ŠK Báhoň vyhral Superpohár, keď rozdielom triedy zdolal TJ Slovan Bzenec

Futbalisti ŠK Báhoň sa stali víťazmi 3. ročníka Superpohára, keď v sobotu 30. júla na vlastnom ihrisku zdolali rozdielom triedy TJ Slovan Bzenec 3:0 (0:0). V súboji víťazov pohárov BFZ a JmKFS sa vo veľkej horúčave hral solídny futbal s viacerými šancami na obidvoch stranách. Mimochodom, hralo sa s loptou, do ktorej kopali na tohtoročných ME také hviezdy, ako Ronaldo a ďalší veľkí hráči. Bzenec pôsobil síce herne lepším dojmom, jeho hráči dobre kombinovali, vedeli si prihrať, dostávali sa aj do šancí, ale v koncovke buď zlyhali, alebo ich vychytal výborný brankár Tomáš Kučera. Naopak, ŠK Báhoň bol mimoriadne strelecky efektívny. Dal veľmi pekné tri góly po rýchlych akciách a preto zaslúžene získal cennú trofej.

Foto superpohár 3 Foto superpohár 2

,,V prvom polčase sme sa slabo rozbiehali, Bzenec bol lepší herne a mal aj viac šancí. Cez prestávku sme si povedali, ako máme hrať. Po zmene sme sa zomkli, hráči plnili naše pokyny a napokon sme vyťažili z minima maximum. Sme veľmi radi, že sme vyhrali Superpohár,  v krátkom čase sme získali dve cenné trofeje. Vedeli sme, že pred nami ŠK Tomášov  a TJ Slovan Ivanka pri Dunaji prehrali, o to viac nás teší, že sme ako prvé slovenské mužstvo získali Superpohár.  V mužstve sa situácia stabilizovala, ešte majú prísť nejakí noví hráči, v novom ročníku Tipos III. ligy by sme sa chceli pohybovať na popredných miestach, v prvej päťke,“ povedal nám tréner ŠK Báhoň Jakub Hodulík.

Veľkou oporou víťazou bol brankár  a kapitán Tomáš Kučera, ktorý v minulosti pôsobil štyri roky v Dukle Praha.  ,,Sme veľmi spokojní, lebo sme vyhrali veľmi ťažký zápas. Súper mal rovnaké ambície ako my. Najdôležitejšie bolo, že sme dokázali využiť naše šance, zatiaľ čo hráčom Bzenca sa v koncovke nedarilo a niečo som aj chytil. Horúce počasie hráčom v poli zobralo veľa síl, najmä začiatok bol hrozný, ale potom sme chytili dych a už to išlo. Už na rozcvičke sa dalo vycítiť, že sme dobre naladení. Dobre sme bránili a napokon sme dosiahli veľké víťazstvo,“ hovorí skúsený brankár, ktorý je v Báhoni ôsmy mesiac.

,,Náš futbalový klub prežíva ďalší veľký sen a tým je víťazstvo v Superpohári. Nečakali sme ho, o to viac sa z neho tešíme a na tento úspech sme veľmi hrdí. Chlapci si zaslúžia pochvalu, s akým oduševnením reprezentujú ŠK Báhoň.  Pritom šiesti zo základnej zostavy sú ešte na dovolenkách,“ vraví starosta Báhoňa Ivan Patoprstý.

Tréner TJ Slovan Bzenec Libor Škodlík st. nám povedal: ,,O súperovi sme vedeli iba to, že hrá III. ligu. Mali sme pred ním určitý rešpekt, lebo my sme v minulej sezóne postúpili do našej IV. ligy. Podľa môjho názoru sme boli lepším mužstvom, žiaľ, výsledok musíme rešpektovať. Vo futbale to niekedy tak býva, že dianie na ihrisku nezodpovedá konečnému rezultátu. Domáci hrali s chuťou, bolo na nich vidieť, že chcú vyhrať. Pre nás je to krutý výsledok, ale futbal sa hrá na góly a my sme ani jeden nedali.  Superpohár bol pre nás ďalším stretnutím počas našej letnej prípravy, chýbalo nám šesť hráčov, traja-štyria zo základnej zostavy. Takáto konfrontácia je dobrá, hoci som bol troška sklamaný úrovňou zápasu a najmä diváckou kulisou. Som presvedčený, že keby sa Superpohár hral u nás v Bzenci, tak by prišlo na stretnutie aspoň 1000 divákov.  Takisto si myslím, že o túto trofej by sa malo hrať na nejakom väčšom štadióne, aby to dodalo tomuto poháru väčší lesk.“

