ŠK Tomášov sa stal víťazom Pohára BFZ

Víťazom Pohára Bratislavského futbalového zväzu 2015 sa stalo ŠK Tomášov, ktorý vo finále na štadióne TJ Čunovo zdolal FC Rohožník 3:1 (3:0). Stretnutie dvoch účastníkov III. Bratislavskej ligy aj napriek veľkej horúčave malo veľmi dobrú úroveň. Víťazné družstvo ŠK Tomášov bol strelecky oveľa efektívnejší, už do prestávky rozhodli o svojom premiérovom triumfe v tomto pohári.

Rohožník síce v III. lige po 29. kolách má o 26 bodov viac ako Tomášov, dominoval v držaní lopty, ale tentoraz narazil na výborne pripraveného súpera, ktorý vydal zo seba všetky sily.  Tomášov dal prvý gól po chybe brankára , ktorý do siete pustil strelu Briešku. Druhý gól pridal po ukážkovej strele Brányik a tretí z pokutového kopu Repáň. Po prestávke sa Rohožník snažil urobiť niečo s výsledkom, stačil ho však iba skorigovať, keď nádhernou bombou takmer z 30 metrov znížil Nemec  na konečných 1:3.

,,V tomto zápase sme si verili, hoci sme čakali, že Rohožník bude futbalovejší. Predsa len na našej strane bolo viac odhodlania, väčšie srdce vyhrať. Dobre sme sa pripravili po taktickej stránke, veľmi nám tiež pomohol rýchly gól. Do druhého polčasu sme išli s trojgólovým náskokom, našim zámerom bolo aj naďalej hrať aktívne. Finále ukázalo, že je rozdiel medzi ligou a pohárom,  Rohožníku sme boli vyrovnaným súperom, azda sme mali viac športového šťastia,“ povedal nám kapitán víťazného tímu Roman Repáň. ,,Vo finále sme z môjho pohľadu odohrali kvalitný zápas, aj kondične sme boli na tom lepšie, tento triumf si veľmi ceníme. Prostredie a atmosféra boli na úrovni, finále bolo dôstojným zavŕšením tohto ročníka Pohára BFZ. Mali sme v ňom aj kopec šťastia, lebo sme dvakrát postúpili na jedenástky. Výborne nám pracovala defenzíva, troška máme problémy so zakončovaním, paradoxom bolo, že vo finále sa nám veľmi darilo strelecky, tentoraz sa to otočilo v náš prospech. Z Čunova odchádzame domov veľmi spokojní,“ povedal nám tréner Tomášova Maroš Jakim, ktorý pre trest nemohol zápas koučovať z lavičky.

,,Mali sme ambície vyhrať, žiaľ, prvý polčas sme absolútne nezvládli, hneď na začiatku stretnutia sme dostali zbytočný gól, ktorý otriasol našim mužstvom. Súper trikrát trafil bránu a prehrávali sme 0:3. Za takého stavu sa už veľmi ťažko hrá, v druhom polčase sme dali veľmi pekný gól, ale celkovo sme sa v koncovke trápili.  Tomášov vyhral zaslúžene, bojoval, chcel viac získať tento pohár. Na našom výkone sa už prejavila únava z náročného programu,  hrávali sme aj v týždni v stred u. Hráči chodia do práce, alebo študujú,  na takúto záťaž nie sú zvyknutí.  Aj na tento zápas sme chlapcov zbierali po ceste piatimi autami. Celkovo sme však s našim vystúpením v pohári i v lige v tejto sezóne spokojní,“ skonštatoval  asistent trénera FC Rohožník Štefan Rusnák.

,,Keď nás vedenie BFZ oslovilo, či by sme nechceli zorganizovať finále Pohára BFZ, tak som súhlasil, lebo aj takto sa náš klub zviditeľní. Myslím si, že v Čunove sme dokázali, že máme na to schopnosti, všetko prebehlo v poriadku, nenašiel sa žiadny rušivý moment. Snažili sme sa všetko dobre pripraviť hlavne po organizačnej stránke. Futbal sa mi páčil, obidve mužstvá podali kvalitné výkony, tempo a nasadenie bolo iné ako je napríklad v IV. lige, kde pôsobíme,“ povedal nám prezident TJ Čunovo František Bodics.

FC Rohožník – ŠK Tomášov 1:3 (0:3). Góly: pred 200 divákmi rozhodovali  Chromý – Smolíková, Dobrovský, ŽK: Troják, Škuta, Špoták – Jáger. Rohožník: Adamovič – Troják, Škuta, Horváth Ambra – Uhrinec (65. Valla), Škuta, Jankovič, Števík (49. Špoták) – Lörinczi, Zajíc. Tomášov: Grbič –  Baďura, Repáň,  Jáger (75. Zimmermann), Matúšek – Janovíček (62. Tóth), Krajčovič,  Brányik, Brieška (85. Raschmann) –  Ubovič, Adame.

Obe družstvá boli dekorované pohármi za účasť vo finále, víťazné družstvo ŠK Tomášov dostal šek v hodnote 500 euro , porazený FC Rohožník šek v hodnote 300 euro.ŠK Tomášov sa stal 22 víťazom pohára BFZ a tiež držitelom putovného pohára BFZ na jeden rok. Poháre a diplomy obidvom mužstvám odovzdali predseda BFZ Juraj Jánošík,  prezident TJ Čunovo František Bodics, vedúci sekretár BFZ Ján Farbula a predseda ŠTK Miroslav Richtárik. O tradične dobrú organizáciu sa postarali pracovníci BFZ na čele s matrikárom Pavlom Príkopom. Finálového stretnutia sa zúčastnila celá funkcionárska špička BFZ. Predseda ObFZ Bratislava-mesto Ľubomír Suchý, člen VV BFZ Vladimír Medveď, predseda DK Miroslav Bóc, predseda revíznej komisie Milan Lônčík, predseda KRaD Ivan Kružliak, predseda ŠTK Miroslav Richtárik, predseda matričnej komisie Branislav Straka, predseda KRaD ObFZ Bratislava-mesto Pavol Páchnik a predseda TMK Michal Salenka. Organizátori z Čunova sa  spolu z BFZ zhostili svojej úlohy veľmi dobre, pre divákov a účastníkov finále pripravili dobré športové prostredie, spojené v polčasovej prestávke tombolou s peknými cenami.

V sobotu 25 júla v Lanžhote sa o Superpohár stretnú víťaz Pohára BFZ ŠK Tomášov s víťazom Pohára Juhomoravského FZ –  TJ Tatran Brno –  Bohunice.