ÚRADNÁ SPRÁVA Č.3 ZO DŇA 07.08.2020

Sekretariát

Sekretariát BFZ oznamuje, že rozpis súťaží na súťažný ročník 2020/2021 je zverejnený na webových stránkach:

 futbalbfz.sk

https://www.futbalbfz.sk/wp-content/uploads/RS_BFZ_2020_2021.pdf

 bfz.futbalnet.sk

https://mediamanager.sportnet.online/media/pages/b/BFZ/2020/08/rs_bfz_2020_2021.pdf

Sekretariát BFZ oznamuje FK v súťažiach BFZ, že odporúčania ŠTK BFZ k dodržiavaniu nariadení ústredného krízového štábu SR sú zverejnené na webových stránkach BFZ

https://mediamanager.sportnet.online/media/pages/b/BFZ/2020/08/manual-bfz-covid.pdf

Športovo – technická komisia

emailová adresa ŠTK BFZ na komunikáciu s klubmi:

email ŠTK: stk@futbalbfz.sk

Oznamuje:

že v súvislosti s prijatou novelou Súťažného poriadku SFZ prijatou VV SFZ hlasovaním per rollam dňa 31. júla 2020 si Vám dovoľujeme preposlať krátke vysvetlenie oddelenia riadenia súťaží SFZ k čl. 28 Súťažného poriadku SFZ.

  • V Článku 28 odsek 4 sa obmedzuje na vytvorenie iba jedného spoločného družstva mládeže, to znamená, že v každej vekovej kategórii mládeže, v ktorej klub má prihlásené družstvo (napr. U19, U17, U15 a podobne), je možnosť vytvorenia iba jedného spoločného družstva. Cieľom novelizácie tohto ustanovenia bolo nastaviť také pravidlo, aby klub nemohol mať v danej vekovej kategórii prihlásené svoje vlastné družstvo a zároveň mať v tej istej vekovej kategórii vytvorené spoločné družstvo s iným klubom.
  • Článok 28 a jeho odsek 8 a odsek 10 hovorí o podmienkach striedavého štartu hráčov vo vekových kategóriách žiakov a dorastu. Povoľuje sa striedavý štart aj pre hráčov zo súťaží riadených SFZ (toto bol hlavný zámer novely tohto ustanovenia). Klub môže uzavrieť v jednom súťažnom ročníku maximálne päť takýchto dohôd pre jedno svoje družstvo. Hráč, ktorý má striedavý štart, je oprávnený štartovať v druhom klube len vo svojej vekovej kategórii, do ktorej patrí (ak hráč patrí do žiackej kategórie, počas striedavého štartu v druhom klube môže hrať len za žiakov – pozn.). Zároveň hráč klubu vo vyššej súťaži nesmie štartovať za klub v nižšej súťaži, ak za klub vyššej súťaže odohral v jednotlivej časti súťaže (jeseň, jar) viac ako polovicu stretnutí. Hráč s dočasným transferom nie je oprávnený hrať na základe dohody o striedavom štarte hráča. Cieľom tejto myšlienky bolo vytvoriť možnosť aj pre hráčov pôsobiacich v súťažiach riadených SFZ (I. a II. dorastenecká liga a I. liga žiakov – pozn.), ktorí pravidelne nehrávajú a nie sú vyťažovaní vo svojich tímoch, aby sa mali možnosť uplatniť v druhom klube, kde by mohli dostať väčší herný priestor.

Zároveň si Vás dovoľujeme informovať, že dohody o striedavom štarte a spoločných družstvách schválené do 30.7.2020 (do doby účinnosti pôvodného znenia Súťažného poriadku SFZ) zostávajú v platnosti.

Schvaľuje:

IV.liga

5.kolo ŠK Závod – FK Lamač Bratislava 1.9. o 17:00

9.kolo FKM Karlova Ves – OŠK Láb 26.9. o 16:00 (HP Zohor)

Upozorňuje:

na termín podania prihlášky do pohára BFZ 20. 9. 2020. Prihlášky môžu poslať družstvá v súťažiach seniorov III.liga BFZ, IV.liga BFZ, V. a VI.liga ObFZ Bratislava – mesto a V. a VI.liga ObFZ Bratislava – vidiek.

Všetky futbalové kluby, že žiadosť o zmenu termínu stretnutia pri kategóriách prípraviek je potrebné podávať ako podanie na Komisiu mládeže BFZ.

