Výber BFZ U17 piaty na 4.ročníku Moravia Danubia cup

4.ročník medzinárodného futbalového turnaja Moravia Danubia cup 2019 sa uskutočnil v dňoch 16-18.9.2019 v Brne. Za účasti 8 výberov krajských futbalových zväzov vekovej kategórie U 17 sa výber BFZ umiestnil na celkovom 5.mieste. Chlapci pod vedením trénerov Dominika Ivanka a Viktora Portha nastúpili na prvé stretnutie proti výberu Györ – Moson – Sopron. Pravidlá turnaja boli stanovené jasne, víťaz prvého stretnutia postupuje do semifinále. Počas prvého polčasu sme prevyšovali súpera aktivitou aj hrou, dostávali sme sa do šancí, ktoré však zostali nepremenené. V 30 minúte sme po chybe obrany inkasovali gól na 0:1. V 33 minúte bol po 2 ŽK vylúčený hráč Györu a výhoda o jedného hráča v poli naznačovala, že je otázkou času, kedy otočíme skóre vo svoj prospech. Napriek snahe chlapcov sme v druhom polčase dokázali Marcelom Plavníkom iba vyrovnať a rozhodnúť museli pokutové kopy. V nich mali viac štastia naši južní susedia a do semifinále putovali oni. Nás čakalo stretnutie proti výberu Krakowa. V tomto sme boli opäť lepším tímom, dominovali sme a dokázali streliť góly, čo nám nebolo dopriate v prvom stretnutí. Po víťazstve 5:1 nám vyraďovací pavúk turnaja privial do súboja o konečné 5.miesto výber Ljubľany. Toto stretnutie bolo vyrovnanejšie ako predchádzajúce dve ale futbal sa hrá na góly a nie na šance. V prvom polčase peknou strelou otvoril skóre Vaňo a tesne pred polčasom si po nedorozumení strelili Slovinci vlastný gól. Po víťazstve 2:0 sme tak skončili na 5.mieste napriek skutočnosti, že sme ani jedno stretnutie neprehrali.

Výber BFZ U17 reprezentovali

Hráči:

FK Inter Bratislava (7): Dominik DEMJANOVIČ, Dominik WIESNER, Andrej CHRUPKA, Oliver VAŠŠ, Šimon REXA, Andrej ČUMAKOV, Filip VAŇO, Denis MICHALOVIČ

FC Petržalka (6): Nikolas STACHOVIČ, Daren BUČÁK, Lukáš HOLKA, Andrej ŠIMEK, Dávid MAGYARICS

FS Beograd – GMSLS 3:0 Ihrisko Ivančice

BFZ – MpSPN Krakow 5:1  góly BFZ: Šimek 2, Holka, Stachovič, Plavník  Ihrisko Zbýšov

KFS Vysočina – MNZ Ljubľana  0:2  Ihrisko Zbýšov

Streda 18.9.2019

Stretnutie o 7.miesto KFS Vysočina – MpSPN Krakow 4:1  ihrisko Zastávka

Stretnutie o 5.miesto BFZ – MNZ Ljubľana 2:0 góly BFZ : Vaňo, vlastný  ihrisko Zastávka

Stretnutie o 3.miesto ZsFZ – GMSLS 1:1 na PK 16:15  Ihrisko Rosice

Finále JmKFS – FS Beograd 0:2  Ihrisko Rosice