ÚRADNÁ SPRÁVA Č.15 ZO DŇA 11.10.2019

Sekretariát

Sekretariát oznamuje zmenu v RS na súťažný ročník 2019/2020

JUDr. Marek Špaček: predseda OK BFZ tel: 0911 / 227 207 , email: marek.spacek@hotmail.com

Sekretariát BFZ oznamuje, že ponúka na predaj pamätnicu BFZ . Cena jedného výtlačku je 25€. Bližšie informácie k predaju Vám podá vedúci sekretár BFZ p. Ján Farbula ( 0903/ 718 450).

Odvolacia komisia

Odvolacia komisia BFZ na svojom zasadnutí dňa 09.10.2019 prerokovala nasledujúce podania a prijala tieto rozhodnutia:

OK 005/2019

Odvolanie FK Dúbravka proti rozhodnutiu o vylúčení zo súťaže zverejnenom v ÚS č. 9 zo dňa 30.08.2019 v zmysle čl. 60 ods. 14 písm. b) Stanov SFZ z a m i e t a.

Proti tomuto rozhodnutiu nie je prípustný opravný prostriedok.

OK BFZ konštatuje, že po oboznámení sa s celou dokumentáciou vzťahujúcou sa k prejednávanej veci (Podanie na komisiu – Elektronická prihláška do súťaže, Podmienky zaradenia družstiev do regionálnych súťaží BFZ z hľadiska infraštruktúr štadiónov, Informácia o osobnom preverení prísl. orgánmi BFZ pred samotným rozhodnutím VV BFZ o zaradení do súťaže, či FK Dúbravka spĺňa podmienky pre zaradenie družstiev do regionálnych súťaží BFZ, prijaté rozhodnutia VV BFZ, komunikácia medzi BFZ a FK Dúbravka) dospela k záveru, že predkladajúci p.Richtárik, predseda ŠTK BFZ nemal VV BFZ predložiť návrh na zaradenie FK Dúbravka do súťaže IV. ligy (viď Zápisnica č. 18 zo zasadnutia VV BFZ, konaného dňa 8. júla v Bratislave), nakoľko mal vedomosť, že FK Dúbravka nespĺňa náležitosti v zmysle schválených Podmienok zaradenia družstiev do regionálnych súťaží BFZ z hľadiska infraštruktúr štadiónov. Vzhľadom na uvedené OK BFZ, využijúc svoju právomoc, podáva touto cestou podnet na VV BFZ a navrhuje, aby VV BFZ po oboznámením sa s písomným rozhodnutím OK 005/2019, prijal rozhodnutie, na základe ktorého bude klubu FK Dúbravka vrátené štartovné 450 EUR.

OK 006/2019

Odvolanie FK Dúbravka proti rozhodnutiu DK BFZ o finančnej pokute pod U.č. 75 zverejnenom v ÚS č. 10 zo dňa 06.09.2019 v zmysle čl. 60 ods. 14 písm. b) Stanov SFZ z a m i e t a.

Proti tomuto rozhodnutiu nie je prípustný opravný prostriedok.

OK BFZ konštatuje, že po oboznámení sa s celou dokumentáciou vzťahujúcou sa k prejednávanej veci (Podanie na komisiu – Elektronická prihláška do súťaže, Podmienky zaradenia družstiev do regionálnych súťaží BFZ z hľadiska infraštruktúr štadiónov, Informácia o osobnom preverení prísl. orgánmi BFZ pred samotným rozhodnutím VV BFZ o zaradení do súťaže, či FK Dúbravka spĺňa podmienky pre zaradenie družstiev do regionálnych súťaží BFZ, prijaté rozhodnutia VV BFZ, komunikácia medzi BFZ a FK Dúbravka) dospela k záveru, že predkladajúci p.Richtárik, predseda ŠTK BFZ nemal VV BFZ predložiť návrh na zaradenie FK Dúbravka do súťaže IV. Ligy (viď Zápisnica č. 18 zo zasadnutia VV BFZ, konaného dňa 8. júla v Bratislave), nakoľko mal vedomosť, že FK Dúbravka nespĺňa náležitosti v zmysle schválených Podmienok zaradenia družstiev do regionálnych súťaží BFZ z hľadiska infraštruktúr štadiónov. Vzhľadom na uvedené OK BFZ, využijúc svoju právomoc, podáva touto cestou podnet na VV BFZ a navrhuje, aby VV BFZ po oboznámením sa s písomným rozhodnutím OK 006/2019, prijal rozhodnutie, na základe ktorého bude klubu FK Dúbravka odpustená finančná pokuta 800 EUR uložená rozhodnutím DK BFZ pod U.č. 75 zverejnenom v ÚS č. 10 zo dňa 06.09.2019.

