 (TJ+PZ) BFZ U15
10 – 14.08.2019 RT U15 – 2005 – Memoriál Gejzu Princa (KE) BFZ U15
20.08.2019 KZ – celodenný zraz BFZ U14 – 2006 (TJ+PZ) BFZ U14
September:
05.09.2019 KZ – celodenný zraz U17 (TJ+PZ) BFZ U17 – mimo FA
10.09.2019 KZ – celodenný zraz U14 (TJ+PZ) BFZ U14
10 – 11.09.2019 RT PPT BFZ U13, U14 (Poprad) BFZ U13, U14 – mimo FA, ÚTM
14 – 18.09.2019 RT U14 – (Senec) BFZ U14
16 – 18.09.2019 TU – Moravia Danubia Cup U17 (ČR) BFZ U17 – mimo FA
24.09.2019 KZ – celodenný zraz U13 (TJ+PZ) BFZ U13
30.09 – 2.10.2019 TU – MT BFZ U13 Ľubľana (SLO) BFZ U13
Október:
22-23.10.2019 MiniChampions Liga – finále Nemšová Chlapci U12, dievčatá U14
November:
24.11.2019 HSM SFZ – TU základné kolo U13 Kluby BFZ U13
29.11.2019 KZ – BFZ U13 (TJ) BFZ U13
30.11.2019 TU – MT BFZ U13 Bratislava Cup BFZ U13
01.12.2019 HSM SFZ – TU základné kolo U15 Kluby BFZ U15

 


PARTNERI
  • BSK
    ZSE
    TIPOS
  • JAKO
    VINO LEVICE
    DEMISPORT
    TOP 4
    FUTBAL SERVIS
    SLOVNAFT
    ROYAL BUS TRAVEL
    MATEP
    EAV
    QI gold