ÚRADNÁ SPRÁVA Č.51 ZO DŇA 03.07.2020

Sekretariát

Sekretariát BFZ oznamuje všetkým R a D BFZ, ObFZ Bratislava – mesto a Bratislava – vidiek, ktorým končí platnosť registračných preukazov v najbližších dňoch, že o nový RP môžu požiadať vo vlastnom profile v ISSF systéme. V elektronickej podateľni je sekcia „ Žiadosť o vydanie registračného preukazu sám pre seba. Kliknutím na túto sekciu sa vám otvorí váš osobný profil, v prípade že chcete zmeniť fotografiu, kliknete na možnosť nahrať fotografiu“ a vpravo pod fotografiou kliknete na zaslať žiadosť. Po chvíli vám príde odpoveď . vaša žiadosť bola zaevidovaná. Týmto je vyžiadaný nový RP.

Sekretariát BFZ oznamuje všetkým zástupcom FK, ktorí svoje družstvá prihlásili do súťaží III.liga BFZ a IV.liga BFZ, že štartovný vklad im bol zahrnutý do mesačnej zbernej faktúry v ISSF systéme.

Sekretariát BFZ oznamuje, že zaradenie družstiev do súťaží podlieha schváleniu VV BFZ. Najbližšie zasadnutie sa bude konať 13.07.2020.

Sekretariát BFZ opätovne vyzýva všetkých zástupcov FK v súťažiach BFZ, aby do termínu 10.07.2020 skontrolovali údaje štatutárnych zástupcov v ISSF systéme a prípadné zmeny a doplnenia nahlásili na sekretariát BFZ. Tieto údaje  budú zakomponované do adresára BFZ pre súťažný ročník 2020/2021.

Sekretariát BFZ oznamuje, že od 01.07.2020 vykonáva funkciu sekretára BFZ miesto p. Pavla Príkopu p. Gabriela Cabadajová, email: gabriela.cabadajova@futbalsfz.sk

Športovo – technická komisia

Emailová adresa ŠTK BFZ na komunikáciu s klubmi:

email ŠTK: stk@futbalbfz.sk

Termín začiatku súťaží je naplánovaný na 8-9.8.2020 v kategórii seniorov a dorastu a v termíne 22-23.08.2020 v kategórii žiakov v zmysle schválenej termínovej listiny pre súťažný ročník 2020/2021. Zmena môže nastať v prípade, že štátne orgány rozhodnú v prípade opatrení ohľadne koronavírusu inak.

Matrika

Informácia pre FK:

Vzhľadom na predĺženie súťažného ročníka 2019/2020 (pokračovanie súťaží I. a II.ligy dospelých aj v júli 2020) sa taktiež v súvislosti s tým udiali zmeny aj v ISSF a to následovne:
1.Platnosť členského poplatku sa všetkým členom automaticky predĺžila do 17.07.2020.
2.Transféry, ktoré sú viazané na aktuálny ročník (prestup s obmedzením, striedavý štart) sa v tomto ročníku nedajú zadať. Požiadať o takýto transfér bude možné najskôr od 18.7.2020.

Znenie Registračného a prestupového poriadku SFZ /RaPP/, schválené VV SFZ dňa 18. júna 2019 nájdete na stránkach www.futbalsfz.sk/legislativa-predpisy-sfz-poriadky, bfz.futbalnet.sk a www.futbalbfz.sk /dokumenty/.

Zmeny a doplnenia Registračného a prestupového poriadku SFZ (schválené VV SFZ dňa 18. júna 2019):

Článok 19/2 – Registračné obdobia.

Žiadosť o prestup amatéra sa podáva v registračných obdobiach ato:

a) od 26.06. do 15.07. kalendárneho roka (letné registračné obdobie bez obmedzenia),

b) od 01.07. do 30.09. kalendárneho roka (letné registračné obdobie s obmedzením),

c) od 01.07. do 30.09. kalendárneho roka (letné registračné obdobie zo zahraničia),

d) od 01.01. do 31.03. kalendárneho roka (zimné registračné obdobie s obmedzením),

e) od 01.01. do 31.03. kalendárneho roka (zimné registračné obdobie zo zahraničia).

Oznamujeme FK, že nový termín prestupu amatéra bez obmedzenia začína dňom 26.6. 2020 a prestup amatéra s obmedzením začína dňom 1.7.2020.

Odstupné za prestup amatéra bez obmedzenia /čl. 37 RaPP/ sa stanovuje podľa stupňa súťaže, z ktorého hráč prestupuje a do ktorého hráč smeruje a podľa veku hráča, ktorý hráč dosiahne v súťažnom ročníku, počas ktorého prestupuje.

