Výber BFZ chlapcov U14 v Belehrade strieborný

Výber BFZ vo vekovej  kategórii U14 ( narodení po 1.1.2002) sa v dňoch  7 – 8.5.2016 zúčastnil  na medzinárodnom futbalovom turnaji ” Trofea Beograda  2016 ″ v metropole Srbska. Okrem našich chlapcov a domáceho výberu Belehradu sa na turnaji predstavili výbery Budapešti, Sarajeva, Ľjubljany a Solúna. Organizátori rozdelili družstvá do dvoch skupín, kde sa hralo systémom každý s každým a podľa umiestnenia v skupine sa v nedeľu odohrali stretnutia o celkové umiestnenie na turnaji. Naši chlapci boli zaradení do A skupiny spoločne s výberom Belehradu a Solúna z Macedónska. Skupinu B tvorili výbery Budapešti, Ľjubljany a Sarajeva. Zápasy v skupinách sa hrali 2×30 min., zápasy o umistnenie 2×35 min. Hralo sa na dvoch vedľa seba , tribúnou oddelených ,novovybudovaných ihriskách s umelým povrchom v peknom prostredí parku na ostrove rieky Ada Ciganlija.

Výber BFZ U14 Belehrad

Hlavný tréner výberu Pavol Sedlák so svojim asistentom Marošom Skovajsom na tento turnaj nominovali nasledovných hráčov: Bratislav Chudík, Peter Čekaňák, Michal Polčic, Bruno Galovič, Adam Palacka, Filip Rácz, Juraj Borčin, Roman Čerepkai, Patrik Bartoš, Oliver Šouc, Adam Tučný, Tomáš Benke, Gabriel Hornyák, Adam Igaz, Adam Obert, Rudolf Božik, Andrej Majtán a Juraj Lacko. Vedúcim družstva bol Pavol Minárik , masér Rudolf Gajdúšek a vedúcim výpravy bol predseda komisie mládeže BFZ Alexander Teleky.

Členovia výpravy sa zišli vo štvrtok 5.5.2016 pri štadione na Pasienkoch a autobusom sa dopravili do Senca , kde boli na jednu noc ubytovaní. Do Belehradu vyrazila výprava kvalitným  autobusom v piatok ráno o 7.30 hod . Do Belehradu sme bez problémov dorazili o 15.00 hod.

Ubytovaní sme boli, spoločne s ostatnými výpravami v  trojhviezdičkovom hoteli REX neďaleko centra a neďaleko miesta zápasov na ktoré sme chodili autobusom asi 4 km. Ubytovanie ako aj stravovanie a ostatné služby boli na dobrej úrovni. Nevyskytli sa žiadne nepredvídané udalosti. Chlapci presne dodržiavali pokyny trénerov a vedúceho družstva. Ich správanie počas cesty v autobuse ako aj po ubytovaní  v hotely bolo bezproblémové a príkladné. Bolo cítiť  kvalitnú prácu trénerov v kluboch.

 

Belehrad – Bratislava  1:2 (1:1)

Na prvý zápas sme nastúpili v sobotu o 11.30 hod. proti výberu Belehradu. Po odohratí hymien obidvoch štátov, tak ako pred každým zápasom,  sme začali dobre a nebojácne. V celom zápase  chlapci podali veľmi dobrý technický a bojovný výkon, vynikali prehľadom pri riešení herných situácií a bojovnosťou v osobných súbojoch v čom jednoznačne prevýšili súpera. Do 11 minúty sme mali prevahu ,ale bez jej gólového efektu. Naopak , súper nám strelil gól po ojedinelej samostatnej akcii  z jeho ľavej strany. Potom belehradčania na 10 minút prebrali iniciatívu, ale ich náporu sme odolali rozumnou hrou v strede poľa a v 21 minúte sa ocitol pred brankárom domácich Patrik Bartoš, ale nepodarilo sa mu ho prekonať. To sa však podarilo v 30 minúte Romanovi Čerepkaiovi peknou strelou do rohu súperovej brány.Polčas sa skončil 1:1

