ÚRADNÁ SPRÁVA Č.36 ZO DŇA 20.03.2020

Sekretariát

Sekretariát BFZ oznamuje zmeny štatutárnych zástupcov vo FK

ŠK Svätý Jur 

Predseda:  Ľubomír Polakovič m: 0903 264 543 email: lpolakovic@chello.sk

Tajomník a ISSF manager: Lukáš Galovič,0902 099 099 email:  lukasko5155@gmail.com

FCL D.N.Ves

Róbert Kačeňák m: 0903 666 222  email: kacenak@postpoint.sk

ŠK Bernolákovo

JUDr. Martin Mravec  m: 0910/ 994 499 ,email: skbprezident@gmail.com

FK Slovan Ivanka pri Dunaji

Prezident: Ivan Droxel m: 0907/ 801 882 email: ivan.droxel@gmail.com

Sekretariát BFZ oznamuje rozhodnutie VV BFZ, prijaté na zasadnutí dňa 09.03.2020 k zamedzeniu šírenia koronavírusu a ním spojené spôsobenie vírusového ochorenia COVID – 19.

VV BFZ odkladá termín konferencie BFZ, ktorá sa mala konať dňa 02.04.2020 na neurčito.

Odkladá všetky futbalové stretnutia, riadené BFZ  vo všetkých vekových kategóriách  do 31.03.2020.

Do odvolania ruší úradné hodiny sekretariátu BFZ a zasadnutia odborných komisií BFZ. V prípade potreby kontaktujte pracovníkov aparátu BFZ alebo predsedov odborných komisií telefonicky alebo elektronickou poštou.

Športovo – technická komisia

Emailová adresa ŠTK BFZ na komunikáciu s klubmi:

email ŠTK: stk@futbalbfz.sk

ŠTK oznamuje, že rozhodnutím VV BFZ sú všetky súťaže riadene ŠTK BFZ odložené do 31.3.2020.

Matrika

Znenie Registračného a prestupového poriadku SFZ /RaPP/, schválené VV SFZ dňa 18. júna 2019 nájdete na stránkach www.futbalsfz.sk/legislativa-predpisy-sfz-poriadky, bfz.futbalnet.sk a www.futbalbfz.sk /dokumenty/.

Zmeny a doplnenia Registračného a prestupového poriadku SFZ (schválené VV SFZ dňa 18. júna 2019):

Článok 19/2 – Registračné obdobia.Žiadosť o prestup amatéra sa podáva v registračných obdobiach a to:

a) od 26.06. do 15.07. kalendárneho roka (letné registračné obdobie bez obmedzenia),

b) od 01.07. do 30.09. kalendárneho roka (letné registračné obdobie s obmedzením),

c) od 01.07. do 30.09. kalendárneho roka (letné registračné obdobie zo zahraničia),

d) od 01.01. do 31.03. kalendárneho roka (zimné registračné obdobie s obmedzením),

e) od 01.01. do 31.03. kalendárneho roka (zimné registračné obdobie zo zahraničia).

Oznamujeme FK, že nový termín prestupu amatéra bez obmedzenia začína až dňom 1.7. 2020. Prestup amatéra s obmedzením je od 1.1.2020 do 31.3.2020.                         

Odstupné za prestup amatéra bez obmedzenia /čl. 37 RaPP/ sa stanovuje podľa stupňa súťaže, z ktorého hráč prestupuje a do ktorého hráč smeruje a podľa veku hráča, ktorý hráč dosiahne v súťažnom ročníku, počas ktorého prestupuje.

Odstupné za hráča podľa článku 37a až 37c sa uhrádza prostredníctvom mesačnej zbernej faktúry na účet SFZ – viď čl. 37/4. Kompletný návod na použitie nájdete aj na: www.futbalsfz.sk/issf-platobne-predpisy.

V  ISSF v elektronickej podateľni v zložke Registrácia hráča je doplnená Žiadosť o dočasnú registráciu hráča. Táto nová žiadosť bola zriadená za účelom vykonania  zmeny registrácie hráča podľa článku 15 ods. 6 RaPP, ktorá platí pre ročník 2019/2020. Žiadame klubových ISSF manažérov, aby využívali aj žiadosť o dočasnú registráciu hráča.

