Zväz dostane od kraja pre mládež 15 000 eur.

 

Bratislavský futbalový zväz (BFZ) dostane od Bratislavského samosprávneho kraja (BSK) 15 000 eur. Zmluvu podpísali predseda zväzu Juraj Jánošík a predseda kraja Pavol Frešo. Tieto peniaze zväz použije výhradne pre mládež. Získané peniaze BFZ prerozdelí klubom, ktoré pracujú s mládežou. Ambíciou predsedu BFZ Juraja Jánošíka je nakúpiť zdravotné pomôcky, ako sú napríklad lekárničky, ktoré sú nevyhnuté pre bezpečnosť pri zápasoch i pri tréningovom procese.

Zväz tiež z tejto sumy podporí organizáciu turnajov pre jednotlivé bratislavské mládežnícke výbery a zároveň aj ich vycestovanie na športové podujatia. „V našom kraji sa práca s mládežou vo futbalových kluboch rozvíja. Je neľahká doba, v ktorej chceme našim klubom pomôcť, aby mali aj to, do čoho sami schopní investovať nie sú. Majú veľké výdavky na bežný chod ich družstiev a takto im aspoň troškou pomôžeme“, povedal Jánošík.

Bratislavský samosprávny kraj podporil sumou 15 000 eur rozvoj mládežníckeho futbalu v kraji aj minulý rok. Vtedy boli z tejto sumy nakúpené futbalové lopty a rozlišovacie vesty, ktoré boli distribuované pre jednotlivé kluby v kraji.

Vzťah vedenia zväzu a samosprávy, teda so starostami obcí a mestských častí, primátorom Bratislavy a županom je podľa Jánošíka na lepšej a vyššej úrovni, ako to bolo predtým. Bolo k tomu však treba veľa vysvetľovania ako je potrebné riešiť problémy športu, problémy futbalu. „Ale našli sme spoločnú reč“, povedal Jánošík. Všetci podľa neho vedia, že jedine výchovou mládeže a detí sa môže dosiahnuť lepšia úroveň futbalu. „Výchova mládeže musí byť prvoradou úlohou“,  dodal.

 


PARTNERI
 • BSK
  ZSE
  11teamsports
 • FUTBAL SERVIS
  DEMISPORT
  SLOVNAFT
 • GRANDEN
  JAKO
  PANINI