Schvaľuje štart hráčov vo vyššej vekovej kategórii v zmysle SP čl.46:

  • Adam Jarab (Devínska Nová Ves)
  • Filip Múdry (ŠK Tomášov)
  • Jozef Duducz (SFC Kalinkovo)

Disciplinárna komisia

U.č. 10: DK na základe rozhodnutie VV BFZ o predčasnom ukončení súťaží        a s poukazom na čl. 14/1 stanov SFZ rozhodla, že všetky disciplinárne sankcie pozastavenia výkonu športu a pozastavenie výkonu funkcie uložené v súťažnom ročníku 2019/2020 podľa čl. 37/3,5,6, ktoré doposiaľ neboli vykonané, sa rušia (alebo považujú za vykonané). Ostatné disciplinárne sankcie, ktoré doposiaľ neboli vykonané, sa prenášajú do nového súťažného ročníka a začínajú plynúť od začiatku súťažného ročníka 2020/2021.

Prerušené disciplinárne sankcie uložené v r. 2019/2020 na základe U.č.10:

U.č. 11: Branislav Kocian   1153669 (CFK Pezinok-Cajla, S4BA). Pozastavenie výkonu športu od 03.08.2020 do 23.08.2020.

U.č. 12: Benedikt Malinovský   1327016 (FC Zohor, SD3R). ). Pozastavenie výkonu športu od 17.08.2020 do 13.12.2020.

U.č. 13: Peter Golej  (MFK Rusovce, S3BA). Pozastavenie výkonu funkcie             od 03.08.2020 do 18.10.2020.

Disciplinárne sankcie za ďalšie priestupky:

U.č. 14: FK Lokomotíva Devínska Nová Ves, S3BA. Na základe odstúpenie TMK BFZ začína disciplinárne konanie voči FK Lokomotíva Devínska Nová Ves za porušenie povinnosti vyplývajúcu z rozhodnutia TMK – nenahlásenie trénera v určenom termíne do 25.07.2020. Výzva na nahlásenie bola uverejnená v troch úradných správach, a to dňa 10.07.2020, 17.07.2020 a 24.07.2020. DK žiada klub FK Lokomotíva Devínska Nová Ves o písomné vyjadrenie dôvodu nesplnenia si povinnosti na DK v termíne do 12.08.2020.

U.č. 15: FK Rača, S3BA. Na základe odstúpenie TMK BFZ začína disciplinárne konanie voči FK Rača za porušenie povinnosti vyplývajúcu z rozhodnutia TMK – nenahlásenie trénera v určenom termíne do 25.07.2020. Výzva na nahlásenie bola uverejnená v troch úradných správach, a to dňa 10.07.2020, 17.07.2020 a 24.07.2020. DK žiada klub FK Rača o písomné vyjadrenie dôvodu nesplnenia si povinnosti na DK v termíne do 12.08.2020.

U.č. 16: ŠK Báhoň, S3BA. Na základe odstúpenie TMK BFZ začína disciplinárne konanie voči ŠK Báhoň za porušenie povinnosti vyplývajúcu z rozhodnutia TMK – nenahlásenie trénera v určenom termíne do 25.07.2020. Výzva na nahlásenie bola uverejnená v troch úradných správach, a to dňa 10.07.2020, 17.07.2020 a 24.07.2020. DK žiada klub ŠK Báhoň o písomné vyjadrenie dôvodu nesplnenia si povinnosti na DK v termíne do 12.08.2020.

U.č. 17: FK Slovan Most pri Bratislave, S3BA. Na základe odstúpenie TMK BFZ začína disciplinárne konanie voči FK Slovan Most pri Bratislave za porušenie povinnosti vyplývajúcu z rozhodnutia TMK – nenahlásenie trénera v určenom termíne do 25.07.2020. Výzva na nahlásenie bola uverejnená v troch úradných správach, a to dňa 10.07.2020, 17.07.2020 a 24.07.2020. DK žiada klub FK Slovan Most pri Bratislave o písomné vyjadrenie dôvodu nesplnenia si povinnosti na DK v termíne do 12.08.2020.

U.č. 18: ŠK Vrakuňa, S4BA. Na základe odstúpenie TMK BFZ začína disciplinárne konanie voči ŠK Vrakuňa za porušenie povinnosti vyplývajúcu z rozhodnutia TMK – nenahlásenie trénera v určenom termíne do 25.07.2020. Výzva na nahlásenie bola uverejnená v troch úradných správach, a to dňa 10.07.2020, 17.07.2020 a 24.07.2020. DK žiada klub ŠK Vrakuňa o písomné vyjadrenie dôvodu nesplnenia si povinnosti na DK v termíne do 12.08.2020.

U.č. 19: FKM Karlova Ves, S4BA. Na základe odstúpenie TMK BFZ začína disciplinárne konanie voči FKM Karlova Ves za porušenie povinnosti vyplývajúcu z rozhodnutia TMK – nenahlásenie trénera v určenom termíne do 25.07.2020. Výzva na nahlásenie bola uverejnená v troch úradných správach, a to dňa 10.07.2020, 17.07.2020 a 24.07.2020. DK žiada klub FKM Karlova Ves o písomné vyjadrenie dôvodu nesplnenia si povinnosti na DK v termíne do 12.08.2020.

