Category Archives: Úradné správy

ÚRADNÁ SPRÁVA Č.14 ZO DŇA 23.10.2020

Sekretariát

Sekretariát BFZ žiada všetkých zástupcov FK o dodržiavanie opatrení, prijatých vládou SR zo dňa 22.10.2020.

Sekretariát BFZ oznamuje, že v termíne 19-31.10.2020 budú upravené úradné hodiny sekretariátu

Pondelok: Nestránkový deň

Utorok: 9:00 – 14:00

Streda: 9:00 – 14:00

Štvrtok: 9:00 – 14:00

Piatok: 9:00 – 14:00

V prípade potreby kontaktujte vedúceho sekretára BFZ p. Jána Farbulu telefonicky alebo elektronickou poštou.

Sekretariát BFZ oznamuje, že od 13.10.2020 je novou sekretárkou BFZ p. Jana Škreková, tel: 0911/014 593, email: jana.skrekova@futbalsfz.sk.

Športovo – technická komisia

emailová adresa ŠTK BFZ na komunikáciu s klubmi:

email ŠTK: stk@futbalbfz.sk

ŠTK BFZ na základe nariadenia vlády SR a Úradu verejného zdravotníctva s účinnosťou od 15.10.2020 do odvolania prerušuje súťaže BFZ vo všetkých vekových kategóriách. Týmto vyzývame všetky FK v pôsobnosti BFZ k dodržiavaniu prijatých opatrení. O ďalšom priebehu pokračovania súťaží rozhodneme po uvoľnení opatrení zo strany štátnych orgánov Slovenskej republiky.

Disciplinárna komisia

DK BFZ oznamuje všetkým FK v  majstrovských súťažiach BFZ, že z dôvodu prerušenia majstrovských súťaží na základe opatrenia vlády SR a  Úradu verejného zdravotníctva SR pri ohrození verejného zdravia účinného od 15.10.2020 sa všetky disciplinárne sankcie prerušujú až do uvoľnenia týchto opatrení (DP č. 17/8, 34/7).

Matrika

Oznamy:

VV SFZ na svojom zasadnutí zo dňa 8. júla 2020 VV SFZ schválil novelu Registračného a prestupového poriadku SFZ, ktorá je v znení prijatých zmien a doplnení k dispozícii na linku nižšie:

https://mediamanager.sportnet.online/media/pages/f/futbalsfz.sk/2020/07/rapp-novela-08_07_2020-konsolidovane-znenie.pdf

Znenie Registračného a prestupového poriadku SFZ /RaPP/, schváleného VV SFZ dňa 8. júla 2020 nájdete aj na stránkach www.futbalsfz.sk/legislativa-predpisy-sfz-poriadky, bfz.futbalnet.sk a www.futbalbfz.sk /dokumenty/.

Letné registračné obdobie s obmedzením  skončilo dňom 30.09.2020.

Zimné registračné obdobie s obmedzením začína 01.01.2021.

Komisia mládeže

Upozornenie pre FK

KM oznamuje, že všetky súťaže prípraviek BFZ sú prerušené od 15.10.2020 do odvolania.

ÚRADNÁ SPRÁVA Č.13 ZO DŇA 16.10.2020

Sekretariát

Sekretariát BFZ oznamuje FK na povinnosti dodržiavania Opatrení úradu verejného zdravotníctva, platné od 15.10 2020.

https://www.uvzsr.sk/docs/info/covid19/final_opatrenie_prevadzky_a_HP_15_10.pdf

Sekretariat BFZ oznamuje usmernenie Ministerstva školstva, vedy, výskumu a športu SR k opatreniu Úradu verejného zdravotníctva SR pri ohrození verejného zdravia s účinnosťou od 15.10.2020 ohľadne tréningov

Śportovú činnosť v jednom okamihu na jednom športovisku môže vykonávať iba jedna organizovaná skupina do 6 osôb, rúška nie sú povinné (odporúčame však ich používanie).

Sekretariát BFZ oznamuje, že v termíne 19-31.10.2020 budú upravené úradné hodiny sekretariátu

Pondelok: Nestránkový deň

Utorok: 9:00 – 14:00

Streda: 9:00 – 14:00

Štvrtok: 9:00 – 14:00

Piatok: 9:00 – 14:00

V prípade potreby kontaktujte vedúceho sekretára BFZ p. Jána Farbulu telefonicky alebo elektronickou poštou.

Sekretariát BFZ oznamuje, že od 13.10.2020 je novou sekretárkou BFZ p. Jana Škreková, tel: 0911/014 593, email: jana.skrekova@futbalsfz.sk.

Športovo – technická komisia

emailová adresa ŠTK BFZ na komunikáciu s klubmi:

email ŠTK: stk@futbalbfz.sk

Upozorňuje:

na termín podania prihlášky do pohára BFZ 16. 10. 2020. Prihlášky môžu poslať družstvá v súťažiach seniorov III.liga BFZ, IV.liga BFZ, V. a VI.liga ObFZ Bratislava – mesto a V. a VI.liga ObFZ Bratislava – vidiek. Štartovné do pohára BFZ nie je stanovené. Víťaz pohára získa sadu dresov ADIDAS a sumu 700 € a zároveň miestenku na stretnutie superpohára. Finalista pohára získava sadu dresov JAKO a sumu 500 €.

Schvaľuje štart hráčov vo vyššej vekovej kategórii v zmysle SP čl.46:

  • Viktor Pušica (FK Dúbravka)
  • Lukáš Čimo (MFK Záhorská Bystrica)
  • Daniel Porth (ŠK Svätý Jur)
  • Rastislav Sabo (ŠK Svätý Jur)

Disciplinárna komisia

Vylúčení po ČK. Disciplinárna sankcia (DS) – nepodmienečné pozastavenie výkonu športu, podľa čl. 9/2b2 DP:

U.č.175: Pedro Henrique De Assis  1430690 (ŠK Bernolákovo, III. liga), vylúčený za kopnutie súpera nadmernou silou v prerušenej hre, podľa 49/1b DP. DS ­- pozastavenie výkonu športu na 2 týždne, podľa čl.49/2b DP, od 12.10.2020.

U.č.176: Patrik Švábek  1250776 (PŠC Pezinok, III. liga), vylúčený za HNS, zmarenie jasnej gólovej príležitosti podrazením súpera v súboji o loptu riskantným spôsobom, podľa 46/1b DP. DS ­- pozastavenie výkonu športu na 1 súťažné stretnutie, podľa čl.46/2 DP, od 11.10.2020.

U.č.177: Tomáš Pogač  1240106 (OFK Dunajská Lužná, III. liga), vylúčený za surovú hru, podrazenie súpera nadmernou silou bez možnosti hrať s loptou, podľa 49/1a DP.   DS ­- pozastavenie výkonu športu na 2 súťažné stretnutia, podľa čl.49/2a DP, od 12.10.2020.

U.č.178: Michal Tomášek  1182049 (OŠK Láb, IV. liga). vylúčený za HNS, zmarenie jasnej gólovej príležitosti držaním súpera za dres pred pokutovým územím, podľa 46/1b DP. DS ­- pozastavenie výkonu športu na 1 súťažné stretnutie, podľa čl.46/2 DP, od 11.10.2020.

U.č.179: Karol Sorby  1343419 (Lokomotíva Devínska Nová Ves, SD-U19). vylúčený za HNS, zmarenie jasnej gólovej príležitosti držaním súpera za dres pred pokutovým územím, podľa 46/1b DP. DS ­- pozastavenie výkonu športu na 1 súťažné stretnutie, podľa čl.46/2 DP, od 11.10.2020.

U.č.180: Tomáš Krásny  1359592 (MŠK Senec, SŽ-U15). vylúčený za HNS, zmarenie jasnej gólovej príležitosti podrazením súpera pred pokutovým územím, podľa 46/1b DP. DS ­- pozastavenie výkonu športu na 1 súťažné stretnutie, podľa čl.46/2 DP, od 11.10.2020.

U.č.181: Patrik Badinský  1353360 (MŠK Senec, SŽ-U15). vylúčený za HNS, zmarenie jasnej gólovej príležitosti držaním súpera v pokutovom území, podľa 46/1b DP. DS ­- pozastavenie výkonu športu na 1 súťažné stretnutie, podľa čl.46/2 DP, od 11.10.2020.

U.č.182: Štefan Kovárik  1149224 (FC Malacky, III. liga). vylúčený za HNS, zmarenie jasnej gólovej príležitosti podrazením súpera v pokutovom územím, podľa 46/1b DP. DS ­- pozastavenie výkonu športu na 1 súťažné stretnutie, podľa čl.46/2 DP, od 15.10.2020.

Vylúčení po 2. ŽK. DS – nepodmienečné pozastavenie výkonu športu na 1 súťažné stretnutie, podľa čl. 9/2b2 DP a čl. 37/3 DP:

U.č.183: András Šándor  1296058  (ŠK Tomášov, III. liga) , od 12.10.2020.

U.č.184: Erik Miklušičák  1310494  (OŠK Láb, IV. liga) , od 12.10.2020.

U.č.185: Lukáš Brejcha  1231146  (ŠK Svätý Jur, IV. liga ). Po obdržaní 2ŽK a následne ČK nadával rozhodcovi, podľa 48/1a. DS – pozastavenie výkonu športu na 3 súťažné stretnutia, podľa čl. 48/2a a 1 súťažné stretnutie podľa 37/3 DP, spolu pozastavenie výkonu športu na 4 súťažné stretnutia, od 12.10.2020.

U.č.186: Filip Furdík  1328823  (FC Ružinov Bratislava, SD-U19) , od 11.10.2020.

U.č.187: Peter Rigo  1365193  (FC Ružinov Bratislava, MD-U17) , od 11.10.2020.

Disciplinárna sankcia po 5. ŽK – nepodmienečné pozastavenie výkonu športu na 1  stretnutie, podľa čl. 37/5 DP:   

U.č.188: Adam Holič  1235923 (TJ Zahoran Jakubov, IV. liga), od 12.10.2020.

U.č.189: Michal Vozár  1155477 (OŠK Slovenský Grob, IV. liga), od 12.10.2020.

U.č.190: Martin Petrík  1229776 (ŠK Závod, IV. liga), od 12.10.2020.

Disciplinárne sankcie za ďalšie priestupky:

U.č.191: Juraj Kovašich 1176237 (TJ Čunovo, IV. liga). Na základe Zápisu o stretnutí, Správy delegáta stretnutia a Oznámenia o nedostatkoch, za HNS hráča po stretnutí (nadávka na rozhodcu) po stretnutí 11. kola S4BA FK Karpaty Limbach – TJ Čunovo, podľa čl.48/1a DP ukladá DS – pozastavenie výkonu športu na 2 stretnutia, podľa čl. 48/1a DP, od 12.10.2020.

U.č.192: OFK Dunajská Lužná, SD-U19. Berie na vedomie podanie klubu prostredníctvom ISSF dňa 12.10.2020 na ŠTK BFZ za napadnutie lavičky usporiadateľmi po stretnutí lll. Ligy SD-U19 medzi družstvami MŠK Kráľová pri Senci – OFK Dunajská Lužná. Obsah podnetu  a ďaľšie známe okolnosti prípadu  (písomné vyjadrenie rozhodcu a klubu MŠK Kráľová pri Senci) nie sú dostatočným podkladom pre disciplinárnu komisiu a žiada klub OFK Dunajskú Lužnú o doplnenie podkladov potrebné na preukázanie disciplinárneho previnenia, nakoľko známe okolnosti neodôvodňujú začatie disciplinárneho konania.

Odvolanie proti rozhodnutiu Disciplinárnej komisie BFZ (okrem rozhodnutí podľa čl. 37/3, čl. 5 alebo čl. 8 DP) sa podáva na Disciplinárnu komisiu BFZ, v lehote do siedmich dní odo dňa oznámenia rozhodnutia Disciplinárnej komisie BFZ (čl. 84 ods. 1 DP).

Matrika

Oznamy:

VV SFZ na svojom zasadnutí zo dňa 8. júla 2020 VV SFZ schválil novelu Registračného a prestupového poriadku SFZ, ktorá je v znení prijatých zmien a doplnení k dispozícii na linku nižšie:

https://mediamanager.sportnet.online/media/pages/f/futbalsfz.sk/2020/07/rapp-novela-08_07_2020-konsolidovane-znenie.pdf

Znenie Registračného a prestupového poriadku SFZ /RaPP/, schváleného VV SFZ dňa 8. júla 2020 nájdete aj na stránkach www.futbalsfz.sk/legislativa-predpisy-sfz-poriadky, bfz.futbalnet.sk a www.futbalbfz.sk /dokumenty/.

Letné registračné obdobie s obmedzením  skončilo dňom 30.09.2020.

Zimné registračné obdobie s obmedzením začína 01.01.2021.

Komisia mládeže

Upozornenie pre FK

KM oznamuje, že všetky súťaže prípraviek BFZ sú prerušené od 15.10.2020 do odvolania.

Komisia rozhodcov a delegátov

Nedostatky v zápisoch o stretnutí:

P.Cvengroš – priestupok hráča vykonaný nadmernou silou mimo súboja o loptu má byť definovaný ako hrubé nešportové správanie (nie surová hra);

P.Cvengroš – dôvodom na udelenie OT-ŽK je zmarenie sľubnej útočnej akcie;

E.Bogdáň – nedostatok rešpektu k hre je iba doplňujúca charakteristika základného priestupku (držania);

T.Srna – v zápise nie je uvedené meno zdravotníka, ani vyjadrenie, ako bola riešená jeho neprítomnosť.

Ospravedlnenia: Ralbovský 31.10.; Ježík 16.-23.10.; Tramita 24.10.; Harajbič 24.10.;

ÚRADNÁ SPRÁVA Č.12 ZO DŇA 09.10.2020

Sekretariát

Sekretariát BFZ oznamuje FK na povinnosti dodržiavania Opatrení úradu verejného zdravotníctva, platné od 01.10 2020.

https://www.uvzsr.sk/docs/info/covid19/30_09_2020_opatrenie_prevadzky_a_HP.pdf

Športovo – technická komisia

emailová adresa ŠTK BFZ na komunikáciu s klubmi:

email ŠTK: stk@futbalbfz.sk

Schvaľuje:

III. liga

10.kolo MFK Rusovce – FK Rača Bratislava 14.10. o 15:30

15.kolo FC Rohožník – FK Inter Bratislava 7.11. o 13:30

U17 A

9.kolo FK Inter Bratislava “B” – FC IMAS 10.10. o 15:00

12.kolo TJ Záhoran Jakubov – FC IMAS 27.10. o 14:30

13.kolo MFK Záhorská Bystrica – ŠK Žolík Malacky 8.11. o 11:30

Upozorňuje:

na termín podania prihlášky do pohára BFZ 16. 10. 2020. Prihlášky môžu poslať družstvá v súťažiach seniorov III.liga BFZ, IV.liga BFZ, V. a VI.liga ObFZ Bratislava – mesto a V. a VI.liga ObFZ Bratislava – vidiek. Štartovné do pohára BFZ nie je stanovené. Víťaz pohára získa sadu dresov ADIDAS a sumu 700 € a zároveň miestenku na stretnutie superpohára. Finalista pohára získava sadu dresov JAKO a sumu 500 €.

Nariaďuje odohrať (SP čl.69/3):

U19

8.kolo ŠK Bernolákovo – ŠK Žolík Malacky 6.10. o 16:00

8.kolo FK Rača Bratislava – FC Petržalka “B” 7.10. o 15:00

8.kolo Lokomotíva Devínska Nová Ves – SDM Domino “B” 7.10. o 16:00

U17 A

8.kolo MFK Záhorská Bystrica – NŠK 1922 Bratislava 15.10. o 16:30

U17 B

7.kolo FK Slovan Ivanka pri Dunaji – FK Rača Bratislava 14.10. o 16:30

8.kolo FK Rača Bratislava – PŠC Pezinok 8.10. o 16:00

8.kolo ŠK Šenkvice – FK Vajnory 7.10. o 16:30

U15/U13

10.kolo ŠK Vrakuňa – ŠK Šenkvice 8.10. 15:00/16:30

Schvaľuje štart hráčov vo vyššej vekovej kategórii v zmysle SP čl.46:

  • Alexander Machovich (FC IMAS)
  • Samuel Valla (FK Dúbravka)
  • Adam Horváth (FK Karpaty Limbach)

Disciplinárna komisia

Vylúčení po ČK. Disciplinárna sankcia (DS) – nepodmienečné pozastavenie výkonu športu, podľa čl. 9/2b2 DP:

U.č.156: Matej Ružička  1301061 (FK Slovan Ivanka pri Dunaji, S3BA), vylúčený za kopnutie súpera nadmernou silou v súboji o loptu, podľa 45/1 DP. DS ­- pozastavenie výkonu športu na 1 súťažné stretnutie, podľa čl.45/2a DP, od 4.10.2020.

U.č.157: Patrik Dugovič  1302925 (PŠC Pezinok, S3BA). vylúčený za HNS, zmarenie jasnej gólovej príležitosti podrazením súpera v súboji o loptu neopatrným spôsobom, podľa 46/1b DP. DS ­- pozastavenie výkonu športu na 1 súťažné stretnutie, podľa čl.46/2 DP, od 5.10.2020.

U.č.158: Juraj Andrašovič  1210263 (ŠK Svätý Jur, S4BA), vylúčený za HNS voči R – hrubá urážka a po odchode z HP v urážkach pokračoval, podľa 48/1c DP. DS ­- pozastavenie výkonu športu na 5 týždňov, podľa čl.48/2b DP, od 4.10.2020.

U.č.159: Róbert Benčúrik  1124016 (FK Karpaty Limbach, S4BA), vylúčený za HNS, udretie ramenom do krku nezanedbateľnou silou mimo súboja o loptu, podľa 49/1b DP.  DS ­- pozastavenie výkonu športu na 2 týždne, podľa čl.49/2b DP, od 5.10.2020.

U.č.160: David Kimlička  1306945 (FC Zohor, SD3R), vylúčený za HNS, udretie súpera hlavou do hlavy v prerušenej hre, podľa 49/1b DP.  DS ­- pozastavenie výkonu športu na 4 týždňe, podľa čl.49/2b DP, od 5.10.2020.

U.č.161: Gorazd Drobný  1350539 (FK Dúbravka, MD3R A), vylúčený za HNS, zmarenie jasnej gólovej príležitosti zakázanou hrou rukou v PU, podľa 46/1a DP.   DS ­- pozastavenie výkonu športu na 1 súťažné stretnutie, podľa čl.46/2 DP,  od 5.10.2020.

U.č.162: Zdenko Majdlen  1324005 (FK Dúbravka, MD3R A), vylúčený za HNS, zmarenie jasnej gólovej príležitosti držaním súpera v PÚ, podľa 46/1b DP.  DS ­- pozastavenie výkonu športu na 1 súťažné stretnutie, podľa čl.46/2 DP, od 5.10.2020.

U.č.163: Richard Novák  1305446 (ŠK Žolík Malacky, SD3R), ), vylúčený za HNS, kopnutie súpera nadmernou silou mimo súboja o loptu, podľa 49/1b DP. DS ­- pozastavenie výkonu športu na 3 týždne, podľa čl.49/2b DP, od 7.10.2020.

Vylúčení po 2. ŽK. DS – nepodmienečné pozastavenie výkonu športu na 1 súťažné stretnutie, podľa čl. 9/2b2 DP a čl. 37/3 DP:

U.č.164: Matej Diviš  1301600  (FK Karpaty Limbach, S4BA) , od 05.10.2020.

U.č.165: Samuel Valúch  1306059  (TJ Zahoran Kostolište, S4BA) , od 05.10.2020.

U.č.166: Peter Kudlička  1279313  (FC Petržalka B, SD3R) , od 08.10.2020.

Disciplinárna sankcia po 5. ŽK – nepodmienečné pozastavenie výkonu športu na 1  stretnutie, podľa čl. 37/5 DP:   

U.č.167: Oleksandr Popovych  1384760 (OFK Dunajská Lužná, S3BA), od 5.10.2020.

U.č.168: Jozef Bľanda  1290594 (FK Vajnory, S4BA), od 5.10.2020.

U.č.169: Marian Imriška  1306810 (FK Rača Bratislava, SD3R), od 8.10.2020.

Disciplinárne sankcie za ďalšie priestupky:

U.č.170: Patrik Volf 1068913 (ŠK Svätý Jur, S4BA). Na základe Zápisu o stretnutí a Správy delegáta stretnutia, za HNS hráča po stretnutí (hrubá urážka rozhodcu) po stretnutí 10. kola S4BA ŠK Svätý Jur – TJ Veľké Leváre, podľa čl.48/1c DP ukladá DS – pozastavenie výkonu športu na 2 týždne, podľa čl. 48/2b DP, od 4.10.2020.

U.č.171: ŠK Svätý Jur, S4BA. Na základe Správy delegáta stretnutia za nedostatočnú US ( vulgárne urážky rozhodcov a hráčov neidentifikovaným členom US počas stretnutia) 10. kola S4BA ŠK Svätý Jur – TJ Veľké Leváre, podľa čl. 48/1c ukladá DS – finančnú pokutu 100.-€, podľa čl. 48/4 a čl.12 DP.

U.č.172: PŠC Pezinok, S3BA. Na základe podnetu ŠTK BFZ, za nenahratie videozáznamu do videoarchívu zo stretnutia 9. kola S3BA, podľa čl. 64/1a DP ukladá DS – finančnú pokutu 50.- €, podľa čl. 64/4 a čl. 12/6 DP v spojení s čl. 2 RS BFZ.

U.č.173: FK Slovan Ivanka pri Dunaji, S3BA. Berie na vedomie podanie klubu prostredníctvom ISSF dňa 5.10.2020 o prešetrenie vylúčenia hráča Mateja Ružičku a zároveň berie na vedomie stanovisko odbornej komisie rozhodcov a delegátov a poukazuje na U.č. 156.

U.č.174: FK Karpaty Limbach, S4BA. Berie na vedomie podanie klubu prostredníctvom ISSF dňa 5.10.2020 a nesúhlas s popisom priestupku vylúčeného hráča Róberta Benčúrika a zároveň berie na vedomie stanovisko odbornej komisie rozhodcov a delegátov a poukazuje na U.č. 159.

Odvolanie proti rozhodnutiu Disciplinárnej komisie BFZ (okrem rozhodnutí podľa čl. 37/3, čl. 5 alebo čl. 8 DP) sa podáva na Disciplinárnu komisiu BFZ, v lehote do siedmich dní odo dňa oznámenia rozhodnutia Disciplinárnej komisie BFZ  (čl. 84 ods. 1 DP).

Matrika

Oznamy:

VV SFZ na svojom zasadnutí zo dňa 8. júla 2020 VV SFZ schválil novelu Registračného a prestupového poriadku SFZ, ktorá je v znení prijatých zmien a doplnení k dispozícii na linku nižšie:

https://mediamanager.sportnet.online/media/pages/f/futbalsfz.sk/2020/07/rapp-novela-08_07_2020-konsolidovane-znenie.pdf

Znenie Registračného a prestupového poriadku SFZ /RaPP/, schváleného VV SFZ dňa 8. júla 2020 nájdete aj na stránkach www.futbalsfz.sk/legislativa-predpisy-sfz-poriadky, bfz.futbalnet.sk a www.futbalbfz.sk /dokumenty/.

Letné registračné obdobie s obmedzením  skončilo dňom 30.09.2020.

Zimné registračné obdobie s obmedzením začína 01.01.2021.

Komisia mládeže

Upozornenie pre FK

KM upozorňuje FK na povinnosť sledovať oznamy v US BFZ ( časť Komisia mládeže BFZ ), kde sú zverejňované všetky podstatné veci ohľadne súťaží prípraviek BFZ.

a/ odložené stretnutia

PMA1, PMB1, PMC1 – 5.kolo: Rača B – FKP Bratislava , 14.10. o 17.00–17.00– 17.00

PMC1 – 2.kolo: Stupava – Lafranconi ( nahlásiť termín dohrávky )

PMA1, PMB1, PMC1 – 5.kolo: NŠK 1922 – Z,Bystrica, 15.11. o 10.00 – 10.00 – 11.00

PMA1, PMB1, PMC1 – 6.kolo: Z.Bystrica – FK Dúbravka, 27.10. o 16.00-16.00-17.00

PMA1, PMB1, PMC1 – 6.kolo: NŠK 1922 B – Malinovo, 15.10. o 17.00 -17.00-17.00

PMA2, PMB2 – 6.kolo: Lamač – PŠC Pezinok B ( nahlásiť termín dohrávky )

PRMA – 6.kolo: Jabloňové – Závod ( nahlásiť termín dohrávky )

PRMA – 6.kolo: Rohožník – V.Leváre ( nahlásiť termín dohrávky )

PRPK – 3.kolo: Cajla – Báhoň, NT 21.10. o 16.00 hod.

PRPK – 6.kolo: Dubová – Sl.Grob A ( nahlásiť termín dohrávky )

PRPK – 5.kolo: Viničné – Sv.Jur A ( nahlásiť termín dohrávky )

PRPK – 6.kolo: Šenkvice – Vištuk, 13.10. o 17.00 hod.

PRPK – 6.kolo: Cajla – Modra, 15.10. o 17.00 hod.

PMC2 – 5.kolo: V.Biel – Most ( nahlásiť termín dohrávky )

PMC2 – 5.kolo: PŠC Pezinok B – Modra ( nahlásiť termín dohrávky )

b/ súťaž PMD U8 – turnajová súťaž ( organizovanie T3 )

Termíny turnajov:

sk.A: organizátor FKM K.Ves – odložený na neurčito

sk.B: organizátor NŠK 1922, 11.10. od 13.00 hod.

sk.C: organizátor FK Dúbravka, 10.10. od 14.30 hod.

sk.D: organizátor MFK Z.Bystrica, 11.10. od 11.30 hod.

sk.E: organizátor ŠK Žolík Malacky, 10.10. od 10.00 hod.

sk.F: organizátor TJ Záhoran Jakubov, 10.10. od 9.30 hod.

sk.G: organizátor FK Karpaty Limbach, 11.10. od 10.00 hod.

sk.H: organizátor MŠK Kráľova, 11.10. od 10.00 hod.

sk.I: organizátor ŠTK 1914 Šamorín, 10.10. od 10.00 hod.

sk.J: organizátor ŠK Bernolákovo, 18.10. od 9.00 hod. ( zmena termínu )

sk.K: organizátor SFC Kalinkovo, 11.10. od 13.00 hod.

Vyžrebovanie turnajovej súťaže PMD U8 je zverejnené na stránke BFZ (mládežnícke súťaže).

Pravidlá a podmienky :

ihrisko ( rozmer ): 40 x 25 metrov

bránky: 2x 5 metrov, resp. 2x 3 metre

počet hráčov: 1 + 4

hrací čas: 2x 15 minút ( bez polčasovej prestávky )

rozhodcovia: zabezpečuje organizátor turnaja

štart hráčov: veková úroveň od U8 – po U6 – každý hráč musí mať platný elektronický registračný preukaz, každé družstvo musí mať pred prvým stretnutím v turnaji nahranú v ISSF zápasovú súpisku

lopty: veľkosť č.4

Výsledkový servis: po skončení každého turnaja je organizátor povinný zaslať kompletný výsledkový servis ( celkový výsledok, polčasový výsledok, strelcov gólov aj s minútami ) na mailové adresy: pavel.prikopa@futbalsfz.sk , konecny58@centrum.sk

Komisia rozhodcov a delegátov

Náhradné fyzické previerky úspešne absolvovali všetci pozvaní rozhodcovia.

Nedostatky v zápisoch o stretnutí:

P. Pavlíková – nedostatočný popis okolností zranenia hráča;

P. Štepanovský – vrazenie je za istých okolností dovolený spôsob hry, pri charakteristike priestupku musí byť preto špecifikovaná jeho intenzita.

Ospravedlnenia: Szakáll 3.-4.10, 17.-18.10., 24.10., 1.11.; Ježík 11.10.; Uram od 12.10. nie je k dispozícii počas pondelkov až stried; Perašín 9.-10.10.

Trénersko – metodická komisia

Úsek vzdelávania trénerov:

Oznamuje klubom, že TMK BFZ so súhlasom TÚ SFZ plánuje na jeseň 2020 organizovať praktické semináre trénerov pre kluby, ktoré o túto formu požiadajú. Ide o formu vzdelávania klubových trénerov na úrovni mládeže, kedy TMK BFZ zabezpečuje odborný lektorský zbor a kluby organizáciu semináraV prípade záujmu kontaktujte regionálneho koordinátora vzdelávania trénerov SFZ p. Kováča na tel. č.: 0902 937 031 alebo e-mail: michal.kovac@futbalsfz.skProgram seminára nájdete na internetovej stránke SFZ v časti SFZ / Tréneri / Vzdelávanie.

Úsek mládeže:  

Plán akcií BFZ na 2.polrok 2020

Dátum Akcia (program) /miesto/ Kategória
November:
27.11.2020 Kontrolný zraz BFZ U13 (TJ) /Hala Pezinok/ BFZ U13
28.11.2020 MT Bratislava Cup U13 /Pezinok/ s hráčmi FA BFZ U13

 

Vzhľadom na zvyšujúci sa počet pozitívne testovaných ľudí na ochorenie Covid-19 a zhoršujúcu sa situáciu vo všetkých regiónoch Slovenska, SFZ v súlade s ohľadom na verejné zdravie momentálne neodporúča klubom organizovať akékoľvek mimosúťažné zápasy a turnaje do obdobia, keď sa situácia stabilizuje a začne zlepšovať.

SFZ z vyššie uvedeného dôvodu prekladá turnaje 2.kola a finale Mini Champions Ligy 2020 (ml.žiaci) a ostatné turnaje 1.kola vrátane finále MCHL 2020 (žiačky) na NEURČITO a takisto sa akcie SFZ naplánované v mesiaci október neuskutočnia (týka sa to regionálnych výberov, akcií Programu Podpory Talentov)

Slovenský futbalový zväz si týmto dovoľuje informovať kluby s licenciou FA a ÚTM o zrušení všetkých turnajov projektu HALOVÁ SEZÓNA MLÁDEŽE SFZ 2020-21 v mesiacoch november, december 2020, január a február 2021.

Keďže ide športové podujatie realizované v interiéri, projekt sme boli nútení zrušiť na základe zhoršujúcej sa epidemiologickej situácie COVID-19 na Slovensku a sprísneniu nariadení Úradov verejného zdravotníctva v jednotlivých krajoch.

ÚRADNÁ SPRÁVA Č.11 ZO DŇA 02.10.2020

Sekretariát

Sekretariát BFZ oznamuje FK na povinnosti dodržiavania Opatrení úradu verejného zdravotníctva, platné od 01.10 2020.

https://www.uvzsr.sk/docs/info/covid19/30_09_2020_opatrenie_prevadzky_a_HP.pdf

Sekretariát BFZ oznamuje, že dňom 30.09.2020 ukončila pracovný pomer sekretárka BFZ p. Gabriela Cabadajová. V prípade potreby kontaktujte vedúceho sekretára BFZ p. Jána Farbulu.

Vedúci sekretár BFZ oznamuje, že dňa 03.10.2020 čerpá dovolenku a nebude v sídle BFZ . V prípade potreby ho kontaktujte telefonicky na jeho mobilnom telefónnom čísle 0903/ 718 450.

Športovo – technická komisia

emailová adresa ŠTK BFZ na komunikáciu s klubmi:

email ŠTK: stk@futbalbfz.sk

Oznamuje:

Odporúčania a usmernenia ŠTK BFZ, účinné od 01.10.2020 nájdete na webovej stránke zväzu a v linku nižšie.

https://mediamanager.sportnet.online/media/pages/b/BFZ/2020/10/manual-bfz-covid_01102020.pdf

Schvaľuje:

U19

8.kolo OFK Dunajská Lužná – PŠC Pezinok 3.10. o 12:30

Upozorňuje:

na termín podania prihlášky do pohára BFZ 16. 10. 2020. Prihlášky môžu poslať družstvá v súťažiach seniorov III.liga BFZ, IV.liga BFZ, V. a VI. liga ObFZ Bratislava – mesto a V. a VI. liga ObFZ Bratislava – vidiek. Štartovné do pohára BFZ nie je stanovené. Víťaz pohára získa sadu dresov ADIDAS a sumu 700 € a zároveň miestenku na stretnutie superpohára. Finalista pohára získava sadu dresov JAKO a sumu 500 €.

Nariaďuje odohrať (SP čl.69/3):

U19

7.kolo Lokomotíva Devínska Nová Ves – ŠK Bernolákovo 14.10. o 15:30

U17 A

4.kolo MFK Záhorská Bystrica – ŠK Žolík Malacky odohrať stretnutia v opačnom poradí, t.z., že 4. kolo na ihrisku v Malackách 1.10. o 16:30 a 13. kolo 7.11. o 11:00 v Záhorskej Bystrici.

7.kolo FK Lamač Bratislava – ŠK Žolík Malacky 6.10. o 16:00

Odstupuje na DK:

PŠC Pezinok S3BA – za nesplnenie si povinnosti v zmysle RS BFZ, bod 2 (nenahratie videozáznamu zo stretnutia 9. kola do 48 hodín).

Schvaľuje štart hráčov vo vyššej vekovej kategórii v zmysle SP čl.46:

  • Matej Zvolenský (OŠK Slovenský Grob)
  • Maxim Srna (ŠK Svätý Jur)
  • Alexander Sebastián Kormaník (ŠK Svätý Jur)
  • Adam Drábek (FK Dúbravka)
  • Mauricio Eliáš (MŠK Iskra Petržalka)
  • Samuel Brezovský (MŠK Iskra Petržalka)
  • Jonáš Dubina (MŠK Iskra Petržalka)

Disciplinárna komisia

Vylúčení po ČK. Disciplinárna sankcia (DS) – nepodmienečné pozastavenie výkonu športu, podľa čl. 9/2b2 DP:

U.č.138: Marian Zonyga  1134089 (MFK Rusovce, S3BA), ), vylúčený za HNS, zmarenie jasnej gólovej príležitosti zakázanou hrou rukou pred PU, podľa 46/1a DP.                    DS ­- pozastavenie výkonu športu na 1 súťažné stretnutie, podľa čl.46/2 DP, od 27.09.2020.

U.č.139: Martin Belianský  1304461 (NŠK 1922 Bratislava, SD3R), ). Na základe vlastných zistení DK BFZ rozhodla, že konanie voči menovanému za udelenie ČK v stretnutí 7. kola SD3R NŠK 1922 Bratislava – FK Rača Bratislave zastavuje a zároveň ruší účinky ČK, podľa čl. 78/5a DP.

U.č.140: Branislav Hlásnik  1318428 (MŠK Iskra Petržalka, MD3R A), vylúčený za HNS voči R – urážlivý výrok, podľa 48/1c DP. DS ­- pozastavenie výkonu športu na 3 týždňe, podľa čl.48/2b DP, od 28.09.2020.

U.č.141: Adam Melicher  1338925 (PŠC Pezinok, MD3R B), vylúčený za HNS, zmarenie jasnej gólovej príležitosti riskantným podrazením v súboji o loptu pred PU, podľa 46/1b DP. DS ­- pozastavenie výkonu športu na 1 súťažné stretnutie, podľa čl.46/2 DP, od 28.09.2020.

U.č.142: Marco Baranyai  1374635 (ŠK Svätý Jur, SZRL), ), vylúčený za surovú hru, kopnutie súpera nadmernou silou do oblasti brucha bez úmyslu hrať s loptou, podľa 49/1b DP. DS ­- pozastavenie výkonu športu na 3 týždne, podľa čl.49/2b DP, od 28.09.2020.

U.č.143: Jakub Novota  1386022 (ŠK Svätý Jur, SZRL), vylúčený za HNS voči súperovi – hrubá urážka, podľa 48/1c DP. DS ­- pozastavenie výkonu športu na 3 týždňe, podľa čl.48/2b DP, od 28.09.2020.

Vylúčení po 2. ŽK. DS – nepodmienečné pozastavenie výkonu športu na 1 súťažné stretnutie, podľa čl. 9/2b2 DP a čl. 37/3 DP:

U.č.144: Matej Galovič  1182513  (MŠK Senec, S3BA) , od 26.09.2020.

U.č.145: Erik Haník  1285867  (Lokom. Devínska Nová Ves, S3BA) , od 28.09.2020.

U.č.146: Martin Turcár  1253383  (ŠK Svätý Jur, S4BA) , od 28.09.2020.

U.č.147: Robert Časnocha  1307778  (MŠK Iskra Petržalka, MD3R A) , od 28.09.2020.

U.č.148: Martin Kovács  1395203  (ŠKO Miloslavov, MD3R B) , od 28.09.2020.

U.č.149: Maroš Poliak  1415359 (FK Dúbravka, MD3R A), od 1.10.2020.

U.č.150: Karim Abdellaoui  1355522 (NŠK 1922 Bratislava, MD3R A) od 1.10.2020.

Disciplinárna sankcia po 5. ŽK – nepodmienečné pozastavenie výkonu športu na 1  stretnutie, podľa čl. 37/5 DP:   

U.č.151: Michal Mojžiš  1303006 (FK Slovan Most pri Bratislave, S3BA), od 28.09.2020.

Disciplinárne sankcie za ďalšie priestupky:

U.č.152: Ján Ščepánek (ŠK Svätý Jur – vedúci družstva, SZRL), vylúčený za HNS voči delegovanej osobe ( hrubé urážky,vyhrážanie a nepovolené vbehnutie na hraciu plochu po vylúčení ), počas stretnutia 9. kola NŠK 1922 Bratislava – ŠK Svätý Jur, dňa 27.09.2020. Berie na vedomie vyjadrenie menovaného a ukladá DS – pozastavenie výkonu funkcie na 2 mesiace, a finančnú pokuta 200.-€, podľa čl.48/1c a 2b, od 28.09.2020.

U.č.153: ŠK Svätý Jur, SZRL. Berie na vedomie podanie klubu ŠK Svätý Jur ohľadom spôsobenej škody na štadióne NŠK 1922 Bratislava ( poškodenie dverí a bannera ) po stretnutí 9. kola NŠK 1922 Bratislava – ŠK Svätý Jur a podľa čl. 47/1c DP ukladá DS – finančnú pokutu 100.-€, podľa čl.47/2c. Zároveň žiada klub o poskytnutie informácie o spôsobe vysporiadania náhrady škody na majetku.

U.č.154: Miroslav Repiský 1177494 ( TJ Zahoran Jakubov, S4BA). Berie na vedomie žiadosť menovaného o zmenu DS, uloženej v Uč.110/2020-2021 a žiadosť zamieta.

U.č.155: Benedikt Malinovský 1327016 ( FC Zohor, SD3R). Berie na vedomie žiadosť menovaného o zmenu DS, uloženej v Uč.122/2019-2020 a podľa čl. 41/1, 2 DP podmienečne upúšťa od výkonu jej zvyšku (2 mesiace) a určuje skúšobnú dobu do 30.06.2021, od 05.10.2020.

Odvolanie proti rozhodnutiu Disciplinárnej komisie BFZ (okrem rozhodnutí podľa čl. 37/3, čl. 5 alebo čl. 8 DP) sa podáva na Disciplinárnu komisiu BFZ, v lehote do siedmich dní odo dňa oznámenia rozhodnutia Disciplinárnej komisie BFZ (čl. 84 ods. 1 DP.

Matrika

Oznamy:

VV SFZ na svojom zasadnutí zo dňa 8. júla 2020 VV SFZ schválil novelu Registračného a prestupového poriadku SFZ, ktorá je v znení prijatých zmien a doplnení k dispozícii na linku nižšie:

https://mediamanager.sportnet.online/media/pages/f/futbalsfz.sk/2020/07/rapp-novela-08_07_2020-konsolidovane-znenie.pdf

Znenie Registračného a prestupového poriadku SFZ /RaPP/, schváleného VV SFZ dňa 8. júla 2020 nájdete aj na stránkach www.futbalsfz.sk/legislativa-predpisy-sfz-poriadky, bfz.futbalnet.sk a www.futbalbfz.sk /dokumenty/.

Letné registračné obdobie s obmedzením  skončilo dňom 30.09.2020.

Zimné registračné obdobie s obmedzením začína 01.01.2021.

Komisia mládeže

Upozornenie pre FK

KM upozorňuje FK na povinnosť sledovať oznamy v US BFZ ( časť Komisia mládeže BFZ ), kde sú zverejňované všetky podstatné veci ohľadne súťaží prípraviek BFZ.

a/ odložené stretnutia

PMA1, PMB1, PMC1 – 6.kolo: Záh.Bystrica – FK Dúbravka (nahlásiť termín dohrávky)

PMA1, PMB1, PMC1 – 5.kolo: Rača B – FKP Bratislava (chýba termín dohrávky )

PMA1, PMB1. PMC1 – 5.kolo: PŠC Pezinok – Ivanka ( chýba termín dohrávky )

PMA1, PMB1, PMC1 – 5.kolo: Žolík – Stupava ( chýba termín dohrávky )

PMA1, PMB1, PMC1 – 4.kolo: FKP Bratislava – Lafranconi ( chýba termín dohrávky )

PMA1 – 6.kolo: Ivanka – Bernolákovo ( nahlásiť termín dohrávky )

PMC1 – 2.kolo: Stupava – Lafranconi ( nahlásiť termín dohrávky )

PMA1, PMB1, PMC1 – 5.kolo: NŠK 1922 – Z,Bystrica  8.10. o 17.00-17.00 -17.00 hod.

PMA3 – 5.kolo: Domino C – Domino B ( chýba termín dohrávky )

PRMA – 6.kolo: Gajary – Láb, NT 8.10. o 16.30 hod.

PRPK – 13.kolo: Budmerice – Báhoň, NT 8.10. o 16.00 hod.

PRPK – 3.kolo: Cajla – Báhoň, NT 21.10. o 16.00 hod.

PRPK – 5.kolo: Modra – Šenkvice, NT 8.10. o 17.00 hod.

PRPK – 5.kolo: Viničné – Sv.Jur A ( chýba termín dohrávky )

PRSC – 5.kolo: Kráľová – Kaplná, NT 8.10. o 17.00 hod.

PMC2 – 7.kolo: Lozorno – Rohožník  NT 11.10. o 11.00 hod.

PMC2 – 5.kolo: V.Biel – Most ( chýba termín dohrávky )

PMC2 – 5.kolo: PŠC Pezinok B – Modra ( chýba termín dohrávky )

b/ súťaž PMD U8 – turnajová súťaž ( organizovanie T2 )

Vyžrebovanie turnajovej súťaže PMD U8 je zverejnené na stránke BFZ (mládežnícke súťaže).

pravidlá a podmienky

ihrisko ( rozmer ): 40 x 25 metrov

bránky: 2x 5 metrov, resp. 2x 3 metre

počet hráčov: 1 + 4

hrací čas: 2x 15 minút ( bez polčasovej prestávky )

rozhodcovia: zabezpečuje organizátor turnaja

štart hráčov: veková úroveň od U8 – po U6 každý hráč musí mať platný elektronický registračný preukaz, každé družstvo musí mať pred prvým stretnutím v turnaji nahranú v ISSF zápasovú súpisku

lopty: veľkosť č.4

Výsledkový servis: po skončení každého turnaja je organizátor povinný zaslať kompletný výsledkový servis ( celkový výsledok, polčasový výsledok, strelcov gólov aj s minútami ) na mailové adresy: pavel.prikopa@futbalsfz.sk , konecny58@centrum.sk

Termíny turnajov:

sk.D:

T2 – 4.10. FKM Stupava A od 13.30 hod. ( THP Stupava – 2 ihriská )

sk.K:

T2 – 3.10. FKM Stupava B od 09.30 hod. (  Borinka – 2 ihriská )

Komisia rozhodcov a delegátov  

Opravné fyzické previerky sa uskutočnia 8.10.2020 od 16.30 na Atletickom štadióne P. Gleska (Mladá garda). Zraz a rozcvička o 16.00. Pozvaní rozhodcovia: E. Bogdáň, D. Bláha a M. Farkaš. Previerky tréningovo absolvujú aj rozhodcovia zaradení v programe Šanca.

Berie na vedomie oznámenie D. Klúčika o ukončení aktívnej činnosti z osobných a pracovných dôvodov. Ďakuje menovanému za jeho pôsobenie v súťažiach riadených BFZ a želá mu veľa zdravia a úspechov.

Nedostatky v zápisoch o stretnutí:

M.Hajnala – zmena čísla dresu hráča musí byť premietnutá do zápisu o stretnutí;

M.Hajnala – nesprávny popis priestupku hráča pri udelení OT-ČK (priestupok mimo súboja o loptu nemôže byť charakterizovaný ako surová hra);

M.Hajnala – nesprávne označenie funkcie vylúčeného člena realizačného tímu;

R. Tanglmayer – zmena čísla dresu hráča musí byť premietnutá do zápisu o stretnutí.

Ospravedlnenia: Szakáll 3.-4.10, 17.-18.10., 24.10., 1.11.; Ježík 11.10.; Uram od 12.10. nie je k dispozícii počas pondelkov až stried; Perašín 9.-10.10.

Trénersko – metodická komisia

Úsek vzdelávania trénerov:

Oznamuje klubom, že TMK BFZ so súhlasom TÚ SFZ plánuje na jeseň 2020 organizovať praktické semináre trénerov pre kluby, ktoré o túto formu požiadajú. Ide o formu vzdelávania klubových trénerov na úrovni mládeže, kedy TMK BFZ zabezpečuje odborný lektorský zbor a kluby organizáciu semináraV prípade záujmu kontaktujte regionálneho koordinátora vzdelávania trénerov SFZ p. Kováča na tel. č.: 0902 937 031 alebo e-mail: michal.kovac@futbalsfz.sk. Program seminára nájdete na internetovej stránke SFZ v časti SFZ / Tréneri / Vzdelávanie.

Úsek mládeže:  

Plán akcií BFZ na 2.polrok 2020

Dátum Akcia (program) /miesto/ Kategória
Október:
20.10.2020 KZ BFZ U13 (zápas Slovan U13) /?/ – aj s hráčmi FA a ÚTM BFZ U13
20.10.2020 Finále MiniChampionsLiga U12 – Púchov Kluby U12
November:
27.11.2020 Kontrolný zraz BFZ U13 (TJ) /Hala Pezinok/ BFZ U13
28.11.2020 MT Bratislava Cup U13 /Pezinok/ s hráčmi FA BFZ U13

Slovenský futbalový zväz si týmto dovoľuje informovať kluby s licenciou FA a ÚTM o zrušení všetkých turnajov projektu HALOVÁ SEZÓNA MLÁDEŽE SFZ 2020-21 v mesiacoch november, december 2020, január a február 2021.

Keďže ide športové podujatie realizované v interiéri, projekt sme boli nútení zrušiť na základe zhoršujúcej sa epidemiologickej situácie COVID-19 na Slovensku a sprísneniu nariadení Úradov verejného zdravotníctva v jednotlivých krajoch.

ÚRADNÁ SPRÁVA Č.10 ZO DŇA 25.09.2020

Sekretariát

Sekretariát BFZ oznamuje FK na povinnosti dodržiavania Opatrení úradu verejného zdravotníctva, platné od 18.septembra 2020.

http://www.uvzsr.sk/docs/info/covid19/final_navrh_opatrenie_prevadzky_a_HP_16_09.pdf

Odvolacia komisia

Odvolacia komisia BFZ prijala dňa 23.09.2020 nasledovné rozhodnutie:

OK 001/2020

Odvolanie Jána Kukľu 1314816, FC Ružinov Bratislava – tréner, MD3R voči rozhodnutiu DK BFZ U.č. 70, vylúčený za HNS voči delegovanej osobe počas a po skončení stretnutia 1. kola ŠKO Miloslavov – FC Ružinov Bratislava, dňa 23.08.2020. DS – pozastavenie výkonu funkcie na 4 týždne a finančná pokuta 150 EUR podľa čl. 48/2b DP, od 24.08.2020, zverejneným v ÚS č. 6 zo dňa 28.08.2019, v zmysle čl. 60 ods. 14 písm. b) Stanov SFZ    z a m i e t a.

Proti tomuto rozhodnutiu nie je prípustný opravný prostriedok.

