MŠK Senec víťazom pohára BFZ seniorov

Futbalisti MŠK Senec sa stali víťazmi tohtoročného pohára BFZ. Vo finálovom zápase na štadióne OFK Dunajská Lužná zvíťazili nad ŠK Tomášov 2:1 (0:0). Pred samotným začiatkom stretnutia prevzal z rúk vedúceho sekretára BFZ Jána Farbulu a predsedu komisie rozhodcov a delegátov BFZ Michala Smoláka pamätnú plaketu asistent rozhodcu Ivan Kachnič, ktorý sa po 33 rokoch rozhodol ukončiť svoju bohatú rozhodcovskú kariéru. Obe mužstvá vstúpili do zápasu opatrne, aby neurobili chybu. V prvom polčase zaujali šance Mifkoviča, ktorý s pätky prestrelil bránu Senca a na opačnej strane bravúrny zákrok brankára Novosada po hlavičke hráča Senca. Po prestávke sa hra prelínala na oboch stranách, šance, ktoré si obe družstvá vytvorili, zostali nevyužité, a vyzeralo to tak, že gól nepadne. Až prišla 81.minúta a po štandardnej situácii Senca usmernil loptu za Novosadov chrbát Beseda – 0:1. Tomášovčanov gól zaskočil, snažili sa o vyrovnanie, ale v nadstavenom čase po individuálnej akcii krásnou strelou z hranice 16 – ky zvýšil na 0:2 Bukovinský. Ihneď po rozohraní a nedorozumení v obrane Senca znížil Kovács na 1:2. Na viac už času nezostalo a tak sa z víťazstva tešia hráči Senca. Po stretnutí prevzali obe družstvá z rúk predsedu BFZ Juraja Jánošíka a vedúceho sekretára Jána Farbulu medaile, pamätné poháre za finálový zápas, darovacie šeky v hodnote 500€ pre víťaza a 300€ pre porazeného, poukazy na nákup dresov od partnerov BFZ, a víťazi aj putovný pohár víťazov, ktorého držiteľmi budú 1 rok. Senčania budú BFZ reprezentovať aj v súboji o „Superpohár“ medzi víťazmi pohárov BFZ a JmKFS. Pred začiatkom nového súťažného ročníka si zmerajú sily s FC Kuřim, ktorý ovládol pohár JmKFS. Stretnutie sa odohrá na Južnej Morave, presný termín bude určený po dohode.