V ISSF je zavedená aj novinka elektronické registračné preukazy(ERP). ERP majú platnosť 2 roky.

Komisia mládeže

Oznam pre FK – podávanie žiadostí o zmenu termínu stretnutia

KM oznamuje FK, že žiadosti o zmenu termínu stretnutia v kategórii prípravky sa podávajú výlučne na KM BFZ ( nie ŠTK BFZ – neriadi súťaže prípraviek ). Postup : ISSF – podanie na komisiu – podnet k danému stretnutiu ( typ podania ) – BFZ ( zväz ) – komisia mládeže ( komisia ) – text podania – odoslať. Pre súťaže PMA1, PMB1, PMC1 ( tzv. trojičky ) platí zásada, že nie je možné zmeniť termín stretnutia jednej kategórie, ale musí sa zmeniť celá trojica a hrať sa  musí v jeden deň. Toto platí aj pre súťaže PMA2, PMB2 ( tzv. dvojičky )

a/ oznam pre FK – odloženie stretnutí

KM odkladá  na neurčito všetky stretnutia súťaží prípraviek.

b/ súťaž PMD U8 – termíny turnajov v jarnej časti roč.2019/2020

skupiny A – I

T5: 18.- 19.4.2020

T6:  2. – 3.5.2020

T7: 16. – 17.5.2020

T8: 30. – 31.5.2020

skupina J

T6: 18. – 19.4.2020

T7:  2. – 3.5.2020

T8: 16. – 17.5.2020

T9: 30. – 31.5.2020

T10: 6. – 7.6.2020

Nahlásené termíny:

Skupina A

T5 – FK Inter , NE 19.4. čas upresní ( 4 ihriská )

T6 –  ŠK Slovan , NE 3.5. od 10.00 hod. ( 4 ihriská )

T7 –  FKM K.Ves, NE 17.5. čas upresní ( 4 ihriská )

T8 –  FC Petržalka A , NE 31.5. od 10.00 hod. ( 4 ihriská )

Skupina B

T5 – FK Rača , SO 18.4. od 14.00 hod. ( 2 ihriská )

T7 – FKP Dúbravka, SO 16.5. od 10.00 hod. ( 2 ihriská )

Skupina C

T6 – FK Dúbravka , SO  2.5. od 9.30 hod. ( 2 ihriská )

T7 – MFK Záhorská Bystrica, NE 17.5. od 13.00 hod. ( 2 ihriská )

T8 – Lokomotíva DNV A, NE 31.5. od 10.00 hod. ( 2 ihriská )

Skupina D

T5 – TJ Záhoran Jakubov , SO 18.4. od 10.00 hod. ( 2 ihriská )

T6 –  FC Rohožník , SO  2.5. od 13.00 hod. ( 2 ihriská )

T7 –  ŠK Žolík Malacky, SO 16.5. od 11.00 hod. ( 2 ihriská )

Skupina E

T5 – ŠK Závod , SO 18.4. od 10.00 hod. ( 2 ihriská )

T7 –  TJ Záhoran Kostolište , SO 16.5. od 10.00 hod. ( 2 ihriská )

T8 –  FC IMAS , SO  30.5. od 9.00 hod. ( 2 ihriská )

Skupina F

T5 – PŠC Pezinok A , SO 18.4. od 9.00 hod. ( 2 ihriská )

Skupina G

T5 – ŠK Nová Dedinka, NE 19.4. od 10.00 hod. ( 2 ihriská )

T6 –  OŠK Chorvátsky Grob , NE 3.5. od 13.30 hod. ( 2 ihriská )

T7 –  TJ Malinovo , NE 17.5. od 10.00 hod. ( 2 ihriská )

T8 –  ŠK Atletiko Zálesie , SO 30.5. od 13.30 hod. ( 2 ihriská )

Skupina H

T5 – FC ŠTK 1914 Šamorín , NE 19.4. od 9.00 hod. ( 2 ihriská )

T6 – ŠKO Miloslavov, NE 3.5. od 9.30 hod. ( 2 ihriská )

T7 – TJ Rovinka, NE 17.5. od 13.30 hod. ( 2 ihriská )

Skupina I

T5 – ŠK Bernolákovo, SO 18.4. od 14.00 hod. ( 2 ihriská )

