Výber ObFZ Bratislava-mesto vyhral Attract Kerobaj 2017

Víťazom 19. ročníka medzinárodného halového futbalového turnaja prípraviek U-11 Attract Kerobaj Cup 2017 sa stal výber ObFZ Bratislava-mesto, ktorý vo finále zdolal MěFS Brno 4:1 a po troch rokoch sa tešil z ďalšieho triumfu.

Účastníci turnaja v bratislavskom Dome športu boli rozdelení do dvoch štvorčlenných skupín a podujatie malo opäť kvalitnú športovú a spoločenskú úroveň. Z dvoch bratislavských výberov si oveľa lepšie počínal mestský, ktorý vyhral celý turnaj, zatiaľ čo vidiecky rovnako ako vlani skončil na ôsmom mieste. ,,Tento náš výber podľa výsledkov ťažko hodnotiť, lebo sme boli spolu málo, prvý raz sme sa stretli pred týždňom v Pezinku. Je to nový výber zložený z chlapcov z vidieckych klubov. Najlepší zápas sme zohrali proti MTK Budapešť, nad ktorým sme vyhrali po kvalitnom výkone. Škoda, že sme nezvládli posledný súboj o 7. miesto, chlapcom v ňom akoby už dochádzali sily. Aj tentoraz na turnaji bola dobrá konkurencia. Klubové tímy mali výhodu v tom, že sú neustále spolu, vidieť, že boli zohraté. Jednako si myslím, že naši chlapci hrou a výsledkami neurobili žiadnu hanbu. Do budúcnosti majú slušnú perspektívu,“ povedal nám tréner ObFZ Bratislava-vidiek Jozef Matušovský, ktorý v ŠK Nová Dedinka trénuje prípravku a dorast.

Výber ObFZ Bratislava-mesto vo finále podal dobrý a kompaktný výkon, zaslúžene si odniesol palmu víťazstva. Zaujímavé je, že najlepší výsledok dosiahol až v záverečnom zápase. ,,Je to tak, nástup do turnaja sme mali troška kostrbatejší, ale postupne sme hrali od zápasu k zápasu lepšie. Finále sme najlepšie zvládli. Sme veľmi radi, že po vlaňajšom siedmom mieste sme dokráčali k celkovému víťazstvu. Vo výbere sú šikovní chlapci, hrali so srdcom. Stretli sme sa s výbornými mužstvami, ktoré prispeli k vysokej kvalite tohto turnaja. Bolo mi cťou, že som sa mohol s týmito chlapcami na Attract Kerobaj 2017 predstaviť,“ hovorí tréner tohto výberu Radko Kohút, ktoré ešte súťažne hráva za Orechovu Potôň a v ŠK Vrakuňa trénuje U9.

,,Sme veľmi spokojní s účasťou vo finále, lebo sme mali výber zložený zo šiestich klubov z Brna. Chlapci sa prvý raz videli až na tomto turnaji, milo nás prekvapili. Nečakali sme, že postúpime až do finále, hoci súhra nám niekedy viazla. Pre nás je to ďalšia veľmi cenná skúsenosť. Hlavne pre chlapcov, ktorí sú z menších klubov. Bratislava vyhrala zaslúžene, gratulujem jej k tomuto triumfu. Spoluprácu s BFZ si veľmi pochvaľujeme, vždy k vám veľmi radi chodíme, lebo sa stretneme s príjemnými ľuďmi. Máme ďalší pekný zážitok,“ povedal nám tréner výberu MěFS Brno Josef Dvořáček.

,,Pre turnaj je dobré, že mal osem účastníkov, táto skutočnosť sa prejavila aj v rozličnom štýle hry jednotlivých mužstiev. Chýbalo mi však viac individualít, ktoré by upútali svojim herným majstrovstvom. Som veľmi rád, že sme tento turnaj vyhrali a naši chlapci pod vedením trénerov Radka Kohúta a Mareka Tesárika dobre reprezentovali Bratislavu a BFZ. Aj výber vidieku, okrem jedného zápasu, ktorý mu absolútne nevyšiel, odohral so súpermi vyrovnané zápasy. Je dobré, že tento turnaj má už dlhoročnú tradíciu a svojou účasťou ho obohacujú zahraničné tímy. Už teraz sa teším na jubilejný 20. ročník Attract Kerobaj 2018,“ vraví Alexander Teleky, predseda komisie mládeže BFZ.