Odstupné za hráča podľa článku 37a až 37c sa uhrádza prostredníctvom mesačnej zbernej faktúry na účet SFZ – viď čl. 37/4. Kompletný návod na použitie nájdete aj na: www.futbalsfz.sk/issf-platobne-predpisy.

V  ISSF v elektronickej podateľni v zložke Registrácia hráča je doplnená Žiadosť o dočasnú registráciu hráča. Táto nová žiadosť bola zriadená za účelom vykonania  zmeny registrácie hráča podľa článku 15 ods. 6 RaPP. Žiadame klubových ISSF manažérov, aby využívali okrem žiadosti o preregistráciu hráča aj žiadosť o dočasnú registráciu hráča.

VISSF je zavedená žiadosť o elektronický registračný preukaz hráča (ERP). ERP má platnosť 2 roky.

Komisia mládeže

a/ nový súťažný ročník 2020/2021 – kategória prípravky

KM BFZ oznamuje FK, že pre nový súťažný ročník 2020/2021 sú v ISSF vytvorené nasledujúce súťaže prípraviek BFZ:

U11 PMA1, U10 PMB1, U9 PMC1 ( tzv. trojičky hrajú v jeden hrací deň po sebe )

U11 PMA2, U10 PMB2  ( tzv. dvojičky hrajú v jeden hrací deň po sebe )

U11 PMA3 ( samostatná súťaž pre FK ObFZ BA mesto )

U11 PRMA ( samostatná súťaž pre FK okres Malacky )

U11 PRPK ( samostatná súťaž pre FK okres Pezinok )

U11 PRSC ( samostatná súťaž pre FK okres Senec )

U9 PMC2 ( samostatná súťaž pre kategóriu U9 )

U8 PMD ( hrá sa v skupinách turnajovým spôsobom )

b/ prihlášky do jednotlivých súťaží :

Prihlášky do jednotlivých súťaží prípraviek BFZ sa podávajú elektronicky cez ISSF na ŠTK BFZ do 10.7.2020. Zaradenie družstiev do jednotlivých súťaží ako aj termínová listina podliehajú schváleniu VV BFZ.

c/ veková úroveň ( validácia ) pre jednotlivé kategórie :

U11 /1.1. 2010 a mladší/: chlapci od U6 do U11

dievčatá od U6 do U13

U10 /1.1. 2011 a mladší/: chlapci od U6 do U10

dievčatá od U6 do U12

U9 /1.1. 2012 a mladší/: chlapci od U6 do U9

dievčatá od U6 do U11

U8 /1.1. 2013 a mladší/: chlapci od U6 do U8

dievčatá od U6 do U10

d/ evidencia doteraz prihlásených družstiev :

súťaž PMA1 U11, PMB1 U10, PMC1 U9 /trojička/

FA Lafranconi FTVŠ UK Bratislava

Futbalový klub mládeže Devínska Nová Ves

FK Dúbravka

FKM Stupava

FK Slovan Ivanka pri Dunaji

ŠK Vrakuňa

ŠK Bernolákovo

FK Vajnory

MŠK Iskra Petržalka

TJ Malinovo

NŠK 1920 „A“

NŠK 1920 „B“

FKP Bratislava

ŠK Žolík Malacky

FC ŠTK 1914 Šamorín

súťaž PMA2 U11, PMB2 U10 /dvojička/

TJ Rovinka

FK Lamač

TJ Jarovce

súťaž PMA3 U11

SDM Domino B

ŠK Vrakuňa B

MFK Rusovce

SDM Domino C

FK Rača B

FK Rača C

súťaž PRMA U11 ( Malacky )

TJ Veľké Leváre

ŠK Závod

ŠK Lozorno

ŠK Záhoran Jakubov

ŠK Gajary

FK Jablonové

FC IMAS

OFK Vysoká pri Morave

OŠK Láb

FK v Sološnici

ŠK Žolík Malacky „B“

súťaž PRPK U11 ( Pezinok )

ŠK Svätý Jur A

ŠK Svätý Jur B

FK Karpaty Limbach

TJ Slovan Vištuk

FK Cinemax Doľany

FC Slovan Modra

FC Družstevník Budmerice

ŠK Šenkvice

ŠK Báhoň

CFK Pezinok – Cajla

TJ Slovan Viničné

súťaž PRSC U11 ( Senec )

Senec Football Academy

ŠKO Miloslavov

FK Slovan Most pri Bratislave

ŠK Nová Dedinka

OŠK Chorvátsky Grob

MŠK Kráľová pri Senci

ŠK Danubia Hrubý Šúr

ŠK Atletiko Zálesie

ŠK Kaplna

súťaž PMC2 U9 ( samostatná súťaž pre kategóriu U9 )

