ÚRADNÁ SPRÁVA Č.16 ZO DŇA 18.10.2019

Sekretariát

Sekretariát oznamuje zmenu v RS na súťažný ročník 2019/2020

JUDr. Marek Špaček: predseda OK BFZ tel: 0911 / 227 207 , email: marek.spacek@hotmail.com

Sekretariát BFZ oznamuje, že ponúka na predaj pamätnicu BFZ . Cena jedného výtlačku je 25€. Bližšie informácie k predaju Vám podá vedúci sekretár BFZ p. Ján Farbula ( 0903/ 718 450).

Športovo – technická komisia

Emailová adresa ŠTK BFZ na komunikáciu s klubmi:

email ŠTK: stk@futbalbfz.sk

Oznamuje:

BFZ organizuje ZT seniorov a dorastu so začiatkom v januári 2020. Termín uzávierky prihlášok je 15.11.2019. FK budú rozdelené do skupín podľa prihlášok a počtu družstiev.

ŠTK sa oboznámila s rozhodnutiami OK BFZ 005 a 006/2019 a konštatuje, že odôvodnenie nie je podložené žiadnou normou či predpisom, len subjektívnym názorom OK. ŠTK si splnila povinnosti v zmysle všetkých noriem a postupovala tak, ako aj v iných prípadoch v minulosti (napr.: K.Ves). Informovala VV BFZ o všetkých známych skutočnostiach a nič nezamlčala. ŠTK nemá právomoc meniť či nerešpektovať uznesenia VV BFZ.

Schvaľuje:

TIPOS III.liga:

15.kolo Malacky – Rusovce, Senec – Tomášov, obidve stretnutia 9.11. o 13:30

IV.liga:

14.kolo Sv. Jur – K.Ves 31.10. o 14:00

15.kolo Závod – Vrakuňa 9.11. o 13:30

U19:

14.kolo NMŠK – Ružinov 30.10. o 10:30

15.kolo Ružinov – Lozorno 10.11. o 11:00

U17:

14.kolo PŠC Pezinok – Domino 2.11. o 14:00

U15 / U13:

12.kolo Šamorín – Bernolákovo 29.10. o 13:30 / 15:00, NMŠK – Rusovce 30.10. o 12:30 / 14:00, Pezinok – IMAS 1.11. o 9:00 / 11:00, Inter – Rača 31.10. o 10:00 / 12:00

Kontumuje:

U13 9.kolo: Ž.Malacky – Svätý Jur 3:0, v zmysle SP čl.11/2, s použitím čl.82/1/b.

Odstupuje na DK:

ŠK Svätý Jur (U13) za nenastúpenie na stretnutie 9.kola (SP čl.82/1/b).

Disciplinárna komisia

Vylúčený po ČK. Disciplinárna sankcia (DS) – nepodmienečné pozastavenie výkonu športu, podľa čl. 9/2b2 DP:.

U.č.141: Filip Boušek 1306560 (FK Slovan Ivanka pri Dunaji, MD3R A), vylúčený za HNS, zmarenie jasnej gólovej príležitosti rukou v PÚ, podľa 46/1a DP. DS ­- pozastavenie výkonu športu na 1 stretnutie, podľa čl.46/2 DP, od 14.10.2019.

Vylúčení po 2. ŽK. DS – nepodmienečné pozastavenie výkonu športu na 1 súťažné stretnutie, podľa čl. 9/2b2 DP a čl. 37/3 DP:

U.č.142: Marek Markusek  1291231  (SFC Kalinkovo, S3BA) , od 13.10.2019.

U.č.143: Roman Jakubec  1224775  (SDM Domino BA, S4BA) , od 13.10.2019.

U.č.144: Erik Miklušičak  1310494  (Obecný športový klub Láb, S4BA) , od 13.10.2019.

Disciplinárna sankcia po 5. ŽK – nepodmienečné pozastavenie výkonu športu na 1  stretnutie, podľa čl. 37/5 DP:   

U.č.145: Matej Krištofík  1184659 (FK Slovan Ivanka pri Dunaji, S3BA), od 14.10.2019.

U.č.146: Gabriel Bernardino Franco  1421568 (ŠK Vrakuňa BA, S4BA), od 13.10.2019.

U.č.147: Peter Striško  1147143 (TJ Čunovo, S4BA), od 14.10.2019.

U.č.148: David Malý  1304409 (FC Zohor, SD3R), od 14.10.2019.

U.č.149: Adam Houdek  1303560 (FC Zohor, SD3R), od 14.10.2019.

