ÚRADNÁ SPRÁVA Č.30 ZO DŇA 07.02.2020

Sekretariát

Sekretariát BFZ oznamuje zmeny štatutárnych zástupcov vo FK

ŠK Svätý Jur – Ľubomír Polakovič m: 0903 264 543 email: lpolakovic@chello.sk

FCL D.N.Ves – Peter Špacír m: 0905 312 204 email: peter.spaco@gmail.com

Disciplinárna  komisia

U.č.225: Patrik Grman 1269042 (FC Jelka, ZT-seniori), vylúčený za HNS, zmarenie vyloženej gólovej príležitosti podrazením súpera pred PÚ, podľa 46/1b DP. DS ­- pozastavenie výkonu športu na 1 stretnutie, podľa čl.46/2 DP, od 27.01.2020 /10.-€/.

Vylúčený po 2. ŽK. DS – nepodmienečné pozastavenie výkonu športu na 1 stretnutie ZT, podľa čl. 9/2b2 DP a čl. 37/3 DP:

U.č.226: Adrián Pintér  1168595  (FK Veľká Mača, ZT- seniori) , od 3.02.2020 / bez poplatku/

Vylúčení po ČK. Disciplinárna sankcia (DS) – nepodmienečné pozastavenie výkonu športu, podľa čl. 9/2b2 DP:.

U.č.227: Samuel Mifkovič 1305413 (FC Zohor, ZT- dorast), vylúčený za HNS, udretie hráča do tela nadmernou silou mimo súboja o loptu, podľa 49/1b DP. DS ­- pozastavenie výkonu športu na 2 týždne, podľa čl.49/2b DP, od 3.02.2020 /10.-€/.

U.č.228: Radoslav Šipoš 1297086 (FK Blahová, Bellova Ves, ZT- dorast), vylúčený za HNS, sotenie do rozhodcu zanedbateľnou silou v prerušenej hre, podľa 49/1d DP. DS ­- pozastavenie výkonu športu na 1 mesiac, podľa čl.49/2d DP, od 2.02.2020 /10.-€/.

U.č.229: Erik Novotný 1289691 (FK Blahová, Bellova Ves, ZT- dorast), vylúčený za HNS, hrubá urážka rozhodcu, podľa 48/1c DP. DS ­- pozastavenie výkonu športu na 2 týždne, podľa čl.48/2b DP, od 2.02.2020 /10.-€/.

Odvolanie proti rozhodnutiu Disciplinárnej komisie BFZ (okrem rozhodnutí podľa čl. 37/3, čl. 5 alebo  čl. 8 DP) sa podáva na Disciplinárnu komisiu BFZ, v lehote do siedmich dní odo dňa oznámenia rozhodnutia Disciplinárnej komisie BFZ (čl. 84 ods. 1 DP).

Matrika

Znenie Registračného a prestupového poriadku SFZ /RaPP/, schválené VV SFZ dňa 18. júna 2019 nájdete na stránkach www.futbalsfz.sk/legislativa-predpisy-sfz-poriadky, bfz.futbalnet.sk a www.futbalbfz.sk /dokumenty/.

Zmeny a doplnenia Registračného a prestupového poriadku SFZ (schválené VV SFZ dňa 18. júna 2019):

Článok 19/2 – Registračné obdobia.Žiadosť o prestup amatéra sa podáva v registračných obdobiach a to:

a) od 26.06. do 15.07. kalendárneho roka (letné registračné obdobie bez obmedzenia),

b) od 01.07. do 30.09. kalendárneho roka (letné registračné obdobie s obmedzením),

c) od 01.07. do 30.09. kalendárneho roka (letné registračné obdobie zo zahraničia),

d) od 01.01. do 31.03. kalendárneho roka (zimné registračné obdobie s obmedzením),

e) od 01.01. do 31.03. kalendárneho roka (zimné registračné obdobie zo zahraničia).

Oznamujeme FK, že termín prestupu amatéra bez obmedzenia skončil dňom 15.7. 2019. Prestup amatéra s obmedzením je od 1.1.2020 do 31.3.2020.                         