ŠK Svätý Jur

FK Karpaty Limbach

ŠKO Miloslavov

ŠK Lozorno

FK Dúbravka B

FK Slovan Most pri Bratislave

FK Borinka

ŠK Gajary

ŠK Igram

ŠK Nová Dedinka

FC Slovan Modra

MŠK Kráľová pri Senci

ŠK Atletiko Zálesie

turnajová súťaž PMD U8

FKM Karlová Ves

Senec Football Academy

FK Karpaty Limbach

ŠK Závod

TJ Záhoran Jakubov

FK Dúbravka

FKM Stupava A

FKM Stupava B

FK Slovan Ivanka pri Dunaji

SDM Domino Bratislava

ŠK Bernolákovo

ŠK Igram

FC Petržalka

ŠK Nová Dedinka

MŠK Iskra Petržalka

MFK Záhorská Bystrica

TJ Záhoran Kostolište

TJ Rovinka

FC IMAS

NŠK 1920 Bratislava

OŠK Chorvátsky Grob

FKP Bratislava

Lokomotíva Dev. N. Ves „A“

Lokomotíva Dev. N. Ves „B“

FK Lamač

ŠK Žolík Malacky

FK Inter Bratislava

OŠK Plavecký Štvrtok

MŠK Kráľová pri Senci

OFK Vysoká pri Morave

FK Rača Bratislava

TJ Slovan Viničné

FC ŠTK 1914 Šamorín

ŠK Tomášov

Komisia rozhodcov a delegátov

Nominačné listiny rozhodcov a delegátov BFZ schválené na zasadnutí VV BFZ dňa 29.6.2020.

Rozhodcovia BFZ: David Bláha, Erik Bogdáň, Mário Bohun, Milan Brody, Peter Cvengroš, Ľubomír Čižmár, Marcel Dúbravec, Daniel Dujava, Martin Ďurčo, Marek Farkaš, Marian Fischer, Andrej Gosiorovský, Martin Hajnala, Rastislav Hádek, Igor Harajbič, Peter Hegedüs, Róbert Henček, Radovan Hudy, Peter Ježík, Ivan Kachnič, Milan Kardelis, Dušan Klúčik, Daniel Kožuch, Mária Krčová, Miloš Lalo, Richard Malovec, Roderik Malovec, Peter Martinkovič, Viktor Martiš, Marianna Orlíková, Peter Pati Nagy, Petra Pavlíková, Pavol Piatka, Ľuboslav Polakovič, Marko Polák, Tomáš Ralbovský, Lukáš Sabela, Tomáš Srna, Peter Szakáll, Richard Šafárik, Peter Štepanovský, Rastislav Tanglmayer, Lukáš Tománek, Štefan Tramita, James Triskal, Marek Uram, Juraj Valko, Štefan Vasilenko, Marián Vašš, Michal Volek.

Delegáti BFZ: Peter Bóllo, Adrián Darlea, Marián Dobrovský, Roman Farkaš, Anton Hájek, Jozef Hlavenka, Miroslav Jablonický, Jozef Keller, Martin Kroneraff, Rudolf Lazar, Rudolf Líška, Tomáš Mókoš, Ľubomír Mydlárik, Pavol Páchnik, Jozef Pavlík, Radovan Pavlík, Michal Perašín, Juraj Pinček, Pavel Príkopa, Alexander Schmidt, Jozef Slezák, Miroslav Truchlý, Martin Vician, Patrik Vnuk.

Potvrdzuje termín konania letného predsezónneho seminára rozhodcov a delegátov BFZ – 3.8.2020. Seminár sa uskutoční v Bratislave v hoteli Nivy.

Trénersko – metodická komisia

Úsek vzdelávania trénerov:

Oznamuje trénerom, že TÚ SFZ v spolupráci s TMK BFZ bude organizovať v Bratislave Školenie trénerov UEFA Grassroots C a UEFA B licencie. Počet miest na školeniach je obmedzený na max. 24 osôb.

ŠKOLENIE UEFA GRASSROOTS C licencie:

Termín školenia:  16.08.2020 – 09.10.2020  + záverečné skúšky 23. – 24.10.2020.

