ÚRADNÁ SPRÁVA Č.44 ZO DŇA 11.06.2021

Sekretariát

Sekretariát BFZ upozorňuje zástupcov FK na dodržiavanie opatrení, vydaných úradom verejného zdravotníctva SR v súvislosti s hromadnými podujatiami, ktoré sú účinné od 17.05.2021( Paragraf k športovým podujatiam platný od 15.05.2021)  a nájdete ich TU

Sekretariát BFZ oznamuje, že prostredníctvom ISSF systému bol všetkým členom SFZ zaslaný list prezidenta SFZ. Nájdete ho TU

Vedúci sekretár BFZ oznamuje, že v dňoch 14-18.6 čerpá riadnu dovolenku. V čase jeho neprítomnosti ho zastupuje sekretárka BFZ p. Jana Škreková.

Sekretariát BFZ oznamuje, že VV BFZ na svojom zasadnutí dňa 07.06.2021 schválil:

  • Termín konania konferencie BFZ na 23.09.2021 o 18:00 hod.
  • Nevypadávanie družstiev, umiestnených na posledných miestach v tabuľke v súťažiach III. IV. liga a SD U 19 po skončení súťažného ročníka 2020/2021
  • Termíny podania prihlášok do súťaží BFZ pre súťažný ročník 2021/2022 výhradne elektronicky prostredníctvom ISSF systému nasledovne

Súťaže U8,U9,U10,U11,WU11,U13,U15,U17 – od 14.6.2021 do 30.6.2021 do 23:59 hod.

Súťaže III. liga seniori, IV.liga seniori a SD U19 – od 20.6.2021 do 30.6.2021 do 23:59 hod.

  • Štartovný vklad do súťaží III. a IV.liga BFZ nebudú FK v súťažnom ročníku 2021/2022 platiť.
  • Zaradenie p. Martina Viciana na NL DPR SFZ od súťažného ročníka 2021/2022
  • Zaradenie p. Juraja Pinčeka na NL DZ SFZ od súťažného ročníka 2021/2022.
  • Zobral na vedomie ukončenie činnosti predsedu KM BFZ p. Alexandera Telekyho
  • Schválil za predsedu KM BFZ p. Mareka Porvazníka
  • Schválil termíny zasadnutí VV BFZ v 2.polroku 2021

Športovo – technická komisia

emailová adresa ŠTK BFZ na komunikáciu s klubmi:

email ŠTK: stk@futbalbfz.sk

Oznamuje:

VV SFZ na svojom zasadnutí dňa 08.06.2021 schválil novelizovaný súťažný poriadok SFZ.Nájdete ho v linku nižšie:

https://mediamanager.sportnet.online/media/pages/f/futbalsfz.sk/2021/06/sp-final-06_2021.pdf

ŠTK oznamuje, že termín podania prihlášok do súťaží BFZ pre nový súťažný ročník je od 14.06.2021 do 30.6.2021 do 23:59 hod.  v kategórii mladšieho dorastu, žiakov a prípraviek, do súťaží seniorov a staršieho dorastu je stanovený termín od 20.06.2021 do 30.06.2021 do 23:59 hod. Prihlášky je potrebné podať  výlučne prostredníctvom elektronickej prihlášky ISSF systému vo všetkých vekových kategóriách.

ŠTK oznamuje, že v súťažnom ročníku 2021/2022 môžu v jednotlivých kategóriách  štartovať hráči:

SD U19 : narodení po 1.1.2003 a mladší

MD U17 – narodení po 1.1.2005 a mladší

SŽ U15 – narodení po 1.1.2007 a mladší

MŽ U13 – narodení po 1.1.2009 a mladší

Žiačky WU 15 – narodené po 1.1.2007 a mladšie

Predbežný termín začiatku súťaží vo všetkých kategóriách je naplánovaný na 7-8.8.2021.

Schvaľuje:

III. liga

14.kolo ŠK Tomášov – OŠK Dunajská Lužná 13.6. o 17:00

IV. liga

15.kolo TJ Záhoran Jakubov – FK Vajnory 19.6. o 17:00

U19

12.kolo SDM Domino “B” – PŠC Pezinok 12.6. o 14:00

12.kolo FK Rača Bratislava – ŠK Žolík Malacky 13.6. o 11:00

13.kolo FC Petržalka “B” – ŠK Bernolákovo 13.6. o 11:00

Nariaďuje odohrať:

U19

11.kolo MŠK Kráľová pri Senci – FK Slovan Ivanka pri Dunaji 14.6. o 18:00

Kontumuje v zmysle čl. 82 ods. 1 písm. b) SP:

stretnutie 11. kola U19 PŠC Pezinok – Lokomotíva Devínska Nová Ves. V zmysle čl. 11 ods. 2 SP sa priznávajú družstvu PŠC Pezinok tri body a aktívne skóre 3:0.

