Michal Salenka čerstvým šestdesiatnikom

 

Michal Salenka, predseda trénersko-metodickej komisie BFZ a vedúci vzdelávacieho úseku trénerov sa v stredu 6. júla dožíva významného životného jubilea 60 rokov.

Michal Salenka sa narodil v Kozárovciach, kde začal hrávať futbal, ďalej pokračoval v Leviciach a v doraste Zlatých Moraviec si zahral aj s veľkou postavou slovenského a československého futbalu Jánom Kocianom, bývalým trénerom slovenskej reprezentácie. V Nitre pôsobil medzi seniormi v A i v B-tíme, po skončení vysokej školy v roku 1981 zakotvil v Bratislave a jeho ďalšími zastávkami boli Veľká Paka, Lehnice, Ružinov, Vinohrady, Vajnory a Technické Sklo. S trénovaním začal v roku 1985 vo Veľkej Pake, nasledovali mládežnícke tímy Vinohrady, ŠKP Devín, Inter, Petržalka, potom seniori Dunajská Lužná, ŠKP Dúbravka, štyri roky bol v juniorke Slovana, znova nasledovala Dunajská Lužná a viedol aj druholigový FC ŠTK 1914 Šamorín.

Všade kde trénoval, sa snažil odviesť čo najlepšiu prácu, rád spomína najmä na pôsobenie v Slovane a v Dunajskej Lužnej. Na začiatku ročníka 2012/2013 bol asistentom trénera Samuela Slováka v treťoligovej juniorke. ,,Naša spolupráca bola na dobrej úrovni aj po tom, keď sa S. Slovák stal trénerom seniorského áčka. Zameriavali sme sa na to, aby v juniorke hrali hlavne mladí hráči, hoci v A- tíme ich vtedy nebolo veľa. Záležalo nám na tom, aby určitá kvalita bola aj v B-tíme a hráči z prvého mužstva nám pomohli svojimi skúsenosťami. V Dunajskej Lužnej som trénoval až dvakrát, do známeho prostredia som sa vždy tešil, lebo v klube pracujú ľudia, ktorí rozumejú futbalu a je tu správne futbalové zázemie,“ vraví M. Salenka. Pozorne sleduje rôzne mládežnícke turnaje a všetky súťaže v bratislavskom regióne. Má teda o nich dokonalý prehľad.

Vedenie BFZ, ObFZ Bratislava-mesto a ObFZ Bratislava-vidiek sa pripája k početným gratulantom, oslávencovi k životnému jubileu želá hlavne veľa zdravia, šťastia, rodinnej pohody, životného optimizmu a aby svojimi odbornými radami a skúsenosťami sa podieľal na napredovaní futbalu v rámci Bratislavy!

Milan Valko, manažér komunikácie BFZ


PARTNERI
 • BSK
  ZSE
  11teamsports
 • FUTBAL SERVIS
  DEMISPORT
  SLOVNAFT
 • GRANDEN
  JAKO
  PANINI