Organizácia školenia:  6 výukových blokov

Blok termín deň čas Miesto
B1 16.08.2020 nedeľa 08:30 – 16:15 Bratislava
B2 24.08.2020 pondelok 15:00 – 20:30 Bratislava
B3 04.09.2020 piatok 15:00 – 20:30 Bratislava
B4 17.09.2020 štvrtok 15:00 – 19:30 Bratislava
B5 26.09.2020 sobota 08:30 – 16:30 Bratislava
B6 09.10.2020 piatok 15:00 – 20:00 Bratislava

Poplatok za školenie: 100,- EUR (poplatok je nevratný!) – poplatok zahŕňa: prenájom učební na teoretickú časť, prenájom športového areálu, odmeny lektorom).

Prihlášky: Len elektronickou formou do 31.07.2020, online prihlášku nájdete na stránke: https://ticketing.futbalsfz.sk. Na prihlásenie sa musíte byť registrovaný https://my.sportnet.online/.

Prihlásení (7): T. Pikáli, T. Klinko, S. Krutil, T. Kos, A. Hučko, D. Živčic, R. Bodinger.

ŠKOLENIE UEFA B licencie:

Termín školenia:  22.08.2022 – 22.11.2020 + práca v mikroskupinách a záverečné skúšky.

Organizácia školenia:  12 výukových blokov.

Blok termín deň čas Miesto
B1 22.08.2020 sobota 08:30 – 16:30 Bratislava
B2 23.08.2020 nedeľa 08:30 – 15:30 Bratislava
B3 05.09.2020 sobota 08:30 – 15:30 Bratislava
B4 15.09.2020 utorok    09:00 – 17:00 Bratislava
B5 23.09.2020 streda 15:00 – 20:00 Bratislava
B6 01.10.2020 štvrtok 15:00 – 20:00 Bratislava
B7 04.10.2020 sobota 08:30 – 14:30 Bratislava
B8 14.10.2020 streda 15:00 – 20:30 Bratislava
B9 20.10.2020 utorok 15:00 – 20:30 Bratislava
B10 03.11.2020 utorok 15:00 – 20:30 Bratislava
B11 13.11.2020 piatok 15:00 – 20:30 Bratislava
B12 22.11.2020 sobota 09:00 – 17:00 Bratislava
Mikro skupiny 05.09. – 13.11.2020
Záverečné skúšky 10.–13.12.2020

Pozn.:Maximálna povolená absencia je 10 % z kontaktnej výuky, t.z. 8 hodín.

Mikro skupinu tvoria 4 študenti, z ktorých každý sa musí zúčastniť 4 tréningov, pričom 1 tréningovú jednotku zorganizuje vo vlastnom klube pod dohľadom mentora a na ďalších 3 sa zúčastní ako pozorovateľ (1x organizácia + 3x účasť).

Poplatok za školenie: Predpokladané náklady 300,- EUR

(poplatok zahŕňa: prenájom učební na teoretickú časť, prenájom šport. areálu, odmeny lektorom).

  • Splátka 250,- EUR (uhrádza pri podaní prihlášky výhradne formou „online platba kartou“).
  • Splátka sa vypočíta na základe reálnych nákladov za školenie (poplatok sa vracia len v prípade nedostatočného počtu prihlásených).

Prihlášky: Len elektronickou formou do 05.08.2020, online prihlášku nájdete na stránke: https://ticketing.futbalsfz.sk. Na prihlásenie sa musíte byť registrovaný https://my.sportnet.online/.

Prihlásený (1): T. Prágay.

Technický úsek – Oddelenie vzdelávania trénerov oznamuje, že všetky aktivity vzdelávania trénerov SFZ podliehajú nariadeniam vlády SR a vedeniu SFZ. Z tohoto dôvodu sú aktivity ďalšieho vzdelávania (semináre trénerov) pozastavené. Vzhľadom na tieto skutočnosti v prípade, že platnosť trénerskej licencie vypršala pred dátumom 30.06.2020, je možné aj bez potrebného rozsahu hodín požiadať o jej predĺženie (žiadosti posielať na SFZ až od 01.06.2020). Takáto licencia bude ale predĺžená len do konca kalendárneho roka v ISSF (licencia sa nebude tlačiť ani posielať).

Žiadosti o predĺženie trénerskej licencie sa od 01.06.2020 podávajú výhradne cez ISSF – Konto trénera / Elektronická podateľňa / Žiadosť o predĺženie trénerskej licencie. Podrobný popis postupu je zverejnený na stránke SFZ v sekcii SFZ/Tréneri/Dokumenty.

