Predsedom Bratislavského futbalového zväzu zostáva Juraj Jánošík

 

 

            Juraj Jánošík zostáva aj na ďalšie štvorročné obdobie 2014 až 2017 predsedom Bratislavského futbalového zväzu (BFZ). Skúseného funkcionára opätovne zvolili na piatkovej volebnej Konferencii BFZ v Bratislave. Jánošík je predsedom zväzu od roku 2011. Vo voľbách nemal protikandidáta. Z celkového počtu 65 bolo na konferencie prítomných 59 delegátov s právom hlasovať (90,8 %), ktorí  zvolili Juraja Jánošíka za predsedu BFZ. Jánošík delegátom povedal, že postavenie BFZ nebolo pri jeho nástupe do funkcie dobré. Pripomenul, že zväz nevnímali iné regionálne zväzy pozitívne, ale po jeho stretnutiach s regionálnymi predsedami, sa postupne situácia zmenila. Nové vedenie musí podľa neho vypracovať strategický dokument rozvoja futbalu v rámci BFZ. „Zväz nie je o predsedovi, ale tímovej práci“ konštatoval.

Za podpredsedov zväzu boli potvrdení Ľubomír Suchý (predseda ObFZ Bratislava–mesto) a Miroslav Baxa (predseda ObFZ Bratislava–vidiek).  Za predsedu Revíznej komisie BFZ zvolili delegáti Dušana Badinského, ktorý bol bez protikandidáta. Rovnako bez protikandidáta bol na post šéfa Disciplinárnej komisie zvolený aj Miroslav Bóc. Za predsedu Odvolacej komisie BFZ bol zvolený Kamil Somoláni, ktorý bol rovnako jediným kandidátom vo voľbách.  Predsedom Komisie rozhodcov a delegátov sa stal Ivan Kružliak.

Delegáti konferencie BFZ v Bratislave potvrdili, že podporujú kandidatúru Jána Kováčika na post prezidenta Slovenského futbalového zväzu na blížiacej sa volebnej konferencii SFZ v Poprade (bude 21. februára). Juraja Jánošíka tiež zvolili za kandidáta na členstvo vo Výkonnom výbore SFZ za Bratislavský futbalový zväz.

Na konferencii sa zúčastnil aj  prezident SFZ Ján Kováčik a primátor hlavného mesta SR Bratislavy Milan Ftáčnik, ktorý vyjadril ambíciu stabilizovať futbalové plochy, aby niekto nešpekuloval, že na štadióne postaví bytový dom. Zároveň vyslovil záujem pomôcť financiami pri podpore futbalovej mládeže. Na konferencii zastupoval Bratislavský samosprávny kraj riaditeľ odboru školstva, kultúry a mládeže Roman Csabay. Predseda BFZ vyzdvihol spoluprácu medzi zväzom a BSK, ktorý každoročne prispieva sumou 15 000 € na materiálne zabezpečenie bratislavských mládežníckych výberov, ale aj ostatných mládežníckych družstiev v kluboch.

Radovan Pavlík – hovorca BFZ

 


PARTNERI
 • BSK
  ZSE
  11teamsports
 • FUTBAL SERVIS
  DEMISPORT
  SLOVNAFT
 • GRANDEN
  JAKO
  PANINI