OK 007/2019

Odvolanie FK INTER BRATISLAVA, a.s. proti rozhodnutiu ŠTK BFZ, ktorým bola klubu udelená kontumácia v zápase medzi FK Inter Bratislava – MŠK Senec 0:3 v zmysle SP čl. 11/2 s použitím čl. 82/1/f v spojení s čl. 52/d a a čl. 47/5 zverejnenom v ÚS č. 9 zo dňa 30.09.2019 v zmysle čl. 60 ods. 14 písm. b) Stanov SFZ z a m i e t a.

Proti tomuto rozhodnutiu nie je prípustný opravný prostriedok

Športovo – technická komisia

Emailová adresa ŠTK BFZ na komunikáciu s klubmi:

email ŠTK: stk@futbalbfz.sk

Oznamuje:

BFZ organizuje ZT seniorov a dorastu so začiatkom v januári 2020. Termín uzávierky prihlášok je 15.11.2019. FK budú rozdelené do skupín podľa prihlášok a počtu družstiev.

Pohár BFZ:

1.kolo NMŠK – Vrakuňa, Mariathal – Lamač 16.11. o 13:00

2.kolo NMŠK / Vrakuňa – Rovinka, Mariathal / Lamač – Dev.Nová Ves, Kalinkovo – Pezinok, Cajla – D.Lužná 22.4. o 17:00

Schvaľuje:

U17:

10.kolo I.Petržalka  – Jakubov 18.10. o 17:30 – dohráva sa od 23.min. II.polčasu

12.kolo Pezinok – Rača 19.10. o 14:00

13.kolo Ž.Malacky – Dev.Nová Ves 26.10. o 15:00

U15 / U13:

10.kolo NMŠK – Bernolákovo 19.10. o 10:00 / 12:00

Upozorňuje:

PŠC Pezinok (TIPOS III.liga) za nedostatočné nahratie hlasitosti zvuku vo videozázname z 9.kola.

Nariaďuje odohrať (SP čl.69/3):

IV.liga: 10.kolo CFK Pezinok-Cajla – Láb, Lamač – Závod obe 16.10. o 15:30

U17: 10.kolo Pezinok – Ružinov 23.10. o 15:30

U15 / U13: 8.kolo Pezinok – Senec 10.10. o 16:00 / 14:00

Disciplinárna komisia

Vylúčený po ČK. Disciplinárna sankcia (DS) – nepodmienečné pozastavenie výkonu športu, podľa čl. 9/2b2 DP:.

U.č.130: Jakub Šauša 1358894 (ŠK Žolík Malacky, SZRL), vylúčený za HNS, zmarenie jasnej gólovej príležitosti držaním súpera pred PÚ, podľa 46/1b DP. DS ­- pozastavenie výkonu športu na 1 stretnutie, podľa čl.46/2 DP, od 6.10.2019.

Vylúčení po 2. ŽK. DS – nepodmienečné pozastavenie výkonu športu na 1 súťažné stretnutie, podľa čl. 9/2b2 DP a čl. 37/3 DP:

U.č.131: Marek Ducký  1154402  (TJ Rovinka, S3BA) , od 7.10.2019.

U.č.132: Jakub Pavúk  1226551  (PŠC Pezinok, S3BA) , od 7.10.2019.

Disciplinárna sankcia po 5. ŽK – nepodmienečné pozastavenie výkonu športu na 1  stretnutie, podľa čl. 37/5 DP:   

U.č.133: Ján Červenák  1310463 (ŠK Bernolákovo, S3BA), od 7.10.2019.

