ÚRADNÁ SPRÁVA Č.34 ZO DŇA 06.03.2020

Sekretariát

Sekretariát BFZ oznamuje zmeny štatutárnych zástupcov vo FK

ŠK Svätý Jur 

Predseda:  Ľubomír Polakovič m: 0903 264 543 email: lpolakovic@chello.sk

Tajomník a ISSF manager: Lukáš Galovič, 0902 099 099 email:  lukasko5155@gmail.com

FCL D.N.Ves

Peter Špacír m: 0905 312 204 email: peter.spaco@gmail.com

ŠK Bernolákovo

JUDr. Martin Mravec  m: 0910/ 994 499 ,email: skbprezident@gmail.com

Sekretariát BFZ oznamuje zástupcom FK, ktorí pred začiatkom jarnej časti súťažného ročníka 2019/2020 nahlásili zmenu hlavného trénera  v súťažiach TIPOS III.liga a IV.liga BFZ, že identifikačné karty trénerov si môžu vyzdvihnúť u vedúceho sekretára BFZ p. Jána Farbulu od pondelka 9.3.2020.

Sekretariát BFZ oznamuje, že VV BFZ na svojom zasadnutí dňa 10.02.2020 schválil nasledovný program konferencie BFZ, ktorá sa uskutoční dňa 02.04.2020 o 17:30 hod. v rokovacej sále Bratislavského samosprávneho kraja, Sabinovská 16, Bratislava.

1, Otvorenie, privítanie hostí a prehlásenie, že konferencia sa koná v zmysle stanov BFZ

2, Schválenie pracovného predsedníctva, mandátovej, návrhovej komisie, skrutátorov a overovateľov zápisnice

3, Správa mandátovej komisie konferencie

4, Schválenie programu konferencie

5, Príhovory hostí

6, Odovzdávanie ocenení

7, Správa predsedu o činnosti BFZ a VV BFZ od ostatnej konferencie

8, Schválenie výročnej správy o hospodárení BFZ a účtovnej závierky  za rok 2019

9, Schválenie rozpočtu BFZ na rok 2020

10, Správa predsedu revíznej komisie BFZ

11, Schválenie stanov BFZ

12, Diskusia

13, Schválenie návrhu uznesenia

14, Záver

Športovo – technická komisia

Emailová adresa ŠTK BFZ na komunikáciu s klubmi:

email ŠTK: stk@futbalbfz.sk

Schvaľuje:

TIPOS III.liga:

28.kolo Tomášov – Ivanka 30.5. o 17:00

IV.liga:

20.kolo Lamač – Vajnory 10.4. o 10:00

U19:

23.kolo Pezinok – Dev.Nová Ves 3.5. o 15:30

Disciplinárna komisia

Disciplinárna sankcia po 3. ŽK – nepodmienečné pozastavenie výkonu športu na 1 pohárové stretnutie, podľa čl. 37/8 DP:   

U.č.236: Miroslav Mifkovič  1304427 (FC Zohor, ZT – dorast), od 2.03.2020.

Odvolanie proti rozhodnutiu Disciplinárnej komisie BFZ (okrem rozhodnutí podľa čl. 37/3, čl. 5 alebo  čl. 8 DP) sa podáva na Disciplinárnu komisiu BFZ, v lehote do siedmich dní odo dňa oznámenia rozhodnutia Disciplinárnej komisie BFZ (čl. 84 ods. 1 DP).

Matrika

Znenie Registračného a prestupového poriadku SFZ /RaPP/, schválené VV SFZ dňa 18. júna 2019 nájdete na stránkach www.futbalsfz.sk/legislativa-predpisy-sfz-poriadky, bfz.futbalnet.sk a www.futbalbfz.sk /dokumenty/.

