ÚRADNÁ SPRÁVA Č.14 ZO DŇA 04.10.2019

Sekretariát

Sekretariát oznamuje zmenu v RS na súťažný ročník 2019/2020

JUDr. Marek Špaček: predseda OK BFZ tel: 0911 / 227 207 , email: marek.spacek@hotmail.com

Sekretariát BFZ oznamuje, že ponúka na predaj pamätnicu BFZ . Cena jedného výtlačku je 25€. Bližšie informácie k predaju Vám podá vedúci sekretár BFZ p. Ján Farbula ( 0903/ 718 450).

Sekretariát BFZ oznamuje, že dňa 8.10.2019 o 18:30 hod. sa v kultúrnom dome v Pezinku uskutoční pracovné stretnutie zástupcov FK v pôsobnosti ObFZ Bratislava – vidiek s prezidentom SFZ, vedením BFZ a vedením ObFZ Bratislava – vidiek.

Sekretariát BFZ oznamuje, že na zasadnutí VV SFZ dňa 18.6.2019 v Košiciach boli schválené novelizácie registračného a prestupového poriadku a tiež súťažného poriadku, účinné dňom schválenia t.j. 18.6.2019. Znenie novelizovaných spomínaných poriadkov nájdete v odkazoch  nižšie.

RaPP SFZ

https://mediamanager.sportnet.online/media/csm/f/futbalsfz.sk/2019/06/55604950-0513-4238-8e0c-3129ed1b9338.pdf

Súťažný poriadok SFZ

https://mediamanager.sportnet.online/media/csm/f/futbalsfz.sk/2019/06/7279fc77-2b87-4291-8d9c-336668a5ea1b.pdf

Športovo – technická komisia

Emailová adresa ŠTK BFZ na komunikáciu s klubmi:

email ŠTK: stk@futbalbfz.sk

Berie na vedomie: vyjadrenie FC Rohožník (TIPOS III.liga) k nedostatočnému nahratiu videozáznamu 4.kola (chýba zvukový záznam) bez prijatia ďalších opatrení.

Schvaľuje:

TIPOS III.liga:

  1. resp. 28.kolo Senec – Rovinka v obrátenom poradí, t.j. 13.kolo v Rovinke 27.10. o 14:00 a 28.kolo v Senci.

U19:

  1. resp. 26.kolo Petržalka – Lozorno v obrátenom poradí, t.j. 11.kolo v Lozorne 12.10. o 10:00 a 26.kolo v Petržalke. FC Petržalka bude do mesačnej zbernej faktúry zahrnutý poplatok 30,- € v zmysle RS čl.3.4.

U17:

  1. kolo Pezinok – Ružinov 5.10. o 14:00

Odstupuje na DK:

MFK Rusovce (TIPOS III.liga) za manipuláciu s videozáznamom 8.kola (II.polčas 20.min.), kde chýba časť záznamu.

Disciplinárna komisia

Vylúčení po ČK. Disciplinárna sankcia (DS) – nepodmienečné pozastavenie výkonu športu, podľa čl. 9/2b2 DP:.

U.č.119: Matúš Bellay 1267769 (FK Rača BA, S3BA), vylúčený za zakázanú hru, podrazenie súpera nadmernou silou v súboji o loptu, podľa 45/1 DP. DS ­- pozastavenie výkonu športu na 1 stretnutie, podľa čl.45/2a DP, od 29.09.2019.

U.č.120: Patrik Špak 1218817 (FK Inter BA, S3BA), vylúčený za zakázanú hru, kopnutie súpera nadmernou silou do nohy v súboji o loptu, podľa 45/1 DP. DS ­- pozastavenie výkonu športu na 1 stretnutie, podľa čl.45/2a DP, od 29.09.2019.

U.č.121: Andria Bakrač 1416278 (FC Malacky, S3BA), vylúčený za HNS, kopnutie súpera nadmernou silou mimo súboja o loptu v prerušenej hre, podľa 49/1b DP. DS ­- pozastavenie výkonu športu na 2 týždne, podľa čl.49/2b DP, od 29.09.2019.

U.č.122: Benedikt Malinovský 1327016 (FC Zohor, SD3R), vylúčený za HNS, úder do tváre súpera nadmernou silou v prerušenej hre a hrubé urážky, vyhrážanie a pokus o napadnutie AR1, podľa 48/1b a 49/1b DP. DS ­- pozastavenie výkonu športu na 6 mesiacov, podľa čl.48/2b a 49/2b DP, od 29.09.2019 s prerušením počas zimnej prestávky.

