ÚRADNÁ SPRÁVA Č.18 ZO DŇA 01.11.2019

Sekretariát

Sekretariát oznamuje zmenu v RS na súťažný ročník 2019/2020

JUDr. Marek Špaček: predseda OK BFZ tel: 0911 / 227 207 , email: marek.spacek@hotmail.com

Sekretariát BFZ oznamuje, že ponúka na predaj pamätnicu BFZ . Cena jedného výtlačku je 25€. Bližšie informácie k predaju Vám podá vedúci sekretár BFZ p. Ján Farbula ( 0903/ 718 450).

Športovo – technická komisia

Emailová adresa ŠTK BFZ na komunikáciu s klubmi:

email ŠTK: stk@futbalbfz.sk

Oznamuje:

BFZ organizuje ZT seniorov a dorastu so začiatkom v januári 2020. Termín uzávierky prihlášok je 15.11.2019. FK budú rozdelené do skupín podľa prihlášok a počtu družstiev.

Schvaľuje:

TIPOS III.liga:

11.kolo Inter – Bernolákovo 6.11. o 17:00

U19:

14.kolo Zohor – FC Petržalka “B” 30.10. o 13:00

U17:

14.kolo Pezinok – Domino “B” 31.10. o 14:30

15.kolo IMAS – Jarovce “B” 10.11. o 13:00

Disciplinárna komisia

Vylúčení po ČK. Disciplinárna sankcia (DS) – nepodmienečné pozastavenie výkonu športu, podľa čl. 9/2b2 DP:.

U.č.167: Samuel Kňažek 1302314 (FK Rača Bratislava, S3BA), vylúčený za HNS, zabránenie dosiahnutia gólu zakázanou hrou rukou na bránkovej čiare, podľa 46/1a DP. DS ­- pozastavenie výkonu športu na 1 stretnutie, podľa čl.46/2 DP, od 28.10.2019.

U.č.168: Branislav Batka 1304954 (FK Rača Bratislava, SD3R), vylúčený za kopnutie súpera nadmernou silou kolíkmi do lýtka v súboji o loptu, podľa 45/1 DP. DS ­- pozastavenie výkonu športu na 2 stretnutia, podľa čl.45/2a DP, od 28.10.2019.

Vylúčení po 2. ŽK. DS – nepodmienečné pozastavenie výkonu športu na 1 súťažné stretnutie, podľa čl. 9/2b2 DP a čl. 37/3 DP:

U.č.169: Adrian Obala  1201914  (TJ Veľké Leváre, S4BA) , od 28.10.2019.

U.č.170: Filip Novotný  1343075  (ŠK Bernolákovo, SD3R) , od 28.10.2019.

U.č.171: Lukáš Blaščák  1356371  (ŠK Svätý Jur, MD3R A) , od 28.10.2019.

U.č.172: Patrik Horvát  1360006  (PŠC Pezinok, MD3R A) , od 28.10.2019.

Disciplinárna sankcia po 5. ŽK – nepodmienečné pozastavenie výkonu športu na 1  stretnutie, podľa čl. 37/5 DP:   

U.č.173: Michal Vozár  1155477 (OŠK Slovenský Grob, S4BA), od 28.10.2019.

U.č.174: Jaroslav Hanko  1251698 (ŠK Svätý Jur, S4BA), od 28.10.2019.

U.č.175: Marian Imriška  1306810 (FK Rača Bratislava, SD3R), od 28.10.2019.

U.č.176: Ivan Doroshenko  1383210 (NMŠK 1922 Bratislava, MD3R A), od 27.10.2019. .

Disciplinárne sankcie za ďalšie priestupky:

U.č.177: Miroslav Karhan 1079072 (ŠK Báhoň – tréner, S3BA). Po obdržaní 2 ŽK v technickej zóne a následne ČK v stretnutí 13. kola FC Malacky – ŠK Báhoň sa správal hrubo nešportovo, vyhrážanie rozhodcovi na hracej ploche, podľa 48/1c. DS – pozastavenie výkonu funkcie na 2 týždne, podľa čl. 48/2b DP, ktoré začne plynúť po vykonaní sankcie – 1. súťažné stretnutie po 2 ŽK, podľa 37/3 DP, od 28.10.2019 .

U.č.178: Roman Csőlle 1249618 (SFC  Kalinkovo, S3BA). Berie na vedomie stanovisko menovaného k U.č.163 a za surovú hru – (kopnutie súpera nadmernou silou do oblasti hrudníka v neprerušenej hre bez možnosti hrať s loptou – bez zranenia súpera) v stretnutí 12. kola S3BA medzi SFC Kalinkovo – OFK Dunajská Lužná, konaného dňa 20.10.2019, podľa čl. 45/1 DP ukladá DS – pozastavenie výkonu športu na 3 súťažné stretnutia, podľa čl. 45/2a DP od 21.10.2019.