Odstupné za prestup amatéra bez obmedzenia /čl. 37 RaPP/ sa stanovuje podľa stupňa súťaže, z ktorého hráč prestupuje a do ktorého hráč smeruje a podľa veku hráča, ktorý hráč dosiahne v súťažnom ročníku, počas ktorého prestupuje.

Odstupné za hráča podľa článku 37a až 37c sa uhrádza prostredníctvom mesačnej zbernej faktúry na účet SFZ – viď čl. 37/4. Kompletný návod na použitie nájdete aj na: www.futbalsfz.sk/issf-platobne-predpisy.

V  ISSF v elektronickej podateľni v zložke Registrácia hráča je doplnená Žiadosť o dočasnú registráciu hráča. Táto nová žiadosť bola zriadená za účelom vykonania  zmeny registrácie hráča podľa článku 15 ods. 6 RaPP, ktorá platí pre ročník 2019/2020. Žiadame klubových ISSF manažérov, aby využívali aj žiadosť o dočasnú registráciu hráča.

V ISSF je zavedená aj novinka elektronické registračné preukazy(ERP). ERP majú platnosť 2 roky.

Komisia mládeže

Oznam pre FK – podávanie žiadostí o zmenu termínu stretnutia

KM oznamuje FK, že žiadosti o zmenu termínu stretnutia v kategórii prípravky sa

podávajú výlučne na KM BFZ ( nie ŠTK BFZ – neriadi súťaže prípraviek ).

Postup : ISSF – podanie na komisiu – podnet k danému stretnutiu ( typ podania ) – BFZ ( zväz ) – komisia mládeže ( komisia ) – text podania – odoslať.

Pre súťaže PMA1, PMB1, PMC1 ( tzv. trojičky ) platí zásada, že nie je možné zmeniť termín stretnutia jednej kategórie, ale musí sa zmeniť celá trojica a hrať sa musí v jeden deň. Toto platí aj pre súťaže PMA2, PMB2 ( tzv. dvojičky )

a/ súťaž PMA1, PMB1, PMC1 – zmeny hracieho dňa stretnutí

16.kolo: FA Lafranconi – FKP Dúbravka, NE 24.5.2020 ( 9.00 – 10.30 – 12.00 )

18.kolo: FA Lafranconi – FK Dúbravka, NE 7.6.2020 ( 9.00 – 10.30 – 12.00 )

b/ súťaž PMD U8 – termíny turnajov v jarnej časti roč.2019/2020

skupiny A – I

T5: 18.- 19.4.2020

T6: 2. – 3.5.2020

T7: 16. – 17.5.2020

T8: 30. – 31.5.2020

skupina J

T6: 18. – 19.4.2020

T7: 2. – 3.5.2020

T8: 16. – 17.5.2020

T9: 30. – 31.5.2020

T10: 6. – 7.6.2020

KM žiada účastníkov súťaže PMD U8, aby do 10.3.2020 nahlásili termín organizácie turnaja na mailové adresy: pavel.prikopa@futbalsfz.sk, konecny58@centrum.sk

Nahlásené termíny:

sk.C: FK Dúbravka – T6 sobota 2.5. od 9.30 hod. ( 2 ihriská )

sk.D: FC Rohožník – T6 sobota 2.5. od 10.00 hod. ( 2 ihriská )

sk.E: ŠK Závod – T5 sobota 18.4. od 10.00 hod. ( 2 ihriská )

sk.E: FC IMAS – T8 sobota 30.5. od 10,00 hod. ( 2 ihriská )

sk.G: ŠK Atletiko Zálesie – T8 sobota 30.5. od 13.30 hod. ( 2 ihriská )

sk.I: Slovan Ivanka – T6 nedeľa 3.5. od 13.00 hod. ( 2 ihriská )

sk.I: OFK Dunajská Lužná – T7 sobota 16.5. od 13.00 hod. ( 2 ihriská )

c/ Zimná halová liga starších a mladších  žiakov BFZ „O Pohár BSK“. 

Vekové kategórie

starší žiaci: ročník 2005 a mladší,

mladší žiaci: ročník 2007 a mladší.

Miesto konania

Starší žiaci: športová hala Lekárskej fakulty Mlynská dolina Bratislava,

Mladší žiaci: telocvičňa SOS Na Pántoch 9 Bratislava-Rača.