Na záver sme dali slovo tomu najpovolanejšiemu, majiteľovi Attract Kerobaj, Ladislavovi Jaborkovi. ,,Ani sa mi nechce veriť, že už máme za sebou 19. ročníkov tohto turnaja. Spolu s Pavlom Príkopom sme teda niečo zasiali, čo sa veľmi dobre ujalo. Latka turnaja je z roka na rok postavená vyššie a vyššie. Verím teda, že aj jubilejný 20. ročník sa vydarí po všetkých stránkach. Do jeho začiatku máme dosť časového priestoru, ale keď ho chceme urobiť na vysokej úrovni, už teraz musíme uvažovať o tom, ako ho čo najlepšie pripravíme. Bolo by dobré zohnať ešte jedno zahraničné mužstvo, aby sme boli kompletní ako vyšehradská štvorka. Isteže, som spokojný, že víťazstvo ostalo doma, ale najdôležitejšie je, že všetci fungujeme ako veľká futbalová rodina.“

Organizátori za najlepšieho brankára vyhlásili Michala Hložánka z výberu MěFS Brno, najlepším hráčom bol Mário Henyig z FC Nitra a najlepším strelcom so 6 gólmi Benjamín Farkas z MTK Budapešť. Ceny, poháre, diplomy, medaile a krásne torty mužstvám a najlepším hráčom odovzdali predseda BFZ Juraj Jánošík, bývalý predseda SFZ Milan Služanič, bývalý ligový tréner Justín Javorek, predseda TMK BFZ Michal Salenka, predseda KM Alexander Teleky, bývalý reprezentant Ivan Hrdlička a majiteľ Attract Kerobaj Ladislav Jaborek.

Celý turnaj, ktorý moderoval František Zelený, mal vysokú športovú a aj organizačnú úroveň. Svojou návštevou ho poctili aj ďalší páni: Miroslav Richtárik, predseda ŠTK BFZ, Róbert Paldan, bývalý ligový tréner a šéfskaut uznávanej futbalovej spoločnosti Stars & Friends, Ján Medviď, bývalý hráč Slovana a niekdajší reprezentant Československa, Roman Táborský, predseda fanklubu slovenskej reprezentácie a Miloš Kopča, bývalý známy ligový rozhodca a delegát SFZ. Poďakovanie patrí celému organizačnému výboru, ktorý 19. ročník Attract Kerobaj 2017 pripravil. A o hostí sa vzorne starali Marienka Krčová a Peter Rybár.

Pred 200 divákmi rozhodovali James Trískal, Dušan Štofík a František Kašper.

ATTRACT KEROBAJ 2017

Účastníci turnaja: Skupina A: Výber ObFZ Bratislava – mesto, Výber Viedenský FZ, FC Nitra, AS Trenčín. Skupina B: Výber ObFZ Bratislava – vidiek, Výber MěFS Brno, MTK Budapešť, FK DAC 1904 Dunajská Streda.

Skupina A:

ObFZ Bratislava-mesto – AS Trenčín 3:4, Józsa 2, Bodnár – Micka 2, Ragan, Kapuš, Viedenský FZ – FC Nitra 0:0, ObFZ Bratislava-mesto – Viedenský FZ 3:2, Józsa, Husarčík, Lipka – Heiter, Weimönig, AS Trenčín – FC Nitra 3:2, Baláž 2, Kapuš – Petrík, Henyik, FC Nitra – ObFZ Bratislava-mesto 4:4, Henyik 3, Csomos – Gašpar, Bodnár, Husarčík, Klauco, Viedenský FZ – AS Trenčín 1:2, Heiter – Baláž, Kapuš.