Športovo – technická komisia

emailová adresa ŠTK BFZ na komunikáciu s klubmi:

email ŠTK: stk@futbalbfz.sk

Oznamuje:

Na základe komunikácie BFZ s RÚVZ BA v súvislosti s podávaním občerstvenia na štadiónoch je situácia nasledovná:

  • klasický bufet, kde je občerstvenie podávané tzv. „cez okienko“ môže byť otvorený, ale v jeho tesnej blízkosti musí byť vyčlenená zóna na konzumovanie (napríklad priestor ohraničený páskou a vo vnútri stand-up stoly) a kontrolovaná aspoň dvomi členmi usporiadateľskej služby,
  • v prípade reštauračného zariadenia, ktoré je celoročne prevádzkované na štadiónoch, pre nich platí režim reštauračných zariadení t.j. určený počet osôb v závislosti od plochy priestorov a konzumácia občerstvenia buď v interiéri reštaurácie alebo opäť v určenom a kontrolovanom priestore (terasa, vyčlenený priestor a pod.).

V obidvoch prípadoch platia všetky hygienické nariadenia a v žiadnom prípade nie je dovolené, aby bufet alebo reštaurácia podávali občerstvenie takým spôsobom, že bude konzumované na tribúne, pri HP a mimo vyčlenenej zóny.

Schvaľuje:

III. liga

11.kolo MŠK Senec – FC Malacky 14.10. o 18:30

12.kolo ŠK Báhoň – OFK Dunajská Lužná 18.10. o 15:00

Upozorňuje:

na termín podania prihlášky do pohára BFZ 16. 10. 2020. Prihlášky môžu poslať družstvá v súťažiach seniorov III.liga BFZ, IV.liga BFZ, V. a VI.liga ObFZ Bratislava – mesto a V. a VI.liga ObFZ Bratislava – vidiek. Štartovné do pohára BFZ nie je stanovené. Víťaz pohára získa sadu dresov ADIDAS a sumu 700 € a zároveň miestenku na stretnutie superpohára. Finalista pohára získava sadu dresov JAKO a sumu 500 €.

Nariaďuje odohrať (SP čl.69/3):

U17 A

  1. kolo FK Lamač Bratislava – NŠK 1922 Bratislava 25.10. o 11:00

Odstupuje na DK:

SDM Domino S4BA – za nesplnenie si povinnosti v zmysle RS BFZ, bod 2 (nenahratie videozáznamu zo stretnutia 8. kola do 48 hodín).

Schvaľuje štart hráčov vo vyššej vekovej kategórii v zmysle SP čl.46:

  • Tomáš Marton (FK Dúbravka)
  • Šimon Slezák (FK Vajnory)

Disciplinárna komisia

Vylúčení po ČK. Disciplinárna sankcia (DS) – nepodmienečné pozastavenie výkonu športu, podľa čl. 9/2b2 DP:

U.č.125: Lukáš Bukovinský  1307415 (FK Rača Bratislava, S3BA), vylúčený za HNS voči R, urážlivý výrok na rozhodcu stretnutia, podľa 48/1c DP. DS ­- pozastavenie výkonu športu na 3 týždne, podľa čl.48/2b DP, od 21.09.2020.

U.č.126: Jozef Hlavina  1264973 (CFK Pezinok-Cajla, S4BA), vylúčený za HNS voči R, hrubá urážka a vyhrážanie, podľa 48/1c DP. DS ­- pozastavenie výkonu športu na 5 týždňov, podľa čl.48/2b DP, od 21.09.2020.

U.č.127: Samuel Mifkovič  1305413 (FC Zohor, SD3R), vylúčený za HNS, urážlivý výrok voči divákom na stretnutí, podľa 47/1b DP. DS ­- pozastavenie výkonu športu na 3 týždne, podľa čl.47/2b DP, od 21.09.2020.

U.č.128: Tomáš Pacalaj  1414974 (ŠK Bernolákovo, SZRL), vylúčený za HNS, zmarenie jasnej gólovej príležitosti podrazením súpera pred PU, podľa 46/1b DP.DS ­- pozastavenie výkonu športu na 1 súťažné stretnutie, podľa čl.46/2 DP, od 21.09.2020.

Vylúčení po 2. ŽK. DS – nepodmienečné pozastavenie výkonu športu na 1 súťažné stretnutie, podľa čl. 9/2b2 DP a čl. 37/3 DP:

U.č.129: Martin Mlynka  1379349  (FC IMAS, MZRL) , od 20.09.2020.

U.č.130: Lukáš Ďurák  1363922  (NŠK 1922 Bratislava, SZRL) , od 24.09.2020.

Disciplinárna sankcia po 5. ŽK – nepodmienečné pozastavenie výkonu športu na 1  stretnutie, podľa čl. 37/5 DP:   

U.č.131: Maxim Nikolaj Medviď  1299930 (PŠC Pezinok, S3BA), od 21.09.2020.

U.č.132: Patrik Várady  1299309 (ŠK Nová Dedinka, S4BA), od 21.09.2020.

U.č.133: David Kimlička  1306945 (FC Zohor, SD3R), od 21.09.2020.

Disciplinárne sankcie za ďalšie priestupky:

U.č.134: FK Slovan Most pri Bratislave, S3BA. Berie na vedomie stanovisko klubu k U.č.118 a za HNS diváka (urážlivé výroky a hrubé urážky rozhodcov) počas stretnutia 7. kola S3BA FK Rača – FK Slovan Most pri Bratislave, podľa čl. 58/1a DP ukladá DS – finančnú pokutu 100 €, podľa čl. 58/3 a čl. 12/1, 10 DP.

U.č.135: FC Malacky, S3BA. Klub sa nevyjadril k U.č.124 a za neplnenie si povinnosti v zmysle RS BFZ – nečinnosť zberačov lôpt v druhom polčase stretnutia 7. kola FC Malacky – FK Inter Bratislava, podľa čl.64/1a DP ukladá DS – finančnú pokutu 25 €, podľa čl.64/4 DP.

U.č.136: Berie na vedomie podanie KRaD ohľadom nesprávneho udelenia ŽK v stretnutí IV. Ligy FK Vajnory – ŠK Nová Dedinka.

U.č.137: SDM Domino, S4BA. Na základe podnetu ŠTK BFZ, za nenahratie videozáznamu do videoarchívu zo stretnutia 8. kola S4BA, podľa čl. 64/1a DP ukladá DS – finančnú pokutu 50 €, podľa čl. 64/4 a čl. 12/6 DP v spojení s čl. 2 RS BFZ.

Odvolanie proti rozhodnutiu Disciplinárnej komisie BFZ (okrem rozhodnutí podľa čl. 37/3, čl. 5 alebo čl. 8 DP) sa podáva na Disciplinárnu komisiu BFZ, v lehote do siedmich dní odo dňa oznámenia rozhodnutia Disciplinárnej komisie BFZ (čl. 84 ods. 1 DP).

Matrika

Oznamy:

Matričné úkony pre súťaže BFZ vykonáva od 13.07.2020 p. Ján Farbula. V prípade nejasností a potreby usmernenia matričných úkonov ho kontaktujte telefonicky na čísle 0903 718 450 alebo elektronickou poštou na jan.farbula@futbalsfz.sk

VV SFZ na svojom zasadnutí zo dňa 8. júla 2020 VV SFZ schválil novelu Registračného a prestupového poriadku SFZ, ktorá je v znení prijatých zmien a doplnení k dispozícii na linku nižšie:

https://mediamanager.sportnet.online/media/pages/f/futbalsfz.sk/2020/07/rapp-novela-08_07_2020-konsolidovane-znenie.pdf

Znenie Registračného a prestupového poriadku SFZ /RaPP/, schváleného VV SFZ dňa 8. júla 2020 nájdete aj na stránkach www.futbalsfz.sk/legislativa-predpisy-sfz-poriadky, bfz.futbalnet.sk a www.futbalbfz.sk /dokumenty/.

Prestup amatéra s obmedzením je možné podávať do 30.9.2020.                         

Odstupné za prestup amatéra bez obmedzenia /čl. 37 RaPP/ sa stanovuje podľa stupňa súťaže, z ktorého hráč prestupuje a do ktorého hráč smeruje a podľa veku hráča, ktorý hráč dosiahne v súťažnom ročníku, počas ktorého prestupuje.

Odstupné za hráča podľa článku 37a až 37c sa uhrádza prostredníctvom mesačnej zbernej faktúry na účet SFZ – viď čl. 37/4. Kompletný návod na použitie nájdete aj nawww.futbalsfz.sk/issf-platobne-predpisy.

V  ISSF v elektronickej podateľni v zložke Registrácia hráča je doplnená Žiadosť o dočasnú registráciu hráča. Táto nová žiadosť bola zriadená za účelom vykonania  zmeny registrácie hráča podľa článku 15 ods. 6 RaPP. Žiadame klubových ISSF manažérov, aby využívali okrem žiadosti o preregistráciu hráča aj žiadosť o dočasnú registráciu hráča.

V ISSF je zavedená žiadosť o elektronický registračný preukaz hráča (ERP). ERP má platnosť 2 roky.

Komisia mládeže

Upozornenie pre FK

KM upozorňuje FK na povinnosť sledovať oznamy v US BFZ ( časť Komisia mládeže BFZ ), kde sú zverejňované všetky podstatné veci ohľadne súťaží prípraviek BFZ.

a/ zmeny

PMA1, PMB1, PMC1 – 5.kolo: Rača B – FKP Bratislava ( odložené na neurčito )

PMC2 – 7..kolo: V.Biel – Igram, 15.10. o 17.00 hod.

PMC2 – 8.kolo: Miloslavov – V.Grob, 18.10. o 10.00 hod.

PRMA – 12.kolo: Gajary – Jabloňové, 29.9. 17.00 hod. ( Jabloňové poplatok 20,- € )

PRMA – 5.kolo: IMAS – Jabloňové, 1.10. o 16.30 hod. ( Jabloňové poplatok 20,- € )

b/ súťaž PMD U8 – turnajová súťaž ( organizovanie T2 )

Vyžrebovanie turnajovej súťaže PMD U8 je zverejnené na stránke BFZ (mládežnícke súťaže).

pravidlá a podmienky

ihrisko ( rozmer ): 40 x 25 metrov

bránky: 2x 5 metrov, resp. 2x 3 metre

počet hráčov: 1 + 4

hrací čas: 2x 15 minút ( bez polčasovej prestávky )

rozhodcovia: zabezpečuje organizátor turnaja

štart hráčov: veková úroveň od U8 – po U6

každý hráč musí mať platný elektronický registračný preukaz, každé družstvo musí mať pred prvým stretnutím v turnaji nahranú v ISSF zápasovú súpisku

lopty: veľkosť č.4

Výsledkový servis: po skončení každého turnaja je organizátor povinný zaslať kompletný výsledkový servis ( celkový výsledok, polčasový výsledok, strelcov gólov aj s minútami ) na mailové adresy: pavel.prikopa@futbalsfz,sk , konecny58@centrum.sk

sk.A:   T2 – 26.9. FK Inter od 14.00 hod. ( HP Drieňová – 4 ihriská )

sk.B:   T2 – 26.9. FK Rača od 14.00 hod. ( 2 ihriská )

sk.C:   T2 – 26.9. FKP Bratislava od 15.00 hod. ( 2 ihriská )

sk.D:   T2 – 26.9. FKM Stupava A od 9.30 hod. ( HP Borinka – 2 ihriská )

sk.E:   T2 – 27.9. FK Studienka od 10.00 hod. ( 2 ihriská )

sk.F:   T2 – 27.9. ŠK Závod od 10.00 hod. ( 2 ihriská )

sk.G:   T2 – 26.9. OŠK Slovenský Grob od 13.00 hod. ( 2 ihriská )

sk.H:   T2 – 27.9. ŠK Igram od 12.00 hod. ( 2 ihriská )

sk.I:     T2 – 26.9. OFK Dunajská Lužná od 9.00 hod. ( 2 ihriská )

sk.J:    T2 – 26.9. SFC Kalinkovo od 15.00 hod. ( 2 ihriská )

sk.K:   T2 – 26.9. FKM Stupava B od 12.00 hod. ( HP Borinka – 2 ihriská )

Komisia rozhodcov a delegátov  

Opravné fyzické previerky sa uskutočnia 8.10.2020 od 16.30 na Atletickom štadióne P. Gleska (Mladá garda). Pozvaní rozhodcovia: E. Bogdáň, D. Bláha, D. Klúčik, Ľ. Čižmár, M. Farkaš a M. Orlíková.

Nedostatky v zápisoch o stretnutí:

M.Brody – nesprávny popis priestupku hráča pri udelení OT-ŽK (dôvodom na udelenie OT-ŽK je zmarenie sľubne sa rozvíjajúcej akcie, nie priestupok v takejto akcii, v tomto konkrétnom prípade podrazenie);

P.Cvengroš – nedostatočný popis priestupku hráča pri udelení OT-ŽK (zakázaná hra rukou nie je sama osebe dôvodom na udelenie OT-ŽK);

P.Štepanovský – v zápise nie sú uvedení hlásateľ a videotechnik

Ospravedlnenia: Polák 9.-11.10.; Bláha 10.10.; Vnuk 8.-11.10.; Slezák 4.-10.10.

Trénersko – metodická komisia

Úsek vzdelávania trénerov:

Oznamuje klubom, že TMK BFZ so súhlasom TÚ SFZ plánuje na jeseň 2020 organizovať praktické semináre trénerov pre kluby, ktoré o túto formu požiadajú. Ide o formu vzdelávania klubových trénerov na úrovni mládeže, kedy TMK BFZ zabezpečuje odborný lektorský zbor a kluby organizáciu semináraV prípade záujmu kontaktujte regionálneho koordinátora vzdelávania trénerov SFZ p. Kováča na tel. č.: 0902 937 031 alebo e-mail: michal.kovac@futbalsfz.skProgram seminára nájdete na internetovej stránke SFZ v časti SFZ / Tréneri / Vzdelávanie.

Úsek mládeže:  

N O M I N Á C I A hráčov výberu BFZ U-13 (nar. po 1.1.2008)
na kontrolný celodenný zraz (TJ + modelovaný zápas) dňa 30.09.2020 – FKM Karlova Ves

Hráči:

ŠK Vrakuňa (3): Tomáš PAJERSKÝ, Samuel NAGY, Tomáš ZEMEŠ

NŠK 1922 Bratislava (3): Matej HROMÁDKA, Marián ŠOOŠ, Matej HUKEL

FK Dúbravka (2): Matej RADOCHA, Matúš HRUŠKA

FK Rača (2): Tomáš TAUFER, Lukáš KALATA

FKP Bratislava (1): Ivan CHUDÝ

FKM Devínska Nová Ves (2): Jakub NANIŠTA, Matej ADAMIČKA

FK Vajnory (1): Filip LAZO

MŠK Senec (5): Matúš ČERVENÁK, Marko SEDLÁK, Milan TUŽINSKÝ, Oliver POMŠAHÁR, Patrik PÓOR

PŠC Pezinok (4): Samuel NAGY, Dávid STRNISKO, Tomáš BUCI, Dominik A. GALAN

FC IMAS (2): Jakub MEŠŤAN, Martin KYSELICA

ŠK Bernolákovo (1): Lukáš KAJOK

ŠK Nová Dedinka (2): Damián ÁRVA, Ján HAVLÍČEK

FK Slovan Ivanka pri Dunaji (1): Marcus KAZIMÍR

TJ Rovinka (1): Peter KADÁŠ

Výstroj hráčov: kopačky, chrániče, hygienické potreby, uterák, karta poistenca, FĽAŠA NA PITIE! Každý hráč donesie na zraz vypísaný informovaný súhlas a dotazník (príloha nominácie)!

Vstup do areálu len s prekrytými dýchacími cestami a dodržiavaním odstupu a hygienou rúk!

Zraz nominovaných hráčov je v stredu 30.09.2020 o 09:30 hod. – ihrisko (umelá tráva) FKM Karlova Ves (Karloveská 3, 841 04 Bratislava).Ukončenie zrazu bude cca o 15:00 hod. na mieste zrazu.. Prípadné ospravedlnenia je potrebné hlásiť na t.č.: M.Skovajsa  – 0902 658 530.

Plán akcií BFZ na 2.polrok 2020

Dátum Akcia (program) /miesto/ Kategória
September:
30.09.2020 KCZ BFZ U13 (TJ+MZ) /Karlova Ves/ – mimo hráčov FA a ÚTM BFZ U13
Október:
06.10.2020 KZ – brankárska akadémia (TJ) /Senec/ – mimo hráčov FA a ÚTM BFZ U13
20.10.2020 KCZ BFZ U13 (TJ+zápas Slovan U13) /?/ – aj s hráčmi FA a ÚTM BFZ U13
20-21.10.2020 Finále MiniChampionsLiga U12 – Púchov Kluby U12
November:
27.11.2020 Kontrolný zraz BFZ U13 (TJ) /Hala Pezinok/ BFZ U13
28.11.2020 MT Bratislava Cup U13 /Pezinok/ s hráčmi FA BFZ U13

Slovenský futbalový zväz si týmto dovoľuje informovať kluby s licenciou FA a ÚTM o zrušení všetkých turnajov projektu HALOVÁ SEZÓNA MLÁDEŽE SFZ 2020-21 v mesiacoch november, december 2020, január a február 2021.

Keďže ide športové podujatie realizované v interiéri, projekt sme boli nútení zrušiť na základe zhoršujúcej sa epidemiologickej situácie COVID-19 na Slovensku a sprísneniu nariadení Úradov verejného zdravotníctva v jednotlivých krajoch.

ÚRADNÁ SPRÁVA Č.9 ZO DŇA 18.09.2020

Sekretariát

Sekretariát BFZ oznamuje FK na povinnosti dodržiavania Opatrení úradu verejného zdravotníctva, platné od 18.septembra 2020.

http://www.uvzsr.sk/docs/info/covid19/final_navrh_opatrenie_prevadzky_a_HP_16_09.pdf

Športovo – technická komisia

emailová adresa ŠTK BFZ na komunikáciu s klubmi:

email ŠTK: stk@futbalbfz.sk

Schvaľuje:

U19

5.kolo FC Petržalka “B” – FC Ružinov Bratislava 21.10. o 18:00

8.kolo Lokomotíva Devínska Nová Ves – SDM Domino “B” 4.10. o 11:00

9.kolo SDM Domino “B” – ŠK Bernolákovo 10.10. o 10:00

U17 A

11.kolo MFK Záhorská Bystrica – TJ Jarovce Bratislava 24.10. o 11:00

U15/U13

10.kolo FC IMAS – NŠK 1922 Bratislava 3.10. o 11:00 (vedľajšia HP – prírodná tráva)

Upozorňuje:

na termín podania prihlášky do pohára BFZ 20. 9. 2020. Prihlášky môžu poslať družstvá v súťažiach seniorov III.liga BFZ, IV.liga BFZ, V. a VI.liga ObFZ Bratislava – mesto a V. a VI.liga ObFZ Bratislava – vidiek.

Nariaďuje odohrať (SP čl.69/3):

III. liga

3.kolo ŠK Báhoň – MFK Rusovce 30.9. o 16:00

Odstupuje na DK:

FC Malacky S3BA – za nesplnenie si povinnosti v zmysle RS BFZ, bod 9.7 (nečinnosť zberačov lôpt).

Schvaľuje štart hráčov vo vyššej vekovej kategórii v zmysle SP čl.46:

  • Erik Brezovský (MFK Záhorská Bystrica)
  • Gorazd Drobný (FK Dúbravka)
  • Lukáš Kohút (FK Dúbravka)
  • Jakub Martinovič (FC IMAS)
  • Viktor Špitalský (Lokomotíva Devínska Nová Ves)
  • Karol Sorby (Lokomotíva Devínska Nová Ves)
  • Filip Kubalec (ŠK Bernolákovo)
  • Lukáš Procházka (ŠK Bernolákovo)
  • Marek Lukačka (ŠK Bernolákovo)
  • Adrián Gažo (ŠK Bernolákovo)
  • Alex Čarský (ŠK Bernolákovo)

Disciplinárna komisia

Vylúčení po ČK. Disciplinárna sankcia (DS) – nepodmienečné pozastavenie výkonu športu, podľa čl. 9/2b2 DP:

U.č.110: Miroslav Repiský  1177494 (TJ Záhoran Jakubov, S4BA), vylúčený za HNS voči R, urážlivý výrok na rozhodcu stretnutia, podľa 48/1c DP. DS ­- pozastavenie výkonu športu na 3 týždne, podľa čl.48/2b DP, od 14.09.2020.

U.č.111: Tomáš Gramblička  1174002 (TJ Čunovo, S4BA), vylúčený za HNS, zmarenie jasnej gólovej príležitosti držaním súpera pred PU v súboji o loptu, podľa 46/1b DP. DS ­- pozastavenie výkonu športu na 1 súťažné stretnutie, podľa čl.46/2 DP, od 14.09.2020.

Vylúčení po 2. ŽK. DS – nepodmienečné pozastavenie výkonu športu na 1 súťažné stretnutie, podľa čl. 9/2b2 DP a čl. 37/3 DP:

U.č.112: Adam Kuruc  1303764  (FC Malacky, S3BA) , od 14.09.2020.

U.č.113: Timotej Vencelík  1363188  (MFK Rusovce, SZRL) , od 16.09.2020.

U.č.114: Adem Useini  1370714  (FC Slovan Modra, MZRL) , od 16.09.2020.

Disciplinárna sankcia po 5. ŽK – nepodmienečné pozastavenie výkonu športu na 1  stretnutie, podľa čl. 37/5 DP:   

U.č.115: Rastislav Úradníček  1157167 (SDM Domino, S4BA), od 14.09.2020.

Disciplinárne sankcie za ďalšie priestupky:

U.č.116: Simon Frὕhaut  1323465 (ŠK Žolík Malacky, SZRL), za HNS po stretnutí na chodbe – nadávka na rozhodcu stretnutia, podľa 48/1a DP. DS ­- pozastavenie výkonu športu na 2 stretnutia, podľa čl.48/2a DP, od 11.09.2020.

U.č.117: Martin Juraško 1188112 (FK Slovan Most pri Bratislave, S3BA),  Na základe správy delegáta a Oznámenia delegáta o zistených nedostatkov v stretnutí FK Rača – FK Slovan Most pri Bratislave, za poškodenie dverí na šatni ukladá DS – pozastavenie výkonu športu na 1 súťažné stretnutie, podľa čl. 47/1c,2c DP, od 18.09.2020.

U.č.118: FK Slovan Most pri Bratislave, S3BA. Na základe Správy delegáta stretnutia a Oznámenia o zistených nedostatkoch v stretnutí FK Rača Bratislava –  FK Slovan Most pri Bratislave, začína disciplinárne konanie a žiada klub o písomné stanovisko k HNS diváka Petra Švihela, počas stretnutia (urážlivé výroky a hrubé urážky rozhodcov počas stretnutia), podľa čl. 71/1, 3b DP do 22.09.2020.

U.č.119: Mário Šimek  1035498 ( vedúci družstva – TJ Záhoran Jakubov, S4BA ), vylúčený za HNS voči delegovanej osobe v stretnutí 7. kola FK Karpaty Limbach – TJ Záhoran Jakubov, dňa 13.09.2020. DS – pozastavenie výkonu akejkoľvek funkcie na 3 týždne, a finančná pokuta 100.-€, podľa čl.48/2b, od 14.09.2020.

U.č.120: Ján Kukľa 1314816 ( tréner družstva – FC Ružinov BA, MD3R B ). Na základe Zápisu o stretnutí 4.kola FC Ružinov Bratislava – MŠK Senec a vypočutia zainteresovaných osôb, za HNS ( kritika rozhodcu z tribúny, bránenie rozhodcovi v opustení štadióna a vyhrážanie sa sťažnosťami ) ukladá DS – pozastavenie výkonu akejkoľvek funkcie a styk s delegovanými osobami na 4 súťažné stretnutia, podľa čl.48/1a,2a, od 21.09.2020.

U.č.121: Miroslav Herman ( vedúci družstva – FC Ružinov BA, MD3R B ). Na základe Zápisu o stretnutí 4.kola FC Ružinov Bratislava – MŠK Senec a vypočutia zainteresovaných osôb, za NS ( bránenie rozhodcovi v opustení štadióna ) ukladá DS – pozastavenie výkonu funkcie na 2 stretnutia, podľa čl.48/1a,2a, od 18.09.2020 s podmienečným odkladom disciplinárnej sankcie do 31.12.2020.

U.č.122: FC Ružinov Bratislava, MD3R B. Za porušenie povinnosti organizátora a za nezabezpečenie bezpečného odchodu rozhodcu zo štadióna po stretnutí 4.kola FC Ružinov Bratislava – MŠK Senec, ukladá klubu FC Ružinov finančnú pokutu 200.-€, podľa čl. 57/1a a čl. 3 DP.

U.č.123: ŠKO Miloslavov, MD3R. Na základe neoprávnene zadanej pokuty 25.-€ v U.č. 54, keď mala byť klubu zadaná disciplinárna sankcia Upozornenie, DK vystaví dobropis na sumu 25.-€, ktorá bude vrátená klubu ŠKO Miloslavov.

U.č.124: FC Malacky, S3BA. Na základe odstúpenie ŠTK BFZ začína disciplinárne konanie voči FC Malacky za neplnenie si povinnosti v zmysle RS BFZ – nečinnosť zberačov lôpt v druhom polčase stretnutia 7. kola FC Malacky – FK Inter Bratislava. DK žiada klub FC Malacky o písomné vyjadrenie dôvodu neplnenia si povinnosti zberačov na DK v termíne do 22.09.2020. 

Odvolanie proti rozhodnutiu Disciplinárnej komisie BFZ (okrem rozhodnutí podľa čl. 37/3, čl. 5 alebo čl. 8 DP) sa podáva na Disciplinárnu komisiu BFZ, v lehote do siedmich dní odo dňa oznámenia rozhodnutia Disciplinárnej komisie BFZ  (čl. 84 ods. 1 DP).

Matrika

Informácia pre FK:

Matričné úkony pre súťaže BFZ vykonáva od 13.07.2020 p. Ján Farbula. V prípade nejasností a potreby usmernenia matričných úkonov ho kontaktujte telefonicky na čísle 0903 718 450 alebo elektronickou poštou na jan.farbula@futbalsfz.sk

Matrika BFZ oznamuje, že schválením nového rozpisu súťaží BFZ pre súťažný ročník 2020/2021 sa mení poplatok za schválenie prestupov bez obmedzenia alebo s obmedzením počas sviatkov, víkendov a po pracovnej dobe sekretariátu BFZ. V uvedených prípadoch bude poplatok zdvojnásobený a zahrnutý do mesačnej zbernej faktúry FK.

VV SFZ na svojom zasadnutí zo dňa 8. júla 2020 VV SFZ schválil novelu Registračného a prestupového poriadku SFZ, ktorá je v znení prijatých zmien a doplnení k dispozícii na linku nižšie:

https://mediamanager.sportnet.online/media/pages/f/futbalsfz.sk/2020/07/rapp-novela-08_07_2020-konsolidovane-znenie.pdf

Znenie Registračného a prestupového poriadku SFZ /RaPP/, schváleného VV SFZ dňa 8. júla 2020 nájdete aj na stránkach www.futbalsfz.sk/legislativa-predpisy-sfz-poriadky, bfz.futbalnet.sk a www.futbalbfz.sk /dokumenty/.

Oznamujeme FK, že termín prestupu amatéra bez obmedzenia skončil dňom 15.7. 2020 a prestup amatéra s obmedzením je možné podávať do 30.9.2020.                         

Odstupné za prestup amatéra bez obmedzenia /čl. 37 RaPP/ sa stanovuje podľa stupňa súťaže, z ktorého hráč prestupuje a do ktorého hráč smeruje a podľa veku hráča, ktorý hráč dosiahne v súťažnom ročníku, počas ktorého prestupuje.

Odstupné za hráča podľa článku 37a až 37c sa uhrádza prostredníctvom mesačnej zbernej faktúry na účet SFZ – viď čl. 37/4. Kompletný návod na použitie nájdete aj nawww.futbalsfz.sk/issf-platobne-predpisy.

V  ISSF v elektronickej podateľni v zložke Registrácia hráča je doplnená Žiadosť o dočasnú registráciu hráča. Táto nová žiadosť bola zriadená za účelom vykonania  zmeny registrácie hráča podľa článku 15 ods. 6 RaPP. Žiadame klubových ISSF manažérov, aby využívali okrem žiadosti o preregistráciu hráča aj žiadosť o dočasnú registráciu hráča.

V ISSF je zavedená žiadosť o elektronický registračný preukaz hráča (ERP). ERP má platnosť 2 roky.

Komisia mládeže

Upozornenie pre FK

KM upozorňuje FK na povinnosť sledovať oznamy v US BFZ ( časť Komisia mládeže BFZ ), kde sú zverejňované všetky podstatné veci ohľadne súťaží prípraviek BFZ.

a/ neuzavreté zápisy – chýbajúce výsledky

PMA1, PMB1, PMC1 – 3.kolo: Šamorín – Ivanka p. Dun.

PMB1 – 3.kolo: FK Dúbravka – MŠK Iskra

PMC2 – 3.kolo: Modra – Limbach

b/ súťaž PMD U8 – nenahlásené termíny organizácie turnaja

sk.E: FK Studienka ( T2 )

sk.H: ŠK Igram ( T2 )

Žiadame uvedené FK /bod b/, aby nahlásili termín konania turnaja PMD U8 do 22.9.2020 na mailové adresy: na mailové adresy: pavel.prikopa@futbalsfz.sk ,                                    konecny58@centrum.sk .

Komisia rozhodcov a delegátov   

Opravné fyzické previerky sa uskutočnia 8.10.2020 od 16.30 na Atletickom štadióne P. Gleska (Mladá garda). Pozvaní rozhodcovia: E. Bogdáň, D. Bláha, D. Klúčik, Ľ. Čižmár, M. Farkaš a M. Orlíková.

Nedostatky v zápisoch o stretnutí:

Ro. Malovec – pri štarte hráčov vo vyššej vekovej kategórii (tzv. ostaršení) je potrebné uviesť, či ide na základe informácie zástupcu klubu o prvý taký štart (nutnosť predložiť potvrdenia na ŠTK), alebo opakovaný;

M.Dubravec – nesprávny popis priestupku hráča pri udelení OT-ŽK (dôvodom na udelenie OT-ŽK je zmarenie sľubne sa rozvíjajúcej akcie, nie priestupok v takejto akcii, v tomto konkrétnom prípade držanie);

M.Bohun – nedostatočný popis priestupku hráča pri udelení OT-ŽK (zakázaná hra rukou nie je sama osebe dôvodom na udelenie OT-ŽK, ani keď k nej dôjde v pokutovom území);

M.Bohun – v zázname R chýba dôvod udelenia OT-ŽK vedúcemu družstva;

P.Ježík – nesprávny popis priestupku hráča pri udelení OT-ŽK (dôvodom na udelenie OT-ŽK je zmarenie sľubne sa rozvíjajúcej akcie, nie priestupok v takejto akcii, v tomto konkrétnom prípade držanie);

P.Ježík – neuvedený dôvod udelenia OT-ŽK. Komisia konštatuje, že napriek dôraznému varovaniu pred takýmito a podobnými nedostatkami sa ich rozhodcovia dopúšťajú opäť.

Ospravedlnenia: Harajbič 26.-27.9.; Bláha k dispozícii od 21.9.; Ježík 25.9.-2.10., od 3.10. nie je k dispozícii počas sobôt; Kroneraff 3.10., 9.-10.10., 23.-24.10.; súčasne zrušenie pôvodného ospravedlnenia v dňoch 30.9.-18.10. a 30.10.-1.11.

Trénersko – metodická komisia

Úsek vzdelávania trénerov:

Oznamuje klubom, že TMK BFZ so súhlasom TÚ SFZ plánuje na jeseň 2020 organizovať praktické semináre trénerov pre kluby, ktoré o túto formu požiadajú. Ide o formu vzdelávania klubových trénerov na úrovni mládeže, kedy TMK BFZ zabezpečuje odborný lektorský zbor a kluby organizáciu semináraV prípade záujmu kontaktujte regionálneho koordinátora vzdelávania trénerov SFZ p. Kováča na tel. č.: 0902 937 031 alebo e-mail: michal.kovac@futbalsfz.sk. Program seminára nájdete na internetovej stránke SFZ v časti SFZ / Tréneri / Vzdelávanie.

Úsek mládeže:  

Plán akcií BFZ na 2.polrok 2020

Dátum Akcia (program) /miesto/ Kategória
September:
29.09.2020 KZ – brankárska akadémia (TJ) /Senec/ – mimo hráčov FA a ÚTM BFZ U15
30.09.2020 KCZ BFZ U13 (TJ+MZ) /?Karlova Ves/ – mimo hráčov FA a ÚTM BFZ U13
Október:
06.10.2020 KZ – brankárska akadémia (TJ) /Senec/ – mimo hráčov FA a ÚTM BFZ U13
20.10.2020 KCZ BFZ U13 (TJ+zápas Slovan U13) /?/ – aj s hráčmi FA a ÚTM BFZ U13
20-21.10.2020 Finále MiniChampionsLiga U12 – Púchov Kluby U12
November:
24.11.2020 HSM SFZ U13 – /Pezinok/ – 1.kolo Kluby U13
27.11.2020 Kontrolný zraz BFZ U13 (TJ) /Hala Pezinok/ BFZ U13
28.11.2020 MT Bratislava Cup U13 /Pezinok/ s hráčmi FA BFZ U13
December:
05.12.2020 HSM SFZ U15 – /Pezinok/ – 1.kolo Kluby U15

ÚRADNÁ SPRÁVA Č.8 ZO DŇA 11.09.2020

Sekretariát

Sekretariát BFZ oznamuje FK na povinnosti dodržiavania Opatrení úradu verejného zdravotníctva, platné od 1.septembra 2020

http://www.uvzsr.sk/docs/info/covid19/final_opatrenie_prevadzky_a_HP_08_09.pdf

Športovo – technická komisia

emailová adresa ŠTK BFZ na komunikáciu s klubmi:

email ŠTK: stk@futbalbfz.sk

Oznamuje:

V zmysle prijatých opatrení Úradu verejného zdravotníctva nariaďuje s účinnosťou od 05.09.2020 dodržiavať v súťažiach BFZ vo všetkých kategóriách tieto opatrenia:

Súťažné stretnutia seniorov, dorastu U19 a U17, žiakov U15

  • Pri vstupe do priestorov šatní pre hráčov a delegované osoby zabezpečiť dezinfekciu alkoholového roztoku na ruky.
  • Na lavičke náhradníkov zabezpečiť dodržanie sedenia náhradníkov a členov RT tak, aby jedno miesto medzi sediacimi bolo neobsadené.
  • Náhradníci a členovia RT musia mať počas stretnutia prekryté horné dýchacie cesty (rúško, šatka, šál) okrem hlavného trénera. Pri rozcvičovaní nie je potrebné mať prekryté horné dýchacie cesty.
  • Pred ani po stretnutí sa nepodávajú ruky so súperom ani s delegovanými osobami.

Súťažné stretnutia žiakov U13, prípraviek U11, U10, U9 a predprípravky U8

  • Pri vstupe do priestorov šatní pre hráčov a delegované osoby zabezpečiť dezinfekciu alkoholového roztoku na ruky.
  • Na lavičke náhradníkov zabezpečiť dodržanie sedenia náhradníkov a členov RT tak, aby jedno miesto medzi sediacimi bolo neobsadené.
  • Zakazuje sa vstup rodičov (zákonných zástupcov) na hraciu plochu a do priestorov šatní.
  • Dospelé osoby na lavičke náhradníkov musia mať prekryté horné dýchacie cesty s výnimkou hlavného trénera.

ŠTK BFZ schvaľuje hraciu plochu ŠK Čataj, na ktorej MŠK Senec „B“ odohrá svoje domáce stretnutia v súťaži III. liga mladší dorast U17 BFZ. Hrací čas nedeľa pUHČ.

Odhlásenie sa zo súťaže U15/U13 PFA ŠTK Šamorín podané cez ISSF. Družstvu PFA ŠTK Šamorín bude pripočítaný do zbernej mesačnej faktúry poplatok vo výške 2 x 300 € v zmysle RS BFZ bod 3.6.

Odhlásenie sa zo súťaže Pohár BFZ SFC Kalinkovo podané cez ISSF.

Schvaľuje:

IV.liga

15.kolo FK Karpaty Limbach – ŠK Nová Dedinka 7.11. o 13:30

Upozorňuje:

na termín podania prihlášky do pohára BFZ 20. 9. 2020. Prihlášky môžu poslať družstvá v súťažiach seniorov III.liga BFZ, IV.liga BFZ, V. a VI.liga ObFZ Bratislava – mesto a V. a VI.liga ObFZ Bratislava – vidiek.

Nariaďuje odohrať (SP čl.69/3):

III. liga

5.kolo MŠK Senec – Lokomotíva Devínska Nová Ves 16.9. o 19:00

U17 A

4.kolo MFK Záhorská Bystrica – ŠK Žolík Malacky 29.9. o 16:30

Schvaľuje štart hráčov vo vyššej vekovej kategórii v zmysle SP čl.46:

  • Bruno Alan Dostál (FK Dúbravka)
  • David Ján Holčík (TJ Záhoran Jakubov)
  • Marián Muller (TJ Záhoran Jakubov)
  • Dávid Ulman (OŠK Láb)
  • Peter Omyliak (OŠK Láb)
  • Timotej Kuch (OŠK Láb)

Disciplinárna komisia

Vylúčení po ČK. Disciplinárna sankcia (DS) – nepodmienečné pozastavenie výkonu športu, podľa čl. 9/2b2 DP:

U.č. 90: Filip Kalanka  1175624 (FC Rohožník, S3BA), vylúčený za HNS, zmarenie jasnej gólovej príležitosti držaním súpera pred PU v súboji o loptu, podľa 46/1b DP. DS ­- pozastavenie výkonu športu na 1 súťažné stretnutie, podľa čl.46/2 DP, od 6.09.2020.

U.č. 91: František Nagy  1249054 (OFK Dunajská Lužná, S3BA), vylúčený za kopnutie súpera nadmernou silou do tváre v súboji o loptu, podľa 45/1 DP. DS ­- pozastavenie výkonu športu na 2 súťažné stretnutia, podľa čl.45/2a DP, od 6.09.2020.

U.č. 92: Marek Krajčír  1159477 (SFC Kalinkovo, S3BA), vylúčený za kopnutie súpera nadmernou silou do slabín v súboji o loptu, podľa 45/1 DP. DS ­- pozastavenie výkonu športu na 2 súťažné stretnutia, podľa čl.45/2a DP, od 7.09.2020.

U.č. 93: René Forner  1306320 (PŠC Pezinok, SD3R), vylúčený za HNS, zmarenie jasnej gólovej príležitosti podrazením súpera pred PU v súboji o loptu, podľa 46/1b DP. DS ­- pozastavenie výkonu športu na 1 súťažné stretnutie, podľa čl.46/2 DP, od 7.09.2020.

U.č. 94: Adam Mravík  1423020 (FC Zohor, SD3R), vylúčený za HNS, ukázanie hanlivého gesta voči divákom v prerušenej hre, podľa 47/1a DP. DS ­- pozastavenie výkonu športu na 2 súťažné stretnutia, podľa čl.47/2a DP, od 7.09.2020.

U.č. 95: Andrej Hrica  1333384 (TJ Jarovce Bratislava, MD3R A), vylúčený za HNS, po stretnutí za urážlivý výrok na rozhodcu stretnutia, podľa 48/1c DP. DS ­- pozastavenie výkonu športu na 3 týždne, podľa čl.48/2b DP, od 7.09.2020.

U.č. 96: Jakub Kotvas  1325219 (TJ Jarovce Bratislava, MD3R A), vylúčený za HNS, po stretnutí za urážlivý výrok na rozhodcu stretnutia, podľa 48/1c DP. DS ­- pozastavenie výkonu športu na 3 týždne, podľa čl.48/2b DP, od 7.09.2020.

Vylúčení po 2. ŽK. DS – nepodmienečné pozastavenie výkonu športu na 1 súťažné stretnutie, podľa čl. 9/2b2 DP a čl. 37/3 DP:

U.č. 97: Tomáš Šalata  1281241  (FC Malacky, S3BA) , od 7.09.2020.

U.č. 98: Juraj Mazur  1302981  (MFK Rusovce, S3BA) , od 7.09.2020.

U.č. 99: Tomáš Korič  1360937  (ŠK Šenkvice, MD3R) , od 7.09.2020.

Disciplinárna sankcia po 5. ŽK – nepodmienečné pozastavenie výkonu športu na 1  stretnutie, podľa čl. 37/5 DP:   

U.č.100: Andrej Džubák  1147971 (FK Karpaty Limbach, S4BA), od 7.09.2020.

Disciplinárne sankcie za ďalšie priestupky:

U.č.101: Benedikt Malinovský 1327016 ( FC Zohor, SD3R). Berie na vedomie žiadosť menovaného o zmenu DS, uloženej v Uč.122/2019-2020 a žiadosť zamieta.

U.č.102: Berie na vedomie Správu delegáta stretnutia a Oznámenie delegáta o zistených nedostatkov v stretnutí ŠK Nová Dedinka – TJ Záhoran Jakubov.

U.č.103: TJ Jarovce Bratislava, MD3R A. Berie na vedomie vyjadrenie klubu k stretnutiu TJ Jarovce Bratislava – FC IMAS a upozorňuje klub na porušenie povinností trénera, vedúceho družstva a nevhodné správanie divákov po stretnutí

U.č.104: Robert Bestro  1252247 ( vedúci družstva – TJ Jarovce Bratislava, MD3R, vylúčený za HNS voči delegovanej osobe po stretnutí 4. kola TJ Jarovce – FC IMAS, dňa 6.09.2020. DS – pozastavenie výkonu akejkoľvek funkcie na 3 týždne, a finančná pokuta 50.-€, podľa čl.48/2b, od 7.09.2020.

U.č.105: Peter Kotvas  1024236 (tréner – TJ Jarovce Bratislava, MD3R A), vylúčený za HNS voči delegovanej osobe a po skončení stretnutia 4. kola TJ Jarovce – FC IMAS sa naďalej správal hrubo nešportovo – opľutie rozhodcu. DS – pozastavenie výkonu akejkoľvek funkcie na 3 mesiacefinančná pokuta 200.-€, podľa čl.48/2b, od 7.09.2020.

U.č.106: SFC Kalinkovo, S3BA. Berie na vedomie stanovisko klubu k U.č.85 a za HNS divákov po stretnutí (hrubé urážky delegovaných osôb pri odchode z hracej plochy ) a nedostatočnú US ( člen US si počas doprovodu rozhodcov vyzliekol reflexnú vestu a odmietol vykonávať činnosť, aby bola zaistená bezpečnosť delegovaných osôb), po stretnutí SFC Kalinkovo – FK Inter Bratislava, podľa čl. 57/1a DP, ukladá DS – finančnú pokutu 100.-€, podľa čl. 57/2 a čl. 12/6 DP.

U.č.107: Na základe predvolania sa dostavili Ján Kukla, Miroslav Herman (FC Ružinov BA – tréner a vedúci družstva, MD3R B), Henrich Šusták – rozhodca. Klub ŠKO Miloslavov zaslal písomné vyjadrenie k predmetnej veci, nakoľko sa zástupca klubu z vážnych dôvodov nemohol na zasadnutie dostaviť. Všetci prítomní sa vyjadrili k odvolaniu Jána Kuklu a trvali na svojom pôvodnom stanovisku. Nakoľko neboli predložené žiadne nové dôkazy, DK odvolaniu v plnom rozsahu nevyhovuje a podľa čl. 84/8 DP predkladá vec odvolacej komisii BFZ.

U.č.108: FC Ružinov Bratislava, MD3R B. Na základe Zápisu o stretnutí 4.kola FC Ružinov Bratislava – MŠK Senec, začína disciplinárne konanie, za NS funkcionárov klubu Jána Kuklu a Miroslava Hermana, ktorí rozhodcovi stretnutia Roderikovi Malovecovi bránili v odchode zo štadióna. Obaja funkcionári s popisom v zápise rozhodcu nesúhlasia a vyhlásili, že sa popis nezakladá na pravde. Disciplinárna komisia si vyžiada doplnenie podkladov a pokračuje v šetrení prípadu.

U.č.109: Roderik Malovec 1317489 – rozhodca stretnutia FC Ružinov Bratislava – MŠK Senec. Predvoláva menovaného na zasadnutie DK BFZ dňa 17.09.2020 o 16,00 hod., ohľadom doplnenia správy v Zápise o stretnutí, podľa čl.74 DP.

Odvolanie proti rozhodnutiu Disciplinárnej komisie BFZ (okrem rozhodnutí podľa čl. 37/3, čl. 5 alebo čl. 8 DP) sa podáva na Disciplinárnu komisiu BFZ, v lehote do siedmich dní odo dňa oznámenia rozhodnutia Disciplinárnej komisie BFZ (čl. 84 ods. 1 DP).

Matrika

Informácia pre FK:

Matričné úkony pre súťaže BFZ vykonáva od 13.07.2020 p. Ján Farbula. V prípade nejasností a potreby usmernenia matričných úkonov ho kontaktujte telefonicky na čísle 0903 718 450 alebo elektronickou poštou na jan.farbula@futbalsfz.sk

Matrika BFZ oznamuje, že schválením nového rozpisu súťaží BFZ pre súťažný ročník 2020/2021 sa mení poplatok za schválenie prestupov bez obmedzenia alebo s obmedzením počas sviatkov, víkendov a po pracovnej dobe sekretariátu BFZ. V uvedených prípadoch bude poplatok zdvojnásobený a zahrnutý do mesačnej zbernej faktúry FK.

VV SFZ na svojom zasadnutí zo dňa 8. júla 2020 VV SFZ schválil novelu Registračného a prestupového poriadku SFZ, ktorá je v znení prijatých zmien a doplnení k dispozícii na linku nižšie:

https://mediamanager.sportnet.online/media/pages/f/futbalsfz.sk/2020/07/rapp-novela-08_07_2020-konsolidovane-znenie.pdf

Znenie Registračného a prestupového poriadku SFZ /RaPP/, schváleného VV SFZ dňa 8. júla 2020 nájdete aj na stránkach www.futbalsfz.sk/legislativa-predpisy-sfz-poriadky, bfz.futbalnet.sk a www.futbalbfz.sk /dokumenty/.

Oznamujeme FK, že termín prestupu amatéra bez obmedzenia skončil dňom 15.7. 2020 a prestup amatéra s obmedzením je možné podávať do 30.9.2020.                         

Odstupné za prestup amatéra bez obmedzenia /čl. 37 RaPP/ sa stanovuje podľa stupňa súťaže, z ktorého hráč prestupuje a do ktorého hráč smeruje a podľa veku hráča, ktorý hráč dosiahne v súťažnom ročníku, počas ktorého prestupuje.

Odstupné za hráča podľa článku 37a až 37c sa uhrádza prostredníctvom mesačnej zbernej faktúry na účet SFZ – viď čl. 37/4. Kompletný návod na použitie nájdete aj nawww.futbalsfz.sk/issf-platobne-predpisy.

V  ISSF v elektronickej podateľni v zložke Registrácia hráča je doplnená Žiadosť o dočasnú registráciu hráča. Táto nová žiadosť bola zriadená za účelom vykonania  zmeny registrácie hráča podľa článku 15 ods. 6 RaPP. Žiadame klubových ISSF manažérov, aby využívali okrem žiadosti o preregistráciu hráča aj žiadosť o dočasnú registráciu hráča.

V ISSF je zavedená žiadosť o elektronický registračný preukaz hráča (ERP). ERP má platnosť 2 roky.

Komisia mládeže

Upozornenie pre FK

KM upozorňuje FK na povinnosť sledovať oznamy v US BFZ ( časť Komisia mládeže BFZ ), kde sú zverejňované všetky podstatné veci ohľadne súťaží prípraviek BFZ.