U.č. 20: OŠK Slovenský Grob, S4BA. Na základe odstúpenie TMK BFZ začína disciplinárne konanie voči OŠK Slovenský Grob za porušenie povinnosti vyplývajúcu z rozhodnutia TMK – nenahlásenie trénera v určenom termíne do 25.07.2020. Výzva na nahlásenie bola uverejnená v troch úradných správach, a to dňa 10.07.2020, 17.07.2020 a 24.07.2020. DK žiada klub OŠK Slovenský Grob o písomné vyjadrenie dôvodu nesplnenia si povinnosti na DK v termíne do 12.08.2020.

U.č. 21: Peter Demovič  ( FK Karpaty Limbach). Berie na vedomie žiadosť menovaného o zmenu DS a pozýva menovaného na svoje zasadnutie dňa 13.08.2020 o 16,15 hod, ktoré sa koná v sídle BFZ na Súmračnej ulici 27, v Bratislave.

U.č. 22: Martin Brunner 1299233 ( TJ Čunovo, S4BA). Berie na vedomie žiadosť menovaného o zmenu DS  a podľa čl. 41/1,2 DP podmienečne upúšťa od výkonu jej zvyšku (1 stretnutie) a určuje skúšobnú dobu do 31. 12. 2020. Poplatok za prerokovanie 10.-€.

Odvolanie proti rozhodnutiu Disciplinárnej komisie BFZ (okrem rozhodnutí podľa čl. 37/3, čl. 5 alebo čl. 8 DP) sa podáva na Disciplinárnu komisiu BFZ, v lehote do siedmich dní odo dňa oznámenia rozhodnutia Disciplinárnej komisie BFZ (čl. 84 ods. 1 DP).

Matrika

Informácia pre FK:

Matričné úkony pre súťaže BFZ vykonáva od 13.07.2020 p. Ján Farbula. V prípade nejasností a potreby usmernenia matričných úkonov ho kontaktujte telefonicky na čísle 0903 718 450 alebo elektronickou poštou na jan.farbula@futbalsfz.sk

Matrika BFZ oznamuje, že schválením nového rozpisu súťaží BFZ pre súťažný ročník 2020/2021 sa mení poplatok za schválenie prestupov bez obmedzenia alebo s obmedzením počas sviatkov, víkendov a po pracovnej dobe sekretariátu BFZ. V uvedených prípadoch bude poplatok zdvojnásobený a zahrnutý do mesačnej zbernej faktúry FK.

VV SFZ na svojom zasadnutí zo dňa 8. júla 2020 VV SFZ schválil novelu Registračného a prestupového poriadku SFZ, ktorá je v znení prijatých zmien a doplnení k dispozícii na linku nižšie:

https://mediamanager.sportnet.online/media/pages/f/futbalsfz.sk/2020/07/rapp-novela-08_07_2020-konsolidovane-znenie.pdf

Znenie Registračného a prestupového poriadku SFZ /RaPP/, schváleného VV SFZ dňa 8. júla 2020 nájdete aj na stránkach www.futbalsfz.sk/legislativa-predpisy-sfz-poriadky, bfz.futbalnet.sk a www.futbalbfz.sk /dokumenty/.

Oznamujeme FK, že termín prestupu amatéra bez obmedzenia skončil dňom 15.7. 2020 a prestup amatéra s obmedzením môžete podávať do 30.9.2020.                         

Odstupné za prestup amatéra bez obmedzenia /čl. 37 RaPP/ sa stanovuje podľa stupňa súťaže, z ktorého hráč prestupuje a do ktorého hráč smeruje a podľa veku hráča, ktorý hráč dosiahne v súťažnom ročníku, počas ktorého prestupuje.

Odstupné za hráča podľa článku 37a až 37c sa uhrádza prostredníctvom mesačnej zbernej faktúry na účet SFZ – viď čl. 37/4. Kompletný návod na použitie nájdete aj na: www.futbalsfz.sk/issf-platobne-predpisy.

V  ISSF v elektronickej podateľni v zložke Registrácia hráča je doplnená Žiadosť o dočasnú registráciu hráča. Táto nová žiadosť bola zriadená za účelom vykonania  zmeny registrácie hráča podľa článku 15 ods. 6 RaPP. Žiadame klubových ISSF manažérov, aby využívali okrem žiadosti o preregistráciu hráča aj žiadosť o dočasnú registráciu hráča.

V ISSF je zavedená žiadosť o elektronický registračný preukaz hráča (ERP). ERP má platnosť 2 roky.

