Víťazom pohára BFZ je ŠK Vrakuňa

27.ročník pohára Bratislavského futbalového zväzu spoznal v stredu večer svojho víťaza. Stalo sa ním družstvo ŠK Vrakuňa , ktoré v stretnutí výbornej úrovne porazilo ŠK Tomášov 5:3. Stretnutie, ktoré sledovalo 550 divákov  malo raketový úvod a už do 8. minúty padli 3 góly. Krátko po úvodnom hvizde rozhodcu Piatku sa Vrakuňa ujala vedenia gólom  Redlera, v 5.minúte vyrovnal na 1:1 Englman a v 8.minúte sa presadil na 2:1 Vrakunčan Jurkovič. Hra mala dobrú úroveň s množstvom šancí, ale skóre sa menilo až v 41.minúte, keď Reidl zvýšil na 3:1 pre Vrakuňu. Tomášov nastúpil do druhého polčasu odhodlaný zvrátiť nepriaznivý stav, ale gól padol v 50.minúte do ich siete, keď sa presadil Gonzáles. Keď ten istý hráč zvýšil v 65.minúte už na 5:1, zdalo sa byť o výsledku rozhodnuté. Tomášov stačil skorigovať výsledok v rozmedzí 74. a 76 minúty, keď sa po chybách obrancov Vrakune presadili Brodzianský a Kalmán. Do konca stretnutia už ani jedno družstvo svoje šance nevyužilo a tak sa po záverečnom hvizde rozhodcu Piatku tešili z víťazstva zverenci trénera Viliama Opálka. ŠK Vrakuňa si zaknihovala druhé víťazstvo v prestížnom pohári, keď prvý krát triumfovala v roku 2001. Okrem pohárov získali obaja finalisti finančnú odmenu ( Víťaz 700€, porazený 500€) a tiež poukazy na nákup dresov od partnerov BFZ , spoločností Futbalservis a MEVA sport. Ocenenia pre obe družstvá odovzdávali predseda BFZ p. Juraj Jánošík, člen VV SFZ a držitel zlatej medaile z ME v roku 1976 p. Ladislav Jurkemik, vedúci sekretár BFZ p. Ján Farbula, zástupca spoločnosti Futbalservis p. Jan Chroustovský a zástupca spoločnosti MEVA sport p. Mário Kyjak.