Juraj Jánošík a Ľubomír Suchý gratulovali Jozefovi Venglošovi

K stovkám gratulantom sa pridal aj Fanklub slovenskej futbalovej reprezentácie, ktorý v nedeľu 21. februára na pravé poludnie v niekdajšom vládnom hoteli Bôrik, v ktorom mávala rozložený stan aj bývalá československá reprezentácia,  zorganizoval veľkolepé stretnutie a zagratuloval trénerovi 20. storočia Jozefovi Venglošovi k jeho 80. narodeninám.

Fanklub  prostredníctvom jeho predsedu Romana Táborského odovzdal Venglošovi krásny  darček z krištálu, Antonín Panenka, Karol Dobiáš Dobiáš a Zdeněk Nehoda darovali Venglošovi dres s číslom 80 s podpismi hráčov, majstrov Európy z roku 1976. Ján Pivarník a Antonín Panenka pamätnou plaketou pripomenuli oslávencovi jeho veľké jubileum. ,,Mali sme to šťastie s kolegom s Václavom Ježkom, že sme pracovali s výbornými a inteligentnými hráčmi, ktorí si veľmi sadli futbalovo a aj ľudsky. Ich kvality si vážili aj najsilnejšie európske mužstvá, preto sme sa v tom čase s nimi stretávali.  Pozývali nás hlavne preto, lebo sme dokázali obohatiť aj ich futbal. A takéto uznanie som si zapamätal na celý život. Som presvedčený, že  slovenská reprezentácia na tohtoročných ME vo Francúzsku môže urobiť dieru do sveta. Máme totiž dobrých a skúsených hráčov z viacerých uznávaných zahraničných klubov a veľmi dôležité je, že v mužstve vládne dobrá atmosféra,“ povedal Jozef Vengloš.

Na krásnej oslave sa zúčastnili aj predseda BFZ Juraj Jánošík a predseda ObFZ Bratislava-mesto Ľubomír Suchý. ,,V deň narodením Jozefa Vengloša vo štvrtok 18. februára sa na BFZ  uskutočnilo zasadnutie Únie trénerov, na ktorom vedúci sekretár BFZ Ján Farbula a táto komisia osobne zagratulovali oslávencovi. Ja som to vykonal telefonicky,  pre mňa to bola veľká česť zúčastniť sa na tejto akcii na Bôriku v spoločnosti takých legiend a veľkých osobností. Veď čo meno, to je pojem a nad všetkými vyčnieva pán Vengloš.  Je to skutočne najlepší tréner 20. storočia a to čo dokázal vo svojej kariére, sa zrejme veľmi dlho nebude opakovať. Som veľmi rád, že spolu s kolegom s  Ľubomírom Suchým sme sa zúčastnili na tejto milej slávnosti . Pánovi Venglošovi sme zagratulovali k veľkému jubileu, doniesli sme mu v rámci vedenia plaketu BFZ a zaželali mu do ďalšieho života veľa zdravia, úspechov a šťastia. Máme s ním veľmi dobrú spoluprácu, lebo ho pozývame na rôzne akcie bratislavského futbalu na úrovni mládeže a seniorov. Sme veľmi dobrí priatelia, takisto aj s jeho synmi a s celou rodinou,“ vraví predseda BFZ Juraj Jánošík.

Predseda ObFZ Bratislava-mesto Ľubomír Suchý nám povedal: ,,Veľká vďaka patrí fanklubu slovenskej futbalovej reprezentácie, ktorý takúto grandióznu oslavu usporiadal. Ešte pozoruhodnejšie je to, že sa  organizátorom podarilo zabezpečiť takú personálnu skladbu skvelých hráčov, viacerých majstrov Európy z roku 1976. Túto skutočnosť oceňujem najviac, napokon všetci hráči z Česka, ktorí prišli na oslavu, s radosťou privítali toto pozvanie. Potvrdzuje to len úctu k osobe pána Vengloša, na druhej strane je to aj túžba stretnúť sa, porozprávať sa, posedieť si so spoluhráčmi, ktorí vytvorili jedno veľké mužstvo a zaznamenali historický úspech nášho futbalu. Ešte raz, jedno veľké ďakujem patrí fanklubu, ktorý dokázal niečo veľkolepé, myslím si, že supluje aj úlohu iných inštitúcií, ktoré by tiež mali participovať na takejto veľkej veci. Som rád, že BFZ bol pozvaný na túto oslavu a mohol tak zagratulovať oslávencovi ku krásnemu životnému jubileu.“

Jozef Čapkovič patril medzi piliere Slovana a čs. reprezentácie v ére trénera Jozefa Vengloša. ,,S jeho menom sú spojené moje najväčšie športové úspechy. Na dva tituly majstrov ČSSR, víťazstvo v Československom pohári a najmä zisk titulu majstrov Európy v roku 1976 v Belehrade nikdy nezabudnem. Je to veľmi vzdelaný a rozhľadený tréner, svoje kvality dokázal aj na klubovej a reprezentačnej úrovni v rôznych krajinách. Mám na neho iba tie najlepšie spomienky , je zaslúžene trénerom 20. storočia,“ vraví Jozef Čapkovič.

Fanklub na pamiatku pri príležitosti blížiaceho sa 40. výročia  ME 1976 v Belehrade dekoroval pamätnými plaketami majstrov Európy, ktorí sa zaslúžili o pamätný triumf. Jozef Vengloš, Anton Urban a Jozef Barmoš postupne odovzdali plakety hrdinom z Belehradu a to Zdeňkovi Nehodovi, Antonínovi Panenkovi, Karolovi Dobiášovi, Jánovi Švehlíkovi, Jozefovi Čapkovičovi, Jánovi Pivarníkovi, Pavlovi Michalíkovi, Pavlovi Birošovi a Alexandrovi Vencelovi. Ivo Viktor, Anton Ondruš, Ladislav Jurkemik, Jozef Móder, Dušan Galis, Dušan Herda, Marián Masný a František Štambacher z rôznych dôvodov chýbali. Žiaľ, František Veselý a Koloman Gögh už zomreli.

Na slávnosti, ktorú moderoval Marcel Merčiak, sa zúčastnili aj bývalí tréneri slovenskej reprezentácie Jozef Adamec, Ján Kocián a takisto aj Jozef Štibrányi, strelec víťazného gólu na MS 1962 v Čile proti Španielsku.  Pred slávnostným obedom oslávencovi všetci prítomní zaspievali živió a spoločne s ním si pripili dúškom sektu.

Milan Valko, manažér komunikácie BFZ

Jánošík, Suchý, Vengloš

IMG_1228-1

IMG_0966-1

Foto: Miloš Kopča


PARTNERI
 • BSK
  ZSE
  11teamsports
 • FUTBAL SERVIS
  DEMISPORT
  SLOVNAFT
 • GRANDEN
  JAKO
  PANINI