ÚRADNÁ SPRÁVA Č.29 ZO DŇA 31.01.2020

Sekretariát

Sekretariát BFZ oznamuje zmeny štatutárnych zástupcov vo FK

ŠK Svätý Jur – Ľubomír Polakovič m: 0903 264 543 email: lpolakovic@chello.sk

FCL D.N.Ves – Peter Špacír m: 0905 312 204 email: peter.spaco@gmail.com

Športovo – technická komisia

Emailová adresa ŠTK BFZ na komunikáciu s klubmi:

email ŠTK: stk@futbalbfz.sk

Oznamuje:

ZT BFZ seniorov: Do skupiny “Petržalka” bolo doplnené mužstvo Lokomotíva D.N.Ves namiesto Tomášikova. Do semifinále postúpia víťazi skupín a najlepšie družstvo z druhého miesta. Propozície ZT seniorov a dorastu nájdete TU

Komisia rozhodcov a delegátov

Oznamuje termíny zimných doškoľovacích seminárov: 16.2.2020 (Bratislava, hotel Nivy) seminár delegátov, 29.2.-1.3.2020 (Senec) seminár rozhodcov. Pozvánky a program oboch seminárov boli ich účastníkom poslané mailom.

Berie na vedomie oznámenie G. Matejovej o ukončení aktívnej činnosti rozhodkyne v súťažiach riadených BFZ a ďakuje menovanej za jej viacročné úspešné pôsobenie, vrátane pôsobenia na úrovni SFZ.

Upozorňuje rozhodcov a delegátov na nutnosť uzavrieť s BFZ a SFZ dohody o pracovnej činnosti, resp. rámcové dohody podľa pokynov, ktoré dostali mailmi. Dohody s BFZ stačí prísť podpísať, ale je nutné dodržať termíny, ktoré boli ponúknuté sekretariátom BFZ.

Ospravedlnenia: Uram 8.-9.2.; Triskal od 27.1.; Martiš 16.-21.2.; Ralbovský do 29.2.; Dujava 29.2.-1.3.; Truchlý 8.-9.2., 15.2.

Matrika

Znenie Registračného a prestupového poriadku SFZ /RaPP/, schválené VV SFZ dňa 18. júna 2019 nájdete na stránkach www.futbalsfz.sk/legislativa-predpisy-sfz-poriadky, bfz.futbalnet.sk a www.futbalbfz.sk /dokumenty/.

Zmeny a doplnenia Registračného a prestupového poriadku SFZ (schválené VV SFZ dňa 18. júna 2019):

Článok 19/2 – Registračné obdobia.Žiadosť o prestup amatéra sa podáva v registračných obdobiach a to:

  1. a)od 26.06. do 15.07. kalendárneho roka (letné registračné obdobie bez obmedzenia),
  2. b)od 01.07. do 30.09. kalendárneho roka (letné registračné obdobie s obmedzením),
  3. c) od 01.07. do 30.09. kalendárneho roka (letné registračné obdobie zo zahraničia),
  4. d)od 01.01. do 31.03. kalendárneho roka (zimné registračné obdobie s obmedzením),
  5. e) od 01.01. do 31.03. kalendárneho roka (zimné registračné obdobie zo zahraničia).

Oznamujeme FK, že termín prestupu amatéra bez obmedzenia skončil dňom 15.7. 2019. Prestup amatéra s obmedzením je od 1.1.2020 do 31.3.2020.                         

Odstupné za prestup amatéra bez obmedzenia /čl. 37 RaPP/ sa stanovuje podľa stupňa súťaže, z ktorého hráč prestupuje a do ktorého hráč smeruje a podľa veku hráča, ktorý hráč dosiahne v súťažnom ročníku, počas ktorého prestupuje.

Odstupné za hráča podľa článku 37a až 37c sa uhrádza prostredníctvom mesačnej zbernej faktúry na účet SFZ – viď čl. 37/4. Kompletný návod na použitie nájdete aj na: www.futbalsfz.sk/issf-platobne-predpisy.

V  ISSF v elektronickej podateľni v zložke Registrácia hráča je doplnená Žiadosť o dočasnú registráciu hráča. Táto nová žiadosť bola zriadená za účelom vykonania  zmeny registrácie hráča podľa článku 15 ods. 6 RaPP, ktorá platí pre ročník 2019/2020. Žiadame klubových ISSF manažérov, aby využívali aj žiadosť o dočasnú registráciu hráča.