Disciplinárne sankcie za ďalšie priestupky:

U.č.150: Peter Golej – MFK Rusovce, S3BA. Berie na vedomie písomné vyjadrenie zástupcov klubu k U.č.139 a za HNS (hrubá urážka AR a R, nevhodný a poburujúci komentár hlásateľa a slovný atak smerom k AR2 počas druhého polčasu) v stretnutí 10. kola S3BA MFK Rusovce – FK Inter Bratislava, podľa čl. 48/1c DP, ukladá DS – pozastavenie výkonu akejkoľvek funkcie US na 4 mesiace s prerušením počas zimnej prestávky, podľa čl. 48/2b DP, zákaz styku s delegovanými osobami, zákaz vstupu do šatne rozhodcov a technickej zóny vrátane priestorov hráčskej lavičky od 07.10.2019 do 24.05.2020.

U.č.151: MFK Rusovce, S3BA. Za HNS člena US, zároveň hlásateľa a divákov počas a po stretnutí 10. kola S3BA MFK Rusovce – FK Inter Bratislava, ukladá DS – finančnú pokutu   300.-€, podľa čl. 48/4 a 12 DP.   

U.č.152: Patrik Forgáč 1218870 (Lokomotíva Devínska Nová Ves). Berie na vedomie žiadosť menovaného o zmenu DS, uloženej v U.č.117 a odpúšťa 1 deň. Menovaný má uvoľnenú činnosť od 19.10.2019.

Odvolanie proti rozhodnutiu Disciplinárnej komisie BFZ (okrem rozhodnutí podľa čl. 37/3, čl. 5 alebo  čl. 8 DP) sa podáva na Disciplinárnu komisiu BFZ, v lehote do siedmich dní odo dňa oznámenia rozhodnutia Disciplinárnej komisie BFZ (čl. 84 ods. 1 DP).

Matrika

Znenie Registračného a prestupového poriadku SFZ /RaPP/, schválené VV SFZ dňa 18. júna 2019 nájdete na stránkach www.futbalsfz.sk/legislativa-predpisy-sfz-poriadky, bfz.futbalnet.sk a www.futbalbfz.sk /dokumenty/.

Zmeny a doplnenia Registračného a prestupového poriadku SFZ (schválené VV SFZ dňa 18. júna 2019):Článok 19/2 – Registračné obdobia.

Žiadosť o prestup amatéra sa podáva v registračných obdobiach a to:

a) od 26.06. do 15.07. kalendárneho roka (letné registračné obdobie bez obmedzenia),

b) od 01.07. do 30.09. kalendárneho roka (letné registračné obdobie s obmedzením),

c) od 01.07. do 30.09. kalendárneho roka (letné registračné obdobie zo zahraničia),

d) od 01.01. do 31.03. kalendárneho roka (zimné registračné obdobie s obmedzením),

e) od 01.01. do 31.03. kalendárneho roka (zimné registračné obdobie zo zahraničia).

Oznamujeme FK, že termín prestupu amatéra bez obmedzenia skončil dňom 15.7. 2019. Prestup amatéra s obmedzením skončil dňom 30.9.2019, najbližší termín je od 1.1.2020 do 31.3.2020.                     

Odstupné za prestup amatéra bez obmedzenia /čl. 37 RaPP/ sa stanovuje podľa stupňa súťaže, z ktorého hráč prestupuje a do ktorého hráč smeruje a podľa veku hráča, ktorý hráč dosiahne v súťažnom ročníku, počas ktorého prestupuje.

Odstupné za hráča podľa článku 37a až 37c sa uhrádza prostredníctvom mesačnej zbernej faktúry na účet SFZ – viď čl. 37/4. Kompletný návod na použitie nájdete aj na: www.futbalsfz.sk/issf-platobne-predpisy.

V  ISSF v elektronickej podateľni v zložke Registrácia hráča je doplnená Žiadosť o dočasnú registráciu hráča. Táto nová žiadosť bola zriadená za účelom vykonania  zmeny registrácie hráča podľa článku 15 ods. 6 RaPP, ktorá platí pre ročník 2019/2020. Žiadame klubových ISSF manažérov, aby využívali aj žiadosť o dočasnú registráciu hráča.

V ISSF je zavedená aj novinka elektronické registračné preukazy(ERP). ERP majú platnosť 2 roky.

Komisia mládeže

Oznam pre FK – podávanie žiadostí o zmenu termínu stretnutia

KM oznamuje FK, že žiadosti o zmenu termínu stretnutia v kategórii prípravky sa podávajú výlučne na KM BFZ ( nie ŠTK BFZ – neriadi súťaže prípraviek ). Postup : ISSF – podanie na komisiu – podnet k danému stretnutiu ( typ podania ) –  BFZ ( zväz ) – komisia mládeže ( komisia ) – text podania – odoslať. Pre súťaže PMA1, PMB1, PMC1 ( tzv. trojičky ) platí zásada, že nie je možné zmeniť termín stretnutia jednej kategórie, ale musí sa zmeniť celá trojica a hrať sa musí  v jeden deň. Toto platí aj pre súťaže PMA2, PMB2 ( tzv. dvojičky ).

a/ Oznamujeme funkcionárom a trénerom mládežníckych družstiev, že i v tomto ročníku 2019/2020 organizuje KM BFZ Zimnú halovú ligu starších a mladších  žiakov. Zimná halová liga bude organizovaná obdobným spôsobom, ako v  predchádzajúcom ročníku 2018/2019.

