ÚRADNÁ SPRÁVA Č.8 ZO DŇA 11.09.2020

Sekretariát

Sekretariát BFZ oznamuje FK na povinnosti dodržiavania Opatrení úradu verejného zdravotníctva, platné od 1.septembra 2020

http://www.uvzsr.sk/docs/info/covid19/final_opatrenie_prevadzky_a_HP_08_09.pdf

Športovo – technická komisia

emailová adresa ŠTK BFZ na komunikáciu s klubmi:

email ŠTK: stk@futbalbfz.sk

Oznamuje:

V zmysle prijatých opatrení Úradu verejného zdravotníctva nariaďuje s účinnosťou od 05.09.2020 dodržiavať v súťažiach BFZ vo všetkých kategóriách tieto opatrenia:

Súťažné stretnutia seniorov, dorastu U19 a U17, žiakov U15

  • Pri vstupe do priestorov šatní pre hráčov a delegované osoby zabezpečiť dezinfekciu alkoholového roztoku na ruky.
  • Na lavičke náhradníkov zabezpečiť dodržanie sedenia náhradníkov a členov RT tak, aby jedno miesto medzi sediacimi bolo neobsadené.
  • Náhradníci a členovia RT musia mať počas stretnutia prekryté horné dýchacie cesty (rúško, šatka, šál) okrem hlavného trénera. Pri rozcvičovaní nie je potrebné mať prekryté horné dýchacie cesty.
  • Pred ani po stretnutí sa nepodávajú ruky so súperom ani s delegovanými osobami.

Súťažné stretnutia žiakov U13, prípraviek U11, U10, U9 a predprípravky U8

  • Pri vstupe do priestorov šatní pre hráčov a delegované osoby zabezpečiť dezinfekciu alkoholového roztoku na ruky.
  • Na lavičke náhradníkov zabezpečiť dodržanie sedenia náhradníkov a členov RT tak, aby jedno miesto medzi sediacimi bolo neobsadené.
  • Zakazuje sa vstup rodičov (zákonných zástupcov) na hraciu plochu a do priestorov šatní.
  • Dospelé osoby na lavičke náhradníkov musia mať prekryté horné dýchacie cesty s výnimkou hlavného trénera.

ŠTK BFZ schvaľuje hraciu plochu ŠK Čataj, na ktorej MŠK Senec „B“ odohrá svoje domáce stretnutia v súťaži III. liga mladší dorast U17 BFZ. Hrací čas nedeľa pUHČ.

Odhlásenie sa zo súťaže U15/U13 PFA ŠTK Šamorín podané cez ISSF. Družstvu PFA ŠTK Šamorín bude pripočítaný do zbernej mesačnej faktúry poplatok vo výške 2 x 300 € v zmysle RS BFZ bod 3.6.

Odhlásenie sa zo súťaže Pohár BFZ SFC Kalinkovo podané cez ISSF.

Schvaľuje:

IV.liga

15.kolo FK Karpaty Limbach – ŠK Nová Dedinka 7.11. o 13:30

Upozorňuje:

na termín podania prihlášky do pohára BFZ 20. 9. 2020. Prihlášky môžu poslať družstvá v súťažiach seniorov III.liga BFZ, IV.liga BFZ, V. a VI.liga ObFZ Bratislava – mesto a V. a VI.liga ObFZ Bratislava – vidiek.

Nariaďuje odohrať (SP čl.69/3):

III. liga

5.kolo MŠK Senec – Lokomotíva Devínska Nová Ves 16.9. o 19:00

U17 A

4.kolo MFK Záhorská Bystrica – ŠK Žolík Malacky 29.9. o 16:30

Schvaľuje štart hráčov vo vyššej vekovej kategórii v zmysle SP čl.46:

  • Bruno Alan Dostál (FK Dúbravka)
  • David Ján Holčík (TJ Záhoran Jakubov)
  • Marián Muller (TJ Záhoran Jakubov)
  • Dávid Ulman (OŠK Láb)
  • Peter Omyliak (OŠK Láb)
  • Timotej Kuch (OŠK Láb)

Disciplinárna komisia

Vylúčení po ČK. Disciplinárna sankcia (DS) – nepodmienečné pozastavenie výkonu športu, podľa čl. 9/2b2 DP:

U.č. 90: Filip Kalanka  1175624 (FC Rohožník, S3BA), vylúčený za HNS, zmarenie jasnej gólovej príležitosti držaním súpera pred PU v súboji o loptu, podľa 46/1b DP. DS ­- pozastavenie výkonu športu na 1 súťažné stretnutie, podľa čl.46/2 DP, od 6.09.2020.