Schvaľuje:

a/ predohrávky

PRMA – 11.kolo: FK Studienka – OFK Vysoká pri Morave 15.9. o 17:00 hod.

b/ dohrávky

PMC1 – 2.kolo: FKM Stupava – Lafranconi, 29.9. o 17.30 hod.

c/ hracie plochy

ŠK Žolík Malacky – vedľajšia trávnatá hracia plocha ( Zámocký park Malacky )

TJ Malinovo – vedľajšia trávnatá hracia plocha

OFK Dunajská Lužná – UT v prípade nepriaznivého počasia

FC IMAS – vedľajšia hracia plocha ( prírodná tráva vedľa UT )

d/ súťaž PMD U8 – turnajová súťaž :

Vyžrebovanie turnajovej súťaže PMD U8 je zverejnené na stránke BFZ (mládežnícke súťaže).

pravidlá a podmienky:

ihrisko ( rozmer ): 40 x 25 metrov

bránky: 2 x 5 metrov, resp. 2 x 3 metre

počet hráčov: 1 + 4

hrací čas: 2 x 15 minút ( bez polčasovej prestávky )

rozhodcovia: zabezpečuje organizátor turnaja

štart hráčov: veková úroveň od U8 – po U6, každý hráč musí mať platný elektronický registračný preukaz, každý účastník musí mať pred prvým stretnutím v turnaji nahranú v ISSF zápasovú súpisku

lopty: veľkosť č.4

výsledkový servis: po skončení každého turnaja je organizátor povinný zaslať kompletný výsledkový servis ( celkový výsledok, polčasový výsledok, strelcov gólov aj s minútami ) na mailové adresy: pavel.prikopa@futbalsfz.sk , konecny58@centrum.sk

Termíny jednotlivých turnajov ( jeseň 2020 ) :

T1: 12.9., resp. 13.9.2020

T2: 26.9., resp. 27.9.2020

T3: 10.10., resp. 11.10.2020

T4: 24.10., resp.25.10.2020

Nahlásený termín turnaja :

sk.A:

T1 – 12.9. FC Petržalka od 13.00 hod. ( 4 ihriská )

T2 –  26.9. FK Inter od 14.00 hod. ( Drieňová – 4 ihriská )

T3 – 10.10. FKM Karlová Ves od 13.00 hod. ( 4 ihriská )

T4 – 24.10. ŠK Slovan BA od 09.30 hod. ( Pasienky – 4 ihriská )

sk.B:

T1 – 13.9. Lokomotíva DNV „A“ od 9.30 hod. ( 2 ihriská )

T2 – 26.9. FK Rača od 14.00 hod. ( 2 ihriská )

T3 – 11.10. NŠK 1922  od 13.00 hod. ( 2 ihriská )

T4 – 25.10. SDM Domino od 14.00 hod. ( 2 ihriská )

sk.C:

T1 – 12.9. Iskra Petržalka od 09.30 hod. ( 2 ihriská )

T2 – 26.9. FKP Bratislava od 15.00 hod. ( 2 ihriská )

T3 – 10.10. FK Dúbravka od 14.30 hod. ( 2 ihriská )

T4 – 24.10. FK Lamač od 14.00 hod. ( 2 ihriská )

sk.D:

T1 – 13.9. Lokomotíva DNV „B“ od 13.30 hod. ( 2 ihriská )

T2 – 26.9. FKM Stupava od 09.30 hod. ( 2 ihriská )

T3 – 11.10. MFK Záhorská Bystrica od 11.30 hod. ( 2 ihriská )

T4 – 24.10. FC IMAS od 11.00 hod. ( UT Stupava – 2 ihriská )

sk.E:

T1 – 12.9. TJ Záhoran Kostolište od 10.00 hod. ( 2 ihriská )

T3 – 10.10. ŠK Žolík Malacky od 10.00 hod. ( 2 ihriská )

T4 – 24.10. FC Rohožník od 14.00 hod. ( 2 ihriská )

sk.F:

T1 – 12.9. OFK Vysoká pri Morave od 10.00 hod. ( 2 ihriská )

T2 – 27.9. ŠK Závod od 10.00 hod. ( 2 ihriská )

T3 – 10.10. TJ Záhoran Jakubov od 9.30 hod. ( 2 ihriská )

sk.G:

T1 – 13.9. PŠC Pezinok od 12.30 hod. ( HP PŠC Pezinok – 2 ihriská )

T2 – 26.9. OŠK Slovenský Grob od 13.00 hod. ( 2 ihriská )

T3 – 11.10. FK Karpaty Limbach od 10.00 hod. ( 2 ihriská )

sk.H:

T1 – 13.9. Senec Football Academy od 10.00 hod. ( HP Reca – 2 ihriská )

T3 – 11.10. MŠK Kráľova pri Senci od 10.00 hod. ( 2 ihriská

T4 – 24.10. ŠK Nová Dedinka od 10,00 hod. ( 2 ihriská )

sk.I

T1 – 12.9. MŠK Senec od 9.00 hod. ( HP Čataj, 2 ihriská )

T2 – 26.9. OFK Dunajská Lužná od 9.00 hod. ( 2 ihriská )

T3 – 10.10. FC ŠTK 1914 Šamorín od 9.00 hod. ( 2 ihriská )

T4 – 24.10. FK Slovan Ivanka od 13.00 hod. ( 2 ihriská )

sk.J:

T1 – 13.9. OŠK Chorvátsky Grob od 14.00 hod. ( 2 ihriská )

T2 – 26.9. SFC Kalinkovo od 15.00 hod. ( 2 ihriská )

T3 – 10.10. ŠK Bernolákovo od 13.00 hod. ( 2 ihriská )

T4 – 24.10. TJ Rovinka od 9.45 hod. ( 2 ihriská )

sk.K:

T1 – 12.9. ŠK Tomášov od 10.00 hod. ( 2 ihriská )

T2 – 26.9. FKM Stupava „B“ od 12.00 hod. ( 2 ihriská )

T3 – 11.10. SFC Kalinkovo B od 13.00 hod. ( 2 ihriská )

T4 – 25.10. Š.Ú.R  od 13.00 hod. ( 2 ihriská )

e/ súťaž PMD U8 – nenahlásené termíny organizácie turnaja

Sk.E: FK Studienka

Sk.F: OŠK Plavecký Štvrtok

Sk.G: TJ Slovan Viničné

Sk.H: ŠK Igram

Žiadame uvedené FK /bod e/, aby nahlásili termín konania turnaja PMD U8 do 15.9.2020 na mailové adresy: na mailové adresy: pavel.prikopa@futbalsfz.sk ,                             konecny58@centrum.sk

Komisia rozhodcov a delegátov

Limity fyzických previerok splnili všetci zúčastnení rozhodcovia. Predbežný termín opravných fyzických previerok bol stanovený na 8.10.2020 (Mladá garda). Pozvaní rozhodcovia: E. Bogdáň, D. Bláha, D. Klúčik, Ľ. Čižmár, M. Farkaš a M. Orlíková.

Nedostatky v zápisoch o stretnutí.

Ri. Malovec – chýba meno vedúceho družstva hostí v stretnutí mládeže, alebo uvedenie, kto danú funkciu vykonával;

D.Kožuch – nesprávny popis priestupku hráča pri udelení OT-ŽK (dôvodom na udelenie OT-ŽK je zmarenie sľubne sa rozvíjajúcej akcie, nie priestupok v takejto akcii).

Ospravedlnenia: Keller 26.-27.9.

Trénersko – metodická komisia

Úsek vzdelávania trénerov:

Oznamuje klubom, že TMK BFZ so súhlasom TÚ SFZ plánuje na jeseň 2020 organizovať praktické semináre trénerov pre kluby, ktoré o túto formu požiadajú. Ide o formu vzdelávania klubových trénerov na úrovni mládeže, kedy TMK BFZ zabezpečuje odborný lektorský zbor a kluby organizáciu seminára. V prípade záujmu kontaktujte regionálneho koordinátora vzdelávania trénerov SFZ p. Kováča na tel. č.: 0902 937 031 alebo e-mail: michal.kovac@futbalsfz.sk. Program seminára nájdete na internetovej stránke SFZ v časti SFZ / Tréneri / Vzdelávanie.

Úsek mládeže:  

Plán akcií BFZ na 2.polrok 2020

Dátum Akcia (program) /miesto/ Kategória
September:
16.09.2020 MinichampionsLiga U12 – 1.kolo BA /MiniUT Rapid/ Kluby BFZ U12
17.09.2020 KZ BFZ U17 (TJ) – mimo FA a ÚTM BFZ U17
19.09.2020 Celodenný zraz BFZ U14 (TJ+TJ) /Pezinok/ – s hráčmi FA BFZ U14
20.09.2020 Kontrolný zraz BFZ U14 (TJ) /Viničné/ BFZ U14
19-23.09.2020 RT Senec a okolie U14 – s hráčmi FA BFZ U14
30.09.2020 KCZ BFZ U13 (TJ+MZ) /?Karlova Ves/ – mimo hráčov FA a ÚTM BFZ U13
Október:
20.10.2020 KCZ BFZ U13 (TJ+zápas Slovan U13) /?/ – aj s hráčmi FA a ÚTM BFZ U13
20-21.10.2020 Finále MiniChampionsLiga U12 – Púchov Kluby U12
November:
24.11.2020 HSM SFZ U13 – /Pezinok/ – 1.kolo Kluby U13
27.11.2020 Kontrolný zraz BFZ U13 (TJ) /Hala Pezinok/ BFZ U13
28.11.2020 MT Bratislava Cup U13 /Pezinok/ s hráčmi FA BFZ U13
December:
05.12.2020 HSM SFZ U15 – /Pezinok/ – 1.kolo Kluby U15

ÚRADNÁ SPRÁVA Č.7 ZO DŇA 04.09.2020

Sekretariát

Sekretariát BFZ oznamuje, že rozpis súťaží na súťažný ročník 2020/2021 je zverejnený na webových stránkach:

 futbalbfz.sk

https://www.futbalbfz.sk/wp-content/uploads/RS_BFZ_2020_2021.pdf

 bfz.futbalnet.sk

https://mediamanager.sportnet.online/media/pages/b/BFZ/2020/08/rs_bfz_2020_2021.pdf

Sekretariát BFZ oznamuje FK na povinnosti dodržiavania Opatrení úradu verejného zdravotníctva, platné od 1.septembra 2020

http://www.uvzsr.sk/docs/info/covid19/opatrenia_prevadzky_a_HP_01_09.pdf

Sekretariát BFZ oznamuje, že konferencia BFZ sa uskutoční v náhradnom termíne dňa 01.10.2020 o 18:00 hod. v rokovacej sále Bratislavského samosprávneho kraja. Po nahlásení delegátov konferencie od ObFZ Bratislava – mesto a ObFZ Bratislava – vidiek bude týmto zaslaná žiadosť o nahlásenie delegáta konferencie ( meno, priezvisko, telefonický kontakt, emailová adresa). Nahlásenému delegátovi konferencie BFZ budú  následne zaslané podklady k rokovaniu na konferencii BFZ.

Revízna komisia

Revízna komisia Bratislavského futbalového zväzu sa na svojom zasadnutí dňa 18.08.2020 zaoberala  podnetom ObFZ Bratislava – mesto ohľadom preskúmania relevantnosti a súladu postupu predsedu BFZ p. Juraja Jánošíka so stanovami BFZ pri podaní pozmeňujúceho návrhu na zasadnutí VV SFZ dňa 8.7.2020, ktorý spočíval vo vyradení p. Milana Lônčíka z návrhu nominačnej listiny delegátov SFZ, ktorú predložila KD SFZ.

Po preštudovaní podnetu, s upriamením sa na články Stanov BFZ – čl.48, čl.49, čl.50, čl.51, ale aj iné, RK BFZ konštatuje, že konanie predsedu BFZ, pána Juraja Jánošíka, nie je v rozpore so stanovami BFZ.

Športovo – technická komisia

emailová adresa ŠTK BFZ na komunikáciu s klubmi:

email ŠTK: stk@futbalbfz.sk

Oznamuje:

ŠTK BFZ v zmysle článku 9.7. RS BFZ schvaľuje HP s umelým trávnatým povrchom v areáli OFK Dunajská Lužná pre súťaž U19 starší dorast BFZ a WU15 žiačky BFZ na súťažný ročník 2020/2021. Uvedené sa týka len v prípade nepriaznivého počasia resp. pri nespôsobilosti hlavnej HP.

V zmysle prijatých opatrení Úradu verejného zdravotníctva nariaďuje s účinnosťou od 05.09.2020 dodržiavať v súťažiach BFZ vo všetkých kategóriách tieto opatrenia:

Súťažné stretnutia seniorov, dorastu U19 a U17, žiakov U15

  • Pri vstupe do priestorov šatní pre hráčov a delegované osoby zabezpečiť dezinfekciu alkoholového roztoku na ruky.
  • Na lavičke náhradníkov zabezpečiť dodržanie sedenia náhradníkov a členov RT tak, aby jedno miesto medzi sediacimi bolo neobsadené.
  • Náhradníci a členovia RT musia mať počas stretnutia prekryté horné dýchacie cesty (rúško, šatka, šál) okrem hlavného trénera. Pri rozcvičovaní nie je potrebné mať prekryté horné dýchacie cesty.
  • Pred ani po stretnutí sa nepodávajú ruky so súperom ani s delegovanými osobami.

Súťažné stretnutia žiakov U13, prípraviek U11, U10, U9 a predprípravky U8

  • Pri vstupe do priestorov šatní pre hráčov a delegované osoby zabezpečiť dezinfekciu alkoholového roztoku na ruky.
  • Na lavičke náhradníkov zabezpečiť dodržanie sedenia náhradníkov a členov RT tak, aby jedno miesto medzi sediacimi bolo neobsadené.
  • Zakazuje sa vstup rodičov (zákonných zástupcov) na hraciu plochu a do priestorov šatní.
  • Dospelé osoby na lavičke náhradníkov musia mať prekryté horné dýchacie cesty s výnimkou hlavného trénera.

Schvaľuje:

III. liga

12.kolo ŠK Tomášov – MŠK Senec 17.10. o 15:00

U19

4.kolo FC Zohor – PŠC Pezinok 6.9. o 13:00

9.kolo FC Petržalka “B” – FK Slovan Ivanka pri Dunaji 18.10. o 11:00

10.kolo Lokomotíva Devínska Nová Ves – FC Petržalka “B” 10.10. o 15:30

U17 A

1.kolo ŠK Žolík Malacky – FK Dúbravka 8.9. o 17:00

8.kolo ŠK Žolík Malacky – FK Inter Bratislava “B” 3.10. o 10:00

Upozorňuje:

na termín podania prihlášky do pohára BFZ 20. 9. 2020. Prihlášky môžu poslať družstvá v súťažiach seniorov III.liga BFZ, IV.liga BFZ, V. a VI.liga ObFZ Bratislava – mesto a V. a VI.liga ObFZ Bratislava – vidiek.

Nariaďuje odohrať (SP čl.69/3):

U19

3.kolo SDM Domino “B” – FC Ružinov Bratislava 23.9. o 16:30

3.kolo FK Rača Bratislava – ŠK Bernolákovo 9.9. o 17:00

3.kolo FK Slovan Ivanka pri Dunaji – OFK Dunajská Lužná 9.9. o 16:30

3.kolo PŠC Pezinok – MŠK Kráľová pri Senci 15.9. o 14:00

3.kolo NŠK 1922 Bratislava – ŠK Žolík Malacky 10.9. o 16:30

U17

3.kolo MFK Záhorská Bystrica – MŠK Iskra Petržalka 9.9. o 17:00

U15/U13

5.kolo PFA ŠTK Šamorín – FC Slovan Modra 3.9. U13 o 15:30 / U15 o 17:00

5.kolo ŠK Bernolákovo – ŠK Žolík Malacky 10.9. U13 o 16:00 / U15 o 17:30

5.kolo ŠK Svätý Jur – PŠC Pezinok 10.9. U13 o 15:00 / U15 o 16:30

5.kolo FKP Dúbravka – MŠK Senec 22.9. U13 o 16:00 / U15 o 17:30

5.kolo ŠK Šenkvice – MFK Rusovce 23.9. U13 o 15:30 / U15 o 17:00

5.kolo NŠK 1922 Bratislava – FC Ružinov 23.9. U13 o 15:30 / U15 o 17:00

5.kolo FK Rača Bratislava – TJ Jarovce Bratislava 24.9. U13 o 16:00 / U15 o 17:30

Schvaľuje štart hráčov vo vyššej vekovej kategórii v zmysle SP čl.46:

  • Richard Fuchs (MFK Záhorská Bystrica)
  • Radovan Mader (MFK Záhorská Bystrica)
  • Tomáš Ivančo (MFK Záhorská Bystrica)
  • Adam Christian Geleta (FC Malacky)
  • Juraj Fekete (FK Vajnory)
  • Samuel Hoza (FK Vajnory)
  • Adam Kling (FK Vajnory)
  • Jakub Kemeník (FK Vajnory)
  • Markus Šrott (FK Vajnory)
  • Martin Uhlár (FK Vajnory)

Disciplinárna komisia

Vylúčení po ČK. Disciplinárna sankcia (DS) – nepodmienečné pozastavenie výkonu športu, podľa čl. 9/2b2 DP:

U.č. 74: Richard Petrovský  1296602 (SFC Kalinkovo, S3BA), vylúčený za kopnutie súpera nadmernou silou v súboji o loptu, podľa 45/1 DP. DS ­- pozastavenie výkonu športu na 2 súťažné stretnutia, podľa čl.45/2a DP, od 31.08.2020.

U.č. 75: Enrico Okrucký  1269856 (ŠK Tomašov, S3BA), vylúčený za HNS, zmarenie jasnej gólovej príležitosti stiahnutím súpera mimo PU, podľa 46/1b DP. DS ­- pozastavenie výkonu športu na 1 súťažné stretnutie, podľa čl.46/2 DP, od 31.08.2020.

U.č. 76: Michal Hargaš  1323999 (FK Rača Bratislava, SD3R), vylúčený za HNS, sotenie do súpera nadmernou silou v prerušenej hre, podľa 49/1a DP. DS ­- pozastavenie výkonu športu na 2 súťažné stretnutia, podľa čl.49/2a DP, od 28.08.2020.

U.č. 77: David Malý 1304409 (FC Zohor, SD3R), vylúčený za HNS, kopnutie do súpera nadmernou silou mimo súboja o loptu, podľa 49/1b DP. DS ­- pozastavenie výkonu športu na 2 týždne, podľa čl.49/2b DP, od 31.08.2020.

Vylúčení po 2. ŽK. DS – nepodmienečné pozastavenie výkonu športu na 1 súťažné stretnutie, podľa čl. 9/2b2 DP a čl. 37/3 DP:

U.č. 78: Štefan Kovárik  1149224  (FC Malacky, S3BA) , od 31.08.2020.

U.č. 79: Krištof Horváth  1339598  (MFK Záhorská Bystrica, MD3R A) , od 31.08.2020.

Disciplinárne sankcie za ďalšie priestupky:

U.č. 80: Schmőgner Ivan 1328095 (ŠK Svätý Jur, S4BA). Za neoprávnený štart v súťaži S4BA, podľa čl.53/1 DP ukladá DS – pozastavenie výkonu športu na 2 súťažné stretnutia, podľa čl. 53/2b, od 21.08.2020.

U.č. 81: Kyselica Peter 1304364 (ŠK Svätý Jur, S4BA). Za neoprávnený štart v súťaži S4BA, podľa čl.53/1 DP ukladá DS – pozastavenie výkonu športu na 2 súťažné stretnutia, podľa čl. 53/2b, od 21.08.2020.

U.č. 82: Rudolf Baďura 1330642, tímový manažér (ŠK Svätý Jur, S4BA). Na základe podnetu ŠTK BFZ, za umožnenie neoprávneného štartu hráčov, podľa čl. 53/1 DP ukladá DS – pozastavenie výkonu funkcie na 1 mesiac a zákaz vstupu do šatní, technickej zóny, vrátane priestorov hráčskej lavičky, podľa čl. 53/3b DP, od 28.08.2020 do 24.09.2020.

U.č. 83: Štefan Maťaš 1067979, tréner (ŠK Svätý Jur, S4BA). Na základe podnetu ŠTK BFZ, za umožnenie neoprávneného štartu hráčov, podľa čl. 53/1 DP ukladá DS – pozastavenie výkonu akejkoľvek funkcie na 1 mesiac, podľa čl. 53/3b DP, od 28.08.2020 do 24.09.2020.

U.č. 84: ŠK Svätý Jur, S4BA. Na základe podnetu od ŠTK BFZ,  za umožnenie neoprávneného štartu hráčov: Baďura Erik (1303791 ),  Schmőgner Ivan (1328095 ), Chrappa Ivan (1306793 ) a Kyselica Peter (1304364 ) v 1. a 2. kole súťaží S4BA, podľa čl. 12, 53/1 a 3b DP ukladá DS – peňažitú pokutu 300.-€ klubu ŠK Svätý Jur.

U.č. 85: SFC Kalinkovo, S3BA. Na základe Správy delegáta stretnutia a Oznámenia o zistených nedostatkoch v stretnutí SFC Kalinkovo – FK Inter Bratislava, začína disciplinárne konanie a žiada klub o písomné stanovisko k HNS divákov po stretnutí (hrubé urážky delegovaných osôb pri odchode z hracej plochy a NS člena US Vladimíra Fridricha, ktorý si počas doprovodu rozhodcov vyzliekol reflexnú vestu a odmietol vykonávať činnosť, aby bola zaistená bezpečnosť delegovaných osôb), podľa čl. 71/1, 3b DP do 8.09.2020.

U.č. 86: MFK Záhorská Bystrica, MD3R A. Berie na vedomie žiadosť prostredníctvom ISSF o umožnenie nastúpenia hráča Krištofa Horvátha v ďalšom stretnutí i napriek tomu, že v stretnutí Záhorská Bystrica  – TJ Jarovce mu bola udelená ČK po 2 ŽK. DK oznamuje klubu, že všetky podania súvisiace s výkonom funkcie rozhodcu sa adresujú na príslušnú športovo-technickú komisiu / viď Rozpis súťaží vo futbale BFZ, bod 8/6 /.

U.č. 87: Ján Kukla 1314816 a Miroslav Herman (FC Ružinov BA – tréner a vedúci družstva, MD3R B), Berie na vedomie odvolanie Jána Kuklu voči U.č 70, doručené prostredníctvom podania na DK BFZ cez ISSF dňa 31.08.2020 a predvoláva Jána Kuklu a VD Miroslava Hermana na zasadnutie DK dňa 10.09.2020 o 16,15 hod., ktoré sa uskutoční v sídle BFZ na Súmračnej ulici č. 27 v Bratislave, podľa čl. 74 DP.

U.č. 88: Henrich Šusták 1370269 – rozhodca stretnutia. Predvoláva menovaného na zasadnutie DK BFZ dňa 10.09.2020 o 16,15 hod., ohľadom nových skutočností a odvolania vylúčeného trénera Jána Kuklu, podľa čl.74 DP.

U.č. 89: Ivan Húska 1057142 – HU a VD ŠKO Miloslavov, MD3R B. Predvoláva menovaného na zasadnutie DK BFZ dňa 10.09.2020 o 16,15 hod., ohľadom vylúčeného trénera hostí v stretnutí ŠKO Miloslavov – FC Ružinov MD3R B, odohraného dňa 23.08.2020, podľa čl. 74 DP.

Odvolanie proti rozhodnutiu Disciplinárnej komisie BFZ (okrem rozhodnutí podľa čl. 37/3, čl. 5 alebo čl. 8 DP) sa podáva na Disciplinárnu komisiu BFZ, v lehote do siedmich dní odo dňa oznámenia rozhodnutia Disciplinárnej komisie BFZ (čl. 84 ods. 1 DP).

Matrika

Informácia pre FK:

Matričné úkony pre súťaže BFZ vykonáva od 13.07.2020 p. Ján Farbula. V prípade nejasností a potreby usmernenia matričných úkonov ho kontaktujte telefonicky na čísle 0903 718 450 alebo elektronickou poštou na jan.farbula@futbalsfz.sk

Matrika BFZ oznamuje, že schválením nového rozpisu súťaží BFZ pre súťažný ročník 2020/2021 sa mení poplatok za schválenie prestupov bez obmedzenia alebo s obmedzením počas sviatkov, víkendov a po pracovnej dobe sekretariátu BFZ. V uvedených prípadoch bude poplatok zdvojnásobený a zahrnutý do mesačnej zbernej faktúry FK.

VV SFZ na svojom zasadnutí zo dňa 8. júla 2020 VV SFZ schválil novelu Registračného a prestupového poriadku SFZ, ktorá je v znení prijatých zmien a doplnení k dispozícii na linku nižšie:

https://mediamanager.sportnet.online/media/pages/f/futbalsfz.sk/2020/07/rapp-novela-08_07_2020-konsolidovane-znenie.pdf

Znenie Registračného a prestupového poriadku SFZ /RaPP/, schváleného VV SFZ dňa 8. júla 2020 nájdete aj na stránkach www.futbalsfz.sk/legislativa-predpisy-sfz-poriadky, bfz.futbalnet.sk a www.futbalbfz.sk /dokumenty/.

Oznamujeme FK, že termín prestupu amatéra bez obmedzenia skončil dňom 15.7. 2020 a prestup amatéra s obmedzením je možné podávať do 30.9.2020.                         

Odstupné za prestup amatéra bez obmedzenia /čl. 37 RaPP/ sa stanovuje podľa stupňa súťaže, z ktorého hráč prestupuje a do ktorého hráč smeruje a podľa veku hráča, ktorý hráč dosiahne v súťažnom ročníku, počas ktorého prestupuje.

Odstupné za hráča podľa článku 37a až 37c sa uhrádza prostredníctvom mesačnej zbernej faktúry na účet SFZ – viď čl. 37/4. Kompletný návod na použitie nájdete aj nawww.futbalsfz.sk/issf-platobne-predpisy.

V  ISSF v elektronickej podateľni v zložke Registrácia hráča je doplnená Žiadosť o dočasnú registráciu hráča. Táto nová žiadosť bola zriadená za účelom vykonania  zmeny registrácie hráča podľa článku 15 ods. 6 RaPP. Žiadame klubových ISSF manažérov, aby využívali okrem žiadosti o preregistráciu hráča aj žiadosť o dočasnú registráciu hráča.

V ISSF je zavedená žiadosť o elektronický registračný preukaz hráča (ERP). ERP má platnosť 2 roky.

Komisia mládeže

Upozornenie pre FK

KM upozorňuje FK na povinnosť sledovať oznamy v US BFZ ( časť Komisia mládeže BFZ ), kde sú zverejňované všetky podstatné veci ohľadne súťaží prípraviek BFZ.

a/ zmeny

PRSC – 2.kolo: Tomášov – Kráľova, 5.9. o 9.00 hod. ( Kráľova 20,- € )

PRSC – 2.kolo: Most- Sv.Jur B, 5.9. o 13.30 hod. ( Most 20,- € )

b/ súťaž PRMA – odhlásenie zo súťaže

FC Zohor dňom 27.8.2020 odhlásil svoje družstvo prípravky U11 zo súťaže. FC Zohor – poriadková pokuta 200,- €.

c/ schválené hracie plochy

ŠK Žolík Malacky – vedľajšia trávnatá hracia plocha ( Zámocký park Malacky )

TJ Malinovo – vedľajšia trávnatá hracia plocha

OFK Dunajská Lužná – UT v prípade nepriaznivého počasia

b/ súťaž PMD U8 – turnajová súťaž :

Vyžrebovanie turnajovej súťaže PMD U8 je zverejnené na stránke BFZ (mládežnícke súťaže).

pravidlá a podmienky:

ihrisko ( rozmer ): 40 x 25 metrov

bránky: 2 x 5 metrov, resp. 2 x 3 metre

počet hráčov: 1 + 4

hrací čas: 2 x 15 minút ( bez polčasovej prestávky )

rozhodcovia: zabezpečuje organizátor turnaja

štart hráčov: veková úroveň od U8 – po U6, každý hráč musí mať platný elektronický registračný preukaz, každý účastník musí mať pred prvým stretnutím v turnaji nahranú v ISSF zápasovú súpisku

lopty: veľkosť č.4

výsledkový servis: po skončení každého turnaja je organizátor povinný zaslať kompletný výsledkový servis ( celkový výsledok, polčasový výsledok, strelcov gólov aj s minútami ) na mailové adresy: pavel.prikopa@futbalsfz.sk , konecny58@centrum.sk

Termíny jednotlivých turnajov ( jeseň 2020 ) :

T1: 12.9., resp. 13.9.2020

T2: 26.9., resp. 27.9.2020

T3: 10.10., resp. 11.10.2020

T4: 24.10., resp.25.10.2020

Nahlásený termín turnaja :

sk.A:

T1 – 12.9. FC Petržalka od 13.00 hod. ( 4 ihriská )

T3 – 10.10. FKM Karlová Ves od 13.00 hod. ( 4 ihriská )

sk.B:

T1 – 13.9. Lokomotíva DNV „A“ od 9.30 hod. ( 2 ihriská )

T2 – 26.9. FK Rača od 14.00 hod. ( 2 ihriská )

T3 – 11.10. NŠK 1922  od 13.00 hod. ( 2 ihriská )

sk.C:

T1 – 12.9. Iskra Petržalka od 09.30 hod. ( 2 ihriská )

T2 – 26.9. FKP Bratislava od 15.00 hod. ( 2 ihriská )

T3 – 10.10. FK Dúbravka od 14.30 hod. ( 2 ihriská )

T4 – 24.10. FK Lamač od 14.00 hod. ( 2 ihriská )

sk.D:

T1 – 13.9. Lokomotíva DNV „B“ od 13.30 hod. ( 2 ihriská )

T3 – 11.10. MFK Záhorská Bystrica od 11.30 hod. ( 2 ihriská )

T4 – 24.10. FC IMAS od 11.00 hod. ( UT Stupava – 2 ihriská )

sk.E:

T1 – 12.9. TJ Záhoran Kostolište od 10.00 hod. ( 2 ihriská )

T3 – 10.10. ŠK Žolík Malacky od 10.00 hod. ( 2 ihriská )

T4 – 24.10. FC Rohožník od 14.00 hod. ( 2 ihriská )

sk.F:

T1 – 12.9. OFK Vysoká pri Morave od 10.00 hod. ( 2 ihriská )

T2 – 27.9. ŠK Závod od 10.00 hod. ( 2 ihriská )

T3 – 10.10. TJ Záhoran Jakubov od 9.30 hod. ( 2 ihriská )

sk.G:

T1 – 13.9. PŠC Pezinok od 12.30 hod. ( HP PŠC Pezinok – 2 ihriská )

T2 – 26.9. OŠK Slovenský Grob od 13.00 hod. ( 2 ihriská )

T3 – 11.10. FK Karpaty Limbach od 10.00 hod. ( 2 ihriská )

sk.H:

T1 – 13.9. Senec Football Academy od 10.00 hod. ( HP Reca – 2 ihriská )

T3 – 11.10. MŠK Kráľova pri Senci od 10.00 hod. ( 2 ihriská

T4 – 24.10. ŠK Nová Dedinka od 10,00 hod. ( 2 ihriská )

sk.I

T1 – 12.9. MŠK Senec od 9.00 hod. ( HP Čataj, 2 ihriská )

T2 – 26.9. OFK Dunajská Lužná od 9.00 hod. ( 2 ihriská )

T3 – 10.10. FC ŠTK 1914 Šamorín od 9.00 hod. ( 2 ihriská )

T4 – 24.10. FK Slovan Ivanka od 13.00 hod. ( 2 ihriská )

sk.J:

T1 – 13.9. OŠK Chorvátsky Grob od 14.00 hod. ( 2 ihriská )

T2 – 26.9. SFC Kalinkovo od 15.00 hod. ( 2 ihriská )

T3 – 10.10. ŠK Bernolákovo od 13.00 hod. ( 2 ihriská )

T4 – 24.10. TJ Rovinka od 9.45 hod. ( 2 ihriská )

sk.K:

T1 – 12.9. ŠK Tomášov od 10.00 hod. ( 2 ihriská )

T3 – 11.10. SFC Kalinkovo B od 13.00 hod. ( 2 ihriská )

Komisia rozhodcov a delegátov

Potvrdzuje termín jesenných fyzických previerok na 10.9.2020 (štadión Mladá garda). Pozvánka s limitmi a rozpisom behov bola poslaná elektronickou poštou.

Oprava adresára: M. Dobrovský – mob. 0918 663 482.

Nedostatky v zápisoch o stretnutí.

M.Bohun – funkcie hlavného usporiadateľa a vedúceho družstva nemajú byť vykonávané tou istou osobou; je nutné vyžiadať si a uviesť vysvetlenie takejto situácie;

M.Dúbravec – nesprávny popis priestupku hráča pri udelení OT-ŽK (dôvodom na udelenie OT-ŽK je zmarenie sľubne sa rozvíjajúcej akcie, nie priestupok v takejto akcii).

Pozýva na zasadnutie dňa 4.9. Š. Vasilenka.

Pozýva na zasadnutie dňa 10.09. po vykonaní (FP Ml. Garda) R M.Bródyho, T.Srnu, M.Fischera a D M.Jablonického

Ospravedlnenia: Fischer 12.9.; Malovec Ri. 26.-27.9.; Vasilenko od 7.9.; Ježík 25.9.-2.10.; Farkaš M. od 1.9.; Tanglmayer 16.-19.9.; Bogdáň od 3.9.; Mydlárik 16.-21.9.; Truchlý 13.-25.9.; Pavlík R. 19.9., 15.-17.10.

Trénersko – metodická komisia

Úsek vzdelávania trénerov:

Všetky aktivity vzdelávania trénerov SFZ podliehajú nariadeniam vlády SR a vedeniu SFZ. Z dôvodu zrušených aktivít ďalšieho vzdelávania trénerov od marca do mája 2020 v prípade, že platnosť trénerskej licencie vypršala pred dátumom 30.06.2020, je možné aj bez potrebného rozsahu hodín požiadať o jej predĺženie (žiadosti evidujeme od 01.06.2020). Takáto licencia bude ale predĺžená len do konca kalendárneho roka v ISSF (licencia sa nebude tlačiť a posielať).

Žiadosti o predĺženie trénerskej licencie sa od 01.06.2020 podávajú výhradne cez ISSF – Konto trénera/Elektronická podateľňa/Žiadosť o predĺženie trénerskej licencie. Podrobný popis postupu je zverejnený na stránke SFZ v sekcii SFZ/Tréneri/Dokumenty.

PLÁNOVANÉ ŠKOLENIA TRÉNEROV

ŠKOLENIE UEFA GRASSROOTS C licencie – B2:

Termín školenia:  13.09.2020 – 06.11.2020  + záverečné skúšky 20. – 21.11.2020.

Organizácia školenia:  6 výukových blokov

Blok termín deň čas Miesto
B1 13.09.2020 nedeľa 08:30 – 16:15 Bratislava
B2 28.09.2020 pondelok 15:00 – 20:30 Bratislava
B3 08.10.2020 štvrtok 15:00 – 20:30 Bratislava
B4 22.10.2020 štvrtok 15:00 – 19:30 Bratislava
B5 31.10.2020 sobota 08:30 – 16:30 Bratislava
B6 06.11.2020 piatok 15:00 – 20:00 Bratislava

Prihlásení (24): B. Bolech, F. Nagy, K. Mešťan, K. Šlahor, L. Krisztin, M. Jankovič, M. Križan, M. Kozánek, M. Hatala, M. Hoffmann, M. Malovec, M. Blechová, O. Hencz, O. Vereš, P. Juhás, P. Milko, R. Horvátová, R. Budanec, S. Jenat, S. Noskovič, S. Árpa, T. Filipiak, T. Szarka, V. Jedinák. Na dané školenie už nie je možné prihlásiť sa.

PLÁNOVANÉ SEMINÁRE TRÉNEROV

Oznamuje klubom, že TMK BFZ so súhlasom TÚ SFZ plánuje na jeseň 2020 organizovať praktické semináre trénerov pre kluby, ktoré o túto formu požiadajú. Ide o formu vzdelávania klubových trénerov na úrovni mládeže, kedy TMK BFZ zabezpečuje odborný lektorský zbor a kluby organizáciu seminára. V prípade záujmu kontaktujte regionálneho koordinátora vzdelávania trénerov SFZ p. Kováča na tel. č.: 0902 937 031 alebo e-mail: michal.kovac@futbalsfz.sk.

Úsek mládeže:  

N O M I N Á C I A hráčov výberu BFZ U-14 (nar. po 1.1.2007)
na kontrolný zraz (modelovaný zápas) dňa 8.9.2020 (Akadémia ŠK Slovan Bratislava)

Hráči:

ŠK Slovan Bratislava (11): Dominik BALOG, Dávid BALOG, Alex VEĽKÝ, Lukáš ČERVENKA, Šimon POLAKOVIČ, Michal HRMO, Peter HOLOCSY, Patrik HORVÁTH, Artur HABA, Patrik KODHAJ, Adam CANOLLI

FC Petržalka (9):  Ján BRNULA, Nicolas SAGAN, Timotej KUSALÍK, Martin HLAVATÝ, Alex BARILLA, Adam MOZOLA, Maxim MÉSZÁR, Šimon MELO, Šimon VLNA

FKM Karlova Ves (5): Noel VARGA, Oskar OLLE, Arsenij REZNIČENKO, Alex KOTÚČEK, Daniel KISS

FK Inter Bratislava (4): Filip ONDRUŠ, Jakub KARUL, Benjamin SALAJ, Adam ČERŇAK

SDM Domino (1): Kristián HÚSKA

RT :

Vedúci tréner : Eduard VILČINSKÝ

Tréneri : Michal POLČIC, Ján HULLMAN

Vedúci: Peter MOKRÝ

Lekár: František ŽÁK

Výstroj hráčov : kopačky, chrániče, hygienické potreby, karta poistenca, FĽAŠA NA PITIE!Každý hráč donesie na zraz vypísaný informovaný súhlas a dotazník (príloha nominácie)! Vstup do areálu len s prekrytými dýchacími cestami a dodržiavaním odstupu a hygienou rúk!

Zraz nominovaných hráčov je v utorok 08.09.2020 o 13:00 hod na ihrisku akadémie ŠK Slovan Bratislava (Telocvičná 11, Bratislava) Ukončenie zrazu bude cca o 15:45 hod. na mieste zrazu.Prípadné ospravedlnenia je potrebné hlásiť na t.č.: M.Polčic  – 0911 499 144.

N O M I N Á C I A hráčov výberu BFZ U-15 (nar. po 1.1.2006)
na regionálny turnaj PPT U15 v Poprade (8-9.9.2020)

Hráči:

MŠK Senec (7): Roman SZALAI, Samuel PENZIVIATER, Adam PALDAN, Timotej GRAMBLIČKA, Dávid PÉK, Miroslav BUČAN, Patrik BADINSKÝ

NŠK 1922 Bratislava (2): Martin BRIAK, Samuel DEMJÉN

FK Rača (2):Oliver PÁZMÁNY, Viliam ALMÁŠI

PŠC Pezinok (2): Leoš CZINEGE, Maroš BORZA

FKP Dúbravka (1): Milan JAKUBÍK

FC IMAS (1): Jakub MARTINOVIČ

FC Rohožník (1): Filip TÓTH

FK Vajnory (1): Martin UHLÁR

ŠK Bernolákovo (1): Alex ŠVEC

TJ Jarovce (1): Marcus HAD

FK Slovan Ivanka p.D. (1): Martin ŠLESÁRIK

Náhradníci:

FC IMAS (2): Šimon ZLOCHA, Alexander MACHOVICH

FK Rača (1): Matej FABŠO

FK Slovan Ivanka p.D. (1): Roman ROLLER

MŠK Iskra Petržalka (1): Denis JEHLÁR

NŠK 1922 Bratislava (1): Andreas LAUERMANN     

RT :               

Vedúci tréner: Eduard VILČINSKÝ

Tréneri: Maroš SKOVAJSA, Marek PORVAZNÍK, Miroslav TERLANDA

Vedúci: Miroslav TERLANDA

Lekár: Marek PORVAZNÍK

Výstroj hráčov : kopačky, chrániče, hygienické potreby, karta poistenca, FĽAŠA NA PITIE! Každý hráč donesie na zraz vypísaný informovaný súhlas a dotazník (príloha nominácie) a 2x rúško na prekrytie dýchacích ciest.

Zraz nominovaných hráčov je v utorok 08.09.2020 o 06:15 hod. – areál Pasienky, vchod od OC VIVO (Junácka ulica, Bratislava).Ukončenie zrazu bude v stredu 09.09.2020 cca o 20:30 hod. na mieste zrazu.. Prípadné ospravedlnenia je potrebné hlásiť na t.č.: M.Skovajsa  – 0902 658 530.

N O M I N Á C I A hráčov výberu BFZ U-14 (nar. po 1.1.2007)
na regionálny turnaj PPT U14 v Poprade (8-9.9.2020)

Hráči:

MŠK Senec (4): Samuel MAGYAR, Daniel ŠEBO, Alex VITÁLOŠ, Tomáš CHMURA

NŠK 1922 Bratislava (3): Martin RIGO, Lukáš ĎURÁK, Šimon KYSELA

FK Slovan Ivanka p.D. (3): Fabián SMRIGA, Norbert SALKOVIČ, Bruno MIHÁLIK

FK Rača (2): Adam BRINZA, Jakub BRŇÁK

FC IMAS (2): Lucas BENKOVSKÝ, Erik ZEMAN

ŠK Tomášov (2): Bálint KIRETH, Oliver KOZICS

FKP Dúbravka (1): Dávid NEŠTRÁK

PŠC Pezinok (1): Matúš SULAN

FK Vajnory (1): Milan KATRENČÍK

ŠK Bernolákovo (1): Jakub LUKÁČ

Náhradníci:

FK Rača (2): Martin KADLEČÍK, Dávid NEUPAUER

FK Slovan Ivanka p.D. (2): Adrián DROBEC, Vladimír FROLICH

NŠK 1922 Bratislava (1):  Denis LEŽOVIČ

MFK Záhorská Bystrica (1): Dávid LENČEŠ

RT :               

Vedúci tréner: Eduard VILČINSKÝ

Tréneri: Ján HULLMAN, Peter ZBONIAK, Alexandra ŠTEVAŇÁKOVÁ

Vedúci: Alexandra ŠTEVAŇÁKOVÁ

Lekár: František ŽÁK

Výstroj hráčov: kopačky, chrániče, hygienické potreby, uterák, karta poistenca, FĽAŠA NA PITIE! Každý hráč donesie na zraz vypísaný informovaný súhlas, dotazník (príloha nominácie) a 2x rúško na prekrytie dýchacích ciest.

Zraz nominovaných hráčov je v utorok 08.09.2020 o 06:15 hod. – areál Pasienky, vchod od OC VIVO (Junácka ulica, Bratislava).Ukončenie zrazu bude v stredu 09.09.2020 cca o 20:30 hod. na mieste zrazu.. Prípadné ospravedlnenia je potrebné hlásiť na t.č.: J.Hullman  – 0907 594 669.

Plán akcií BFZ na 2.polrok 2020

Dátum Akcia (program) /miesto/ Kategória
September:
08-09.09.2020 RT PPT Poprad U14, U15 – mimo FA a ÚTM BFZ U14, BFZ U15
08.09.2020 KZ BFZ U14 (modelovaný zápas) /Rapid/ BFZ U14
10.09.2020 TURNAJ 8 – kluby FA a ÚTM + výbery U13 /Dunajská Lužná/ Kluby BFZ U13, ObFZ BA Mesto, ObFZ BA Vidiek, BFZ WU14
16.09.2020 MinichampionsLiga U12 – 1.kolo BA /MiniUT Rapid/ Kluby BFZ U12
17.09.2020 KZ BFZ U17 (TJ) – mimo FA a ÚTM BFZ U17
19.09.2020 Celodenný zraz BFZ U14 (TJ+TJ) /Pezinok/ – s hráčmi FA BFZ U14
20.09.2020 Kontrolný zraz BFZ U14 (TJ) /Viničné/ BFZ U14
19-23.09.2020 RT Senec a okolie U14 – s hráčmi FA BFZ U14
Október:
20-21.10.2020 Finále MiniChampionsLiga U12 – Púchov Kluby U12
November:
24.11.2020 HSM SFZ U13 – /Pezinok/ – 1.kolo Kluby U13
27.11.2020 Kontrolný zraz BFZ U13 (TJ) /Hala Pezinok/ BFZ U13
28.11.2020 MT Bratislava Cup U13 /Pezinok/ s hráčmi FA BFZ U13
December:
05.12.2020 HSM SFZ U15 – /Pezinok/ – 1.kolo Kluby U15

ÚRADNÁ SPRÁVA Č.6 ZO DŇA 28.08.2020

Sekretariát

Sekretariát BFZ oznamuje, že rozpis súťaží na súťažný ročník 2020/2021 je zverejnený na webových stránkach:

 futbalbfz.sk

https://www.futbalbfz.sk/wp-content/uploads/RS_BFZ_2020_2021.pdf

 bfz.futbalnet.sk

https://mediamanager.sportnet.online/media/pages/b/BFZ/2020/08/rs_bfz_2020_2021.pdf

Sekretariát BFZ oznamuje FK v súťažiach BFZ, že odporúčania ŠTK BFZ k dodržiavaniu nariadení ústredného krízového štábu SR sú zverejnené na webových stránkach BFZ

https://mediamanager.sportnet.online/media/pages/b/BFZ/2020/08/manual-bfz-covid.pdf

Športovo – technická komisia

emailová adresa ŠTK BFZ na komunikáciu s klubmi:

email ŠTK: stk@futbalbfz.sk

Oznamuje:

ŠTK BFZ v zmysle článku 9.7. RS BFZ schvaľuje HP s trávnatým povrchom (FC ŠTK 1914 Šamorín a.s. – plocha č.1, Adresa: Športová 450/29, 931 01 Šamorín) pre súťaž II. liga žiakov U15 BFZ na súťažný ročník 2020/2021.

Berie na vedomie pochvalu ŠK Nová Dedinka pre FKM Karlova Ves Bratislava za korektné správanie pred, počas a hlavne po stretnutí 3. kola S4BA.

Berie na vedomie späťvzatie podania ŠK Svätý Jur zo dňa 16.8.2020 a týmto považuje celý prípad týkajúci sa stretnutia 2. kola II. ligy žiakov U13 za vyriešený.

Schvaľuje:

III. liga

5.kolo ŠK Báhoň – SFC Kalinkovo 15.9. o 16:30.

6.kolo FK Slovan Most pri Bratislave – PŠC Pezinok 5.9. o 10:30.

6.kolo FC Rohožník – OFK Dunajská Lužná 5.9. o 16:30.

U19

3.kolo NŠK 1922 Bratislava – ŠK Žolík Malacky 1.9. o 15:00

5.kolo FC Petržalka “B” – FC Ružinov Bratislava 11.9. o 18:30

U17 A

2.kolo FK Dúbravka – IMAS 14.10. o 15:30

3.kolo IMAS – TJ Záhoran Jakubov 1.9. o 12:00

4.kolo FK Dúbravka – FK Inter Bratislava “B” odohrať stretnutia v opačnom poradí, t.z., že 4. kolo na ihrisku Drieňová 5.9.2020 o 14:00 a 13. kolo 7.11.2020 o 12:30 v Dúbravke.

5.kolo FK Dúbravka – TJ Jakubov odohrať stretnutia v opačnom poradí, t.z., že 7. kolo na ihrisku v Jakubove 26.9.2020 o 16:00 a 16. kolo 27.3.2021 o 12:15 v Dúbravke.

U17 B

3.kolo ŠK Vrakuňa – ŠKO Miloslavov 2.9. o 17:00

5.kolo ŠK Vrakuňa – FC Ružinov 13.9. o 14:30

Upozorňuje:

na termín podania prihlášky do pohára BFZ 20. 9. 2020. Prihlášky môžu poslať družstvá v súťažiach seniorov III.liga BFZ, IV.liga BFZ, V. a VI.liga ObFZ Bratislava – mesto a V. a VI.liga ObFZ Bratislava – vidiek.

