Výber BFZ U14 v Belehrade na 4.mieste

Počas uplynulého víkendu sa výber BFZ U14 predstavil v metropole Srbska na jubilejnom 20.ročníku medzinárodného futbalového turnaja Trofej Beograda. Za účasti 6 výberov ( Bratislava, Belehrad, Lubľana, Sarajevo, Brno a Sofia) obsadili naši chlapci „nepopulárne“ 4.miesto. V sobotnajších stretnutiach v skupine najskôr zvíťazili na výberom Lubľany 1:0, keď gól strelil Matúš Hipki. V druhom stretnutí skupiny bol našim súperom výber Sarajeva a na postup do boja o finále stačilo našim chlapcom neprehrať. V 1.polčase sme inkasovali neštastný gól na 0:1, hra bola vyrovnaná a šance, ktoré sme si vytvorili zostali nevyužité. V 2.polčase sme zvýšili aktivitu na dosiahnutie vyrovnávajúceho gólu, po vylúčení hráča Sarajeva sme vsadili všetko na vyrovnanie, ale to sa nám nepodarili. Naopak, v poslednej minúte po odkopnutej dlhej lopte sa presadil hráč Sarajeva a upravil na konečných 0:2 v náš neprospech. Táto prehra znamenala , že v nedeľu sme nastúpili na zápas o konečné 3-4.miesto proti domácemu výberu Belehradu. V zápase výbornej úrovne sa obe mužstvá prezentovali kvalitnou hrou sme nevyužili viacero výborných šancí, šance súpera likvidoval výborne chytajúci Matúš Huber. Náš súper sa dostal do vedenia 1:0 na začiatku 2.polčasu, ale 10 min pred koncom sa po rohu krásnou hlavičkou presadil Straka a vyrovnal. Keď sa už zdalo, že o víťazovi rozhodne penaltový rozstrel, prišlo v posledných sekundách stretnutia naše zaváhanie, ktoré domáci využili a strhli víťazstvo na svoju stranu v pomere 2:1. Chlapci boli veľmi smutní, ich bojovnosť a nasadenie v zápase boli veľkou túžbou za úspechom, čo ocenili aj naši fanúšikovia z radov rodičov, ktorí merali cestu do Belehradu a ocenili ich potleskom. Víťazom turnaja sa stal náš premožiteľ zo skupiny, výber Sarajeva, ktorý triumfoval proti výberu Brna v pomere 3:1. Malou útechou pre našich chlapcov bolo individuálne ocenenie pre najlepšieho brankára turnaja, kde organizátori vyhlásili nášho Matúša Hubera.