U.č. 91: František Nagy  1249054 (OFK Dunajská Lužná, S3BA), vylúčený za kopnutie súpera nadmernou silou do tváre v súboji o loptu, podľa 45/1 DP. DS ­- pozastavenie výkonu športu na 2 súťažné stretnutia, podľa čl.45/2a DP, od 6.09.2020.

U.č. 92: Marek Krajčír  1159477 (SFC Kalinkovo, S3BA), vylúčený za kopnutie súpera nadmernou silou do slabín v súboji o loptu, podľa 45/1 DP. DS ­- pozastavenie výkonu športu na 2 súťažné stretnutia, podľa čl.45/2a DP, od 7.09.2020.

U.č. 93: René Forner  1306320 (PŠC Pezinok, SD3R), vylúčený za HNS, zmarenie jasnej gólovej príležitosti podrazením súpera pred PU v súboji o loptu, podľa 46/1b DP. DS ­- pozastavenie výkonu športu na 1 súťažné stretnutie, podľa čl.46/2 DP, od 7.09.2020.

U.č. 94: Adam Mravík  1423020 (FC Zohor, SD3R), vylúčený za HNS, ukázanie hanlivého gesta voči divákom v prerušenej hre, podľa 47/1a DP. DS ­- pozastavenie výkonu športu na 2 súťažné stretnutia, podľa čl.47/2a DP, od 7.09.2020.

U.č. 95: Andrej Hrica  1333384 (TJ Jarovce Bratislava, MD3R A), vylúčený za HNS, po stretnutí za urážlivý výrok na rozhodcu stretnutia, podľa 48/1c DP. DS ­- pozastavenie výkonu športu na 3 týždne, podľa čl.48/2b DP, od 7.09.2020.

U.č. 96: Jakub Kotvas  1325219 (TJ Jarovce Bratislava, MD3R A), vylúčený za HNS, po stretnutí za urážlivý výrok na rozhodcu stretnutia, podľa 48/1c DP. DS ­- pozastavenie výkonu športu na 3 týždne, podľa čl.48/2b DP, od 7.09.2020.

Vylúčení po 2. ŽK. DS – nepodmienečné pozastavenie výkonu športu na 1 súťažné stretnutie, podľa čl. 9/2b2 DP a čl. 37/3 DP:

U.č. 97: Tomáš Šalata  1281241  (FC Malacky, S3BA) , od 7.09.2020.

U.č. 98: Juraj Mazur  1302981  (MFK Rusovce, S3BA) , od 7.09.2020.

U.č. 99: Tomáš Korič  1360937  (ŠK Šenkvice, MD3R) , od 7.09.2020.

Disciplinárna sankcia po 5. ŽK – nepodmienečné pozastavenie výkonu športu na 1  stretnutie, podľa čl. 37/5 DP:   

U.č.100: Andrej Džubák  1147971 (FK Karpaty Limbach, S4BA), od 7.09.2020.

Disciplinárne sankcie za ďalšie priestupky:

U.č.101: Benedikt Malinovský 1327016 ( FC Zohor, SD3R). Berie na vedomie žiadosť menovaného o zmenu DS, uloženej v Uč.122/2019-2020 a žiadosť zamieta.

U.č.102: Berie na vedomie Správu delegáta stretnutia a Oznámenie delegáta o zistených nedostatkov v stretnutí ŠK Nová Dedinka – TJ Záhoran Jakubov.