U.č.179: SFC Kalinkovo, S3BA. Berie na vedomie duplicitné stanovisko Romana Csőlleho v ISSF – vyriešené v U.č.178.

U.č.180: ŠK Bernolákovo, SD3R. Na základe Zápisu o stretnutí žiada klub o stanovisko a predloženie spôsobu vysporiadania škody na štadióne v Pezinku ( vylomené dvere, poškodené pánty na dverách kabíny a poškodený drevený obklad na stene kabíny hostí), po stretnutí 13. kola SD3R PŠC Pezinok – ŠK Bernolákovo, do 5.11.2019.

U.č.181: ŠK Bernolákovo, SD3R. Berie na vedomie námietku klubu o zrušenie ČK lekárovi Igorovi Luljakovi, ktorý nebol prítomný na stretnutí. Podľa vedenia klubu sa na lavičke náhradníkov nachádzal Jozef Matula. Predbežným ochranným opatrením pozastavuje Jozefovi Matulovi výkon funkcie podľa čl. 43/2a, 4 DP, od 28.10.2019 až do rozhodnutia DK.

U.č.182: ŠK Bernolákovo SD3R. Začína disciplinárne konanie voči klubu za nesprávne údaje v ZoS a za vylúčenie člena realizačného tímu Jozefa Matulu z TZ ( hrubá urážka asistenta rozhodcu ) v stretnutí PŠC Pezinok – ŠK Bernolákovo, dňa 27.10.2019 a žiada klub a menovaného o písomné vyjadrenie v termíne do 5.11.2019.

U.č.183: FK Rača Bratislava, S3BA. Berie na vedomie podnet na disciplinárnu komisiu prostredníctvom ISSF na hráča FK Most pri Bratislave Martina Jurašku. Oznamuje klubu, že všetky podania súvisiace s výkonom rozhodcu sa adresujú na príslušnú športovo-technickú komisiu / viď Rozpis súťaží vo futbale BFZ, bod 8/6 /.

Odvolanie proti rozhodnutiu Disciplinárnej komisie BFZ (okrem rozhodnutí podľa čl. 37/3, čl. 5 alebo  čl. 8 DP) sa podáva na Disciplinárnu komisiu BFZ, v lehote do siedmich dní odo dňa oznámenia rozhodnutia Disciplinárnej komisie BFZ (čl. 84 ods. 1 DP).

Matrika

Znenie Registračného a prestupového poriadku SFZ /RaPP/, schválené VV SFZ dňa 18. júna 2019 nájdete na stránkach www.futbalsfz.sk/legislativa-predpisy-sfz-poriadky, bfz.futbalnet.sk a www.futbalbfz.sk /dokumenty/.

Zmeny a doplnenia Registračného a prestupového poriadku SFZ (schválené VV SFZ dňa 18. júna 2019):

Článok 19/2 – Registračné obdobia.

Žiadosť o prestup amatéra sa podáva v registračných obdobiach a to:

a) od 26.06. do 15.07. kalendárneho roka (letné registračné obdobie bez obmedzenia),

b) od 01.07. do 30.09. kalendárneho roka (letné registračné obdobie s obmedzením),

c) od 01.07. do 30.09. kalendárneho roka (letné registračné obdobie zo zahraničia),

d) od 01.01. do 31.03. kalendárneho roka (zimné registračné obdobie s obmedzením),

e) od 01.01. do 31.03. kalendárneho roka (zimné registračné obdobie zo zahraničia).

Oznamujeme FK, že termín prestupu amatéra bez obmedzenia skončil dňom 15.7. 2019. Prestup amatéra s obmedzením skončil dňom 30.9.2019, najbližší termín je od 1.1.2020 do 31.3.2020.                         

Odstupné za prestup amatéra bez obmedzenia /čl. 37 RaPP/ sa stanovuje podľa stupňa súťaže, z ktorého hráč prestupuje a do ktorého hráč smeruje a podľa veku hráča, ktorý hráč dosiahne v súťažnom ročníku, počas ktorého prestupuje.

Odstupné za hráča podľa článku 37a až 37c sa uhrádza prostredníctvom mesačnej zbernej faktúry na účet SFZ – viď čl. 37/4. Kompletný návod na použitie nájdete aj na: www.futbalsfz.sk/issf-platobne-predpisy.

V  ISSF v elektronickej podateľni v zložke Registrácia hráča je doplnená Žiadosť o dočasnú registráciu hráča. Táto nová žiadosť bola zriadená za účelom vykonania  zmeny registrácie hráča podľa článku 15 ods. 6 RaPP, ktorá platí pre ročník 2019/2020. Žiadame klubových ISSF manažérov, aby využívali aj žiadosť o dočasnú registráciu hráča.

