Superpohár po presvedčivom víťazstve získal zástupca JmKFS – FK Mutěnice

V Ivanke pri Dunaji mali v sobotu 21. júna nielen hody, ale aj skutočný sviatok futbalu. V tejto obci neďaleko Bratislavy sa totiž uskutočnil  premiérový zápas o Superpohár 2014 medzi víťazom Pohára BFZ – FK Slovan Ivanka pri Dunaji a víťazom Juhomoravského kraja – FK Muteňice. Oveľa lepšie ho zvládli hostia z Moravy, ktorí presvedčivo vyhrali a získali tak po prvykrát do svojej vitríny Superpohár 2014.

Organizátori z BFZ a z domáceho klubu Slovan Ivanka p. Dunaji sa na toto stretnutie pripravili dokonale po všetkých stránkach. Pred ním vystúpili miestne mažoretky, mužstvám zahrali hymny obidvoch krajín a prihovorili  sa k nim starostka Ivanky pri Dunaji p. Magdaléna Holcingerová a predseda BFZ p. Juraj Jánošík. Pred výkopom domáci funkcionári odovzdali reprezentačný dres SR mužstva do 17 rokov a dres kapitána seniorskej reprezentácie Martina Škrtela s podpismi všetkých hráčov svojmu hráčovi a staršiemu dorastencovi Alexandrosovi Iliopoulosovovi, ktorý sa ťažko zranil pri dorasteneckom stretnutí a doteraz absolvoval niekoľké náročné operácie. Stretnutie bolo na hracej ploche celkom vyrovnané, lenže hostia z Moravy mali oveľa lepšiu koncovku. Už v prvom polčase zahodili tri tutovky, dve mal na kopačke Čepil a jednu Baťa. Po prestávke však hráči FK Mutěnice využili svoje ďalšie šance a do otvorenej domácej obrany strelili štyri góly. Ku cti družstvu Ivanky pri Dunaji slúži to, že do konca bojovala o čo najlepší výsledok a aspoň čestným gólom zmiernilo svoju vysokú prehru. ,,Nastúpili sme v oklieštenej zostave, lebo niektorí hráči už odišli na dovolenky, koniec sezóny nás tiež dosť vyčerpal, lebo sme dlho bojovali o účasť v novovytvorenej III. lige skupina Bratislava. Myslím si však, že prehra je pre nás dosť krutá, na začiatku druhého polčasu nás dva rýchle inkasované góly položili do kolien.  Zápas sme však úplne nevzdali, chceli sme hrať až do konca, súper bol však tentoraz lepší. Pre nás bola táto sezóna celkom dobrá, čo sme chceli, to sme splnili. V novom ročníku sa vynasnažíme obhájiť víťazstvo v Pohári BFZ, hoci to bude veľmi ťažké,“ povedal nám kapitán Ivanky Zoltán Szórád. Tréner FK Muteňice Peter Zemánek mal na stretnutie takýto názor: ,,S takýmto vysokým víťazstvom sme nerátali, o to viac nás teší aj to, že sme dobre reprezentovali Juhomoravský kraj. Súper ukázal dosť futbalovej kvality, nebolo jednoduché ho tak vysoko zdolať. Máme za sebou vydarenú sezónu, postúpili sme do divízie, vyhrali sme dva cenné poháre. V prvom polčase sa nám nedarili využívať šance, po prestávke sme však potrestali súperove chyby v obrane ďalšími gólmi. Pre futbal je dobré, že sa uskutočnila táto konfrontácia, v Ivanke pri Dunaji sme sa stretli s milými ľuďmi, na čele s prezidentom Slovana Ivanka pri Dunaji ako aj s pracovníkmi BFZ, ktorí sa o nás vzorne postarali.“

FK Slovan Ivanka – FK Mutěnice 1:5 (0:1), góly. 88. Szabo – 39. a 80. Čepil, 47. Závorka, 49. Baťa, 82. Koštuřík. Pred peknou návštevou cca 500 divákov s prehľadom rozhodoval Peter Cvengroš, na čiarach mu asistovali Katarínka Smolíková a Andrej Chromý. Moderátorom stretnutia a bavičom publika bol Peter Augustovič. Družstvá nastúpili v týchto zostavách – FK Slovan Ivanka pri Dunaji: Herko – Martinka,  Sabo, Droxel, Nedvěd – Kapišovský, Rajt (59´ Bujna), Szabó, Lepko – Lipnický, Zsórád. FK Mutěnice: Horecký –  Chromeček, Varmuža, Kupčík, Vydařilý – Holešinský, Benešovský, Lamáček /67´Bíza/, , Závorka /79´Pavelka/ – Čepil, Baťa /56´Košturík/.

Víťazovi l. ročníka Superpohára 2014 FK Mutěnice a finalistovi FK Slovan Ivanka pri Dunaji slávnostne odovzdali cennú trofej a putovný pohár predseda BFZ Juraj Jánošík a predseda JmKFZ Pavel Bláha. Na stretnutí boli prítomní aj predseda ObFZ Bratislava-mesto Ľubomír Suchý, predseda ObFZ Bratislava-vidiek Miroslav Baxa, predseda ŠTK Ján Farbula, Milan Lônčík, člen VV BFZ, Ivan Kružliak, predseda komisie rozhodcov BFZ, Darina Ščibrányová, sekretárka BFZ a Pavel Príkopa, organizačný pracovník a matrikár BFZ. Medzi hosťami boli aj legendy československého futbalu. Z Moravy Rostislav Václavíček, Jindřich Sloboda a Karel Jarušek, zo slovenskej strany bratia Ján a Jozef  Čapkovičovci, Jozef Barmoš, Jozef Šajánek, Marián Novotný, Miroslav Kovařík.  Nepostrádateľným momentom celej vydarenej akcie boli manželia Paškovci, Dáša a Dušan – prezident klubu, ktorí sa podieľali na vydarenej akcii svojím šarmom a priateľským prístupom k celému podujatiu.