Zmeny a doplnenia Registračného a prestupového poriadku SFZ (schválené VV SFZ dňa 18. júna 2019):

Článok 19/2 – Registračné obdobia.Žiadosť o prestup amatéra sa podáva v registračných obdobiach a to:

a) od 26.06. do 15.07. kalendárneho roka (letné registračné obdobie bez obmedzenia),

b) od 01.07. do 30.09. kalendárneho roka (letné registračné obdobie s obmedzením),

c) od 01.07. do 30.09. kalendárneho roka (letné registračné obdobie zo zahraničia),

d) od 01.01. do 31.03. kalendárneho roka (zimné registračné obdobie s obmedzením),

e) od 01.01. do 31.03. kalendárneho roka (zimné registračné obdobie zo zahraničia).

Oznamujeme FK, že termín prestupu amatéra bez obmedzenia skončil dňom 15.7. 2019. Prestup amatéra s obmedzením je od 1.1.2020 do 31.3.2020.                         

Odstupné za prestup amatéra bez obmedzenia /čl. 37 RaPP/ sa stanovuje podľa stupňa súťaže, z ktorého hráč prestupuje a do ktorého hráč smeruje a podľa veku hráča, ktorý hráč dosiahne v súťažnom ročníku, počas ktorého prestupuje.

Odstupné za hráča podľa článku 37a až 37c sa uhrádza prostredníctvom mesačnej zbernej faktúry na účet SFZ – viď čl. 37/4. Kompletný návod na použitie nájdete aj na: www.futbalsfz.sk/issf-platobne-predpisy.

V  ISSF v elektronickej podateľni v zložke Registrácia hráča je doplnená Žiadosť o dočasnú registráciu hráča. Táto nová žiadosť bola zriadená za účelom vykonania  zmeny registrácie hráča podľa článku 15 ods. 6 RaPP, ktorá platí pre ročník 2019/2020. Žiadame klubových ISSF manažérov, aby využívali aj žiadosť o dočasnú registráciu hráča.

V ISSF je zavedená aj novinka elektronické registračné preukazy(ERP). ERP majú platnosť 2 roky.

Komisia mládeže

Oznam pre FK – podávanie žiadostí o zmenu termínu stretnutia

KM oznamuje FK, že žiadosti o zmenu termínu stretnutia v kategórii prípravky sa podávajú výlučne na KM BFZ ( nie ŠTK BFZ – neriadi súťaže prípraviek ).Postup : ISSF – podanie na komisiu – podnet k danému stretnutiu ( typ podania ) – BFZ ( zväz ) – komisia mládeže ( komisia ) – text podania – odoslať. Pre súťaže PMA1, PMB1, PMC1 ( tzv. trojičky ) platí zásada, že nie je možné zmeniť termín stretnutia jednej kategórie, ale musí sa zmeniť celá trojica a hrať sa musí v jeden deň. Toto platí aj pre súťaže PMA2, PMB2 ( tzv. dvojičky )

a/ predohrávky stretnutí

PRSC – 15.kolo: N.Dedinka – Malinovo, NE 5.4. o 10.00 hod.

PMC2 – 17.kolo: N.Dedinka – Ch.Grob, NE 5.4. o 9.00 hod.

b/ súťaž PMD U8 – termíny turnajov v jarnej časti roč.2019/2020

skupiny A – I

T5: 18.- 19.4.2020

T6:  2. – 3.5.2020

T7: 16. – 17.5.2020

T8: 30. – 31.5.2020

skupina J

T6: 18. – 19.4.2020

T7:  2. – 3.5.2020

T8: 16. – 17.5.2020

T9: 30. – 31.5.2020

T10: 6. – 7.6.2020

KM BFZ žiada účastníkov súťaže PMD U8, ktorí ešte nenahlásili termín konania turnaja U8, aby do 10.3.2020 nahlásili termín organizácie turnaja na mailové    adresy: pavel.prikopa@futbalsfz.sk , konecny58@centrum.sk

Nahlásené termíny:

Skupina A

T5 – FK Inter , NE 19.4. čas upresní ( 4 ihriská )

T6 –  ŠK Slovan , NE 3.5. od 10.00 hod. ( 4 ihriská )

T7 –  FKM K.Ves, NE 17.5. čas upresní ( 4 ihriská )