U.č.134: Patrik Kostka  1264847 (TJ Záhoran Kostolište, S4BA), od 7.10.2019.

U.č.135: David Kimlička  1306945 (FC Zohor, SD3R), od 7.10.2019.

U.č.136: Peter Halmeš  1259722 (Lokomotíva Devínska Nová Ves, S3BA), od 9.10.2019.

U.č.137: Victor Enmanuel Vera Velazgues  1400840 (Lokomotíva Devínska Nová Ves, S3BA), od 9.10.2019.

Disciplinárne sankcie za ďalšie priestupky:

U.č.138: MFK Rusovce, S3BA. DK berie technický problém na vedomie a upozorňuje, že v prípade ak sa bude podobný nedostatok opakovať, bude postupovať v zmysle RS a DP. Na základe odstúpenia ŠTK za manipuláciu s video záznamom v stretnutí 8. kola MFK Rusovce – FK Slovan Most pri Bratislave a vysvetlenia video kameramana, že problém klub rieši, ukladá DS – Upozornenie, podľa čl. 10 DP.

U.č.139: MFK Rusovce, S3BA. Na základe Správy delegáta, Oznámenia delegáta zväzu o zistených nedostatkoch a ZoS začína disciplinárne konanie a žiada klub o písomné stanovisko k HNS člena US Petra Goleja 1073166 v stretnutí 10. kola s FK Inter Bratislava, za hrubú urážku AR1 a R cez polčasovú prestávku, nevhodný a poburujúci komentár pri dosiahnutí gólu od hlásateľa Petra Goleja a neustály slovný atak do AR2 počas druhého polčasu, pričom podpichoval prítomných divákov, že rozhodca je zodpovedný za prehru družstva Rusoviec. Predbežným ochranným opatrením ukladá zákaz vykonávania akejkoľvek funkcie US p. Petrovi Golejovi, zákaz styku s delegovanými osobami do vyriešenia prípadu od 7.10.2019. Ďalej žiada o písomné stanovisko k HNS divákov, ktorí po stretnutí urážali a vyhrážali sa delegovaným osobám. Z dôvodu bezpečnosti si museli DO zavolať policajnú hliadku, ktorá ich bezpečne odprevadila z areálu štadióna v termíne do 15.10.2019.

U.č.140: Nicolas Kováč  1339907 (MŠK Senec B, MD3R A). Za HNS, úmyselné poškodenie dverí na hráčskej kabíne po stretnutí OFK Dunajská Lužná – MŠK Senec B, podľa čl. 47/1c DP, ukladá DS – pozastavenie výkonu športu na 1 týždeň a pokutu klubu MŠK Senec 50.-€, podľa čl. 47/2c a 47/4. Zároveň žiada klub o poskytnutie informácie o spôsobe vysporiadania náhrady škody na majetku.

Odvolanie proti rozhodnutiu Disciplinárnej komisie BFZ (okrem rozhodnutí podľa čl. 37/3, čl. 5 alebo  čl. 8 DP) sa podáva na Disciplinárnu komisiu BFZ, v lehote do siedmich dní odo dňa oznámenia rozhodnutia Disciplinárnej komisie BFZ (čl. 84 ods. 1 DP).

Matrika

Znenie Registračného a prestupového poriadku SFZ /RaPP/, schválené VV SFZ dňa 18. júna 2019 nájdete na stránkach www.futbalsfz.sk/legislativa-predpisy-sfz-poriadky, bfz.futbalnet.sk a www.futbalbfz.sk /dokumenty/.

Zmeny a doplnenia Registračného a prestupového poriadku SFZ (schválené VV SFZ dňa 18. júna 2019):Článok 19/2 – Registračné obdobia.Žiadosť o prestup amatéra sa podáva v registračných obdobiach a to: a) od 26.06. do 15.07. kalendárneho roka (letné registračné obdobie bez obmedzenia), b) od 01.07. do 30.09. kalendárneho roka (letné registračné obdobie s obmedzením), c) od 01.07. do 30.09. kalendárneho roka (letné registračné obdobie zo zahraničia), d) od 01.01. do 31.03. kalendárneho roka (zimné registračné obdobie s obmedzením), e) od 01.01. do 31.03. kalendárneho roka (zimné registračné obdobie zo zahraničia).

