ŠK Slovan Bratislava obhájil vlaňajšie prvenstvo na turnaji BFZ

V stredu 11. apríla sa na umelom ihrisku FC Petržalka uskutočnil turnaj BFZ hráčov narodených po 1.1. 2006 a mladší U12. Zúčastnilo sa ho osem mužstiev, ktoré boli rozdelené do dvoch skupín. V A-skupine hrali SDM Domino Bratislava, FK Inter, výber ObFZ-mesto a výber BFZ dievčatá U13. V B-skupine boli FC Petržalka, ŠK Slovan, FKM Karlova Ves a ObFZ Bratislava-vidiek. Pred peknou diváckou kulisou turnaj BFZ vyhral ŠK Slovan a obhájil tak vlaňajšie prvenstvo, keď vo finále zdolal SDM Domino.

Michal Kováč, tréner mládeže SFZ za BFZ nám na margo turnaja povedal: ,,Ak ho mám zhodnotiť na základe predvedených výkonov, tak si myslím, že sme videli dostatok dobrých hráčov na úrovni kategórie mladších žiakov. Takisto si myslím, že sme sledovali zaujímavé výkony aj od dievčat, čo je veľmi pozitívne. Vo finále chlapci zo Slovana predsa len ukázali väčšiu hernú kvalitu a vôlu vyhrať a preto aj napodobnili svojich starších kolegov z minulého roku. Myslím si, že v rámci výberových akcií a reprezentácie BFZ nám do budúcnosti rastie aj v tejto kategórii celkom slušná hráčska kvalita. Takže budeme mať z čoho vyberať. Konfrontácia v ťažkých stretnutiach je obyčajne lepšia, ako tréningový proces. Všetci tréneri, ktorí tu boli, ocenili tento turnaj po futbalovej a organizačnej stránke. My sa zase tešíme z toho, že sme mohli vidieť veľký počet hráčov, s ktorými už onedlho začneme pracovať na úrovni regionálneho výberu“.

ŠK Slovan U12

,,S priebehom turnaja som bol spokojný, v rámci jeho organizácie bol na veľmi dobrej úrovni. V podstate sa tu zišli mužstvá z Bratislavy, kde sme aj my videli, že sa v Petržalke stretli niektorí veľmi šikovní chlapci. Vlani som na turnaji nebol, ale myslím si, že o našom víťazstve rozhodla väčšia kvalita na našej strane. Pravda, Domino, Karlova Ves, ale aj ostatné družstva tiež disponujú veľmi zaujímavými hráčmi. Naši chlapci sa na každý turnaj tešia, sme radi, že sme ho vyhrali a všetkých nás to dobre naladí, aby sme s chuťou pokračovali v tréningovom procese. Máme schopných a pracovitých hráčov a snažíme sa dávať priestor všetkým hráčov z kádra. Až o taký rok-dva sa ukáže ich skutočný potenciál. Pracujeme s nimi od júla minulého roku,“ povedal nám tréner ŠK Slovan Michal Polčič.

SDM Domino Bratislava príjemne prekvapil, keď sa dostal až do finále. ,,Bol to kvalitne obsadený turnaj so štyrmi dobrými zápasmi. Podarilo sa nám vyhrať skupinu, ktorá bola zrejme ľahšia ako B-skupina. Vo finále proti Slovanu nám chýbal malý krok k celkovému víťazstvu. Súper mal však navrch a aj touto cestou mu gratulujem k zaslúženému prvenstvu. Som rád, že sme si mohli konfrontovať sily s najlepšími bratislavskými mužstvami a to nás môže posunúť iba dopredu. Bola to pre nás veľmi prospešná zmena,“ hovorí tréner SDM Domino Samuel Karas.

Milan Valko, manažér komunikácie PR BFZ.

Výsledky zápasov :

SKUPINA A (ihrisko č. 1) :

Čas Domáci Hostia Výsledok
09:00 hod. SDM Domino Bratislava FK Inter Bratislava 7:2
09:45 hod. Výber OblFZ BA mesto Výber dievčat BFZ (r. 2005) 6:1
10:30 hod. FK Inter Bratislava Výber OblFZ BA mesto 0:1
11:15 hod. Výber dievčat BFZ (r. 2005) SDM Domino Bratislava 1:4
12:00 hod. Výber OblFZ BA mesto SDM Domino Bratislava 1:1
12:45 hod. FK Inter Bratislava Výber dievčat BFZ (r. 2005) 5:1

SKUPINA B (ihrisko č. 2) :

Čas Domáci Hostia Výsledok
09:00 hod. FC Petržalka ŠK Slovan Bratislava 2:2
09:45 hod. FKM Karlova Ves Výber OblFZ BA vidiek 4:0
10:30 hod. ŠK Slovan Bratislava FKM Karlova Ves 5:1
11:15 hod. Výber OblFZ BA vidiek FC Petržalka 2:2
12:00 hod. FKM Karlova Ves FC Petržalka 6:2
12:45 hod. ŠK Slovan Bratislava Výber OblFZ BA vidiek 4:0

ZÁPASY O UMIESTNENIE :

Čas zápas Domáci Hostia Výsledok
13:30 hod. o 7. miesto Výber dievčat BFZ (r. 2005) Výber OblFZ BA vidiek 1:1 (pk 1:0)
13:30 hod. o 5. miesto FC Petržalka FK Inter Bratislava 2:2 (pk 6:5)
14:20 hod. o 3. miesto Výber OblFZ BA mesto FKM Karlova Ves 4:2
14:20 hod. o 1. miesto ŠK Slovan Bratislava SDM Domino Bratislava 2:0

Konečné umiestnenie :

Por. Družstvá
1. ŠK Slovan Bratislava
2. SDM Domino Bratislava
3. Výber OblFZ BA mesto
4. FKM Karlova Ves
5. FC Petržalka
6. FKM Karlova Ves
7. Výber dievčat BFZ (r. 2005)
8. Výber OblFZ BA vidiek

 


PARTNERI
 • BSK
  ZSE
  11teamsports
 • FUTBAL SERVIS
  DEMISPORT
  SLOVNAFT
 • GRANDEN
  JAKO
  PANINI