Komisia mládeže

a/ vyžrebovanie súťaží :

KM oznamuje, že vyžrebovanie súťaží prípraviek BFZ je zverejnené na stránke BFZ, časť súťaže. Žiadame FK, aby si skontrolovali svoje vylosovanie, prípadné chyby nahláste na mailovú adresu: konecny58@centrum.sk , pavel.prikopa@futbalsfz.sk

b/ súpisky ( zoznam hráčov ) :

KM žiada nasledujúce FK, aby v termíne do 15.8. zaslali súpisky ( zoznamy ) hráčov, ktorí budú štartovať za dané družstvo. V zozname žiadame uviesť meno a priezvisko hráča a číslo RP. KM upozorňuje FK, ktoré majú na rovnakom stupni riadenia ( BFZ ) a rovnakej vekovej kategórie zaradené svoje družstvá ( A, B, C družstvo ) na dôsledné dodržiavanie SP SFZ čl.42 ( súpisky viacerých družstiev ). Súpisky ( zoznamy ) posielajte na mailové adresy: pavel.prikopa@futbalsfz.sk , konecny58@centrum.sk

FK Rača ( 1.liga SFZ U11, U10, U9 – PMA1, PMB1, PMC1 )

SDM Domino Bratislava ( 1.liga SFZ U11 – PMA3 B, C )

NŠK 1922 Bratislava A, B ( U11, U10, U9 ) v súťažiach PMA1, PMB1, PMC1

ŠK Žolík Malacky A, B ( U11 ) v súťažiach PMA1, PRMA

PŠC Pezinok A, B ( U11, U10 ) v súťažiach PMA1, PMB1, PMA2, PMB2

ŠK Vrakuňa Bratislava A, B ( U11 ) v súťažiach PMA1, PMA3

ŠK Svätý Jur A, B ( U11 ) v súťažiach PRPK, PRSC

OŠK Slovenský Grob A, B ( U11 ) v súťažiach PRPK, PRSC

Lokomotíva Devínska Nová Ves A, B v súťaži PMD U8

FKM Stupava A, B v súťaži PMD U8

SFC Kalinkovo A, B v súťaži PMD U8

c/ hracie plochy ( ihriská ) :

FK Dúbravka ( PMA1, PMB1, PMC1, PMC2 ) : UT FK Dúbravka

FA Lafranconi FTVŠ Uk Bratislava ( PMA1, PMB1, PMC1 ): UT Lafranconi

FK Rača B ( PMA1, PMB1, PMC1 ): UT Mladá Garda – streda 17.00 hod.

MŠK Iskra Petržalka ( PMA1, PMB1, PMC1 ) : UT Budatínska

FKM Stupava ( PMA1, PMB1, PMC1 ) : UT Stupava

MŠK Senec ( PMA1, PMB1, PMC1 ) : HP Š.Ú.R. /Hrubý Šúr/

PŠC Pezinok ( PMA1, PMB1, PMC1, PMA2, PMB2 ) : HP GFC Grinava

SDM Domino Bratislava C ( PMA3 ) : HP Mamateyova 4 Petržalka

FC Rohožník ( PRMA, PMC2 ) : vedľajšia HP FC Rohožník

FC IMAS ( PRMA ) : UT Stupava

FK ŠK Danubia Veľký Biel ( PRSC, PMC2 ) : HP Veľký Biel

Senec Football Academy ( PRSC ) : HP Reca

PŠC Pezinok B ( PMC2 ) : HP PŠC Pezinok

d/ žiadosť FK Rača – umelé osvetlenie

KM schvaľuje žiadosť FK Rača odohrať svoje domáce stretnutia pri umelom osvetlení na UT Mladá Garda ( mesiace október, november 2020, apríl 2021 )

e/ súťaž PMD U8 – turnajová súťaž :

Vyžrebovanie turnajovej súťaže PMD U8 je zverejnené na stránke BFZ (mládežnícke súťaže).

pravidlá a podmienky:

ihrisko ( rozmer ): 40 x 25 metrov

bránky: 2 x 5 metrov, resp. 2 x 3 metre

počet hráčov: 1 + 4

hrací čas: 2 x 15 minút ( bez polčasovej prestávky )

rozhodcovia: zabezpečuje organizátor turnaja

štart hráčov: veková úroveň od U8 – po U6, každý hráč musí mať platný elektronický registračný preukaz, každý účastník musí mať pred prvým stretnutím v turnaji nahranú v ISSF zápasovú súpisku

lopty: veľkosť č.4

výsledkový servis: po skončení každého turnaja je organizátor povinný zaslať kompletný výsledkový servis ( celkový výsledok, polčasový výsledok, strelcov gólov aj s minútami ) na mailové adresy:                                                     pavel.prikopa@futbalsfz.sk , konecny58@centrum.sk

Termíny jednotlivých turnajov ( jeseň 2020 ) :

