ÚRADNÁ SPRÁVA Č.4 ZO DŇA 14.08.2020

Sekretariát

Sekretariát BFZ oznamuje, že rozpis súťaží na súťažný ročník 2020/2021 je zverejnený na webových stránkach:

 futbalbfz.sk

https://www.futbalbfz.sk/wp-content/uploads/RS_BFZ_2020_2021.pdf

 bfz.futbalnet.sk

https://mediamanager.sportnet.online/media/pages/b/BFZ/2020/08/rs_bfz_2020_2021.pdf

Sekretariát BFZ oznamuje FK v súťažiach BFZ, že odporúčania ŠTK BFZ k dodržiavaniu nariadení ústredného krízového štábu SR sú zverejnené na webových stránkach BFZ

https://mediamanager.sportnet.online/media/pages/b/BFZ/2020/08/manual-bfz-covid.pdf

Športovo – technická komisia

emailová adresa ŠTK BFZ na komunikáciu s klubmi:

email ŠTK: stk@futbalbfz.sk

Oznamuje:

FC Rohožník (S3BA) zmena farby výstroja pre domáce stretnutia: neónovo-ružová – biela – biela.

Schvaľuje:

IV.liga

5.kolo ŠK Závod – FK Lamač Bratislava 1.9. o 17:00

OŠK Slovenský Grob – TJ Veľké Leváre 1.9. o 17:00

9.kolo FKM Karlova Ves – OŠK Láb 26.9. o 16:00 (HP Zohor)

U19:

5.kolo SDM Domino “B” – OFK Dunajská Lužná 13.9. o 16:00

U15/U13

2.kolo MFK Rusovce – PFA ŠTK Šamorín 9.9. o 15:00 U13 / o 17:00 U15.

Upozorňuje:

na termín podania prihlášky do pohára BFZ 20. 9. 2020. Prihlášky môžu poslať družstvá v súťažiach seniorov III.liga BFZ, IV.liga BFZ, V. a VI.liga ObFZ Bratislava – mesto a V. a VI.liga ObFZ Bratislava – vidiek.

Všetky futbalové kluby, že žiadosť o zmenu termínu stretnutia pri kategóriách prípraviek je potrebné podávať ako podanie na Komisiu mládeže BFZ.

Schvaľuje štart hráčov vo vyššej vekovej kategórii v zmysle SP čl.46:

  • Adam Jarab (Devínska Nová Ves)
  • Filip Múdry (ŠK Tomášov)
  • Jozef Duducz (SFC Kalinkovo)
  • Dominik Tóth (SFC Kalinkovo)
  • Samuel Polčic (PŠC Pezinok)
  • Jakub Molnár (ŠK Nová Dedinka)
  • Patrik Kotlár (ŠK Bernolákovo)
  • Martin Dežulian (ŠK Bernolákovo)
  • Marko Hržič (ŠK Bernolákovo)
  • Eduard Hržič (ŠK Bernolákovo)
  • Dávid Ďugel (ŠK Bernolákovo)
  • Jakub Krejcar (ŠK Bernolákovo)
  • Matej Meško (FK Vajnory)
  • Stanislav Mateleha (FK Vajnory)

Disciplinárna komisia

Vylúčený po ČK. Disciplinárna sankcia (DS) – nepodmienečné pozastavenie výkonu športu, podľa čl. 9/2b2 DP:

U.č. 23: Jozef Cighard  1232753 (SFC Kalinkovo, S3BA), vylúčený za HNS, zmarenie jasnej gólovej príležitosti podrazením súpera mimo PÚ, podľa 46/1b DP. DS ­- pozastavenie výkonu športu na 1 stretnutie, podľa čl.46/2 DP, od 10.08.2020.

Vylúčení po 2. ŽK. DS – nepodmienečné pozastavenie výkonu športu na 1 súťažné stretnutie, podľa čl. 9/2b2 DP a čl. 37/3 DP:

U.č. 24: Miroslav Minárik  1218445  (ŠK Báhoň, S3BA) , od 9.08.2020.

U.č. 25: Pablo Valls Polonyi  1218445  (MFK Rusovce, S3BA) , od 10.08.2020.

U.č. 26: Dominik Adam  1296699  (FK Rača, S3BA). Na základe správy DS a písomného stanoviska odbornej komisie KR BFZ, konanie voči menovanému za udelenie 2. ŽK/ČK  1. kolo III. Ligy,  ŠK Tomašov – FK Rača Bratislava zastavuje a zároveň ruší účinky ČK, podľa čl. 78/5a DP.

