VYŠLA KNIHA LEGENDÁRNÉHO BRANKÁRA ŠÁÁÁÁŇO VENCEL

Alexander Vencel st. – príbeh legendárneho brankára bratislavského Slovana i československej reprezentácie – práve vyšiel knižne pod výstižným názvom ŠÁÁÁÁŇO Vencel. Vo štvrtok túto publikáciu z edície Športové legendy pokrstili v NTC v Bratislave za účasti jeho mnohých bývalých spoluhráčov zo Slovana, ale aj rivalov, ktorými boli Ivo Viktor, Jozef Adamec či Ladislav Jurkemik.

krst-knihy-vencel-12

,,Mám už nejaký svoj vek, ale ešte stále trocha čistú hlavu. Takže si možno spomeniem aj na veci, ktoré sú už dávno zabudnuté. Môj archív je taký bohatý a široký, že by sme určite boli napísali aj tri knihy,“ s úsmevom poznamenal A. Vencel, víťaz PVP v roku 1969, majster Európy z roku 1976, účastník MS 1970 a trojnásobný majster Československa. Knihu pokrstili špeciálnými rukavicami od bývalého prezidenta UEFA Michela Platiniho, ktoré priniesol Vencelov dlhoročný brankársky konkurent i reprezentačný parťák Ivo Viktor. Okrem neho krstnými otcami boli aj Šaňovi dvaja synovia, Alexander ml. a Stanislav. ,,Bol to brankár, ktorý nemal slabinu,“ pochválil A. Vencela jeho parťák I. Viktor. Kniha je návratom v čase, keď bol  Vencel st. miláčikom Tehelného poľa.

krst-knihy-vencel-6

Na krste boli aj generálny sekretár SFZ Jozef Kliment, predseda BFZ Juraj Jánošík a sekretár BFZ Ján Farbula. ,,Som veľmi rád, že na tejto nádhernej akcii sa zišlo toľko veľa skvelých osobností slovenského a československého futbalu a ďalší významní ľudia. Šaňo Vencel bol vynikajúci brankár svetových kvalít, zároveň je to skvelý človek, skutočný džentlmen, ktorého pravidelne v mene BFZ pozývame na rôzne akcie. Svojou účasťou ich vždy veľmi spestrí, je to aj pre nás mladšiu generáciu česť, že takýto človek chodí medzi nás. Je to veľká osobnosť , pritom veľmi skromný človek, ľudský, je to niečo unikátne. Všetká česť a uznanie patrí aj autorom knižky Tomášovi Čermákovi a Júliusovi Ševčíkovi za to, že aj takýmto spôsobom propagujú futbal a každý hráč by si mal povinne prečítať túto knižku. Som nesmierne rád, že na tomto krste sa zúčastnil aj skvelý brankár Ivo Viktor. Hoci so Šaňom Vencelom boli konkurentmi, vždy skvele vychádzali a toto priateľstvo medzi nimi vydržalo až doteraz. Sú to výnimočné osobnosti a skvelí ľudia,“ povedal Juraj Jánošík.

Milan Valko, manažér komunikácie BFZ


PARTNERI
 • BSK
  ZSE
  11teamsports
 • FUTBAL SERVIS
  DEMISPORT
  SLOVNAFT
 • GRANDEN
  JAKO
  PANINI