Edícia Belasé legendy a krst biografie Michala Vičana

Knižná edícia Belasé legendy postupne predstaví životné a futbalové príbehy výnimočných hráčov Slovana.

vičan

Futbalový klub ŠK Slovan Bratislava pripravil pre svojich fanúšikov i všetkých záujemcov športovej histórie edíciu Belasé legendy.
Táto séria publikácií postupne predstaví životné príbehy dvadsiatich troch najvýznamnejších už nežijúcich hráčov Slovana Bratislava, ktorí sa navždy zapísali do dejín slovenského futbalu. Zastúpené budú všetky generácie hráčov od Štefana Priboja až po Petra Dubovského. Celý projekt odborne zastrešuje spoločne s SOV – Slovenským olympijským a športovým múzeom historik Tomáš Černák, ktorý je aj autorom prvej knihy z edície o Michalovi Vičanovi.

V roku 2015 si pripomíname deväťdesiate výročie narodenia Michala Vičana, a tak nie náhodou je úvodná biografia z cyklu Belasé legendy venovaná práve jednému z najúspešnejších trénerov v dejinách slovenského i česko-slovenského futbalu. Koncom roka 2015 vyjde i druhá časť edície, ktorá čitateľom priblíži život nezabudnuteľného Karola Jokla. Následne sa môžu fanúšikovia tešiť na knihu o Petrovi Dubovskom.

Slávnostný krst publikácie o Michalovi Vičanovi sa uskutoční v rámci zápasu 9. kola Fortuna ligy 2015/16 ŠK Slovan Bratislava – AS Trenčín, v nedeľu 20. septembra o 12.15 h v priestoroch reštaurácie v budove hlavnej tribúny štadióna Pasienky. Na krste sa zúčastnia blízki Michala Vičana, bývalí vynikajúci futbalisti či tréneri Slovana Bratislava i ďalšie osobnosti slovenského futbalu. ŠK Slovan Bratislava na krst srdečne pozýva aj fanúšikov.

Knihu o Michalovi Vičanovi si budete môcť premiérovo zakúpiť už v nedeľu pred a počas zápasu Slovan – Trenčín. Predajný stánok sa bude nachádzať priamo pri vstupe na štadión zo strany OC Polus. Cena publikácie je 11,90 eur, pre člena klubu 9,90 eur. Predaj bude postupne spustený aj prostredníctvom nášho internetového fanshopu.

Zdroj: www.skslovan.com


PARTNERI
 • BSK
  ZSE
  11teamsports
 • FUTBAL SERVIS
  DEMISPORT
  SLOVNAFT
 • GRANDEN
  JAKO
  PANINI