Oznamujeme FK, že termín prestupu amatéra bez obmedzenia skončil dňom 15.7. 2019. Prestup amatéra s obmedzením skončil dňom 30.9.2019, najbližší termín je od 1.1.2020 do 31.3.2020.                         

Odstupné za prestup amatéra bez obmedzenia /čl. 37 RaPP/ sa stanovuje podľa stupňa súťaže, z ktorého hráč prestupuje a do ktorého hráč smeruje a podľa veku hráča, ktorý hráč dosiahne v súťažnom ročníku, počas ktorého prestupuje.

Odstupné za hráča podľa článku 37a až 37c sa uhrádza prostredníctvom mesačnej zbernej faktúry na účet SFZ – viď čl. 37/4. Kompletný návod na použitie nájdete aj na: www.futbalsfz.sk/issf-platobne-predpisy.

V  ISSF v elektronickej podateľni v zložke Registrácia hráča je doplnená Žiadosť o dočasnú registráciu hráča. Táto nová žiadosť bola zriadená za účelom vykonania  zmeny registrácie hráča podľa článku 15 ods. 6 RaPP, ktorá platí pre ročník 2019/2020. Žiadame klubových ISSF manažérov, aby využívali aj žiadosť o dočasnú registráciu hráča.

V ISSF je zavedená aj novinka elektronické registračné preukazy(ERP). ERP majú platnosť 2 roky.

Komisia mládeže

Oznam pre FK – podávanie žiadostí o zmenu termínu stretnutia

KM oznamuje FK, že žiadosti o zmenu termínu stretnutia v kategórii prípravky sa podávajú výlučne na KM BFZ     ( nie ŠTK BFZ – neriadi súťaže prípraviek ).

Postup : ISSF – podanie na komisiu – podnet k danému stretnutiu ( typ podania ) –  BFZ ( zväz ) – komisia mládeže ( komisia ) – text podania – odoslať.

Pre súťaže PMA1, PMB1, PMC1 ( tzv. trojičky ) platí zásada, že nie je možné zmeniť termín stretnutia jednej kategórie, ale musí sa zmeniť celá trojica a hrať sa musí v jeden deň. Toto platí aj pre súťaže PMA2, PMB2 ( tzv. dvojičky ).

a/ Oznamujeme funkcionárom a trénerom mládežníckych družstiev, že i v tomto ročníku 2019/2020 organizujeme Zimnú halovú ligu starších a mladších  žiakov BFZ. Zimná halová liga bude organizovaná obdobným spôsobom, ako v  predchádzajúcom ročníku 2018/2019.

Vekové kategórie:

starší žiaci: ročník 2005 a mladší,

mladší žiaci: ročník 2007 a mladší.

Miesto konania:

Starší žiaci:športová hala Lekárskej fakulty Mlynská dolina Bratislava,

Mladší žiaci: telocvičňa SOS Na Pántoch 9 Bratislava-Rača.

Predbežné termíny jednotlivých 7 kôl:

Starší žiaci – 8.12., 15.12.2019, 12.1., 19.1., 26.1., 2.2. a 9.2.2020 /nedeľa/,

Mladší žiaci– 7.12., 14.12.2019, 11.1., 18.1., 25.1., 1.2. a 8.2.2020 /sobota/

Prihlášku a podmienky uverejníme v nasledujúcej US BFZ. Finálová časť ZHL BFZ je plánovaná dňa 22.2.2020 v Domu športu, Junácka 6, Bratislava.

b/ súťaž PMD U8 – organizácia súťaže

Hrá sa turnajovým spôsobom, kde každý účastník skupiny organizuje na domácom ihrisku 2 turnaje ( 1 na jeseň, 1 na jar ). Na turnaji sa hrá systémom každý s každým. Ihrisko má rozmer 40 x 25 metrov ( vyznačené farebnými klobúčikmi ), Bránky majú rozmer 5 x 2 metre, resp. 3x 2 metre. Počet hráčov je 1 + 4, striedanie je hokejové v prerušenej hre. Hrací čas je 2×15 minút bez polčasovej prestávky a výmeny strán.