U.č.103: TJ Jarovce Bratislava, MD3R A. Berie na vedomie vyjadrenie klubu k stretnutiu TJ Jarovce Bratislava – FC IMAS a upozorňuje klub na porušenie povinností trénera, vedúceho družstva a nevhodné správanie divákov po stretnutí

U.č.104: Robert Bestro  1252247 ( vedúci družstva – TJ Jarovce Bratislava, MD3R, vylúčený za HNS voči delegovanej osobe po stretnutí 4. kola TJ Jarovce – FC IMAS, dňa 6.09.2020. DS – pozastavenie výkonu akejkoľvek funkcie na 3 týždne, a finančná pokuta 50.-€, podľa čl.48/2b, od 7.09.2020.

U.č.105: Peter Kotvas  1024236 (tréner – TJ Jarovce Bratislava, MD3R A), vylúčený za HNS voči delegovanej osobe a po skončení stretnutia 4. kola TJ Jarovce – FC IMAS sa naďalej správal hrubo nešportovo – opľutie rozhodcu. DS – pozastavenie výkonu akejkoľvek funkcie na 3 mesiacefinančná pokuta 200.-€, podľa čl.48/2b, od 7.09.2020.

U.č.106: SFC Kalinkovo, S3BA. Berie na vedomie stanovisko klubu k U.č.85 a za HNS divákov po stretnutí (hrubé urážky delegovaných osôb pri odchode z hracej plochy ) a nedostatočnú US ( člen US si počas doprovodu rozhodcov vyzliekol reflexnú vestu a odmietol vykonávať činnosť, aby bola zaistená bezpečnosť delegovaných osôb), po stretnutí SFC Kalinkovo – FK Inter Bratislava, podľa čl. 57/1a DP, ukladá DS – finančnú pokutu 100.-€, podľa čl. 57/2 a čl. 12/6 DP.

U.č.107: Na základe predvolania sa dostavili Ján Kukla, Miroslav Herman (FC Ružinov BA – tréner a vedúci družstva, MD3R B), Henrich Šusták – rozhodca. Klub ŠKO Miloslavov zaslal písomné vyjadrenie k predmetnej veci, nakoľko sa zástupca klubu z vážnych dôvodov nemohol na zasadnutie dostaviť. Všetci prítomní sa vyjadrili k odvolaniu Jána Kuklu a trvali na svojom pôvodnom stanovisku. Nakoľko neboli predložené žiadne nové dôkazy, DK odvolaniu v plnom rozsahu nevyhovuje a podľa čl. 84/8 DP predkladá vec odvolacej komisii BFZ.

U.č.108: FC Ružinov Bratislava, MD3R B. Na základe Zápisu o stretnutí 4.kola FC Ružinov Bratislava – MŠK Senec, začína disciplinárne konanie, za NS funkcionárov klubu Jána Kuklu a Miroslava Hermana, ktorí rozhodcovi stretnutia Roderikovi Malovecovi bránili v odchode zo štadióna. Obaja funkcionári s popisom v zápise rozhodcu nesúhlasia a vyhlásili, že sa popis nezakladá na pravde. Disciplinárna komisia si vyžiada doplnenie podkladov a pokračuje v šetrení prípadu.

U.č.109: Roderik Malovec 1317489 – rozhodca stretnutia FC Ružinov Bratislava – MŠK Senec. Predvoláva menovaného na zasadnutie DK BFZ dňa 17.09.2020 o 16,00 hod., ohľadom doplnenia správy v Zápise o stretnutí, podľa čl.74 DP.

Odvolanie proti rozhodnutiu Disciplinárnej komisie BFZ (okrem rozhodnutí podľa čl. 37/3, čl. 5 alebo čl. 8 DP) sa podáva na Disciplinárnu komisiu BFZ, v lehote do siedmich dní odo dňa oznámenia rozhodnutia Disciplinárnej komisie BFZ (čl. 84 ods. 1 DP).

Matrika

Informácia pre FK:

Matričné úkony pre súťaže BFZ vykonáva od 13.07.2020 p. Ján Farbula. V prípade nejasností a potreby usmernenia matričných úkonov ho kontaktujte telefonicky na čísle 0903 718 450 alebo elektronickou poštou na jan.farbula@futbalsfz.sk

Matrika BFZ oznamuje, že schválením nového rozpisu súťaží BFZ pre súťažný ročník 2020/2021 sa mení poplatok za schválenie prestupov bez obmedzenia alebo s obmedzením počas sviatkov, víkendov a po pracovnej dobe sekretariátu BFZ. V uvedených prípadoch bude poplatok zdvojnásobený a zahrnutý do mesačnej zbernej faktúry FK.