Disciplinárna komisia

Vylúčený po ČK. Disciplinárna sankcia (DS) – nepodmienečné pozastavenie výkonu športu, podľa čl. 9/2b2 DP:

U.č.206: Erik Korbelič 1236002 (ŠK Báhoň, S3BA), vylúčený za HNS, verbálna urážka rozhodcu, podľa 48/1c DP. DS – pozastavenie výkonu športu na 2 týždne, podľa čl.48/2b DP, od 6.06.2021.

U.č.207: Filip Šimora 1298245 (FK Slovan Most pri Bratislave, S3BA), vylúčený za HNS, zmarenie jasnej gólovej príležitosti podrazením súpera, podľa 46/1b DP. DS – pozastavenie výkonu športu na 1 súťažné stretnutie, podľa čl.46/2 DP, od 7.06.2021.

U.č.208: Jakub Hollý 1142380 (FK Lamač Bratislava, S4BA), vylúčený za HNS, zmarenie jasnej gólovej príležitosti podrazením súpera, podľa 46/1b DP. DS – pozastavenie výkonu športu na 1 súťažné stretnutie, podľa čl.46/2 DP, od 7.06.2021.

Disciplinárna sankcia po 5. ŽK – nepodmienečné pozastavenie výkonu športu na 1  stretnutie, podľa čl. 37/5 DP:   

U.č.209: Dávid Marko  1310429 (MFK Rusovce, S3BA), od 6.06.2021.

U.č.210: Juraj Brunclík  1215129 (ŠK Závod, S4BA), od 7.06.2021.

Disciplinárne sankcie za ďalšie priestupky:

U.č.211: Patrik Rédler  (ŠK Vrakuňa, S4BA). Na základe podnetu klubu ŠK Nová Dedinka, doručeného písomného stanoviska klubov, Vincenta Pipaša, Patrika Rédlera a vlastných zistení členov DK, za HNS (udretie súpera rukou do tváre) po stretnutí 12. kola S4BA ŠK Vrakuňa – ŠK Nová Dedinka mimo HP, podľa čl. 49/1b DP ukladá DS – pozastavenie výkonu športu na 3 týždne, podľa čl. 49/2b DP, od 31.05.2021.

U.č.212: Vincent Pipaš  (ŠK Nová Dedinka, S4BA). Na základe podnetu klubu ŠK Nová Dedinka, doručeného písomného stanoviska klubov, Vincenta Pipaša, Patrika Rédlera a vlastných zistení členov DK, za HNS (provokujúce gesto k protihráčovi) po stretnutí 12. kola S4BA ŠK Vrakuňa – ŠK Nová Dedinka mimo HP, podľa čl. 47/1a DP ukladá DS – pozastavenie výkonu športu na 1 stretnutie, podľa čl. 47/2a DP, od 31.05.2021.

Budúce zasadnutie DK BFZ bude 17.06.2021 o 15,30 hod.

Odvolanie proti rozhodnutiu Disciplinárnej komisie BFZ (okrem rozhodnutí podľa čl. 37/3, čl. 5 alebo čl. 8 DP) sa podáva na Disciplinárnu komisiu BFZ,v lehote do siedmich dní odo dňa oznámenia rozhodnutia Disciplinárnej komisie BFZ (čl. 84 ods. 1 DP).

Matrika

Oznamy

Letné registračné obdobie bez obmedzenie bude  od 26.06.2021 do 15.07.2021.

Letné registračné obdobie s obmedzením bude od 01.07.2021 do 30.09.2021.

Letné registračné obdobie zo zahraničia bude od 01.07.2021 do 30.09.2021.

VV SFZ schválil novelizovaný registračný a prestupový poriadok SFZ. Nájdete v linku nižšie:

https://mediamanager.sportnet.online/media/pages/f/futbalsfz.sk/2021/06/rapp-novela-08_06_2021-konsolidovane-znenie.pdf

Komisia rozhodcov a delegátov

Berie na vedomie poďakovanie FC Rohožník rozhodcovskému tímu D. Bláha, T. Ralbovský, P Ježík, ako aj delegátovi zväzu M. Dobrovskému za pôsobenie v stretnutí 13. kola S3BA FC Rohožník – TJ Rovinka.