Termíny stretnutí:

Starší žiaci /nedeľa/ – VII. kolo 9.2.2020.

Mladší žiaci /sobota/ – VII. kolo 8.2.2020.

Finálová časť ZHL BFZ je plánovaná dňa 22.2.2020 /sobota/ v Domu športu, Junácka 6, Bratislava.

KM BFZ žiada zúčastnené družstvá FK a ich vedúcich družstiev, aby nominácie hráčov na jednotlivé stretnutia 7. kola ZHL BFZ nahrávali cez ISSF.

Program posledného 7. kola mladších žiakov – 8.2. 2020 /sobota/ telocvična SOŠ, Na Pántoch 9, Bratislava-Rača.

08,45 h O 23.miesto: Iskra Petržalka „B“ TJ Rovinka  „B“
09,30 h O 21. miesto: NMŠK 1922 „B“ OFK Dun. Lužná
10,15 h O 19. miesto: FK Rača Ivanka p./Dunaji „B“
11,00 h O 17. miesto:  FK Vajnory FKP Dúbravka
11,45 h O 15. miesto:  ŠK Šenkvice FK Lamač BA
12,30 h O 13. miesto:  SCF Kalinkovo NMŠK 1922 „A“
13,15 h O 11. miesto:  FC Slovan Modra CFK Pezinok Cajla
14,00 h O 9. miesto:  ŠK Vrakuňa „A“ MŠK Senec
14,45 h O 5. miesto:  Iskra Petržalka „A“ TJ Rovinka  „A“
15,30 h O 5. miesto:  ŠK Vrakuňa „B“ FA Lafranconi
16,15 h zápas č.1 ŠK Nová Dedinka Ivanka p./Dunaji „A“
17,00 h zápas č.2 ŠKO Miloslavov ŠK Žolík Malacky

Finálová časť ml.ž. – 22.02.2020/ sobota / športová hala Domu Športu, Junácka 6, Bratislava:

Víťaz zápasu č.1 bude zaradený v prvom semifinále  pod č. 1, porazený zo zápasu č. 1 bude zaradený pod č. 3, víťaz zápasu č. 2  bude zaradený v druhom semifinále pod č. 2 a porazený zo zápasu č. 2 bude zaradený pod č. 4.  Hrá sa systémom 1-4 o 9,00 h., 2-3 o 9,50 h. O 3. miesto – 10,40 h., finále – 11,30 hod.

Program posledného 7. kola starších žiakov – 9.2. 2020 /nedeľa/ hala Lekárskej fakulty, Mlynská dolina Bratislava.

09,00 h FKM Dev. N. Ves FK Rača „B“ Priat.zápas
10,00 h MFK Záh. Bystrica „B“ FK Rača „A“  
11,00 h MŠK Iskra Petržalka ŠK Vrakuňa  
12,00 h ŠK Šenkvice Ivanka p/Dunaji  
13,00 h MFK Záh. Bystrica „A“ FC Slovan Modra  
14,00 h ŠK Žolík Malacky NMŠK 1922 „B“  
15,00 h FK Lamač FKP Dúbravka  

Finálová časť st. ž. – 22.02.2020 /sobota/ hala Domu športu, Junácka 6, Bratislava : Prvý v skupine „A“ bude zaradený v prvom semifinále  pod č. 1, druhý zo skupiny „B“ bude zaradený pod č. 4, prvý v skupine „B“  bude zaradený v druhom semifinále pod č. 2 a druhý zo skupiny „A“ bude zaradený pod č. 3. Hrá sa systémom 1-4 o 12,30 h.,  2-3 o 13,20 h. O 3. miesto – 14,10 h., finále – 15,00 h.

Komisia rozhodcov a delegátov   

Oznamuje termíny zimných doškoľovacích seminárov: 16.2.2020 (Bratislava, hotel Nivy) seminár delegátov, 29.2.-1.3.2020 (Senec) seminár rozhodcov. Pozvánky a program oboch seminárov boli ich účastníkom poslané mailom.

Ospravedlnenia: Tramita 7.-9.2.; Polák 15.-16.2.

