Doškolovací seminár trénerov EURO B a EURO C licencie

Trénersko – metodická komisia Bratislavského futbalového zväzu organizovala dňa 4. februára 2017 doškolovací seminár trénerov futbalu pod názvom „„Špecifiká športovej prípravy v mládežníckom a v amatérskom futbale“. Seminár sa uskutočnil v priestoroch Domu športu (teoretická časť) a v priestoroch športovej haly Mladosť (praktická časť).

školenie trénerov 3

Účastníkov seminára trénerov privítal predseda TMK BFZ Michal Sálenka, po ňom prevzal žezlo predseda BFZ Juraj Jánošík a na záver úvodnej časti koordinator vzdelávania BFZ Michal Kováč priblížil niekoľko dôležitých zmien vo vzdelávaní trénerov.

školenie trénerov

Seminár odštartovali prezentáciou o špecifikách športovej prípravy v amatérskom futbale Richard Slezák a Daniel Bachleda, mentálnu prípravu mládeže priblížil Peter Kuračka a na záver obohatil program mládežnícky tréner roka 2016 v Českej republike a momentálne šeftréner prípraviek v AC Sparte Praha Jaroslav Vavříček. Ku kvalite praktických ukážke prispeli aj hráči z FK Inter Bratislava (kategória U9) a ŠK Slovan Bratislava (kategória U12).

školenie trénerov 2

Šeftréner prípraviek v AC Sparte Praha Jaroslav Vavříček.

Seminára sa zúčastnilo celkovo 58 trénerov (držitelov UEFA Grassroots C licencie a UEFA B licencie). Absolventi seminára dostali certifikát o účasti, na základe ktorého tréneri môžu požiadať o predĺženie trénerskej licencie.

Medzi hosťami, ktorí podstili svojou prítomnosťou seminár boli manažér vzdelávania trénerov SFZ Zsolt Pakusza, koordinator mládeže SFZ Samuel Slovák a koordinátor SFZ Jozef Valachovič.

Seminár po odbornej stránke splnil požadované kritériá, čo potvrdili aj prítomní tréneri. Každý rok sa snažíme po odbornej stránke predložiť trénerom v regióne určité témy a stále viac sa priblížiť k profesionalizácii práce trénera aj na úrovni regiónu“, konštatuje predseda TMK Michal Salenka.

Za vzdelávací úsek je potrebné poďakovať podpredsedovi TMK p. Michalovi Kováčovi za celú organizáciu seminára a zároveň aj všetkým členom TMK za vzornú propagáciu komisie ako aj BFZ.


PARTNERI
 • BSK
  ZSE
  11teamsports
 • FUTBAL SERVIS
  DEMISPORT
  SLOVNAFT
 • GRANDEN
  JAKO
  PANINI