U.č.123: FC Zohor, SD3R. Za HNS člena klubu Benedikta Malinovského po stretnutí 9. kola s FK Slovan Ivanka pri Dunaji ukladá DS – finančnú pokutu 100.-€, podľa čl. 48/4 a 12 DP.   

U.č.124: Branislav Čomor 1279438 (FC Petržalka, SD3R), vylúčený za HNS, zmarenie jasnej gólovej príležitosti podrazením súpera mimo PÚ, podľa 46/1b DP. DS ­- pozastavenie výkonu športu na 1 stretnutie, podľa čl.46/2 DP, od 29.09.2019.

Vylúčený po 2. ŽK. DS – nepodmienečné pozastavenie výkonu športu na 1 súťažné stretnutie, podľa čl. 9/2b2 DP a čl. 37/3 DP:

U.č.125: Matúš Jarabek  1250372  (TJ Záhoran Jakubov, S4BA) , od 30.09.2019.

Disciplinárna sankcia po 5. ŽK – nepodmienečné pozastavenie výkonu športu na 1  stretnutie, podľa čl. 37/5 DP:   

U.č.126: Lukáš Blaščák  1356371 (ŠK Svätý Jur, MD3R A), od 30.09.2019.

Disciplinárne sankcie za ďalšie priestupky:

U.č.127: TJ Záhoran Jakubov, S4BA. Berie na vedomie správu DS a písomné ospravedlnenie klubu TJ Záhoran Jakubov a za HNS – kopnutie hráča Erika Suroviča do dverí na kabíne hostí po stretnutí 9. kola, FK Vajnory – TJ Záhoran Jakubov,  ukladá DS – finančnú pokutu 50.-€, podľa čl. 47/1c, 4 a 12 DP.   

U.č.128: Milan Vencel, CFK Pezinok-Cajla. Berie na vedomie písomné ospravedlnenie menovaného k U.č.116 a za HNS (hrubá urážka rozhodcu a delegáta pred kamerou) po stretnutí 8. kola S4BA FK Vajnory – CFK Pezinok-Cajla, podľa čl. 48/1c DP ukladá DS – pozastavenie výkonu funkcie HU na 2 mesiace, podľa čl. 48/2b DP, zákaz styku s delegovanými osobami, zákaz vstupu do šatne rozhodcov a technickej zóny vrátane priestorov hráčskej lavičky od 23.09.2019 do 22.11.2019.

U.č.129: CFK Pezinok-Cajla, S4BA. Za HNS člena klubu a divákov v stretnutí  8. kola S4BA FK Vajnory – CFK Pezinok-Cajla, ukladá DS – finančnú pokutu 100.-€, podľa čl. 48/4 a 12 DP.   

 Odvolanie proti rozhodnutiu Disciplinárnej komisie BFZ (okrem rozhodnutí podľa čl. 37/3, čl. 5 alebo  čl. 8 DP) sa podáva na Disciplinárnu komisiu BFZ, v lehote do siedmich dní odo dňa oznámenia rozhodnutia Disciplinárnej komisie BFZ (čl. 84 ods. 1 DP).

Matrika

Znenie Registračného a prestupového poriadku SFZ /RaPP/, schválené VV SFZ dňa 18. júna 2019 nájdete na stránkach www.futbalsfz.sk/legislativa-predpisy-sfz-poriadky, bfz.futbalnet.sk a www.futbalbfz.sk /dokumenty/.

Zmeny a doplnenia Registračného a prestupového poriadku SFZ (schválené VV SFZ dňa 18. júna 2019):

Článok 19/2 – Registračné obdobia.

Žiadosť o prestup amatéra sa podáva v registračných obdobiach a to:

a) od 26.06. do 15.07. kalendárneho roka (letné registračné obdobie bez obmedzenia),

b) od 01.07. do 30.09. kalendárneho roka (letné registračné obdobie s obmedzením),

c) od 01.07. do 30.09. kalendárneho roka (letné registračné obdobie zo zahraničia),

d) od 01.01. do 31.03. kalendárneho roka (zimné registračné obdobie s obmedzením),

e) od 01.01. do 31.03. kalendárneho roka (zimné registračné obdobie zo zahraničia).

