Výber BFZ U15 tretí na memoriáli Gejzu Princa

Výber BFZ kategórie U15 sa v dňoch 26-28.8.2015 zúčastnil regionálneho turnaja výberov “ Memoriál Gejzu Princa“. Na ihriskách Družstevnej pri Hornáde, v Krásnej nad Hornádom a Malej Ide naši chlapci obsadili konečné 3.mieto, keď po víťazstve nad výberom VsFZ 2:1, remíze 2:2 s výberom SsFZ prehrali v poslednom stretnutí s výberom ZsFZ 0:3. Zhodnotenie turnaja nám priblížili tréner výberu p. Mário Rovenský a vedúci výberu p. Ivan Konečný.

3.miesto - vyber BFZ

,,Škrt cez rozpočet nám urobili zranenia troch hráčov základnej zostavy, ktorí nám na turnaji výrazne chýbali.  Boli to Michal Hornyák, Alexander Tóth a Ladislav Nagy zo Slovana Bratislava. Nehovorím, že to bol najdôležitejší faktor, ale treba si uvedomiť, že výber BFZ nemá taký silný a široký káder, ako napríklad ZsFZ a SsFZ. Jednako chlapci si na východ republiky doniesli veľmi dobrú športovú formu zo svojich klubov. V prvých dvoch zápasoch podali veľmi dobré výkony,  do hry dali aj dostatok srdca. Mali sme aj trocha športovej smoly, lebo v druhom súboji  proti SsFZ  sme vyrovnávajúci gól na 2:2 dostali tridsať sekúnd pred koncom. Keby sme boli totiž vyhrali, už po druhom dni by sme sa stali víťazmi turnaja. Všetci sme boli z nerozhodného výsledku dosť sklamaní, prejavilo sa to v treťom stretnutí, ktoré sme prehrali so ZsFZ 0:3. Keď však v globále zhodnotím celý turnaj, tak si myslím, že chlapci až na posledný súboj sa ukázali v dobrom svetle. Hrali s nasadením, dôrazne, so srdiečkom,  nemôžem povedal, že by nejaký hráč vyslovene sklamal. Na takomto turnaji skôr ide o individuálne výkony, lebo sa už na ňom vyberali hráči do reprezentácie Slovenska do 15 rokov, ktorá bude mať v septembri prvý zraz. Takže už aj s reprezentačným trénerom Petrom Štefaňákom sme došli k názoru, že minimálne šesť-sedem hráčov z nášho výberu má na to, aby sa objavili v reprezentácii. Pozitívne nás hodnotili aj tréneri z iných výberov, na to môžeme byť hrdí.  Tento turnaj poslúžil hlavne na vytvorenie nového reprezentačného tímu tejto kategórie. Z tých 80 hráčov, ktorí boli na tomto turnaji  v prvej fáze sa vytvorí taká tridsaťpäťka-štyridsiatka mladých futbalistov. Potom prejdú sitom a trénerom ostane k dispozícii okolo 20 hráčov.  Pravda, každý kto zaujme dobrými výkonmi má dvere do tejto reprezentácie otvorené, nič nie je uzavreté.“ To sú slová trénera výberu BFZ Mária Rovenského.

,,Nás môže tešiť, že v rámci individuálneho hodnotenia bol Filip Nagy vyhlásený za najlepšieho defenzívneho hráča celého turnaja. Pri tejto príležitosti si dovolím použiť slová regionálneho trénera  BFZ Rudolfa Nováka, ktoré po poslednom stretnutí povedal našim hráčom. Tak ako sme všetkých prítomných prekvapili v prvom a druhom stretnutí kvalitnou hrou, tak sme si celý dojem pokazili v treťom stretnutí. Celkové zhodnotenie je v kompetencii trénerov, ja ako vedúci môžem povedať, že po organizačnej stránke – ubytovanie a stravovanie v rekreačnom centre Jahodná, kvalita ihrísk, šatne a pod. boli na veľmi dobrej úrovni. Do hry sa zapojili všetci nominovaní hráči, okrem Tomáša Hrebeňa, ktorý v prvý hrací deň ochorel a v podstate dva dni preležal s teplotami v posteli,“ povedal vedúci výpravy Ivan Konečný

Výber BFZ reprezentovali títo hráči:

Plevák, Letenay, Uhrín, Tvaroh /všetci K.Ves /, Sládeček, Méry /o baja Inter /, Orság, Nagy, Antal /všetci Senec /, Jurčík, Giesser, Strelec, Lavrinčík, Polakovič, Stolárik, Valentin, Beko, Hrebeň, Kuruc, Farkaš / všetci Slovan /.

Realizačný tím tvorili:

Regionálny tréner: Rudolf Novák

Tréneri: Mário Rovenský, Walter Rischer

Vedúci výberu: Ivan Konečný

Masér: Marián Mareš

Výsledky:

VsFZ – BFZ 1:2 (0:0), góly: Beko, F. Nagy.

BFZ – SsFZ 2:2 (2:1), Antal, Letenay,

ZsFZ – BFZ 3:0.

Milan Valko, komunikačný manažér BFZ


PARTNERI
 • BSK
  ZSE
  11teamsports
 • FUTBAL SERVIS
  DEMISPORT
  SLOVNAFT
 • GRANDEN
  JAKO
  PANINI