Starosta Bzenca Pavel Čejka hovorí: ,,Vo futbale pracujem už dlho, prakticky od svojej mladosti, bol som dlhoročným predsedom klubu. Keďže som starostom, tak som čestným predsedom klubu. Samozrejme, s výborom diskutujem o našej ďalšej stratégii, ako povedieme naše mužstvá a ako zabezpečíme chod  klubu z hľadiska sponzorov.  Bzenec má 4300 obyvateľov, v obci je areál s dvomi trávnatými ihriskami. Máme mladšiu a staršiu prípravku, mladších a starších žiakov, dorastencov a seniori teraz postúpili do divízie.  Okrem toho sme vyhrali Krajský pohár, keď sme vo finále na štadióne Zbrojovky Brno pred 1300 divákmi zdolali  AFK Tišnov 5:0, za ktorý hral aj bývalý známy ligista Švancara.  Čaká nás nová náročnejšia súťaž, preto sme museli mužstvo posilniť. Aj touto cestou chcem poďakovať vedeniu BFZ za pozvanie do Báhoňa. Stretol som sa s príjemnými ľuďmi, zápas nám síce výsledkovo nevyšiel, ale sme radi, že sme ho odohrali a nadviazali sme tak ďalšie kontakty.“

,,Viac ako víťazstvo ŠK Báhoň ma teší to, že spolupráca s južnou Moravou nielen na úrovni mládeže, ale teraz už aj dorastu a seniorov je na dobrej úrovni. Superpohár je nielen o futbalovom zápolení, ale aj o spoločenskom stretnutí.  Úspech ŠK Báhoň sa cení, lebo Bzenec má kvalitné mužstvo a nie náhodou postúpil do divízie. Takže gratulujem Báhoňu k víťazstvu v Superpohári a o rok sa teším na ďalšiu konfrontáciu, tentoraz na Morave,“ vraví predseda BFZ Juraj Jánošík.

Foto superpohár 32

Víťaz i porazené mužstvo dostali nové pekné poháre. Zdeněk Leitner, podpredseda  VV JmKFS odovzdal  cennú trofej víťazovi 3. ročníka Superpohára ŠK Báhoň, Juraj Jánošík a Ivan Patoprstý odovzdali pohár TJ Slovan Bzenec.  Na stretnutí boli prítomní aj sekretár JmKFS Josef Dvořáček a predseda TMK JmKFS  Stanislav Schwarz.  BFZ zastupovali okrem predsedu Juraja Jánošíka, predseda ObFZ Bratislava-mesto Ľubomír Suchý, predseda ObFZ  Bratislava-vidiek Miroslav Baxa, vedúci sekretár BFZ Ján Farbula, predseda ŠTK Miroslav Richtárik, predseda komisie rozhodcov Ivan Kružliak,  organizačný pracovník a matrikár BFZ Pavel Príkopa, bývalý výborný reprezentant a hráč Slovana Ivan Hrdlička, bývalý známy tréner  a niekdajší predseda TMK BFZ Justín Javorek a  prvý predseda BFZ Marián Horský.

ŠK Báhoň – TJ Slovan Bzenec 3:0 (0:0). Góly: 61. a 72. Krchňák , 85. Pero 3:0. Pred 150 divákmi rozhodovali Straka – Martinkovič ml., Polakovič Ľ., ŽK: Krajčovič, Korbelič – Petrucha.

ŠK Báhoň: T. Kučera – M. Kučera, Brichta, Krajčovič, J. Hodulík – Krchňák, Koszikla,  Minarik, Kročka (46. Korbelič) – Pero, Maršovský.

TJ Slovan Bzenec: Mrkvica – Mokrý (69. Peš),  Chromeček, Lysoněk, Šmahaj – Škodík ml., Petrucha, Reška, Pyclík (84. Hudec) –  Kasala Košut.

Doterajší víťazi Superpohára:

1. ročník 2014: FK Mutěnice

2. ročník 2015: TJ Tatran Brno Bohunice

3. ročník 2016: ŠK Báhoň. 

Milan Valko, komunikačný manažér BFZ


PARTNERI
 • BSK
  ZSE
  11teamsports
 • FUTBAL SERVIS
  DEMISPORT
  SLOVNAFT
 • GRANDEN
  JAKO
  PANINI