ZŠ Za kasárňou postúpila do celoslovenského finále Dôvera školského pohára

Víťazom krajského kola 5. ročníka Dôvera Školský pohár SFZ 2015/2016 , v školskej súťaže mladších žiakov základných škôl bratislavského kraja v malom futbale sa stala ZŠ Za kasárňou Bratislava. Zároveň tým postúpila do celoslovenského finále, ktoré sa uskutoční v dňoch 7. a 8. júna na štadióne NTC Poprad. Do krajského kola, ktoré sa uskutočnilo v stredu 11. mája na štadióne NMŠK 1922 Bratislava, postúpilo osem družstiev ZŠ z finálových obvodných kôl bratislavského kraja. Družstvá boli rozdelené do dvoch skupín. Skupina A: Gymnázium Bilíkova, ZŠ Školská Slovenský Grob, ZŠ Pankúchova, ZŠ Mudroňova. Skupina B: ZŠ Drieňova, ZŠ Tajovského Senec, ZŠ Štúrova Malacky, ZŠ Za kasárňou.

Výsledky – Skupina A: Gymn. BilíkováZŠ Mudroňova 4:7, ZŠ Slovenský Grob – ZŠ Pankuchova 2:5, ZŠ Mudroňova – ZŠ Pankuchova 4:3, Gymn. Bilíkova – ZŠ Slovenský Grob 3:1, ZŠ Slovenský Grob – ZŠ Mudroňova 3:6, ZŠ Pankuchova – Gymn. Bilíkova 3:4.

Skupina B: ZŠ Drieňova – ZŠ Za Kasárňou 1:6, ZŠ Tajovského SC – ZŠ Štúrova MA 10:1, ZŠ ZA kasárňou – ZŠ Šturova MA 13:1, ZŠ Drieňova – ZŠ Tajovského SC 1:13, ZŠ Tajovského SC – ZŠ Za kasárňou 4:1, ZŠ Štúrova MA – ZŠ Drieňova 2:3.

1. semifinále: ZŠ Mudroňova – ZŠ Za kasárňou 3:4, 2. semifinále: ZŠ Tajovského SC – Gymn. Bilíkova 2:2 (na pok. Kopy 3:4), o 7.a 8. miesto: ZŠ Slovenský Grob – ZŠ Šturova MA 2:3, o 5.-6. miesto: ZŠ Pankuchova – ZŠ Drieňova 3:5, o 3-4. miesto: ZŠ Mudroňova – ZŠ Tajovského SC 5:10, finále: ZŠ Za kasárňou – Gymn. Bilíkova 6:1. Konečné poradie: 1. ZŠ a MŠ Za kasárňou, BA, 2. Gymnázium Bilíkova, BA, 3. ZŠ Tajovského, Senec, 4. ZŠ Mudroňova, BA, 5. ZŠ Drieňova, BA, 6. ZŠ Pankuchova, ZŠ, 7. ZŠ Štúrova, MA, 8. ZŠ Slovenský Grob. Najlepším strelcom sa stal s 15 gólmi Rudolf Božík zo ZŠ Tajovského, najlepším brankárom bol Samuel Hapl zo ŽS Za kasárňou a za najlepšieho hráča vyhodnotili Filipa Závodského z Gymnázia Bilíkova.

Pekné ceny – poháre, diplomy, prívesky s logom, tričká a pre prvé tri družstvá aj medaily odovzdali Anna Garbon, vedúca oddelenia okresného úradu odboru školstva, Ján Švehlík a Jozef Čapkovič, majstri Európy z roku 1976 a bývalí československí reprezentanti, Ján Čapkovič, člen Klubu ligových kanonierov a bývalý československý reprezentant a Ľubomír Čamek z odboru školstva. Celý turnaj s prehľadom rozhodovali Rastislav Hádek , Martin Křiván a Choreň Matej. Hlásateľom podujatia bol František Zelený. Organizáciu celého podujatia zabezpečoval Pavel Príkopa, koordinátor školského futbalu BFZ.

,,Sme veľmi radi, že sme sa zúčastnili na tomto hodnotnom turnaji, ktorý mal veľmi dobrú úroveň. Troška sme prekvapení z toho, že sme vyhrali toto krajské kolo v dobrej konkurencii a postúpili tak do celoslovenského finále. Mal som totiž oproti ostatným mužstvám k dispozícii o rok mladších chlapcov. V skupine sme prehrali so Sencom, o ktorom som si myslel, že splní úlohu najväčšieho favorita. My sme však už v ďalších dvoch zápasoch nezaváhali a úprimne sa tešíme z tohto pekného víťazstva. V semifinále sme sa zapotili proti ZŠ Mudroňova, vo finále sme hrali uvoľnene, jednoznačne sme ho zvládli. Väčšina týchto chlapcov hráva v U12 a v U13 za ŠK Slovan, jeden pôsobí v Domine a v tíme mám aj hokejistu z Ružinova. Na celoslovenskom finále v Poprade sa zo všetkých síl vynasnažíme vzorne reprezentovať Bratislavský kraj. Bude tam ešte väčšia konkurencia, ale chceli by sme postúpiť aspoň zo skupiny. Bratislava však na týchto celoslovenských školských majstrovstvách vždy hrá dôstojnú úlohu, takže sa vynasnažíme nesklamať,“ povedal nám učiteľ telesnej výchovy zo ZŠ Za Kasárňou a zároveň aj tréner Peter Bublavý. Jeho zverenec, jeden z najlepších hráčov Timotej Murcko zdôraznil: ,,Dobre sme si zahrali, dal som dosť gólov, bojovali sme ako sa patrí, z tohto víťazstva máme všetci veľkú radosť.“

Ján Švehlík dodal: ,,Aj pred rokom som sa zúčastnil na tomto turnaji a na jeho vyhodnotení. Je dobré, že chlapci si môžu takto zahrať a skonfrontovať si svoje schopnosti. V ich veku je veľmi dôležité, aby boli čo najviac na ihrisku a aby boli čo najviac v kontakte s loptou.“

IMG_5527-1

Víťazné družstvo ZŠ Za kasárňou

Milan Valko – manažér komunikácie BFZ


PARTNERI
 • BSK
  ZSE
  11teamsports
 • FUTBAL SERVIS
  DEMISPORT
  SLOVNAFT
 • GRANDEN
  JAKO
  PANINI