ÚRADNÁ SPRÁVA Č.33 ZO DŇA 28.02.2020

Sekretariát

Sekretariát BFZ oznamuje zmeny štatutárnych zástupcov vo FK

ŠK Svätý Jur – Ľubomír Polakovič m: 0903 264 543 email: lpolakovic@chello.sk

FCL D.N.Ves – Peter Špacír m: 0905 312 204 email: peter.spaco@gmail.com

ŠK BernolákovoJUDr. Martin Mravec  m: 0910/ 994 499 ,email: skbprezident@gmail.com

Sekretariát BFZ oznamuje, že VV BFZ na svojom zasadnutí dňa 10.02.2020 schválil nasledovný program konferencie BFZ, ktorá sa uskutoční dňa 02.04.2020 o 17:30 hod. v rokovacej sále Bratislavského samosprávneho kraja, Sabinovská 16, Bratislava.

1, Otvorenie, privítanie hostí a prehlásenie, že konferencia sa koná v zmysle stanov BFZ

2, Schválenie pracovného predsedníctva, mandátovej, návrhovej komisie, skrutátorov a overovateľov zápisnice

3, Správa mandátovej komisie konferencie

4, Schválenie programu konferencie

5, Príhovory hostí

6, Odovzdávanie ocenení

7, Správa predsedu o činnosti BFZ a VV BFZ od ostatnej konferencie

8, Schválenie výročnej správy o hospodárení BFZ a účtovnej závierky  za rok 2019

9, Schválenie rozpočtu BFZ na rok 2020

10, Správa predsedu revíznej komisie BFZ

11, Schválenie stanov BFZ

12, Diskusia

13, Schválenie návrhu uznesenia

14, Záver

Disciplinárna komisia

Disciplinárna sankcia po 3. ŽK – nepodmienečné pozastavenie výkonu športu na 1 pohárové stretnutie, podľa čl. 37/8 DP:   

U.č.231: Antonio Burian  1298407 (FC Jelka, ZT – seniori), od 24.02.2020. Do nového ročníka zimného turnaja sa disciplinárna sankcia neprenáša.

Vylúčený po 2. ŽK. DS – nepodmienečné pozastavenie výkonu športu na 1 súťažné stretnutie, podľa čl. 9/2b2 DP a čl. 37/3 DP:

U.č.232: Adam Horváth  1304109  (FK Rača Bratislava, ZT – dorast) , od 24.02.2020.

Vylúčený po ČK. Disciplinárna sankcia (DS) – nepodmienečné pozastavenie výkonu športu, podľa čl. 9/2b2 DP:

U.č.233: Martin Kovačič 1240102 (OŠK Slovenský Grob, ZT- seniori), vylúčený za HNS, hrubá urážka rozhodcu a vyhrážanie na HP, podľa 48/1c DP. DS ­- pozastavenie výkonu športu na 1 mesiac a pokuta klubu 50.-€, podľa čl.48/2b a 48/4 DP, od 24.02.2020.

Disciplinárne sankcie za ďalšie priestupky:

U.č.234: TJ Malinovo. Na základe podnetu ŠTK za nenastúpenie na stretnutie 3. kola ZT a následné stanovisko a vyjadrenie p.Tibora Pellera – prezidenta klubu, ukladá DS – Upozornenie, podľa čl. 10 DP.

U.č.235: FK Inter Bratislava – S3BA. Na základe podnetu ŠTK za porušenie SP, čl.56/n a zaslanie písomného stanoviska prezidenta klubu JUDr. Jozefa Barmoša, ukladá DS – Upozornenie, podľa čl. 10 DP.

Odvolanie proti rozhodnutiu Disciplinárnej komisie BFZ (okrem rozhodnutí podľa čl. 37/3, čl. 5 alebo  čl. 8 DP) sa podáva na Disciplinárnu komisiu BFZ, v lehote do siedmich dní odo dňa oznámenia rozhodnutia Disciplinárnej komisie BFZ (čl. 84 ods. 1 DP).