T6 – Slovan Ivanka , NE 3.5. od 13.00 hod. ( 2 ihriská )

T7 –  OFK Dunajská Lužná , SO 16.5. od 13.00 hod. ( 2 ihriská )

T8 –  MŠK Senec , SO 30.5. od 9.00 hod. ( HP Čataj – 1 ihrisko )

Skupina J

T6 – FC Petržalka B , NE 19.4. od 10.00 hod. ( 2 ihriská )

T7 –  PŠC Pezinok B , SO 2.5. od 10.00 hod. ( 2 ihriská )

T8 – Lokomotíva DNV, NE 17.5. od 10.00 hod. ( 2 ihriská )

Družstvá, ktoré ešte nenahlásili termíny:

    Skupina B: NMŠK 1922, SDM Domino

Skupina C: MŠK Iskra Petržalka

Skupina D: FKM Stupava A

Skupina E: FK Studienka

Skupina F: FK Karpaty Limbach, TJ Slovan Viničné, FK Cinemax Doľany

Skupina H: SFC Kalinkovo A

Skupina J: FKM Stupava B, SFC Kalinkovo B

KM BFZ opätovne žiada družstvá PMD U8, ktoré ešte nenahlásili termín konania  turnaja U8, aby tak urobili do 22.3.2020 /nedeľa/ a nahlásili termín organizácie turnaja na mailové adresy: pavel.prikopa@futbalsfz.sk,konecny58@centrum.sk 

Komisia rozhodcov a delegátov

V súvislosti s aktuálnou epidemiologickou situáciou a rozhodnutím VV BFZ (uverejnenom na stránke zväzu) odkladá termín opravného a náhradného zimného doškoľovacieho seminára na neurčito. Ďalšie súvisiace informácie budú oznámené elektronickou poštou a v príslušnej sekcii úradnej správy.

Trénersko – metodická komisia

Úsek vzdelávania trénerov:

Oznamuje trénerom, že TMK BFZ so súhlasom TÚ SFZ plánuje v roku 2020 organizovať praktické semináre trénerov pre kluby, ktoré o túto formu požiadajú. Ide o formu vzdelávania klubových trénerov na úrovni mládeže, kedy TMK BFZ zabezpečuje odborný lektorský zbor a kluby organizáciu seminára. V prípade záujmu kontaktujte regionálneho koordinátora vzdelávania trénerov SFZ p. Kováča na tel. č.: 0902 937 031 alebo e-mail: michal.kovac@futbalsfz.sk.

Oznamuje trénerom, že PŠC Pezinok v spolupráci s TMK BFZ so súhlasom TÚ SFZ bude organizovať v termíne 23.04 2020 (štvrtok) praktický seminár trénerov na témuPríprava a vedenie družstva prípraviek v tréningovom procese”. Seminár je určený pre trénerov UEFA B a UEFA Grassroots C licencie (možnosť prihlásiť sa aj trénerom bez licencie), ktorý bude slúžiť aj na predĺženie spomínaných licencií. Seminár je prioritne určený pre trénerov pôsobiacich v prípravkárskych kategóriach. Súčasťou seminára budú 2 prezentácie TJ (teória) a 2 TJ (prax) priamo na ihrisku. Záväzné prihlasovanie prebieha na webovej stránke: www.pscpezinok.sk/seminar-sfz. Prihlasovanie len elektronickou formou do 15.04.2020. Počet miest je obmedzený pre 40 ľudí. Program seminára nájdete na internetovej stránke SFZ v časti SFZ / Tréneri / Vzdelávanie.

Oznamuje, že TÚ SFZ v spolupráci s TMK BFZ bude organizovať v Bratislave Školenie trénerov UEFA Grassroots C licencie.

Termín školenia:  21.03.2020 – 29.05.2020 + záverečné skúšky 12. – 13.06.2020.

Vzhľadom na okolnosti šírenia nákazy koronavírusom a nariadenia krízového štábu MV SR, so súhlasom vedenia SFZ rozhodla TMK BFZ a oznámila prihláseným frekventantom školenia, že školenie trénerov UEFA Grassroots C v Bratislave – blok č. 1, naplánovaný na 21.03.2020 sa PRESÚVA NA NEURČITO. O ďalšom postupe budú prihlásení frekventanti školenia informovaní.

