ŠK Báhoň vyhral premiérovo Pohár BFZ

Víťazom 23. ročníka Pohára Bratislavského futbalového zväzu pre rok 2016 sa stal ŠK Báhoň, ktorý vo finále na štadióne  FK Lamač zdolal presvedčivo FK Slovan Ivanka pri Dunaji 4:0 (3:0). Zápas dvoch účastníkov III. Bratislavskej ligy v príjemnom prostredí aj napriek  horúčave mal zaujímavý priebeh a solídnu  úroveň. Víťazi  boli strelecky oveľa efektívnejší a už do polčasu  rozhodli o svojom premiérovom triumfe v tomto pohári.

ŠK Báhoň

Pohár BFZ - Báhoň

FK Slovan Ivanka pri Dunaji

Pohár BFZ - Ivanka

Pred zápasom piaty Báhoň mal o šestnásť bodov viac ako desiata Ivanka a tento rozdiel sa prejavil hlavne v zakončení, lebo zatiaľ čo víťazi premieňali svoje šance hlavne zásluhou strelecky disponovaného Lukáša Feketeho,  hráči Ivanky mali buď vychýlenú mušku, alebo ich strely zneškodnil výborný brankár a kapitán Tomáš Kučera. Za stavu 1:0 Fekete nepremenil síce čistú šancu a onedlho trafil žrď, ale na druhej strane Marek Kapišovský nevyužil dve dobré strelecké možnosti.  V závere prvého dejstva Báhoň ešte dvakrát gólovo udrel a v podstate tak rozhodol o svojom zaslúženom víťazstve. V druhom polčase sa Ivanka snažila ešte urobiť niečo s výsledkom a hoci mala územnú prevahu a aj nejaké šance, strelecky vyšla naprázdno. Naopak, muž zápasu Fekete, vydareným lobom uzavrel konečné skóre a skompletizoval tak svoj hetrik.

,,Aj tento pohár BFZ je špecifická súťaž, vo finále sa hrá na jeden zápas, takže už nie je šanca na opravu. Verili sme, že sa presadíme cez naše rýchle kraje a zaberieme aj v koncovke.  Už do prestávky sme dali tri veľmi pekné góly po krásnych kombinačných akciách. Pravda, Ivanka za stavu 1:0 mala dve veľké šance, keď sme poľavili v koncentrácii. A na začiatku druhého polčasu keby dala gól z priameho kopu, možno by to bol ešte nervák.  Našťastie všetko sme ustáli, pre divákov to bol určite dobrý a zaujímavý futbal s viacerými dobrými príležitosťami na obidvoch stranách.  Pre nás je to veľký úspech, ako nejaká malá Liga majstrov, lebo sme malá dedina.  Situácia nie je ružová, ani nevieme či v novej sezóne budeme hrať III. ligu. Máme viaceré problémy, hlavne s dochádzkou hráčov na tréningy,“ povedal nám tréner ŠK Báhoň Marián Tibenský,  ktorý vyhral anketu tréner roka 2015.

Predseda BFZ Juraj Jánošík po finále zdôraznil: ,,Pohár BFZ má svoje opodstatnenie, aj tento zápas nám ukázal, že sa ho oplatí organizovať. Touto cestou ďakujem spoločnostiam, ktoré podporili tento turnaj a gratulujem víťazovi. Myslím si, že sme videli dobrý zápas, obidve mužstvá predviedli kvalitné výkony, Báhoň zaslúžene zvíťazil, pohár je v správnych rukách. Aj tento súboj ukázal, že v Bratislavskom kraji je futbal na dobrej úrovni, nemáme sa za čo hanbiť. Chcel by som poďakovať sekretariátu a vedeniu BFZ, že podporili myšlienku organizovať tento turnaj a v  neposlednom rade vedeniu FK Lamač a jeho pánovi hospodárovi, ktorý  skutočne na vysokej úrovni pripravil hraciu plochu, ktorá zodpovedala najprísnejším kritériám. Veľká vďaka tiež patrí tým, ktorí sa pričinili  o toto finále, ale aj o celý priebeh turnaja od jesennej časti. Samozrejme, poďakovanie si zaslúži aj predseda ŠTK Miroslav Richtárik za hladký priebeh turnaja.“