Disciplinárne sankcie za ďalšie priestupky:

U.č. 27: Jozef Balog 1017273 (FK Rača BA – tréner, S3BA), vylúčený za HNS v stretnutí 1. kola III. Ligy,  ŠK Tomašov – FK Rača Bratislava. DS – pozastavenie výkonu funkcie na 2 týždne, a finančná pokuta 50.-€, podľa čl.48/2b,                     od 09.08.2020.

Prerušené disciplinárne sankcie uložené v r. 2019/2020 na základe U.č.10:

U.č. 28: Benedikt Malinovský   1327016 (FC Zohor, SD3R). Oprava dátumu z U.č.12. Pozastavenie výkonu športu od 10.08.2020 do 06.12.2020. Berie na vedomie podanie klubu FC Zohor a upozorňuje klub, že hráč počas pozastavenia športu na časové obdobie, nesmie počas tejto doby nastúpiť na žiadne súťažné stretnutie za družstvo klubu, ktorého je členom, podľa DP, čl.17/6.

U.č. 29: FKM Karlova Ves, S4BA. Berie na vedomie písomné vyjadrenie k U.č.19 a za nenahlásenie trénera napriek trom výzvam TMK ukladá klubu FKM Karlova Ves disciplinárnu sankciu – finančnú pokutu 20.-€, podľa čl.12 DP.

U.č. 30: FK Lokomotíva Devínska Nová Ves, S3BA. Berie na vedomie písomné vyjadrenie k U.č.14 a za nenahlásenie trénera napriek trom výzvam TMK ukladá klubu FK Lokomotíva Devínska Nová Ves disciplinárnu sankciu – finančnú pokutu 20.-€, podľa čl.12 DP.

U.č. 31: FK Rača Bratislava, S3BA. Berie na vedomie podanie klubu ohľadom vylúčeného trénera, v stretnutí 1. kola ŠK Tomašov – FK Rača Bratislava.

U.č. 32: FK Slovan Most pri Bratislave, S3BA.. Berie na vedomie písomné vyjadrenie k U.č.17 a za nenahlásenie trénera napriek trom výzvam TMK ukladá klubu FK Slovan Most pri Bratislave disciplinárnu sankciu – finančnú pokutu 20.-€, podľa čl.12 DP.

U.č. 33: ŠK Báhoň, S3BA.. Berie na vedomie písomné vyjadrenie k U.č.16 a za nenahlásenie trénera napriek trom výzvam TMK ukladá klubu ŠK Báhoň disciplinárnu sankciu – finančnú pokutu 20.-€, podľa čl.12 DP.

U.č. 34: FK Rača, S3BA. Za nenahlásenie trénera na TMK a nezaslanie vyjadrenia požadované v U.č.15, ukladá klubu FK Rača finančnú pokutu 50.-€, podľa čl.12 DP.

U.č. 35: ŠK Vrakuňa, S4BA. Za nenahlásenie trénera na TMK a nezaslanie vyjadrenia požadované v U.č.18, ukladá klubu ŠK Vrakuňa finančnú pokutu 50.-€, podľa čl.12 DP.

U.č. 36: OŠK Slovenský Grob, S4BA. Za nenahlásenie trénera na TMK a nezaslanie vyjadrenia požadované v U.č.20, ukladá klubu OŠK Slovenský Grob finančnú pokutu 50.-€, podľa čl.12 DP.

U.č. 37: Peter Demovič  ( FK Karpaty Limbach). Berie na vedomie žiadosť menovaného o zmenu DS – zákaz vstupu na štadióny BFZ hrajúcich IV. ligu. DK konštatovala, že disciplinárna sankcia splnila účel a podmienečne upúšťa od výkonu jej zvyšku (3 mesiace), podľa čl. 41/1,2 DP a určuje skúšobnú dobu do 31. 12. 2020. Všetky ďalšie DS uloženej DK BFZ v U.č. 2018/2019-162 ostávajú v platnosti.

U.č. 38: ŠK Nová Dedinka, SS4BA. Na základe odstúpenie TMK BFZ začína disciplinárne konanie voči klubu za porušenie povinnosti vyplývajúcu z rozhodnutia TMK – nenahlásenie trénera v určenom termíne do 25.07.2020. DK žiada klub ŠK Nová Dedinka o písomné vyjadrenie dôvodu nesplnenia si povinnosti na DK v termíne do 18.08.2020.

