Jozef Barmoš rozšíril rady šesťdesiatnikov

Rady šesťdesiatnikov rozšíril vo štvrtok 28. augusta 2014 jeden z najlepších hráčov v novodobej histórii slovenského futbalu – Jozef Barmoš. Vzácny tým, že nesporný talent dokázal zúročiť húževnatosťou v príprave i v hre a svedomitosťou v dodržiavaní športovej životosprávy.
Do tréningu a ani do hry ho nikdy nemuseli naháňať tréneri. Nielenže im nerobieval v ničom starosti, ale sám bol príkladom. Nečudo, že v reprezentácii bývalej ČSSR zohral 52 medzištátnych stretnutí. Dostal sa aj na majstrovstvá sveta v roku 1982 v Španielsku, na európskom šampionáte v roku 1980 sa výrazne pričinil o tretie miesto ČSSR. Popri kvalitných výkonoch v obrane aj rozhodujúcim gólom. Keď sa totiž zápas s domácim Talianskom v Neapole skončil nerozhodne 1:1, jeho víťaza určili strely z pokutovej značky. Na Jožka Barmoša pripadla najdôležitejšia. Hoci ako obranca nepatril medzi strelcov, s istotou a pokojne prekonal slávneho brankára Dina Zofa a pre ČSSR zabezpečil víťazstvo 9:8. Keď sa toľko popísalo o Panenkovi, keď v podobnej situácii štyri roky predtým rozhodol v Belehrade a pritom Barmošova situácia nebolo o nič ľahšia. Na klubovej úrovni pôsobil ako tréner prvoligového MŠK Žilina a Interu Bratislava. V reprezentácii Slovenska vykonával funkciu asistenta trénera a trénera reprezentácie do 21 rokov.
Najvernejší bol a je stále bratislavskému Interu, v ktorom je prezidentom klubu a aj trénerom A-mužstva. ,,Som veľmi rád, že sa nám nedávno podarili vybudovať pekné priestory na Drieňovej ulici. V prvom rade treba poďakovať akcionárom, ktorí zabezpečili zdroje na to, aby sa dobudovali sociálne priestory, kabíny, šatne a takisto sekretariát futbalového klubu. Tu pôsobí vedenie klubu a hlavne naša mládež, lebo seniorské mužstvo od nového ročníka hráva majstrovské zápasy na štadióne ŠKP Dúbravka. Takže tento areál využíva hlavne mládež, aj keď toto ihrisko nie je schopné uživiť celý tréningový proces. Okrem neho ešte prenajímame ihrisko Ekonómu pre 14 a 15 ročných, ihrisko Štartu využívajú zasa dorastenci a muži. Žiaľ, mám aj smutnú správu a to, že ihrisko Štartu v novom roku padne za vlasť, pohltí ho developing, takže v Bratislave zanikne už 39 ihrisko! Čakajú nás teda ďalšie problémy s tréningovými plochami,“ vraví Jozef Barmoš, rodák zo Šurian.
Popri futbale stačil vyštudovať na UK v Bratislave právo a získal doktora práv. Ako jeden z mála Slovákov sa presadil aj v pražskej Dukle v jej majstrovskej ére, hoci nebol jej hráčom, bol v nej len na ročnej vojenčine a na záver kariéry si zahral aj v Belgicku. Vedenie BFZ, ObFZ Bratislava-mesto a ObFZ Bratislava-vidiek mu k významnému jubileu želá veľa zdravia a ako prezidentovi a trénerovi Interu návrat lepších čias v tomto tradičnom a v minulosti aj úspešnom klube!

Milan Valko, manažér komunikácie BFZ


PARTNERI
 • BSK
  ZSE
  11teamsports
 • FUTBAL SERVIS
  DEMISPORT
  SLOVNAFT
 • GRANDEN
  JAKO
  PANINI