Matrika

Znenie Registračného a prestupového poriadku SFZ /RaPP/, schválené VV SFZ dňa 18. júna 2019 nájdete na stránkach www.futbalsfz.sk/legislativa-predpisy-sfz-poriadky, bfz.futbalnet.sk a www.futbalbfz.sk /dokumenty/.

Zmeny a doplnenia Registračného a prestupového poriadku SFZ (schválené VV SFZ dňa 18. júna 2019):

Článok 19/2 – Registračné obdobia.Žiadosť o prestup amatéra sa podáva v registračných obdobiach a to:

a) od 26.06. do 15.07. kalendárneho roka (letné registračné obdobie bez obmedzenia),

b) od 01.07. do 30.09. kalendárneho roka (letné registračné obdobie s obmedzením),

c) od 01.07. do 30.09. kalendárneho roka (letné registračné obdobie zo zahraničia),

d) od 01.01. do 31.03. kalendárneho roka (zimné registračné obdobie s obmedzením),

e) od 01.01. do 31.03. kalendárneho roka (zimné registračné obdobie zo zahraničia).

Oznamujeme FK, že termín prestupu amatéra bez obmedzenia skončil dňom 15.7. 2019. Prestup amatéra s obmedzením je od 1.1.2020 do 31.3.2020.                         

Odstupné za prestup amatéra bez obmedzenia /čl. 37 RaPP/ sa stanovuje podľa stupňa súťaže, z ktorého hráč prestupuje a do ktorého hráč smeruje a podľa veku hráča, ktorý hráč dosiahne v súťažnom ročníku, počas ktorého prestupuje.

Odstupné za hráča podľa článku 37a až 37c sa uhrádza prostredníctvom mesačnej zbernej faktúry na účet SFZ – viď čl. 37/4. Kompletný návod na použitie nájdete aj na: www.futbalsfz.sk/issf-platobne-predpisy.

V  ISSF v elektronickej podateľni v zložke Registrácia hráča je doplnená Žiadosť o dočasnú registráciu hráča. Táto nová žiadosť bola zriadená za účelom vykonania  zmeny registrácie hráča podľa článku 15 ods. 6 RaPP, ktorá platí pre ročník 2019/2020. Žiadame klubových ISSF manažérov, aby využívali aj žiadosť o dočasnú registráciu hráča.

V ISSF je zavedená aj novinka elektronické registračné preukazy(ERP). ERP majú platnosť 2 roky.

Komisia mládeže

Oznam pre FK – podávanie žiadostí o zmenu termínu stretnutia

KM oznamuje FK, že žiadosti o zmenu termínu stretnutia v kategórii prípravky sa

podávajú výlučne na KM BFZ ( nie ŠTK BFZ – neriadi súťaže prípraviek ).

Postup : ISSF – podanie na komisiu – podnet k danému stretnutiu ( typ podania ) – BFZ ( zväz ) – komisia mládeže ( komisia ) – text podania – odoslať.

Pre súťaže PMA1, PMB1, PMC1 ( tzv. trojičky ) platí zásada, že nie je možné zmeniť termín stretnutia jednej kategórie, ale musí sa zmeniť celá trojica a hrať sa musí v jeden deň. Toto platí aj pre súťaže PMA2, PMB2 ( tzv. dvojičky )

a/ schválené zmeny

12.kolo: FA Lafranconi – FK Rača, ŠT 23.4. ( 17.30 – 17.30. – 16.00 )

12.kolo: PŠC Pezinok – Bernolákovo, NE 17.5. ( 14.00 – 15.15 – 16.30 )

16.kolo: FA Lafranconi – FKP Dúbravka, NE 24.5. ( 9.00 – 10.30 – 12.00 )

18.kolo: FA Lafranconi – FK Dúbravka, NE 7.6. ( 9.00 – 10.30 – 12.00 )

  11.kolo: Vištuk – Vinosady, SO 18.4. o 10.00 hod. ( PRPK )

13.kolo: Vištuk – Modra, SO 2.5. o 10.00 hod. ( PRPK )

17.kolo: Vištuk – Sv.Jur B, SO 30.5. o 10.00 hod. ( PRPK )

13.kolo: N.Dedinka – Tomášov, SO 1.5. o 10.30 hod. ( PRSC )