U.č. 39: Na základe odstúpenie TMK BFZ začína disciplinárne konanie voči klubom (starší a mladší dorast lll. liga a starší a mladší žiaci ll. liga) za porušenie povinnosti vyplývajúcu z rozhodnutia TMK – nenahlásenie trénera v určenom termíne do 31.07.2020. DK žiada kluby:                                                                 

 FC Ružinov                                                                                                                

FK Slovan Modra                                                                                              

Záhoran Jakubov                                                                                                     

FK Kráľová pri Senci                                                                                                

FK Vajnory                                                                                                              

PFA Šamorín                                                                                                             

 FK Rača                                                                                                                    

ŠK Šenkvice                                                                                                               

FC IMAS                                                                                                                    

ŠK Miloslavov                                                                                                           

 FK Lamač                                                                                                                    

o písomné vyjadrenie dôvodu nesplnenia si povinnosti na DK v termíne do 18.08.2020.

Odvolanie proti rozhodnutiu Disciplinárnej komisie BFZ (okrem rozhodnutí podľa čl. 37/3, čl. 5 alebo čl. 8 DP) sa podáva na Disciplinárnu komisiu BFZ, v lehote do siedmich dní odo dňa oznámenia rozhodnutia Disciplinárnej komisie BFZ (čl. 84 ods. 1 DP).

Matrika

Informácia pre FK:

Matričné úkony pre súťaže BFZ vykonáva od 13.07.2020 p. Ján Farbula. V prípade nejasností a potreby usmernenia matričných úkonov ho kontaktujte telefonicky na čísle 0903 718 450 alebo elektronickou poštou na jan.farbula@futbalsfz.sk

Matrika BFZ oznamuje, že schválením nového rozpisu súťaží BFZ pre súťažný ročník 2020/2021 sa mení poplatok za schválenie prestupov bez obmedzenia alebo s obmedzením počas sviatkov, víkendov a po pracovnej dobe sekretariátu BFZ. V uvedených prípadoch bude poplatok zdvojnásobený a zahrnutý do mesačnej zbernej faktúry FK.

VV SFZ na svojom zasadnutí zo dňa 8. júla 2020 VV SFZ schválil novelu Registračného a prestupového poriadku SFZ, ktorá je v znení prijatých zmien a doplnení k dispozícii na linku nižšie:

https://mediamanager.sportnet.online/media/pages/f/futbalsfz.sk/2020/07/rapp-novela-08_07_2020-konsolidovane-znenie.pdf

Znenie Registračného a prestupového poriadku SFZ /RaPP/, schváleného VV SFZ dňa 8. júla 2020 nájdete aj na stránkach www.futbalsfz.sk/legislativa-predpisy-sfz-poriadky, bfz.futbalnet.sk a www.futbalbfz.sk /dokumenty/.

Oznamujeme FK, že termín prestupu amatéra bez obmedzenia skončil dňom 15.7. 2020 a prestup amatéra s obmedzením môžete podávať do 30.9.2020.                         

Odstupné za prestup amatéra bez obmedzenia /čl. 37 RaPP/ sa stanovuje podľa stupňa súťaže, z ktorého hráč prestupuje a do ktorého hráč smeruje a podľa veku hráča, ktorý hráč dosiahne v súťažnom ročníku, počas ktorého prestupuje.

Odstupné za hráča podľa článku 37a až 37c sa uhrádza prostredníctvom mesačnej zbernej faktúry na účet SFZ – viď čl. 37/4. Kompletný návod na použitie nájdete aj na: www.futbalsfz.sk/issf-platobne-predpisy.

V  ISSF v elektronickej podateľni v zložke Registrácia hráča je doplnená Žiadosť o dočasnú registráciu hráča. Táto nová žiadosť bola zriadená za účelom vykonania  zmeny registrácie hráča podľa článku 15 ods. 6 RaPP. Žiadame klubových ISSF manažérov, aby využívali okrem žiadosti o preregistráciu hráča aj žiadosť o dočasnú registráciu hráča.

V ISSF je zavedená žiadosť o elektronický registračný preukaz hráča (ERP). ERP má platnosť 2 roky.

Komisia mládeže

a/ vyžrebovanie súťaží :

KM oznamuje, že vyžrebovanie súťaží prípraviek BFZ je zverejnené na stránke BFZ, časť súťaže. Žiadame FK, aby si skontrolovali svoje vylosovanie, prípadné chyby nahláste na mailovú adresu: konecny58@centrum.sk , pavel.prikopa@futbalsfz.sk

b/ súpisky ( zoznam hráčov ) :

KM žiada nasledujúce FK, aby v termíne do 15.8. zaslali súpisky ( zoznamy ) hráčov, ktorí budú štartovať za dané družstvo. V zozname žiadame uviesť meno a priezvisko hráča a číslo RP. KM upozorňuje FK, ktoré majú na rovnakom stupni riadenia ( BFZ ) a rovnakej vekovej kategórie zaradené svoje družstvá ( A, B, C družstvo ) na dôsledné dodržiavanie SP SFZ čl.42 ( súpisky viacerých družstiev ). Súpisky ( zoznamy ) posielajte na mailové adresy: pavel.prikopa@futbalsfz.sk , konecny58@centrum.sk