Nariaďuje odohrať (SP čl.69/3):

III. liga:

3.kolo ŠK Báhoň – MFK Rusovce a FC Malacky – Lokomotíva Devínska Nová Ves obe stretnutia dňa 9. 9. 2020 o 17:00.

U15/U13

6.kolo MŠK Senec – ŠK Šenkvice 5.9. o 14:00 / 16:00

Kontumuje:

U15 3.kolo ŠK Bernolákovo  – MFK Rusovce (3:0) v zmysle SP čl. 82 ods. 1 písm. b). V zmysle SP čl. 11 ods. 2 sa priznávajú družstvu ŠK Bernolákovo tri body a aktívne skóre 3:0. V zmysle RS BFZ bod 3.5 je MFK Rusovce povinný uhradiť poriadkovú pokutu vo výške 150 €, ktorá bude započítaná do mesačnej zbernej faktúry.

Schvaľuje štart hráčov vo vyššej vekovej kategórii v zmysle SP čl.46:

  • Andrej Čumakov (FK Inter Bratislava)
  • Šimon Rexa (FK Inter Bratislava)
  • Marcel Plavnik (FK Inter Bratislava)
  • Dominik Wiesner (FK Inter Bratislava)
  • Martin Žilavý (FC Malacky)
  • Matúš Hollý (MFK Záhorská Bystrica)
  • Michal Rigo (ŠK Vrakuňa Bratislava)
  • Erik Baďura (ŠK Svätý Jur)
  • Ivan Schmӧgner (ŠK Svätý Jur)

Disciplinárna komisia

Vylúčení po ČK. Disciplinárna sankcia (DS) – nepodmienečné pozastavenie výkonu športu, podľa čl. 9/2b2 DP:

U.č. 59: Marek Beseda  1298523 (FK Slovan Ivanka pri Dunaji, S3BA), vylúčený za podrazenie súpera nadmernou silou v súboji o loptu, podľa 45/1 DP. DS ­- pozastavenie výkonu športu na 2 stretnutia, podľa čl.45/2a DP, od 24.08.2020.

U.č. 60: Martin Kovačič  1240102 (OŠK Slovenský Grob, S4BA), vylúčený za podrazenie súpera nadmernou silou v súboji o loptu, podľa 45/1 DP. DS ­- pozastavenie výkonu športu na 2 stretnutia, podľa čl.45/2a DP, od 24.08.2020.

U.č. 61: Samuel Mifkovič  1305413 (FC Zohor, SD3R), vylúčený za HNS, urážlivé gesto voči trénerovi súpera, podľa 48/1a DP. DS ­- pozastavenie výkonu športu na 2 stretnutia, podľa čl.48/2a DP, od 24.08.2019.

Vylúčení po 2. ŽK. DS – nepodmienečné pozastavenie výkonu športu na 1 súťažné stretnutie, podľa čl. 9/2b2 DP a čl. 37/3 DP:

U.č. 62: Dávid Jakubec  1133568  (FK Vajnory, S4BA) , od 24.08.2020.

U.č. 63: Peter Koporec  1262345  (FKM Karlova Ves, S4BA) , od 24.08.2020.

U.č. 64: Samuel Kubinec  1314002  (FC Zohor, SD3R) , od 24.08.2020.

U.č. 65: Tomáš Sklenár  1325213  (TJ Jarovce BA, MD3R) , od 24.08.2020.

U.č. 66: Ján Berkay  1421667  (FC Ružinov, MD3R) , od 24.08.2020.

U.č. 67: Dalibor Karalo  1398073  (FC Ružinov, MD3R) , od 24.08.2020.

U.č. 68: Samuel Mužlay  1421667  (FC Ružinov, SD3R). Po vylúčení sa správal HNS k rozhodcovi ( hrubá urážka ), podľa čl. 37/3 a 48/1c.   DS ­- pozastavenie výkonu športu na 4 týždne, podľa čl.48/2b DP, od 23.08.2020.

Disciplinárne sankcie za ďalšie priestupky:

U.č. 69: Dušan Barkol 1030566 (FK Slovan Ivanka pri Dunaji – tréner, S3BA), vylúčený za HNS voči delegovanej osobe v stretnutí 3. kola III. Ligy,  FK Slovan Ivanka pri Dunaji – FK Rača Bratislava. DS – pozastavenie výkonu funkcie na 1 týždeň, a finančná pokuta 100.-€, podľa čl.48/2b,  od 24.08.2020.

U.č. 70: Ján Kukla 1314816 (FC Ružinov BA – tréner, MD3R), vylúčený za HNS voči delegovanej osobe počas a po jeho skončení stretnutia 1. kola ŠKO Miloslavov – FC Ružinov Bratislava, dňa 23.08.2020. DS – pozastavenie výkonu funkcie na 4 týždne, a finančná pokuta 150.-€, podľa čl.48/2b, od 24.08.2020.

U.č. 71: Baďura Erik  1303791  (ŠK Svätý Jur, S4BA). Za neoprávnený štart v súťaži S4BA ukladá DS – pozastavenie výkonu športu na 2 súťažné stretnutia, podľa čl. 53/2b, od 21.08.2020.

U.č. 72: Chrappa Ivan 1306793  (ŠK Svätý Jur, S4BA). Za neoprávnený štart v súťaži S4BA ukladá DS – pozastavenie výkonu športu na 2 súťažné stretnutia, podľa čl. 53/2b, od 21.08.2020

U.č. 73: ŠK Svätý Jur, S4BA. Na základe podnetu od ŠTK BFZ,  začína disciplinárne konanie voči klubu ŠK Svätý Jur za umožnenie neoprávneného štartu hráčov bez súhlasu telovýchovného lekára. Tréner, podľa SP, čl.46/2 nesmie nominovať hráča na stretnutie ak nemá súhlas k dispozícii. Žiada Rudolfa Baďuru – vedúceho družstva a Štefana Maťaša – trénera družstva o zaslanie písomného stanoviska, do 02.09.2020 a zároveň Rudolfovi BaďuroviŠtefanovi Maťašovi pozastavuje výkon akejkoľvek funkcie do vyriešenia prípadu od 28.08.2020.

Odvolanie proti rozhodnutiu Disciplinárnej komisie BFZ (okrem rozhodnutí podľa čl. 37/3, čl. 5 alebo čl. 8 DP) sa podáva na Disciplinárnu komisiu BFZ, v lehote do siedmich dní odo dňa oznámenia rozhodnutia Disciplinárnej komisie BFZ (čl. 84 ods. 1 DP)

Matrika

Informácia pre FK:

Matričné úkony pre súťaže BFZ vykonáva od 13.07.2020 p. Ján Farbula. V prípade nejasností a potreby usmernenia matričných úkonov ho kontaktujte telefonicky na čísle 0903 718 450 alebo elektronickou poštou na jan.farbula@futbalsfz.sk

Matrika BFZ oznamuje, že schválením nového rozpisu súťaží BFZ pre súťažný ročník 2020/2021 sa mení poplatok za schválenie prestupov bez obmedzenia alebo s obmedzením počas sviatkov, víkendov a po pracovnej dobe sekretariátu BFZ. V uvedených prípadoch bude poplatok zdvojnásobený a zahrnutý do mesačnej zbernej faktúry FK.

VV SFZ na svojom zasadnutí zo dňa 8. júla 2020 VV SFZ schválil novelu Registračného a prestupového poriadku SFZ, ktorá je v znení prijatých zmien a doplnení k dispozícii na linku nižšie:

https://mediamanager.sportnet.online/media/pages/f/futbalsfz.sk/2020/07/rapp-novela-08_07_2020-konsolidovane-znenie.pdf

Znenie Registračného a prestupového poriadku SFZ /RaPP/, schváleného VV SFZ dňa 8. júla 2020 nájdete aj na stránkach www.futbalsfz.sk/legislativa-predpisy-sfz-poriadky, bfz.futbalnet.sk a www.futbalbfz.sk /dokumenty/.

Oznamujeme FK, že termín prestupu amatéra bez obmedzenia skončil dňom 15.7. 2020 a prestup amatéra s obmedzením je možné podávať do 30.9.2020.                         

Odstupné za prestup amatéra bez obmedzenia /čl. 37 RaPP/ sa stanovuje podľa stupňa súťaže, z ktorého hráč prestupuje a do ktorého hráč smeruje a podľa veku hráča, ktorý hráč dosiahne v súťažnom ročníku, počas ktorého prestupuje.

Odstupné za hráča podľa článku 37a až 37c sa uhrádza prostredníctvom mesačnej zbernej faktúry na účet SFZ – viď čl. 37/4. Kompletný návod na použitie nájdete aj na: www.futbalsfz.sk/issf-platobne-predpisy.

V  ISSF v elektronickej podateľni v zložke Registrácia hráča je doplnená Žiadosť o dočasnú registráciu hráča. Táto nová žiadosť bola zriadená za účelom vykonania  zmeny registrácie hráča podľa článku 15 ods. 6 RaPP. Žiadame klubových ISSF manažérov, aby využívali okrem žiadosti o preregistráciu hráča aj žiadosť o dočasnú registráciu hráča.

V ISSF je zavedená žiadosť o elektronický registračný preukaz hráča (ERP). ERP má platnosť 2 roky.

Komisia mládeže

Upozornenie pre FK

KM upozorňuje FK na povinnosť sledovať oznamy v US BFZ ( časť Komisia mládeže BFZ ), kde sú zverejňované všetky podstatné veci ohľadne súťaží prípraviek BFZ.

a/ zmeny :

PMA1, PMB1, PMC1 – 2.kolo: MŠK Iskra – NŠK A, 6.9. ( 10.00-10.-11.30 )

PMA1, PMB1, PMC1 – 3.kolo: Lafranconi – Rača B, 13.9. (14.15 –13.00 –13.00 )

PMA1, PMB1, PMC1 – 6.kolo: MŠK Iskra – Rača B, 4.10. (10.00 –10.00 –11.30 )

PMA2, PMB2 – 1.kolo: D.Lužná – Jarovce, 10.9. (17.30 – 18.30 hod. )

PRSC – 8.kolo: Kráľova – Ch.Grob, 17.10. o 10.30 hod.

b/ súťaž PMD U8 – turnajová súťaž :

Vyžrebovanie turnajovej súťaže PMD U8 je zverejnené na stránke BFZ (mládežnícke súťaže).

pravidlá a podmienky:

ihrisko ( rozmer ): 40 x 25 metrov

bránky: 2 x 5 metrov, resp. 2 x 3 metre

počet hráčov: 1 + 4

hrací čas: 2 x 15 minút ( bez polčasovej prestávky )

rozhodcovia: zabezpečuje organizátor turnaja

štart hráčov: veková úroveň od U8 – po U6, každý hráč musí mať platný elektronický registračný preukaz, každý účastník musí mať pred prvým stretnutím v turnaji nahranú v ISSF zápasovú súpisku

lopty: veľkosť č.4

výsledkový servis: po skončení každého turnaja je organizátor povinný zaslať kompletný výsledkový servis ( celkový výsledok, polčasový výsledok, strelcov gólov aj s minútami ) na mailové adresy: pavel.prikopa@futbalsfz.sk , konecny58@centrum.sk

Termíny jednotlivých turnajov ( jeseň 2020 ) :

T1: 12.9., resp. 13.9.2020

T2: 26.9., resp. 27.9.2020

T3: 10.10., resp. 11.10.2020

T4: 24.10., resp.25.10.2020

Nahlásený termín turnaja :

sk.A:

T1 – 12.9. FC Petržalka od 13.00 hod. ( 4 ihriská )

T3 – 10.10. FKM Karlová Ves od 13.00 hod. ( 4 ihriská )

sk.B:

T1 – 13.9. Lokomotíva DNV „A“ od 9.30 hod. ( 2 ihriská )

T2 – 26.9. FK Rača od 14.00 hod. ( 2 ihriská )

sk.C:

T1 – 12.9. Iskra Petržalka od 09.30 hod. ( 2 ihriská )

T2 – 26.9. FKP Bratislava od 15.00 hod. ( 2 ihriská )

T3 – 10.10. FK Dúbravka od 14.30 hod. ( 2 ihriská )

sk.D:

T1 – 13.9. Lokomotíva DNV „B“ od 13.30 hod. ( 2 ihriská )

T3 – 11.10. MFK Záhorská Bystrica od 11.30 hod. ( 2 ihriská )

T4 – 24.10. FC IMAS od 11.00 hod. ( UT Stupava – 2 ihriská )

sk.E:

T1 – 12.9. TJ Záhoran Kostolište od 10.00 hod. ( 2 ihriská )

T3 – 10.10. ŠK Žolík Malacky od 10.00 hod. ( 2 ihriská )

T4 – 24.10. FC Rohožník od 14.00 hod. ( 2 ihriská )

sk.F:

T1 – 12.9. OFK Vysoká pri Morave od 10.00 hod. ( 2 ihriská )

T2 – 27.9. ŠK Závod od 10.00 hod. ( 2 ihriská )

T3 – 10.10. TJ Záhoran Jakubov od 9.30 hod. ( 2 ihriská )

sk.G:

T1 – 13.9. PŠC Pezinok od 12.30 hod. ( HP PŠC Pezinok – 2 ihriská )

T2 – 26.9. OŠK Slovenský Grob od 13.00 hod. ( 2 ihriská )

T3 – 11.10. FK Karpaty Limbach od 10.00 hod. ( 2 ihriská )

sk.H:

T1 – 13.9. Senec Football Academy od 10.00 hod. ( HP Reca – 2 ihriská )

T4 – 24.10. ŠK Nová Dedinka od 10,00 hod. ( 2 ihriská )

sk.I

T1 – 12.9. MŠK Senec od 9.00 hod. ( HP Čataj, 2 ihriská )

T2 – 26.9. OFK Dunajská Lužná od 9.00 hod. ( 2 ihriská )

T3 – 10.10. FC ŠTK 1914 Šamorín od 9.00 hod. ( 2 ihriská )

T4 – 24.10. FK Slovan Ivanka od 13.00 hod. ( 2 ihriská )

sk.J:

T1 – 13.9. OŠK Chorvátsky Grob od 14.00 hod. ( 2 ihriská )

T2 – 26.9. SFC Kalinkovo od 15.00 hod. ( 2 ihriská )

T3 – 10.10. ŠK Bernolákovo od 13.00 hod. ( 2 ihriská )

T4 – 24.10. TJ Rovinka od 9.45 hod. ( 2 ihriská )

sk.K:

T1 – 12.9. ŠK Tomášov od 10.00 hod. ( 2 ihriská )

T3 – 11.10. SFC Kalinkovo B od 13.00 hod. ( 2 ihriská )

Komisia rozhodcov a delegátov

Potvrdzuje termín jesenných fyzických previerok na 10.9.2020 (štadión Mladá garda). Pozvánku s limitmi a rozpisom behov dostanú rozhodcovia elektronickou poštou.

Dôrazne upozorňuje všetkých rozhodcov, že dôvody disciplinárnych sankcií uplatnených voči členom realizačných tímov je nutné uvádzať nielen v rubrike pri OT, ale aj v zázname rozhodcu. Nedostatky z tohto hľadiska viď nižšie.

Nedostatky v zápisoch o stretnutí:

L. Tománek, J. Valko, A. Gosiorovský a Š. Vasilenko – chýbajú mená vedúcich družstiev domácich (hostí) v žiackych stretnutiach, alebo zdôvodnenie neprítomnosti tohto funkcionára na stretnutí, alebo uvedenie mena osoby, ktorá túto funkciu vykonávala;

P.Cvengroš a Ro. Malovec – nedostatok uvedený v predchádzajúcom bode;

M.Dúbravec – nesprávny popis priestupku hráčov pri udelení OT-ŽK (sotenie je priestupok, pri ktorom sa rozlišuje intenzita, aj keď k nemu dôjde v prerušenej hre).

Ospravedlnenia: Cvengroš 5.9., 15.-17.9.; Farkaš R. 4.9., 6.9., 19.-20.9.

Trénersko – metodická komisia

Úsek vzdelávania trénerov:

Všetky aktivity vzdelávania trénerov SFZ podliehajú nariadeniam vlády SR a vedeniu SFZ. Z dôvodu zrušených aktivít ďalšieho vzdelávania trénerov od marca do mája 2020 v prípade, že platnosť trénerskej licencie vypršala pred dátumom 30.06.2020, je možné aj bez potrebného rozsahu hodín požiadať o jej predĺženie (žiadosti evidujeme od 01.06.2020). Takáto licencia bude ale predĺžená len do konca kalendárneho roka v ISSF (licencia sa nebude tlačiť a posielať).

Žiadosti o predĺženie trénerskej licencie sa od 01.06.2020 podávajú výhradne cez ISSF – Konto trénera/Elektronická podateľňa/Žiadosť o predĺženie trénerskej licencie. Podrobný popis postupu je zverejnený na stránke SFZ v sekcii SFZ/Tréneri/Dokumenty.

PLÁNOVANÉ ŠKOLENIA TRÉNEROV

Oznamuje trénerom, že TÚ SFZ v spolupráci s TMK BFZ bude organizovať v Bratislave Školenie trénerov UEFA Grassroots C licencie. Počet miest na školeniach je obmedzený na max. 24 osôb.

ŠKOLENIE UEFA GRASSROOTS C licencie – B2:

Termín školenia:  13.09.2020 – 06.11.2020  + záverečné skúšky 20. – 21.11.2020.

Organizácia školenia:  6 výukových blokov

Blok termín deň čas Miesto
B1 13.09.2020 nedeľa 08:30 – 16:15 Bratislava
B2 28.09.2020 pondelok 15:00 – 20:30 Bratislava
B3 08.10.2020 štvrtok 15:00 – 20:30 Bratislava
B4 22.10.2020 štvrtok 15:00 – 19:30 Bratislava
B5 31.10.2020 sobota 08:30 – 16:30 Bratislava
B6 06.11.2020 piatok 15:00 – 20:00 Bratislava

Pozn.:  Maximálna povolená absencia je 10 % z kontaktnej výuky, t.z. 4 hodín.

Poplatok za školenie: 100,- EUR (poplatok je nevratný!) – poplatok zahŕňa: prenájom učební na teoretickú časť, prenájom športového areálu, odmeny lektorom).

Prihlášky: Len elektronickou formou do 31.08.2020, online prihlášku nájdete na stránke: https://ticketing.futbalsfz.sk. Na prihlásenie sa musíte byť registrovaný https://my.sportnet.online/.

Prihlásení (21): O. Hencz, M. Malovec, S. Árpa, P. Juhás, M. Blechová, T. Szarka, R. Horvátová, A. Bujna, B. Bolech, M. Hatala, P. Milko, M. Križan, O. Vereš, K. Šlahor, Noskovič, F. Nagy, T. Filipiak, V. Jedinák, L. Krisztin, M. Jankovič, R. Budanec.

PLÁNOVANÉ SEMINÁRE TRÉNEROV

Oznamuje klubom, že TMK BFZ so súhlasom TÚ SFZ plánuje na jeseň 2020 organizovať praktické semináre trénerov pre kluby, ktoré o túto formu požiadajú. Ide o formu vzdelávania klubových trénerov na úrovni mládeže, kedy TMK BFZ zabezpečuje odborný lektorský zbor a kluby organizáciu seminára. V prípade záujmu kontaktujte regionálneho koordinátora vzdelávania trénerov SFZ p. Kováča na tel. č.: 0902 937 031 alebo e-mail: michal.kovac@futbalsfz.sk.

Oznamuje trénerom, že TJ Záhoran Jakubov v spolupráci s TMK BFZ so súhlasom TÚ SFZ bude organizovať v termíne 02.09.2020 (streda) praktický seminár trénerov na témuPríprava a vedenie družstva prípraviek v tréningovom procese”. Seminár je určený pre trénerov UEFA B a UEFA Grassroots C licencie, ktorý bude slúžiť aj na predĺženie spomínaných licencií. Seminár je prioritne určený pre trénerov pôsobiacich v prípravkárskych kategóriach. Súčasťou seminára budú 2 prezentácie TJ (teória) a 2 TJ (prax) priamo na ihrisku.
Prihlášku (na stránke: https://bfz.futbalnet.sk/sekcia/1784/) treba posielať na adresu: registracia.jakubov@gmail.com.

Program seminára nájdete na internetovej stránke SFZ v časti SFZ / Tréneri / Vzdelávanie.

Úsek mládeže:  

Plán akcií BFZ na 2.polrok 2020

Dátum Akcia (program) /miesto/ Kategória
September:
03.09.2020 KZ PPT ObFZ BA Mesto, ObFZ BA Vidiek BFZ U14, BFZ U15
08-09.09.2020 RT PPT Poprad U14, U15 – mimo FA a ÚTM BFZ U14, BFZ U15
10.09.2020 TURNAJ 8 – kluby FA a ÚTM + výbery U13 /Dunajská Lužná/ Kluby BFZ U13, ObFZ BA Mesto, ObFZ BA Vidiek, BFZ WU14
15.09.2020 Celodenný zraz BFZ U14 (TJ+TJ) BFZ U14
16.09.2020 MinichampionsLiga U12 – 1.kolo BA /MiniUT Rapid/ Kluby BFZ U12
19.09.2020 Celodenný zraz BFZ U14 (TJ+TJ) /Pezinok/ – s hráčmi FA BFZ U14
20.09.2020 Kontrolný zraz BFZ U14 (TJ) /Viničné/ BFZ U14
19-23.09.2020 RT Senec a okolie U14 – s hráčmi FA BFZ U14
Október:
20-21.10.2020 Finále MiniChampionsLiga U12 – Púchov Kluby U12
November:
24.11.2020 HSM SFZ U13 – /Pezinok/ – 1.kolo Kluby U13
27.11.2020 Kontrolný zraz BFZ U13 (TJ) /Hala Pezinok/ BFZ U13
28.11.2020 MT Bratislava Cup U13 /Pezinok/ s hráčmi FA BFZ U13
December:
05.12.2020 HSM SFZ U15 – /Pezinok/ – 1.kolo Kluby U15

 

ÚRADNÁ SPRÁVA Č.5 ZO DŇA 21.08.2020

Sekretariát

Sekretariát BFZ oznamuje, že rozpis súťaží na súťažný ročník 2020/2021 je zverejnený na webových stránkach:

 futbalbfz.sk

https://www.futbalbfz.sk/wp-content/uploads/RS_BFZ_2020_2021.pdf

 bfz.futbalnet.sk

https://mediamanager.sportnet.online/media/pages/b/BFZ/2020/08/rs_bfz_2020_2021.pdf

Sekretariát BFZ oznamuje FK v súťažiach BFZ, že odporúčania ŠTK BFZ k dodržiavaniu nariadení ústredného krízového štábu SR sú zverejnené na webových stránkach BFZ

https://mediamanager.sportnet.online/media/pages/b/BFZ/2020/08/manual-bfz-covid.pdf

Športovo – technická komisia

emailová adresa ŠTK BFZ na komunikáciu s klubmi:

email ŠTK: stk@futbalbfz.sk

Oznamuje:

FC Rohožník (S3BA) zmena farby výstroja pre domáce stretnutia: neónovo-ružová – biela – biela.

Schvaľuje:

III. liga

5.kolo MŠK Senec – Lokomotíva Devínska Nová Ves 16.9. o 17:00

IV.liga

5.kolo ŠK Závod – FK Lamač Bratislava 1.9. o 17:00

OŠK Slovenský Grob – TJ Veľké Leváre 1.9. o 17:00

9.kolo FKM Karlova Ves – OŠK Láb 26.9. o 16:00 (HP Zohor)

U19

5.kolo PŠC Pezinok – ŠK Žolík Malacky 12.9. o 09:00

U17 A

3.kolo ŠK Žolík Malacky  – TJ Jarovce Bratislava 1.9. o 10:00

U17 B

6.kolo SDM Domino “B” – MŠK Senec “B” 19.9. o 13:00

11.kolo SDM Domino “B” – FK Rača Bratislava 24.10. o 14:30

12.kolo SDM Domino “B”  – ŠK Vrakuňa Bratislava 31.10. o 10:00

U15/U13

  1. kolo MFK Rusovce – PFA ŠTK Šamorín 9.9. o 15:00 U13 / o 17:00 U15.

Upozorňuje:

na termín podania prihlášky do pohára BFZ 20. 9. 2020. Prihlášky môžu poslať družstvá v súťažiach seniorov III.liga BFZ, IV.liga BFZ, V. a VI.liga ObFZ Bratislava – mesto a V. a VI.liga ObFZ Bratislava – vidiek.

Nariaďuje odohrať (SP čl.69/3):

U17 B:

15.kolo FK Slovan Ivanka pri Dunaji  – SDM Domino “B” 27.8. o 17:30

Na základe podnetu ŠK Svätý Jur ( U13 BFZ ) k stretnutiu 2.kola U13 BFZ FC Slovan Modra – ŠK Svätý Jur  predvoláva na svoje zasadnutie dňa 27.08.2020 o 17:00 hod. v sídle BFZ, Súmračná 27, Bratislava vedúceho družstva ŠK Svätý Jur p. Ľubomíra Polakoviča a R stretnutia p. Mareka Farkaša.

Kontumuje:

S4BA 1.kolo FK Vajnory  – ŠK Svätý Jur (3:0) v zmysle SP čl. 82 ods. 1 písm. f) v spojení s čl. 52 písm. j). V zmysle SP čl. 11 ods. 3 platí výsledok dosiahnutý v stretnutí (3:0).

S4BA 2.kolo ŠK Svätý Jur  – TJ Čunovo (2:1) v zmysle SP čl. 82 ods. 1 písm. f) v spojení s čl. 52 písm. j). V zmysle SP čl. 11 ods. 2 sa priznávajú družstvu TJ Čunovo 3 body a aktívne skóre (0:3).

Odstupuje na DK:

  • hráčov ŠK Svätý Jur Baďura Erik (1303791), Schmögner Ivan (1328095), Chrappa Ivan (1306793), Kyselica Peter (1304364) v zmysle SP čl. 82 ods. 2 ŠK Svätý Jur (S4BA) za neoprávnený štart hráčov v stretnutí 1. a 2. kola súťaže S4BA

Schvaľuje štart hráčov vo vyššej vekovej kategórii v zmysle SP čl.46:

  • Michal Vajda (ŠK Vrakuňa)
  • Roman Rusnák (MFK Rusovce)
  • Branislav Brečka (Lokomotíva Devínska Nová Ves)
  • Dominik Horváth (FK Slovan Ivanka pri Dunaji)
  • Roman Roller (FK Slovan Ivanka pri Dunaji)
  • Martin Šlesarik (FK Slovan Ivanka pri Dunaji)
  • Filip Tomovič (FC Rohožník)
  • Nicolas Pachinger (FK Slovan Modra)
  • Juraj Nemčovič (FK Slovan Modra)
  • Jakub Vyskočil (FK Slovan Modra)
  • Miroslav Janky (FK Dúbravka)
  • Boris Polák (TJ Veľké Leváre)
  • Samuel Neupauer (MŠK Iskra Petržalka)
  • Filip Titka (MŠK Iskra Petržalka)

Disciplinárna komisia

Vylúčení po ČK. Disciplinárna sankcia (DS) – nepodmienečné pozastavenie výkonu športu, podľa čl. 9/2b2 DP:

U.č. 40: Matúš Benčúrik  1252963 (FK Karpaty Limbach, S4BA), vylúčený za HNS, zmarenie jasnej gólovej príležitosti podrazením súpera mimo PÚ, podľa 46/1b DP. DS ­- pozastavenie výkonu športu na 1 stretnutie, podľa čl.46/2 DP, od 17.08.2020.

U.č. 41: Alexander Mészáros  1263717 (FK Lamač BA, S4BA), vylúčený za HNS po stretnutí k rozhodcovi ( ponižujúci výrok ), podľa 48/1c DP. DS ­- pozastavenie výkonu športu na 2 týždne, podľa čl.48/2b DP, od 16.08.2019.

U.č. 42: Marek Čajkovič  1340659 (ŠK Vrakuňa, SZRL), vylúčený za HNS, zmarenie jasnej gólovej príležitosti kopnutím súpera mimo PÚ, podľa 46/1b DP. DS ­- pozastavenie výkonu športu na 1 stretnutie, podľa čl.46/2 DP, od 17.08.2020.

Vylúčený po 2. ŽK. DS – nepodmienečné pozastavenie výkonu športu na 1 súťažné stretnutie, podľa čl. 9/2b2 DP a čl. 37/3 DP:

U.č. 43: Kristián Molnár  1303008  (SFC Kalinkovo, S3BA) , od 17.08.2020.

Disciplinárne sankcie za ďalšie priestupky:

U.č. 44: ŠK Nová Dedinka, S4BA. Za nenahlásenie trénera na TMK a nezaslanie vyjadrenia požadované v U.č.38, ukladá klubu ŠK Nová Dedinka finančnú pokutu 50.-€, podľa čl.12 DP.

U.č. 45: FC Ružinov, mládežnícke súťaže. Za nenahlásenie trénera na TMK a nezaslanie vyjadrenia požadované v U.č.39, ukladá klubu FC Ružinov -finančnú pokutu 25.-€, podľa čl.12 DP.

U.č. 46: FK Slovan Modra, mládežnícke súťaže. Za nenahlásenie trénera na TMK a nezaslanie vyjadrenia požadované v U.č.39, ukladá klubu FK Slovan Modra – finančnú pokutu 25.-€, podľa čl.12 DP.

U.č. 47: Záhoran Jakubov, mládežnícke súťaže. Za nenahlásenie trénera na TMK a nezaslanie vyjadrenia požadované v U.č.39, ukladá klubu Záhoran Jakubov – finančnú pokutu 25.-€, podľa čl.12 DP.

U.č. 48: FK Kráľová pri Senci, mládežnícke súťaže. Za nenahlásenie trénera na TMK a nezaslanie vyjadrenia požadované v U.č.39, ukladá klubu FK Kráľová pri Senci – finančnú pokutu 25.-€, podľa čl.12 DP.

U.č. 49: PFA Šamorín, mládežnícke súťaže. Za nenahlásenie trénera na TMK a nezaslanie vyjadrenia požadované v U.č.39, ukladá klubu PFA Šamorín – finančnú pokutu 25.-€, podľa čl.12 DP.

U.č. 50: FK Rača, mládežnícke súťaže. Za nenahlásenie trénera na TMK a nezaslanie vyjadrenia požadované v U.č.39, ukladá klubu FK Rača – finančnú pokutu 25.-€, podľa čl.12 DP.

U.č. 51: ŠK Šenkvice, mládežnícke súťaže. Za nenahlásenie trénera na TMK a nezaslanie vyjadrenia požadované v U.č.39, ukladá klubu ŠK Šenkvice – finančnú pokutu 25.-€, podľa čl.12 DP.

U.č. 52: FC IMAS, mládežnícke súťaže. Za nenahlásenie trénera na TMK a nezaslanie vyjadrenia požadované v U.č.39, ukladá klubu FC IMAS – finančnú pokutu 25.-€, podľa čl.12 DP.

U.č. 53: FK Lamač, mládežnícke súťaže. Za nenahlásenie trénera na TMK a nezaslanie vyjadrenia požadované v U.č.39, ukladá klubu FK Lamač – finančnú pokutu 25.-€, podľa čl.12 DP.

U.č. 54: ŠK Miloslavov, mládežnícke súťaže. Berie na vedomie písomné vyjadrenie k U.č.39 a za nenahlásenie trénera na TMK ukladá klubu ŠK Miloslavov disciplinárnu sankciu – Upozornenie, podľa čl.10 DP.

U.č. 55: FK Vajnory, mládežnícke súťaže. Berie na vedomie písomné vyjadrenie k U.č.39 a za nenahlásenie trénera na TMK ukladá klubu FK Vajnory disciplinárnu sankciu – Upozornenie, podľa čl.10 DP.

U.č. 56: Branislav Kocian 1153669 ( CFK Pezinok-Cajla, S4BA). Berie na vedomie žiadosť menovaného o zmenu DS  a podľa čl. 41/1,2 DP podmienečne upúšťa od výkonu jej zvyšku (1 stretnutie) a určuje skúšobnú dobu do 31. 12. 2020.

U.č. 57: DK nariaďuje v prípade pozastavenia výkonu funkcie trénera, alebo iného člena RT, že počas trvajúcej udelenej disciplinárnej sankcii bude osoba povinná zdržiavať sa na hlavnej tribúne. V prípade nedodržania nariadenia a zistenie sedenia pri hráčskych lavičkách, alebo v inom sektore bude proti previnilcovi začaté disciplinárne konanie za nedodržanie nariadenia DK BFZ v zmysle DP.

U.č. 58: DK začína disciplinárne konanie za neoprávnený štart hráčov ŠK Svätý Jur S4BA, na základe podnetu ŠTK. Jedná sa o hráčov :

Baďura Erik (1303791 ),

Schmőgner Ivan (1328095 ),

Chrappa Ivan (1306793 ),

Kyselica Peter    (1304364 )                                               

Uvedení hráči ŠK Svätý Jur majú od 21.08.2020 pozastavený výkon športu do vyriešenia prípadu.

Odvolanie proti rozhodnutiu Disciplinárnej komisie BFZ (okrem rozhodnutí podľa čl. 37/3, čl. 5 alebo čl. 8 DP) sa podáva na Disciplinárnu komisiu BFZ, v lehote do siedmich dní odo dňa oznámenia rozhodnutia Disciplinárnej komisie BFZ                 (čl. 84 ods. 1 DP).

Matrika

Informácia pre FK:

Matričné úkony pre súťaže BFZ vykonáva od 13.07.2020 p. Ján Farbula. V prípade nejasností a potreby usmernenia matričných úkonov ho kontaktujte telefonicky na čísle 0903 718 450 alebo elektronickou poštou na jan.farbula@futbalsfz.sk

Matrika BFZ oznamuje, že schválením nového rozpisu súťaží BFZ pre súťažný ročník 2020/2021 sa mení poplatok za schválenie prestupov bez obmedzenia alebo s obmedzením počas sviatkov, víkendov a po pracovnej dobe sekretariátu BFZ. V uvedených prípadoch bude poplatok zdvojnásobený a zahrnutý do mesačnej zbernej faktúry FK.

VV SFZ na svojom zasadnutí zo dňa 8. júla 2020 VV SFZ schválil novelu Registračného a prestupového poriadku SFZ, ktorá je v znení prijatých zmien a doplnení k dispozícii na linku nižšie:

https://mediamanager.sportnet.online/media/pages/f/futbalsfz.sk/2020/07/rapp-novela-08_07_2020-konsolidovane-znenie.pdf

Znenie Registračného a prestupového poriadku SFZ /RaPP/, schváleného VV SFZ dňa 8. júla 2020 nájdete aj na stránkach www.futbalsfz.sk/legislativa-predpisy-sfz-poriadky, bfz.futbalnet.sk a www.futbalbfz.sk /dokumenty/.

Oznamujeme FK, že termín prestupu amatéra bez obmedzenia skončil dňom 15.7. 2020 a prestup amatéra s obmedzením je možné podávať do 30.9.2020.                         

Odstupné za prestup amatéra bez obmedzenia /čl. 37 RaPP/ sa stanovuje podľa stupňa súťaže, z ktorého hráč prestupuje a do ktorého hráč smeruje a podľa veku hráča, ktorý hráč dosiahne v súťažnom ročníku, počas ktorého prestupuje.

Odstupné za hráča podľa článku 37a až 37c sa uhrádza prostredníctvom mesačnej zbernej faktúry na účet SFZ – viď čl. 37/4. Kompletný návod na použitie nájdete aj na: www.futbalsfz.sk/issf-platobne-predpisy.

V  ISSF v elektronickej podateľni v zložke Registrácia hráča je doplnená Žiadosť o dočasnú registráciu hráča. Táto nová žiadosť bola zriadená za účelom vykonania  zmeny registrácie hráča podľa článku 15 ods. 6 RaPP. Žiadame klubových ISSF manažérov, aby využívali okrem žiadosti o preregistráciu hráča aj žiadosť o dočasnú registráciu hráča.

V ISSF je zavedená žiadosť o elektronický registračný preukaz hráča (ERP). ERP má platnosť 2 roky.

Komisia mládeže

Upozornenie pre FK

KM upozorňuje FK na povinnosť sledovať oznamy v US BFZ ( časť Komisia mládeže BFZ ), kde sú zverejňované všetky podstatné veci ohľadne súťaží prípraviek BFZ.

a/ zmeny :

PMA1,PMB1,PMC1–1.kolo: FKM DNV – FKM Stupava, 23.9. o 16.00,17.15,18.30 h.

PRSC – 9.kolo: Sv.Jur B – Kaplná, 25.10. o 11.00 hod.

b/ súťaž PMD U8 – turnajová súťaž :

Vyžrebovanie turnajovej súťaže PMD U8 je zverejnené na stránke BFZ (mládežnícke súťaže).

pravidlá a podmienky:

ihrisko ( rozmer ): 40 x 25 metrov

bránky: 2 x 5 metrov, resp. 2 x 3 metre

počet hráčov: 1 + 4

hrací čas: 2 x 15 minút ( bez polčasovej prestávky )

rozhodcovia: zabezpečuje organizátor turnaja

štart hráčov: veková úroveň od U8 – po U6, každý hráč musí mať platný elektronický registračný preukaz, každý účastník musí mať pred prvým stretnutím v turnaji nahranú v ISSF zápasovú súpisku

lopty: veľkosť č.4

výsledkový servis: po skončení každého turnaja je organizátor povinný zaslať kompletný výsledkový servis ( celkový výsledok, polčasový výsledok, strelcov gólov aj s minútami ) na mailové adresy: pavel.prikopa@futbalsfz.sk , konecny58@centrum.sk

Termíny jednotlivých turnajov ( jeseň 2020 ) :

T1: 12.9., resp. 13.9.2020

T2: 26.9., resp. 27.9.2020

T3: 10.10., resp. 11.10.2020

T4: 24.10., resp.25.10.2020

Nahlásený termín turnaja :

sk.A:

T1 – 12.9. FC Petržalka od 13.00 hod. ( 4 ihriská )

T3 – 10.10. FKM Karlová Ves od 13.00 hod. ( 4 ihriská )

sk.B:

T1 – 13.9. Lokomotíva DNV „A“ od 9.30 hod. ( 2 ihriská )

T2 – 26.9. FK Rača od 14.00 hod. ( 2 ihriská )

sk.C:

T2 – 26.9. FKP Bratislava od 15.00 hod. ( 2 ihriská )

T3 – 10.10. FK Dúbravka od 14.30 hod. ( 2 ihriská )

sk.D:

T1 – 13.9. Lokomotíva DNV „B“ od 13.30 hod. ( 2 ihriská )

T3 – 11.10. MFK Záhorská Bystrica od 11.30 hod. ( 2 ihriská )

T4 – 24.10. FC IMAS od 11.00 hod. ( UT Stupava – 2 ihriská )

sk.E:

T1 – 12.9. TJ Záhoran Kostolište od 10.00 hod. ( 2 ihriská )

T3 – 10.10. ŠK Žolík Malacky od 10.00 hod. ( 2 ihriská )

T4 – 24.10. FC Rohožník od 14.00 hod. ( 2 ihriská )

sk.F:

T1 – 12.9. OFK Vysoká pri Morave od 10.00 hod. ( 2 ihriská )

T2 – 27.9. ŠK Závod od 10.00 hod. ( 2 ihriská )

T3 – 10.10. TJ Záhoran Jakubov od 9.30 hod. ( 2 ihriská )

sk.G:

T1 – 13.9. PŠC Pezinok od 12.30 hod. ( HP PŠC Pezinok – 2 ihriská )

sk.H:

T1 – 13.9. Senec Football Academy od 10.00 hod. ( HP Reca – 2 ihriská )

sk.I

T1 – 12.9. MŠK Senec od 9.00 hod. ( HP Čataj, 2 ihriská )

T2 – 26.9. OFK Dunajská Lužná od 9.00 hod. ( 2 ihriská )

T3 – 10.10. FC ŠTK 1914 Šamorín od 9.00 hod. ( 2 ihriská )

T4 – 24.10. FK Slovan Ivanka od 13.00 hod. ( 2 ihriská )

sk.J:

T1 – 13.9. OŠK Chorvátsky Grob od 14.00 hod. ( 2 ihriská )

T2 – 26.9. SFC Kalinkovo od 15.00 hod. ( 2 ihriská )

T3 – 10.10. ŠK Bernolákovo od 13.00 hod. ( 2 ihriská )

T4 – 24.10. TJ Rovinka od 9.45 hod. ( 2 ihriská )

sk.K:

T1 – 12.9. ŠK Tomášov od 10.00 hod. ( 2 ihriská )

c/ zmeny termínov stretnutí z dôvodov kolízie

PMA2 – 1.kolo: PŠC Pezinok B – Lamač, 30.8. o 9.00 hod. ( HP Grinava )

PMA2 – 3.kolo: PŠC Pezinok B – Rovinka, 13.9. o 9.00 hod- ( HP Grinava )

PMA2 – 7.kolo: PŠC Pezinok B – Jarovce, 11.10. o 11.00 hod. ( HP Grinava )

PMA2 – 9.kolo: PŠC Pezinok B – D.Lužná, 25.10. o 14.00 hod. ( HP Grinava )

PMB2 – 1.kolo: PŠC Pezinok B – Lamač, 30.8. o 11.00 hod. ( HP Grinava )

PMB2 – 3.kolo: PŠC Pezinok B – Rovinka, 13.9. o 11.00 hod. ( HP Grinava )

PMB2 – 7.kolo: PŠC Pezinok B – Jarovce, 11.10. o 11.00 hod. ( HP Grinava )

PMB2 – 9.kolo: PŠC Pezinok B – D.Lužná, 25.10. o 9.00 hod. ( HP Grinava )

PMC2 – 3.kolo: PŠC Pezinok B – Lozorno, 12.9. o 13.30 hod. (HP PŠC Pezinok )

PMC2 – 7.kolo: PŠC Pezinok B – Limbach, 10.10. o 12.00 hod. (HP PŠC Pezinok )

PMC2 – 9.kolo: PŠC Pezinok B – Sv.Jur, 25.10. o 12.00 hod. ( HP PŠC Pezinok )

d/ zmeny termínov stretnutí – dohody FK

PMA1, PMB1 – 1.kolo: FK Dúbravka – Rača B, 30.9. o 17.45 hod. ( súbežne )

PMC1 – 1.kolo: FK Dúbravka – Rača B, 30.9. o 16.30 hod.

PMC2 – 1.kolo: Miloslavov – FK Dúbravka, 15.9. o 11.00 hod.

PMC2 – 1.kolo: D.Lužná – V.Biel , 9.9. o 18.00 hod.

PMC2 – 1.kolo: PŠC Pezinok B – Gajary, 10.9. o 18.00 hod.

e/ zmena hracieho času

PRPK: ŠK Báhoň domáce stretnutia vždy v sobotu o 10.00 hod.

Komisia rozhodcov a delegátov

Potvrdzuje termín jesenných fyzických previerok na 10.9.2020 (štadión Mladá garda). Pozvánku s limitmi a rozpisom behov dostanú rozhodcovia elektronickou poštou.

Opakovane upozorňuje všetkých rozhodcov, že v súťažiach riadených BFZ sú striedania možné bez ohľadu na počet prerušení, v ktorých prebiehajú. To znamená, že v seniorských súťažiach majú družstvá možnosť využiť na 5 striedaní hoci aj 5 prerušení hry v II. polčase. V porovnaní s minulým súťažným ročníkom nenastala z tohto hľadiska žiadna zmena.

Nedostatky v zápisoch o stretnutí.

D.Kožuch, P. Pati Nagy aP. Piatka – chýbajú mená vedúcich družstiev domácich resp. hostí v žiackych stretnutiach;

R.Hudy a M. Uram – pri štarte hráča vo vyššej vekovej kategórii je nutné uviesť, že to bolo komunikované so zástupcom (vedúcim) družstva;

M.Vašš – zakázaná hra rukou je dôvodom na udelenie OT-ŽK, ak ňou došlo k zmareniu sľubne sa rozvíjajúcej akcie súpera (zmarenie rýchlej rozohrávky brankára nie je v tomto kontexte dostatočný popis);

Malovec Ro. – nedostatočný popis priestupku, za ktorý bol udelený OT-ŽK pri nariadení PK.

Pozýva na zasadnutie dňa 21.8. D. Kožucha, P. Cvengroša a A. Darleu.

Ospravedlnenia: Valko 30.8.; Szakáll 5.-6.9., 12.-13.9., 19.9. a 27.9.; Truchlý 29.8.

Trénersko – metodická komisia

Úsek vzdelávania trénerov

Všetky aktivity vzdelávania trénerov SFZ podliehajú nariadeniam vlády SR a vedeniu SFZ. Z dôvodu zrušených aktivít ďalšieho vzdelávania trénerov od marca do mája 2020 v prípade, že platnosť trénerskej licencie vypršala pred dátumom 30.06.2020, je možné aj bez potrebného rozsahu hodín požiadať o jej predĺženie (žiadosti evidujeme od 01.06.2020). Takáto licencia bude ale predĺžená len do konca kalendárneho roka v ISSF (licencia sa nebude tlačiť a posielať).

Žiadosti o predĺženie trénerskej licencie sa od 01.06.2020 podávajú výhradne cez ISSF – Konto trénera/Elektronická podateľňa/Žiadosť o predĺženie trénerskej licencie. Podrobný popis postupu je zverejnený na stránke SFZ v sekcii SFZ/Tréneri/Dokumenty.

PLÁNOVANÉ ŠKOLENIA TRÉNEROV

Oznamuje trénerom, že TÚ SFZ v spolupráci s TMK BFZ bude organizovať v Bratislave Školenie trénerov UEFA Grassroots C a UEFA B licencie. Počet miest na školeniach je obmedzený na max. 24 osôb.

ŠKOLENIE UEFA GRASSROOTS C licencie – B2:

Termín školenia:  13.09.2020 – 06.11.2020  + záverečné skúšky 20. – 21.11.2020.

Organizácia školenia:  6 výukových blokov

Blok termín deň čas Miesto
B1 13.09.2020 nedeľa 08:30 – 16:15 Bratislava
B2 28.09.2020 pondelok 15:00 – 20:30 Bratislava
B3 08.10.2020 štvrtok 15:00 – 20:30 Bratislava
B4 22.10.2020 štvrtok 15:00 – 19:30 Bratislava
B5 31.10.2020 sobota 08:30 – 16:30 Bratislava
B6 06.11.2020 piatok 15:00 – 20:00 Bratislava

Pozn.:  Maximálna povolená absencia je 10 % z kontaktnej výuky, t.z. 4 hodín.

Poplatok za školenie: 100,- EUR (poplatok je nevratný!) – poplatok zahŕňa: prenájom učební na teoretickú časť, prenájom športového areálu, odmeny lektorom).

Prihlášky: Len elektronickou formou do 31.08.2020, online prihlášku nájdete na stránke: https://ticketing.futbalsfz.sk. Na prihlásenie sa musíte byť registrovaný https://my.sportnet.online/.

Prihlásení (9): O. Hencz, M. Malovec, S. Árpa, P. Juhás, M. Blechová, T. Szarka, R. Horvátová, A. Bujna, B. Bolech.

PLÁNOVANÉ SEMINÁRE TRÉNEROV

Oznamuje klubom, že TMK BFZ so súhlasom TÚ SFZ plánuje na jeseň 2020 organizovať praktické semináre trénerov pre kluby, ktoré o túto formu požiadajú. Ide o formu vzdelávania klubových trénerov na úrovni mládeže, kedy TMK BFZ zabezpečuje odborný lektorský zbor a kluby organizáciu seminára. V prípade záujmu kontaktujte regionálneho koordinátora vzdelávania trénerov SFZ p. Kováča na tel. č.: 0902 937 031 alebo e-mail: michal.kovac@futbalsfz.sk.