18.kolo: D.Lužná – N.Dedinka, SO 6.6. o 15.00 hod. ( PRSC )

15.kolo: N.Dedinka – Vrakuňa B, SO 1.5. o 9.30 hod. ( PMC2 )

20.kolo: D.Lužná – Miloslavov , SO 6.6. o 13.00 hod. ( PMC2 )

b/ súťaž PMD U8 – termíny turnajov v jarnej časti roč.2019/2020

skupiny A – I

T5: 18.- 19.4.2020

T6:  2. – 3.5.2020

T7: 16. – 17.5.2020

T8: 30. – 31.5.2020

skupina J

T6: 18. – 19.4.2020

T7:  2. – 3.5.2020

T8: 16. – 17.5.2020

T9: 30. – 31.5.2020

T10: 6. – 7.6.2020

KM BFZ žiada účastníkov súťaže PMD U8, ktorí ešte nenahlásili termín konania

turnaja U8, aby do 10.3.2020 nahlásili termín organizácie turnaja na mailové

adresy: pavel.prikopa@futbalsfz.sk , konecny58@centrum.sk     

Nahlásené termíny:

Skupina A

T5 – FK Inter , NE 19.4. čas upresní ( 4 ihriská )

T6 –  ŠK Slovan , NE 3.5. od 10.00 hod. ( 4 ihriská )

T7 –  FKM K.Ves, NE 17.5. čas upresní ( 4 ihriská )

T8 –  FC Petržalka A , NE 31.5. od 10.00 hod. ( 4 ihriská )

Skupina B

T5 – FK Rača , SO 18.4. od 14.00 hod. ( 2 ihriská )

Skupina C

T6 – FK Dúbravka , SO  2.5. od 9.30 hod. ( 2 ihriská )

Skupina D

T5 – TJ Záhoran Jakubov , SO 18.4. od 10.00 hod. ( 2 ihriská )

T6 –  FC Rohožník , SO  2.5. od 10.00 hod. ( 2 ihriská )

T7 –  ŠK Žolík Malacky, SO 16.5. od 11.00 hod. ( 2 ihriská )

Skupina E

T5 – ŠK Závod , SO 18.4. od 10.00 hod. ( 2 ihriská )

T7 –  TJ Záhoran Kostolište , SO 16.5. od 10.00 hod. ( 2 ihriská )

T8 –  FC IMAS , SO  30.5. od 9.00 hod. ( 2 ihriská )

Skupina F

T5 – PŠC Pezinok A , SO 18.4. od 9.00 hod. ( 2 ihriská )

Skupina G

T6 – OŠK Chorvátsky Grob , NE 3.5. od 13.30 hod. ( 2 ihriská )

T7 –  TJ Malinovo , SO 16.5. od 10.00 hod. ( 2 ihriská )

T8 –  ŠK Atletiko Zálesie , SO 30.5. od 13.30 hod. ( 2 ihriská )

Skupina H

T5 – FC ŠTK 1914 Šamorín , NE 19.4. od 9.00 hod. ( 2 ihriská )

Skupina I

T6 – Slovan Ivanka , NE 3.5. od 13.00 hod. ( 2 ihriská )

T7 –  OFK Dunajská Lužná , SO 16.5. od 13.00 hod. ( 2 ihriská )

T8 –  MŠK Senec , SO 30.5. od 9.00 hod. ( HP Čataj – 1 ihrisko )

Skupina J

T6 – FC Petržalka B , NE 19.4. od 10.00 hod. ( 2 ihriská )

T7 –  PŠC Pezinok B , SO 2.5. od 10.00 hod. ( 2 ihriská )

Komisia rozhodcov a delegátov

Náhradný termín zimného doškoľovacieho seminára bol určený na 20.3.2020.

Ospravedlnenia: Ralbovský predĺženie ospravedlnenia na neurčito; Sabela do 30.6.