V ISSF je zavedená aj novinka elektronické registračné preukazy(ERP). ERP majú platnosť 2 roky.

Komisia mládeže

Oznam pre FK – podávanie žiadostí o zmenu termínu stretnutia

KM oznamuje FK, že žiadosti o zmenu termínu stretnutia v kategórii prípravky sa podávajú výlučne na KM BFZ ( nie ŠTK BFZ – neriadi súťaže prípraviek ). Postup : ISSF – podanie na komisiu – podnet k danému stretnutiu ( typ podania ) – BFZ ( zväz ) – komisia mládeže ( komisia ) – text podania – odoslať. Pre súťaže PMA1, PMB1, PMC1 ( tzv. trojičky ) platí zásada, že nie je možné zmeniť termín stretnutia jednej kategórie, ale musí sa zmeniť celá trojica a hrať sa musí v jeden deň. Toto platí aj pre súťaže PMA2, PMB2 ( tzv. dvojičky )

a/ súťaž PMA1, PMB1, PMC1 – zmeny hracieho dňa stretnutí

16.kolo: FA Lafranconi – FKP Dúbravka, NE 24.5.2020 ( 9.00 – 10.30 – 12.00 )

18.kolo: FA Lafranconi – FK Dúbravka, NE 7.6.2020 ( 9.00 – 10.30 – 12.00 )

b/ súťaž PMD U8 – termíny turnajov v jarnej časti roč.2019/2020

skupiny A – I

T5: 18.- 19.4.2020

T6: 2. – 3.5.2020

T7: 16. – 17.5.2020

T8: 30. – 31.5.2020

skupina J

T6: 18. – 19.4.2020

T7: 2. – 3.5.2020

T8: 16. – 17.5.2020

T9: 30. – 31.5.2020

T10: 6. – 7.6.2020

KM žiada účastníkov súťaže PMD U8, aby do 10.3.2020 nahlásili termín organizácie turnaja na mailové adresy: pavel.prikopa@futbalsfz.sk , konecny58@centrum.sk

c/ Zimná halová liga starších a mladších  žiakov BFZ „O Pohár BSK“. 

Vekové kategórie

starší žiaci: ročník 2005 a mladší,

mladší žiaci: ročník 2007 a mladší.

Miesto konania

Starší žiaci: športová hala Lekárskej fakulty Mlynská dolina Bratislava,

Mladší žiaci: telocvičňa SOS Na Pántoch 9 Bratislava-Rača.

Termíny stretnutí:

Starší žiaci /nedeľa/ – VI. kolo 2.2.2020, VII. kolo 9.2.2020.

Mladší žiaci /sobota/ – VI. kolo 1.2.2020, VII. kolo 8.2.2020.

Finálová časť ZHL BFZ je plánovaná dňa 22.2.2020 /sobota/ v Domu športu, Junácka 6, Bratislava.

Program nadstavby 6. kola mladších žiakov – 1.2. 2020 /sobota/ telocvična SOŠ, Na Pántoch 9, Bratislava-Rača.

08,45 h A6  NMŠK 1922 „B“ D6  Iskra Petržalka „B“
09,30 h A5  FK Rača D5  FK Vajnory
10,15 h A4  SCF Kalinkovo D4  ŠK Šenkvice
11,00 h A3  FC Slovan Modra D3  ŠK Vrakuňa „A“
11,45 h Semifinále: A2  Iskra Petržalka „A“ D1  ŠK Nová Dedinka
12,30 h Semifinále: A1  Ivanka p./Dunaji „A“ D2  TJ Rovinka „A“
13,15 h Semifinále: B1  ŠK Žolík Malacky C2   FA Lafranconi
14,00 h Semifinále: B2  ŠKO Miloslavov C1   ŠK Vrakuňa „B“
14,45 h B3  CFK Pezinok-Cajla C3   MŠK Senec
15,30 h B4  FK Lamač BA C4   NMŠK 1922 „A“
16,15 h B5  FKP Dúbravka C5   Ivanka p./D. „B“
17,00 h B6  TJ Rovinka „B“ C6   OFK Dun. Lužná

Program 6. kola starších žiakov – 2.2. 2020 /nedeľa/ hala Lekárskej fakulty, Mlynská dolina Bratislava.