V ISSF je zavedená aj novinka elektronické registračné preukazy(ERP). ERP majú platnosť 2 roky.

Komisia mládeže

a/ Oznamujeme funkcionárom a trénerom mládežníckych družstiev, že i v tomto ročníku 2019/2020 organizuje KM BFZ Zimnú halovú ligu starších a mladších  žiakov. Zimná halová liga bude organizovaná obdobným spôsobom, ako v  predchádzajúcom ročníku 2018/2019.

Vekové kategórie:

starší žiaci: ročník 2005 a mladší,

mladší žiaci: ročník 2007 a mladší.

Miesto konania:

Starší žiaci:športová hala Lekárskej fakulty Mlynská dolina Bratislava,

Mladší žiaci: telocvičňa SOS Na Pántoch 9 Bratislava-Rača.

Predbežné termíny jednotlivých 7 kôl:

Starší žiaci – 8.12.2019, 15.12.2019, 12.1., 19.1., 26.1., 2.2. a 9.2.2020 /nedeľa/.

Mladší žiaci– 7.12.2019, 14.12.2019, 11.1., 18.1., 25.1., 1.2. a 8.2.2020 /sobota/.

Prihlásiť družstvo je potrebné cez ISSF manažéra, alebo prihlášku nájdete aj na stránke https://www.futbalbfz.sk/ – ŠTK/KM a vyplnenú prihlášku pošlite na mail: pavel.prikopa@futbalsfz.sk . Prihlášku zatiaľ poslali tieto družstvá – starší žiaci: MFK Záh. Bystrica, Slovan Modra, ŠK Šenkvice/3/. Mladší žiaci: TJ Rovinka „A“ a „B“, Slovan Modra, ŠK Šenkvice, ŠK N. Dedinka /5/. Termín uzávierky prihlášok je do 10.11.2019. FK budú rozdelené do skupín podľa prihlášok a počtu družstiev. 

Finálová časť ZHL BFZ je plánovaná dňa 22.2.2020 /sobota/ v Domu športu, Junácka 6, Bratislava.

b/ súťaž PMD U8 – nezaslané výsledky turnaj T4

sk.A – FKM Karlová Ves

sk.I – MŠK Senec

KM žiada uvedené kluby, aby urýchlene zaslali výsledky ( aj polčasové a strelcov gólov ) na mailové adresy: pavel.prikopa@futbalsfz.sk , konecny58@centrum.sk

c/ súťaž PRPK – kontumácia stretnutia

KM kontumuje stretnutie 8. kola ŠK Svätý Jur A – GFC Grinava 1923 v súlade so SP SFZ čl.82/ d, g – spôsobenie nedohratia stretnutia ( pokles hráčov pod 6 ). Výsledok 13:0 v prospech GFC Grinava ponecháva v platnosti. GFC Grinave bude do mesačnej zbernej faktúry zahrnutá poriadková pokuta 50,- € ( RS BFZ čl.3.5 ).

Komisia rozhodcov a delegátov

Oznamuje termíny zimných doškoľovacích seminárov: 16.2.2020 (Bratislava) seminár delegátov, 29.2.-1.3.2020 (Senec) seminár rozhodcov.

Seminár frekventantov programu Talent – Mentor BFZ sa uskutoční 16.-17.11.2019 v centre X-BIONIC Sphere v Šamoríne.

Upozorňuje rozhodcov, že v zápisoch o stretnutí je už možné (a nutné, ak sa taký prípad vyskytne), uvádzať pri menách členov realizačného tímu aj druh OT a časový údaj. Povinnosť charakterizovať priestupok v zázname rozhodcu ostáva nezmenená.

Nedostatky v zápisoch o stretnutí:

M.Vašš – charakteristika priestupku, za ktorý udelil hráčovi OT-ŽK, nemá oporu v PF;

M.Kardelis – nepresný popis priestupku hráča, ktorému udelil OT-ŽK;

M.Fischer – chýbajúca minutáž pri udelení OT-ŽK členovi realizačného tímu.

Pozýva na zasadnutie dňa 8.11. o 17.30 L. Tománka a o 17.45 A. Darleu a M. Ďurča.

Ospravedlnenia: Triskal 9.11.; Hádek 9.11.; Henček 15.-17.11.; Truchlý 10.11.