FK Rača ( 1.liga SFZ U11, U10, U9 – PMA1, PMB1, PMC1 )

SDM Domino Bratislava ( 1.liga SFZ U11 – PMA3 B, C )

NŠK 1922 Bratislava A, B ( U11, U10, U9 ) v súťažiach PMA1, PMB1, PMC1

ŠK Žolík Malacky A, B ( U11 ) v súťažiach PMA1, PRMA

PŠC Pezinok A, B ( U11, U10 ) v súťažiach PMA1, PMB1, PMA2, PMB2

ŠK Vrakuňa Bratislava A, B ( U11 ) v súťažiach PMA1, PMA3

ŠK Svätý Jur A, B ( U11 ) v súťažiach PRPK, PRSC

OŠK Slovenský Grob A, B ( U11 ) v súťažiach PRPK, PRSC

Lokomotíva Devínska Nová Ves A, B v súťaži PMD U8

FKM Stupava A, B v súťaži PMD U8

SFC Kalinkovo A, B v súťaži PMD U8

c/ hracie plochy ( ihriská ) :

FK Dúbravka ( PMA1, PMB1, PMC1, PMC2 ) : UT FK Dúbravka

FA Lafranconi FTVŠ Uk Bratislava ( PMA1, PMB1, PMC1 ): UT Lafranconi

FK Rača B ( PMA1, PMB1, PMC1 ): UT Mladá Garda – streda 17.00 hod.

MŠK Iskra Petržalka ( PMA1, PMB1, PMC1 ) : UT Budatínska

FKM Stupava ( PMA1, PMB1, PMC1 ) : UT Stupava

MŠK Senec ( PMA1, PMB1, PMC1 ) : HP Š.Ú.R. /Hrubý Šúr/

PŠC Pezinok ( PMA1, PMB1, PMC1, PMA2, PMB2 ) : HP GFC Grinava

SDM Domino Bratislava C ( PMA3 ) : HP Mamateyova 4 Petržalka

FC Rohožník ( PRMA, PMC2 ) : vedľajšia HP FC Rohožník

FC IMAS ( PRMA ) : UT Stupava

FK ŠK Danubia Veľký Biel ( PRSC, PMC2 ) : HP Veľký Biel

Senec Football Academy ( PRSC ) : HP Reca

PŠC Pezinok B ( PMC2 ) : HP PŠC Pezinok

d/ žiadosť FK Rača – umelé osvetlenie

KM schvaľuje žiadosť FK Rača odohrať svoje domáce stretnutia pri umelom osvetlení na UT Mladá Garda ( mesiace október, november 2020, apríl 2021 )

e/ súťaž PMD U8 – turnajová súťaž :

Vyžrebovanie turnajovej súťaže PMD U8 je zverejnené na stránke BFZ (mládežnícke súťaže).

pravidlá a podmienky:

ihrisko ( rozmer ): 40 x 25 metrov

bránky: 2 x 5 metrov, resp. 2 x 3 metre

počet hráčov: 1 + 4

hrací čas: 2 x 15 minút ( bez polčasovej prestávky )

rozhodcovia: zabezpečuje organizátor turnaja

štart hráčov: veková úroveň od U8 – po U6, každý hráč musí mať platný elektronický registračný preukaz, každý účastník musí mať pred prvým stretnutím v turnaji nahranú v ISSF zápasovú súpisku

lopty: veľkosť č.4

výsledkový servis: po skončení každého turnaja je organizátor povinný zaslať kompletný výsledkový servis ( celkový výsledok, polčasový výsledok, strelcov gólov aj s minútami ) na mailové adresy: pavel.prikopa@futbalsfz.sk , konecny58@centrum.sk

Termíny jednotlivých turnajov ( jeseň 2020 ) :

T1: 12.9., resp. 13.9.2020

T2: 26.9., resp. 27.9.2020

T3: 10.10., resp. 11.10.2020

T4: 24.10., resp.25.10.2020

Nahlásený termín turnaja :

sk.A:

T1 – 12.9. FC Petržalka od 13.00 hod. ( 4 ihriská )

T3 – 10.10. FKM Karlová Ves od 13.00 hod. ( 4 ihriská )

sk.B:

T1 – 13.9. Lokomotíva DNV „A“ od 9.30 hod. ( 2 ihriská )

T2 – 26.9. FK Rača od 14.00 hod. ( 2 ihriská )

sk.C:

T2 – 26.9. FKP Bratislava od 15.00 hod. ( 2 ihriská )

T3 – 10.10. FK Dúbravka od 14.30 hod. ( 2 ihriská )

sk.D:

T1 – 13.9. Lokomotíva DNV „B“ od 13.30 hod. ( 2 ihriská )

T3 – 11.10. MFK Záhorská Bystrica od 11.30 hod. ( 2 ihriská )

sk.E:

T1 – 12.9. TJ Záhoran Kostolište od 10.00 hod. ( 2 ihriská )

T3 – 10.10. ŠK Žolík Malacky od 10.00 hod. ( 2 ihriská )

T4 – 24.10. FC Rohožník od 14.00 hod. ( 2 ihriská )

sk.F:

T1 – 12.9. OFK Vysoká pri Morave od 10.00 hod. ( 2 ihriská )

T2 – 27.9. ŠK Závod od 10.00 hod. ( 2 ihriská )

T3 – 10.10. TJ Záhoran Jakubov od 9.30 hod. ( 2 ihriská )

sk.G:

T1 – 13.9. PŠC Pezinok od 12.30 hod. ( HP PŠC Pezinok – 2 ihriská )

sk.H:

T1 – 13.9. Senec Football Academy od 10.00 hod. ( HP Reca – 2 ihriská )

sk.I

T1 – 12.9. MŠK Senec od 9.00 hod. ( HP Čataj, 2 ihriská )

T2 – 26.9. OFK Dunajská Lužná od 9.00 hod. ( 2 ihriská )

T3 – 10.10. FC ŠTK 1914 Šamorín od 9.00 hod. ( 2 ihriská )

T4 – 24.10. FK Slovan Ivanka od 13.00 hod. ( 2 ihriská )

sk.J:

T1 – 13.9. OŠK Chorvátsky Grob od 14.00 hod. ( 2 ihriská )

T2 – 26.9. SFC Kalinkovo od 15.00 hod. ( 2 ihriská )

T3 – 10.10. ŠK Bernolákovo od 13.00 hod. ( 2 ihriská )

T4 – 24.10. TJ Rovinka od 9.45 hod. ( 2 ihriská )

sk.K:

T1 – 12.9. ŠK Tomášov od 10.00 hod. ( 2 ihriská )

f/ zmeny termínov stretnutí z dôvodov kolízie

PMA2 – 1.kolo: PŠC Pezinok B – Lamač, 30.8. o 9.00 hod. ( HP Grinava )

PMA2 – 3.kolo: PŠC Pezinok B – Rovinka, 13.9. o 9.00 hod- ( HP Grinava )

PMA2 – 7.kolo: PŠC Pezinok B – Jarovce, 11.10. o 11.00 hod. ( HP Grinava )

PMA2 – 9.kolo: PŠC Pezinok B – D.Lužná, 25.10. o 14.00 hod. ( HP Grinava )

PMB2 – 1.kolo: PŠC Pezinok B – Lamač, 30.8. o 11.00 hod. ( HP Grinava )

PMB2 – 3.kolo: PŠC Pezinok B – Rovinka, 13.9. o 11.00 hod. ( HP Grinava )

PMB2 – 7.kolo: PŠC Pezinok B – Jarovce, 11.10. o 11.00 hod. ( HP Grinava )

PMB2 – 9.kolo: PŠC Pezinok B – D.Lužná, 25.10. o 9.00 hod. ( HP Grinava )

PMC2 – 3.kolo: PŠC Pezinok B – Lozorno, 12.9. o 13.30 hod. (HP PŠC Pezinok )

PMC2 – 7.kolo: PŠC Pezinok B – Limbach, 10.10. o 12.00 hod. (HP PŠC Pezinok )

PMC2 – 9.kolo: PŠC Pezinok B – Sv.Jur, 25.10. o 12.00 hod. ( HP PŠC Pezinok )

g/ zmeny termínov stretnutí – dohody FK

PMA1, PMB1 – 1.kolo: FK Dúbravka – Rača B, 30.9. o 17.45 hod. ( súbežne )

PMC1 – 1.kolo: FK Dúbravka – Rača B, 30.9. o 16.30 hod.

PMC2 – 1.kolo: Miloslavov – FK Dúbravka, 15.9. o 11.00 hod.

PMC2 – 1.kolo: D.Lužná – V.Biel , 9.9. o 18.00 hod.

h/ zmena hracieho času

PRPK: ŠK Báhoň domáce stretnutia vždy v sobotu o 10.00 hod.

Komisia rozhodcov a delegátov

Potvrdzuje termín jesenných fyzických previerok na 10.9.2020 (štadión Mladá garda). Pozvánku s limitmi a rozpisom behov dostanú rozhodcovia elektronickou poštou.