09,00 h MFK Záh. Bystrica B FK Lamač  priat. zápas Odložený
10,00 h NMŠK 1922 „B“ MFK Záh. Bystrica „A“
11,00 h FKP Dúbravka ŠK Žolík Malacky
12,00 h FC Slovan Modra FK Rača „B“
13,00 h Ivanka p/Dunaji MŠK Iskra Petržalka
14,00 h FK Rača „A“ ŠK Šenkvice
15,00 h ŠK Vrakuňa FKM Dev. N. Ves

KM BFZ žiada zúčastnené družstvá FK a ich vedúcich družstiev, aby nominácie hráčov na jednotlivé stretnutia ZHL BFZ nahrávali cez ISSF.

d/ OZNAM KM BFZ : V sobotu 1.2.2020 sa v športovej hale Domu športu v Bratislave uskutoční už 22.ročník medzinárodného halového futbalového turnaja prípraviek U11 „ATTRACT KEROBAJ CUP 2020“. Okrem domácich výberov ObFZ Bratislava – mesto a ObFZ Bratislava – vidiek sa predstavia družobné výbery MFS Brno – mesto, OFS Brno – venkov a výber maďarskej župy Györ-Moson-Sopron, ktoré doplnia výbery Obl. FZ  Trnava, ObFZ Dunajská Streda a ObFZ Topolčany. Začiatok turnaja je o 9:00, finále turnaja je na programe o 15,00 hod. Vstup je voľný.

Trénersko – metodická komisia

Úsek vzdelávania trénerov:

Oznamuje trénerom, že TMK BFZ so súhlasom TÚ SFZ plánuje v roku 2020 organizovať praktické semináre trénerov pre kluby, ktoré o túto formu požiadajú. Ide o formu vzdelávania klubových trénerov na úrovni mládeže, kedy TMK BFZ zabezpečuje odborný lektorský zbor a kluby organizáciu semináraV prípade záujmu kontaktujte regionálneho koordinátora vzdelávania trénerov SFZ p. Kováča na tel. č.: 0902 937 031 alebo e-mail: .michal.kovac@futbalsfz.sk.

Oznamuje trénerom, že TÚ SFZ v spolupráci s TMK BFZ bude organizovať v Bratislave Školenie trénerov UEFA Grassroots C licencie (predbežný termín marec – jún 2020). Počet miest na školeniach je obmedzený na min. 16 a max. 24 osôb. Predbežné prihlášky posielajte na e-mail: michal.kovac@futbalsfz.sk. Prihlášky nájdete na stránke bfz.futbalnet.sk / Tréneri a mládež / Školenie trénerov BFZ.

TMK BFZ upozorňuje FK pôsobiace v regionálnych súťažiach BFZ na povinnosť predložiť prípadne zmeny hlavných trénerov. Zmenu je potrebné zaslať na e-mail adresu : tmkbfz@gmail.com do termínu :

  • Seniori (III. a IV. liga) – do 26.02.2020
  • Ostatné mládežnícke súťaže (starší a mladší dorast III. liga, starší a mladší žiaci II. liga) – do 10.03.2020

Predložený zoznam trénerov do regionálnych súťaží seniorov Tipos III. liga Bratislava na jesennú časť:

por. Klub Hlavný tréner Trénerská licencia
1 FK Lokomotíva Devínska Nová Ves Jozef Balog UEFA B
2 SFC Kalinkovo Atila Pinte UEFA PRO
3 FC Malacky Štefan Horný UEFA PRO
4 FC Rohožník Marián Tóth UEFA B
5 OFK Dunajská Lužná Karol Brezík UEFA PRO
6 ŠK Tomášov Pavol Jančovič UEFA A
7 TJ Rovinka Vladimír Beszédes UEFA A
8 MŠK Senec Jozef Majoroš UEFA PRO
9 FK Inter Bratislava Michal Pančík UEFA A
10 FK Rača Lukáš Luknár UEFA B
11 PŠC Pezinok Tomáš Kállay UEFA B
12 ŠK Bernolákovo Ján Cséfalvay UEFA B
13 MFK Rusovce Peter Čapla UEFA B
14 FK Slovan Ivanka pri Dunaji Dušan Barkol UEFA B
15 ŠK Báhoň Miroslav Karhan UEFA PRO
16 FK Slovan Most pri Bratislave Pavol Šiška UEFA B