Oznamuje trénerom, že TJ Záhoran Jakubov v spolupráci s TMK BFZ so súhlasom TÚ SFZ bude organizovať v termíne 02.09.2020 (streda) praktický seminár trénerov na témuPríprava a vedenie družstva prípraviek v tréningovom procese”. Seminár je určený pre trénerov UEFA B a UEFA Grassroots C licencie, ktorý bude slúžiť aj na predĺženie spomínaných licencií. Seminár je prioritne určený pre trénerov pôsobiacich v prípravkárskych kategóriach. Súčasťou seminára budú 2 prezentácie TJ (teória) a 2 TJ (prax) priamo na ihrisku.
Záväzné prihlasovanie prebieha len elektronickou formou do 25.08.2020. Prihlášku (na stránke: https://bfz.futbalnet.sk/sekcia/1784/) treba posielať na adresu: registracia.jakubov@gmail.com.

Program seminára nájdete na internetovej stránke SFZ v časti SFZ / Tréneri / Vzdelávanie.

Úsek mládeže

N O M I N Á C I A hráčov výberu BFZ U-14 (nar. po 1.1.2007)
na celodenný kontrolný zraz dňa 25.8.2020

Hráči:

ŠK Slovan Bratislava (9): Oliver ĎURÍK, Alex VEĽKÝ, Lukáš ČERVENKA, Šimon POLAKOVIČ, Michal HRMO, Marko PERNIČKA, Peter HOLOCSY, Šimon RÚSEK, Patrik HORVÁTH

FC Petržalka (7):  Ján BRNULA, Nicolas SAGAN, Timotej KUSALÍK, Jakub KUSALÍK, Adam ĎURDÍK, Martin HLAVATÝ, Alex BARILLA

FKM Karlova Ves (4): Noel VARGA, Oskar OLLE, Arsenij REZNIČENKO, Alex KOTÚČEK

FK Inter Bratislava (2): Filip ONDRUŠ, Simon HUŽOVIČ

Náhradníci:

ŠK Slovan Bratislava (3): Rafael VALCH, Artur HABA, Adam CANOLLI

FC Petržalka (2): Šimon VLNA, Šimon MELO

FK Inter Bratislava (2): Alex MONAGHAN, Benjamín SALAJ

NŠK 1922 Bratislava (1):  Martin RIGO

RT :

Vedúci tréner : Eduard VILČINSKÝ

Tréneri : Michal POLČIC, Ján HULLMAN

Vedúci: Peter MOKRÝ

Lekár: František ŽÁK

Výstroj hráčov : kopačky, chrániče, hygienické potreby, karta poistenca, FĽAŠA NA PITIE!Každý hráč donesie na zraz vypísaný informovaný súhlas a dotazník (príloha nominácie)!

Zraz nominovaných hráčov je v utorok 25.08.2020 o 8:15 hod na ihrisku FC Petržalka (M.C.Sklodowskej 1, Bratislava) Ukončenie zrazu bude cca o 16:00 hod. na mieste zrazu.Prípadné ospravedlnenia je potrebné hlásiť na t.č.: M.Polčic  – 0911 499 144.

Plán akcií BFZ na 2.polrok 2020

Dátum Akcia (program) /miesto/ Kategória
August:
25.08.2020 Celodenný zraz BFZ U14 (TJ+TZ) /Petržalka/ – s hráčmi FA BFZ U14 (2007)
September:
08-09.09.2020 RT PPT Poprad U14, U15 – mimo FA a ÚTM BFZ U14, BFZ U15
10.09.2020 TURNAJ 8 – kluby FA a ÚTM + výbery U13 /Dunajská Lužná/ Kluby BFZ U13, ObFZ BA Mesto, ObFZ BA Vidiek, BFZ WU14
15.09.2020 MT TRIANGEL U13/U14 /Rapid/  – bez hráčov FA BFZ U13, BFZ U14
16.09.2020 MinichampionsLiga U12 – 1.kolo BA /MiniUT Rapid/ Kluby BFZ U12
19.09.2020 Celodenný zraz BFZ U14 (TJ+TJ) /Pezinok/ – s hráčmi FA BFZ U14
20.09.2020 Kontrolný zraz BFZ U14 (TJ) /Viničné/ BFZ U14
19-23.09.2020 RT Senec a okolie U14 – s hráčmi FA BFZ U14
Október:
20-21.10.2020 Finále MiniChampionsLiga U12 – Púchov Kluby U12
November:
24.11.2020 HSM SFZ U13 – /Pezinok/ – 1.kolo Kluby U13
27.11.2020 Kontrolný zraz BFZ U13 (TJ) /Hala Pezinok/ BFZ U13
28.11.2020 MT Bratislava Cup U13 /Pezinok/ s hráčmi FA BFZ U13
December:
05.12.2020 HSM SFZ U15 – /Pezinok/ – 1.kolo Kluby U15

 

ÚRADNÁ SPRÁVA Č.4 ZO DŇA 14.08.2020

Sekretariát

Sekretariát BFZ oznamuje, že rozpis súťaží na súťažný ročník 2020/2021 je zverejnený na webových stránkach:

 futbalbfz.sk

https://www.futbalbfz.sk/wp-content/uploads/RS_BFZ_2020_2021.pdf

 bfz.futbalnet.sk

https://mediamanager.sportnet.online/media/pages/b/BFZ/2020/08/rs_bfz_2020_2021.pdf

Sekretariát BFZ oznamuje FK v súťažiach BFZ, že odporúčania ŠTK BFZ k dodržiavaniu nariadení ústredného krízového štábu SR sú zverejnené na webových stránkach BFZ

https://mediamanager.sportnet.online/media/pages/b/BFZ/2020/08/manual-bfz-covid.pdf

Športovo – technická komisia

emailová adresa ŠTK BFZ na komunikáciu s klubmi:

email ŠTK: stk@futbalbfz.sk

Oznamuje:

FC Rohožník (S3BA) zmena farby výstroja pre domáce stretnutia: neónovo-ružová – biela – biela.

Schvaľuje:

IV.liga

5.kolo ŠK Závod – FK Lamač Bratislava 1.9. o 17:00

OŠK Slovenský Grob – TJ Veľké Leváre 1.9. o 17:00

9.kolo FKM Karlova Ves – OŠK Láb 26.9. o 16:00 (HP Zohor)

U19:

5.kolo SDM Domino “B” – OFK Dunajská Lužná 13.9. o 16:00

U15/U13

2.kolo MFK Rusovce – PFA ŠTK Šamorín 9.9. o 15:00 U13 / o 17:00 U15.

Upozorňuje:

na termín podania prihlášky do pohára BFZ 20. 9. 2020. Prihlášky môžu poslať družstvá v súťažiach seniorov III.liga BFZ, IV.liga BFZ, V. a VI.liga ObFZ Bratislava – mesto a V. a VI.liga ObFZ Bratislava – vidiek.

Všetky futbalové kluby, že žiadosť o zmenu termínu stretnutia pri kategóriách prípraviek je potrebné podávať ako podanie na Komisiu mládeže BFZ.

Schvaľuje štart hráčov vo vyššej vekovej kategórii v zmysle SP čl.46:

  • Adam Jarab (Devínska Nová Ves)
  • Filip Múdry (ŠK Tomášov)
  • Jozef Duducz (SFC Kalinkovo)
  • Dominik Tóth (SFC Kalinkovo)
  • Samuel Polčic (PŠC Pezinok)
  • Jakub Molnár (ŠK Nová Dedinka)
  • Patrik Kotlár (ŠK Bernolákovo)
  • Martin Dežulian (ŠK Bernolákovo)
  • Marko Hržič (ŠK Bernolákovo)
  • Eduard Hržič (ŠK Bernolákovo)
  • Dávid Ďugel (ŠK Bernolákovo)
  • Jakub Krejcar (ŠK Bernolákovo)
  • Matej Meško (FK Vajnory)
  • Stanislav Mateleha (FK Vajnory)

Disciplinárna komisia

Vylúčený po ČK. Disciplinárna sankcia (DS) – nepodmienečné pozastavenie výkonu športu, podľa čl. 9/2b2 DP:

U.č. 23: Jozef Cighard  1232753 (SFC Kalinkovo, S3BA), vylúčený za HNS, zmarenie jasnej gólovej príležitosti podrazením súpera mimo PÚ, podľa 46/1b DP. DS ­- pozastavenie výkonu športu na 1 stretnutie, podľa čl.46/2 DP, od 10.08.2020.

Vylúčení po 2. ŽK. DS – nepodmienečné pozastavenie výkonu športu na 1 súťažné stretnutie, podľa čl. 9/2b2 DP a čl. 37/3 DP:

U.č. 24: Miroslav Minárik  1218445  (ŠK Báhoň, S3BA) , od 9.08.2020.

U.č. 25: Pablo Valls Polonyi  1218445  (MFK Rusovce, S3BA) , od 10.08.2020.

U.č. 26: Dominik Adam  1296699  (FK Rača, S3BA). Na základe správy DS a písomného stanoviska odbornej komisie KR BFZ, konanie voči menovanému za udelenie 2. ŽK/ČK  1. kolo III. Ligy,  ŠK Tomašov – FK Rača Bratislava zastavuje a zároveň ruší účinky ČK, podľa čl. 78/5a DP.

Disciplinárne sankcie za ďalšie priestupky:

U.č. 27: Jozef Balog 1017273 (FK Rača BA – tréner, S3BA), vylúčený za HNS v stretnutí 1. kola III. Ligy,  ŠK Tomašov – FK Rača Bratislava. DS – pozastavenie výkonu funkcie na 2 týždne, a finančná pokuta 50.-€, podľa čl.48/2b,                     od 09.08.2020.

Prerušené disciplinárne sankcie uložené v r. 2019/2020 na základe U.č.10:

U.č. 28: Benedikt Malinovský   1327016 (FC Zohor, SD3R). Oprava dátumu z U.č.12. Pozastavenie výkonu športu od 10.08.2020 do 06.12.2020. Berie na vedomie podanie klubu FC Zohor a upozorňuje klub, že hráč počas pozastavenia športu na časové obdobie, nesmie počas tejto doby nastúpiť na žiadne súťažné stretnutie za družstvo klubu, ktorého je členom, podľa DP, čl.17/6.

U.č. 29: FKM Karlova Ves, S4BA. Berie na vedomie písomné vyjadrenie k U.č.19 a za nenahlásenie trénera napriek trom výzvam TMK ukladá klubu FKM Karlova Ves disciplinárnu sankciu – finančnú pokutu 20.-€, podľa čl.12 DP.

U.č. 30: FK Lokomotíva Devínska Nová Ves, S3BA. Berie na vedomie písomné vyjadrenie k U.č.14 a za nenahlásenie trénera napriek trom výzvam TMK ukladá klubu FK Lokomotíva Devínska Nová Ves disciplinárnu sankciu – finančnú pokutu 20.-€, podľa čl.12 DP.

U.č. 31: FK Rača Bratislava, S3BA. Berie na vedomie podanie klubu ohľadom vylúčeného trénera, v stretnutí 1. kola ŠK Tomašov – FK Rača Bratislava.

U.č. 32: FK Slovan Most pri Bratislave, S3BA.. Berie na vedomie písomné vyjadrenie k U.č.17 a za nenahlásenie trénera napriek trom výzvam TMK ukladá klubu FK Slovan Most pri Bratislave disciplinárnu sankciu – finančnú pokutu 20.-€, podľa čl.12 DP.

U.č. 33: ŠK Báhoň, S3BA.. Berie na vedomie písomné vyjadrenie k U.č.16 a za nenahlásenie trénera napriek trom výzvam TMK ukladá klubu ŠK Báhoň disciplinárnu sankciu – finančnú pokutu 20.-€, podľa čl.12 DP.

U.č. 34: FK Rača, S3BA. Za nenahlásenie trénera na TMK a nezaslanie vyjadrenia požadované v U.č.15, ukladá klubu FK Rača finančnú pokutu 50.-€, podľa čl.12 DP.

U.č. 35: ŠK Vrakuňa, S4BA. Za nenahlásenie trénera na TMK a nezaslanie vyjadrenia požadované v U.č.18, ukladá klubu ŠK Vrakuňa finančnú pokutu 50.-€, podľa čl.12 DP.

U.č. 36: OŠK Slovenský Grob, S4BA. Za nenahlásenie trénera na TMK a nezaslanie vyjadrenia požadované v U.č.20, ukladá klubu OŠK Slovenský Grob finančnú pokutu 50.-€, podľa čl.12 DP.

U.č. 37: Peter Demovič  ( FK Karpaty Limbach). Berie na vedomie žiadosť menovaného o zmenu DS – zákaz vstupu na štadióny BFZ hrajúcich IV. ligu. DK konštatovala, že disciplinárna sankcia splnila účel a podmienečne upúšťa od výkonu jej zvyšku (3 mesiace), podľa čl. 41/1,2 DP a určuje skúšobnú dobu do 31. 12. 2020. Všetky ďalšie DS uloženej DK BFZ v U.č. 2018/2019-162 ostávajú v platnosti.

U.č. 38: ŠK Nová Dedinka, SS4BA. Na základe odstúpenie TMK BFZ začína disciplinárne konanie voči klubu za porušenie povinnosti vyplývajúcu z rozhodnutia TMK – nenahlásenie trénera v určenom termíne do 25.07.2020. DK žiada klub ŠK Nová Dedinka o písomné vyjadrenie dôvodu nesplnenia si povinnosti na DK v termíne do 18.08.2020.

U.č. 39: Na základe odstúpenie TMK BFZ začína disciplinárne konanie voči klubom (starší a mladší dorast lll. liga a starší a mladší žiaci ll. liga) za porušenie povinnosti vyplývajúcu z rozhodnutia TMK – nenahlásenie trénera v určenom termíne do 31.07.2020. DK žiada kluby:                                                                 

 FC Ružinov                                                                                                                

FK Slovan Modra                                                                                              

Záhoran Jakubov                                                                                                     

FK Kráľová pri Senci                                                                                                

FK Vajnory                                                                                                              

PFA Šamorín                                                                                                             

 FK Rača                                                                                                                    

ŠK Šenkvice                                                                                                               

FC IMAS                                                                                                                    

ŠK Miloslavov                                                                                                           

 FK Lamač                                                                                                                    

o písomné vyjadrenie dôvodu nesplnenia si povinnosti na DK v termíne do 18.08.2020.

Odvolanie proti rozhodnutiu Disciplinárnej komisie BFZ (okrem rozhodnutí podľa čl. 37/3, čl. 5 alebo čl. 8 DP) sa podáva na Disciplinárnu komisiu BFZ, v lehote do siedmich dní odo dňa oznámenia rozhodnutia Disciplinárnej komisie BFZ (čl. 84 ods. 1 DP).

Matrika

Informácia pre FK:

Matričné úkony pre súťaže BFZ vykonáva od 13.07.2020 p. Ján Farbula. V prípade nejasností a potreby usmernenia matričných úkonov ho kontaktujte telefonicky na čísle 0903 718 450 alebo elektronickou poštou na jan.farbula@futbalsfz.sk

Matrika BFZ oznamuje, že schválením nového rozpisu súťaží BFZ pre súťažný ročník 2020/2021 sa mení poplatok za schválenie prestupov bez obmedzenia alebo s obmedzením počas sviatkov, víkendov a po pracovnej dobe sekretariátu BFZ. V uvedených prípadoch bude poplatok zdvojnásobený a zahrnutý do mesačnej zbernej faktúry FK.

VV SFZ na svojom zasadnutí zo dňa 8. júla 2020 VV SFZ schválil novelu Registračného a prestupového poriadku SFZ, ktorá je v znení prijatých zmien a doplnení k dispozícii na linku nižšie:

https://mediamanager.sportnet.online/media/pages/f/futbalsfz.sk/2020/07/rapp-novela-08_07_2020-konsolidovane-znenie.pdf

Znenie Registračného a prestupového poriadku SFZ /RaPP/, schváleného VV SFZ dňa 8. júla 2020 nájdete aj na stránkach www.futbalsfz.sk/legislativa-predpisy-sfz-poriadky, bfz.futbalnet.sk a www.futbalbfz.sk /dokumenty/.

Oznamujeme FK, že termín prestupu amatéra bez obmedzenia skončil dňom 15.7. 2020 a prestup amatéra s obmedzením môžete podávať do 30.9.2020.                         

Odstupné za prestup amatéra bez obmedzenia /čl. 37 RaPP/ sa stanovuje podľa stupňa súťaže, z ktorého hráč prestupuje a do ktorého hráč smeruje a podľa veku hráča, ktorý hráč dosiahne v súťažnom ročníku, počas ktorého prestupuje.

Odstupné za hráča podľa článku 37a až 37c sa uhrádza prostredníctvom mesačnej zbernej faktúry na účet SFZ – viď čl. 37/4. Kompletný návod na použitie nájdete aj na: www.futbalsfz.sk/issf-platobne-predpisy.

V  ISSF v elektronickej podateľni v zložke Registrácia hráča je doplnená Žiadosť o dočasnú registráciu hráča. Táto nová žiadosť bola zriadená za účelom vykonania  zmeny registrácie hráča podľa článku 15 ods. 6 RaPP. Žiadame klubových ISSF manažérov, aby využívali okrem žiadosti o preregistráciu hráča aj žiadosť o dočasnú registráciu hráča.

V ISSF je zavedená žiadosť o elektronický registračný preukaz hráča (ERP). ERP má platnosť 2 roky.

Komisia mládeže

a/ vyžrebovanie súťaží :

KM oznamuje, že vyžrebovanie súťaží prípraviek BFZ je zverejnené na stránke BFZ, časť súťaže. Žiadame FK, aby si skontrolovali svoje vylosovanie, prípadné chyby nahláste na mailovú adresu: konecny58@centrum.sk , pavel.prikopa@futbalsfz.sk

b/ súpisky ( zoznam hráčov ) :

KM žiada nasledujúce FK, aby v termíne do 15.8. zaslali súpisky ( zoznamy ) hráčov, ktorí budú štartovať za dané družstvo. V zozname žiadame uviesť meno a priezvisko hráča a číslo RP. KM upozorňuje FK, ktoré majú na rovnakom stupni riadenia ( BFZ ) a rovnakej vekovej kategórie zaradené svoje družstvá ( A, B, C družstvo ) na dôsledné dodržiavanie SP SFZ čl.42 ( súpisky viacerých družstiev ). Súpisky ( zoznamy ) posielajte na mailové adresy: pavel.prikopa@futbalsfz.sk , konecny58@centrum.sk

FK Rača ( 1.liga SFZ U11, U10, U9 – PMA1, PMB1, PMC1 )

SDM Domino Bratislava ( 1.liga SFZ U11 – PMA3 B, C )

NŠK 1922 Bratislava A, B ( U11, U10, U9 ) v súťažiach PMA1, PMB1, PMC1

ŠK Žolík Malacky A, B ( U11 ) v súťažiach PMA1, PRMA

PŠC Pezinok A, B ( U11, U10 ) v súťažiach PMA1, PMB1, PMA2, PMB2

ŠK Vrakuňa Bratislava A, B ( U11 ) v súťažiach PMA1, PMA3

ŠK Svätý Jur A, B ( U11 ) v súťažiach PRPK, PRSC

OŠK Slovenský Grob A, B ( U11 ) v súťažiach PRPK, PRSC

Lokomotíva Devínska Nová Ves A, B v súťaži PMD U8

FKM Stupava A, B v súťaži PMD U8

SFC Kalinkovo A, B v súťaži PMD U8

c/ hracie plochy ( ihriská ) :

FK Dúbravka ( PMA1, PMB1, PMC1, PMC2 ) : UT FK Dúbravka

FA Lafranconi FTVŠ Uk Bratislava ( PMA1, PMB1, PMC1 ): UT Lafranconi

FK Rača B ( PMA1, PMB1, PMC1 ): UT Mladá Garda – streda 17.00 hod.

MŠK Iskra Petržalka ( PMA1, PMB1, PMC1 ) : UT Budatínska

FKM Stupava ( PMA1, PMB1, PMC1 ) : UT Stupava

MŠK Senec ( PMA1, PMB1, PMC1 ) : HP Š.Ú.R. /Hrubý Šúr/

PŠC Pezinok ( PMA1, PMB1, PMC1, PMA2, PMB2 ) : HP GFC Grinava

SDM Domino Bratislava C ( PMA3 ) : HP Mamateyova 4 Petržalka

FC Rohožník ( PRMA, PMC2 ) : vedľajšia HP FC Rohožník

FC IMAS ( PRMA ) : UT Stupava

FK ŠK Danubia Veľký Biel ( PRSC, PMC2 ) : HP Veľký Biel

Senec Football Academy ( PRSC ) : HP Reca

PŠC Pezinok B ( PMC2 ) : HP PŠC Pezinok

d/ žiadosť FK Rača – umelé osvetlenie

KM schvaľuje žiadosť FK Rača odohrať svoje domáce stretnutia pri umelom osvetlení na UT Mladá Garda ( mesiace október, november 2020, apríl 2021 )

e/ súťaž PMD U8 – turnajová súťaž :

Vyžrebovanie turnajovej súťaže PMD U8 je zverejnené na stránke BFZ (mládežnícke súťaže).

pravidlá a podmienky:

ihrisko ( rozmer ): 40 x 25 metrov

bránky: 2 x 5 metrov, resp. 2 x 3 metre

počet hráčov: 1 + 4

hrací čas: 2 x 15 minút ( bez polčasovej prestávky )

rozhodcovia: zabezpečuje organizátor turnaja

štart hráčov: veková úroveň od U8 – po U6, každý hráč musí mať platný elektronický registračný preukaz, každý účastník musí mať pred prvým stretnutím v turnaji nahranú v ISSF zápasovú súpisku

lopty: veľkosť č.4

výsledkový servis: po skončení každého turnaja je organizátor povinný zaslať kompletný výsledkový servis ( celkový výsledok, polčasový výsledok, strelcov gólov aj s minútami ) na mailové adresy: pavel.prikopa@futbalsfz.sk , konecny58@centrum.sk

Termíny jednotlivých turnajov ( jeseň 2020 ) :

T1: 12.9., resp. 13.9.2020

T2: 26.9., resp. 27.9.2020

T3: 10.10., resp. 11.10.2020

T4: 24.10., resp.25.10.2020

Nahlásený termín turnaja :

sk.A:

T1 – 12.9. FC Petržalka od 13.00 hod. ( 4 ihriská )

T3 – 10.10. FKM Karlová Ves od 13.00 hod. ( 4 ihriská )

sk.B:

T1 – 13.9. Lokomotíva DNV „A“ od 9.30 hod. ( 2 ihriská )

T2 – 26.9. FK Rača od 14.00 hod. ( 2 ihriská )

sk.C:

T2 – 26.9. FKP Bratislava od 15.00 hod. ( 2 ihriská )

T3 – 10.10. FK Dúbravka od 14.30 hod. ( 2 ihriská )

sk.D:

T1 – 13.9. Lokomotíva DNV „B“ od 13.30 hod. ( 2 ihriská )

T3 – 11.10. MFK Záhorská Bystrica od 11.30 hod. ( 2 ihriská )

sk.E:

T1 – 12.9. TJ Záhoran Kostolište od 10.00 hod. ( 2 ihriská )

T3 – 10.10. ŠK Žolík Malacky od 10.00 hod. ( 2 ihriská )

T4 – 24.10. FC Rohožník od 14.00 hod. ( 2 ihriská )

sk.F:

T1 – 12.9. OFK Vysoká pri Morave od 10.00 hod. ( 2 ihriská )

T2 – 27.9. ŠK Závod od 10.00 hod. ( 2 ihriská )

T3 – 10.10. TJ Záhoran Jakubov od 9.30 hod. ( 2 ihriská )

sk.G:

T1 – 13.9. PŠC Pezinok od 12.30 hod. ( HP PŠC Pezinok – 2 ihriská )

sk.H:

T1 – 13.9. Senec Football Academy od 10.00 hod. ( HP Reca – 2 ihriská )

sk.I

T1 – 12.9. MŠK Senec od 9.00 hod. ( HP Čataj, 2 ihriská )

T2 – 26.9. OFK Dunajská Lužná od 9.00 hod. ( 2 ihriská )

T3 – 10.10. FC ŠTK 1914 Šamorín od 9.00 hod. ( 2 ihriská )

T4 – 24.10. FK Slovan Ivanka od 13.00 hod. ( 2 ihriská )

sk.J:

T1 – 13.9. OŠK Chorvátsky Grob od 14.00 hod. ( 2 ihriská )

T2 – 26.9. SFC Kalinkovo od 15.00 hod. ( 2 ihriská )

T3 – 10.10. ŠK Bernolákovo od 13.00 hod. ( 2 ihriská )

T4 – 24.10. TJ Rovinka od 9.45 hod. ( 2 ihriská )

sk.K:

T1 – 12.9. ŠK Tomášov od 10.00 hod. ( 2 ihriská )

f/ zmeny termínov stretnutí z dôvodov kolízie

PMA2 – 1.kolo: PŠC Pezinok B – Lamač, 30.8. o 9.00 hod. ( HP Grinava )

PMA2 – 3.kolo: PŠC Pezinok B – Rovinka, 13.9. o 9.00 hod- ( HP Grinava )

PMA2 – 7.kolo: PŠC Pezinok B – Jarovce, 11.10. o 11.00 hod. ( HP Grinava )

PMA2 – 9.kolo: PŠC Pezinok B – D.Lužná, 25.10. o 14.00 hod. ( HP Grinava )

PMB2 – 1.kolo: PŠC Pezinok B – Lamač, 30.8. o 11.00 hod. ( HP Grinava )

PMB2 – 3.kolo: PŠC Pezinok B – Rovinka, 13.9. o 11.00 hod. ( HP Grinava )

PMB2 – 7.kolo: PŠC Pezinok B – Jarovce, 11.10. o 11.00 hod. ( HP Grinava )

PMB2 – 9.kolo: PŠC Pezinok B – D.Lužná, 25.10. o 9.00 hod. ( HP Grinava )

PMC2 – 3.kolo: PŠC Pezinok B – Lozorno, 12.9. o 13.30 hod. (HP PŠC Pezinok )

PMC2 – 7.kolo: PŠC Pezinok B – Limbach, 10.10. o 12.00 hod. (HP PŠC Pezinok )

PMC2 – 9.kolo: PŠC Pezinok B – Sv.Jur, 25.10. o 12.00 hod. ( HP PŠC Pezinok )

g/ zmeny termínov stretnutí – dohody FK

PMA1, PMB1 – 1.kolo: FK Dúbravka – Rača B, 30.9. o 17.45 hod. ( súbežne )

PMC1 – 1.kolo: FK Dúbravka – Rača B, 30.9. o 16.30 hod.

PMC2 – 1.kolo: Miloslavov – FK Dúbravka, 15.9. o 11.00 hod.

PMC2 – 1.kolo: D.Lužná – V.Biel , 9.9. o 18.00 hod.

h/ zmena hracieho času

PRPK: ŠK Báhoň domáce stretnutia vždy v sobotu o 10.00 hod.

Komisia rozhodcov a delegátov

Potvrdzuje termín jesenných fyzických previerok na 10.9.2020 (štadión Mladá garda). Pozvánku s limitmi a rozpisom behov dostanú rozhodcovia elektronickou poštou.

Nedostatky v zápisoch o stretnutí. Upozorňuje P. CvengrošaM. Bohuna na nutnosť uvádzať popis priestupkov v súlade s PF. Dôvodom na udelenie OT je zmarenie sľubne sa rozvíjajúcej resp. jasnej gólovej príležitosti. Upozorňuje P. CvengrošaD. Kožucha, že sotenie súpera je priestupkom, pri ktorom sa musí vyjadriť intenzita, a to aj v prípade, že k nemu dôjde v prerušenej hre. Ľ. Polakovič – nedostatočný popis priestupku voči brankárovi (aj nebezpečnú hru je nutné špecifikovať).

Ospravedlnenia: Tramita 22.8., 1.9.; Malovec Ro. 17.-20.8., 24.-27.8.; Vnuk 24.8.-1.9.

Trénersko – metodická komisia

TMK BFZ na základe skutočnosti, že FK prihlásené do regionálnych súťaží seniorov (III. a IV. liga) a do regionálnych súťaží mládeže (III. liga starší a mladší dorast,II. liga starší a mladší žiaci) nepredložili mená trénerov do požadovaného termínu budú odstupené na DK BFZ na doriešenie.

Mládež :

FC Ružinov, FK Kráľová pri Senci, FK Rača, ŠK Miloslavov, FK Slovan Modra, FK Vajnory, ŠK Šenkvice, FK Lamač, Záhoran Jakubov, PFA Šamorín, FC IMAS.

Úsek vzdelávania trénerov:

Všetky aktivity vzdelávania trénerov SFZ podliehajú nariadeniam vlády SR a vedeniu SFZ. Z dôvodu zrušených aktivít ďalšieho vzdelávania trénerov od marca do mája 2020 v prípade, že platnosť trénerskej licencie vypršala pred dátumom 30.06.2020, je možné aj bez potrebného rozsahu hodín požiadať o jej predĺženie (žiadosti evidujeme od 01.06.2020). Takáto licencia bude ale predĺžená len do konca kalendárneho roka v ISSF (licencia sa nebude tlačiť a posielať).

Žiadosti o predĺženie trénerskej licencie sa od 01.06.2020 podávajú výhradne cez ISSF – Konto trénera/Elektronická podateľňa/Žiadosť o predĺženie trénerskej licencie. Podrobný popis postupu je zverejnený na stránke SFZ v sekcii SFZ/Tréneri/Dokumenty.

PLÁNOVANÉ ŠKOLENIA TRÉNEROV

Oznamuje trénerom, že TÚ SFZ v spolupráci s TMK BFZ bude organizovať v Bratislave Školenie trénerov UEFA Grassroots C a UEFA B licencie. Počet miest na školeniach je obmedzený na max. 24 osôb.

ŠKOLENIE UEFA GRASSROOTS C licencie – 1. SKUPINA:

Termín školenia:  16.08.2020 – 09.10.2020  + záverečné skúšky 23. – 24.10.2020.

Organizácia školenia:  6 výukových blokov

Blok termín deň čas Miesto
B1 16.08.2020 nedeľa 08:30 – 16:15 Bratislava
B2 24.08.2020 pondelok 15:00 – 20:30 Bratislava
B3 04.09.2020 piatok 15:00 – 20:30 Bratislava
B4 17.09.2020 štvrtok 15:00 – 19:30 Bratislava
B5 26.09.2020 sobota 08:30 – 16:30 Bratislava
B6 09.10.2020 piatok 15:00 – 20:00 Bratislava

Prihlášky: Vzhľadom na naplnenie maximálneho počtu úchádzačov nie je možné prihlásiť sa na dané školenie.

ŠKOLENIE UEFA GRASSROOTS C licencie – 2. SKUPINA:

Termín školenia:  13.09.2020 – 06.11.2020  + záverečné skúšky 20. – 21.11.2020.

Organizácia školenia:  6 výukových blokov

Blok termín deň čas Miesto
B1 13.09.2020 nedeľa 08:30 – 16:15 Bratislava
B2 28.09.2020 pondelok 15:00 – 20:30 Bratislava
B3 08.10.2020 štvrtok 15:00 – 20:30 Bratislava
B4 22.10.2020 štvrtok 15:00 – 19:30 Bratislava
B5 31.10.2020 sobota 08:30 – 16:30 Bratislava
B6 06.11.2020 piatok 15:00 – 20:00 Bratislava

Pozn.:  Maximálna povolená absencia je 10 % z kontaktnej výuky, t.z. 4 hodín.

Poplatok za školenie: 100,- EUR (poplatok je nevratný!) – poplatok zahŕňa: prenájom učební na teoretickú časť, prenájom športového areálu, odmeny lektorom).

Prihlášky: Len elektronickou formou do 31.08.2020, online prihlášku nájdete na stránke: https://ticketing.futbalsfz.sk. Na prihlásenie sa musíte byť registrovaný https://my.sportnet.online/.

Prihlásení (8): O. Hencz, M. Malovec, S. Árpa, P. Juhás, M. Blechová, T. Szarka, R. Horvátová, A. Bujna.

ŠKOLENIE UEFA B licencie:

Termín školenia:  22.08.2022 – 22.11.2020 + práca v mikroskupinách a záverečné skúšky.

Organizácia školenia:  12 výukových blokov.

Blok termín deň čas Miesto
B1 22.08.2020 sobota 08:30 – 16:30 Bratislava
B2 23.08.2020 nedeľa 08:30 – 15:30 Bratislava
B3 05.09.2020 sobota 08:30 – 15:30 Bratislava
B4 15.09.2020 utorok    09:00 – 17:00 Bratislava
B5 23.09.2020 streda 15:00 – 20:00 Bratislava
B6 01.10.2020 štvrtok 15:00 – 20:00 Bratislava
B7 04.10.2020 sobota 08:30 – 14:30 Bratislava
B8 14.10.2020 streda 15:00 – 20:30 Bratislava
B9 20.10.2020 utorok 15:00 – 20:30 Bratislava
B10 03.11.2020 utorok 15:00 – 20:30 Bratislava
B11 13.11.2020 piatok 15:00 – 20:30 Bratislava
B12 22.11.2020 sobota 09:00 – 17:00 Bratislava
Mikroskupiny 05.09. – 13.11.2020
Záverečné skúšky 10.–13.12.2020

Prihlásení (19): V. Zlacky, M. Szabó, P. Kratochvíl, P. Mokrý, M. Póda, M. Vašiček, T. Prágay, D. Marko, P. Miklošovič, F. Cvečko, T. Oravec, M. Orlický, M. Ivana, P. Gaži, T. Sroka, Š. Ďurajka, J. Gaži, M. Kmotorka, B. Hujbert. Na dané školenie už nie je možné prihlásiť sa.

PLÁNOVANÉ SEMINÁRE TRÉNEROV

Oznamuje klubom, že TMK BFZ so súhlasom TÚ SFZ plánuje na jeseň 2020 organizovať praktické semináre trénerov pre kluby, ktoré o túto formu požiadajú. Ide o formu vzdelávania klubových trénerov na úrovni mládeže, kedy TMK BFZ zabezpečuje odborný lektorský zbor a kluby organizáciu seminára. V prípade záujmu kontaktujte regionálneho koordinátora vzdelávania trénerov SFZ p. Kováča na tel. č.: 0902 937 031 alebo e-mail: michal.kovac@futbalsfz.sk.

Oznamuje trénerom, že PŠC Pezinok v spolupráci s TMK BFZ so súhlasom TÚ SFZ bude organizovať v termíne 20.08.2020 (štvrtok) praktický seminár trénerov na témuPríprava a vedenie družstva prípraviek v tréningovom procese”. Seminár je určený pre trénerov UEFA B a UEFA Grassroots C licencie, ktorý bude slúžiť aj na predĺženie spomínaných licencií. Seminár je prioritne určený pre trénerov pôsobiacich v prípravkárskych kategóriach. Súčasťou seminára budú 2 prezentácie TJ (teória) a 2 TJ (prax) priamo na ihrisku.
Záväzné prihlasovanie prebieha na webovej stránke: www.pscpezinok.sk/seminar-sfz. Prihlasovanie len elektronickou formou do 10.08.2020. Počet miest je obmedzený pre 40 ľudí. Program seminára nájdete na internetovej stránke SFZ v časti SFZ / Tréneri / Vzdelávanie.

Oznamuje trénerom, že TJ Záhoran Jakubov v spolupráci s TMK BFZ so súhlasom TÚ SFZ bude organizovať v termíne 02.09.2020 (streda) praktický seminár trénerov na témuPríprava a vedenie družstva prípraviek v tréningovom procese”. Seminár je určený pre trénerov UEFA B a UEFA Grassroots C licencie, ktorý bude slúžiť aj na predĺženie spomínaných licencií. Seminár je prioritne určený pre trénerov pôsobiacich v prípravkárskych kategóriach. Súčasťou seminára budú 2 prezentácie TJ (teória) a 2 TJ (prax) priamo na ihrisku.
Záväzné prihlasovanie prebieha len elektronickou formou do 25.08.2020. Prihlášku (na stránke: https://bfz.futbalnet.sk/sekcia/1784/) treba posielať na adresu: registracia.jakubov@gmail.com.

Program seminára nájdete na internetovej stránke SFZ v časti SFZ / Tréneri / Vzdelávanie.

Úsek mládeže:  

N O M I N Á C I A hráčov výberu BFZ U-15 (nar. po 1.1.2006)
na KZ BFZ U15 dňa 15.08.2020

Hráči:

ŠK Slovan Bratislava (11): Artur VYDARENÝ, Max DUGOVIČ, Robert TOMÁNEK, Michal IMRIŠEK, Tomáš JURIŠTA, Samuel MURÁR, Dominik ŽELIPSKÝ, Martin KLAUČO, Tomáš HUSARČÍK, Samuel DORNAI, Šimon HELD

FC Petržalka (7):  Leo NÁHLIK, Tomáš ZAJAC, David LIPKA, Nino ŽIGA, Richard GRÁNSKY, Ján VARGA, Max COMPAGNON

FK Inter Bratislava (2):  Samuel SMIEŠKO, Jonáš JAVORSKÝ

FKM Karlova Ves (2): Maxime DENKO, Mikuláš JÓZSA

SDM Domino (1):  Samuel KOŠŤÁL

Náhradníci:

FC Petržalka (1): Matúš NAGY

SDM Domino (1):  Michal ŠAULIČ

FKM Karlova Ves (1): Adam ANDREJŠIN

FK Inter Bratislava (1): Dominik STRATOV

RT :

Vedúci tréner : Eduard VILČINSKÝ

Tréneri : Attila ILLÉS, Maroš SKOVAJSA

Vedúci: Marek TVRDÝ

Lekár: Marek PORVAZNÍK

Výstroj hráčov : kopačky, chrániče, hygienické potreby, karta poistenca, FĽAŠA NA PITIE!Každý hráč donesie na zraz vypísaný informovaný súhlas a dotazník (príloha nominácie)!

Zraz nominovaných hráčov je v sobotu 15.08.2020 o 08:30 hod. – ihrisko Dunajská Lužná (Športová 749, Dunajská Lužná) . Ukončenie zrazu bude cca o 15:00 hod. na mieste zrazu.. Prípadné ospravedlnenia je potrebné hlásiť na t.č.: A.Illés – 0907 558 134.

Plán akcií BFZ na 2.polrok 2020

Dátum Akcia (program) /miesto/ Kategória
August:
15.08.2020 Celodenný zraz BFZ U15 (TJ+TJ) /Dunajská Lužná/ – s hráčmi FA BFZ U15 (2006)
15-19.08.2020 Memoriál Gejzu Princa RT U15 /Košice/ – s hráčmi FA BFZ U15 (2006)
25.08.2020 Celodenný zraz BFZ U14 (TJ+TZ) /Petržalka/ – s hráčmi FA BFZ U14 (2007)
September:
08-09.09.2020 RT PPT Poprad U14, U15 – mimo FA a ÚTM BFZ U14, BFZ U15
10.09.2020 TURNAJ 8 – kluby FA a ÚTM + výbery U13 /Dunajská Lužná/ Kluby BFZ U13, ObFZ BA Mesto, ObFZ BA Vidiek, BFZ WU14
15.09.2020 MT TRIANGEL U13/U14 /Rapid/  – bez hráčov FA BFZ U13, BFZ U14
16.09.2020 MinichampionsLiga U12 – 1.kolo BA /MiniUT Rapid/ Kluby BFZ U12
19.09.2020 Celodenný zraz BFZ U14 (TJ+TJ) /Pezinok/ – s hráčmi FA BFZ U14
20.09.2020 Kontrolný zraz BFZ U14 (TJ) /Viničné/ BFZ U14
19-23.09.2020 RT Senec a okolie U14 – s hráčmi FA BFZ U14
Október:
20-21.10.2020 Finále MiniChampionsLiga U12 – Púchov Kluby U12
November:
24.11.2020 HSM SFZ U13 – /Pezinok/ – 1.kolo Kluby U13
27.11.2020 Kontrolný zraz BFZ U13 (TJ) /Hala Pezinok/ BFZ U13
28.11.2020 MT Bratislava Cup U13 /Pezinok/ s hráčmi FA BFZ U13
December:
05.12.2020 HSM SFZ U15 – /Pezinok/ – 1.kolo Kluby U15

 

ÚRADNÁ SPRÁVA Č.3 ZO DŇA 07.08.2020

Sekretariát

Sekretariát BFZ oznamuje, že rozpis súťaží na súťažný ročník 2020/2021 je zverejnený na webových stránkach:

 futbalbfz.sk

https://www.futbalbfz.sk/wp-content/uploads/RS_BFZ_2020_2021.pdf

 bfz.futbalnet.sk

https://mediamanager.sportnet.online/media/pages/b/BFZ/2020/08/rs_bfz_2020_2021.pdf

Sekretariát BFZ oznamuje FK v súťažiach BFZ, že odporúčania ŠTK BFZ k dodržiavaniu nariadení ústredného krízového štábu SR sú zverejnené na webových stránkach BFZ

https://mediamanager.sportnet.online/media/pages/b/BFZ/2020/08/manual-bfz-covid.pdf

Športovo – technická komisia

emailová adresa ŠTK BFZ na komunikáciu s klubmi:

email ŠTK: stk@futbalbfz.sk

Oznamuje:

že v súvislosti s prijatou novelou Súťažného poriadku SFZ prijatou VV SFZ hlasovaním per rollam dňa 31. júla 2020 si Vám dovoľujeme preposlať krátke vysvetlenie oddelenia riadenia súťaží SFZ k čl. 28 Súťažného poriadku SFZ.

  • V Článku 28 odsek 4 sa obmedzuje na vytvorenie iba jedného spoločného družstva mládeže, to znamená, že v každej vekovej kategórii mládeže, v ktorej klub má prihlásené družstvo (napr. U19, U17, U15 a podobne), je možnosť vytvorenia iba jedného spoločného družstva. Cieľom novelizácie tohto ustanovenia bolo nastaviť také pravidlo, aby klub nemohol mať v danej vekovej kategórii prihlásené svoje vlastné družstvo a zároveň mať v tej istej vekovej kategórii vytvorené spoločné družstvo s iným klubom.
  • Článok 28 a jeho odsek 8 a odsek 10 hovorí o podmienkach striedavého štartu hráčov vo vekových kategóriách žiakov a dorastu. Povoľuje sa striedavý štart aj pre hráčov zo súťaží riadených SFZ (toto bol hlavný zámer novely tohto ustanovenia). Klub môže uzavrieť v jednom súťažnom ročníku maximálne päť takýchto dohôd pre jedno svoje družstvo. Hráč, ktorý má striedavý štart, je oprávnený štartovať v druhom klube len vo svojej vekovej kategórii, do ktorej patrí (ak hráč patrí do žiackej kategórie, počas striedavého štartu v druhom klube môže hrať len za žiakov – pozn.). Zároveň hráč klubu vo vyššej súťaži nesmie štartovať za klub v nižšej súťaži, ak za klub vyššej súťaže odohral v jednotlivej časti súťaže (jeseň, jar) viac ako polovicu stretnutí. Hráč s dočasným transferom nie je oprávnený hrať na základe dohody o striedavom štarte hráča. Cieľom tejto myšlienky bolo vytvoriť možnosť aj pre hráčov pôsobiacich v súťažiach riadených SFZ (I. a II. dorastenecká liga a I. liga žiakov – pozn.), ktorí pravidelne nehrávajú a nie sú vyťažovaní vo svojich tímoch, aby sa mali možnosť uplatniť v druhom klube, kde by mohli dostať väčší herný priestor.

Zároveň si Vás dovoľujeme informovať, že dohody o striedavom štarte a spoločných družstvách schválené do 30.7.2020 (do doby účinnosti pôvodného znenia Súťažného poriadku SFZ) zostávajú v platnosti.

Schvaľuje:

IV.liga

5.kolo ŠK Závod – FK Lamač Bratislava 1.9. o 17:00

9.kolo FKM Karlova Ves – OŠK Láb 26.9. o 16:00 (HP Zohor)

Upozorňuje:

na termín podania prihlášky do pohára BFZ 20. 9. 2020. Prihlášky môžu poslať družstvá v súťažiach seniorov III.liga BFZ, IV.liga BFZ, V. a VI.liga ObFZ Bratislava – mesto a V. a VI.liga ObFZ Bratislava – vidiek.

Všetky futbalové kluby, že žiadosť o zmenu termínu stretnutia pri kategóriách prípraviek je potrebné podávať ako podanie na Komisiu mládeže BFZ.

Schvaľuje štart hráčov vo vyššej vekovej kategórii v zmysle SP čl.46:

  • Adam Jarab (Devínska Nová Ves)
  • Filip Múdry (ŠK Tomášov)
  • Jozef Duducz (SFC Kalinkovo)

Disciplinárna komisia

U.č. 10: DK na základe rozhodnutie VV BFZ o predčasnom ukončení súťaží        a s poukazom na čl. 14/1 stanov SFZ rozhodla, že všetky disciplinárne sankcie pozastavenia výkonu športu a pozastavenie výkonu funkcie uložené v súťažnom ročníku 2019/2020 podľa čl. 37/3,5,6, ktoré doposiaľ neboli vykonané, sa rušia (alebo považujú za vykonané). Ostatné disciplinárne sankcie, ktoré doposiaľ neboli vykonané, sa prenášajú do nového súťažného ročníka a začínajú plynúť od začiatku súťažného ročníka 2020/2021.

Prerušené disciplinárne sankcie uložené v r. 2019/2020 na základe U.č.10:

U.č. 11: Branislav Kocian   1153669 (CFK Pezinok-Cajla, S4BA). Pozastavenie výkonu športu od 03.08.2020 do 23.08.2020.

U.č. 12: Benedikt Malinovský   1327016 (FC Zohor, SD3R). ). Pozastavenie výkonu športu od 17.08.2020 do 13.12.2020.

U.č. 13: Peter Golej  (MFK Rusovce, S3BA). Pozastavenie výkonu funkcie             od 03.08.2020 do 18.10.2020.

Disciplinárne sankcie za ďalšie priestupky:

U.č. 14: FK Lokomotíva Devínska Nová Ves, S3BA. Na základe odstúpenie TMK BFZ začína disciplinárne konanie voči FK Lokomotíva Devínska Nová Ves za porušenie povinnosti vyplývajúcu z rozhodnutia TMK – nenahlásenie trénera v určenom termíne do 25.07.2020. Výzva na nahlásenie bola uverejnená v troch úradných správach, a to dňa 10.07.2020, 17.07.2020 a 24.07.2020. DK žiada klub FK Lokomotíva Devínska Nová Ves o písomné vyjadrenie dôvodu nesplnenia si povinnosti na DK v termíne do 12.08.2020.

U.č. 15: FK Rača, S3BA. Na základe odstúpenie TMK BFZ začína disciplinárne konanie voči FK Rača za porušenie povinnosti vyplývajúcu z rozhodnutia TMK – nenahlásenie trénera v určenom termíne do 25.07.2020. Výzva na nahlásenie bola uverejnená v troch úradných správach, a to dňa 10.07.2020, 17.07.2020 a 24.07.2020. DK žiada klub FK Rača o písomné vyjadrenie dôvodu nesplnenia si povinnosti na DK v termíne do 12.08.2020.

U.č. 16: ŠK Báhoň, S3BA. Na základe odstúpenie TMK BFZ začína disciplinárne konanie voči ŠK Báhoň za porušenie povinnosti vyplývajúcu z rozhodnutia TMK – nenahlásenie trénera v určenom termíne do 25.07.2020. Výzva na nahlásenie bola uverejnená v troch úradných správach, a to dňa 10.07.2020, 17.07.2020 a 24.07.2020. DK žiada klub ŠK Báhoň o písomné vyjadrenie dôvodu nesplnenia si povinnosti na DK v termíne do 12.08.2020.

U.č. 17: FK Slovan Most pri Bratislave, S3BA. Na základe odstúpenie TMK BFZ začína disciplinárne konanie voči FK Slovan Most pri Bratislave za porušenie povinnosti vyplývajúcu z rozhodnutia TMK – nenahlásenie trénera v určenom termíne do 25.07.2020. Výzva na nahlásenie bola uverejnená v troch úradných správach, a to dňa 10.07.2020, 17.07.2020 a 24.07.2020. DK žiada klub FK Slovan Most pri Bratislave o písomné vyjadrenie dôvodu nesplnenia si povinnosti na DK v termíne do 12.08.2020.