VV SFZ na svojom zasadnutí zo dňa 8. júla 2020 VV SFZ schválil novelu Registračného a prestupového poriadku SFZ, ktorá je v znení prijatých zmien a doplnení k dispozícii na linku nižšie:

https://mediamanager.sportnet.online/media/pages/f/futbalsfz.sk/2020/07/rapp-novela-08_07_2020-konsolidovane-znenie.pdf

Znenie Registračného a prestupového poriadku SFZ /RaPP/, schváleného VV SFZ dňa 8. júla 2020 nájdete aj na stránkach www.futbalsfz.sk/legislativa-predpisy-sfz-poriadky, bfz.futbalnet.sk a www.futbalbfz.sk /dokumenty/.

Oznamujeme FK, že termín prestupu amatéra bez obmedzenia skončil dňom 15.7. 2020 a prestup amatéra s obmedzením je možné podávať do 30.9.2020.                         

Odstupné za prestup amatéra bez obmedzenia /čl. 37 RaPP/ sa stanovuje podľa stupňa súťaže, z ktorého hráč prestupuje a do ktorého hráč smeruje a podľa veku hráča, ktorý hráč dosiahne v súťažnom ročníku, počas ktorého prestupuje.

Odstupné za hráča podľa článku 37a až 37c sa uhrádza prostredníctvom mesačnej zbernej faktúry na účet SFZ – viď čl. 37/4. Kompletný návod na použitie nájdete aj nawww.futbalsfz.sk/issf-platobne-predpisy.

V  ISSF v elektronickej podateľni v zložke Registrácia hráča je doplnená Žiadosť o dočasnú registráciu hráča. Táto nová žiadosť bola zriadená za účelom vykonania  zmeny registrácie hráča podľa článku 15 ods. 6 RaPP. Žiadame klubových ISSF manažérov, aby využívali okrem žiadosti o preregistráciu hráča aj žiadosť o dočasnú registráciu hráča.

V ISSF je zavedená žiadosť o elektronický registračný preukaz hráča (ERP). ERP má platnosť 2 roky.

Komisia mládeže

Upozornenie pre FK

KM upozorňuje FK na povinnosť sledovať oznamy v US BFZ ( časť Komisia mládeže BFZ ), kde sú zverejňované všetky podstatné veci ohľadne súťaží prípraviek BFZ.

Schvaľuje:

a/ predohrávky

PRMA – 11.kolo: FK Studienka – OFK Vysoká pri Morave 15.9. o 17:00 hod.

b/ dohrávky

PMC1 – 2.kolo: FKM Stupava – Lafranconi, 29.9. o 17.30 hod.

c/ hracie plochy

ŠK Žolík Malacky – vedľajšia trávnatá hracia plocha ( Zámocký park Malacky )

TJ Malinovo – vedľajšia trávnatá hracia plocha

OFK Dunajská Lužná – UT v prípade nepriaznivého počasia

FC IMAS – vedľajšia hracia plocha ( prírodná tráva vedľa UT )

d/ súťaž PMD U8 – turnajová súťaž :

Vyžrebovanie turnajovej súťaže PMD U8 je zverejnené na stránke BFZ (mládežnícke súťaže).

pravidlá a podmienky:

ihrisko ( rozmer ): 40 x 25 metrov

bránky: 2 x 5 metrov, resp. 2 x 3 metre

počet hráčov: 1 + 4

hrací čas: 2 x 15 minút ( bez polčasovej prestávky )

rozhodcovia: zabezpečuje organizátor turnaja

štart hráčov: veková úroveň od U8 – po U6, každý hráč musí mať platný elektronický registračný preukaz, každý účastník musí mať pred prvým stretnutím v turnaji nahranú v ISSF zápasovú súpisku

lopty: veľkosť č.4

výsledkový servis: po skončení každého turnaja je organizátor povinný zaslať kompletný výsledkový servis ( celkový výsledok, polčasový výsledok, strelcov gólov aj s minútami ) na mailové adresy: pavel.prikopa@futbalsfz.sk , konecny58@centrum.sk

