Prezident FK Rohožník Vladimír Báchor oslavuje 50-ku

Vladimír Báchor, prezident klubu FC Rohožník, človek, ktorý od svojich detských čias je srdcom spojený s futbalom, človek na správnom mieste, sa v nedeľu 22. februára dožije 50. rokov. Vzácny jubilant sa narodil v Bratislave. Vyrastal v Rohožníku, dedinke na Záhorí, kde vôbec prvýkrát prišiel do kontaktu s loptou.

Ako malý chlapec v roku 1981 – 1985 začal hrať futbal v doraste spolu s ostatnými kamarátmi z dediny. Svoj post mal jasný a tak sa postavil do bránkoviska! V tých časoch sa klub volal TJ Cementár Rohožník po cementárni, ktorá sa v dedine nachádza a ktorá do dnešných čias tvorí významného partnera pre rozvoj futbalu v obci. Dorasteneckú futbalovú kariéru prerušila povinná vojenčina a tak po návrate v roku 1987  začal hrávať za A – mužstvo tímu Rohožníka. Dobrá partia a kolektív tímu, ktorý zväčša ešte dnes tvorí základ výboru a tímu ľudí vo vedení FC Rohožník, priniesli veľa úspechov pre vtedajší klub. Postupom času a s pribúdajúcimi povinnosťami či už pracovnými, alebo rodinnými, aktívnu futbalovú kariéru v podaní hráča opustil. S tímom a predovšetkým s klubom, ale zostal naďalej spojený predovšetkým srdcom a angažovanosťou v tíme. Nedeľné popoludnie nemohlo vyzerať inak ako futbalové popoludnie, ale už  z pozície diváka a neskôr člena FC Rohožník. Vlado, po vzore svojho otca, ktorý sa aktívne angažoval a zapájal do miestneho vedenia klubu sa rozhodol pokračovať v jeho koľajach.

Od roku 1999 sa stal riadnym členom výboru FC a prioritou pre neho bola okrem iného aj trávnatá plocha, ktorou sa Rohožník pýši dodnes!  Vlado spolu s partiou, ktorá pred rokmi spolu hrávala za A – mužstvo FC Rohožník sa opäť stretla v tíme, ktorý pomenovali „OLD BOYS“ – inak povedané, „starí páni“ a motor súčasného vedenia klubu, ktorým týmto takisto patrí poďakovanie. Okolnosti, ambícia a chuť spraviť niečo pre divákov a dedinu prispeli Vlada spraviť dôležitý krok. V roku 2010 ho výbor FC zvolil za prezidenta klubu. Sformoval tím ľudí a sám ako vodca a líder svoju úlohu zobral zodpovedne! Treba spomenúť, že títo ľudia na čele s Vladom robia svoju prácu nezištne na úkor svojho voľného času, ale zo srdca!  V čase, keď klub začal viesť ako prezident, hral 4 ligu. V klube sa urobilo viacero zmien na poste trénera, obmenil sa hráčsky káder a prioritou Vlada bolo postupne zlepšiť komunikáciu so sponzormi.  Tím ľudí spolu s Vladom zodpovedne a trpezlivo pracovali a onedlho sa dostavili prvé výsledky. V sezóne 2012/2013 postúpil FC Rohožník do Majstrovstiev regiónu Bratislava. Úspechy zaznamenávali aj v ostatných vekových kategóriách.

Podarilo sa do klubu pritiahnuť z okolia Rohožníka kvalitných hráčov a udržať tých najlepších z Rohožníka. Ambíciou a cieľom Vlada a tímu bolo každým rokom okrem športových úspechov, zveľaďovať, modernizovať, rekonštruovať a vylepšovať stánok klubu. Na zápasy začalo chodiť viac ľudí a o Rohožníku sa začalo viac hovoriť. V sezóne 2013/2014 mužstvo postúpilo do 3. Ligy BFZ, čo považujeme za najväčší úspech tohto klubu.

Ak poznáte Vlada osobne, viete, že sa neuspokojí s výsledkami, ktoré sa momentálne dosahujú, predovšetkým ak vidí, že ľudia s ktorými pracuje, majú na viac. Snaha, nadšenie a chuť pracovať ho motivujú robiť veci čo najlepšie! Tretia liga bola pre Vlada radosť, ale aj výzva. Tieto výzvy a možno trochu aj obavy boli neopodstatnené, keďže klub sa po jesennej časti sezóny 2014/2015 delí o skóre o prvé miesto v tretej lige.  Sezóna 2014/2015 bola a ešte stále je pre klub kľúčová. FC Rohožník odohral fantastickú časť v Slovenskom pohári – Slovnaft Cupe, kde sa dostal medzi 16 najlepších mužstiev. Pre Vlada to bola opäť len motivácia robiť veci lepšie a posúvať svoje ambície vyššie. Tento úspech mu opäť pridal chuť do práce s futbalom v Rohožníku. Medzi Jedenástkou roka BFZ za rok 2014 mal FC zastúpenie 5 hráčov, čo je pre Vlada určitý záväzok držať nastavenú úroveň futbalu v Rohožníku. Okrem týchto úspechov je FC Rohožník skokanom roka, kedy sa  posunul o 59 miest z 99. miesta na 40. miesto slovenského klubového rebríčka! Záver sezóny môže priniesť všeličo, ale už teraz si trúfam povedať, že vďaka osobnosti akou je Vlado a tímu, ktorý má okolo seba sa klub o budúcnosť báť nemusí. Práve naopak, koniec sezóny môže byť výzvou pre všetkých priaznivcov futbalu v dedine a predovšetkým pre prezidenta! Verím, že chuť dosahovať úspechy a tešiť sa z futbalu ho zďaleka ešte neopustila.

Vedenie BFZ, ObFZ Bratislava-mesto a ObFZ Bratislava-vidiek sa pripája k početným gratulantom, oslávencovi k životnému jubileu želá veľa zdravia a hlavne tvorivých síl pri napredovaní futbalu v regióne na Záhorí.


PARTNERI
 • BSK
  ZSE
  11teamsports
 • FUTBAL SERVIS
  DEMISPORT
  SLOVNAFT
 • GRANDEN
  JAKO
  PANINI