Víťaz pohára BFZ - Báhoň 2

Na finále bol aj starosta Báhoňa Ivan Patoprstý, ktorý nám povedal: ,,Pre našu obec a celé futbalové zázemie je to veľký úspech. Obstáli sme nielen v III. lige, ale ešte viac v Pohári BFZ. Z tohto víťazstva sa veľmi tešíme, lebo to v súčasnej situácii pre našu obec veľa znamená. Na jar sa nám v III. lige menej darí aj preto, lebo sme mali veľa zranených hráčov. Samozrejme, v našich podmienkach je dosť náročné,  pre aby sme získali ďalšie tri mužstvá. Dve vieme zložiť, tretie bude problém, ale určite to neovplyvní budúcnosť futbalu v obci. Máme totiž zanietených chlapcov, ktorí sa o celé futbalové zázemie starajú, za čo som im veľmi vďačný.“       

,,Báhoň mal asi lepšiu taktiku, určite mu veľmi pomohol rýchly prvý gól. My sme nevyužili svoje šance a keď sme v závere prvého polčasu dostali ďalšie dva góly, bolo po zápase. Báhoň hral dobre, účelne, čakal na naše chyby v rozohrávke a dokázal ich potrestať. My by sme dnes v tomto zápase asi gól nedali ani do rána, takže víťazom môžeme iba pogratulovať,“ vraví predseda FK Slovan Ivanka pri Dunaji Dušan Paška. V tomto ročníku Ivanka s Báhoňom prehrala všetky tri zápasy so skóre 0:7! Nemá už z neho komplex? ,,Myslím si, že nie, nám skôr vyhovujú mužstvá, ktoré chcú hrať otvorený futbal. Podľa mňa nevieme hrať do nejakej zatvorenej obrany, na nás platia brejky a Báhoň ich aj v plnej miere uplatnil. Celkovo som však s touto sezónou spokojný, na jar sme dokázali jesenné remízy premeniť na víťazstvá a v tabuľke sme sa posunuli o niekoľko miest vyššie,“ dodal ešte D. Paška.

Rozhodcovia a delegát boli dekorovaní pamätnými medailami, ktoré im odovzdali predseda KRaD  Ivan Kružliak, predseda BFZ Juraj Jánošík a predseda ŠTK Miroslav Richtárik. Obidve mužstvá boli dekorované pohármi za účasť vo finále, víťazné družstvo ŠK Báhoň  dostal finančnú odmenu 700 eur a sadu dresov Adidas od spoločnosti Futbalservis, ktoré im odovzdal zástupca spoločnosti p. Jan Chroustovský. Porazený FK Slovan Ivanka pri Dunaji obdržal 350 eur a sadu dresov od spoločnosti JAKO SPORTS. ŠK Báhoň sa stal tiež držitelom putovného pohára BFZ na jeden rok. Poháre  obidvom mužstvám odovzdali predseda BFZ Juraj Jánošík, vedúci sekretár BFZ Ján Farbula, predseda ŠTK Miroslav Richtárik, predseda komisie rozhodcov a delegátov Ivan Kružliak a predseda komisie marketingu  a partnerov ing. Dušan Chvíľa.  Finálového stretnutia sa zúčastnila celá funkcionárska špička BFZ. Členovia VV BFZ Vladimír Medveď a Dušan Paška, predseda DK Miroslav Bóc, predseda revíznej komisie Milan Lônčík, predseda komisie mládeže Alexander Teleky,  sekretár ObFZ Bratislava-mesto Jozef Pavlík, predseda KRaD ObFZ Bratislava-mesto Pavol Páchnik a predseda TMK Michal Salenka.

V sobotu 30. júla o 17.30 h v Báhoňi sa o Superpohár stretnú  víťaz Pohára BFZ ŠK Báhoň s víťazom Pohára Juhomoravského FZ TJ Slovan Bzenec.

 

ŠK Báhoň – FK Slovan Ivanka pri Dunaji 4:0 (3:0).  Góly:  3., 43. a 80. Fekete, 35. Galovič. Pred 200 divákmi rozhodovali Orlický – Martiš, Ďurčo, ŽK:  P. Korbelič, Fekete – Krištofík. ŠK Báhoň: Kučera –  Benko (81. Ciprych), Hodulík, Stankovič, E. Korbelič –  Dobiš, Fuzik (69. Maršovský), P. Korbelič, Minárik  – Galovič, Fekete (87. Krajčovič). FK Slovan Ivanka:  Madeja – Nedvěd, Paraska, Ivan, Lepko – Macala, Krištofík, Szabó, Lukáč – Mazur (69. Bujna), Kapišovský (77. Szendrei).

 

Milan Valko, manažér komunikácie BFZ


PARTNERI
 • BSK
  ZSE
  11teamsports
 • FUTBAL SERVIS
  DEMISPORT
  SLOVNAFT
 • GRANDEN
  JAKO
  PANINI