Nedostatky v zápisoch o stretnutí:

P. Cvengroš – nesprávny popis priestupku hráčov so vzájomným udelením OT-ŽK (sotenie je priestupok, v ktorom sa rozlišuje intenzita aj v prerušenej hre);

M. Vašš – nesprávny (nedostatočný) popis priestupku na udelenie OT-ŽK (NS je až zmarenie sľubnej akcie, nie držanie v sľubnej akcii);

M. Bohun – chýba vyjadrenie k štartu hráča s možným disciplinárnym opatrením.

Ospravedlnenia: Bogdáň 18.-20.6.; Ruc 25.6.-6.7.; Dujava k dispozícii od 21.6.; Farkaš M. do 31.1.2022.

Komisia mládeže

a/ súťaže prípraviek – anulovanie výsledkov

KM oznamuje FK, že na základe rozhodnutia VV BFZ boli všetky výsledky v súťažiach kategórii prípraviek v súťažnom ročníku 2020/2021 anulované. Všetky súťaže boli uzavreté bez víťazov jednotlivých kategórii.

b/ súťažný ročník 2021/2022 – zmena hracieho systému

KM BFZ oznamuje FK, že VV BFZ schválil zmenu ( úpravu ) hracieho systému súťaží prípraviek od nového súťažného ročníka 2021/2022

zmeny ( úpravy ) súťaží

výsledky a tabuľky: nebudú zverejňované , všetky stretnutia budú uzavreté v ISSF ako 0 : 0 ( tak ako to má aj SFZ )

organizácia súťaží prípraviek: budú vytvorené nasledovné súťaže

Prípravka U11, Prípravka U10 ( spoločná dvojičková súťaž )

Prípravka  U11 – samostatná súťaž pre FK, ktoré nedokážu vytvoriť dvojičku U11 a U10

Prípravka U9  – turnajový spôsob ( každý 2 týždeň )

Prípravka U8 – turnajový spôsob ( každý 2 týždeň )

hrací deň: sobota/nedeľa – dopoludnia ( žiadne dni v pracovný týždeň, resp. ÚHČ, pÚHČ, ppÚHČ – platí pre všetky kategórie )

začiatok jesennej časti: september 2021

štart hráčov ( chlapci ) : starší hráči nesmú hrať za mladších, mladší hráči môžu hrať len o jednu kategóriu vyššie za starších

štart hráčov ( dievčatá ): v súťažiach prípraviek môžu štartovať hráčky len o 1 rok  staršie ( zmena oproti minulosti )

jednotlivé súťaže

Prípravka – U11, U10 ( dvojíčková súťaž , resp. samostatná súťaž pre U11)

Veľkosť ihriska: dĺžka 60 – 68 m, šírka 33 m

Počet hráčov: 6 + 1

Lopta: veľkosť č.4

Bránky: 5x 2 metre

Hrací čas: 2x 30 minút ( zmena oproti minulosti )

Striedanie: hokejové v prerušenej hre

Rozhodcovia: laik – zabezpečuje domáci FK

V súťaží dvojíčiek je možné hrať súbežne U11 a U10

Zápis o stretnutí: zabezpečuje  domáci ISSF manažér v systéme ISSF,  uzatváranie zápisov vykonávajú správcovia súťaží

Všetci hráči ( domáci – hostia ) musia byť riadne registrovaní vo FK a musia mať prefotené kartičky poistenca ( v zmysle SP SFZ platí povinná konfrontácia hráčov )

mladšia prípravka U9 a U8 ( turnajový spôsob )

Veľkosť ihriska: min. 35x 20 m – max. 40x 25 m ( pre kategóriu U9 )

Veľkosť ihriska: 30 x 20 m ( pre kategóriu U8 )

Počet hráčov: 4 + 1 ( hrá sa súbežne na 2 ihriskách )

Bránky: 3 x 2 m ( plastové, resp. hádzanárske ), pokiaľ ich FK nemá využívajú sa bránky  5x 2 m

Lopta: veľkosť č.4 ( pre U9 ), veľkosť č.3 ( pre U8 )

Hrací čas: 2x 15 min.

