Stanovisko predsedu BFZ – p. J. Jánošíka k udalostiam v Slovenskom Grobe.

Vedenie Bratislavského futbalového zväzu (BFZ) odsudzuje výtržnosti fanúšikov na nedeľňajšom (18.8.2013) futbalovom stretnutí 2. kola Majstrovstiev regiónu Bratislava (MRB) seniorov medzi družstvami Slovenský Grob a INTER Bratislava, o.z.. Pre vedenie BFZ je neprijateľné, aby na štadiónoch počas zápasov, alebo po nich dochádzalo k akýmkoľvek výtržnostiam.

Preto predseda BFZ Juraj Jánošík požiadal Športovo-technickú komisiu (ŠTK) a Disciplinárnu komisiu (DK), aby prešetrili v rámci svojich kompetencií incident, ktorý sa udial na uvedenom futbalovom zápase. Na futbalové stretnutia v rámci bratislavského regiónu chodia stovky ľudí medzi nimi i ženy a deti. Preto sa takéto udalosti nesmú opakovať.

Bratislavský futbalový zväz preto poskytol a naďalej je pripravený poskytnúť akúkoľvek súčinnosť orgánom činným vo vyšetrovaní a v následnom trestnom konaní. BFZ bude presadzovať všetky potrebné opatrenia, ktoré zabezpečia zvýšenú bezpečnosť na štadiónoch v regióne.

Polícia po incidente na zápase zadržala troch podozrivých mužov, ktorých po procesných úkonoch prepustila na slobodu. Podľa doterajšieho vyšetrovania páchateľ ozbrojený mačetou zranil 46-ročného muža zo Slovenského Grobu. Zbraň dal po útoku ďalšiemu zo zúčastnených, ktorý ňou ohrozoval ďalších prítomných ľudí. Následne páchatelia z miesta ušli, pričom mačetu vyhodili ešte na mieste činu. Poverený policajt začal v tejto súvislosti trestné stíhanie vo veci prečinu ublíženia na zdraví v súbehu s prečinom výtržníctva formou spolupáchateľstva.

BFZ je pripravený spolupracovať so všetkými kompetentnými  inštitúciami, aby sa podobné situácie už neopakovali. Našim cieľom je pre futbal získavať  nových nadšencov z radov fanúšikov, rodičov, hráčov a funkcionárov. Takýto vysoko negatívny jav na našich štadiónoch je neobvyklý a vedenie BFZ verí, že bude aj jediný.

Predseda BFZ          Juraj Jánošík


PARTNERI
 • BSK
  ZSE
  11teamsports
 • FUTBAL SERVIS
  DEMISPORT
  SLOVNAFT
 • GRANDEN
  JAKO
  PANINI