U.č. 18: ŠK Vrakuňa, S4BA. Na základe odstúpenie TMK BFZ začína disciplinárne konanie voči ŠK Vrakuňa za porušenie povinnosti vyplývajúcu z rozhodnutia TMK – nenahlásenie trénera v určenom termíne do 25.07.2020. Výzva na nahlásenie bola uverejnená v troch úradných správach, a to dňa 10.07.2020, 17.07.2020 a 24.07.2020. DK žiada klub ŠK Vrakuňa o písomné vyjadrenie dôvodu nesplnenia si povinnosti na DK v termíne do 12.08.2020.

U.č. 19: FKM Karlova Ves, S4BA. Na základe odstúpenie TMK BFZ začína disciplinárne konanie voči FKM Karlova Ves za porušenie povinnosti vyplývajúcu z rozhodnutia TMK – nenahlásenie trénera v určenom termíne do 25.07.2020. Výzva na nahlásenie bola uverejnená v troch úradných správach, a to dňa 10.07.2020, 17.07.2020 a 24.07.2020. DK žiada klub FKM Karlova Ves o písomné vyjadrenie dôvodu nesplnenia si povinnosti na DK v termíne do 12.08.2020.

U.č. 20: OŠK Slovenský Grob, S4BA. Na základe odstúpenie TMK BFZ začína disciplinárne konanie voči OŠK Slovenský Grob za porušenie povinnosti vyplývajúcu z rozhodnutia TMK – nenahlásenie trénera v určenom termíne do 25.07.2020. Výzva na nahlásenie bola uverejnená v troch úradných správach, a to dňa 10.07.2020, 17.07.2020 a 24.07.2020. DK žiada klub OŠK Slovenský Grob o písomné vyjadrenie dôvodu nesplnenia si povinnosti na DK v termíne do 12.08.2020.

U.č. 21: Peter Demovič  ( FK Karpaty Limbach). Berie na vedomie žiadosť menovaného o zmenu DS a pozýva menovaného na svoje zasadnutie dňa 13.08.2020 o 16,15 hod, ktoré sa koná v sídle BFZ na Súmračnej ulici 27, v Bratislave.

U.č. 22: Martin Brunner 1299233 ( TJ Čunovo, S4BA). Berie na vedomie žiadosť menovaného o zmenu DS  a podľa čl. 41/1,2 DP podmienečne upúšťa od výkonu jej zvyšku (1 stretnutie) a určuje skúšobnú dobu do 31. 12. 2020. Poplatok za prerokovanie 10.-€.

Odvolanie proti rozhodnutiu Disciplinárnej komisie BFZ (okrem rozhodnutí podľa čl. 37/3, čl. 5 alebo čl. 8 DP) sa podáva na Disciplinárnu komisiu BFZ, v lehote do siedmich dní odo dňa oznámenia rozhodnutia Disciplinárnej komisie BFZ (čl. 84 ods. 1 DP).

Matrika

Informácia pre FK:

Matričné úkony pre súťaže BFZ vykonáva od 13.07.2020 p. Ján Farbula. V prípade nejasností a potreby usmernenia matričných úkonov ho kontaktujte telefonicky na čísle 0903 718 450 alebo elektronickou poštou na jan.farbula@futbalsfz.sk

Matrika BFZ oznamuje, že schválením nového rozpisu súťaží BFZ pre súťažný ročník 2020/2021 sa mení poplatok za schválenie prestupov bez obmedzenia alebo s obmedzením počas sviatkov, víkendov a po pracovnej dobe sekretariátu BFZ. V uvedených prípadoch bude poplatok zdvojnásobený a zahrnutý do mesačnej zbernej faktúry FK.

VV SFZ na svojom zasadnutí zo dňa 8. júla 2020 VV SFZ schválil novelu Registračného a prestupového poriadku SFZ, ktorá je v znení prijatých zmien a doplnení k dispozícii na linku nižšie:

https://mediamanager.sportnet.online/media/pages/f/futbalsfz.sk/2020/07/rapp-novela-08_07_2020-konsolidovane-znenie.pdf

Znenie Registračného a prestupového poriadku SFZ /RaPP/, schváleného VV SFZ dňa 8. júla 2020 nájdete aj na stránkach www.futbalsfz.sk/legislativa-predpisy-sfz-poriadky, bfz.futbalnet.sk a www.futbalbfz.sk /dokumenty/.

Oznamujeme FK, že termín prestupu amatéra bez obmedzenia skončil dňom 15.7. 2020 a prestup amatéra s obmedzením môžete podávať do 30.9.2020.                         

Odstupné za prestup amatéra bez obmedzenia /čl. 37 RaPP/ sa stanovuje podľa stupňa súťaže, z ktorého hráč prestupuje a do ktorého hráč smeruje a podľa veku hráča, ktorý hráč dosiahne v súťažnom ročníku, počas ktorého prestupuje.

Odstupné za hráča podľa článku 37a až 37c sa uhrádza prostredníctvom mesačnej zbernej faktúry na účet SFZ – viď čl. 37/4. Kompletný návod na použitie nájdete aj na: www.futbalsfz.sk/issf-platobne-predpisy.

V  ISSF v elektronickej podateľni v zložke Registrácia hráča je doplnená Žiadosť o dočasnú registráciu hráča. Táto nová žiadosť bola zriadená za účelom vykonania  zmeny registrácie hráča podľa článku 15 ods. 6 RaPP. Žiadame klubových ISSF manažérov, aby využívali okrem žiadosti o preregistráciu hráča aj žiadosť o dočasnú registráciu hráča.

V ISSF je zavedená žiadosť o elektronický registračný preukaz hráča (ERP). ERP má platnosť 2 roky.

Komisia mládeže

a/ vyžrebovanie súťaží :

KM oznamuje, že vyžrebovanie súťaží prípraviek BFZ je zverejnené na stránke BFZ, časť súťaže. Žiadame FK, aby si skontrolovali svoje vylosovanie, prípadné chyby nahláste na mailovú adresu: konecny58@centrum.sk , pavel.prikopa@futbalsfz.sk

b/ súpisky ( zoznam hráčov ) :

KM žiada nasledujúce FK, aby v termíne do 15.8. zaslali súpisky ( zoznamy ) hráčov, ktorí budú štartovať za dané družstvo. V zozname žiadame uviesť meno a priezvisko hráča a číslo RP. KM upozorňuje FK, ktoré majú na rovnakom stupni riadenia ( BFZ ) a rovnakej vekovej kategórie zaradené svoje družstvá ( A, B, C družstvo ) na dôsledné dodržiavanie SP SFZ čl.42 ( súpisky viacerých družstiev ). Súpisky ( zoznamy ) posielajte na mailové adresy: pavel.prikopa@futbalsfz.sk , konecny58@centrum.sk

FK Rača ( 1.liga SFZ U11, U10, U9 – PMA1, PMB1, PMC1 )

SDM Domino Bratislava ( 1.liga SFZ U11 – PMA3 B, C )

NŠK 1922 Bratislava A, B ( U11, U10, U9 ) v súťažiach PMA1, PMB1, PMC1

ŠK Žolík Malacky A, B ( U11 ) v súťažiach PMA1, PRMA

PŠC Pezinok A, B ( U11, U10 ) v súťažiach PMA1, PMB1, PMA2, PMB2

ŠK Vrakuňa Bratislava A, B ( U11 ) v súťažiach PMA1, PMA3

ŠK Svätý Jur A, B ( U11 ) v súťažiach PRPK, PRSC

OŠK Slovenský Grob A, B ( U11 ) v súťažiach PRPK, PRSC

Lokomotíva Devínska Nová Ves A, B v súťaži PMD U8

FKM Stupava A, B v súťaži PMD U8

SFC Kalinkovo A, B v súťaži PMD U8

c/ hracie plochy ( ihriská ) :

FK Dúbravka ( PMA1, PMB1, PMC1, PMC2 ) : UT FK Dúbravka

FA Lafranconi FTVŠ Uk Bratislava ( PMA1, PMB1, PMC1 ): UT Lafranconi

FK Rača B ( PMA1, PMB1, PMC1 ): UT Mladá Garda – streda 17.00 hod.

MŠK Iskra Petržalka ( PMA1, PMB1, PMC1 ) : UT Budatínska

FKM Stupava ( PMA1, PMB1, PMC1 ) : UT Stupava

MŠK Senec ( PMA1, PMB1, PMC1 ) : HP Š.Ú.R. /Hrubý Šúr/

PŠC Pezinok ( PMA1, PMB1, PMC1, PMA2, PMB2 ) : HP GFC Grinava

SDM Domino Bratislava C ( PMA3 ) : HP Mamateyova 4 Petržalka

FC Rohožník ( PRMA, PMC2 ) : vedľajšia HP FC Rohožník

FC IMAS ( PRMA ) : UT Stupava

FK ŠK Danubia Veľký Biel ( PRSC, PMC2 ) : HP Veľký Biel

Senec Football Academy ( PRSC ) : HP Reca

PŠC Pezinok B ( PMC2 ) : HP PŠC Pezinok

d/ žiadosť FK Rača – umelé osvetlenie

KM schvaľuje žiadosť FK Rača odohrať svoje domáce stretnutia pri umelom osvetlení na UT Mladá Garda ( mesiace október, november 2020, apríl 2021 )

e/ súťaž PMD U8 – turnajová súťaž :

Vyžrebovanie turnajovej súťaže PMD U8 je zverejnené na stránke BFZ (mládežnícke súťaže).

pravidlá a podmienky:

ihrisko ( rozmer ): 40 x 25 metrov

bránky: 2 x 5 metrov, resp. 2 x 3 metre

počet hráčov: 1 + 4

hrací čas: 2 x 15 minút ( bez polčasovej prestávky )

rozhodcovia: zabezpečuje organizátor turnaja

štart hráčov: veková úroveň od U8 – po U6, každý hráč musí mať platný elektronický registračný preukaz, každý účastník musí mať pred prvým stretnutím v turnaji nahranú v ISSF zápasovú súpisku

lopty: veľkosť č.4

výsledkový servis: po skončení každého turnaja je organizátor povinný zaslať kompletný výsledkový servis ( celkový výsledok, polčasový výsledok, strelcov gólov aj s minútami ) na mailové adresy:                                                     pavel.prikopa@futbalsfz.sk , konecny58@centrum.sk

Termíny jednotlivých turnajov ( jeseň 2020 ) :

T1: 12.9., resp. 13.9.2020

T2: 26.9., resp. 27.9.2020

T3: 10.10., resp. 11.10.2020

T4: 24.10., resp.25.10.2020

Nahlásený termín turnaja :

sk.A:

T1 – 12.9. FC Petržalka od 13.00 hod. ( UT – 4 ihriská )

T3 – 10.10. FKM Karlová Ves od 13.00 hod. ( UT – 4 ihriská )

sk.B:

T1 – 13.9. Lokomotíva DNV „A“ od 9.30 hod. ( 2 ihriská )

T2 – 19.9. FK Rača od 16.00 hod. ( 2 ihriská )

sk.C:

T1 – 12.9. MŠK Iskra Petržalka od 9.30 hod. ( UT – 2 ihriská )

T2 – 26.9. FKP Bratislava od 15.00 hod. ( 2 ihriská )

T3 – 10.10. FK Dúbravka od 14.30 hod. ( UT – 2 ihriská )

sk.D:

T1 – 13.9. Lokomotíva DNV „B“ od 13.30 hod. ( 2 ihriská )

T3 – 11.10. MFK Záhorská Bystrica od 11.30 hod. ( 2 ihriská )

sk.E:

T1 – 12.9. TJ Záhoran Kostolište od 10.00 hod. ( 2 ihriská )

T4 – 24.10. FC Rohožník od 14.00 hod. ( 2 ihriská )

sk.F:

T1 – 12.9. OFK Vysoká pri Morave ( doplniť počet ihrísk a začiatok turnaja )

T2 – 27.9. ŠK Závod od 10.00 hod. ( 2 ihriská )

sk.G:

T1 – 13.9. PŠC Pezinok od 12.30 hod. ( HP PŠC Pezinok – 2 ihriská )

sk.H:

T1 – 13.9. Senec Football Academy od 10.00 hod. ( HP Reca – 2 ihriská )

sk.I

T1 – 12.9. MŠK Senec ( doplniť HP, počet ihrísk a začiatok turnaja )

T3 – 10.10. FC ŠTK 1914 Šamorín od 9.00 hod. ( 2 ihriská )

T4 – 24.10. FK Slovan Ivanka od 13.00 hod. ( 2 ihriská )

sk.J:

T1 – 13.9. OŠK Chorvátsky Grob od 14.00 hod. ( 2 ihriská )

T2 – 26.9. SFC Kalinkovo od 15.00 hod. ( 2 ihriská )

T4 – 24.10. TJ Rovinka od 9.45 hod. ( 2 ihriská )

sk.K:

T1 – 12.9. ŠK Tomášov od 10.00 hod. ( 2 ihriská )

Komisia rozhodcov a delegátov

Potvrdzuje termín jesenných fyzických previerok na 10.9.2020 (štadión Mladá garda). Pozvánku s limitmi a rozpisom behov dostanú rozhodcovia elektronickou poštou.

Písomný test z pravidiel futbalu v rámci predsezónneho seminára absolvovali úspešne všetci zúčastnení rozhodcovia.

Ospravedlnenia: Polák 15.8.; Bláha od 2.8.; Vašš 15.8., 29.-30.8.; Farkaš M. 18.-21.8.; Hudy 31.8.-4.9.; Harajbič 17.-25.8., 5.9.; Perašín 15.-22.8.

Trénersko – metodická komisia

TMK BFZ na základe skutočnosti, že FK prihlásené do regionálnych súťaží seniorov (III. a IV. liga) a do regionálnych súťaží mládeže (III. liga starší a mladší dorast,II. liga starší a mladší žiaci) nepredložili mená trénerov do požadovaného termínu budú odstupuje na DK BFZ na doriešenie.

Seniori :

FK D. Nová Ves, FK Rača, ŠK Báhoň, FK Slovan Most pri Bratislave, ŠK Vrakuňa, FKM K. Ves, ŠK Nová Dedinka, OŠK Slovenský Grob.

Mládež :

FC Ružinov, FK Kráľová pri Senci, FK Rača, ŠK Miloslavov, FK Slovan Modra, FK Vajnory, ŠK Šenkvice, FK Lamač, Záhoran Jakubov, PFA Šamorín, FC IMAS.

Úsek vzdelávania trénerov:

Všetky aktivity vzdelávania trénerov SFZ podliehajú nariadeniam vlády SR a vedeniu SFZ. Z dôvodu zrušených aktivít ďalšieho vzdelávania trénerov od marca do mája 2020 v prípade, že platnosť trénerskej licencie vypršala pred dátumom 30.06.2020, je možné aj bez potrebného rozsahu hodín požiadať o jej predĺženie (žiadosti evidujeme od 01.06.2020). Takáto licencia bude ale predĺžená len do konca kalendárneho roka v ISSF (licencia sa nebude tlačiť a posielať).

Žiadosti o predĺženie trénerskej licencie sa od 01.06.2020 podávajú výhradne cez ISSF – Konto trénera/Elektronická podateľňa/Žiadosť o predĺženie trénerskej licencie. Podrobný popis postupu je zverejnený na stránke SFZ v sekcii SFZ/Tréneri/Dokumenty.

PLÁNOVANÉ ŠKOLENIA TRÉNEROV

Oznamuje trénerom, že TÚ SFZ v spolupráci s TMK BFZ bude organizovať v Bratislave Školenie trénerov UEFA Grassroots C a UEFA B licencie. Počet miest na školeniach je obmedzený na max. 24 osôb.

ŠKOLENIE UEFA GRASSROOTS C licencie – 1. SKUPINA:

Termín školenia:  16.08.2020 – 09.10.2020  + záverečné skúšky 23. – 24.10.2020.

Organizácia školenia:  6 výukových blokov

Blok termín deň čas Miesto
B1 16.08.2020 nedeľa 08:30 – 16:15 Bratislava
B2 24.08.2020 pondelok 15:00 – 20:30 Bratislava
B3 04.09.2020 piatok 15:00 – 20:30 Bratislava
B4 17.09.2020 štvrtok 15:00 – 19:30 Bratislava
B5 26.09.2020 sobota 08:30 – 16:30 Bratislava
B6 09.10.2020 piatok 15:00 – 20:00 Bratislava

Prihlášky: Vzhľadom na naplnenie maximálneho počtu úchádzačov nie je možné prihlásiť sa na dané školenie.

ŠKOLENIE UEFA GRASSROOTS C licencie – 2. SKUPINA:

Termín školenia:  13.09.2020 – 06.11.2020  + záverečné skúšky 20. – 21.11.2020.

Organizácia školenia:  6 výukových blokov

Blok termín deň čas Miesto
B1 13.09.2020 nedeľa 08:30 – 16:15 Bratislava
B2 28.09.2020 pondelok 15:00 – 20:30 Bratislava
B3 08.10.2020 štvrtok 15:00 – 20:30 Bratislava
B4 22.10.2020 štvrtok 15:00 – 19:30 Bratislava
B5 31.10.2020 sobota 08:30 – 16:30 Bratislava
B6 06.11.2020 piatok 15:00 – 20:00 Bratislava

Pozn.:  Maximálna povolená absencia je 10 % z kontaktnej výuky, t.z. 4 hodín.

Poplatok za školenie: 100,- EUR (poplatok je nevratný!) – poplatok zahŕňa: prenájom učební na teoretickú časť, prenájom športového areálu, odmeny lektorom).

Prihlášky: Len elektronickou formou do 31.08.2020, online prihlášku nájdete na stránke: https://ticketing.futbalsfz.sk. Na prihlásenie sa musíte byť registrovaný https://my.sportnet.online/.

Prihlásený (1): O. Hencz.

ŠKOLENIE UEFA B licencie:

Termín školenia:  22.08.2022 – 22.11.2020 + práca v mikroskupinách a záverečné skúšky.

Organizácia školenia:  12 výukových blokov.

Blok termín deň čas Miesto
B1 22.08.2020 sobota 08:30 – 16:30 Bratislava
B2 23.08.2020 nedeľa 08:30 – 15:30 Bratislava
B3 05.09.2020 sobota 08:30 – 15:30 Bratislava
B4 15.09.2020 utorok    09:00 – 17:00 Bratislava
B5 23.09.2020 streda 15:00 – 20:00 Bratislava
B6 01.10.2020 štvrtok 15:00 – 20:00 Bratislava
B7 04.10.2020 sobota 08:30 – 14:30 Bratislava
B8 14.10.2020 streda 15:00 – 20:30 Bratislava
B9 20.10.2020 utorok 15:00 – 20:30 Bratislava
B10 03.11.2020 utorok 15:00 – 20:30 Bratislava
B11 13.11.2020 piatok 15:00 – 20:30 Bratislava
B12 22.11.2020 sobota 09:00 – 17:00 Bratislava
Mikroskupiny 05.09. – 13.11.2020
Záverečné skúšky 10.–13.12.2020

Prihlásení (19): V. Zlacky, M. Szabó, P. Kratochvíl, P. Mokrý, M. Póda, M. Vašiček, T. Prágay, D. Marko, P. Miklošovič, F. Cvečko, T. Oravec, M. Orlický, M. Ivana, P. Gaži, T. Sroka, Š. Ďurajka, J. Gaži, M. Kmotorka, B. Hujbert. Na dané školenie už nie je možné prihlásiť sa.

PLÁNOVANÉ SEMINÁRE TRÉNEROV

Oznamuje klubom, že TMK BFZ so súhlasom TÚ SFZ plánuje na jeseň 2020 organizovať praktické semináre trénerov pre kluby, ktoré o túto formu požiadajú. Ide o formu vzdelávania klubových trénerov na úrovni mládeže, kedy TMK BFZ zabezpečuje odborný lektorský zbor a kluby organizáciu seminára. V prípade záujmu kontaktujte regionálneho koordinátora vzdelávania trénerov SFZ p. Kováča na tel. č.: 0902 937 031 alebo e-mail: michal.kovac@futbalsfz.sk.

Oznamuje trénerom, že PŠC Pezinok v spolupráci s TMK BFZ so súhlasom TÚ SFZ bude organizovať v termíne 20.08.2020 (štvrtok) praktický seminár trénerov na témuPríprava a vedenie družstva prípraviek v tréningovom procese”. Seminár je určený pre trénerov UEFA B a UEFA Grassroots C licencie, ktorý bude slúžiť aj na predĺženie spomínaných licencií. Seminár je prioritne určený pre trénerov pôsobiacich v prípravkárskych kategóriach. Súčasťou seminára budú 2 prezentácie TJ (teória) a 2 TJ (prax) priamo na ihrisku.
Záväzné prihlasovanie prebieha na webovej stránke: www.pscpezinok.sk/seminar-sfz. Prihlasovanie len elektronickou formou do 10.08.2020. Počet miest je obmedzený pre 40 ľudí. Program seminára nájdete na internetovej stránke SFZ v časti SFZ / Tréneri / Vzdelávanie.

Oznamuje trénerom, že TJ Záhoran Jakubov v spolupráci s TMK BFZ so súhlasom TÚ SFZ bude organizovať v termíne 02.09.2020 (streda) praktický seminár trénerov na témuPríprava a vedenie družstva prípraviek v tréningovom procese”. Seminár je určený pre trénerov UEFA B a UEFA Grassroots C licencie, ktorý bude slúžiť aj na predĺženie spomínaných licencií. Seminár je prioritne určený pre trénerov pôsobiacich v prípravkárskych kategóriach. Súčasťou seminára budú 2 prezentácie TJ (teória) a 2 TJ (prax) priamo na ihrisku.
Záväzné prihlasovanie prebieha len elektronickou formou do 25.08.2020. Prihlášku (na stránke: https://bfz.futbalnet.sk/sekcia/1784/) treba posielať na adresu: registracia.jakubov@gmail.com.

Program seminára nájdete na internetovej stránke SFZ v časti SFZ / Tréneri / Vzdelávanie.

Úsek mládeže:  

N O M I N Á C I A hráčov výberu BFZ U-15 (nar. po 1.1.2006)
na kontrolný zraz BFZ U15 dňa 11.08.2020

Hráči:

ŠK Slovan Bratislava (12): Artur VYDARENÝ, Jozef KOVÁČ, Max DUGOVIČ, Robert TOMÁNEK, Michal IMRIŠEK, Tomáš JURIŠTA, Teo GAŠPAR, Samuel MURÁR, Dominik ŽELIPSKÝ, Martin KLAUČO, Tomáš HUSARČÍK, Samuel DORNAI

FC Petržalka (8):  Matúš NAGY, Leo NÁHLIK, Tomáš ZAJAC, David LIPKA, Nino ŽIGA, Martin MURGAŠ, Richard GRÁNSKY, Ján VARGA

FK Inter Bratislava (3):  Samuel SMIEŠKO, Jonáš JAVORSKÝ, Dominik STRATOV

SDM Domino (3):  Andrej KOSTÚR, Samuel KOŠŤÁL, Michal ŠAULIČ

FKM Karlova Ves (3): Maxime DENKO, Mikuláš JÓZSA, Adam ANDREJŠIN

Náhradníci:

ŠK Slovan Bratislava (3): Pavol RUŽA, Adam DUFFEK, Simon ARNOLD

FC Petržalka (2): Max COMPAGNON, Matúš MRAVEC, Patrik KAJABA

SDM Domino (2):  Kevin DOAN ANH, Ján KŠIŇAN

FC Ružinov (1): Matúš DUJNIČ

MŠK Senec (1): Miroslav BUČAN

RT :

Vedúci tréner : Eduard VILČINSKÝ

Tréneri : Attila ILLÉS, Maroš SKOVAJSA

Vedúci: Marek TVRDÝ

Lekár: Marek PORVAZNÍK

Výstroj hráčov : kopačky, chrániče, hygienické potreby, karta poistenca, FĽAŠA NA PITIE! Každý hráč donesie na zraz vypísaný informovaný súhlas a dotazník (príloha nominácie)!

Zraz nominovaných hráčov je v utorok 11.08.2020 o 09:30 hod. – ihrisko Viničné (Cintorínska 833/5, 900 23 Viničné.) . Ukončenie zrazu bude cca o 16:00 hod. na mieste zrazu.. Prípadné ospravedlnenia je potrebné hlásiť na t.č.: A.Illés – 0907 558 134.

N O M I N Á C I A hráčov výberu BFZ U-14 (nar. po 1.1.2007)
na celodenný kontrolný zraz dňa 12.8.2020

Hráči:

FC Petržalka (8):  Ján BRNULA, Nicolas SAGAN, Timotej KUSALÍK, Jakub KUSALÍK, Adam ĎURDÍK, Martin HLAVATÝ, Alex BARILLA, Šimon MELO

FK Inter Bratislava (3): Alex MONAGHAN, Filip ONDRUŠ, Benjamín SALAJ

FKM Karlov Ves (2): Noel VARGA, Matej ŠTEPANOVSKÝ

NŠK 1922 Bratislava (2): Lukáš ĎURÁK, Martin RIGO

ŠK Žolík Malacky (2):  Šimon KRÁĽ, Daniel ŠVARC

FK Rača (1): Adam BRINDZA

MŠK Senec (1): Daniel ŠEBO

SDM Domino (1): Kristián HÚSKA

Náhradníci:

SDM Domino (2): Karim BEH RHOUMA, Samuel BUZA

FC Petržalka (1): Šimon VLNA

FK Rača (1): Dávid NEUPAUER

NŠK 1922 Bratislava (1):  Šimon KYSELA

RT :

Vedúci tréner : Eduard VILČINSKÝ

Tréneri : Michal POLČIC, Ján HULLMAN

Vedúci: Peter MOKRÝ

Lekár: František ŽÁK

Výstroj hráčov : kopačky, chrániče, hygienické potreby, karta poistenca, FĽAŠA NA PITIE! Každý hráč donesie na zraz vypísaný informovaný súhlas a dotazník (príloha nominácie)!

Zraz nominovaných hráčov je v stredu 12.08.2020 o 08:15 hod. – ihrisko Akadémia ŠK Slovan Bratislava (Telocvičná 11, Bratislava). Ukončenie zrazu bude cca o 16:00 hod. na mieste zrazu.. Prípadné ospravedlnenia je potrebné hlásiť na t.č.: M.Polčic  – 0911 499 144.

Plán akcií BFZ na 2.polrok 2020

Dátum Akcia (program) /miesto/ Kategória
August:
11.08.2020 Celodenný zraz BFZ U15 (TJ+TZ) /Viničné/ – s hráčmi FA BFZ U15 (2006)
12.08.2020 Celodenný zraz BFZ U14 (TJ+PZ Slovan BA U14) /Rapid/ – s hráčmi FA BFZ U14 (2007)
15.08.2020 Celodenný zraz BFZ U15 (TJ+TJ) /Dunajská Lužná/ – s hráčmi FA BFZ U15 (2006)
15-19.08.2020 Memoriál Gejzu Princa RT U15 /Košice/ – s hráčmi FA BFZ U15 (2006)
25.08.2020 Celodenný zraz BFZ U14 (TJ+TZ) /Petržalka/ – s hráčmi FA BFZ U14 (2007)
September:
08-09.09.2020 RT PPT Poprad U14, U15 – mimo FA a ÚTM BFZ U14, BFZ U15
10.09.2020 TURNAJ 8 – kluby FA a ÚTM + výbery U13 /Dunajská Lužná/ Kluby BFZ U13, ObFZ BA Mesto, ObFZ BA Vidiek, BFZ WU14
15.09.2020 MT TRIANGEL U13/U14 /Rapid/  – bez hráčov FA BFZ U13, BFZ U14
16.09.2020 MinichampionsLiga U12 – 1.kolo BA /MiniUT Rapid/ Kluby BFZ U12
19.09.2020 Celodenný zraz BFZ U14 (TJ+TJ) /Pezinok/ – s hráčmi FA BFZ U14
20.09.2020 Kontrolný zraz BFZ U14 (TJ) /Viničné/ BFZ U14
19-23.09.2020 RT Senec a okolie U14 – s hráčmi FA BFZ U14
Október:
20-21.10.2020 Finále MiniChampionsLiga U12 – Púchov Kluby U12
November:
24.11.2020 HSM SFZ U13 – /Pezinok/ – 1.kolo Kluby U13
27.11.2020 Kontrolný zraz BFZ U13 (TJ) /Hala Pezinok/ BFZ U13
28.11.2020 MT Bratislava Cup U13 /Pezinok/ s hráčmi FA BFZ U13
December:
05.12.2020 HSM SFZ U15 – /Pezinok/ – 1.kolo Kluby U15

ÚRADNÁ SPRÁVA Č.2 ZO DŇA 31.07.2020

Sekretariát

Sekretariát BFZ oznamuje všetkým R a D BFZ, ObFZ Bratislava – mesto a Bratislava – vidiek, ktorým končí platnosť registračných preukazov v najbližších dňoch, že o nový RP môžu požiadať vo vlastnom profile v ISSF systéme. V elektronickej podateľni je sekcia „ Žiadosť o vydanie registračného preukazu sám pre seba. Kliknutím na túto sekciu sa vám otvorí váš osobný profil, v prípade že chcete zmeniť fotografiu, kliknete na možnosť nahrať fotografiu“ a vpravo pod fotografiou kliknete na zaslať žiadosť. Po chvíli vám príde odpoveď . vaša žiadosť bola zaevidovaná. Týmto je vyžiadaný nový RP.

Sekretariát BFZ oznamuje, že rozpis súťaží BFZ pre súťažný ročník 2020/2021 bude FK zaslaný elektronickou poštou a bude zverejnený na webovej stránke zväzu v priebehu budúceho týždňa.

Sekretariát BFZ oznamuje, že od 01.07.2020 vykonáva funkciu sekretára BFZ miesto p. Pavla Príkopu,  p. Gabriela Cabadajová, tel: 0911/ 014 593, email: gabriela.cabadajova@futbalsfz.skPavel Príkopa je novým sekretárom ObFZ Bratislava – vidiek, telefonický kontakt a emailová adresa p. Príkopu zostali nezmenené.

Športovo – technická komisia

emailová adresa ŠTK BFZ na komunikáciu s klubmi:

email ŠTK: stk@futbalbfz.sk

Oznamuje:

Dohody o striedavom štarte hráčov:

AS Trenčín / FK Inter Bratislava

FK Senica / FC Malacky

MFK Skalica / FC Rohožník

Schvaľuje v zmysle článku 9.7. RS BFZ:

FK Inter Bratislava HP s umelým trávnatým povrchom v Stupave pre súťaž III.liga seniori BFZ na súťažný ročník 2020/2021.

FC Petržalka HP s umelým trávnatým povrchom (M.C.Sklodowskej) pre súťaž U19 BFZ na súťažný ročník 2020/2021.

MŠK Iskra Petržalka HP s umelým trávnatým povrchom (Budatínska) pre súťaž U17 BFZ na súťažný ročník 2020/2021.

MŠK Senec HP s umelým trávnatým povrchom (NTC Senec) pre súťaž U15/U13 BFZ na súťažný ročník 2020/2021.

Upozorňuje:

Na termín podania prihlášky do pohára BFZ 20. 9. 2020.Prihlášky môžu zaslať družstvá v súťažiach seniorov III.liga BFZ, IV.liga BFZ, V. a VI.liga ObFZ Bratislava – mesto a V. a VI.liga ObFZ Bratislava – vidiek.

Disciplinárna komisia

U.č.  1: DK na základe rozhodnutie VV BFZ o predčasnom ukončení súťaží a s poukazom na čl. 14/1 stanov SFZ rozhodla, že všetky disciplinárne sankcie pozastavenia výkonu športu a pozastavenie výkonu funkcie uložené v súťažnom ročníku 2019/2020 podľa čl. 37/3,5,6, ktoré doposiaľ neboli vykonané, sa rušia (alebo považujú za vykonané). Ostatné disciplinárne sankcie, ktoré doposiaľ neboli vykonané, sa prenášajú do nového súťažného ročníka. Disciplinárne sankcie uložené na časové obdobie, ktoré doposiaľ neboli vykonané, sa od posledného súťažného kola prerušujú a začínajú plynúť od začiatku súťažného ročníka 2020/2021.

U.č.  2: Štefan Krištofič   1235924 (ŠK Bernolákovo, S3BA). Na základe rozhodnutia VV BFZ – Uznesenie DK č.1, uvoľnená činnosť od 23.07.2020.

U.č.  3: Martin Štefunko   1231627 (TJ Rovinka, S3BA). Na základe rozhodnutia VV BFZ – Uznesenie DK č.1, uvoľnená činnosť od 23.07.2020.

U.č.  4: Tomáš Zajíček   1240086 (TJ Jakubov, S4BA). Na základe rozhodnutia VV BFZ – Uznesenie DK č.1, uvoľnená činnosť od 23.07.2020.

U.č.  5: Roman Jakubec   1224775 (SDM Domino Bratislava, S4BA). Na základe rozhodnutia VV BFZ – Uznesenie DK č.1, uvoľnená činnosť od 23.07.2020.

U.č.  6: Miroslav Mifkovič   1304427 (FC Zohor, SD3R). Na základe rozhodnutia VV BFZ – Uznesenie DK č.1, uvoľnená činnosť od 23.07.2020.

U.č.  7: Jakub Rečlo   1340647 (PŠC Pezinok, SZRL). Na základe rozhodnutia VV BFZ – Uznesenie DK č.1, uvoľnená činnosť od 23.07.2020.

U.č.  8: Viktor Mundok   1326544 (ŠK Šenkvice, SZRL). Na základe rozhodnutia VV BFZ – Uznesenie DK č.1, uvoľnená činnosť od 23.07.2020.

U.č.  9: Szilard Csánó   1345973 (PFA Šamorín, SZRL). Na základe rozhodnutia VV BFZ – Uznesenie DK č.1, uvoľnená činnosť od 23.07.2020.

Odvolanie proti rozhodnutiu Disciplinárnej komisie BFZ (okrem rozhodnutí podľa čl. 37/3, čl. 5 alebo čl. 8 DP) sa podáva na Disciplinárnu komisiu BFZ, v lehote do siedmich dní odo dňa oznámenia rozhodnutia Disciplinárnej komisie BFZ (čl. 84 ods. 1 DP).

Matrika

Informácia pre FK:

Matričné úkony pre súťaže BFZ vykonáva od 13.07.2020 p. Ján Farbula. V prípade nejasností a potreby usmernenia matričných úkonov ho kontaktujte telefonicky na čísle 0903 718 450 alebo elektronickou poštou na jan.farbula@futbalsfz.sk

Matrika BFZ oznamuje, že schválením nového rozpisu súťaží BFZ pre súťažný ročník 2020/2021 sa mení poplatok za schválenie prestupov bez obmedzenia alebo s obmedzením počas sviatkov, víkendov a po pracovnej dobe sekretariátu BFZ. V uvedených prípadoch bude poplatok zdvojnásobený a zahrnutý do mesačnej zbernej faktúry FK.

VV SFZ na svojom zasadnutí zo dňa 8. júla 2020 VV SFZ schválil novelu Registračného a prestupového poriadku SFZ, ktorá je v znení prijatých zmien a doplnení k dispozícii na linku nižšie:

https://mediamanager.sportnet.online/media/pages/f/futbalsfz.sk/2020/07/rapp-novela-08_07_2020-konsolidovane-znenie.pdf

Znenie Registračného a prestupového poriadku SFZ /RaPP/, schváleného VV SFZ dňa 8. júla 2020 nájdete aj na stránkach www.futbalsfz.sk/legislativa-predpisy-sfz-poriadky, bfz.futbalnet.sk a www.futbalbfz.sk /dokumenty/.

Oznamujeme FK, že termín prestupu amatéra bez obmedzenia skončil dňom 15.7. 2020 a prestup amatéra s obmedzením môžete podávať do 30.9.2020.                         

Odstupné za prestup amatéra bez obmedzenia /čl. 37 RaPP/ sa stanovuje podľa stupňa súťaže, z ktorého hráč prestupuje a do ktorého hráč smeruje a podľa veku hráča, ktorý hráč dosiahne v súťažnom ročníku, počas ktorého prestupuje.

Odstupné za hráča podľa článku 37a až 37c sa uhrádza prostredníctvom mesačnej zbernej faktúry na účet SFZ – viď čl. 37/4. Kompletný návod na použitie nájdete aj nawww.futbalsfz.sk/issf-platobne-predpisy.

V  ISSF v elektronickej podateľni v zložke Registrácia hráča je doplnená Žiadosť o dočasnú registráciu hráča. Táto nová žiadosť bola zriadená za účelom vykonania  zmeny registrácie hráča podľa článku 15 ods. 6 RaPP. Žiadame klubových ISSF manažérov, aby využívali okrem žiadosti o preregistráciu hráča aj žiadosť o dočasnú registráciu hráča.

V ISSF je zavedená žiadosť o elektronický registračný preukaz hráča (ERP). ERP má platnosť 2 roky.

Komisia mládeže

a/ vyžrebovanie súťaží :

KM oznamuje, že vyžrebovanie súťaží prípraviek BFZ je zverejnené na stránke BFZ, časť súťaže. Žiadame FK, aby si skontrolovali svoje vylosovanie, prípadné chyby nahláste na mailovú adresu: konecny58@centrum.sk , pavel.prikopa@futbalsfz.sk

b/ súpisky ( zoznam hráčov ) :

KM žiada nasledujúce FK, aby v termíne do 15.8. zaslali súpisky ( zoznamy ) hráčov, ktorí budú štartovať za dané družstvo. V zozname žiadame uviesť meno a priezvisko hráča a číslo RP. KM upozorňuje FK, ktoré majú na rovnakom stupni riadenia ( BFZ ) a rovnakej vekovej kategórie zaradené svoje družstvá ( A, B, C družstvo ) na dôsledné dodržiavanie SP SFZ čl.42 ( súpisky viacerých družstiev ). Súpisky ( zoznamy ) posielajte na mailové adresy: pavel.prikopa@futbalsfz.sk , konecny58@centrum.sk

FK Rača ( 1.liga SFZ U11, U10, U9 – PMA1, PMB1, PMC1 )

SDM Domino Bratislava ( 1.liga SFZ U11 – PMA3 B, C )

NŠK 1922 Bratislava A, B ( U11, U10, U9 ) v súťažiach PMA1, PMB1, PMC1

ŠK Žolík Malacky A, B ( U11 ) v súťažiach PMA1, PRMA

PŠC Pezinok A, B ( U11, U10 ) v súťažiach PMA1, PMB1, PMA2, PMB2

ŠK Vrakuňa Bratislava A, B ( U11 ) v súťažiach PMA1, PMA3

ŠK Svätý Jur A, B ( U11 ) v súťažiach PRPK, PRSC

OŠK Slovenský Grob A, B ( U11 ) v súťažiach PRPK, PRSC

Lokomotíva Devínska Nová Ves A, B v súťaži PMD U8

FKM Stupava A, B v súťaži PMD U8

SFC Kalinkovo A, B v súťaži PMD U8

c/ hracie plochy ( ihriská ) :

FK Dúbravka ( PMA1, PMB1, PMC1, PMC2 ) : UT FK Dúbravka

FA Lafranconi FTVŠ Uk Bratislava ( PMA1, PMB1, PMC1 ): UT Lafranconi

FK Rača B ( PMA1, PMB1, PMC1 ): UT Mladá Garda – streda 17.00 hod.

MŠK Iskra Petržalka ( PMA1, PMB1, PMC1 ) : UT Budatínska

FKM Stupava ( PMA1, PMB1, PMC1 ) : UT Stupava

MŠK Senec ( PMA1, PMB1, PMC1 ) : UT NTC Senec

PŠC Pezinok ( PMA1, PMB1, PMC1, PMA2, PMB2 ) : HP GFC Grinava

SDM Domino Bratislava C ( PMA3 ) : HP Mamateyova 4 Petržalka

FC Rohožník ( PRMA, PMC2 ) : vedľajšia HP FC Rohožník

FC IMAS ( PRMA ) : UT Stupava

FK ŠK Danubia Veľký Biel ( PRSC, PMC2 ) : HP Veľký Biel

Senec Football Academy ( PRSC ) : HP Reca

PŠC Pezinok B ( PMC2 ) : HP PŠC Pezinok

d/ schválené zmeny :

PMA1 – 1.kolo: FK Slovan Ivanka p/D. – NŠK 1922 „B“, UT 1.9. o 8.45 hod.

PMB1 – 1.kolo: FK Slovan Ivanka p/D. – NŠK 1922 „B“, UT 1.9. o 9.45 hod.

PMC1 – 1.kolo: FK Slovan Ivanka p/D. – NŠK 1922 „B“, UT 1.9. o 10.45 hod.

e/ súťaž PMD U8 – turnajová súťaž :

Vyžrebovanie turnajovej súťaže PMD U8 je zverejnené na stránke BFZ (mládežnícke súťaže).

pravidlá a podmienky:

ihrisko ( rozmer ): 40 x 25 metrov

bránky: 2 x 5 metrov, resp. 2 x 3 metre

počet hráčov: 1 + 4

hrací čas: 2 x 15 minút ( bez polčasovej prestávky )

rozhodcovia: zabezpečuje organizátor turnaja

štart hráčov: veková úroveň od U8 – po U6, každý hráč musí mať platný elektronický registračný preukaz, každý účastník musí mať pred prvým stretnutím v turnaji nahranú v ISSF zápasovú súpisku

lopty: veľkosť č.4

výsledkový servis: po skončení každého turnaja je organizátor povinný zaslať kompletný výsledkový servis ( celkový výsledok, polčasový výsledok, strelcov gólov aj s minútami ) na mailové adresy: pavel.prikopa@futbalsfz.sk , konecny58@centrum.sk

termíny jednotlivých turnajov ( jeseň 2020 ) :

T1: 12.9., resp. 13.9.2020

T2: 26.9., resp. 27.9.2020

T3: 10.10., resp. 11.10.2020

T4: 24.10., resp.25.10.2020

Termíny jednotlivých turnajov ( jeseň 2020 ) :

T1: 12.9., resp. 13.9.2020

T2: 26.9., resp. 27.9.2020

T3: 10.10., resp. 11.10.2020

T4: 24.10., resp.25.10.2020

Nahlásený termín turnaja :

sk.A:

T1 – 12.9. FC Petržalka od 13.00 hod. ( 4 ihriská )

T3 – 10.10. FKM Karlová Ves od 13.00 hod. ( 4 ihriská )

sk.D:

T3 – 11.10. MFK Záhorská Bystrica od 11.30 hod. ( 2 ihriská )

sk.E:

T1 – 12.9. TJ Záhoran Kostolište od 10.00 hod. ( 2 ihriská )

T4 – 24.10. FC Rohožník od 14.00 hod. ( 2 ihriská )

sk.F:

T1 – 12.9. OFK Vysoká pri Morave ( doplniť počet ihrísk a začiatok turnaja )

T2 – 27.9. ŠK Závod od 10.00 hod. ( 2 ihriská )

sk.G:

T1 – 13.9. PŠC Pezinok od 12.30 hod. ( HP PŠC Pezinok – 2 ihriská )

sk.H:

T1 – 13.9. Senec Football Academy od 10.00 hod. ( HP Reca – 2 ihriská )

sk.I

T1 – 12.9. MŠK Senec ( doplniť HP, počet ihrísk a začiatok turnaja )

T4 – 24.10. FK Slovan Ivanka od 13.00 hod. ( 2 ihriská )

sk.J:

T1 – 12.9. OŠK Chorvátsky Grob od 14.00 hod. ( 2 ihriská )

sk.K:

T1 – 12.9. ŠK Tomášov od 10.00 hod. ( 2 ihriská )

Komisia rozhodcov a delegátov

Potvrdzuje termín konania letného predsezónneho seminára rozhodcov a delegátov BFZ – 3.8.2020. Seminár sa uskutoční v Bratislave v hoteli Nivy. Pripomína rozhodcom nutnosť predložiť na seminári potvrdenie o absolvovaní lekárskej prehliadky (v mesiacoch jún alebo júl 2020) platné na celý súťažný ročník 2020/2021.

Upozorňuje rozhodcov a delegátov BFZ na nutnosť vygenerovať si v čo najkratšom čase členský poplatok, príslušnú faktúru na nový súťažný ročník a uhradiť ju. V opačnom prípade nebudú môcť byť obsadzovaní na stretnutia.

Vzhľadom na kolíziu s termínovou listinou presúva termín jesenných fyzických previerok na 10.9.2020 (štadión Mladá garda).

Ospravedlnenia: Bogdáň 8.8.; Klúčik od 27.7.; Ďurčo 6.-9.8., 21.-22.8., 28.8.-6.9.; Malovec Ri. 8.8.; Truchlý 1.-2.8., Farkaš R. 8.8.; Mydlárik 27.7.-13.8.; Kroneraff 13.-15.8., 21.-22.8., 20.-26.9., 30.9.-18.10., 30.10.-1.11.

Trénersko – metodická komisia

TMK BFZ upozorňuje FK prihlásené do regionálnych súťaží na povinnosť predložiť mená trénerov s platnou trénerskou licenciou zaevidovaných v ISSF systéme nasledovné:

  • Dorast (III. liga starší a mladší) – minimálne UEFA B licencia
  • Starší žiaci (II. liga) – minimálne UEFA B licencia
  • Mladší žiaci (II. liga) – minimálne UEFA Grassroots C licencia.

Predloženie zoznamu trénerov (netreba zasielať licenciu) je potrebné zaslať na e-mail adresu: tmkbfz@gmail.com do termínu:

  • Ostatné mládežnícke súťaže (starší a mladší dorast III. liga, starší a mladší žiaci II. liga) – do 31.07.2020.

Upozorňujeme, že tréner by mal vykonávať trénerskú činnosť vo FK len pri jednom družstve.

Predložený zoznam trénerov do regionálnych súťaží Starší dorast III. liga Bratislava:

por. Klub Hlavný tréner Trénerská licencia
1 ŠK Bernolákovo Branislav Petrovič UEFA A
2 NŠK 1922 Bratislava Ladislav Horváth ml. UEFA B
3 ŠK Žolík Malacky Daniel Sakár UEFA B
4 FK Slovan Ivanka pri Dunaji Tomáš Marušin UEFA B
5 SDM Domino „B“ Patrik Bacho UEFA B
6 FC Zohor Milan Hrica UEFA B
7 FC Petržalka „B“ Dominik Tóth UEFA B
8 PSČ Pezinok Miroslav Terlanda UEFA B

Predložený zoznam trénerov do regionálnych súťaží Mladší dorast III. liga Bratislava:

por. Klub Hlavný tréner Trénerská licencia
1 PSČ Pezinok Andrej Lipták UEFA B
2 SDM Domino „B“ Samuel Karas UEFA B
3 MŠK Senec „B“ Patrik Szabo UEFA B
4 MFK Záhorská Bystrica Jozef Prokop UEFA B
5 FK Inter „B“ Martin Haburaj UEFA B
6 ŠK Žolík Malacky Matúš Kuma UEFA B

Predložený zoznam trénerov do regionálnych súťaží Starší žiaci II. liga Bratislava:

por. Klub Hlavný tréner Trénerská licencia
1 ŠK Žolík Malacky František Lörinci UEFA B
2 ŠK Bernolákovo Peter Zboniak UEFA B
3 MŠK Senec Michal Szabadoš UEFA B
4 PSČ Pezinok Miroslav Terlanda UEFA B
5 ŠK Svätý Jur Lukáš Galovič UEFA B
6 MFK Rusovce Lukáš Roziak UEFA B
7 FKP Bratislava Štefan Gubrica UEFA B

Predložený zoznam trénerov do regionálnych súťaží Mladší žiaci II. liga Bratislava:

por. Klub Hlavný tréner Trénerská licencia
1 ŠK Žolík Malacky Vladimír Ďureček UEFA B
2 NŠK 1922 Bratislava Martin Gubov UEFA GC
3 ŠK Bernolákovo Peter Zboniak UEFA B
4 MŠK Senec Robert Pasztor UEFA GC
5 PSČ Pezinok Marián Baláž UEFA GC
6 ŠK Svätý Jur Michal Fekete UEFA GC
7 MFK Rusovce František Lošonský UEFA B
8 FKP Bratislava Ivan Pravda UEFA GC

 FK, ktoré nepredložia mená trénerov do požadovaného termínu budú odstúpené na DK BFZ na doriešenie.

