Výber BFZ U17 tretí na memoriáli Františka Harašty

V dňoch 21-23.7.2020 sa na Južnej Morave uskutočnil 18.ročník medzinárodného futbalového turnaja mladších dorastencov “ Memoriál Františka Harašty“za účasti 6 prvoligových družstiev ( SK Slávia Praha, Dynamo České Budejovice, Viktória Plzeň, Baník Ostrava, Sigma Olomouc, Zbrojovka Brno), reprezentácie ČR do 16 rokov a výberu BFZ. Stretnutia sa odohali v dvoch skupinách systémom každý s každým a podľa umiestnenia sa v posledný deň odohrali stretnutia o konečné umiestnenie. Výber BFZ v skupine zvíťazil nad Zbrojovkou Brno 3:0, prehral s Baníkom Ostrava 1:2 a v poslednom zápase skupiny vyhral 1:0 nad Sláviou Praha. Konečné 2.miesto v skupine znamenalo, že výber BFZ sa v stretnutí o konečné 3-4.miesto stretne proti reprezentácii ČR do 16 rokov. Vo vyrovnanom stretnutí otvoril skóre Kozák, ale reprezentácii sa podarilo vyrovnať tesne pred koncom polčasu. Keď sa už zdalo, že zápas rozhodnú až penalty, v poslednej minúte dostal loptu za obranu rehuš a po samostatnom úniku strelil víťazný gól a zabezpečil výberu BFZ 3.miesto na turnaji. Okrem toho sa najlepším strelcom turnaja stal Nino Marcelli, ktorý strelil 3 góly. Spokojnosť s vystúpením netajil ani tréner výberu Michal Suchomel, ktorý zhodnotil účinkovanie na turnaji slovami:

V prvom rade chcem poďakovať BFZ,že sme sa mohli zúčastniť tohto významného medzinárodneho turnaja a konfrontovať sa s najväčšou mládežníckou elitou v Českej Republike. Taktiež organizátorom za vytvorenie výborných podmienok. V prvom zápase so Zbrojovkou Brno sme strelili pomerne rýchly gól. Ten nám dodal pokoj a hernú dominanciu čoho výsledkom boli ďalšie dva strelené góly a konečný stav 3:0. Efektívny bol Marceli,ktorý strelil všetky tri góly,ktorými sa stal aj najlepším strelcom turnaja. V druhom zápase skupiny s Baníkom Ostravou sme po krásnej kombinácii strelili gól Hricom no hneď sme po systémovej chybe inkasovali vyrovnávajúci gól. Paradoxne v závere zápasu,keď sme po hernej dominancii Ostravy začali mať trošku navrch prišiel gól na konečných 2:1 pre Ostravu.V poslednom zápase skupiny sme dokázali vyhrať 1:0 so Slaviou Praha po strele Rizniča z 25 metrov. V zápase o 3. miesto s ČR-16 sme vo vyrovnanom zápase zvíťazili 2:1 gólmi Kozáka po rohovom kope, na ktorý dokázal súper ešte reagovať vyrovnaním,ale na individuálnu akciu Rehuša v poslednej minúte zápasu už nie.Pochvala patrí celému kolektívu za reprezentáciu Bratislavy a tak isto svojich klubov.