T1: 12.9., resp. 13.9.2020

T2: 26.9., resp. 27.9.2020

T3: 10.10., resp. 11.10.2020

T4: 24.10., resp.25.10.2020

Nahlásený termín turnaja :

sk.A:

T1 – 12.9. FC Petržalka od 13.00 hod. ( UT – 4 ihriská )

T3 – 10.10. FKM Karlová Ves od 13.00 hod. ( UT – 4 ihriská )

sk.B:

T1 – 13.9. Lokomotíva DNV „A“ od 9.30 hod. ( 2 ihriská )

T2 – 19.9. FK Rača od 16.00 hod. ( 2 ihriská )

sk.C:

T1 – 12.9. MŠK Iskra Petržalka od 9.30 hod. ( UT – 2 ihriská )

T2 – 26.9. FKP Bratislava od 15.00 hod. ( 2 ihriská )

T3 – 10.10. FK Dúbravka od 14.30 hod. ( UT – 2 ihriská )

sk.D:

T1 – 13.9. Lokomotíva DNV „B“ od 13.30 hod. ( 2 ihriská )

T3 – 11.10. MFK Záhorská Bystrica od 11.30 hod. ( 2 ihriská )

sk.E:

T1 – 12.9. TJ Záhoran Kostolište od 10.00 hod. ( 2 ihriská )

T4 – 24.10. FC Rohožník od 14.00 hod. ( 2 ihriská )

sk.F:

T1 – 12.9. OFK Vysoká pri Morave ( doplniť počet ihrísk a začiatok turnaja )

T2 – 27.9. ŠK Závod od 10.00 hod. ( 2 ihriská )

sk.G:

T1 – 13.9. PŠC Pezinok od 12.30 hod. ( HP PŠC Pezinok – 2 ihriská )

sk.H:

T1 – 13.9. Senec Football Academy od 10.00 hod. ( HP Reca – 2 ihriská )

sk.I

T1 – 12.9. MŠK Senec ( doplniť HP, počet ihrísk a začiatok turnaja )

T3 – 10.10. FC ŠTK 1914 Šamorín od 9.00 hod. ( 2 ihriská )

T4 – 24.10. FK Slovan Ivanka od 13.00 hod. ( 2 ihriská )

sk.J:

T1 – 13.9. OŠK Chorvátsky Grob od 14.00 hod. ( 2 ihriská )

T2 – 26.9. SFC Kalinkovo od 15.00 hod. ( 2 ihriská )

T4 – 24.10. TJ Rovinka od 9.45 hod. ( 2 ihriská )

sk.K:

T1 – 12.9. ŠK Tomášov od 10.00 hod. ( 2 ihriská )

Komisia rozhodcov a delegátov

Potvrdzuje termín jesenných fyzických previerok na 10.9.2020 (štadión Mladá garda). Pozvánku s limitmi a rozpisom behov dostanú rozhodcovia elektronickou poštou.

Písomný test z pravidiel futbalu v rámci predsezónneho seminára absolvovali úspešne všetci zúčastnení rozhodcovia.

Ospravedlnenia: Polák 15.8.; Bláha od 2.8.; Vašš 15.8., 29.-30.8.; Farkaš M. 18.-21.8.; Hudy 31.8.-4.9.; Harajbič 17.-25.8., 5.9.; Perašín 15.-22.8.

Trénersko – metodická komisia

TMK BFZ na základe skutočnosti, že FK prihlásené do regionálnych súťaží seniorov (III. a IV. liga) a do regionálnych súťaží mládeže (III. liga starší a mladší dorast,II. liga starší a mladší žiaci) nepredložili mená trénerov do požadovaného termínu budú odstupuje na DK BFZ na doriešenie.

Seniori :

FK D. Nová Ves, FK Rača, ŠK Báhoň, FK Slovan Most pri Bratislave, ŠK Vrakuňa, FKM K. Ves, ŠK Nová Dedinka, OŠK Slovenský Grob.

Mládež :

FC Ružinov, FK Kráľová pri Senci, FK Rača, ŠK Miloslavov, FK Slovan Modra, FK Vajnory, ŠK Šenkvice, FK Lamač, Záhoran Jakubov, PFA Šamorín, FC IMAS.

Úsek vzdelávania trénerov:

Všetky aktivity vzdelávania trénerov SFZ podliehajú nariadeniam vlády SR a vedeniu SFZ. Z dôvodu zrušených aktivít ďalšieho vzdelávania trénerov od marca do mája 2020 v prípade, že platnosť trénerskej licencie vypršala pred dátumom 30.06.2020, je možné aj bez potrebného rozsahu hodín požiadať o jej predĺženie (žiadosti evidujeme od 01.06.2020). Takáto licencia bude ale predĺžená len do konca kalendárneho roka v ISSF (licencia sa nebude tlačiť a posielať).