T8 –  FC Petržalka A , NE 31.5. od 10.00 hod. ( 4 ihriská )

Skupina B

T5 – FK Rača , SO 18.4. od 14.00 hod. ( 2 ihriská )

Skupina C

T6 – FK Dúbravka , SO  2.5. od 9.30 hod. ( 2 ihriská )

T7 – MFK Záhorská Bystrica, NE 17.5. od 13.00 hod. ( 2 ihriská )

T8 – Lokomotíva DNV A, NE 31.5. od 10.00 hod. ( 2 ihriská )

Skupina D

T5 – TJ Záhoran Jakubov , SO 18.4. od 10.00 hod. ( 2 ihriská )

T6 –  FC Rohožník , SO  2.5. od 10.00 hod. ( 2 ihriská )

T7 –  ŠK Žolík Malacky, SO 16.5. od 11.00 hod. ( 2 ihriská )

Skupina E

T5 – ŠK Závod , SO 18.4. od 10.00 hod. ( 2 ihriská )

T7 –  TJ Záhoran Kostolište , SO 16.5. od 10.00 hod. ( 2 ihriská )

T8 –  FC IMAS , SO  30.5. od 9.00 hod. ( 2 ihriská )

Skupina F

T5 – PŠC Pezinok A , SO 18.4. od 9.00 hod. ( 2 ihriská )

Skupina G

T6 – OŠK Chorvátsky Grob , NE 3.5. od 13.30 hod. ( 2 ihriská )

T7 –  TJ Malinovo , SO 16.5. od 10.00 hod. ( 2 ihriská )

T8 –  ŠK Atletiko Zálesie , SO 30.5. od 13.30 hod. ( 2 ihriská )

Skupina H

T5 – FC ŠTK 1914 Šamorín , NE 19.4. od 9.00 hod. ( 2 ihriská )

T6 – ŠKO Miloslavov, NE 3.5. od 9.30 hod. ( 2 ihriská )

Skupina I

T6 – Slovan Ivanka , NE 3.5. od 13.00 hod. ( 2 ihriská )

T7 –  OFK Dunajská Lužná , SO 16.5. od 13.00 hod. ( 2 ihriská )

T8 –  MŠK Senec , SO 30.5. od 9.00 hod. ( HP Čataj – 1 ihrisko )

Skupina J

T6 – FC Petržalka B , NE 19.4. od 10.00 hod. ( 2 ihriská )

T7 –  PŠC Pezinok B , SO 2.5. od 10.00 hod. ( 2 ihriská )

T8 – Lokomotíva DNV B, NE 17.5. od 10.00 hod. ( 2 ihriská )

Komisia rozhodcov a delegátov

Pozýva na zasadnutie v súvislosti s náhradným termínom zimného doškoľovacieho seminára dňa 13.3. o 16.00 nasledujúcich rozhodcov: T. Srnu, P. Cvengroša, Ľ. Čižmára, M. Dúbravca, R. Hádeka, L. Lomňančíka, P. Piatku, M. Poláka, R. Tanglmayera, J. Valka a A. Vaneka. Na zasadnutie dňa 20.3. o 16.00 pozýva rozhodcov K. Kakaščika, D. Dujavu, M. Vašša a J. Triskala a delegátov A. Baniča, A. Hájeka, J. Hlavenku, T. Mókoša, J. Pavlíka a M. Viciana.

Berie na vedomie oznámenie K. Chrupku o pokračovaní svojej aktívnej činnosti v pôsobnosti ObFZ Bratislava vidiek.

Ospravedlnenia: Harajbič 14.3.; Kakaščik 13.-17.3.; Ježík 13.-14.3., 16.-20.3., 17.-24.4.; Brody st. 21.3, Pavlík R. 11.-15.3., 20.-24.3., 9.-10.5., 20.-24.5.