Nedostatky v zápisoch o stretnutí. Upozorňuje P. CvengrošaM. Bohuna na nutnosť uvádzať popis priestupkov v súlade s PF. Dôvodom na udelenie OT je zmarenie sľubne sa rozvíjajúcej resp. jasnej gólovej príležitosti. Upozorňuje P. CvengrošaD. Kožucha, že sotenie súpera je priestupkom, pri ktorom sa musí vyjadriť intenzita, a to aj v prípade, že k nemu dôjde v prerušenej hre. Ľ. Polakovič – nedostatočný popis priestupku voči brankárovi (aj nebezpečnú hru je nutné špecifikovať).

Ospravedlnenia: Tramita 22.8., 1.9.; Malovec Ro. 17.-20.8., 24.-27.8.; Vnuk 24.8.-1.9.

Trénersko – metodická komisia

TMK BFZ na základe skutočnosti, že FK prihlásené do regionálnych súťaží seniorov (III. a IV. liga) a do regionálnych súťaží mládeže (III. liga starší a mladší dorast,II. liga starší a mladší žiaci) nepredložili mená trénerov do požadovaného termínu budú odstupené na DK BFZ na doriešenie.

Mládež :

FC Ružinov, FK Kráľová pri Senci, FK Rača, ŠK Miloslavov, FK Slovan Modra, FK Vajnory, ŠK Šenkvice, FK Lamač, Záhoran Jakubov, PFA Šamorín, FC IMAS.

Úsek vzdelávania trénerov:

Všetky aktivity vzdelávania trénerov SFZ podliehajú nariadeniam vlády SR a vedeniu SFZ. Z dôvodu zrušených aktivít ďalšieho vzdelávania trénerov od marca do mája 2020 v prípade, že platnosť trénerskej licencie vypršala pred dátumom 30.06.2020, je možné aj bez potrebného rozsahu hodín požiadať o jej predĺženie (žiadosti evidujeme od 01.06.2020). Takáto licencia bude ale predĺžená len do konca kalendárneho roka v ISSF (licencia sa nebude tlačiť a posielať).

Žiadosti o predĺženie trénerskej licencie sa od 01.06.2020 podávajú výhradne cez ISSF – Konto trénera/Elektronická podateľňa/Žiadosť o predĺženie trénerskej licencie. Podrobný popis postupu je zverejnený na stránke SFZ v sekcii SFZ/Tréneri/Dokumenty.

PLÁNOVANÉ ŠKOLENIA TRÉNEROV

Oznamuje trénerom, že TÚ SFZ v spolupráci s TMK BFZ bude organizovať v Bratislave Školenie trénerov UEFA Grassroots C a UEFA B licencie. Počet miest na školeniach je obmedzený na max. 24 osôb.

ŠKOLENIE UEFA GRASSROOTS C licencie – 1. SKUPINA:

Termín školenia:  16.08.2020 – 09.10.2020  + záverečné skúšky 23. – 24.10.2020.

Organizácia školenia:  6 výukových blokov

Blok termín deň čas Miesto
B1 16.08.2020 nedeľa 08:30 – 16:15 Bratislava
B2 24.08.2020 pondelok 15:00 – 20:30 Bratislava
B3 04.09.2020 piatok 15:00 – 20:30 Bratislava
B4 17.09.2020 štvrtok 15:00 – 19:30 Bratislava
B5 26.09.2020 sobota 08:30 – 16:30 Bratislava
B6 09.10.2020 piatok 15:00 – 20:00 Bratislava

Prihlášky: Vzhľadom na naplnenie maximálneho počtu úchádzačov nie je možné prihlásiť sa na dané školenie.

ŠKOLENIE UEFA GRASSROOTS C licencie – 2. SKUPINA:

Termín školenia:  13.09.2020 – 06.11.2020  + záverečné skúšky 20. – 21.11.2020.

Organizácia školenia:  6 výukových blokov

Blok termín deň čas Miesto
B1 13.09.2020 nedeľa 08:30 – 16:15 Bratislava
B2 28.09.2020 pondelok 15:00 – 20:30 Bratislava
B3 08.10.2020 štvrtok 15:00 – 20:30 Bratislava
B4 22.10.2020 štvrtok 15:00 – 19:30 Bratislava
B5 31.10.2020 sobota 08:30 – 16:30 Bratislava
B6 06.11.2020 piatok 15:00 – 20:00 Bratislava

Pozn.:  Maximálna povolená absencia je 10 % z kontaktnej výuky, t.z. 4 hodín.