Trénersko – metodická komisia   

Úsek vzdelávania trénerov:

Oznamuje trénerom, že TMK BFZ so súhlasom TÚ SFZ plánuje v roku 2020 organizovať praktické semináre trénerov pre kluby, ktoré o túto formu požiadajú. Ide o formu vzdelávania klubových trénerov na úrovni mládeže, kedy TMK BFZ zabezpečuje odborný lektorský zbor a kluby organizáciu semináraV prípade záujmu kontaktujte regionálneho koordinátora vzdelávania trénerov SFZ p. Kováča na tel. č.: 0902 937 031 alebo e-mail: .michal.kovac@futbalsfz.sk.

Oznamuje trénerom, že TÚ SFZ v spolupráci s TMK BFZ bude organizovať v Bratislave Školenie trénerov UEFA Grassroots C licencie (predbežný termín marec – jún 2020). Počet miest na školeniach je obmedzený na min. 16 a max. 24 osôb. Predbežné prihlášky posielajte na e-mail: michal.kovac@futbalsfz.sk. Prihlášky nájdete na stránke bfz.futbalnet.sk / Tréneri a mládež / Školenie trénerov BFZ.

TMK BFZ upozorňuje FK pôsobiace v regionálnych súťažiach BFZ na povinnosť predložiť prípadne zmeny hlavných trénerov. Zmenu je potrebné zaslať na e-mail adresu : tmkbfz@gmail.com do termínu :

  • Seniori (III. a IV. liga) – do 26.02.2020
  • Ostatné mládežnícke súťaže (starší a mladší dorast III. liga, starší a mladší žiaci II. liga) – do 10.03.2020

Predložený zoznam trénerov do regionálnych súťaží seniorov Tipos III. liga Bratislava na jesennú časť:

por. Klub Hlavný tréner Trénerská licencia
1 FK Lokomotíva Devínska Nová Ves Jozef Balog UEFA B
2 SFC Kalinkovo Atila Pinte UEFA PRO
3 FC Malacky Štefan Horný UEFA PRO
4 FC Rohožník Marián Tóth UEFA B
5 OFK Dunajská Lužná Karol Brezík UEFA PRO
6 ŠK Tomášov Pavol Jančovič UEFA A
7 TJ Rovinka Vladimír Beszédes UEFA A
8 MŠK Senec Jozef Majoroš UEFA PRO
9 FK Inter Bratislava Michal Pančík UEFA A
10 FK Rača Lukáš Luknár UEFA B
11 PŠC Pezinok Tomáš Kállay UEFA B
12 ŠK Bernolákovo Ján Cséfalvay UEFA B
13 MFK Rusovce Peter Čapla UEFA B
14 FK Slovan Ivanka pri Dunaji Dušan Barkol UEFA B
15 ŠK Báhoň Miroslav Karhan UEFA PRO
16 FK Slovan Most pri Bratislave Pavol Šiška UEFA B

Predložený zoznam trénerov do regionálnych súťaží seniorov IV. liga Bratislava na jesennú časť:

por. Klub Hlavný tréner  Trénerská licencia
1 CFK Pezinok-Cajla Juraj Mrva UEFA B
2 TJ Záhoran Kostolište Vladimir Kožuch UEFA B
3 SDM Domino Bratislava Eduard Pázmány UEFA B
4 ŠK Svätý Jur Štefan Maťaš UEFA A
5 TJ Veľké Leváre Tibor Horváth UEFA B
6 ŠK Vrakuňa Bratislava Viliam Opálek UEFA B
7 FKM Karlova Ves Bratislava Ľubomír Gálik UEFA PRO
8 TJ Záhoran Jakubov Jaroslav Ferenčák UEFA B
9 ŠK Závod Roman Babirát UEFA B
10 TJ Čunovo Dušan Vulin UEFA B
11 FK Karpaty Limbach Miroslav Chvíla UEFA A
12 Obecný športový klub Láb Igor Gábriš UEFA B
13 FK Lamač Bratislava Jozef Pšenek UEFA PRO
14 FK Vajnory Martin Rejžek UEFA B
15 OŠK Slovenský Grob Rastislav Kunst UEFA PRO