Trénersko – metodická komisia

Úsek vzdelávania trénerov:

Oznamuje trénerom, že TMK BFZ so súhlasom TÚ SFZ plánuje v roku 2020 organizovať praktické semináre trénerov pre kluby, ktoré o túto formu požiadajú. Ide o formu vzdelávania klubových trénerov na úrovni mládeže, kedy TMK BFZ zabezpečuje odborný lektorský zbor a kluby organizáciu seminára. V prípade záujmu kontaktujte regionálneho koordinátora vzdelávania trénerov SFZ p. Kováča na tel. č.: 0902 937 031 alebo e-mail: michal.kovac@futbalsfz.sk.

Oznamuje trénerom, že PŠC Pezinok v spolupráci s TMK BFZ so súhlasom TÚ SFZ bude organizovať v termíne 23.04 2020 (štrvtok) praktický seminár trénerov na témuPríprava a vedenie družstva prípraviek v tréningovom procese”. Seminár je určený pre trénerov UEFA B a UEFA Grassroots C licencie (možnosť prihlásiť sa aj trénerom bez licencie), ktorý bude slúžiť aj na predĺženie spomínaných licencií. Seminár je prioritne určený pre trénerov pôsobiacich v prípravkárskych kategóriach. Súčasťou seminára budú 2 prezentácie TJ (teória) a 2 TJ (prax) priamo na ihrisku.
Záväzné prihlasovanie prebieha na webovej stránke: www.pscpezinok.sk/seminar-sfz. Prihlasovanie len elektronickou formou do 15.04.2020. Počet miest je obmedzený pre 40 ľudí. Program seminára nájdete na internetovej stránke SFZ v časti SFZ / Tréneri / Vzdelávanie.

Oznamuje, že TÚ SFZ v spolupráci s TMK BFZ bude organizovať v Bratislave Školenie trénerov UEFA Grassroots C licencie.

Termín školenia:  21.03.2020 – 29.05.2020 + záverečné skúšky 12. – 13.06.2020.

Organizácia školenia:  6 výukových blokov

Blok termín deň čas Miesto
B1 21.03.2020 sobota 08:30 – 16:15 Bratislava
B2 08.04.2020 streda 15:00 – 20:30 Bratislava
B3 16.04.2020 štvrtok 15:00 – 20:30 Bratislava
B4 28.04.2020 utorok 14:30 – 19:30 Bratislava
B5 16.05.2020 sobota 08:30 – 16:30 Bratislava
B6 29.05.2020 piatok 15:00 – 20:00 Bratislava

Pozn.:  Maximálna povolená absencia je 10 % z kontaktnej výuky, t.z. 4 hodín.

Prihlásení (24): M. Csafík, R. Slivka, J. Daniel, M. Balog, M. Žilinčár, P. Masarovic, M. Tománek, J. Garčár, M. Uriča, T. Kállay, T. Juračka, S. Rapant, M. Potočný, T. Iró, F. Fabian, U. Busch, R. Szombat, Ml Gembeš, E. Nagy, A. Benko, L. Poór, M. Kastler, R. Bratko, F. Kamenistý.

Vzhľadom na naplnenie maximálneho počtu úchádzačov nie je možné prihlásiť sa na dané školenie.

V prípade záujmu o tento druh školenia kontaktujte regionálneho koordinátora vzdelávania trénerov SFZ p. Kováča na e-mail: michal.kovac@futbalsfz.sk

TMK BFZ upozorňuje FK pôsobiace v mládežníckych regionálnych súťažiach BFZ na povinnosť predložiť prípadne zmeny hlavných trénerov. Zmenu je potrebné zaslať na e-mail adresu : tmkbfz@gmail.com do termínu :

  • Mládežnícke súťaže (starší a mladší dorast III. liga, starší a mladší žiaci II. liga) – do 10.03.2020