Trénersko – metodická komisia

Úsek vzdelávania trénerov:

Oznamuje trénerom, že TMK BFZ so súhlasom TÚ SFZ plánuje v roku 2020 organizovať praktické semináre trénerov pre kluby, ktoré o túto formu požiadajú. Ide o formu vzdelávania klubových trénerov na úrovni mládeže, kedy TMK BFZ zabezpečuje odborný lektorský zbor a kluby organizáciu seminára. V prípade záujmu kontaktujte regionálneho koordinátora vzdelávania trénerov SFZ p. Kováča na tel. č.: 0902 937 031 alebo e-mail: .michal.kovac@futbalsfz.sk.

Oznamuje, že TÚ SFZ v spolupráci s TMK BFZ bude organizovať v Bratislave Školenie trénerov UEFA Grassroots C licencie.

Termín školenia:  21.03.2020 – 29.05.2020 + záverečné skúšky 12. – 13.06.2020.

Organizácia školenia:  6 výukových blokov

Blok termín deň čas Miesto
B1 21.03.2020 sobota 08:30 – 16:15 Bratislava
B2 08.04.2020 streda 15:00 – 20:30 Bratislava
B3 16.04.2020 štvrtok 15:00 – 20:30 Bratislava
B4 28.04.2020 utorok 14:30 – 19:30 Bratislava
B5 16.05.2020 sobota 08:30 – 16:30 Bratislava
B6 29.05.2020 piatok 15:00 – 20:00 Bratislava

Pozn.:  Maximálna povolená absencia je 10 % z kontaktnej výuky, t.z. 4 hodín.

Prihlásení (24): M. Csafík, R. Slivka, J. Daniel, M. Balog, M. Žilinčár, P. Masarovic, M. Tománek, J. Garčár, M. Uriča, T. Kállay, T. Juračka, S. Rapant, M. Potočný, T. Iró, F. Fabian, U. Busch, R. Szombat, Ml Gembeš, E. Nagy, A. Benko, L. Poór, M. Kastler, R. Bratko, F. Kamenistý.

Vzhľadom na naplnenie maximálneho počtu úchádzačov nie je možné prihlásiť sa na dané školenie.

V prípade záujmu o tento druh školenia kontaktujte regionálneho koordinátora vzdelávania trénerov SFZ p. Kováča na e-mail: michal.kovac@futbalsfz.sk.

TMK BFZ upozorňuje FK pôsobiace v mládežníckych regionálnych súťažiach BFZ na povinnosť predložiť prípadne zmeny hlavných trénerov. Zmenu je potrebné zaslať na e-mail adresu : tmkbfz@gmail.com do termínu :

  • Mládežnícke súťaže (starší a mladší dorast III. liga, starší a mladší žiaci II. liga) – do 10.03.2020

Predložený zoznam trénerov do regionálnych súťaží seniorov Tipos III. liga Bratislava na jarnú časť, resp. nahlásené zmeny:

por. Klub Hlavný tréner Trénerská licencia
1 FK Lokomotíva Devínska Nová Ves Rastislav Boris UEFA B
2 SFC Kalinkovo Atila Pinte UEFA PRO
3 FC Malacky Štefan Horný UEFA PRO
4 FC Rohožník Marian Tóth UEFA B
5 OFK Dunajská Lužná Karol Brezík UEFA PRO
6 ŠK Tomášov Maroš Jakim UEFA A
7 TJ Rovinka Marian Ďurša UEFA  B
8 MŠK Senec Jozef Majoroš UEFA PRO
9 FK Inter Bratislava Michal Pančík UEFA A
10 FK Rača Lukáš Luknár UEFA B
11 PŠC Pezinok Daniel Federl UEFA B
12 ŠK Bernolakovo Ján Cséfalvay UEFA B
13 MFK Rusovce Peter Čapla UEFA B
14 FK Slovan Ivanka pri Dunaji Dušan Barkol UEFA B
15 ŠK Báhoň Vladimír Bertok UEFA A
16 FK Slovan Most pri Bratislave Pavol Šiška UEFA A