Predložený zoznam trénerov do regionálnych súťaží seniorov IV. liga Bratislava na jesennú časť:

por. Klub Hlavný tréner  Trénerská licencia
1 CFK Pezinok-Cajla Juraj Mrva UEFA B
2 TJ Záhoran Kostolište Vladimir Kožuch UEFA B
3 SDM Domino Bratislava Eduard Pázmány UEFA B
4 ŠK Svätý Jur Štefan Maťaš UEFA A
5 TJ Veľké Leváre Tibor Horváth UEFA B
6 ŠK Vrakuňa Bratislava Viliam Opálek UEFA B
7 FKM Karlova Ves Bratislava Ľubomír Gálik UEFA PRO
8 TJ Záhoran Jakubov Jaroslav Ferenčák UEFA B
9 ŠK Závod Roman Babirát UEFA B
10 TJ Čunovo Dušan Vulin UEFA B
11 FK Karpaty Limbach Miroslav Chvíla UEFA A
12 Obecný športový klub Láb Igor Gábriš UEFA B
13 FK Lamač Bratislava Jozef Pšenek UEFA PRO
14 FK Vajnory Martin Rejžek UEFA B
15 OŠK Slovenský Grob Rastislav Kunst UEFA PRO

 Úsek mládeže:  

Plán akcií BFZ na 1.polrok 2020

Február:
01.02.2020 MHT–ATTRACT KEROBAJ CUP (Dom Športu) ObFZ BA Mesto U11, ObFZ BA Vidiek U11
01.02.2020 ZHL BFZ – hala SOŠ Na Pántoch (6.kolo) Kluby BFZ U13
02.02.2020 ZHL BFZ – hala Mlynská Dolina (6.kolo) Kluby BFZ U15
08.02.2020 ZHL BFZ – hala SOŠ Na Pántoch (7.kolo) Kluby BFZ U13
09.02.2020 ZHL BFZ – hala Mlynská Dolina (7.kolo) Kluby BFZ U15
22.02.2020 Finálová časť ZHL BFZ – Dom Športu Kluby BFZ U15, U13
Apríl:
15.04.2020 Triangel U13/U14 (Bratislava) – mimo FA BFZ U13, BFZ U14
22.04.2020 Turnaj 8 U12 (OblFZ BA Mesto + BA Vidiek) BFZ U12 + kluby U12
25-29.04.2020 Regionálny turnaj U14 (Senec) – s hráčmi FA BFZ U14
Máj:
08-10.05.2020 MT Belehrad U14 –  s hráčmi FA BFZ U14
Jún:
01-02.06.2020 Školský pohár SFZ U13 – Finále ZŠ/hráči U13
04-05.06.2020 McDonald´s Cup U10 – Finále ZŠ/ hráči U10
9-11.06.2020 MT V4 Krakow U14 – s hráčmi FA BFZ U14

SFZ v spolupráci s BFZ organizuje v jarnej časti sezóny 2019/2020 futbalový turnaj „GRASSROOTS CUP U13“ pre kluby mimo FA a ÚTM (II.liga + III.liga). Projekt prebieha na mini-ihriskách s umelou trávou, kde sa hrá systémom 4+1 v termíne od 1.4.2020 do 8.5.2020. V každom regióne prebehne základne kolo, následné celoslovenské finále sa odohrá 10.6.2020. Bližšie informácie ako hrací čas a vylosovanie turnaja, budú zverejnené po presnom počte nahlásených tímov.

V prípade záujmu o organizáciu turnaja (pre klub zabezpečené MTZ od SFZ) alebo účasť na turnaji sa môžete informovať na: eduard.vilcinsky@futbalsfz.sk.


PARTNERI
  • BSK
    ZSE
    TIPOS
  • JAKO
    VINO LEVICE
    DEMISPORT
    TOP 4
    FUTBAL SERVIS
    SLOVNAFT
    ROYAL BUS TRAVEL
    MATEP
    EAV