V druhom polčase sme mali viac z hry a pokračovali  v dobrom výkone všetkých hráčov, čo sa prejavilo v 25 minúte gólom  Ruda Božika , ktorý bol víťazný. V stretnutí sa vystriedali všetci hráči okrem barnkára Chudíka. Konečný výsledok 1:2

 

Solún  – Bratislava   0:1  (0:0)

 

Proti Solúnu sme nastúpil o 30 minút po  ukončení zápasu s Belehradom. Začiatok zápasu tak mal úplne opačný priebeh ako proti Belehradu. Súper si svojimi rýchlimi útokmi vypracoval viac nebezpečných situácií z ktorých sa mu ale nepodarilo skórovať aj vďaku výbornému výkonu nášho brankára Braňa Chudíka, ktorý bol v tomto stretnutí našim najlepším hráčom. Naša hra v poli sa postupne zlepšovala a ku koncu polčasu sme hrali už to čo v prvom zápase. Polčas sa skončil 0:0.

Do 13 minúty druhého polčasu sme pokračovali v hre z konca prvého polčasu a boli lepším mužstvom a nastrelili pravú tyč súperovej bránky. Potom však opäť prišli rýchle útoky súpera pri ktorých sa vyznamenal náš brankár a mali sme aj trochu športového šťastia. V 17 minúte strelil víťazný gól Roman  Čerepkai. Do konca zápasu sa na výsledku nič nezmenilo a tým sme vyhrali skupinu A a postúpili do finále.

V zápase sa vystriedali všetci hráči tentoraz okrem brankára Benkeho.

V skupine B vyhrala Budapešť obidva zápasy  po 5:0 a jasne sa stala víťazom tejto skupiny a našim súperom vo finále.

 

Finálový zápas

 

Budapešť – Bratislava 2:0 (1:0)

 

          V tomto zápase súper bol jednoznačne lepší, rýchlejší v strede poľa vinikal kombinačne a  bol dôraznejší. Našim sa nedarili kombinácie, prihrávky boli nepresné a prehrávali sme aj osobné súboje, čo sa v prechádzajúcich stretnutiach tak často nestávalo. Opäť veľmi dobre s prehľadom, aj napriek dvom obdržaným gólom, zachytal Braňo Chudík. Prvý gól sme dostali po zlom  spracovaní vysokej lopty v strede obrany na hranici 16-ky a neubránení súperovi  sa pretlačiť k odrazenej lopte. Polčas 0:1

Ani prestriedanie hráčov v druhom polčase nepomohlo a obraz hry sa nezmenil. Hráči Budapešti boli lepší a mali stálu prevahu. Z nej  po rýchlom útoku po pravom krídle bol ich hráč faulovaný v pokutovom území. Lopta z nariadeného pokutového kopu, aj keď sa lopty náš brankár dotkol skončila v sieti.

Zápas, proti v tomto stretnutí lepšiemu súperovi, sme dohrali v rámci náročného týždenného programu výberu U14 so cťou a nedovolili sme mu viac skórovať.

Konečný výsledok  2:0 .

Víťazom sa stalo družstvo Budapešti. Na slávnostnom ukončení turnaja a bolo dekorované zlatými medailami, družstvo Bratislavy striebornými medailami a Belehrad bronzovými medailami. Za najlepšie brankára turnaja bol vyhlásený naš Braňo Chudík. Z družstva Budapešti bol vyhlásený najlepší hráč turnaja a najlepší strelec turnaja. Zápasy s prehľadom a veľmi dobre viedli domáci rozhodcovia a rozhodkyne,

Výprava sa vrátila do Bratislavy  v nedeľu o 0.30 hod. po polnoci.

Poďakovanie patrí usporiadateľom tohoto kvaliného turnaja za možnosť sa  ho zúčastniť, za bezchybnú organizáciu, kvalitné ubytovanie a stravovanie ako aj umožnenie návštevy ligového stretnutia na štadióne Partizánu Belehrad.

Hlavné poďakovanie však patrí hráčom a realizačnému teamu za odvedenú úspešnú reprezentáciu nie len Bratislavského futbalového zväzu ale aj celého Slovenska.


PARTNERI
 • BSK
  ZSE
  11teamsports
 • FUTBAL SERVIS
  DEMISPORT
  SLOVNAFT
 • GRANDEN
  JAKO
  PANINI