Prihlásení (24): M. Csafík, R. Slivka, J. Daniel, M. Balog, M. Žilinčár, P. Masarovic, M. Tománek, J. Garčár, M. Uriča, T. Kállay, T. Juračka, S. Rapant, M. Potočný, T. Iró, F. Fabian, U. Busch, R. Szombat, Ml Gembeš, E. Nagy, A. Benko, L. Poór, M. Kastler, R. Bratko, F. Kamenistý.

Vzhľadom na naplnenie maximálneho počtu uchádzačov nie je možné prihlásiť sa na dané školenie.

V prípade záujmu o tento druh školenia kontaktujte regionálneho koordinátora vzdelávania trénerov SFZ p. Kováča na e-mail: michal.kovac@futbalsfz.sk.

Úsek mládeže:  

Plán akcií BFZ na 1.polrok 2020

Dátum Akcia Kategória
Apríl:
06.04.2020 TZ/TC PPT SFZ ObFZ BA Vidiek (Pezinok) U12,U13,U14
07.04.2020 TZ/TC PPT SFZ ObFZ BA Mesto (NMŠK) U12,U13,U14
15.04.2020 Triangel U13/U14 (Bratislava) – mimo FA BFZ U13, BFZ U14
21.04.2020 Celodenný zraz BFZ U14 (Domino) s hráčmi FA BFZ U14
25-29.04.2020 Regionálny turnaj U14 (Senec) – s hráčmi FA BFZ U14
Máj:
06.05.2020 Triangel BFZ U13 (Pezinok)  – bez hráčov FA U13
08-10.05.2020 MT Belehrad U14 –  s hráčmi FA BFZ U14
11.05.2020 TZ/TC PPT SFZ ObFZ BA Vidiek (Pezinok) U12,U13,U14
12.05.2020 TZ/TC PPT SFZ ObFZ BA Mesto (NMŠK) U12,U13,U14
14.05.2020 KZ BFZ U16 + BFZ U17 (Drieňová) – mimo FA BFZ U16, BFZ U17
20.05.2020 Turnaj 8 U12 (OblFZ BA Mesto + BA Vidiek) – Petržalka BFZ U12 + kluby U12
20.05.2020 PZ JmkFS – BFZ U16/U17 BFZ U16, BFZ U17
25.05.2020 TZ/TC PPT SFZ ObFZ BA Vidiek (Pezinok) U12,U14
26.05.2020 Celodenný zraz BFZ U13 (Domino) s hráčmi FA BFZ U13
26.05.2020 TZ/TC PPT SFZ ObFZ BA Mesto (NMŠK) U12,U14
Jún:
02.06.2020 KZ BFZ U12 – bez hráčov FA BFZ U12
03.06.2020 KZ BFZ U14 – s hráčmi FA (Rapid/Pasienky) BFZ U14
03.06.2020 Finále – Grassroots Cup U13 Kluby U13
08-09.06.2020 McDonald´s Cup U10 – Finále ZŠ/ hráči U10
08.06.2020 PZ BFZ – ŠK Slovan Bratislava (Rapid) BFZ U12, U13
09-11.06.2020 MT V4 Krakow U14 – s hráčmi FA BFZ U14
11-12.06.2020 Školský pohár SFZ U13 – Finále ZŠ/hráči U13
21.06.2020 MSR U14/U15 U14,U15
22.06-26.06.2020 Letné športové sústredenie U12, U13 – bez hráčov FA a ÚTM (Stupava) U12,U13

TMK BFZ – Úsek mládeže informuje, že vzhľadom na okolnosti šírenia nákazy koronavírusom a nariadenie krízového štábu MV SR a  so súhlasom vedenia SFZ, že 1.kontrólne zrazy PPT projektu SFZ v pôvodnom termíne OBfZ BA Vidiek 23.3.2020 a OBfZ BA Mesto 24.3.2020 sa presúvajú na neurčito. O náhradných termínoch Vás budeme informovať.


PARTNERI
  • BSK
    ZSE
    TIPOS
  • JAKO
    VINO LEVICE
    DEMISPORT
    TOP 4
    FUTBAL SERVIS
    SLOVNAFT
    ROYAL BUS TRAVEL
    MATEP
    EAV