Trénersko – metodická komisia

Úsek mládeže:

N O M I N Á C I A hráčov výberu BFZ U-14 (nar. po 1.1.2006)
na MT Triangel (Szekesfehervar, Maďarsko) 6.11.2019

Hráči:

FK Inter Bratislava (5): Dominik STRATOV, David JENČO, Jonáš JAVORSKÝ, Jakub MIKITA, Samuel SIVÁK

SDM Domino (5): Tomáš MIKLOVIČ, Kevin DOAN ANH, Michal ŠŤASTNÝ, Ján KŠIŇAN, Michal ŠAULIČ

FKM Karlova Ves (4): Marek POBIJAK, Marek BRACHTL, Matej ĎURICA, Kerim ELEZI

FC Petržalka (3): Martin HRONSKÝ, Max COMPAGNON, David LIPKA

Náhradníci:

SDM Domino (2): Samuel KOŠŤÁL, Martin MURGAŠ

MŠK Senec (2): Roman SZALAI, Patrik BADINSKÝ

FK Karlova Ves (1): Timotej SMREČANSKÝ

FK Rača (1): Viliam ALMÁŠI

FK Inter Bratislava (1): Mário GBELSKÝ

FC Slovan Modra (1): Šimon HELD

RT :

Vedúci tréner : Eduard VILČINSKÝ

Tréneri : Maroš SKOVAJSA, Peter BALÁŽ

Vedúci: Peter BALÁŽ

Lekár: František ŽÁK

Výstroj hráčov : kopačky, chrániče, hygienické potreby, karta poistenca, cestovný pas

Zraz nominovaných hráčov je v stredu 6.11.2019 o 06:45 hod. – Štadión Pasienky (vchod od OC Polus).Ukončenie zrazu bude cca o 17:00 na mieste zrazu. Prípadné ospravedlnenia je potrebné hlásiť na t.č.: M. Skovajsa – 0902 658 530.

N O M I N Á C I A hráčov výberu BFZ U-13 (nar. po 1.1.2007)
na MT Triangel (Szekesfehervar, Maďarsko) 6.11.2019

Hráči:

FC Petržalka (4): Adam ĎURDÍK, Adam MOZOLA, Samuel HANÚSEK, Maxim MESZÁR

FKM Karlova Ves (3): Arsenij REZNIČENKO, Oskar OLLE, Alex KOTÚČEK

FK Inter Bratislava (3): Jakub KARUL, Benjamin SALAJ, Filip ONDRUŠ

SDM Domino (2): Lukáš KOVÁČ, Dávid MLYNARČÍK

MŠK Senec (1): Samuel MAGYAR

PSČ Pezinok (1): František SOMOROVSKÝ

PFA ŠTK Šamorín (1): Kristián SZELEPCSÉNYI

ŠK Tomášov (1): Bálint KIRETH

MFK Záhorská Bystrica (1): Tomáš HORÁK

FC IMAS (1): Lucas BENKOVSKÝ

Náhradníci:

PŠC Pezinok (2): Matúš SULAN, Adam ŠPAČINSKÝ

NMŠK 1922 Bratislava (1): Lukáš ĎURÁK

ŠK Nová Dedinka (1): Jaroslav VADOVIČ

FK Inter Bratislava (1): Rostyslav KOROL

MŠK Senec (1): Tomáš CHMURA

FK Rača (1): Jakub BRŇÁK

SDM Domino (1): Matyás PÓŠFAY

RT :

Vedúci tréner : Eduard VILČINSKÝ

Tréneri : Michal POLČIC, Peter MOKRÝ

Vedúci: Peter MOKRÝ

Lekár: František ŽÁK

Výstroj hráčov : kopačky, chrániče, hygienické potreby, karta poistenca, cestovný pas

Zraz nominovaných hráčov je v stredu 6.11.2019 o 06:45 hod. – Štadión Pasienky (vchod od OC Polus).Ukončenie zrazu bude cca o 17:00 na mieste zrazu. Prípadné ospravedlnenia je potrebné hlásiť na t.č.: M. Polčic – 0911 499 144.

Plán akcií BFZ na 2.polrok 2019

Dátum Akcia Kategória
November:
06.11.2019 TU – Triangel U13,U14 Székesfehervár BFZ U13,U14 bez FA
24.11.2019 HSM SFZ – TU základné kolo U13 Kluby BFZ U13
28.11.2019 KZ – BFZ U13 (TJ) BFZ U13
30.11.2019 TU – MT BFZ U13 Bratislava Cup BFZ U13
01.12.2019 HSM SFZ – TU základné kolo U15 Kluby BFZ U15


PARTNERI
  • BSK
    ZSE
    TIPOS
  • JAKO
    VINO LEVICE
    DEMISPORT
    TOP 4
    FUTBAL SERVIS
    SLOVNAFT
    ROYAL BUS TRAVEL
    MATEP
    EAV
    QI gold