Žiadosti o predĺženie trénerskej licencie sa od 01.06.2020 podávajú výhradne cez ISSF – Konto trénera/Elektronická podateľňa/Žiadosť o predĺženie trénerskej licencie. Podrobný popis postupu je zverejnený na stránke SFZ v sekcii SFZ/Tréneri/Dokumenty.

PLÁNOVANÉ ŠKOLENIA TRÉNEROV

Oznamuje trénerom, že TÚ SFZ v spolupráci s TMK BFZ bude organizovať v Bratislave Školenie trénerov UEFA Grassroots C a UEFA B licencie. Počet miest na školeniach je obmedzený na max. 24 osôb.

ŠKOLENIE UEFA GRASSROOTS C licencie – 1. SKUPINA:

Termín školenia:  16.08.2020 – 09.10.2020  + záverečné skúšky 23. – 24.10.2020.

Organizácia školenia:  6 výukových blokov

Blok termín deň čas Miesto
B1 16.08.2020 nedeľa 08:30 – 16:15 Bratislava
B2 24.08.2020 pondelok 15:00 – 20:30 Bratislava
B3 04.09.2020 piatok 15:00 – 20:30 Bratislava
B4 17.09.2020 štvrtok 15:00 – 19:30 Bratislava
B5 26.09.2020 sobota 08:30 – 16:30 Bratislava
B6 09.10.2020 piatok 15:00 – 20:00 Bratislava

Prihlášky: Vzhľadom na naplnenie maximálneho počtu úchádzačov nie je možné prihlásiť sa na dané školenie.

ŠKOLENIE UEFA GRASSROOTS C licencie – 2. SKUPINA:

Termín školenia:  13.09.2020 – 06.11.2020  + záverečné skúšky 20. – 21.11.2020.

Organizácia školenia:  6 výukových blokov

Blok termín deň čas Miesto
B1 13.09.2020 nedeľa 08:30 – 16:15 Bratislava
B2 28.09.2020 pondelok 15:00 – 20:30 Bratislava
B3 08.10.2020 štvrtok 15:00 – 20:30 Bratislava
B4 22.10.2020 štvrtok 15:00 – 19:30 Bratislava
B5 31.10.2020 sobota 08:30 – 16:30 Bratislava
B6 06.11.2020 piatok 15:00 – 20:00 Bratislava

Pozn.:  Maximálna povolená absencia je 10 % z kontaktnej výuky, t.z. 4 hodín.

Poplatok za školenie: 100,- EUR (poplatok je nevratný!) – poplatok zahŕňa: prenájom učební na teoretickú časť, prenájom športového areálu, odmeny lektorom).

Prihlášky: Len elektronickou formou do 31.08.2020, online prihlášku nájdete na stránke: https://ticketing.futbalsfz.sk. Na prihlásenie sa musíte byť registrovaný https://my.sportnet.online/.

Prihlásený (1): O. Hencz.

ŠKOLENIE UEFA B licencie:

Termín školenia:  22.08.2022 – 22.11.2020 + práca v mikroskupinách a záverečné skúšky.

Organizácia školenia:  12 výukových blokov.

Blok termín deň čas Miesto
B1 22.08.2020 sobota 08:30 – 16:30 Bratislava
B2 23.08.2020 nedeľa 08:30 – 15:30 Bratislava
B3 05.09.2020 sobota 08:30 – 15:30 Bratislava
B4 15.09.2020 utorok    09:00 – 17:00 Bratislava
B5 23.09.2020 streda 15:00 – 20:00 Bratislava
B6 01.10.2020 štvrtok 15:00 – 20:00 Bratislava
B7 04.10.2020 sobota 08:30 – 14:30 Bratislava
B8 14.10.2020 streda 15:00 – 20:30 Bratislava
B9 20.10.2020 utorok 15:00 – 20:30 Bratislava
B10 03.11.2020 utorok 15:00 – 20:30 Bratislava
B11 13.11.2020 piatok 15:00 – 20:30 Bratislava
B12 22.11.2020 sobota 09:00 – 17:00 Bratislava
Mikroskupiny 05.09. – 13.11.2020
Záverečné skúšky 10.–13.12.2020

Prihlásení (19): V. Zlacky, M. Szabó, P. Kratochvíl, P. Mokrý, M. Póda, M. Vašiček, T. Prágay, D. Marko, P. Miklošovič, F. Cvečko, T. Oravec, M. Orlický, M. Ivana, P. Gaži, T. Sroka, Š. Ďurajka, J. Gaži, M. Kmotorka, B. Hujbert. Na dané školenie už nie je možné prihlásiť sa.