Kategória U8: hráči narodení od 1.1.2012 a mladší ( dovŕšený 6.rok veku ) ISSF manažéri FK sú povinní nahrať pred 1.stretnutím zápasovú súpisku fyzicky prítomných hráčov na turnaji ( uvádzajte aj správne čísla dresov ). Organizátor turnaja ( domáci FK ) je povinný po skončení turnaja zaslať všetky výsledky ( aj polčasové, strelcov gólov – minutáž ) na mailové adresy: pavel.prikopa@futbalsfz.sk , konecny58@centrum.sk

c/ súťaž PMD U8 – organizovanie turnaja T3

sk.A: FK Inter, SO 12.10. od 15.00 hod. ( 4 ihriská – HP Drieňova )

sk.B : NMŠK 1922, SO 12.10. od 13.00 hod. ( 2 ihriská )

sk.C: MFK Záhorská Bystrica, NE 13.10. od 9.30 hod. ( 2 ihriská )

sk.D: TJ Záhoran Jakubov, NE 13.10. od 10.00 hod. ( 2 ihriská )

sk.E: ŠK Závod, SO 12.10. od 10.00 hod. ( 2 ihriská )

sk.F: FK Cinemax Doľany, SO 12.10. od 14.00 hod. ( 2 ihriská )

sk.G: TJ Malinovo, SO 12.10. od 10.00 hod. ( 2 ihriská )

sk.H: SFC Kalinkovo, SO 12.10. od 9.30 hod. ( 2 ihriská )

sk.I: ŠK Bernolákovo, NE 13.10. od 9.00 hod. ( 2 ihriská )

sk.J : FC Petržalka B, NE 13.10. od 15.00 hod. ( 2 ihriská )

d/ súťaž PMC2 – kontumácia

5.kolo: Báhoň – Doľany 3 : 0 k ( nedostavenie sa na stretnutie – SP 82/b )

FK Cinemax Doľany poriadková pokuta 50,- € ( RS 3.5 )

e/ zmeny

PMA1 – 6.kolo: FK Dúbravka – FKP Dúbravka, PO 14.10. o 17.15 hod.

PMB1 – 6.kolo: FK Dúbravka – FKP Dúbravka, PO 14.10. o 17.15 hod.

PMC1 – 6.kolo: FK Dúbravka – FKP Dúbravka, PO 14.10. o 16.00 hod.

FK Dúbravka poplatok 20,- €.

f/ termíny stretnutí – dohrávky ( nespôsobilé terény )

PMC1 – 5.kolo: Žolík Malacky – FKM Stupava, UT 15.10. o 17.00 hod.

PMC1 – 5.kolo: Šamorín – Ivanka, SO 26.10. o 11.00 hod.

PMA2, PMB2 – 6.kolo: FKM D.N.Ves – NMŠK 1922 B ( nenahlásený termín )

PRMA – 5.kolo: Rohožník – Pl.Mikuláš, SO 26.10. o 11.00 hod.

PRPK – 5.kolo: Vištuk – Čataj, ŠT 17.10. o 17.30 hod.

PMC2 – 5.kolo: Sološnica – Gajary, UT 22.10. o 17.00 hod.

PMC2 – 5.kolo: Miloslavov – Ch.Grob , NE 20.10. o 10.00 hod.

PMC2 – 5.kolo: FKM D.N.Ves – Most ( nenahlásený termín )

g/ nezaslané výsledky stretnutí ( rozhodca – laik )

PMA3 – 5.kolo: MŠK Iskra B – Lamač

PMA3 – 9.kolo: MŠK Iskra B – Vrakuňa B ( hralo sa 18.9. )

Komisia rozhodcov a delegátov

Termín seminára frekventantov programu Talent – Mentor BFZ oznámi komisia v najbližšom čase. Uskutoční sa po skončení jesennej časti súťažného ročníka.

Nedostatky v zápisoch o stretnutí: M. Polák – nedostatočný popis okolností zranenia, najmä skutočnosti, či k zraneniu došlo v dôsledku priestupku súpera voči PF; R. Henček – nedostatočný popis okolností zranenia, najmä skutočnosti, či k zraneniu došlo v dôsledku priestupku súpera voči PF.