 Úsek mládeže:  

Plán akcií BFZ na 1.polrok 2020

Dátum Akcia Kategória
Február:
08.02.2020 ZHL BFZ – hala SOŠ Na Pántoch (7.kolo) Kluby BFZ U13
09.02.2020 ZHL BFZ – hala Mlynská Dolina (7.kolo) Kluby BFZ U15
22.02.2020 Finálová časť ZHL BFZ – Dom Športu Kluby BFZ U15, U13
Marec:
23.03.2020 TZ/TC PPT SFZ ObFZ BA Vidiek (Pezinok) U12,U13,U14
24.03.2020 TZ/TC PPT SFZ ObFZ BA Mesto (NMŠK) U12,U13,U14
Apríl:
06.04.2020 TZ/TC PPT SFZ ObFZ BA Vidiek (Pezinok) U12,U13,U14
07.04.2020 TZ/TC PPT SFZ ObFZ BA Mesto (NMŠK) U12,U13,U14
15.04.2020 Triangel U13/U14 (Bratislava) – mimo FA BFZ U13, BFZ U14
21.04.2020 Celodenný zraz BFZ U14 (TJ+PZ) s hráčmi FA BFZ U14
25-29.04.2020 Regionálny turnaj U14 (Senec) – s hráčmi FA BFZ U14
Máj:
06.05.2020 Triangel BFZ U13 – bez hráčov FA U13
08-10.05.2020 MT Belehrad U14 –  s hráčmi FA BFZ U14
11.05.2020 TZ/TC PPT SFZ ObFZ BA Vidiek (Pezinok) U12,U13,U14
12.05.2020 TZ/TC PPT SFZ ObFZ BA Mesto (NMŠK) U12,U13,U14
20.05.2020 Turnaj 8 U12 (OblFZ BA Mesto + BA Vidiek) BFZ U12 + kluby U12
25.05.2020 TZ/TC PPT SFZ ObFZ BA Vidiek (Pezinok) U12,U14
26.05.2020 Celodenný zraz BFZ U13 (TJ+PZ) s hráčmi FA BFZ U13
26.05.2020 TZ/TC PPT SFZ ObFZ BA Mesto (NMŠK) U12,U14
Jún:
02.06.2020 KZ BFZ U12 – bez hráčov FA BFZ U12
03.06.2020 KZ BFZ U14 – s hráčmi FA BFZ U14
03.06.2020 Finále – Grassroots Cup U13 Kluby U13
08-09.06.2020 McDonald´s Cup U10 – Finále ZŠ/ hráči U10
08.06.2020 PZ BFZ – ŠK Slovan Bratislava BFZ U12, U13
09-11.06.2020 MT V4 Krakow U14 – s hráčmi FA BFZ U14
11-12.06.2020 Školský pohár SFZ U13 – Finále ZŠ/hráči U13
21.06.2020 MSR U14/U15 U14,U15
22.06-26.06.2020 Letné športové sústredenie U12, U13 – bez hráčov FA a ÚTM U12,U13

SFZ v spolupráci s BFZ organizuje v jarnej časti sezóny 2019/2020 futbalový turnaj „GRASSROOTS CUP U13“ pre kluby mimo FA a ÚTM (II.liga + III.liga). Projekt prebieha na mini-ihriskách s umelou trávou, kde sa hrá systémom 4+1 v termíne od 1.4.2020 do 8.5.2020. V každom regióne prebehne základne kolo, následné celoslovenské finále sa odohrá 10.6.2020. Bližšie informácie ako hrací čas a vylosovanie turnaja, budú zverejnené po presnom počte nahlásených tímov.

V prípade záujmu o organizáciu turnaja (pre klub zabezpečené MTZ od SFZ) alebo účasť na turnaji sa môžete informovať na: eduard.vilcinsky@futbalsfz.sk.


PARTNERI
  • BSK
    ZSE
    TIPOS
  • JAKO
    VINO LEVICE
    DEMISPORT
    TOP 4
    FUTBAL SERVIS
    SLOVNAFT
    ROYAL BUS TRAVEL
    MATEP
    EAV
    QI gold