Poplatok za školenie: 100,- EUR (poplatok je nevratný!) – poplatok zahŕňa: prenájom učební na teoretickú časť, prenájom športového areálu, odmeny lektorom).

Prihlášky: Len elektronickou formou do 31.08.2020, online prihlášku nájdete na stránke: https://ticketing.futbalsfz.sk. Na prihlásenie sa musíte byť registrovaný https://my.sportnet.online/.

Prihlásení (8): O. Hencz, M. Malovec, S. Árpa, P. Juhás, M. Blechová, T. Szarka, R. Horvátová, A. Bujna.

ŠKOLENIE UEFA B licencie:

Termín školenia:  22.08.2022 – 22.11.2020 + práca v mikroskupinách a záverečné skúšky.

Organizácia školenia:  12 výukových blokov.

Blok termín deň čas Miesto
B1 22.08.2020 sobota 08:30 – 16:30 Bratislava
B2 23.08.2020 nedeľa 08:30 – 15:30 Bratislava
B3 05.09.2020 sobota 08:30 – 15:30 Bratislava
B4 15.09.2020 utorok    09:00 – 17:00 Bratislava
B5 23.09.2020 streda 15:00 – 20:00 Bratislava
B6 01.10.2020 štvrtok 15:00 – 20:00 Bratislava
B7 04.10.2020 sobota 08:30 – 14:30 Bratislava
B8 14.10.2020 streda 15:00 – 20:30 Bratislava
B9 20.10.2020 utorok 15:00 – 20:30 Bratislava
B10 03.11.2020 utorok 15:00 – 20:30 Bratislava
B11 13.11.2020 piatok 15:00 – 20:30 Bratislava
B12 22.11.2020 sobota 09:00 – 17:00 Bratislava
Mikroskupiny 05.09. – 13.11.2020
Záverečné skúšky 10.–13.12.2020

Prihlásení (19): V. Zlacky, M. Szabó, P. Kratochvíl, P. Mokrý, M. Póda, M. Vašiček, T. Prágay, D. Marko, P. Miklošovič, F. Cvečko, T. Oravec, M. Orlický, M. Ivana, P. Gaži, T. Sroka, Š. Ďurajka, J. Gaži, M. Kmotorka, B. Hujbert. Na dané školenie už nie je možné prihlásiť sa.

PLÁNOVANÉ SEMINÁRE TRÉNEROV

Oznamuje klubom, že TMK BFZ so súhlasom TÚ SFZ plánuje na jeseň 2020 organizovať praktické semináre trénerov pre kluby, ktoré o túto formu požiadajú. Ide o formu vzdelávania klubových trénerov na úrovni mládeže, kedy TMK BFZ zabezpečuje odborný lektorský zbor a kluby organizáciu seminára. V prípade záujmu kontaktujte regionálneho koordinátora vzdelávania trénerov SFZ p. Kováča na tel. č.: 0902 937 031 alebo e-mail: michal.kovac@futbalsfz.sk.

Oznamuje trénerom, že PŠC Pezinok v spolupráci s TMK BFZ so súhlasom TÚ SFZ bude organizovať v termíne 20.08.2020 (štvrtok) praktický seminár trénerov na témuPríprava a vedenie družstva prípraviek v tréningovom procese”. Seminár je určený pre trénerov UEFA B a UEFA Grassroots C licencie, ktorý bude slúžiť aj na predĺženie spomínaných licencií. Seminár je prioritne určený pre trénerov pôsobiacich v prípravkárskych kategóriach. Súčasťou seminára budú 2 prezentácie TJ (teória) a 2 TJ (prax) priamo na ihrisku.
Záväzné prihlasovanie prebieha na webovej stránke: www.pscpezinok.sk/seminar-sfz. Prihlasovanie len elektronickou formou do 10.08.2020. Počet miest je obmedzený pre 40 ľudí. Program seminára nájdete na internetovej stránke SFZ v časti SFZ / Tréneri / Vzdelávanie.

Oznamuje trénerom, že TJ Záhoran Jakubov v spolupráci s TMK BFZ so súhlasom TÚ SFZ bude organizovať v termíne 02.09.2020 (streda) praktický seminár trénerov na témuPríprava a vedenie družstva prípraviek v tréningovom procese”. Seminár je určený pre trénerov UEFA B a UEFA Grassroots C licencie, ktorý bude slúžiť aj na predĺženie spomínaných licencií. Seminár je prioritne určený pre trénerov pôsobiacich v prípravkárskych kategóriach. Súčasťou seminára budú 2 prezentácie TJ (teória) a 2 TJ (prax) priamo na ihrisku.
Záväzné prihlasovanie prebieha len elektronickou formou do 25.08.2020. Prihlášku (na stránke: https://bfz.futbalnet.sk/sekcia/1784/) treba posielať na adresu: registracia.jakubov@gmail.com.