Úsek mládeže:

N O M I N Á C I A hráčov výberu BFZ U-17 (nar. po 1.1.2004)
na kontrolný zraz 8.7.2020 (pred Memoriálom Františka Harašty 21-23.7.2020 na Južnej Morave

Hráči:

FK Inter Bratislava (7):  Matthew AIDI, Patrik ĎURICA, Max HARCEG, Jozef HALCIN, Matúš ŠUMSKÝ, Samuel STUDENÝ, Adam KLIMEK

SDM Domino (4): Tomáš TAKÁCS, Jozef LORENC, Martin ŠIMORA, Matúš ZAJÍC

MŠK Senec (4): Benjamín CHOBOT, Tibor MESZÁROŠ, Oliver BARKOL, Michal POLČÁK

FC Petržalka (3): Peter GABURA, Samuel DORUŠIAK, Marián FENDEK

ŠK Svätý Jur (1): Patrik VOLF

MFK Rusovce (1): Filip MURGÁČ

ŠK Lozorno (1): Rastislav VAVRÍČEK

Lokomotíva Devínska Nová Ves (1):  Jakub PETRILA

RT :

Vedúci tréner : Eduard VILČINSKÝ

Tréneri : Michal SUCHOMEL, Dominik IVANKO, Viktor PORTH

Vedúci: Marek PORVAZNÍK

Lekár: Dušan ŠVEHLÁK

Výstroj hráčov : kopačky, chrániče, hygienické potreby, karta poistenca, cestovný pas, FĽAŠA NA PITIE!

Zraz nominovaných hráčov je v stredu 08.07.2020 o 09:15 hod. – Akadémia ŠK Slovan Bratislava (Telocvičná 11, Bratislava) . Ukončenie zrazu bude cca o 16:00 hod. na mieste zrazu.. Prípadné ospravedlnenia je potrebné hlásiť na t.č.: D.Ivanko  – 0915 255 954

Plán akcií BFZ na 2.polrok 2020

Dátum Akcia (program) /miesto/ Kategória
Júl:
08.07.2020 Celodenný zraz BFZ U17 (TJ+PZ Slovan BA U17) /Rapid/ – bez hráčov FA BFZ U17 (2004)
21-23.07.2020 Memoriál Františka Harašty U17 /Česko/ – s hráčmi FA  BFZ U17 (2004)
August:
05.08.2020 Celodenný zraz BFZ U15 (PZ SDM Domino U16) /Domino/– s hráčmi FA BFZ U15 (2006)
11.08.2020 Celodenný zraz BFZ U15 (TJ+TZ) /Viničné/ – s hráčmi FA BFZ U15 (2006)
12.08.2020 Celodenný zraz BFZ U14 (TJ+PZ Slovan BA U14) /Rapid/ – s hráčmi FA BFZ U14 (2007)
15.08.2020 Celodenný zraz BFZ U15 (TJ+TJ) /Dunajská Lužná/ – s hráčmi FA BFZ U15 (2006)
15-19.08.2020 Memoriál Gejzu Princa RT U15 /Košice/ – s hráčmi FA BFZ U15 (2006)
25.08.2020 Celodenný zraz BFZ U14 (TJ+TZ) /Petržalka/ – s hráčmi FA BFZ U14 (2007)
September:
08-09.09.2020 RT PPT Poprad U14, U15 – mimo FA a ÚTM BFZ U14, BFZ U15
10.09.2020 TURNAJ 8 – kluby FA a ÚTM + výbery U13 /Dunajská Lužná/ Kluby BFZ U13, ObFZ BA Mesto, ObFZ BA Vidiek, BFZ WU14
15.09.2020 MT TRIANGEL U13/U14 /Rapid/  – bez hráčov FA BFZ U13, BFZ U14
16.09.2020 MinichampionsLiga U12 – 1.kolo BA /MiniUT Rapid/ Kluby BFZ U12
19.09.2020 Celodenný zraz BFZ U14 (TJ+TJ) /Pezinok/ – s hráčmi FA BFZ U14
20.09.2020 Kontrolný zraz BFZ U14 (TJ) /Viničné/ BFZ U14
19-23.09.2020 RT Senec a okolie U14 – s hráčmi FA BFZ U14
Október:
20-21.10.2020 Finále MiniChampionsLiga U12 – Púchov Kluby U12
November:
24.11.2020 HSM SFZ U13 – /Pezinok/ – 1.kolo Kluby U13
27.11.2020 Kontrolný zraz BFZ U13 (TJ) /Hala Pezinok/ BFZ U13
28.11.2020 MT Bratislava Cup U13 /Pezinok/ s hráčmi FA BFZ U13
December:
05.12.2020 HSM SFZ U15 – /Pezinok/ – 1.kolo Kluby U15

 


PARTNERI
  • BSK
    ZSE
    TIPOS
  • JAKO
    VINO LEVICE
    DEMISPORT
    TOP 4
    FUTBAL SERVIS
    SLOVNAFT
    ROYAL BUS TRAVEL
    MATEP
    EAV