Seminár rozhodcov BFZ 2.-3.3.2013

Zima je v tomto roku veľmi bohatá na sneh a pomerne dlhá, ale v ostatných dňoch sa zdá, že ju pomaly tromfne jar. Jasný signál pre všetkých, ktorí sa pripravujú na štart jarnej časti súťažného ročníka 2012/2013 v bratislavskom regióne. Patria k nim nielen hráči, ale aj rozhodcovia.
Seminár sa uskutočnil v hoteli Senec, ktorého priestory boli pre akciu tohto typu vyhovujúce po všetkých stránkach. Program seminára (kliknutím na text sa tento zobrazí) bol veľmi bohatý. Zastúpenie v ňom našli písomné aj ústne skúšky, spoločenská časť s vystúpením generality Bratislavského futbalového zväzu a zástupcu Komisie rozhodcov Slovenského futbalového zväzu, hodnotenie jesennej časti z pohľadu Komisie rozhodcov a delegátov BFZ (vrátane ukážok z viacerých stretnutí našich súťaží), ale aj regenerácia vo wellness zóne v neďalekom aquaparku. Zárukou vysokej úrovne odbornej časti seminára boli nielen témy, ale aj osoby prednášajúcich – Jána Fašunga a Pavla Páchnika. Pojmy surová hra a hrubé nešportové správanie rezonovali jednak ako názov jednej z tém a nie náhodou aj v ukážkach vo videoteste.
Veľmi zodpovedne si svoje vystúpenia pripravili účastníci programu Talent – Mentor. Ich zásluhou sa naši rozhodcovia „ocitli“ na Emirate Stadium v Londýne a Stadio Giuseppe Meazza v Miláne, na ktorých sledovali ukážky zo stretnutí Ligy majstrov a najmä počínanie si rozhodcovských tímov v nich.
Členovia školského a pravidlového úseku komisie konštatovali mierne zlepšenie úrovne vedomostí v porovnaní so seminárom pred rokom. K úplnej spokojnosti má však komisia ďaleko. Napriek tomu mená tých najlepších: Katka Smolíková, Marián Vašš, Martin Kroneraff, Lukáš Lauer, Martin Orlický, Rastislav Hádek a Tomáš Maretta. Väčšinou mladí, ale aspoň dve mená z opačného konca vekového rebríčka: Rudolf Lazar a Peter Martinkovič st..
Želanie na záver: premietnuť poznatky získané na seminári do praxe a v spolupráci s ďalšími kompetentnými pomôcť rozvíjať futbal v našom regióne.


PARTNERI
 • BSK
  ZSE
  11teamsports
 • FUTBAL SERVIS
  DEMISPORT
  SLOVNAFT
 • GRANDEN
  JAKO
  PANINI