Pozýva na zasadnutie dňa 11.10. o 17.45 M. Kroneraffa, o 18.00 M. Vašša a o 18.15 I. Harajbiča.

Ospravedlnenia: Farkaš M. 19.10., 20.10. do 12.00; Klúčik 5.10. (akceptuje); Harajbič 20.10.; Triskal 16.10.; Farkaš M. 16.10.

Trénersko – metodická komisia

Úsek mládeže:

N O M I N Á C I A hráčov výberu BFZ U-13 (nar. po 1.1.2007)
na MT U13 Ljubljana International Cup 2019 (15-17.10.2019)

Hráči:

ŠK Slovan Bratislava (8): Oliver ĎURÍK, Lukáš ČERVENKA, Marko PERNIČKA, Michal HRMO, Tomáš BUČURIČ, Pavol LEMBAK, Artur HABA, Šimon POLAKOVIČ

FC Petržalka (8): Šimon MELO, Nicolas SAGAN, Jakub KUSALÍK, Samuel ŠUBERT, Alex BARILLA, Šimon VLNA, Ján BRNULA, Martin HLAVATÝ

FK Inter Bratislava (1): Alex Mark MONAGHAN

FKM Karlova Ves (1): Noel VARGA

SDM Domino (1): Lukáš KOVÁČ

Náhradníci:

FK Inter Bratislava (3): Jakub KARUL, Filip ONDRUŠ, Benjamin SALAJ,

FKM Karlova Ves (2): Arsenij REZNIČENKO, Oskar OLLE

SDM Domino (1): Lukáš KOVÁČ

RT :

Vedúci tréner : Eduard VILČINSKÝ

Tréneri : Maroš SKOVAJSA, Peter MOKRÝ

Vedúci: Peter MOKRÝ

Výstroj hráčov : kopačky, chrániče, hygienické potreby, karta poistenca, cestovný pas

Zraz nominovaných hráčov je v utorok 15.10.2019 o 06:45 hod. – Štadión Pasienky (vchod od OC Polus).Ukončenie zrazu bude cca vo štvrtok 17.10.2019 v neskorých večerných  hodinách na mieste zrazu. Prípadné ospravedlnenia je potrebné hlásiť na t.č.: M. Skovajsa – 0902 658 530.

Plán akcií BFZ na 2.polrok 2019

Dátum Akcia Kategória
Október:
07.10.2019 PPT TJ – ObFZ BA Vidiek (Pezinok) U12,U13,U14
09.10.2019 KZ – celodenný zraz U13 (TJ+PZ) BFZ U13
09.10.2019 PPT TJ – ObFZ BA Mesto (NMŠK) U12, U13, U14
15.10 – 17.10.2019 TU – MT BFZ U13 Ľubľana (SLO) BFZ U13
17.10 – 25.10.2019 Predkolo Školský Pohár SFZ – ZŠ Brat.kraj  U13 a mladší
22-23.10.2019 MiniChampions Liga – finále Nemšová Chlapci U12, dievčatá U14
28.10.2019 PPT TJ – ObFZ BA Vidiek (Pezinok) U12,U13,U14
30.10.2019 PPT TJ – ObFZ BA Mesto (NMŠK) U12, U13, U14
November:
06.11.2019 TU – Triangel U13,U14 Székesfehervár BFZ U13,U14 bez FA
24.11.2019 HSM SFZ – TU základné kolo U13 Kluby BFZ U13
29.11.2019 KZ – BFZ U13 (TJ) BFZ U13
30.11.2019 TU – MT BFZ U13 Bratislava Cup BFZ U13
01.12.2019 HSM SFZ – TU základné kolo U15 Kluby BFZ U15

 


PARTNERI
  • BSK
    ZSE
    TIPOS
  • JAKO
    VINO LEVICE
    DEMISPORT
    TOP 4
    FUTBAL SERVIS
    SLOVNAFT
    ROYAL BUS TRAVEL
    MATEP
    EAV
    QI gold