Striedanie : hokejové

Rozhodcovia: laici

Zápisy a registrovanie hráčov: platí tak ako pri U11 a U10

Trénersko – metodická komisia

Úsek mládeže:  

N O M I N Á C I A hráčov výberu BFZ U-14 (nar. po 1.1.2007)
na zápas RT SFZ U14 SsFZ – BFZ, 15.6.2021 o 14:00 (Žiar nad Hronom)

Hráči:

FC Petržalka (9):  Ján BRNULA, Nicolas SAGAN, Martin HLAVATÝ, Adam MOZOLA, Šimon VLNA, Jakub KUSALÍK, Adam ĎURDÍK, Samuel ŠUBERT, Šimon MELO

ŠK Slovan Bratislava (7): Dominik BALOG, Lukáš ČERVENKA, Šimon POLAKOVIČ, Peter HOLOCSY, Šimon RÚSEK, Adam ŠVEC, Patrik HORVÁTH

FKM Karlova Ves (3): Alex KOTÚČEK, Jakub KUCHÁR, Arsenij REZNIČENKO

SDM Domino (1): Márk LENGYEL

FC IMAS (1): Erik ZEMAN

Náhradníci:

ŠK Slovan Bratislava (4): Dávid BALOG, Marko BACHNA, Pavol LEMBAK, Artur HABA

FC Petržalka (2): Alex FEHÉR, Maxim MESZÁR

FKM Karlova Ves (2): Daniel KISS, Oskar OLLE

FK Inter Bratislava (2): Filip ONDRUŠ, Benjamin SALAJ

SDM Domino (2): Samuel BUZA, Kristián HÚSKA

RT :

Vedúci tréner : Eduard VILČINSKÝ

Tréneri : Michal POLČIC, Ján HULLMAN, Peter MOKRÝ

Vedúci: Peter MOKRÝ

Lekár: František ŽÁK

Výstroj hráčov : kopačky, chrániče, hygienické potreby, karta poistenca, FĽAŠA NA PITIE!

Každý hráč donesie na zraz vypísaný informovaný súhlas a negatívny test (príloha nominácie)! Vstup do areálu len s prekrytými dýchacími cestami a dodržiavaním odstupu a hygienou rúk!

Zraz nominovaných hráčov je v utorok 15.06.2021 o 08:45 hod  – Akadémia ŠK Slovan Bratislava (Telocvičná 2724/11, 821 05 Bratislava) .Ukončenie zrazu bude cca o 19:30 hod. na mieste zrazu. Prípadné ospravedlnenia je potrebné hlásiť na t.č.: M.Polčic  – 0911 499 144.

Plán akcií BFZ na 1.polrok 2021

Dátum Akcia Kategória
15.06.2021 RT U14 PZ SSFZ – BFZ (Žiar n. Hronom) s hráčmi FA BFZ U14

Plán akcií BFZ na 2.polrok 2021

Dátum Akcia Kategória
Júl:
08.07.2021 KCZ U17 (TJ+PZ) bez hráčov FA BFZ U17
20 – 22.07.2021 Memoriál F. Harašty U17 (Česko) s hráčmi FA BFZ U17
August:
04.08.2021 KCZ U15 (TJ+PZ) s hráčmi FA BFZ U15
11.08.2021 KCZ U15 (TJ+PZ) s hráčmi FA BFZ U15
14-18.08.2021 RT SFZ U15 – Memoriál Gejzu Princa (Košice) s hráčmi FA BFZ U15
25.08.2021 KCZ U14 (2 skupiny PZ) s hráčmi FA BFZ U14
September:
02.09.2021 KCZ U14 (TJ + TJ) s hráčmi FA BFZ U14
07-08.09.2021 RT PPT SFZ U14,U15 (Poprad) bez hráčov FA, ÚTM BFZ U14, BFZ U15
09.09.2021 KCZ U14 ( TJ + PZ) s hráčmi FA BFZ U14
13-15.09.2021 MT U15 Danubia Moravia Cup U15 (Malacky a okolie) s hráčmi FA BFZ U15
18-22.09.2021 RT SFZ U14 (Senec a okolie) s hráčmi FA BFZ U14

 

November:
28.11.2021 MHT Bratislava Cup U13 (Hala Pezinok) BFZ U13

 


PARTNERI
  • BSK
    ZSE
    TIPOS
  • FUTBAL SERVIS
    DEMISPORT
    SLOVNAFT
  • JAKO
    MATEP
    PANINI
    TOP 4
    EAV