Termíny jednotlivých turnajov ( jeseň 2020 ) :

T1: 12.9., resp. 13.9.2020

T2: 26.9., resp. 27.9.2020

T3: 10.10., resp. 11.10.2020

T4: 24.10., resp.25.10.2020

Nahlásený termín turnaja :

sk.A:

T1 – 12.9. FC Petržalka od 13.00 hod. ( 4 ihriská )

T2 –  26.9. FK Inter od 14.00 hod. ( Drieňová – 4 ihriská )

T3 – 10.10. FKM Karlová Ves od 13.00 hod. ( 4 ihriská )

T4 – 24.10. ŠK Slovan BA od 09.30 hod. ( Pasienky – 4 ihriská )

sk.B:

T1 – 13.9. Lokomotíva DNV „A“ od 9.30 hod. ( 2 ihriská )

T2 – 26.9. FK Rača od 14.00 hod. ( 2 ihriská )

T3 – 11.10. NŠK 1922  od 13.00 hod. ( 2 ihriská )

T4 – 25.10. SDM Domino od 14.00 hod. ( 2 ihriská )

sk.C:

T1 – 12.9. Iskra Petržalka od 09.30 hod. ( 2 ihriská )

T2 – 26.9. FKP Bratislava od 15.00 hod. ( 2 ihriská )

T3 – 10.10. FK Dúbravka od 14.30 hod. ( 2 ihriská )

T4 – 24.10. FK Lamač od 14.00 hod. ( 2 ihriská )

sk.D:

T1 – 13.9. Lokomotíva DNV „B“ od 13.30 hod. ( 2 ihriská )

T2 – 26.9. FKM Stupava od 09.30 hod. ( 2 ihriská )

T3 – 11.10. MFK Záhorská Bystrica od 11.30 hod. ( 2 ihriská )

T4 – 24.10. FC IMAS od 11.00 hod. ( UT Stupava – 2 ihriská )

sk.E:

T1 – 12.9. TJ Záhoran Kostolište od 10.00 hod. ( 2 ihriská )

T3 – 10.10. ŠK Žolík Malacky od 10.00 hod. ( 2 ihriská )

T4 – 24.10. FC Rohožník od 14.00 hod. ( 2 ihriská )

sk.F:

T1 – 12.9. OFK Vysoká pri Morave od 10.00 hod. ( 2 ihriská )

T2 – 27.9. ŠK Závod od 10.00 hod. ( 2 ihriská )

T3 – 10.10. TJ Záhoran Jakubov od 9.30 hod. ( 2 ihriská )

sk.G:

T1 – 13.9. PŠC Pezinok od 12.30 hod. ( HP PŠC Pezinok – 2 ihriská )

T2 – 26.9. OŠK Slovenský Grob od 13.00 hod. ( 2 ihriská )

T3 – 11.10. FK Karpaty Limbach od 10.00 hod. ( 2 ihriská )

sk.H:

T1 – 13.9. Senec Football Academy od 10.00 hod. ( HP Reca – 2 ihriská )

T3 – 11.10. MŠK Kráľova pri Senci od 10.00 hod. ( 2 ihriská

T4 – 24.10. ŠK Nová Dedinka od 10,00 hod. ( 2 ihriská )

sk.I

T1 – 12.9. MŠK Senec od 9.00 hod. ( HP Čataj, 2 ihriská )

T2 – 26.9. OFK Dunajská Lužná od 9.00 hod. ( 2 ihriská )

T3 – 10.10. FC ŠTK 1914 Šamorín od 9.00 hod. ( 2 ihriská )

T4 – 24.10. FK Slovan Ivanka od 13.00 hod. ( 2 ihriská )

sk.J:

T1 – 13.9. OŠK Chorvátsky Grob od 14.00 hod. ( 2 ihriská )

T2 – 26.9. SFC Kalinkovo od 15.00 hod. ( 2 ihriská )

T3 – 10.10. ŠK Bernolákovo od 13.00 hod. ( 2 ihriská )

T4 – 24.10. TJ Rovinka od 9.45 hod. ( 2 ihriská )

sk.K:

T1 – 12.9. ŠK Tomášov od 10.00 hod. ( 2 ihriská )