Program seminára nájdete na internetovej stránke SFZ v časti SFZ / Tréneri / Vzdelávanie.

Úsek mládeže:  

N O M I N Á C I A hráčov výberu BFZ U-15 (nar. po 1.1.2006)
na KZ BFZ U15 dňa 15.08.2020

Hráči:

ŠK Slovan Bratislava (11): Artur VYDARENÝ, Max DUGOVIČ, Robert TOMÁNEK, Michal IMRIŠEK, Tomáš JURIŠTA, Samuel MURÁR, Dominik ŽELIPSKÝ, Martin KLAUČO, Tomáš HUSARČÍK, Samuel DORNAI, Šimon HELD

FC Petržalka (7):  Leo NÁHLIK, Tomáš ZAJAC, David LIPKA, Nino ŽIGA, Richard GRÁNSKY, Ján VARGA, Max COMPAGNON

FK Inter Bratislava (2):  Samuel SMIEŠKO, Jonáš JAVORSKÝ

FKM Karlova Ves (2): Maxime DENKO, Mikuláš JÓZSA

SDM Domino (1):  Samuel KOŠŤÁL

Náhradníci:

FC Petržalka (1): Matúš NAGY

SDM Domino (1):  Michal ŠAULIČ

FKM Karlova Ves (1): Adam ANDREJŠIN

FK Inter Bratislava (1): Dominik STRATOV

RT :

Vedúci tréner : Eduard VILČINSKÝ

Tréneri : Attila ILLÉS, Maroš SKOVAJSA

Vedúci: Marek TVRDÝ

Lekár: Marek PORVAZNÍK

Výstroj hráčov : kopačky, chrániče, hygienické potreby, karta poistenca, FĽAŠA NA PITIE!Každý hráč donesie na zraz vypísaný informovaný súhlas a dotazník (príloha nominácie)!

Zraz nominovaných hráčov je v sobotu 15.08.2020 o 08:30 hod. – ihrisko Dunajská Lužná (Športová 749, Dunajská Lužná) . Ukončenie zrazu bude cca o 15:00 hod. na mieste zrazu.. Prípadné ospravedlnenia je potrebné hlásiť na t.č.: A.Illés – 0907 558 134.

Plán akcií BFZ na 2.polrok 2020

Dátum Akcia (program) /miesto/ Kategória
August:
15.08.2020 Celodenný zraz BFZ U15 (TJ+TJ) /Dunajská Lužná/ – s hráčmi FA BFZ U15 (2006)
15-19.08.2020 Memoriál Gejzu Princa RT U15 /Košice/ – s hráčmi FA BFZ U15 (2006)
25.08.2020 Celodenný zraz BFZ U14 (TJ+TZ) /Petržalka/ – s hráčmi FA BFZ U14 (2007)
September:
08-09.09.2020 RT PPT Poprad U14, U15 – mimo FA a ÚTM BFZ U14, BFZ U15
10.09.2020 TURNAJ 8 – kluby FA a ÚTM + výbery U13 /Dunajská Lužná/ Kluby BFZ U13, ObFZ BA Mesto, ObFZ BA Vidiek, BFZ WU14
15.09.2020 MT TRIANGEL U13/U14 /Rapid/  – bez hráčov FA BFZ U13, BFZ U14
16.09.2020 MinichampionsLiga U12 – 1.kolo BA /MiniUT Rapid/ Kluby BFZ U12
19.09.2020 Celodenný zraz BFZ U14 (TJ+TJ) /Pezinok/ – s hráčmi FA BFZ U14
20.09.2020 Kontrolný zraz BFZ U14 (TJ) /Viničné/ BFZ U14
19-23.09.2020 RT Senec a okolie U14 – s hráčmi FA BFZ U14
Október:
20-21.10.2020 Finále MiniChampionsLiga U12 – Púchov Kluby U12
November:
24.11.2020 HSM SFZ U13 – /Pezinok/ – 1.kolo Kluby U13
27.11.2020 Kontrolný zraz BFZ U13 (TJ) /Hala Pezinok/ BFZ U13
28.11.2020 MT Bratislava Cup U13 /Pezinok/ s hráčmi FA BFZ U13
December:
05.12.2020 HSM SFZ U15 – /Pezinok/ – 1.kolo Kluby U15

 


PARTNERI
  • BSK
    ZSE
    TIPOS
  • FUTBAL SERVIS
    DEMISPORT
    SLOVNAFT
  • JAKO
    MATEP
    PANINI
    TOP 4
    EAV