PLÁNOVANÉ SEMINÁRE TRÉNEROV

Oznamuje klubom, že TMK BFZ so súhlasom TÚ SFZ plánuje na jeseň 2020 organizovať praktické semináre trénerov pre kluby, ktoré o túto formu požiadajú. Ide o formu vzdelávania klubových trénerov na úrovni mládeže, kedy TMK BFZ zabezpečuje odborný lektorský zbor a kluby organizáciu seminára. V prípade záujmu kontaktujte regionálneho koordinátora vzdelávania trénerov SFZ p. Kováča na tel. č.: 0902 937 031 alebo e-mail: michal.kovac@futbalsfz.sk.

Oznamuje trénerom, že PŠC Pezinok v spolupráci s TMK BFZ so súhlasom TÚ SFZ bude organizovať v termíne 20.08.2020 (štvrtok) praktický seminár trénerov na témuPríprava a vedenie družstva prípraviek v tréningovom procese”. Seminár je určený pre trénerov UEFA B a UEFA Grassroots C licencie, ktorý bude slúžiť aj na predĺženie spomínaných licencií. Seminár je prioritne určený pre trénerov pôsobiacich v prípravkárskych kategóriach. Súčasťou seminára budú 2 prezentácie TJ (teória) a 2 TJ (prax) priamo na ihrisku.
Záväzné prihlasovanie prebieha na webovej stránke: www.pscpezinok.sk/seminar-sfz. Prihlasovanie len elektronickou formou do 10.08.2020. Počet miest je obmedzený pre 40 ľudí. Program seminára nájdete na internetovej stránke SFZ v časti SFZ / Tréneri / Vzdelávanie.

Oznamuje trénerom, že TJ Záhoran Jakubov v spolupráci s TMK BFZ so súhlasom TÚ SFZ bude organizovať v termíne 02.09.2020 (streda) praktický seminár trénerov na témuPríprava a vedenie družstva prípraviek v tréningovom procese”. Seminár je určený pre trénerov UEFA B a UEFA Grassroots C licencie, ktorý bude slúžiť aj na predĺženie spomínaných licencií. Seminár je prioritne určený pre trénerov pôsobiacich v prípravkárskych kategóriach. Súčasťou seminára budú 2 prezentácie TJ (teória) a 2 TJ (prax) priamo na ihrisku.
Záväzné prihlasovanie prebieha len elektronickou formou do 25.08.2020. Prihlášku (na stránke: https://bfz.futbalnet.sk/sekcia/1784/) treba posielať na adresu: registracia.jakubov@gmail.com.

Program seminára nájdete na internetovej stránke SFZ v časti SFZ / Tréneri / Vzdelávanie.

Úsek mládeže:  

N O M I N Á C I A hráčov výberu BFZ U-15 (nar. po 1.1.2006)
na kontrolný zraz BFZ U15 dňa 11.08.2020

Hráči:

ŠK Slovan Bratislava (12): Artur VYDARENÝ, Jozef KOVÁČ, Max DUGOVIČ, Robert TOMÁNEK, Michal IMRIŠEK, Tomáš JURIŠTA, Teo GAŠPAR, Samuel MURÁR, Dominik ŽELIPSKÝ, Martin KLAUČO, Tomáš HUSARČÍK, Samuel DORNAI

FC Petržalka (8):  Matúš NAGY, Leo NÁHLIK, Tomáš ZAJAC, David LIPKA, Nino ŽIGA, Martin MURGAŠ, Richard GRÁNSKY, Ján VARGA

FK Inter Bratislava (3):  Samuel SMIEŠKO, Jonáš JAVORSKÝ, Dominik STRATOV

SDM Domino (3):  Andrej KOSTÚR, Samuel KOŠŤÁL, Michal ŠAULIČ

FKM Karlova Ves (3): Maxime DENKO, Mikuláš JÓZSA, Adam ANDREJŠIN

Náhradníci:

ŠK Slovan Bratislava (3): Pavol RUŽA, Adam DUFFEK, Simon ARNOLD

FC Petržalka (2): Max COMPAGNON, Matúš MRAVEC, Patrik KAJABA

SDM Domino (2):  Kevin DOAN ANH, Ján KŠIŇAN

FC Ružinov (1): Matúš DUJNIČ

MŠK Senec (1): Miroslav BUČAN

RT :

Vedúci tréner : Eduard VILČINSKÝ

Tréneri : Attila ILLÉS, Maroš SKOVAJSA

Vedúci: Marek TVRDÝ

Lekár: Marek PORVAZNÍK

Výstroj hráčov : kopačky, chrániče, hygienické potreby, karta poistenca, FĽAŠA NA PITIE! Každý hráč donesie na zraz vypísaný informovaný súhlas a dotazník (príloha nominácie)!

Zraz nominovaných hráčov je v utorok 11.08.2020 o 09:30 hod. – ihrisko Viničné (Cintorínska 833/5, 900 23 Viničné.) . Ukončenie zrazu bude cca o 16:00 hod. na mieste zrazu.. Prípadné ospravedlnenia je potrebné hlásiť na t.č.: A.Illés – 0907 558 134.