1. AS Trenčín 3 3 0 0 9:6 9 9

2. ObFZ Bratislava-mesto 3 1 1 1 10:10 4

3. FC Nitra 3 0 2 1 6:7 2

4. Viedenský FZ 3 0 1 2 3:5 1

Poradie strelcov: 4 – Henyik (Nitra), 3 – Józsa (ObFZ-mesto), Kapuš, Baláž (Trenčín), 2 – Micka (Trenčín), Bodnár, Husarčík (ObFZ-mesto), Heiter (Viedeň), 1- Lipka, Gašpar, Klauco (ObFZ-mesto), Ragan (Trenčín), Weimönig (Viedeň), Petrík, Csomos (Nitra).

Skupina B:

ObFZ Bratislava-vidiek – DAC Dunajská Streda 3:7, Basár, Moravčík, Dobrovič – Szücs a Ovári po 2, Tóth, Lami, Végh, MěFS Brno – MTK Budapešť 1:2, Haminger – Sus, Farkas, ObFZ Bratislava-vidiek – MěFS Brno 1:9, Dobrovič – Haminger 3, Hajnovič a Berdník po 2, J. Kalous, Janeček, DAC Dunajská Streda – MTK Budapešť 2:4, Lami, Ovári – Farkas 4,

MTK Budapešť – ObFZ Bratislava-vidiek 1:2, Kiss – Dobrovič 2, MěFS Brno – DAC Dunajská Streda 3:0, Dervišič 2, Berdník.

1. MTK Budapešť 3 2 0 1 7:5 6

2. MěFS Brno 3 2 0 1 13:3 6

3. DAC Dunajská Streda 3 1 0 2 9:10 3

4. ObFZ Bratislava-vidiek 3 1 0 2 6:17 3

Poradie strelcov: 5 – Farkas (Budapešť), 4 – Haminger (Brno), Dobrovič (ObFZ-vidiek), 3 – Ovári (D. Streda), Berdník (Brno), 2 – Szücs, Lami (D. Streda), Hajnovič, Dervišič (Brno), 1 – Tóth, Végh (D. Streda), Basár, Moravčík (ObFZ-vidiek), Sus, Kiss (Budapešť), J. Kalous, Janeček (Brno).

Stretnutia o umiestnenie: 1. semifinále: AS Trenčín – MěFS Brno 0:1, J. Kalous, 2. semifinále: ObFZ Bratislava-mesto – MTK Budapešť 2:2 – na pok. kopy 4:2, Gašpar 2 – Nagy, Farkas, O 7. miesto: Viedenský FZ – ObFZ Bratislava-vidiek 2:0, Rexha, Batinic, O 5. miesto: FC Nitra – DAC Dunajská Streda 3:4, Grman 2, Henyig – Ovári 2, Tóth, Szücs, O 3. miesto: MTK Budapešť – AS Trenčín 1:3, Sus – Ďurža, Gupta, Kapuš, FINÁLE: ObFZ Bratislava-mesto – MěFS Brno 4:1 (3:0), Józsa 2, Gašpar, Bodnár – Janeček.

DSC_0369

Celkové poradie strelcov: 6 – Farkas (Budapešť), 5 – Henyig (Nitra), Ovári (D. Streda), Józsa (ObFZ-mesto), 4 – Haminger (Brno), Dobrovič (ObFZ-vidiek), Kapuš (Trenčín), Gašpar (ObFZ-mesto), 3 – Berdník (Brno), Baláž (Trenčín), Szücs (D. Streda), Bodnár (ObFZ-mesto), 2 – Lami, Tóth (D. Streda), Hajnovič, Dervišič, J. Kalous, Janeček (Brno), Micka (Trenčín), Husarčík (ObFZ-mesto), Heiter (Viedeň), Grman (Nitra), Sus (Budapešť), 1 – Végh (D. Streda), Basár, Moravčík (ObFZ-vidiek), Kiss, Nagy (Budapešť), Lipka, Klauco (ObFZ-mesto), Ragan, Ďurža, Gupta (Trenčín), Weimönig, Rexha, Batinic (Viedeň), Petrík, Csomos (Nitra).

Milan Valko, manažér komunikácie BFZ


PARTNERI
 • BSK
  ZSE
  11teamsports
 • FUTBAL SERVIS
  DEMISPORT
  SLOVNAFT
 • GRANDEN
  JAKO
  PANINI