Oznamujeme FK, že termín prestupu amatéra bez obmedzenia skončil dňom 15.7. 2019. Prestup amatéra s obmedzením skončil dňom 30.9.2019.                         

Odstupné za prestup amatéra bez obmedzenia /čl. 37 RaPP/ sa stanovuje podľa stupňa súťaže, z ktorého hráč prestupuje a do ktorého hráč smeruje a podľa veku hráča, ktorý hráč dosiahne v súťažnom ročníku, počas ktorého prestupuje.

Odstupné za hráča podľa článku 37a až 37c sa uhrádza prostredníctvom mesačnej zbernej faktúry na účet SFZ – viď čl. 37/4. Kompletný návod na použitie nájdete aj na: www.futbalsfz.sk/issf-platobne-predpisy.

V  ISSF v elektronickej podateľni v zložke Registrácia hráča je doplnená Žiadosť o dočasnú registráciu hráča. Táto nová žiadosť bola zriadená za účelom vykonania  zmeny registrácie hráča podľa článku 15 ods. 6 RaPP, ktorá platí pre ročník 2019/2020. Žiadame klubových ISSF manažérov, aby využívali aj žiadosť o dočasnú registráciu hráča.

V ISSF je zavedená aj novinka elektronické registračné preukazy(ERP). ERP majú platnosť 2 roky.

Komisia mládeže

Oznam pre FK – podávanie žiadostí o zmenu termínu stretnutia

KM oznamuje FK, že žiadosti o zmenu termínu stretnutia v kategórii prípravky sa podávajú výlučne na KM BFZ ( nie ŠTK BFZ – neriadi súťaže prípraviek ).

Postup : ISSF – podanie na komisiu – podnet k danému stretnutiu ( typ podania ) –  BFZ ( zväz ) – komisia mládeže ( komisia ) – text podania – odoslať. Pre súťaže PMA1, PMB1, PMC1 ( tzv. trojičky ) platí zásada, že nie je možné zmeniť termín stretnutia jednej kategórie, ale musí sa zmeniť celá trojica a hrať sa musí   v jeden deň. Toto platí aj pre súťaže PMA2, PMB2 ( tzv. dvojičky ).

a/ Oznamujeme funkcionárom a trénerom mládežníckych družstiev, že i v tomto ročníku 2019/2020 organizuje KM BFZ Zimnú halovú ligu starších a mladších  žiakov. Zimná halová liga bude organizovaná obdobným spôsobom, ako v  predchádzajúcom ročníku 2018/2019.

Vekové kategórie:

starší žiaci: ročník 2005 a mladší,

mladší žiaci: ročník 2007 a mladší.

Miesto konania:

Starší žiaci:športová hala Lekárskej fakulty Mlynská dolina Bratislava,

Mladší žiaci: telocvičňa SOS Na Pántoch 9 Bratislava-Rača.

Predbežné termíny jednotlivých 7 kôl:

Starší žiaci – 8.12., 15.12.2019, 12.1., 19.1., 26.1., 2.2. a 9.2.2020 /nedeľa/,

Mladší žiaci– 7.12., 14.12.2019, 11.1., 18.1., 25.1., 1.2. a 8.2.2020 /sobota/

Prihlášku a podmienky uverejníme v nasledujúcej US BFZ. Finálová časť ZHL BFZ je plánovaná dňa 22.2.2020 v Domu športu, Junácka 6, Bratislava.                                                      b/ súťaž PMD U8 – nezaslané výsledky

T1: FC Petržalka ( hralo sa 15.9. )

T2: ŠK Slovan Bratislava ( hralo sa 29.9. )

c/ súťaž PMD U8 – zápasové súpisky

KM žiada FK Inter Bratislava , FC Petržalka A, FC Petržalka B, aby urýchlene

nahrali do ISSF zápasové súpisky hráčov, ktorí hrali na turnajoch PMD.

FK Inter Bratislava ( turnaje T1, T2 )

FC Petržalka A ( turnaje T1, T2 )

FC Petržalka B ( turnaje T1, T5, T2 )

d/ súťaž PRMA – kolízia s PMD U8

6.kolo: Jakubov – Pl.Štvrtok, NE 13.10. o 13.00 hod.

e/ odložené stretnutia pre chorobnosť hráčov

PRPK – 5.kolo: Vištuk – Čataj

PMC2 – 5.kolo: Sološnica – Gajary

Komisia rozhodcov a delegátov

Nedostatky v zápisoch o stretnutí:

M.Dúbravec – neúplný popis priestupkov pri udelení OT-ŽK;

Ľ. Čižmár – nedostatočný popis priestupku pri udelení OT-ŽK;

P.Pati Nagy – neuvedený výsledok konfrontácie v stretnutí ml. žiakov.