N O M I N Á C I A hráčov výberu BFZ U-14 (nar. po 1.1.2007)
na celodenný kontrolný zraz dňa 12.8.2020

Hráči:

FC Petržalka (8):  Ján BRNULA, Nicolas SAGAN, Timotej KUSALÍK, Jakub KUSALÍK, Adam ĎURDÍK, Martin HLAVATÝ, Alex BARILLA, Šimon MELO

FK Inter Bratislava (3): Alex MONAGHAN, Filip ONDRUŠ, Benjamín SALAJ

FKM Karlov Ves (2): Noel VARGA, Matej ŠTEPANOVSKÝ

NŠK 1922 Bratislava (2): Lukáš ĎURÁK, Martin RIGO

ŠK Žolík Malacky (2):  Šimon KRÁĽ, Daniel ŠVARC

FK Rača (1): Adam BRINDZA

MŠK Senec (1): Daniel ŠEBO

SDM Domino (1): Kristián HÚSKA

Náhradníci:

SDM Domino (2): Karim BEH RHOUMA, Samuel BUZA

FC Petržalka (1): Šimon VLNA

FK Rača (1): Dávid NEUPAUER

NŠK 1922 Bratislava (1):  Šimon KYSELA

RT :

Vedúci tréner : Eduard VILČINSKÝ

Tréneri : Michal POLČIC, Ján HULLMAN

Vedúci: Peter MOKRÝ

Lekár: František ŽÁK

Výstroj hráčov : kopačky, chrániče, hygienické potreby, karta poistenca, FĽAŠA NA PITIE! Každý hráč donesie na zraz vypísaný informovaný súhlas a dotazník (príloha nominácie)!

Zraz nominovaných hráčov je v stredu 12.08.2020 o 08:15 hod. – ihrisko Akadémia ŠK Slovan Bratislava (Telocvičná 11, Bratislava). Ukončenie zrazu bude cca o 16:00 hod. na mieste zrazu.. Prípadné ospravedlnenia je potrebné hlásiť na t.č.: M.Polčic  – 0911 499 144.

Plán akcií BFZ na 2.polrok 2020

Dátum Akcia (program) /miesto/ Kategória
August:
11.08.2020 Celodenný zraz BFZ U15 (TJ+TZ) /Viničné/ – s hráčmi FA BFZ U15 (2006)
12.08.2020 Celodenný zraz BFZ U14 (TJ+PZ Slovan BA U14) /Rapid/ – s hráčmi FA BFZ U14 (2007)
15.08.2020 Celodenný zraz BFZ U15 (TJ+TJ) /Dunajská Lužná/ – s hráčmi FA BFZ U15 (2006)
15-19.08.2020 Memoriál Gejzu Princa RT U15 /Košice/ – s hráčmi FA BFZ U15 (2006)
25.08.2020 Celodenný zraz BFZ U14 (TJ+TZ) /Petržalka/ – s hráčmi FA BFZ U14 (2007)
September:
08-09.09.2020 RT PPT Poprad U14, U15 – mimo FA a ÚTM BFZ U14, BFZ U15
10.09.2020 TURNAJ 8 – kluby FA a ÚTM + výbery U13 /Dunajská Lužná/ Kluby BFZ U13, ObFZ BA Mesto, ObFZ BA Vidiek, BFZ WU14
15.09.2020 MT TRIANGEL U13/U14 /Rapid/  – bez hráčov FA BFZ U13, BFZ U14
16.09.2020 MinichampionsLiga U12 – 1.kolo BA /MiniUT Rapid/ Kluby BFZ U12
19.09.2020 Celodenný zraz BFZ U14 (TJ+TJ) /Pezinok/ – s hráčmi FA BFZ U14
20.09.2020 Kontrolný zraz BFZ U14 (TJ) /Viničné/ BFZ U14
19-23.09.2020 RT Senec a okolie U14 – s hráčmi FA BFZ U14
Október:
20-21.10.2020 Finále MiniChampionsLiga U12 – Púchov Kluby U12
November:
24.11.2020 HSM SFZ U13 – /Pezinok/ – 1.kolo Kluby U13
27.11.2020 Kontrolný zraz BFZ U13 (TJ) /Hala Pezinok/ BFZ U13
28.11.2020 MT Bratislava Cup U13 /Pezinok/ s hráčmi FA BFZ U13
December:
05.12.2020 HSM SFZ U15 – /Pezinok/ – 1.kolo Kluby U15


PARTNERI
  • BSK
    ZSE
    TIPOS
  • FUTBAL SERVIS
    DEMISPORT
    SLOVNAFT
  • JAKO
    MATEP
    PANINI
    TOP 4
    EAV