Michal Uhrin sa dožil 80 rokov

Michal Uhrin nar. 21.2. 1935, rodák z Modrovej pri Piešťanoch, kde od mladosti hrával s prestávkami za túto obec futbal neuveriteľných 31 rokov, bývalý sekretár Slovenského zväzu stolného tenisu pri SÚV ČSZTV, bývalý generálny sekretár Slovenského kolkárskeho zväzu a niekdajší riaditeľ Kolkárne SKZ v Bratislave na Pasienkoch, oslávil  v sobotu 21. februára životné jubileum – 80. narodeniny!

Keď sa v roku 1960 presťahoval do Bratislavy, začal hrávať futbal za Slovan Pravda v Petržalke, kde pôsobil takmer 20 rokov. Okrem toho prešiel „Miško“, ako ho všetci priatelia futbalu volali, postupne ako funkcionár rôznymi funkciami v športových zväzoch, keď v rokoch 1979 – 1987 vykonával aj funkciu sekretára SFZ. Od roku 1972 začal kariéru v trénerskom remesle, keď v klube bývalá ČH Bratislava začal trénovať mládežnícke tímy, od žiakov až po dorast. Keď ČH prešla pod ŠKP, tak trénoval v Dúbravke, kde pôsobil tri roky. Odtiaľ „prestúpil“ do bývalej MDŽ, kde trénoval druholigový dorast. „ Jeden rok som v tomto klube ako tréner viedol aj juniorku, za ktorú mohli hrávať v majstrovských zápasoch aj traja starší futbalisti. Jedným z nich som bol aj ja, lenže vtedy som už mal 51 rokov,“ spomína s úsmevom na túto príhodu veľký jubilant. Je až neuveriteľné, že náš oslávenec ešte aj v súčasnosti si pre dobrú kondičku trikrát do týždňa zahrá s partiou bývalých hráčov, rozhodcov a trénerov malý halový futbal v hale Domu športu. ,,Z atletiky mi vydržala rýchlosť a výdrž, lebo som behal dlhé trate, preto ešte aj v takomto veku si rád zahrám futbal. Pravidelne chodíme do telocvične, zakaždým sa dobre vybláznime, pravda, musím povedať, že už ma bolí celé telo,“  hovorí oslávenec v dobrej nálade.

Miško, zastav sa na chvíľu a príjmi podanú ruku ku gratulácii k tvojmu veľkému jubileu aj od funkcionárov z Bratislavského futbalového zväzu, Oblastného futbalového zväzu Bratislava-mesto a Oblastného futbalového zväzu Bratislava-vidiek!

Milan Valko – komunikačný manažér BFZ


PARTNERI
 • BSK
  ZSE
  11teamsports
 • FUTBAL SERVIS
  DEMISPORT
  SLOVNAFT
 • GRANDEN
  JAKO
  PANINI