Pozýva na zasadnutie dňa 11.10. o 17.45 M. Kroneraffa a o 18.00 M. Vašša.

Ospravedlnenia: Ježík 11.-17.10.; Kožuch od 27.9. do prihlásenia; Hudy 11.-13.10.; Farkaš R. 8.10., 13.10., 19.10., 26.10.; Keller 11.-13.10.; Banič 12.-13.10.; Kroneraff 29.9.; 12.10. (od 13.00), 13.10., 6.-9.11., 22.-24.11.

Trénersko – metodická komisia

Úsek mládeže:

N O M I N Á C I A hráčov výberu BFZ U-13 (nar. po 1.1.2007)
na celodenný zraz U13 dňa 09.10.2019 Pasienky (pred MT v Slovinsku)

Hráči:

ŠK Slovan Bratislava (8): Oliver ĎURÍK, Lukáš ČERVENKA, Marko PERNIČKA, Michal HRMO, Tomáš BUČURIČ, Pavol LEMBAK, Artur HABA, Šimon POLAKOVIČ

FC Petržalka (8): Šimon MELO, Nicolas SAGAN, Jakub KUSALÍK, Samuel ŠUBERT, Alex BARILLA, Šimon VLNA, Ján BRNULA, Martin HLAVATÝ

FK Inter Bratislava (3): Filip ONDRUŠ, Benjamin SALAJ, Alex Mark MONAGHAN

FKM Karlova Ves (3): Arsenij REZNIČENKO, Noel VARGA, Oskar OLLE

SDM Domino (1): Lukáš KOVÁČ

Náhradníci:

FK Inter Bratislava (3): Jakub KARUL, Adam ČERŇAK, Simon HUŽOVIČ

FC Petržalka (2): Adam MOZOLA, Matúš PALAJ

ŠK Slovan Bratislava (1): Viliam JURDÍK

RT :

Vedúci tréner : Eduard VILČINSKÝ

Tréneri : Michal POLČIC, Michal DEMETER

Vedúci: Peter MOKRÝ

Lekár: František ŽÁK

Výstroj hráčov : kopačky, chrániče, hygienické potreby, karta poistenca, cestovný pas

Zraz nominovaných hráčov je v stredu 09.10.2019 o 08:30 hod. – Štadión Pasienky (vchod od OC Polus).Ukončenie zrazu bude cca o 16:00 hod. na mieste zrazu. Prípadné ospravedlnenia je potrebné hlásiť na t.č.: M. Polčic – 0911 499 144.

Plán akcií BFZ na 2.polrok 2019

Dátum Akcia Kategória
Október:
07.10.2019 PPT TJ – ObFZ BA Vidiek (Pezinok) U12,U13,U14
09.10.2019 KZ – celodenný zraz U13 (TJ+PZ) BFZ U13
09.10.2019 PPT TJ – ObFZ BA Mesto (NMŠK) U12, U13, U14
15.10 – 17.10.2019 TU – MT BFZ U13 Ľubľana (SLO) BFZ U13
22-23.10.2019 MiniChampions Liga – finále Nemšová Chlapci U12, dievčatá U14
28.10.2019 PPT TJ – ObFZ BA Vidiek (Pezinok) U12,U13,U14
30.10.2019 PPT TJ – ObFZ BA Mesto (NMŠK) U12, U13, U14
November:
24.11.2019 HSM SFZ – TU základné kolo U13 Kluby BFZ U13
29.11.2019 KZ – BFZ U13 (TJ) BFZ U13
30.11.2019 TU – MT BFZ U13 Bratislava Cup BFZ U13
01.12.2019 HSM SFZ – TU základné kolo U15 Kluby BFZ U15


PARTNERI
  • BSK
    ZSE
    TIPOS
  • JAKO
    VINO LEVICE
    DEMISPORT
    TOP 4
    FUTBAL SERVIS
    SLOVNAFT
    ROYAL BUS TRAVEL
    MATEP
    EAV
    QI gold