ZŠ Svätý Jur skončil na skvelom druhom mieste na finále Mc Donalds v Nitre

Sv. JurV dňoch 18. a 19. júna sa v Nitre uskutočnil finálový turnaj 17. ročníka McDonalds Cupu 2014/2015 v minifutbale.  Rovnako ako vlani víťazom turnaja sa stala ZŠ  L. Novomeského v Trenčíne, ktorá vo finále po dramatickom priebehu zdolala ZŠ Kolárova Svätý Jur 6:5.

Na finálovom turnaji sa zúčastnilo osem víťazov krajských kôl družstiev chlapcov a dievčat. McDonald’s Cup je turnaj určený pre zmiešané družstvá žiakov a žiačky 1. stupňa základných škôl (narodení 1.9. 2004 a mladší).

Družstvá boli rozdelené do dvoch základných skupín po štyri tímy. Každý z účastníkov tak odohral v skupine tri zápasy systémom každý s každým. Prvé dva tímy postúpili do semifinále a následne odohrali zápasy o 1. a 3. miesto. Vyhlasovateľom turnaja bolo Ministerstvo školstva, vedy, výskumu a športu SR, spoluvyhlasovateľom a organizátorom turnaja Slovenský futbalový zväz. Generálnym partnerom turnaja je každoročne McDonald ́s ČR/SR, s.r.o.

,,Do Nitry sme prišli v ťažkej situácii, lebo tri deti dostali virózu a vracali. Rodičia sa teda na Zelenči otočili naspäť domov, keďže traja chlapci im ovracali autá. Vo štvrtok som bol v Nitre iba so siedmimi deťmi. Napriek tomu sme vyhrali všetky tri zápasy, čo bol doslova zázrak. Do Nitry sme išli s malou dušičkou, s tým, že sme najlepšia ôsma škola na Slovensku. Deti sa však neskutočne dokázali zomknúť, zabojovali aj za tých troch chlapcov. Domácu Nitru sme porazili o štyri góly, so Spišskou Novou Vsou sme už prehrávali 1:4, ale otočili sme stav v náš prospech 6:5 a v súboji s Prešovom o prvé miesto v B-skupine sme vyhrali tiež 6:5. V piatok sme už boli v Nitre v plnej sile, lebo všetci traja chlapci sa zázračne dostali zo zdravotných problémov. V semifinále sme vyhrali nad Breznom 4:2 a vo finále sme sa stretli s Trenčínom.  Do neho sme išli s tým, aby sme si ho užili a odohrali dôstojný zápas. Bol vyrovnaný, väčšinou sme prehrávali, doťahovali sme. Žiaľ, rozhodujúci gól na 6:5 sme dostali desať sekúnd pred koncom, deti boli z tejto prehry veľmi zronené. Pod Zoborom sme mali veľké zázemie, všetci nám fandili,  hovorili nám, že my sme mali vyhrať tento finálový turnaj. Našej škole sme urobili veľkú reklamu, pán riaditeľ Vladimír Vajcík mi osobne telefonoval, v Nitre bol aj pán primátor Svätého Jura Šimon Gabura, takže naše druhé miesto malo veľký ohlas. Pán riaditeľ chystá pre chlapcov veľké prekvapenie, na turnaj sa prišli pozrieť aj osobnosti slovenského futbalu Ľubomír Moravčík, Samuel Slovák a Marek Hamšík,“ povedal nám tréner ZŠ Svätý Jur Patrik Volf, bývalý hráč Trenčína, Púchova, Šale, Senca, Slovana, Prešova, ktorý aj v 40-roch hráva futbal za rodný ŠK Svätý Jur.

Sv. Jur 2

Mužstvá umiestnené na prvých troch priečkach obdržali poháre, medaily a diplomy, medzi návštevníkov turnaja zavítal a odovzdal ceny slovenský futbalový reprezentant, Marek Hamšík.

Najlepšou brankárkou sa stala Vanesa Dunajská zo ZŠ Pionierska Brezno, najlepším hráčom Thomas Wolf zo ZŠ Nejedlého Spišská Nová Ves a najlepším strelcom bol s 11 gólmi  Sebastian Novotňák zo ZŠ Májové Námestie Prešov.

Výsledky ZŠ Kolárova Svätý Jur – skupina B: Sv. Jur – Nitra 7:3, Sv. Jur – Spišská Nová Ves 6:5, Sv. Jur – Prešov 6:5, semifinále Sv. Jur – Brezno 4:2, finále Sv. Jur – Trenčín 5:6.  Konečné poradie: 1. ZŠ L. Novomeského Trenčín, 2. ZŠ Kolárova Svätý Jur, 3. ZŠ Nejedlého Spišská Nová Ves, 4.  ZŠ Pionierska Brezno, 5. ZŠ Májové Námestie Prešov, 6.  ZŠ Fatranská Nitra, 7. Spojená ZŠ  Oslobodenia Belá, 8. ZŠ Zoltána  Kodálya Galanta.