Predložený zoznam trénerov do regionálnych mládežníckych súťaží III. liga starší dorast Bratislava na jarnú časť, resp. nahlásené zmeny:

por. Klub Hlavný tréner Trénerská licencia
1 FC Ružinov Bratislava Jozef Junek UEFA B
2 ŠK Bernolákovo Stanislav Kocák UEFA B
3 NMŠK 1922 Bratislava Ladislav Horvát ml. UEFA B
4 ŠK Žolík Malacky Branislav Juhás UEFA B
5 FK Slovan Ivanka pri Dunaji Marian Kostolanský UEFA B
6 OFK Dunajská Lužná Marián Janšák UEFA A
7 FK Rača Martin Kadlečík UEFA B
8 Lokomotíva Devínska Nová Ves Rastislav Boris UEFA B
9 FC Zohor Milan Hrica UEFA B
10 FK Most pri Bratislave Miroslav Holčík UEFA A
11 FK Inter Bratislava „B“ Pančík  Michal UEFA A
12 FC Petržalka „B“ Ján Horváth UEFA B
13 PŠC Pezinok Miroslav Terlanda UEFA B
14 FK Lozorno Miroslav Petriľák UEFA B

Predložený zoznam trénerov do regionálnych mládežníckych súťaží III. liga mladší dorast Bratislava na jarnú časť,  resp. nahlásené zmeny:

por. Klub Hlavný tréner  Trénerská licencia
SKUPINA A
1 PSČ Pezinok Andrej Lipták UEFA B
2 SDM Domino „B“ Samuel Karas UEFA A
3 FC Ružinov Bratislava Jozef Junek UEFA B
4 FK Slovan Ivanka pri Dunaji Marian Kostolanský         UEFA B
5 MŠK Senec „B“ Michal Szabadoš UEFA B
6 OFK Dunajská Lužná Jozef Nespešný UEFA B
7 ŠK Svätý Jur Patrik Volf UEFA B
8 FK Rača Dominik Šturdík UEFA B
9 NMŠK 1922 Bratislava Ladislav Horvát ml. UEFA B
SKUPINA B
1. SFC Kalinkovo Emil Baláž UEFA B
2. MFK Rusovce Branislav Blahutiak UEFA B
3. FK Dúbravka  Peter Gaži UEFA A
4. Lokomotíva Devínska Nová Ves Robert Kačeňák Neplatná licencia!
5. MŠK Iskra Petržalka Tomáš Lojdl UEFA B
6. FC IMAS Ján Murár UEFA B
7. TJ Jarovce Bratislava Marian Koršepa                       UEFA B
8. TJ Záhoran Jakubov Jaroslav Ferenčák UEFA B
9. TJ Žolík Malacky Vladimír Ďureček UEFA B

Predložený zoznam trénerov do regionálnych mládežníckych súťaží II. liga starší žiaci Bratislava na jarnú časť,  resp. nahlásené zmeny:

por. Klub Hlavný tréner Trénerská licencia
1 ŠK Žolík Malacky Daniel Sakar UEFA B
2 ŠK Šenkvice Marian Tóth UEFA B
3 ŠK Vrakuňa Bratislava Juraj Šindler UEFA B
4 FK Inter „B“ Rudolf Sekot UEFA B
5 NMŠK 1922 Bratislava Ladislav Horvát st. Neplatná licencia!
6 FC IMAS David Richnavský UEFA B
7 ŠK Bernolákovo Peter Zboniak UEFA B
8 MŠK Senec Patrik Szabo UEFA B
9 PŠC Pezinok Miroslav Terlanda UEFA B
10 FK Rača Bratislava Roman Fabšo UEFA B
11 ŠK Svätý Jur Peter Kučerka UEFA B
12 MFK Rusovce František Lošonský UEFA B
13 FKP Dúbravka Bratislava Štefan Gubrica UEFA B
14 PFA ŠTK Šamorín  Tomáš Kállay UEFA B