T2 – 26.9. FKM Stupava „B“ od 12.00 hod. ( 2 ihriská )

T3 – 11.10. SFC Kalinkovo B od 13.00 hod. ( 2 ihriská )

T4 – 25.10. Š.Ú.R  od 13.00 hod. ( 2 ihriská )

e/ súťaž PMD U8 – nenahlásené termíny organizácie turnaja

Sk.E: FK Studienka

Sk.F: OŠK Plavecký Štvrtok

Sk.G: TJ Slovan Viničné

Sk.H: ŠK Igram

Žiadame uvedené FK /bod e/, aby nahlásili termín konania turnaja PMD U8 do 15.9.2020 na mailové adresy: na mailové adresy: pavel.prikopa@futbalsfz.sk ,                             konecny58@centrum.sk

Komisia rozhodcov a delegátov

Limity fyzických previerok splnili všetci zúčastnení rozhodcovia. Predbežný termín opravných fyzických previerok bol stanovený na 8.10.2020 (Mladá garda). Pozvaní rozhodcovia: E. Bogdáň, D. Bláha, D. Klúčik, Ľ. Čižmár, M. Farkaš a M. Orlíková.

Nedostatky v zápisoch o stretnutí.

Ri. Malovec – chýba meno vedúceho družstva hostí v stretnutí mládeže, alebo uvedenie, kto danú funkciu vykonával;

D.Kožuch – nesprávny popis priestupku hráča pri udelení OT-ŽK (dôvodom na udelenie OT-ŽK je zmarenie sľubne sa rozvíjajúcej akcie, nie priestupok v takejto akcii).

Ospravedlnenia: Keller 26.-27.9.

Trénersko – metodická komisia

Úsek vzdelávania trénerov:

Oznamuje klubom, že TMK BFZ so súhlasom TÚ SFZ plánuje na jeseň 2020 organizovať praktické semináre trénerov pre kluby, ktoré o túto formu požiadajú. Ide o formu vzdelávania klubových trénerov na úrovni mládeže, kedy TMK BFZ zabezpečuje odborný lektorský zbor a kluby organizáciu seminára. V prípade záujmu kontaktujte regionálneho koordinátora vzdelávania trénerov SFZ p. Kováča na tel. č.: 0902 937 031 alebo e-mail: michal.kovac@futbalsfz.sk. Program seminára nájdete na internetovej stránke SFZ v časti SFZ / Tréneri / Vzdelávanie.

Úsek mládeže:  

Plán akcií BFZ na 2.polrok 2020

Dátum Akcia (program) /miesto/ Kategória
September:
16.09.2020 MinichampionsLiga U12 – 1.kolo BA /MiniUT Rapid/ Kluby BFZ U12
17.09.2020 KZ BFZ U17 (TJ) – mimo FA a ÚTM BFZ U17
19.09.2020 Celodenný zraz BFZ U14 (TJ+TJ) /Pezinok/ – s hráčmi FA BFZ U14
20.09.2020 Kontrolný zraz BFZ U14 (TJ) /Viničné/ BFZ U14
19-23.09.2020 RT Senec a okolie U14 – s hráčmi FA BFZ U14
30.09.2020 KCZ BFZ U13 (TJ+MZ) /?Karlova Ves/ – mimo hráčov FA a ÚTM BFZ U13
Október:
20.10.2020 KCZ BFZ U13 (TJ+zápas Slovan U13) /?/ – aj s hráčmi FA a ÚTM BFZ U13
20-21.10.2020 Finále MiniChampionsLiga U12 – Púchov Kluby U12
November:
24.11.2020 HSM SFZ U13 – /Pezinok/ – 1.kolo Kluby U13
27.11.2020 Kontrolný zraz BFZ U13 (TJ) /Hala Pezinok/ BFZ U13
28.11.2020 MT Bratislava Cup U13 /Pezinok/ s hráčmi FA BFZ U13
December:
05.12.2020 HSM SFZ U15 – /Pezinok/ – 1.kolo Kluby U15


PARTNERI
  • BSK
    ZSE
    TIPOS
  • FUTBAL SERVIS
    DEMISPORT
    SLOVNAFT
  • JAKO
    MATEP
    PANINI
    TOP 4
    EAV