Predseda JmKFS si pochvaľuje spoluprácu s BFZ

Bratislavský futbalový zväz (BFZ) a Jihomoravský krajský fotbalový svaz (JmKFS) už dlhší  čas medzi sebou veľmi dobre spolupracujú, túto vzájomnú väzbu si pochvaľuje aj predseda JmKFS Pavel Bláha. Po zápase Superpohára na ihrisku TJ Tatran Brno Bohunice nám povedal niekoľko svojich postrehov.

,,Som veľmi rád, že pred rokom sme spolu s mojim kolegom, predsedom BFZ Jurajom Jánošíkom založili novú tradíciu. Tento Superpohár je veľmi dobrá športová a spoločenská akcia, stretávajú sa v ňom mužstvá z bývalého spoločného štátu a takisto mnohí funkcionári a niekdajší známi hráči.  Vždy sa tešíme na spoločné stretnutia, lebo si máme čo povedať, vymeniť názory a skúsenosti.  Pred štyrmi alebo piatimi rokmi sme spoločne  začínali na úrovni mládežníckych výberov, nastavili sme nejaké pravidlá, pokračujeme v tom a rozvíjame našu prospešnú spoluprácu. Teraz sme naše spoločné myšlienky preniesli aj do kategórie mužov, keď sa hrá o Superpohár. Do budúcnosti máme ďalšie plány, vypracovali sme už nejaké projekty na pol roka,  chceme dodržať termínový kalendár.  Takže plánujeme neustále rozvíjať česko-slovenskú konfrontáciu na rôznych úrovniach, predovšetkým je to na mládežníckom poli.  Obidva zväzy rýchlo našli spoločnú reč, pochopili sme, že potrebujeme jeden druhého. Dali sme tomu nejaký športový aj spoločenský rámec, najbližšou akciou bude 15. septembra  turnaj mužstiev do 17 rokov. Mal by  sa uskutočniť u vás na Slovensku v Senci, pri Slnečných jazerách  majú štartovať dva slovenské a dva české výbery. Bol by to dvojdňový turnaj. S príchodom  Juraja Jánošíka do funkcie predsedu BFZ zaviali vo vašom zväze nové vetry, sme radi, že sme si sadli aj po ľudskej stránke. Nech to len takto ďalej ide!

Na snímke zľava: Pavel Bláha(predseda JmKFS), Petr Švancara( bývalý ligový  hráč Brna),Juraj Jánošík(predseda BFZ), Stanislav Schwarz( predseda KM JmKFS)

Foto Brno

Milan Valko, komunikačný manažér BFZ


PARTNERI
 • BSK
  ZSE
  11teamsports
 • FUTBAL SERVIS
  DEMISPORT
  SLOVNAFT
 • GRANDEN
  JAKO
  PANINI