Vekové kategórie:

starší žiaci: ročník 2005 a mladší,

mladší žiaci: ročník 2007 a mladší.

Miesto konania:

Starší žiaci:športová hala Lekárskej fakulty Mlynská dolina Bratislava,

Mladší žiaci: telocvičňa SOS Na Pántoch 9 Bratislava-Rača.

Predbežné termíny jednotlivých 7 kôl:

Starší žiaci – 8.12., 15.12.2019, 12.1., 19.1., 26.1., 2.2. a 9.2.2020 /nedeľa/,

Mladší žiaci– 7.12., 14.12.2019, 11.1., 18.1., 25.1., 1.2. a 8.2.2020 /sobota/

Prihlášku a podmienky uverejníme v nasledujúcej US BFZ. Finálová časť ZHL BFZ je plánovaná dňa 22.2.2020 v Domu športu, Junácka 6, Bratislava.

b/ zmeny

PMA1 – 8.kolo: Lafranconi – Z.Bystrica, UT 22.10. o 17.00 hod.

PMB1 – 8.kolo: Lafranconi – Z.Bystrica, UT 22.10. o 17.30 hod.

PMC1 – 8.kolo: Lafranconi – Z.Bystrica, UT 22.10. o 16.30 hod.

FA Lafranconi poplatok 20,- €

PRPK – 7.kolo: Dubová – Modra, SO 19.10. o 13.00 hod.

FK Dubová poplatok 20,- €

c/ termíny stretnutí – dohrávky ( nespôsobilé terény )

PMC1 – 5.kolo: Šamorín – Ivanka, SO 26.10. o 11.00 hod.

PMA2, PMB2 – 6.kolo: FKM D.N.Ves – NMŠK 1922 B, SO 26.10. o

13.30 – 12.30

PRMA – 5.kolo: Rohožník – Pl.Mikuláš, SO 26.10. o 11.00 hod.

PMC2 – 5.kolo: Sološnica – Gajary, UT 22.10. o 17.00 hod.

PMC2 – 5.kolo: Miloslavov – Ch.Grob , NE 20.10. o 10.00 hod.

PMC2 – 5.kolo: FKM D.N.Ves – Most , NE 20.10. o 14.00 hod.

Komisia rozhodcov a delegátov

Oznamuje termíny zimných doškoľovacích seminárov: 16.2.2020 (Bratislava) seminár delegátov, 29.2.-1.3.2020 (Senec) seminár rozhodcov.

Seminár frekventantov programu Talent – Mentor BFZ sa uskutoční 16.-17.11.2019 v rezorte  X Bionics Sphere v Šamoríne. Pokyny a program bude zaslaný elektronickou poštou.

Ospravedlnenia: Tramita 31.10.-2.11.; Ďurčo 26.10.; Hajnala 25.-27.10.; Choreň 26.-27.10.; Sabela 30.10.-5.11. Pavlík R 1-2.11.

Trénersko – metodická komisia

Úsek mládeže:

Plán akcií BFZ na 2.polrok 2019

Dátum Akcia Kategória
Október:
17.10 – 25.10.2019 Predkolo Školský Pohár SFZ – ZŠ Brat.kraj  U13 a mladší
22-23.10.2019 MiniChampions Liga – finále Púchov Chlapci U12, dievčatá U14
28.10.2019 PPT TJ – ObFZ BA Vidiek (Pezinok) U12,U13,U14
30.10.2019 PPT TJ – ObFZ BA Mesto (NMŠK) U12, U13, U14
November:
06.11.2019 TU – Triangel U13,U14 Székesfehervár BFZ U13,U14 bez FA
24.11.2019 HSM SFZ – TU základné kolo U13 Kluby BFZ U13
29.11.2019 KZ – BFZ U13 (TJ) BFZ U13
30.11.2019 TU – MT BFZ U13 Bratislava Cup BFZ U13
01.12.2019 HSM SFZ – TU základné kolo U15 Kluby BFZ U15


PARTNERI
  • BSK
    ZSE
    TIPOS
  • JAKO
    VINO LEVICE
    DEMISPORT
    TOP 4
    FUTBAL SERVIS
    SLOVNAFT
    ROYAL BUS TRAVEL
    MATEP
    EAV
    QI gold