Predložený zoznam trénerov do regionálnych súťaží seniorov IV. liga Bratislava na jarnú časť,  resp. nahlásené zmeny:

por. Klub Hlavný tréner  Trénerská licencia
1 CFK Pezinok-Cajla Juraj Mrva UEFA B
2 TJ Záhoran Kostolište Vladimir Kožuch UEFA B
3 SDM Domino Bratislava Eduard Pázmány UEFA B
4 ŠK Svätý Jur Štefan Maťaš UEFA A
5 TJ Veľké Leváre Peter Huk UEFA B
6 ŠK Vrakuňa Bratislava Viliam Opálek UEFA B
7 FKM Karlova Ves Bratislava Ľubomír Gálik UEFA PRO
8 TJ Záhoran Jakubov Jaroslav Ferenčík UEFA B
9 ŠK Závod Roman Babirát UEFA B
10 TJ Čunovo Peter Cerovský UEFA B
11 FK Karpaty Limbach František Gyenes UEFA B
12 Obecný športový klub Láb Igor Gábriš UEFA B
13 FK Lamač Bratislava Jozef Pšenek UEFA PRO
14 FK Vajnory Martin Rejžek UEFA B
15 OŠK Slovenský Grob Rastislav Kunst UEFA PRO

Úsek mládeže:  

Plán akcií BFZ na 1.polrok 2020

Dátum Akcia Kategória
Marec:
23.03.2020 TZ/TC PPT SFZ ObFZ BA Vidiek (Pezinok) U12,U13,U14
24.03.2020 TZ/TC PPT SFZ ObFZ BA Mesto (NMŠK) U12,U13,U14
Apríl:
06.04.2020 TZ/TC PPT SFZ ObFZ BA Vidiek (Pezinok) U12,U13,U14
07.04.2020 TZ/TC PPT SFZ ObFZ BA Mesto (NMŠK) U12,U13,U14
15.04.2020 Triangel U13/U14 (Bratislava) – mimo FA BFZ U13, BFZ U14
21.04.2020 Celodenný zraz BFZ U14 (Domino) s hráčmi FA BFZ U14
25-29.04.2020 Regionálny turnaj U14 (Senec) – s hráčmi FA BFZ U14
Máj:
06.05.2020 Triangel BFZ U13 (Pezinok)  – bez hráčov FA U13
08-10.05.2020 MT Belehrad U14 –  s hráčmi FA BFZ U14
11.05.2020 TZ/TC PPT SFZ ObFZ BA Vidiek (Pezinok) U12,U13,U14
12.05.2020 TZ/TC PPT SFZ ObFZ BA Mesto (NMŠK) U12,U13,U14
14.05.2020 KZ BFZ U16 + BFZ U17 (Drieňová) – mimo FA BFZ U16, BFZ U17
20.05.2020 Turnaj 8 U12 (OblFZ BA Mesto + BA Vidiek) – Petržalka BFZ U12 + kluby U12
20.05.2020 PZ JmkFS – BFZ U16/U17 BFZ U16, BFZ U17
25.05.2020 TZ/TC PPT SFZ ObFZ BA Vidiek (Pezinok) U12,U14
26.05.2020 Celodenný zraz BFZ U13 (Domino) s hráčmi FA BFZ U13
26.05.2020 TZ/TC PPT SFZ ObFZ BA Mesto (NMŠK) U12,U14
Jún:
02.06.2020 KZ BFZ U12 – bez hráčov FA BFZ U12
03.06.2020 KZ BFZ U14 – s hráčmi FA (Rapid/Pasienky) BFZ U14
03.06.2020 Finále – Grassroots Cup U13 Kluby U13
08-09.06.2020 McDonald´s Cup U10 – Finále ZŠ/ hráči U10
08.06.2020 PZ BFZ – ŠK Slovan Bratislava (Rapid) BFZ U12, U13
09-11.06.2020 MT V4 Krakow U14 – s hráčmi FA BFZ U14
11-12.06.2020 Školský pohár SFZ U13 – Finále ZŠ/hráči U13
21.06.2020 MSR U14/U15 U14,U15
22.06-26.06.2020 Letné športové sústredenie U12, U13 – bez hráčov FA a ÚTM (Stupava) U12,U13


PARTNERI
  • BSK
    ZSE
    TIPOS
  • JAKO
    VINO LEVICE
    DEMISPORT
    TOP 4
    FUTBAL SERVIS
    SLOVNAFT
    ROYAL BUS TRAVEL
    MATEP
    EAV