Predložený zoznam trénerov do regionálnych mládežníckych súťaží III. liga mladší žiaci Bratislava na jarnú časť,  resp. nahlásené zmeny:

por. Klub Hlavný tréner Trénerská licencia
1 ŠK Svätý Jur Peter Kučerka UEFA B
2 ŠK Šenkvice Marek Mifka UEFA B
3 MFK Rusovce František Lošonský UEFA B
4 ŠK Vrakuňa Bratislava Juraj Šindler UEFA B
5 ŠK Žolík Malacky Andrej Hýll UEFA B
6 FK Inter „B“ Ľubomír Štefančík UEFA B
7 PFA ŠTK Šamorín Anton Daniel UEFA B
8 FKP Dúbravka Bratislava Ivan Pravda UEFA GC
9 ŠK Bernolákovo Peter Zboniak UEFA B
10 NMŠK 1922 Bratislava Tomáš Jurišta Neplatná licencia!
11 MŠK Senec Martin Šimončič UEFA B
12 FC IMAS Tomáš Hančík Neplatná licencia!
13 PŠC Pezinok Boris Hujbert UEFA C
14 FK Rača Bratislava Meňhard Marek UEFA B


Úsek mládeže:
  

Plán akcií BFZ na 1.polrok 2020

Dátum Akcia Kategória
Marec:
23.03.2020 TZ/TC PPT SFZ ObFZ BA Vidiek (Pezinok) U12,U13,U14
24.03.2020 TZ/TC PPT SFZ ObFZ BA Mesto (NMŠK) U12,U13,U14
Apríl:
06.04.2020 TZ/TC PPT SFZ ObFZ BA Vidiek (Pezinok) U12,U13,U14
07.04.2020 TZ/TC PPT SFZ ObFZ BA Mesto (NMŠK) U12,U13,U14
15.04.2020 Triangel U13/U14 (Bratislava) – mimo FA BFZ U13, BFZ U14
21.04.2020 Celodenný zraz BFZ U14 (Domino) s hráčmi FA BFZ U14
25-29.04.2020 Regionálny turnaj U14 (Senec) – s hráčmi FA BFZ U14

Máj:

06.05.2020 Triangel BFZ U13 (Pezinok)  – bez hráčov FA U13
08-10.05.2020 MT Belehrad U14 –  s hráčmi FA BFZ U14
11.05.2020 TZ/TC PPT SFZ ObFZ BA Vidiek (Pezinok) U12,U13,U14
12.05.2020 TZ/TC PPT SFZ ObFZ BA Mesto (NMŠK) U12,U13,U14
14.05.2020 KZ BFZ U16 + BFZ U17 (Drieňová) – mimo FA BFZ U16, BFZ U17
20.05.2020 Turnaj 8 U12 (OblFZ BA Mesto + BA Vidiek) – Petržalka BFZ U12 + kluby U12
20.05.2020 PZ JmkFS – BFZ U16/U17 BFZ U16, BFZ U17
25.05.2020 TZ/TC PPT SFZ ObFZ BA Vidiek (Pezinok) U12,U14
26.05.2020 Celodenný zraz BFZ U13 (Domino) s hráčmi FA BFZ U13
26.05.2020 TZ/TC PPT SFZ ObFZ BA Mesto (NMŠK)

U12,U14

Jún:
02.06.2020 KZ BFZ U12 – bez hráčov FA BFZ U12
03.06.2020 KZ BFZ U14 – s hráčmi FA (Rapid/Pasienky) BFZ U14
03.06.2020 Finále – Grassroots Cup U13 Kluby U13
08-09.06.2020 McDonald´s Cup U10 – Finále ZŠ/ hráči U10
08.06.2020 PZ BFZ – ŠK Slovan Bratislava (Rapid) BFZ U12, U13
09-11.06.2020 MT V4 Krakow U14 – s hráčmi FA BFZ U14
11-12.06.2020 Školský pohár SFZ U13 – Finále ZŠ/hráči U13
21.06.2020 MSR U14/U15 U14,U15
22.06-26.06.2020 Letné športové sústredenie U12, U13 – bez hráčov FA a ÚTM (Stupava) U12,U13

 


PARTNERI
  • BSK
    ZSE
    TIPOS
  • JAKO
    VINO LEVICE
    DEMISPORT
    TOP 4
    FUTBAL SERVIS
    SLOVNAFT
    ROYAL BUS TRAVEL
    MATEP
    EAV