Úsek vzdelávania trénerov:

Všetky aktivity vzdelávania trénerov SFZ podliehajú nariadeniam vlády SR a vedeniu SFZ. Z dôvodu zrušených aktivít ďalšieho vzdelávania trénerov od marca do mája 2020 v prípade, že platnosť trénerskej licencie vypršala pred dátumom 30.06.2020, je možné aj bez potrebného rozsahu hodín požiadať o jej predĺženie (žiadosti evidujeme od 01.06.2020). Takáto licencia bude ale predĺžená len do konca kalendárneho roka v ISSF (licencia sa nebude tlačiť a posielať).

Žiadosti o predĺženie trénerskej licencie sa od 01.06.2020 podávajú výhradne cez ISSF – Konto trénera/Elektronická podateľňa/Žiadosť o predĺženie trénerskej licencie. Podrobný popis postupu je zverejnený na stránke SFZ v sekcii SFZ/Tréneri/Dokumenty.

PLÁNOVANÉ ŠKOLENIA TRÉNEROV

Oznamuje trénerom, že TÚ SFZ v spolupráci s TMK BFZ bude organizovať v Bratislave Školenie trénerov UEFA Grassroots C a UEFA B licencie. Počet miest na školeniach je obmedzený na max. 24 osôb.

ŠKOLENIE UEFA GRASSROOTS C licencie:

Termín školenia:  16.08.2020 – 09.10.2020  + záverečné skúšky 23. – 24.10.2020.

Organizácia školenia:  6 výukových blokov

Blok termín deň čas Miesto
B1 16.08.2020 nedeľa 08:30 – 16:15 Bratislava
B2 24.08.2020 pondelok 15:00 – 20:30 Bratislava
B3 04.09.2020 piatok 15:00 – 20:30 Bratislava
B4 17.09.2020 štvrtok 15:00 – 19:30 Bratislava
B5 26.09.2020 sobota 08:30 – 16:30 Bratislava
B6 09.10.2020 piatok 15:00 – 20:00 Bratislava

Pozn.:  Maximálna povolená absencia je 10 % z kontaktnej výuky, t.z. 4 hodín.

Poplatok za školenie: 100,- EUR (poplatok je nevratný!) – poplatok zahŕňa: prenájom učební na teoretickú časť, prenájom športového areálu, odmeny lektorom).

Prihlášky: Len elektronickou formou do 31.07.2020, online prihlášku nájdete na stránke: https://ticketing.futbalsfz.sk. Na prihlásenie sa musíte byť registrovaný https://my.sportnet.online/.

Prihlásení (24): T. Marko, P. Rédler, M. Seňan, L. Sobolová, M. Král, J. Kronek, P. Bogar, S. Janovský, B. Demir, J. Čechovský, L. Piatra, M. Druska, P. Múčka, R. Sýkora, N. Hrebeňová, M. Geržová, M. Ležák, T. Pikáli, T. Klinko, S. Krutil, T. Kos, A. Hučko, D. Živčic, R. Bodinger.

Vzhľadom na naplnenie maximálneho počtu úchádzačov nie je možné prihlásiť sa na dané školenie.

ŠKOLENIE UEFA B licencie:

Termín školenia:  22.08.2022 – 22.11.2020 + práca v mikroskupinách a záverečné skúšky.

Organizácia školenia:  12 výukových blokov.

Blok termín deň čas Miesto
B1 22.08.2020 sobota 08:30 – 16:30 Bratislava
B2 23.08.2020 nedeľa 08:30 – 15:30 Bratislava
B3 05.09.2020 sobota 08:30 – 15:30 Bratislava
B4 15.09.2020 utorok    09:00 – 17:00 Bratislava
B5 23.09.2020 streda 15:00 – 20:00 Bratislava
B6 01.10.2020    štvrtok 15:00 – 20:00 Bratislava
B7 04.10.2020 sobota 08:30 – 14:30 Bratislava
B8 14.10.2020 streda 15:00 – 20:30 Bratislava
B9 20.10.2020 utorok 15:00 – 20:30 Bratislava
B10 03.11.2020 utorok 15:00 – 20:30 Bratislava
B11 13.11.2020 piatok 15:00 – 20:30 Bratislava
B12 22.11.2020 sobota 09:00 – 17:00 Bratislava
Mikroskupiny 05.09. – 13.11.2020
Záverečné skúšky 10.–13.12.2020

Pozn.:  Maximálna povolená absencia je 10 % z kontaktnej výuky, t.z. 8 hodín.

Mikroskupinu tvoria 4 študenti, z ktorých každý sa musí zúčastniť 4 tréningov, pričom 1 tréningovú jednotku zorganizuje vo vlastnom klube pod dohľadom mentora a na ďalších 3 sa zúčastní ako pozorovateľ (1x organizácia + 3x účasť).

Poplatok za školenie:    Predpokladané náklady 300,- EUR

(poplatok zahŕňa: prenájom učební na teoretickú časť, prenájom šport. areálu, odmeny lektorom).

  • Splátka 250,- EUR (uhrádza pri podaní prihlášky výhradne formou „online platba kartou“).
  • Splátka sa vypočíta na základe reálnych nákladov za školenie (poplatok sa vracia len v prípade nedostatočného počtu prihlásených).

Prihlášky: Len elektronickou formou do 05.08.2020, online prihlášku nájdete na stránke: https://ticketing.futbalsfz.sk. Na prihlásenie sa musíte byť registrovaný https://my.sportnet.online/.

Prihlásení (12): T. Prágay, D. Marko, P. Miklošovič, F. Cvečko, T. Oravec, M. Orlický, M. Ivana, P. Gaži, T. Sroka, Š. Ďurajka, J. Gaži, M. Kmotorka.

PLÁNOVANÉ SEMINÁRE TRÉNEROV

Oznamuje klubom, že TMK BFZ so súhlasom TÚ SFZ plánuje na jeseň 2020 organizovať praktické semináre trénerov pre kluby, ktoré o túto formu požiadajú. Ide o formu vzdelávania klubových trénerov na úrovni mládeže, kedy TMK BFZ zabezpečuje odborný lektorský zbor a kluby organizáciu seminára. V prípade záujmu kontaktujte regionálneho koordinátora vzdelávania trénerov SFZ p. Kováča na tel. č.: 0902 937 031 alebo e-mail: michal.kovac@futbalsfz.sk.

Oznamuje trénerom, že PŠC Pezinok v spolupráci s TMK BFZ so súhlasom TÚ SFZ bude organizovať v termíne 20.08.2020 (štvrtok) praktický seminár trénerov na témuPríprava a vedenie družstva prípraviek v tréningovom procese”. Seminár je určený pre trénerov UEFA B a UEFA Grassroots C licencie, ktorý bude slúžiť aj na predĺženie spomínaných licencií. Seminár je prioritne určený pre trénerov pôsobiacich v prípravkárskych kategóriach. Súčasťou seminára budú 2 prezentácie TJ (teória) a 2 TJ (prax) priamo na ihrisku.
Záväzné prihlasovanie prebieha na webovej stránke: www.pscpezinok.sk/seminar-sfz. Prihlasovanie len elektronickou formou do 10.08.2020. Počet miest je obmedzený pre 40 ľudí. Program seminára nájdete na internetovej stránke SFZ v časti SFZ / Tréneri / Vzdelávanie.

Oznamuje trénerom, že TJ Záhoran Jakubov v spolupráci s TMK BFZ so súhlasom TÚ SFZ bude organizovať v termíne 02.09.2020 (streda) praktický seminár trénerov na témuPríprava a vedenie družstva prípraviek v tréningovom procese”. Seminár je určený pre trénerov UEFA B a UEFA Grassroots C licencie, ktorý bude slúžiť aj na predĺženie spomínaných licencií. Seminár je prioritne určený pre trénerov pôsobiacich v prípravkárskych kategóriach. Súčasťou seminára budú 2 prezentácie TJ (teória) a 2 TJ (prax) priamo na ihrisku.
Záväzné prihlasovanie prebieha len elektronickou formou do 25.08.2020. Prihlášku (na stránke: https://bfz.futbalnet.sk/sekcia/1784/) treba posielať na adresu: registracia.jakubov@gmail.com.

Program seminára nájdete na internetovej stránke www.tjzahoranjakubov.sk ako aj na stránke SFZ v časti SFZ / Tréneri / Vzdelávanie.

Úsek mládeže:  

N O M I N Á C I A hráčov výberu BFZ U-15 (nar. po 1.1.2006)
na prípravný zápas proti SDM Domino U16 dňa 5.8.2020

Hráči:

ŠK Slovan Bratislava (7): Adam DUFFEK, Simon ARNOLD, Tomáš JURIŠTA, Samuel DORNAI, Max DUGOVIČ, Šimon HELD, Pavol RUŽA

FK Inter Bratislava (5):  Samuel SMIEŠKO, Miroslav MARČÍK, Dominik STRATOV, Jonáš JAVORSKÝ, Martin JAKUBÍK

FC Petržalka (4):  Leo NÁHLIK, Martin MURGAŠ, Patrik KAJABA, Nino ŽIGA

SDM Domino (3): Ján KŠIŇAN, Jakub SLÁVIK, Samuel KOŠŤÁL

MŠK Senec (1): Miroslav BUČAN

Náhradníci:

SDM Domino (3): Andrej KOSTÚR, Michal ŠŤASTNÝ, Hugo HOLÍK

FK Inter Bratislava (1): Mário GBELSKÝ

ŠK Slovan Bratislava (1): Juraj KUCHTA

MŠK Senec (1): Adam PALDAN

RT :

Vedúci tréner : Eduard VILČINSKÝ

Tréneri : Attila ILLÉS, Maroš SKOVAJSA

Vedúci: Marek TVRDÝ

Lekár: Marek PORVAZNÍK

Výstroj hráčov : kopačky, chrániče, hygienické potreby, karta poistenca, FĽAŠA NA PITIE! Každý hráč donesie na zraz vypísaný informovaný súhlas a dotazník (príloha nominácie)!

Zraz nominovaných hráčov je v stredu 05.08.2020 o 08:45 hod. – ihrisko SDM Domino (Nerudova 8300, Bratislava) . Ukončenie zrazu bude cca o 12:00 hod. na mieste zrazu.. Prípadné ospravedlnenia je potrebné hlásiť na t.č.: A.Illés – 0907 558 134.

N O M I N Á C I A hráčov výberu BFZ U-15 (nar. po 1.1.2006)
na prípravný zápas proti Spartaku Trnava dňa 5.8.2020

Hráči:

ŠK Slovan Bratislava (8): Artur VYDARENÝ, Robert TOMÁNEK, Teodor GAŠPAR, Martin KLAUČO, Jozef KOVÁČ, Michal IMRIŠEK, Dominik ŽELIPSKÝ, Tomáš HUSARČÍK

FC Petržalka (7):  Tomáš ZAJAC, Matúš NAGY, Max COMPAGNON, David LIPKA, Richard GRÁNSKY, Matúš MRAVEC, Ján VARGA

SDM Domino (2): Michal ŠAULIČ, Kevin DOAN ANH

FC Ružinov (1): Matúš DUJNIČ

Náhradníci:

FKM Karlova Ves (4): Mikuláš JÓZSA, Adam ANDREJŠIN, Maxime DENKO, Marek POBIJAK

FC Petržalka (1):  Samuel SIVÁK

ŠK Slovan Bratislava (1): Juraj KUCHTA

RT :

Vedúci tréner : Eduard VILČINSKÝ

Tréneri : Attila ILLÉS, Maroš SKOVAJSA

Vedúci: Marek TVRDÝ

Lekár: Marek PORVAZNÍK

Výstroj hráčov : kopačky, chrániče, hygienické potreby, karta poistenca, FĽAŠA NA PITIE! Každý hráč donesie na zraz vypísaný informovaný súhlas a dotazník (príloha nominácie)!

Zraz nominovaných hráčov je v stredu 05.08.2020 o 15:45 hod. – ihrisko PŠC Pezinok (Komenského 30, Pezinok) . Ukončenie zrazu bude cca o 19:00 hod. na mieste zrazu.. Prípadné ospravedlnenia je potrebné hlásiť na t.č.: A.Illés – 0907 558 134.

Plán akcií BFZ na 2.polrok 2020

Dátum Akcia (program) /miesto/ Kategória
August:
05.08.2020 Celodenný zraz BFZ U15 (PZ SDM Domino U16) /Domino/ (PZ Spartak Trnava U15 /Pezinok/ – s hráčmi FA BFZ U15 (2006)
11.08.2020 Celodenný zraz BFZ U15 (TJ+TZ) /Viničné/ – s hráčmi FA BFZ U15 (2006)
12.08.2020 Celodenný zraz BFZ U14 (TJ+PZ Slovan BA U14) /Rapid/ – s hráčmi FA BFZ U14 (2007)
15.08.2020 Celodenný zraz BFZ U15 (TJ+TJ) /Dunajská Lužná/ – s hráčmi FA BFZ U15 (2006)
15-19.08.2020 Memoriál Gejzu Princa RT U15 /Košice/ – s hráčmi FA BFZ U15 (2006)
25.08.2020 Celodenný zraz BFZ U14 (TJ+TZ) /Petržalka/ – s hráčmi FA BFZ U14 (2007)
September:
08-09.09.2020 RT PPT Poprad U14, U15 – mimo FA a ÚTM BFZ U14, BFZ U15
10.09.2020 TURNAJ 8 – kluby FA a ÚTM + výbery U13 /Dunajská Lužná/ Kluby BFZ U13, ObFZ BA Mesto, ObFZ BA Vidiek, BFZ WU14
15.09.2020 MT TRIANGEL U13/U14 /Rapid/  – bez hráčov FA BFZ U13, BFZ U14
16.09.2020 MinichampionsLiga U12 – 1.kolo BA /MiniUT Rapid/ Kluby BFZ U12
19.09.2020 Celodenný zraz BFZ U14 (TJ+TJ) /Pezinok/ – s hráčmi FA BFZ U14
20.09.2020 Kontrolný zraz BFZ U14 (TJ) /Viničné/ BFZ U14
19-23.09.2020 RT Senec a okolie U14 – s hráčmi FA BFZ U14
Október:
20-21.10.2020 Finále MiniChampionsLiga U12 – Púchov Kluby U12
November:
24.11.2020 HSM SFZ U13 – /Pezinok/ – 1.kolo Kluby U13
27.11.2020 Kontrolný zraz BFZ U13 (TJ) /Hala Pezinok/ BFZ U13
28.11.2020 MT Bratislava Cup U13 /Pezinok/ s hráčmi FA BFZ U13
December:
05.12.2020 HSM SFZ U15 – /Pezinok/ – 1.kolo Kluby U15

 

ÚRADNÁ SPRÁVA Č. 1 ZO DŇA 24.07.2020

Sekretariát

Sekretariát BFZ oznamuje všetkým R a D BFZ, ObFZ Bratislava – mesto a Bratislava – vidiek, ktorým končí platnosť registračných preukazov v najbližších dňoch, že o nový RP môžu požiadať vo vlastnom profile v ISSF systéme. V elektronickej podateľni je sekcia „ Žiadosť o vydanie registračného preukazu sám pre seba. Kliknutím na túto sekciu sa vám otvorí váš osobný profil, v prípade že chcete zmeniť fotografiu, kliknete na možnosť nahrať fotografiu“ a vpravo pod fotografiou kliknete na zaslať žiadosť. Po chvíli vám príde odpoveď . vaša žiadosť bola zaevidovaná. Týmto je vyžiadaný nový RP.

Sekretariát BFZ oznamuje, že od 01.07.2020 vykonáva funkciu sekretára BFZ miesto p. Pavla Príkopu,  p. Gabriela Cabadajová, tel: 0911/ 014 593, email: gabriela.cabadajova@futbalsfz.skPavel Príkopa je novým sekretárom ObFZ Bratislava – vidiek, telefonický kontakt a emailová adresa p. Príkopu zostali nezmenené.

Športovo – technická komisia

emailová adresa ŠTK BFZ na komunikáciu s klubmi:

email ŠTK: stk@futbalbfz.sk

Vyžrebovanie súťaží BFZ nájdete na webových stránkach:

III.liga BFZ – https://bfz.futbalnet.sk/sutaz/3263/

IV.liga BFZ https://bfz.futbalnet.sk/sutaz/3264/

U 19https://bfz.futbalnet.sk/sutaz/3265/

U 17https://bfz.futbalnet.sk/sutaz/3266/

U15https://bfz.futbalnet.sk/sutaz/3267/

U13https://bfz.futbalnet.sk/sutaz/3268/

Disciplinárna komisia

U.č.  1: DK na základe rozhodnutie VV BFZ o predčasnom ukončení súťaží a s poukazom na čl. 14/1 stanov SFZ rozhodla, že všetky disciplinárne sankcie pozastavenia výkonu športu a pozastavenie výkonu funkcie uložené v súťažnom ročníku 2019/2020 podľa čl. 37/3,5,6, ktoré doposiaľ neboli vykonané, sa rušia (alebo považujú za vykonané). Ostatné disciplinárne sankcie, ktoré doposiaľ neboli vykonané, sa prenášajú do nového súťažného ročníka. Disciplinárne sankcie uložené na časové obdobie, ktoré doposiaľ neboli vykonané, sa od posledného súťažného kola prerušujú a začínajú plynúť od začiatku súťažného ročníka 2020/2021.

U.č.  2: Štefan Mifkovič   1235924 (ŠK Bernolákovo, S3BA). Na základe rozhodnutia VV BFZ – Uznesenie DK č.1, uvoľnená činnosť od 23.07.2020.

U.č.  3: Martin Štefunko   1231627 (TJ Rovinka, S3BA). Na základe rozhodnutia VV BFZ – Uznesenie DK č.1, uvoľnená činnosť od 23.07.2020.

U.č.  4: Tomáš Zajíček   1240086 (TJ Jakubov, S4BA). Na základe rozhodnutia VV BFZ – Uznesenie DK č.1, uvoľnená činnosť od 23.07.2020.

U.č.  5: Roman Jakubec   1224775 (SDM Domino Bratislava, S4BA). Na základe rozhodnutia VV BFZ – Uznesenie DK č.1, uvoľnená činnosť od 23.07.2020.

U.č.  6: Miroslav Mifkovič   1304427 (FC Zohor, SD3R). Na základe rozhodnutia VV BFZ – Uznesenie DK č.1, uvoľnená činnosť od 23.07.2020.

U.č.  7: Jakub Rečlo   1340647 (PŠC Pezinok, SZRL). Na základe rozhodnutia VV BFZ – Uznesenie DK č.1, uvoľnená činnosť od 23.07.2020.

U.č.  8: Viktor Mundok   1326544 (ŠK Šenkvice, SZRL). Na základe rozhodnutia VV BFZ – Uznesenie DK č.1, uvoľnená činnosť od 23.07.2020.

U.č.  9: Szilard Csánó   1345973 (PFA Šamorín, SZRL). Na základe rozhodnutia VV BFZ – Uznesenie DK č.1, uvoľnená činnosť od 23.07.2020.

Odvolanie proti rozhodnutiu Disciplinárnej komisie BFZ (okrem rozhodnutí podľa čl. 37/3, čl. 5 alebo čl. 8 DP) sa podáva na Disciplinárnu komisiu BFZ, v lehote do siedmich dní odo dňa oznámenia rozhodnutia Disciplinárnej komisie BFZ (čl. 84 ods. 1 DP).

Matrika

Informácia pre FK:

Matričné úkony pre súťaže BFZ vykonáva od 13.07.2020 p. Ján Farbula. V prípade nejasností a potreby usmernenia matričných úkonov ho kontaktujte telefonicky na čísle 0903 718 450 alebo elektronickou poštou na jan.farbula@futbalsfz.sk

Matrika BFZ oznamuje, že schválením nového rozpisu súťaží BFZ pre súťažný ročník 2020/2021 sa mení poplatok za schválenie prestupov bez obmedzenia alebo s obmedzením počas sviatkov, víkendov a po pracovnej dobe sekretariátu BFZ. V uvedených prípadoch bude poplatok zdvojnásobený a zahrnutý do mesačnej zbernej faktúry FK.

VV SFZ na svojom zasadnutí zo dňa 8. júla 2020 VV SFZ schválil novelu Registračného a prestupového poriadku SFZ, ktorá je v znení prijatých zmien a doplnení k dispozícii na webovej stránke SFZ v sekcii „Legislatíva“.
Odkaz na dokument nájdete na: https://mediamanager.sportnet.online/media/pages/f/futbalsfz.sk/2020/07/rapp-novela-08_07_2020-konsolidovane-znenie.docx.pdf

Znenie Registračného a prestupového poriadku SFZ /RaPP/, schválené VV SFZ dňa 8. júla 2020 nájdete aj na stránkach www.futbalsfz.sk/legislativa-predpisy-sfz-poriadky, bfz.futbalnet.sk a www.futbalbfz.sk /dokumenty/.

Článok 19/2 – Registračné obdobia.Žiadosť o prestup amatéra sa podáva v registračných obdobiach a to: a) od 26.06. do 15.07. kalendárneho roka (letné registračné obdobie bez obmedzenia), b) od 01.07. do 30.09. kalendárneho roka (letné registračné obdobie s obmedzením), c) od 01.07. do 30.09. kalendárneho roka (letné registračné obdobie zo zahraničia), d) od 01.01. do 31.03. kalendárneho roka (zimné registračné obdobie s obmedzením), e) od 01.01. do 31.03. kalendárneho roka (zimné registračné obdobie zo zahraničia).

Oznamujeme FK, že termín prestupu amatéra bez obmedzenia skončil dňom 15.7. 2020 a prestup amatéra s obmedzením môžete podávať do 30.9.2020.                         

Odstupné za prestup amatéra bez obmedzenia /čl. 37 RaPP/ sa stanovuje podľa stupňa súťaže, z ktorého hráč prestupuje a do ktorého hráč smeruje a podľa veku hráča, ktorý hráč dosiahne v súťažnom ročníku, počas ktorého prestupuje.

Odstupné za hráča podľa článku 37a až 37c sa uhrádza prostredníctvom mesačnej zbernej faktúry na účet SFZ – viď čl. 37/4. Kompletný návod na použitie nájdete aj na: www.futbalsfz.sk/issf-platobne-predpisy.

V  ISSF v elektronickej podateľni v zložke Registrácia hráča je doplnená Žiadosť o dočasnú registráciu hráča. Táto nová žiadosť bola zriadená za účelom vykonania  zmeny registrácie hráča podľa článku 15 ods. 6 RaPP. Žiadame klubových ISSF manažérov, aby využívali okrem žiadosti o preregistráciu hráča aj žiadosť o dočasnú registráciu hráča.

V ISSF je zavedená žiadosť o elektronický registračný preukaz hráča (ERP). ERP má platnosť 2 roky.

Komisia mládeže

a/ vyžrebovanie súťaží

KM oznamuje účastníkom súťaží prípraviek , že vyžrebovanie súťaží PMA1, PMB1, PMC1, PMA2, PMB2, PMA3, PRMA, PRPK je zverejnené na stránke BFZ ( časť mládežnícke súťaže ). Vyžrebovanie súťaží PRSC a PMC2 bude zverejnené do nedele 26.7.2020

b/ začiatok jesennej časti súťaží prípraviek

Začiatok jesennej časti všetkých súťaží prípraviek ( okrem PMD U8 ) je stanovený na sobotu 29.8.2020, resp. nedeľu 30.8.2020

c/ hracie plochy ( ihriská )

FK Dúbravka ( PMA1, PMB1, PMC1, PMC2 ) : UT FK Dúbravka

FA Lafranconi FTVŠ Uk Bratislava ( PMA1, PMB1, PMC1 ): UT Lafranconi

FK Rača B ( PMA1, PMB1, PMC1 ): UT Mladá Garda – streda 17.00 hod.

MŠK Iskra Petržalka ( PMA1, PMB1, PMC1 ) : UT Budatínska

FKM Stupava ( PMA1, PMB1, PMC1 ) : UT Stupava

MŠK Senec ( PMA1, PMB1, PMC1 ) : UT NTC Senec

PŠC Pezinok ( PMA1, PMB1, PMC1, PMA2, PMB2 ) : HP GFC Grinava

SDM Domino Bratislava C ( PMA3 ) : HP Mamateyova 4 Petržalka

FC Rohožník ( PRMA, PMC2 ) : vedľajšia HP FC Rohožník

FC IMAS ( PRMA ) : UT Stupava

FK ŠK Danubia Hrubý Šúr ( PRSC, PMC2 ) : HP Veľký Biel

Senec Football Academy ( PRSC ) : HP Reca

PŠC Pezinok B ( PMC2 ) : HP PŠC Pezinok

d/ súťaž PMD U8 – turnajová súťaž

Vyžrebovanie turnajovej súťaže PMD U8 je zverejnené na stránke BFZ ( mládežnícke súťaže).

pravidlá a podmienky:

ihrisko ( rozmer ): 40 x 25 metrov

bránky: 2 x 5 metrov, resp. 2 x 3 metre

počet hráčov: 1 + 4

hrací čas: 2 x 15 minút ( bez polčasovej prestávky )

rozhodcovia: zabezpečuje organizátor turnaja

štart hráčov: veková úroveň od U8 – po U6, každý hráč musí mať platný elektronický registračný preukaz, každý účastník musí mať pred prvým stretnutím v turnaji nahranú v ISSF zápasovú súpisku

lopty: veľkosť č.4

výsledkový servis: po skončení každého turnaja je organizátor povinný zaslať kompletný výsledkový servis ( celkový výsledok, polčasový výsledok, strelcov gólov aj s minútami ) na mailové adresy: pavel.prikopa@futbalsfz.sk , konecny58@centrum.sk

termíny jednotlivých turnajov ( jeseň 2020 )

T1: 12.9., resp. 13.9.2020

T2: 26.9., resp. 27.9.2020

T3: 10.10., resp. 11.10.2020

T4: 24.10., resp.25.10.2020

Nahlásený termín turnaja:

sk.F:

T1 – 12.9. OFK Vysoká pri Morave ( doplniť počet ihrísk a začiatok turnaja )

T2 – 27.9. ŠK Závod od 10.00 hod., 2 ihriská

Sk.I

T1 – 12.9. MŠK Senec (doplniť miesto, počet ihrísk a začiatok turnaja )

Komisia rozhodcov a delegátov

Potvrdzuje termín konania letného predsezónneho seminára rozhodcov a delegátov BFZ – 3.8.2020. Seminár sa uskutoční v Bratislave v hoteli Nivy. Pripomína rozhodcom nutnosť predložiť na seminári potvrdenie o absolvovaní lekárskej prehliadky (v mesiacoch jún alebo júl 2020) platné na celý súťažný ročník 2020/2021.

Oznamuje predbežný termín FP rozhodcov 3.9.2020 v športovom areáli Mlada Garda.

Upozorňuje rozhodcov a delegátov BFZ na nutnosť vygenerovať si v čo najkratšom čase príslušnú faktúru na nový súťažný ročník a uhradiť ju. V opačnom prípade nebudú môcť byť obsadzovaní na stretnutia.

Ospravedlnenia: Pavlík R. 24-25.7, 27.7-1.8 do 12:00, 8-9.8, 21-22.8,11-13.9.,Szakáll 25.-26.7., 2.8., 8.-9.8., 15.8., 23.8., 29.-30.8.; Ďurčo 31.7.-2.8.

Trénersko – metodická komisia

TMK BFZ upozorňuje FK prihlásené do regionálnych súťaží na povinnosť predložiť mená trénerov s platnou trénerskou licenciou zaevidovaných v ISSF systéme nasledovné:

  • Seniori (III. a IV. liga) – minimálne UEFA B licencia
  • Dorast (III. liga starší a mladší) – minimálne UEFA B licencia
  • Starší žiaci (II. liga) – minimálne UEFA B licencia
  • Mladší žiaci (II. liga) – minimálne UEFA Grassroots C licencia.

Predloženie zoznamu trénerov (netreba zasielať licenciu) je potrebné zaslať na e-mail adresu: tmkbfz@gmail.com do termínu:

  • Seniori (III. a IV. liga) – do 25.07.2020
  • Ostatné mládežnícke súťaže (starší a mladší dorast III. liga, starší a mladší žiaci II. liga) – do 31.07.2020.

Upozorňujeme, že tréner by mal vykonávať trénerskú činnosť vo FK len pri jednom družstve.

Predložený zoznam trénerov do regionálnych súťaží seniorov Tipos III. liga Bratislava:

por. Klub Hlavný tréner Trénerská licencia
1 FC Malacky Branislav Juhas UEFA A
2 OFK Dunajská Lužná Dominik Teraz UEFA A
3 TJ Rovinka Karok Brezík UEFA PRO
4 FK Inter Bratislava Michal Pančík UEFA A
5 ŠK Bernolákovo Ján Cséfalvay UEFA B
6 ŠK Tomášov Maroš Jakim UEFA B

 Predložený zoznam trénerov do regionálnych súťaží seniorov IV. liga Bratislava:

por. Klub Hlavný tréner Trénerská licencia
1 TJ Záhoran Kostolište Vladimír Kožuch UEFA B
2 SDM Domino Bratislava Eduard Pázmány UEFA B
3 FK Karpaty Limbach František Gyenes UEFA B
4 Obecný športový klub Láb Tibor Horváth UEFA B

FK, ktoré nepredložia mená trénerov do požadovaného termínu budú odstúpené na DK BFZ na doriešenie.

Úsek vzdelávania trénerov:

Všetky aktivity vzdelávania trénerov SFZ podliehajú nariadeniam vlády SR a vedeniu SFZ. Z dôvodu zrušených aktivít ďalšieho vzdelávania trénerov od marca do mája 2020 v prípade, že platnosť trénerskej licencie vypršala pred dátumom 30.06.2020, je možné aj bez potrebného rozsahu hodín požiadať o jej predĺženie (žiadosti evidujeme od 01.06.2020). Takáto licencia bude ale predĺžená len do konca kalendárneho roka v ISSF (licencia sa nebude tlačiť a posielať).

Žiadosti o predĺženie trénerskej licencie sa od 01.06.2020 podávajú výhradne cez ISSF – Konto trénera/Elektronická podateľňa/Žiadosť o predĺženie trénerskej licencie. Podrobný popis postupu je zverejnený na stránke SFZ v sekcii SFZ/Tréneri/Dokumenty.

PLÁNOVANÉ ŠKOLENIA TRÉNEROV

Oznamuje trénerom, že TÚ SFZ v spolupráci s TMK BFZ bude organizovať v Bratislave Školenie trénerov UEFA Grassroots C a UEFA B licencie. Počet miest na školeniach je obmedzený na max. 24 osôb.

ŠKOLENIE UEFA GRASSROOTS C licencie:

Termín školenia:  16.08.2020 – 09.10.2020  + záverečné skúšky 23. – 24.10.2020.

Organizácia školenia:  6 výukových blokov

Blok termín deň čas Miesto
B1 16.08.2020 nedeľa 08:30 – 16:15 Bratislava
B2 24.08.2020 pondelok 15:00 – 20:30 Bratislava
B3 04.09.2020 piatok 15:00 – 20:30 Bratislava
B4 17.09.2020 štvrtok 15:00 – 19:30 Bratislava
B5 26.09.2020 sobota 08:30 – 16:30 Bratislava
B6 09.10.2020 piatok 15:00 – 20:00 Bratislava

Pozn.:  Maximálna povolená absencia je 10 % z kontaktnej výuky, t.z. 4 hodín.

Poplatok za školenie: 100,- EUR (poplatok je nevratný!) – poplatok zahŕňa: prenájom učební na teoretickú časť, prenájom športového areálu, odmeny lektorom).

Prihlášky: Len elektronickou formou do 31.07.2020, online prihlášku nájdete na stránke: https://ticketing.futbalsfz.sk. Na prihlásenie sa musíte byť registrovaný https://my.sportnet.online/.

Prihlásení (24): T. Marko, P. Rédler, M. Seňan, L. Sobolová, M. Král, J. Kronek, P. Bogar, S. Janovský, B. Demir, J. Čechovský, L. Piatra, M. Druska, P. Múčka, R. Sýkora, N. Hrebeňová, M. Geržová, M. Ležák, T. Pikáli, T. Klinko, S. Krutil, T. Kos, A. Hučko, D. Živčic, R. Bodinger.

Vzhľadom na naplnenie maximálneho počtu úchádzačov nie je možné prihlásiť sa na dané školenie.

ŠKOLENIE UEFA B licencie:

Termín školenia:  22.08.2022 – 22.11.2020 + práca v mikroskupinách a záverečné skúšky.

Organizácia školenia:  12 výukových blokov.

Blok termín deň čas Miesto
B1 22.08.2020 sobota 08:30 – 16:30 Bratislava
B2 23.08.2020 nedeľa 08:30 – 15:30 Bratislava
B3 05.09.2020 sobota 08:30 – 15:30 Bratislava
B4 15.09.2020 utorok 09:00 – 17:00 Bratislava
B5 23.09.2020 streda 15:00 – 20:00 Bratislava
B6 01.10.2020    štvrtok 15:00 – 20:00 Bratislava
B7 04.10.2020 sobota 08:30 – 14:30 Bratislava
B8 14.10.2020 streda 15:00 – 20:30 Bratislava
B9 20.10.2020 utorok 15:00 – 20:30 Bratislava
B10 03.11.2020 utorok 15:00 – 20:30 Bratislava
B11 13.11.2020 piatok 15:00 – 20:30 Bratislava
B12 22.11.2020 sobota 09:00 – 17:00 Bratislava
Mikroskupiny 05.09. – 13.11.2020
Záverečné skúšky 10.–13.12.2020

Pozn.:  Maximálna povolená absencia je 10 % z kontaktnej výuky, t.z. 8 hodín.

Mikroskupinu tvoria 4 študenti, z ktorých každý sa musí zúčastniť 4 tréningov, pričom 1 tréningovú jednotku zorganizuje vo vlastnom klube pod dohľadom mentora a na ďalších 3 sa zúčastní ako pozorovateľ (1x organizácia + 3x účasť).

Poplatok za školenie:    Predpokladané náklady 300,- EUR

(poplatok zahŕňa: prenájom učební na teoretickú časť, prenájom šport. areálu, odmeny lektorom).

  • Splátka 250,- EUR (uhrádza pri podaní prihlášky výhradne formou „online platba kartou“).
  • Splátka sa vypočíta na základe reálnych nákladov za školenie (poplatok sa vracia len v prípade nedostatočného počtu prihlásených).

Prihlášky: Len elektronickou formou do 05.08.2020, online prihlášku nájdete na stránke: https://ticketing.futbalsfz.sk. Na prihlásenie sa musíte byť registrovaný https://my.sportnet.online/.

Prihlásení (6): T. Prágay, D. Marko, P. Miklošovič, F. Cvečko, T. Oravec, M. Orlický.

PLÁNOVANÉ SEMINÁRE TRÉNEROV

Oznamuje klubom, že TMK BFZ so súhlasom TÚ SFZ plánuje na jeseň 2020 organizovať praktické semináre trénerov pre kluby, ktoré o túto formu požiadajú. Ide o formu vzdelávania klubových trénerov na úrovni mládeže, kedy TMK BFZ zabezpečuje odborný lektorský zbor a kluby organizáciu seminára. V prípade záujmu kontaktujte regionálneho koordinátora vzdelávania trénerov SFZ p. Kováča na tel. č.: 0902 937 031 alebo e-mail: michal.kovac@futbalsfz.sk.

Oznamuje trénerom, že PŠC Pezinok v spolupráci s TMK BFZ so súhlasom TÚ SFZ bude organizovať v termíne 20.08.2020 (štvrtok) praktický seminár trénerov na témuPríprava a vedenie družstva prípraviek v tréningovom procese”. Seminár je určený pre trénerov UEFA B a UEFA Grassroots C licencie, ktorý bude slúžiť aj na predĺženie spomínaných licencií. Seminár je prioritne určený pre trénerov pôsobiacich v prípravkárskych kategóriach. Súčasťou seminára budú 2 prezentácie TJ (teória) a 2 TJ (prax) priamo na ihrisku.
Záväzné prihlasovanie prebieha na webovej stránke: www.pscpezinok.sk/seminar-sfz. Prihlasovanie len elektronickou formou do 10.08.2020. Počet miest je obmedzený pre 40 ľudí. Program seminára nájdete na internetovej stránke SFZ v časti SFZ / Tréneri / Vzdelávanie.

Trénersko – metodická komisia

Úsek mládeže:  

Plán akcií BFZ na 2.polrok 2020

Dátum Akcia (program) /miesto/ Kategória
August:
05.08.2020 Celodenný zraz BFZ U15 (PZ SDM Domino U16) /Domino/– s hráčmi FA BFZ U15 (2006)
11.08.2020 Celodenný zraz BFZ U15 (TJ+TZ) /Viničné/ – s hráčmi FA BFZ U15 (2006)
12.08.2020 Celodenný zraz BFZ U14 (TJ+PZ Slovan BA U14) /Rapid/ – s hráčmi FA BFZ U14 (2007)
15.08.2020 Celodenný zraz BFZ U15 (TJ+TJ) /Dunajská Lužná/ – s hráčmi FA BFZ U15 (2006)
15-19.08.2020 Memoriál Gejzu Princa RT U15 /Košice/ – s hráčmi FA BFZ U15 (2006)
25.08.2020 Celodenný zraz BFZ U14 (TJ+TZ) /Petržalka/ – s hráčmi FA BFZ U14 (2007)
September:
08-09.09.2020 RT PPT Poprad U14, U15 – mimo FA a ÚTM BFZ U14, BFZ U15
10.09.2020 TURNAJ 8 – kluby FA a ÚTM + výbery U13 /Dunajská Lužná/ Kluby BFZ U13, ObFZ BA Mesto, ObFZ BA Vidiek, BFZ WU14
15.09.2020 MT TRIANGEL U13/U14 /Rapid/  – bez hráčov FA BFZ U13, BFZ U14
16.09.2020 MinichampionsLiga U12 – 1.kolo BA /MiniUT Rapid/ Kluby BFZ U12
19.09.2020 Celodenný zraz BFZ U14 (TJ+TJ) /Pezinok/ – s hráčmi FA BFZ U14
20.09.2020 Kontrolný zraz BFZ U14 (TJ) /Viničné/ BFZ U14
19-23.09.2020 RT Senec a okolie U14 – s hráčmi FA BFZ U14
Október:
20-21.10.2020 Finále MiniChampionsLiga U12 – Púchov Kluby U12
November:
24.11.2020 HSM SFZ U13 – /Pezinok/ – 1.kolo Kluby U13
27.11.2020 Kontrolný zraz BFZ U13 (TJ) /Hala Pezinok/ BFZ U13
28.11.2020 MT Bratislava Cup U13 /Pezinok/ s hráčmi FA BFZ U13
December:
05.12.2020 HSM SFZ U15 – /Pezinok/ – 1.kolo Kluby U15

 

ÚRADNÁ SPRÁVA Č.53 ZO DŇA 17.07.2020

Sekretariát

Sekretariát BFZ oznamuje všetkým R a D BFZ, ObFZ Bratislava – mesto a Bratislava – vidiek, ktorým končí platnosť registračných preukazov v najbližších dňoch, že o nový RP môžu požiadať vo vlastnom profile v ISSF systéme. V elektronickej podateľni je sekcia „ Žiadosť o vydanie registračného preukazu sám pre seba. Kliknutím na túto sekciu sa vám otvorí váš osobný profil, v prípade že chcete zmeniť fotografiu, kliknete na možnosť nahrať fotografiu“ a vpravo pod fotografiou kliknete na zaslať žiadosť. Po chvíli vám príde odpoveď . vaša žiadosť bola zaevidovaná. Týmto je vyžiadaný nový RP.

Sekretariát BFZ oznamuje, že členský poplatok pre nový súťažný ročník 2020/2021 bude možné vygenerovať v ISSF systéme až po termíne 18.7.2020

Sekretariát BFZ oznamuje, že od 01.07.2020 vykonáva funkciu sekretára BFZ miesto p. Pavla Príkopu,  p. Gabriela Cabadajová, tel: 0911/ 014 593, email: gabriela.cabadajova@futbalsfz.skPavel Príkopa je novým sekretárom ObFZ Bratislava – vidiek, telefonický kontakt a emailová adresa p. Príkopu zostali nezmenené.

Sekretariát BFZ oznamuje, že VV BFZ na svojom zasadnutí dňa 13.07..2020 o.i :

 Schválil:

Rozpis súťaží BFZ pre súťažný ročník 2020/2021

Zaradenie družstiev do súťaží BFZ pre súťažný ročník 2020/2021

Návrh DK BFZ k upusteniu disciplinárnych sankcií, ktoré boli uložené v súťažnom ročníku 2019/2020 a budú zverejnené v US pred začiatkom súťažného ročníka 2020/2021

Využitie systému VAR v domácich stretnutiach MŠK Senec ( III.liga BFZ) počas celého súťažného ročníka 2020/2021

Oficiálnu loptu pre súťaže III.liga a IV.liga BFZ v súťažnom ročníku 2020/2021 ADIDAS oficial match ball.

Nového predsedu ŠTK BFZ ,ktorým sa stal p. Dušan Štofík

Neschválil:

Zmenu modelu súťaže SD3R pre súťažný ročník 2020/2021

Neprerokoval:

Žiadosti FK o zaradenie do súťaže SD3R v súťažnom ročníku 2020/2021, nakoľko nebol schválený navrhovaný model súťaže pre súťažný ročník 2020/2021.

Športovo – technická komisia

emailová adresa ŠTK BFZ na komunikáciu s klubmi:

email ŠTK: stk@futbalbfz.sk

Oznamuje:

  • zaradenie do súťaží BFZ , schválené VV BFZ na zasadnutí 13. 7. 2020

III. liga Bratislava

FK Rača Bratislava

FK Inter Bratislava

FK Slovan Ivanka pri Dunaji

ŠK Bernolákovo

MFK Rusovce

OFK Dunajská Lužná

SFC Kalinkovo

FK Slovan Most pri Bratislave

TJ Rovinka

ŠK Tomášov

FC Malacky

Lokomotíva Devínska Nová Ves

ŠK Báhoň

FC Rohožník

PŠC Pezinok

MŠK Senec

IV.liga Bratislava

TJ Záhoran Jakubov

TJ Záhoran Kostolište

ŠK Závod

FK Karpaty Limbach

SDM Domino

ŠK Vrakuňa Bratislava

FK Lamač Bratislava

CFK Pezinok – Cajla

OŠK Slovenský Grob

FKM Karlova Ves Bratislava

TJ Veľké Leváre

FK Vajnory

ŠK Svätý Jur

TJ Čunovo

OŠK Láb

ŠK Nová Dedinka

III. liga SD BFZ (U19)

FK Rača Bratislava

FK Slovan Ivanka pri Dunaji

NŠK 1922 Bratislava

ŠK Bernolákovo

OFK Dunajská Lužná

MŠK Kráľová pri Senci

Lokomotíva Devínska Nová Ves

FC Ružinov Bratislava

ŠK Žolík Malacky

PŠC Pezinok

FC Zohor

FC Petržalka B

SDM Domino B

III. liga MD BFZ (U17)

FK Dúbravka

FK Rača Bratislava

MŠK Iskra Petržalka

NŠK 1922 Bratislava

TJ Jarovce Bratislava

TJ Záhoran Jakubov

SDM Domino B

FC IMAS

ŠK Žolík Malacky

MŠK Senec „B“

FK Slovan Ivanka pri Dunaji

FC Ružinov Bratislava

PŠC Pezinok

MFK Záhorská Bystrica

ŠKO Miloslavov

ŠK Vrakuňa Bratislava

FK Vajnory

FC Slovan Modra

FK Lamač Bratislava

ŠK Šenkvice

FK Inter Bratislava B

II.liga SŽ/MŽ BFZ (U15/U13)

FK Rača Bratislava

FKP Dúbravka Bratislava

NŠK 1922 Bratislava

ŠK Bernolákovo

ŠK Žolík Malacky

ŠK Šenkvice

PFA ŠTK Šamorín

ŠK Vrakuňa Bratislava

ŠK Svätý Jur

MŠK Senec

PŠC Pezinok

MFK Rusovce

FC IMAS

TJ Jarovce Bratislava

FC Slovan Modra

FC Ružinov Bratislava

Vyžrebovanie súťaží BFZ nájdete na webových stránkach:

III.liga BFZ: https://bfz.futbalnet.sk/sutaz/3263/

IV.liga BFZ: https://bfz.futbalnet.sk/sutaz/3264/

U19: https://bfz.futbalnet.sk/sutaz/3265/

U17 skupina A: https://bfz.futbalnet.sk/sutaz/3266/

U17 skupina B: https://bfz.futbalnet.sk/sutaz/3266/?part=5555&round=

U15: https://bfz.futbalnet.sk/sutaz/3267/

U13: https://bfz.futbalnet.sk/sutaz/3268/

Matrika

Informácia pre FK:

Matričné úkony pre súťaže BFZ vykonáva od 13.07.2020 p. Ján Farbula. V prípade nejasností a potreby usmernenia matričných úkonov ho kontaktujte telefonicky na čísle 0903 718 450 alebo elektronickou poštou na jan.farbula@futbalsfz.sk

Matrika BFZ oznamuje, že schválením nového rozpisu súťaží BFZ pre súťažný ročník 2020/2021 sa mení poplatok za schválenie prestupov bez obmedzenia alebo s obmedzením počas sviatkov, víkendov a po pracovnej dobe sekretariátu BFZ. V uvedených prípadoch bude poplatok zdvojnásobený a zahrnutý do mesačnej zbernej faktúry FK

VV SFZ na svojom zasadnutí zo dňa 8. júla 2020 VV SFZ schválil novelu Registračného a prestupového poriadku SFZ, ktorá je v znení prijatých zmien a doplnení k dispozícii na webovej stránke SFZ v sekcii „Legislatíva“.
Odkaz na dokument nájdete na: https://mediamanager.sportnet.online/media/pages/f/futbalsfz.sk/2020/07/rapp-novela-08_07_2020-konsolidovane-znenie.docx.pdf

Vzhľadom na predĺženie súťažného ročníka 2019/2020 (pokračovanie súťaží I. a II.ligy dospelých aj v júli 2020) sa taktiež v súvislosti s tým udiali zmeny aj v ISSF a to následovne:
1.Platnosť členského poplatku sa všetkým členom automaticky predĺžila do 17.07.2020.
2.Transféry, ktoré sú viazané na aktuálny ročník (prestup s obmedzením, striedavý štart) sa momentálne v tomto ročníku nedajú zadať. Požiadať o takýto transfér bude možné najskôr až od 18.7.2020.

Znenie Registračného a prestupového poriadku SFZ /RaPP/, schválené VV SFZ dňa 8. júla 2020 nájdete aj na stránkach www.futbalsfz.sk/legislativa-predpisy-sfz-poriadky, bfz.futbalnet.sk a www.futbalbfz.sk /dokumenty/.

Článok 19/2 – Registračné obdobia.Žiadosť o prestup amatéra sa podáva v registračných obdobiach a to:

a) od 26.06. do 15.07. kalendárneho roka (letné registračné obdobie bez obmedzenia)

b) od 01.07. do 30.09. kalendárneho roka (letné registračné obdobie s obmedzením)

c) od 01.07. do 30.09. kalendárneho roka (letné registračné obdobie zo zahraničia),

d) od 01.01. do 31.03. kalendárneho roka (zimné registračné obdobie s obmedzením)

e) od 01.01. do 31.03. kalendárneho roka (zimné registračné obdobie zo zahraničia).

Oznamujeme FK, že termín prestupu amatéra bez obmedzenia skončil dňom 15.7. 2020 a prestup amatéra s obmedzením môžete podávať od 18.7.2020.                         

Odstupné za prestup amatéra bez obmedzenia /čl. 37 RaPP/ sa stanovuje podľa stupňa súťaže, z ktorého hráč prestupuje a do ktorého hráč smeruje a podľa veku hráča, ktorý hráč dosiahne v súťažnom ročníku, počas ktorého prestupuje.

Odstupné za hráča podľa článku 37a až 37c sa uhrádza prostredníctvom mesačnej zbernej faktúry na účet SFZ – viď čl. 37/4. Kompletný návod na použitie nájdete aj na: www.futbalsfz.sk/issf-platobne-predpisy.

V  ISSF v elektronickej podateľni v zložke Registrácia hráča je doplnená Žiadosť o dočasnú registráciu hráča. Táto nová žiadosť bola zriadená za účelom vykonania  zmeny registrácie hráča podľa článku 15 ods. 6 RaPP. Žiadame klubových ISSF manažérov, aby využívali okrem žiadosti o preregistráciu hráča aj žiadosť o dočasnú registráciu hráča.

V ISSF je zavedená žiadosť o elektronický registračný preukaz hráča (ERP). ERP má platnosť 2 roky.

Komisia mládeže

a/ zaradenie družstiev do jednotlivých súťaží prípraviek

súťaž PMA1, PMB1, PMC1 ( skupina A ) – 11 účastníkov:

FKM Devínska Nová Ves, FK Dúbravka, ŠK Vrakuňa, MŠK Iskra Petržalka,

ŠK Žolík Malacky, NŠK 1922 Bratislava A, FKP Bratislava, MFK Záhorská Bystrica,

FKM Stupava, FA Lafranconi FTVŠ UK Bratislava, FK Rača Bratislava B

súťaž PMA1, PMB1, PMC1 ( skupina B ) – 10 účastníkov :

MŠK Senec, FK Slovan Ivanka pri Dunaji, TJ Malinovo, ŠK Bernolákovo,

FC ŠTK 1914 Šamorín, SFC Kalinkovo, ŠK Atletiko Zálesie, PŠC Pezinok A,

FK Vajnory, NŠK 1922 Bratislava B

súťaž PMA2, PMB2 – 5 účastníkov :

FK Lamač, TJ Jarovce, PŠC Pezinok B, TJ Rovinka, OFK Dunajská Lužná

súťaž PMA3 – 5 účastníkov :

SDM Domino Bratislava B, ŠK Vrakuňa B, MFK Rusovce, TJ Čuňovo,

SDM Domino Bratislava C

súťaž PRMA ( Malacky ) – 14 účastníkov :

TJ Veľké Leváre, ŠK Závod, ŠK Lozorno, TJ Záhoran Jakubov, ŠK Gajary,

FK Jabloňové, FC IMAS, OFK Vysoká pri Morave, OŠK Láb, FC Zohor,

FK v Sološnici, ŠK Žolík Malacky B, FC Rohožník, FK Studienka

súťaž PRPK ( Pezinok ) – 13 účastníkov :

ŠK Svätý Jur A, FK Karpaty Limbach, TJ Slovan Vištuk, FK Cinemax Doľany,

FC Slovan Modra, FC Družstevník Budmerice, ŠK Šenkvice, ŠK Báhoň,

CFK Pezinok Cajla, TJ Slovan Viničné, FK Dubová, OŠK Slovenský Grob A,

FC Slovan Častá

súťaž PRSC ( Senec + 2 účastníci okres Pezinok ) – 12 účastníkov :

Senec Football Academy, ŠKO Miloslavov, FK Slovan Most pri Bratislave,

ŠK Nová Dedinka, OŠK Chorvátsky Grob, MŠK Kráľova pri Senci, ŠK Kaplná,

FK ŠK Danubia Hrubý Šúr, ŠK Tomášov, ŠK Čataj, ŠK Svätý Jur B, OŠK

Slovenský Grob B

súťaž PMC2 ( skupina A ) – 9 účastníkov :

FK Dúbravka B, ŠKO Miloslavov, FK Slovan Most pri Bratislave, ŠK Igram,

ŠK Nová Dedinka, MŠK Kráľova pri Senci, OFK Dunajská Lužná, FK ŠK Danubia

Hrubý Šúr, ŠK Veľký Grob ( ObFZ Galanta )

súťaž PMC2 ( skupina B ) – 8 účastníkov :

ŠK Lozorno, FK Borinka, ŠK Gajary, FC Rohožník, ŠK Svätý Jur, PŠC Pezinok B,

FK Karpaty Limbach, FC Slovan Modra

b/ začiatok jesennej časti súťaží prípraviek

začiatok jesennej časti všetkých súťaží prípraviek ( okrem PMD U8 ) je stanovený na sobotu 29.8.2020, resp. nedeľu 30.8.2020

c/ systém ( model ) jednotlivých súťaží prípraviek

súťaž PMA1, PMB1, PMC1: dvojkolovo ( D – V )

súťaž PMA2, PMB2 : štvorkolovo ( D – V – D – V )

súťaž PMA3 : štvorkolovo ( D – V – D – V )

súťaže PRMA, PRPK, PRSC : dvojkolovo ( D – V )

súťaž PMC2 ( skupina A ): dvojkolovo ( D – V )

súťaž PMC2 ( skupina B ): trojkolovo ( D – V – D )

d/ súťaž PMA1, PMB1, PMC1 – oznam pre FK

KM oznamuje FK hrajúcim súťaže PMA1, PMB1, PMC1, že VV BFZ rozhodol a schválil, že v týchto kategóriách sa po skončení základnej časti súťažného ročníka 2020/2021 odohrajú stretnutia víťazov jednotlivých skupín a kategórii. Termín a miesto odohratia stretnutí bude zverejnené počas jarnej časti súťaží.

e/ súťaž PMD U8 – turnajová súťaž

rozdelenie skupín

sk.A: ŠK Slovan Bratislava, FC Petržalka, FKM Karlová Ves, FK Inter Bratislava

sk.B: FK Rača, SDM Domino, NŠK 1922 Bratislava, Lokomotíva DNV A

sk.C: FKP Bratislava, FK Dúbravka, MŠK Iskra Petržalka, FK Lamač

sk.D: MFK Záhorská Bystrica, Lokomotíva DNV B, FC IMAS, FKM Stupava

sk.E: ŠK Žolík Malacky, TJ Záhoran Kostolište, FC Rohožník, FK Studienka

sk.F: TJ Záhoran Jakubov, ŠK Závod, OFK Vysoká pri Morave, OŠK Plav. Štvrtok

sk.G: FK Karpaty Limbach, PŠC Pezinok, TJ Slovan Viničné, OŠK Slovenský Grob

sk.H: Senec Football Academy, ŠK Igram, ŠK Nová Dedinka, MŠK Kráľova pri Senci

sk.I : FK Slovan Ivanka pri Dunaji, OFK Dunajská Lužná, MŠK Senec, FC ŠTK 1914     Šamorín

sk.J : SFC Kalinkovo, TJ Rovinka, OŠK Chorvátsky Grob, ŠK Bernolákovo

sk.K: FKM Stupava B, SFC Kalinkovo, ŠK Tomášov, Š.Ú.R.

pravidlá a podmienky

ihrisko ( rozmer ): 40 x 25 metrov

bránky: 2 x 5 metrov, resp. 2 x 3 metre

počet hráčov: 1 + 4

hrací čas: 2 x 15 minút ( bez polčasovej prestávky )

rozhodcovia: zabezpečuje organizátor turnaja

štart hráčov: veková úroveň od U8 – po U6, každý hráč musí mať platný elektronický registračný preukaz, každý účastník musí mať pred prvým stretnutím v turnaji nahranú v ISSF zápasovú súpisku

lopty: veľkosť č.4

výsledkový servis: po skončení každého turnaja je organizátor povinný zaslať kompletný výsledkový servis ( celkový výsledok, polčasový výsledok, strelcov gólov aj s minútami ) na mailové adresy:pavel.prikopa@futbalsfz.sk , konecny58@centrum.sk

termíny jednotlivých turnajov ( jeseň 2020 )

T1: 12.9., resp. 13.9.2020

T2: 26.9., resp. 27.9.2020

T3: 10.10., resp. 11.10.2020

T4: 24.10., resp.25.10.2020

Nahlásený termín turnaja:

sk.F:

T1 – 12.9. OFK Vysoká pri Morave ( doplniť počet ihrísk a začiatok turnaja )

Komisia rozhodcov a delegátov

Potvrdzuje termín konania letného predsezónneho seminára rozhodcov a delegátov BFZ – 3.8.2020. Seminár sa uskutoční v Bratislave v hoteli Nivy. Pripomína rozhodcom nutnosť predložiť na seminári potvrdenie o absolvovaní lekárskej prehliadky (v mesiacoch jún alebo júl 2020) platné na celý súťažný ročník 2020/2021.

Upozorňuje rozhodcov a delegátov BFZ na nutnosť vygenerovať si po skončení predĺženej platnosti členského člena SFZ (17.7.2020) príslušnú faktúru na nový súťažný ročník a uhradiť ju.

Ospravedlnenia: Kachnič 8.-16.8.; Ježík 31.7.-7.8., 9.8. k dispozícii; Ralbovský k dispozícii od 1.8.; Henček 1.-8.8.

Trénersko – metodická komisia

TMK BFZ upozorňuje FK prihlásené do regionálnych súťaží na povinnosť predložiť mená trénerov s platnou trénerskou licenciou zaevidovaných v ISSF systéme nasledovné:

  • Seniori (III. a IV. liga) – minimálne UEFA B licencia
  • Dorast (III. liga starší a mladší) – minimálne UEFA B licencia
  • Starší žiaci (II. liga) – minimálne UEFA B licencia
  • Mladší žiaci (II. liga) – minimálne UEFA Grassroots C licencia.

Predloženie zoznamu trénerov (netreba zasielať licenciu) je potrebné zaslať na e-mail adresu: tmkbfz@gmail.com do termínu :

  • Seniori (III. a IV. liga) – do 25.07.2020
  • Ostatné mládežnícke súťaže (starší a mladší dorast III. liga, starší a mladší žiaci II. liga) – do 31.07.2020.

Upozorňujeme, že tréner by mal vykonávať trénerskú činnosť vo FK len pri jednom družstve.

Úsek vzdelávania trénerov:

Všetky aktivity vzdelávania trénerov SFZ podliehajú nariadeniam vlády SR a vedeniu SFZ. Z dôvodu zrušených aktivít ďalšieho vzdelávania trénerov od marca do mája 2020 v prípade, že platnosť trénerskej licencie vypršala pred dátumom 30.06.2020, je možné aj bez potrebného rozsahu hodín požiadať o jej predĺženie (žiadosti evidujeme od 01.06.2020). Takáto licencia bude ale predĺžená len do konca kalendárneho roka v ISSF (licencia sa nebude tlačiť a posielať).

Žiadosti o predĺženie trénerskej licencie sa od 01.06.2020 podávajú výhradne cez ISSF – Konto trénera/Elektronická podateľňa/Žiadosť o predĺženie trénerskej licencie. Podrobný popis postupu je zverejnený na stránke SFZ v sekcii SFZ/Tréneri/Dokumenty.

PLÁNOVANÉ ŠKOLENIA TRÉNEROV

Oznamuje trénerom, že TÚ SFZ v spolupráci s TMK BFZ bude organizovať v Bratislave Školenie trénerov UEFA Grassroots C a UEFA B licencie. Počet miest na školeniach je obmedzený na max. 24 osôb.

ŠKOLENIE UEFA GRASSROOTS C licencie:

Termín školenia:  16.08.2020 – 09.10.2020  + záverečné skúšky 23. – 24.10.2020.

Organizácia školenia:  6 výukových blokov

Blok termín deň čas Miesto
B1 16.08.2020 nedeľa 08:30 – 16:15 Bratislava
B2 24.08.2020 pondelok 15:00 – 20:30 Bratislava
B3 04.09.2020 piatok 15:00 – 20:30 Bratislava
B4 17.09.2020 štvrtok 15:00 – 19:30 Bratislava
B5 26.09.2020 sobota 08:30 – 16:30 Bratislava
B6 09.10.2020 piatok 15:00 – 20:00 Bratislava

Pozn.:  Maximálna povolená absencia je 10 % z kontaktnej výuky, t.z. 4 hodín.

Poplatok za školenie: 100,- EUR (poplatok je nevratný!) – poplatok zahŕňa: prenájom učební na teoretickú časť, prenájom športového areálu, odmeny lektorom).

Prihlášky: Len elektronickou formou do 31.07.2020, online prihlášku nájdete na stránke: https://ticketing.futbalsfz.sk. Na prihlásenie sa musíte byť registrovaný https://my.sportnet.online/.

Prihlásení (17): S. Janovský, B. Demir, J. Čechovský, L. Piatra, M. Druska, P. Múčka, R. Sýkora, N. Hrebeňová, M. Geržová, M. Ležák, T. Pikáli, T. Klinko, S. Krutil, T. Kos, A. Hučko, D. Živčic, R. Bodinger.

ŠKOLENIE UEFA B licencie:

Termín školenia:  22.08.2022 – 22.11.2020 + práca v mikroskupinách a záverečné skúšky.

Organizácia školenia:  12 výukových blokov.

Blok termín deň čas Miesto
B1 22.08.2020 sobota 08:30 – 16:30 Bratislava
B2 23.08.2020 nedeľa 08:30 – 15:30 Bratislava
B3 05.09.2020 sobota 08:30 – 15:30 Bratislava
B4 15.09.2020 utorok    09:00 – 17:00 Bratislava
B5 23.09.2020 streda 15:00 – 20:00 Bratislava
B6 01.10.2020 štvrtok 15:00 – 20:00 Bratislava
B7 04.10.2020 sobota 08:30 – 14:30 Bratislava
B8 14.10.2020 streda 15:00 – 20:30 Bratislava
B9 20.10.2020 utorok 15:00 – 20:30 Bratislava
B10 03.11.2020 utorok 15:00 – 20:30 Bratislava
B11 13.11.2020 piatok 15:00 – 20:30 Bratislava
B12 22.11.2020 sobota 09:00 – 17:00 Bratislava
Mikroskupiny 05.09. – 13.11.2020
Záverečné skúšky 10.–13.12.2020

Pozn.:  Maximálna povolená absencia je 10 % z kontaktnej výuky, t.z. 8 hodín.

Mikroskupinu tvoria 4 študenti, z ktorých každý sa musí zúčastniť 4 tréningov, pričom 1 tréningovú jednotku zorganizuje vo vlastnom klube pod dohľadom mentora a na ďalších 3 sa zúčastní ako pozorovateľ (1x organizácia + 3x účasť).

Poplatok za školenie:    Predpokladané náklady 300,- EUR

(poplatok zahŕňa: prenájom učební na teoretickú časť, prenájom šport. areálu, odmeny lektorom).

  • Splátka 250,- EUR (uhrádza pri podaní prihlášky výhradne formou „online platba kartou“).
  • Splátka sa vypočíta na základe reálnych nákladov za školenie (poplatok sa vracia len v prípade nedostatočného počtu prihlásených).

Prihlášky: Len elektronickou formou do 05.08.2020, online prihlášku nájdete na stránke: https://ticketing.futbalsfz.sk. Na prihlásenie sa musíte byť registrovaný https://my.sportnet.online/.

Prihlásení (4): T. Prágay, D. Marko, P. Miklošovič, F. Cvečko.

PLÁNOVANÉ SEMINÁRE TRÉNEROV

Oznamuje klubom, že TMK BFZ so súhlasom TÚ SFZ plánuje na jeseň 2020 organizovať praktické semináre trénerov pre kluby, ktoré o túto formu požiadajú. Ide o formu vzdelávania klubových trénerov na úrovni mládeže, kedy TMK BFZ zabezpečuje odborný lektorský zbor a kluby organizáciu seminára. V prípade záujmu kontaktujte regionálneho koordinátora vzdelávania trénerov SFZ p. Kováča na tel. č.: 0902 937 031 alebo e-mail: michal.kovac@futbalsfz.sk.

Oznamuje trénerom, že PŠC Pezinok v spolupráci s TMK BFZ so súhlasom TÚ SFZ bude organizovať v termíne 20.08.2020 (štvrtok) praktický seminár trénerov na témuPríprava a vedenie družstva prípraviek v tréningovom procese”. Seminár je určený pre trénerov UEFA B a UEFA Grassroots C licencie, ktorý bude slúžiť aj na predĺženie spomínaných licencií. Seminár je prioritne určený pre trénerov pôsobiacich v prípravkárskych kategóriach. Súčasťou seminára budú 2 prezentácie TJ (teória) a 2 TJ (prax) priamo na ihrisku.
Záväzné prihlasovanie prebieha na webovej stránke: www.pscpezinok.sk/seminar-sfz. Prihlasovanie len elektronickou formou do 10.08.2020. Počet miest je obmedzený pre 40 ľudí. Program seminára nájdete na internetovej stránke SFZ v časti SFZ / Tréneri / Vzdelávanie.

Úsek mládeže:  

N O M I N Á C I A hráčov výberu BFZ U-17 (nar. po 1.1.2004)
na medzinárodný turnaj „Memoriál Františka Harašty“ 21-23.7.2020 v Česku

Hráči:

ŠK Slovan Bratislava (10): Martin HOMOLA, Dionýz ALEX, Matej RIZNIČ, Zoran IVANICS, Adam HRDINA, Yannick KOZÁK, Tomáš KACHNIČ, Milan Šimon REHUŠ, Nino MARCELLI, Sebastian NAGY

FK Inter Bratislava (5):  Adam KLIMEK, Patrik ĎURICA, Juraj HRIC, Sebastián POLÁK, Samuel STUDENÝ

FC Petržalka (2):  Samuel DORUŠIAK, Filip MURGÁČ

SDM Domino (1): Tomáš TAKÁCS

Náhradníci:

ŠK Slovan Bratislava (3): Michal SVOBODA, Artur ZÁHON, Boris SÚKENNÍK

FC Petržalka (2): Marián FENDEK, Peter GABURA

MŠK Senec (2): Oliver BARKOL, Michal POLČÁK

FKM Karlova Ves (1): Rastislav VAVRÍČEK

FK Inter Bratislava (1):  Max HARCEG

SDM Domino (1): Martin ŠIMORA

RT :

Vedúci tréner : Eduard VILČINSKÝ

Tréneri : Michal SUCHOMEL, Dominik IVANKO, Viktor PORTH

Vedúci: Marek PORVAZNÍK

Lekár: Dušan ŠVEHLÁK

Výstroj hráčov : kopačky, chrániče, hygienické potreby, karta poistenca, cestovný pas, FĽAŠA NA PITIE!

Zraz nominovaných hráčov je v utorok 21.07.2020 o 08:00 hod. – Akadémia ŠK Slovan Bratislava (Telocvičná 11, Bratislava) . Ukončenie zrazu bude vo štvrtok 23.07.2020 cca o 15:00 hod. na mieste zrazu.. Prípadné ospravedlnenia je potrebné hlásiť na t.č.: D.Ivanko  – 0915 255 954. Každý hráč musí priniesť vypísané tlačivá priložené k nominácii.

Plán akcií BFZ na 2.polrok 2020

Dátum Akcia (program) /miesto/ Kategória
Júl:
21-23.07.2020 Memoriál Františka Harašty U17 /Česko/ – s hráčmi FA  BFZ U17 (2004)
August:
05.08.2020 Celodenný zraz BFZ U15 (PZ SDM Domino U16) /Domino/– s hráčmi FA BFZ U15 (2006)
11.08.2020 Celodenný zraz BFZ U15 (TJ+TZ) /Viničné/ – s hráčmi FA BFZ U15 (2006)
12.08.2020 Celodenný zraz BFZ U14 (TJ+PZ Slovan BA U14) /Rapid/ – s hráčmi FA BFZ U14 (2007)
15.08.2020 Celodenný zraz BFZ U15 (TJ+TJ) /Dunajská Lužná/ – s hráčmi FA BFZ U15 (2006)
15-19.08.2020 Memoriál Gejzu Princa RT U15 /Košice/ – s hráčmi FA BFZ U15 (2006)
25.08.2020 Celodenný zraz BFZ U14 (TJ+TZ) /Petržalka/ – s hráčmi FA BFZ U14 (2007)
September:
08-09.09.2020 RT PPT Poprad U14, U15 – mimo FA a ÚTM BFZ U14, BFZ U15
10.09.2020 TURNAJ 8 – kluby FA a ÚTM + výbery U13 /Dunajská Lužná/ Kluby BFZ U13, ObFZ BA Mesto, ObFZ BA Vidiek, BFZ WU14
15.09.2020 MT TRIANGEL U13/U14 /Rapid/  – bez hráčov FA BFZ U13, BFZ U14
16.09.2020 MinichampionsLiga U12 – 1.kolo BA /MiniUT Rapid/ Kluby BFZ U12
19.09.2020 Celodenný zraz BFZ U14 (TJ+TJ) /Pezinok/ – s hráčmi FA BFZ U14
20.09.2020 Kontrolný zraz BFZ U14 (TJ) /Viničné/ BFZ U14
19-23.09.2020 RT Senec a okolie U14 – s hráčmi FA BFZ U14
Október:
20-21.10.2020 Finále MiniChampionsLiga U12 – Púchov Kluby U12
November:
24.11.2020 HSM SFZ U13 – /Pezinok/ – 1.kolo Kluby U13
27.11.2020 Kontrolný zraz BFZ U13 (TJ) /Hala Pezinok/ BFZ U13
28.11.2020 MT Bratislava Cup U13 /Pezinok/ s hráčmi FA BFZ U13
December:
05.12.2020 HSM SFZ U15 – /Pezinok/ – 1.kolo Kluby U15

ÚRADNÁ SPRÁVA Č.52 ZO DŇA 10.07.2020

Sekretariát

Sekretariát BFZ oznamuje všetkým R a D BFZ, ObFZ Bratislava – mesto a Bratislava – vidiek, ktorým končí platnosť registračných preukazov v najbližších dňoch, že o nový RP môžu požiadať vo vlastnom profile v ISSF systéme. V elektronickej podateľni je sekcia „ Žiadosť o vydanie registračného preukazu sám pre seba. Kliknutím na túto sekciu sa vám otvorí váš osobný profil, v prípade že chcete zmeniť fotografiu, kliknete na možnosť nahrať fotografiu“ a vpravo pod fotografiou kliknete na zaslať žiadosť. Po chvíli vám príde odpoveď . vaša žiadosť bola zaevidovaná. Týmto je vyžiadaný nový RP.

Sekretariát BFZ oznamuje, že členský poplatok pre nový súťažný ročník 2020/2021 bude možné vygenerovať v ISSF systéme až po termíne 18.7.2020

Sekretariát BFZ oznamuje všetkým zástupcom FK, ktorí svoje družstvá prihlásili do súťaží III.liga BFZ a IV.liga BFZ, že štartovný vklad im bol zahrnutý do mesačnej zbernej faktúry v ISSF systéme.

Sekretariát BFZ oznamuje, že zaradenie družstiev do súťaží podlieha schváleniu VV BFZ. Najbližšie zasadnutie sa bude konať 13.07.2020.

Sekretariát BFZ oznamuje, že od 01.07.2020 vykonáva funkciu sekretára BFZ miesto p. Pavla Príkopu,  p. Gabriela Cabadajová, email: gabriela.cabadajova@futbalsfz.sk. Pavel Príkopa je novým sekretárom ObFZ Bratislava – vidiek, telefonický kontakt a emailová adresa p. Príkopu zostali nezmenené.

Športovo – technická komisia

Emailová adresa ŠTK BFZ na komunikáciu s klubmi:

email ŠTK: stk@futbalbfz.sk

Termín začiatku súťaží je naplánovaný na 8-9.8.2020 v kategórii seniorov a dorastu a v termíne 22-23.08.2020 v kategórii žiakov v zmysle schválenej termínovej listiny pre súťažný ročník 2020/2021. Zmena môže nastať v prípade, že štátne orgány rozhodnú v prípade opatrení ohľadne koronavírusu inak.

Matrika

Informácia pre FK:

Vzhľadom na predĺženie súťažného ročníka 2019/2020 (pokračovanie súťaží I. a II.ligy dospelých aj v júli 2020) sa taktiež v súvislosti s tým udiali zmeny aj v ISSF a to nasledovne:
1.Platnosť členského poplatku sa všetkým členom automaticky predĺžila do 17.07.2020.
2.Transféry, ktoré sú viazané na aktuálny ročník (prestup s obmedzením, striedavý štart) sa momentálne nedajú zadať. Požiadať o takýto transfer bude možné najskôr až od 18.7.2020.

Znenie Registračného a prestupového poriadku SFZ /RaPP/, schválené VV SFZ dňa 18. júna 2019 nájdete na stránkach www.futbalsfz.sk/legislativa-predpisy-sfz-poriadky, bfz.futbalnet.sk a www.futbalbfz.sk /dokumenty/.

Zmeny a doplnenia Registračného a prestupového poriadku SFZ (schválené VV SFZ dňa 18. júna 2019):

Článok 19/2 – Registračné obdobia.Žiadosť o prestup amatéra sa podáva v registračných obdobiach a to:

a) od 26.06. do 15.07. kalendárneho roka (letné registračné obdobie bez obmedzenia),

b) od 01.07. do 30.09. kalendárneho roka (letné registračné obdobie s obmedzením),

c) od 01.07. do 30.09. kalendárneho roka (letné registračné obdobie zo zahraničia),

d) od 01.01. do 31.03. kalendárneho roka (zimné registračné obdobie s obmedzením),

e) od 01.01. do 31.03. kalendárneho roka (zimné registračné obdobie zo zahraničia).

Oznamujeme FK, že nový termín prestupu amatéra bez obmedzenia začína dňom 26.6. 2020 a prestup amatéra s obmedzením začína dňom 1.7.2020.                         

Odstupné za prestup amatéra bez obmedzenia /čl. 37 RaPP/ sa stanovuje podľa stupňa súťaže, z ktorého hráč prestupuje a do ktorého hráč smeruje a podľa veku hráča, ktorý hráč dosiahne v súťažnom ročníku, počas ktorého prestupuje.

Odstupné za hráča podľa článku 37a až 37c sa uhrádza prostredníctvom mesačnej zbernej faktúry na účet SFZ – viď čl. 37/4. Kompletný návod na použitie nájdete aj na: www.futbalsfz.sk/issf-platobne-predpisy.

V  ISSF v elektronickej podateľni v zložke Registrácia hráča je doplnená Žiadosť o dočasnú registráciu hráča. Táto nová žiadosť bola zriadená za účelom vykonania  zmeny registrácie hráča podľa článku 15 ods. 6 RaPP. Žiadame klubových ISSF manažérov, aby využívali okrem žiadosti o preregistráciu hráča aj žiadosť o dočasnú registráciu hráča.

V ISSF je zavedená žiadosť o elektronický registračný preukaz hráča (ERP). ERP má platnosť 2 roky.

Komisia mládeže

a/ nový súťažný ročník 2020/2021 – kategória prípravky

KM BFZ oznamuje FK, že pre nový súťažný ročník 2020/2021 sú v ISSF vytvorené nasledujúce súťaže prípraviek BFZ:

U11 PMA1, U10 PMB1, U9 PMC1 ( tzv. trojičky hrajú v jeden hrací deň po sebe )

U11 PMA2, U10 PMB2  ( tzv. dvojičky hrajú v jeden hrací deň po sebe )

U11 PMA3 ( samostatná súťaž pre FK ObFZ BA mesto )

U11 PRMA ( samostatná súťaž pre FK okres Malacky )

U11 PRPK ( samostatná súťaž pre FK okres Pezinok )

U11 PRSC ( samostatná súťaž pre FK okres Senec )

U9 PMC2 ( samostatná súťaž pre kategóriu U9 )

U8 PMD ( hrá sa v skupinách turnajovým spôsobom )

b/ prihlášky do jednotlivých súťaží :

Prihlášky do jednotlivých súťaží prípraviek BFZ sa podávajú elektronicky cez ISSF na ŠTK BFZ do 10.7.2020. Zaradenie družstiev do jednotlivých súťaží ako aj termínová listina podliehajú schváleniu VV BFZ.

c/ veková úroveň ( validácia ) pre jednotlivé kategórie :

U11 /1.1. 2010 a mladší/: chlapci od U6 do U11

dievčatá od U6 do U13

U10 /1.1. 2011 a mladší/: chlapci od U6 do U10

dievčatá od U6 do U12

U9 /1.1. 2012 a mladší/: chlapci od U6 do U9

dievčatá od U6 do U11

U8 /1.1. 2013 a mladší/: chlapci od U6 do U8

dievčatá od U6 do U10

d/ evidencia prihlásených družstiev ku dňu 9.7. 2020:

súťaž PMA1 U11, PMB1 U10, PMC1 U9 /trojička/

FA Lafranconi FTVŠ UK Bratislava

Futbalový klub mládeže Devínska Nová Ves

FK Dúbravka

FKM Stupava

FK Slovan Ivanka pri Dunaji

ŠK Vrakuňa

ŠK Bernolákovo

TJ Malinovo

ŠK Žolík Malacky

FK Vajnory

MŠK Iskra Petržalka

NŠK 1922 Bratislava A

NŠK 1922 Bratislava B

FKP Bratislava

FC ŠTK 1914 Šamorín

FK Rača B

SFC Kalinkovo

MFK Záhorská Bystrica

ŠK Atletiko Zálesie

súťaž PMA2 U11, PMB2 U10 /dvojička/

TJ Rovinka

FK Lamač

TJ Jarovce

OFK Dunajská Lužná

súťaž PMA3 U11

SDM Domino B

ŠK Vrakuňa B

MFK Rusovce

SDM Domino C

súťaž PRMA U11 ( Malacky )

TJ Veľké Leváre

ŠK Závod

ŠK Lozorno

ŠK Záhoran Jakubov

ŠK Gajary

FK Jablonové

FC IMAS

OFK Vysoká pri Morave

OŠK Láb

FK v Sološnici

ŠK Žolík Malacky „B“

FC Rohožník

súťaž PRPK U11 ( Pezinok )

ŠK Svätý Jur A

ŠK Svätý Jur B

FK Karpaty Limbach

TJ Slovan Vištuk

FK Cinemax Doľany

FC Slovan Modra

FC Družstevník Budmerice

ŠK Šenkvice

ŠK Báhoň

CFK Pezinok – Cajla

TJ Slovan Viničné

OŠK Slovenský Grob A

OŠK Slovenský Grob B

FC Slovan Častá

FK Dubová

súťaž PRSC U11 ( Senec )

Senec Football Academy

ŠKO Miloslavov

FK Slovan Most pri Bratislave

ŠK Nová Dedinka

OŠK Chorvátsky Grob

MŠK Kráľova pri Senci

FK ŠK Danubia Hrubý Šúr

ŠK Kaplná

ŠK Tomášov

ŠK Čataj

súťaž PMC2 U9 ( samostatná súťaž pre kategóriu U9 )

ŠK Svätý Jur

FK Karpaty Limbach

ŠKO Miloslavov

ŠK Lozorno

FK Dúbravka B

FK Slovan Most pri Bratislave

FK Borinka

ŠK Gajary

ŠK Nová Dedinka

ŠK Igram

FC Slovan Modra

MŠK Kráľova pri Senci

OFK Dunajská Lužná

FK ŠK Danubia Hrubý Šúr

FC Rohožník

Turnajová súťaž PMD U8

FKM Karlová Ves

Senec Football Academy

FK Karpaty Limbach

ŠK Závod

TJ Záhoran Jakubov

FK Dúbravka

FKM Stupava A

FKM Stupava B

FK Slovan Ivanka pri Dunaji

SDM Domino Bratislava

ŠK Bernolákovo

ŠK Igram

FC Petržalka

ŠK Nová Dedinka

MŠK Iskra Petržalka

MFK Záhorská Bystrica

TJ Záhoran Kostolište

TJ Rovinka

FC IMAS

NŠK 1922 Bratislava

OŠK Chorvátsky Grob

FKP Bratislava

Lokomotíva DNV A

Lokomotíva DNV B

FK Lamač

ŠK Žolík Malacky

FK Inter Bratislava

OŠK Plavecký Štvrtok

MŠK Kráľova pri Senci

OFK Vysoká pri Morave

FK Rača

TJ Slovan Viničné

FC ŠTK 1914 Šamorín

ŠK Tomášov

SFC Kalinkovo A

SFC Kalinkovo B

OFK Dunajská Lužná

FC Rohožník

OŠK Slovenský Grob

ŠK Slovan Bratislava

Komisia rozhodcov a delegátov

Potvrdzuje termín konania letného predsezónneho seminára rozhodcov a delegátov BFZ – 3.8.2020. Seminár sa uskutoční v Bratislave v hoteli Nivy. V tejto súvislosti upozorňuje rozhodcov na nutnosť predložiť potvrdenia o absolvovaní lekárskej prehliadky (s dátumom z júna alebo júla 2020) platné pre celý súťažný ročník 2020/2021.

Trénersko – metodická komisia

TMK BFZ upozorňuje FK prihlásené do regionálnych súťaží na povinnosť predložiť prípadne zmeny trénerov. Predloženie mena a priezviska nových trénerov (netreba zasielať licenciu) je potrebné zaslať na e-mail adresu: tmkbfz@gmail.com do termínu:

  • Seniori (III. a IV. liga) – do 25.07.2020
  • Ostatné mládežnícke súťaže (starší a mladší dorast III. liga, starší a mladší žiaci II. liga) – do 31.07.2020.

Úsek vzdelávania trénerov:

Všetky aktivity vzdelávania trénerov SFZ podliehajú nariadeniam vlády SR a vedeniu SFZ. Z dôvodu zrušených aktivít ďalšieho vzdelávania trénerov od marca do mája 2020 v prípade, že platnosť trénerskej licencie vypršala pred dátumom 30.06.2020, je možné aj bez potrebného rozsahu hodín požiadať o jej predĺženie (žiadosti evidujeme od 01.06.2020). Takáto licencia bude ale predĺžená len do konca kalendárneho roka v ISSF (licencia sa nebude tlačiť a posielať).

Žiadosti o predĺženie trénerskej licencie sa od 01.06.2020 podávajú výhradne cez ISSF – Konto trénera/Elektronická podateľňa/Žiadosť o predĺženie trénerskej licencie. Podrobný popis postupu je zverejnený na stránke SFZ v sekcii SFZ/Tréneri/Dokumenty.

PLÁNOVANÉ ŠKOLENIA TRÉNEROV

Oznamuje trénerom, že TÚ SFZ v spolupráci s TMK BFZ bude organizovať v Bratislave Školenie trénerov UEFA Grassroots C a UEFA B licencie. Počet miest na školeniach je obmedzený na max. 24 osôb.

ŠKOLENIE UEFA GRASSROOTS C licencie:

Termín školenia:  16.08.2020 – 09.10.2020  + záverečné skúšky 23. – 24.10.2020.

Organizácia školenia:  6 výukových blokov

Blok termín deň čas Miesto
B1 16.08.2020 nedeľa 08:30 – 16:15 Bratislava
B2 24.08.2020 pondelok 15:00 – 20:30 Bratislava
B3 04.09.2020 piatok 15:00 – 20:30 Bratislava
B4 17.09.2020 štvrtok 15:00 – 19:30 Bratislava
B5 26.09.2020 sobota 08:30 – 16:30 Bratislava
B6 09.10.2020 piatok 15:00 – 20:00 Bratislava

Pozn.:  Maximálna povolená absencia je 10 % z kontaktnej výuky, t.z. 4 hodín.

Poplatok za školenie: 100,- EUR (poplatok je nevratný!) – poplatok zahŕňa: prenájom učební na teoretickú časť, prenájom športového areálu, odmeny lektorom).

Prihlášky: Len elektronickou formou do 31.07.2020, online prihlášku nájdete na stránke: https://ticketing.futbalsfz.sk. Na prihlásenie sa musíte byť registrovaný na: https://my.sportnet.online/.

Prihlásení (13): M. Druska, P. Múčka, R. Sýkora, N. Hrebeňová, M. Geržová, M. Ležák, T. Pikáli, T. Klinko, S. Krutil, T. Kos, A. Hučko, D. Živčic, R. Bodinger.

ŠKOLENIE UEFA B licencie:

Termín školenia:  22.08.2022 – 22.11.2020 + práca v mikroskupinách a záverečné skúšky.

Organizácia školenia:  12 výukových blokov.

Blok termín deň čas Miesto
B1 22.08.2020 sobota 08:30 – 16:30 Bratislava
B2 23.08.2020 nedeľa 08:30 – 15:30 Bratislava
B3 05.09.2020 sobota 08:30 – 15:30 Bratislava
B4 15.09.2020 utorok    09:00 – 17:00 Bratislava
B5 23.09.2020 streda 15:00 – 20:00 Bratislava
B6 01.10.2020 štvrtok 15:00 – 20:00 Bratislava
B7 04.10.2020 sobota 08:30 – 14:30 Bratislava
B8 14.10.2020 streda 15:00 – 20:30 Bratislava
B9 20.10.2020 utorok 15:00 – 20:30 Bratislava
B10 03.11.2020 utorok 15:00 – 20:30 Bratislava
B11 13.11.2020 piatok 15:00 – 20:30 Bratislava
B12 22.11.2020 sobota 09:00 – 17:00 Bratislava
Mikroskupiny 05.09. – 13.11.2020
Záverečné skúšky 10.–13.12.2020

Pozn.:  Maximálna povolená absencia je 10 % z kontaktnej výuky, t.z. 8 hodín.

Mikroskupinu tvoria 4 študenti, z ktorých každý sa musí zúčastniť 4 tréningov, pričom 1 tréningovú jednotku zorganizuje vo vlastnom klube pod dohľadom mentora a na ďalších 3 sa zúčastní ako pozorovateľ (1x organizácia + 3x účasť).

Poplatok za školenie:    Predpokladané náklady 300,- EUR

(poplatok zahŕňa: prenájom učební na teoretickú časť, prenájom šport. areálu, odmeny lektorom).

  • Splátka 250,- EUR (uhrádza pri podaní prihlášky výhradne formou „online platba kartou“).
  • Splátka sa vypočíta na základe reálnych nákladov za školenie (poplatok sa vracia len v prípade nedostatočného počtu prihlásených).

Prihlášky: Len elektronickou formou do 05.08.2020, online prihlášku nájdete na stránke: https://ticketing.futbalsfz.sk. Na prihlásenie sa musíte byť registrovaný https://my.sportnet.online/.

Prihlásení (3): T. Prágay, D. Marko, P. Miklošovič.

PLÁNOVANÉ SEMINÁRE TRÉNEROV

Oznamuje trénerom, že PŠC Pezinok v spolupráci s TMK BFZ so súhlasom TÚ SFZ bude organizovať v termíne 20.08.2020 (štvrtok) praktický seminár trénerov na témuPríprava a vedenie družstva prípraviek v tréningovom procese”. Seminár je určený pre trénerov UEFA B a UEFA Grassroots C licencie, ktorý bude slúžiť aj na predĺženie spomínaných licencií. Seminár je prioritne určený pre trénerov pôsobiacich v prípravkárskych kategóriach. Súčasťou seminára budú 2 prezentácie TJ (teória) a 2 TJ (prax) priamo na ihrisku.
Záväzné prihlasovanie prebieha na webovej stránke: www.pscpezinok.sk/seminar-sfz. Prihlasovanie len elektronickou formou do 10.08.2020. Počet miest je obmedzený pre 40 ľudí. Program seminára nájdete na internetovej stránke SFZ v časti SFZ / Tréneri / Vzdelávanie.

Úsek mládeže:  

Plán akcií BFZ na 2.polrok 2020

Dátum Akcia (program) /miesto/ Kategória
Júl:
21-23.07.2020 Memoriál Františka Harašty U17 /Česko/ – s hráčmi FA  BFZ U17 (2004)
August:
05.08.2020 Celodenný zraz BFZ U15 (PZ SDM Domino U16) /Domino/– s hráčmi FA BFZ U15 (2006)
11.08.2020 Celodenný zraz BFZ U15 (TJ+TZ) /Viničné/ – s hráčmi FA BFZ U15 (2006)
12.08.2020 Celodenný zraz BFZ U14 (TJ+PZ Slovan BA U14) /Rapid/ – s hráčmi FA BFZ U14 (2007)
15.08.2020 Celodenný zraz BFZ U15 (TJ+TJ) /Dunajská Lužná/ – s hráčmi FA BFZ U15 (2006)
15-19.08.2020 Memoriál Gejzu Princa RT U15 /Košice/ – s hráčmi FA BFZ U15 (2006)
25.08.2020 Celodenný zraz BFZ U14 (TJ+TZ) /Petržalka/ – s hráčmi FA BFZ U14 (2007)
September:
08-09.09.2020 RT PPT Poprad U14, U15 – mimo FA a ÚTM BFZ U14, BFZ U15
10.09.2020 TURNAJ 8 – kluby FA a ÚTM + výbery U13 /Dunajská Lužná/ Kluby BFZ U13, ObFZ BA Mesto, ObFZ BA Vidiek, BFZ WU14
15.09.2020 MT TRIANGEL U13/U14 /Rapid/  – bez hráčov FA BFZ U13, BFZ U14
16.09.2020 MinichampionsLiga U12 – 1.kolo BA /MiniUT Rapid/ Kluby BFZ U12
19.09.2020 Celodenný zraz BFZ U14 (TJ+TJ) /Pezinok/ – s hráčmi FA BFZ U14
20.09.2020 Kontrolný zraz BFZ U14 (TJ) /Viničné/ BFZ U14
19-23.09.2020 RT Senec a okolie U14 – s hráčmi FA BFZ U14
Október:
20-21.10.2020 Finále MiniChampionsLiga U12 – Púchov Kluby U12
November:
24.11.2020 HSM SFZ U13 – /Pezinok/ – 1.kolo Kluby U13
27.11.2020 Kontrolný zraz BFZ U13 (TJ) /Hala Pezinok/ BFZ U13
28.11.2020 MT Bratislava Cup U13 /Pezinok/ s hráčmi FA BFZ U13
December:
05.12.2020 HSM SFZ U15 – /Pezinok/ – 1.kolo Kluby U15

 

ÚRADNÁ SPRÁVA Č.51 ZO DŇA 03.07.2020

Sekretariát

Sekretariát BFZ oznamuje všetkým R a D BFZ, ObFZ Bratislava – mesto a Bratislava – vidiek, ktorým končí platnosť registračných preukazov v najbližších dňoch, že o nový RP môžu požiadať vo vlastnom profile v ISSF systéme. V elektronickej podateľni je sekcia „ Žiadosť o vydanie registračného preukazu sám pre seba. Kliknutím na túto sekciu sa vám otvorí váš osobný profil, v prípade že chcete zmeniť fotografiu, kliknete na možnosť nahrať fotografiu“ a vpravo pod fotografiou kliknete na zaslať žiadosť. Po chvíli vám príde odpoveď . vaša žiadosť bola zaevidovaná. Týmto je vyžiadaný nový RP.

Sekretariát BFZ oznamuje všetkým zástupcom FK, ktorí svoje družstvá prihlásili do súťaží III.liga BFZ a IV.liga BFZ, že štartovný vklad im bol zahrnutý do mesačnej zbernej faktúry v ISSF systéme.

Sekretariát BFZ oznamuje, že zaradenie družstiev do súťaží podlieha schváleniu VV BFZ. Najbližšie zasadnutie sa bude konať 13.07.2020.

Sekretariát BFZ opätovne vyzýva všetkých zástupcov FK v súťažiach BFZ, aby do termínu 10.07.2020 skontrolovali údaje štatutárnych zástupcov v ISSF systéme a prípadné zmeny a doplnenia nahlásili na sekretariát BFZ. Tieto údaje  budú zakomponované do adresára BFZ pre súťažný ročník 2020/2021.

Sekretariát BFZ oznamuje, že od 01.07.2020 vykonáva funkciu sekretára BFZ miesto p. Pavla Príkopu p. Gabriela Cabadajová, email: gabriela.cabadajova@futbalsfz.sk

Športovo – technická komisia

Emailová adresa ŠTK BFZ na komunikáciu s klubmi:

email ŠTK: stk@futbalbfz.sk

Termín začiatku súťaží je naplánovaný na 8-9.8.2020 v kategórii seniorov a dorastu a v termíne 22-23.08.2020 v kategórii žiakov v zmysle schválenej termínovej listiny pre súťažný ročník 2020/2021. Zmena môže nastať v prípade, že štátne orgány rozhodnú v prípade opatrení ohľadne koronavírusu inak.

Matrika

Informácia pre FK:

Vzhľadom na predĺženie súťažného ročníka 2019/2020 (pokračovanie súťaží I. a II.ligy dospelých aj v júli 2020) sa taktiež v súvislosti s tým udiali zmeny aj v ISSF a to následovne:
1.Platnosť členského poplatku sa všetkým členom automaticky predĺžila do 17.07.2020.
2.Transféry, ktoré sú viazané na aktuálny ročník (prestup s obmedzením, striedavý štart) sa v tomto ročníku nedajú zadať. Požiadať o takýto transfér bude možné najskôr od 18.7.2020.

Znenie Registračného a prestupového poriadku SFZ /RaPP/, schválené VV SFZ dňa 18. júna 2019 nájdete na stránkach www.futbalsfz.sk/legislativa-predpisy-sfz-poriadky, bfz.futbalnet.sk a www.futbalbfz.sk /dokumenty/.

Zmeny a doplnenia Registračného a prestupového poriadku SFZ (schválené VV SFZ dňa 18. júna 2019):

Článok 19/2 – Registračné obdobia.

Žiadosť o prestup amatéra sa podáva v registračných obdobiach ato:

a) od 26.06. do 15.07. kalendárneho roka (letné registračné obdobie bez obmedzenia),

b) od 01.07. do 30.09. kalendárneho roka (letné registračné obdobie s obmedzením),

c) od 01.07. do 30.09. kalendárneho roka (letné registračné obdobie zo zahraničia),

d) od 01.01. do 31.03. kalendárneho roka (zimné registračné obdobie s obmedzením),

e) od 01.01. do 31.03. kalendárneho roka (zimné registračné obdobie zo zahraničia).

Oznamujeme FK, že nový termín prestupu amatéra bez obmedzenia začína dňom 26.6. 2020 a prestup amatéra s obmedzením začína dňom 1.7.2020.

Odstupné za prestup amatéra bez obmedzenia /čl. 37 RaPP/ sa stanovuje podľa stupňa súťaže, z ktorého hráč prestupuje a do ktorého hráč smeruje a podľa veku hráča, ktorý hráč dosiahne v súťažnom ročníku, počas ktorého prestupuje.

Odstupné za hráča podľa článku 37a až 37c sa uhrádza prostredníctvom mesačnej zbernej faktúry na účet SFZ – viď čl. 37/4. Kompletný návod na použitie nájdete aj na: www.futbalsfz.sk/issf-platobne-predpisy.

V  ISSF v elektronickej podateľni v zložke Registrácia hráča je doplnená Žiadosť o dočasnú registráciu hráča. Táto nová žiadosť bola zriadená za účelom vykonania  zmeny registrácie hráča podľa článku 15 ods. 6 RaPP. Žiadame klubových ISSF manažérov, aby využívali okrem žiadosti o preregistráciu hráča aj žiadosť o dočasnú registráciu hráča.

VISSF je zavedená žiadosť o elektronický registračný preukaz hráča (ERP). ERP má platnosť 2 roky.

Komisia mládeže

a/ nový súťažný ročník 2020/2021 – kategória prípravky

KM BFZ oznamuje FK, že pre nový súťažný ročník 2020/2021 sú v ISSF vytvorené nasledujúce súťaže prípraviek BFZ:

U11 PMA1, U10 PMB1, U9 PMC1 ( tzv. trojičky hrajú v jeden hrací deň po sebe )

U11 PMA2, U10 PMB2  ( tzv. dvojičky hrajú v jeden hrací deň po sebe )

U11 PMA3 ( samostatná súťaž pre FK ObFZ BA mesto )

U11 PRMA ( samostatná súťaž pre FK okres Malacky )

U11 PRPK ( samostatná súťaž pre FK okres Pezinok )

U11 PRSC ( samostatná súťaž pre FK okres Senec )

U9 PMC2 ( samostatná súťaž pre kategóriu U9 )

U8 PMD ( hrá sa v skupinách turnajovým spôsobom )

b/ prihlášky do jednotlivých súťaží :

Prihlášky do jednotlivých súťaží prípraviek BFZ sa podávajú elektronicky cez ISSF na ŠTK BFZ do 10.7.2020. Zaradenie družstiev do jednotlivých súťaží ako aj termínová listina podliehajú schváleniu VV BFZ.

c/ veková úroveň ( validácia ) pre jednotlivé kategórie :

U11 /1.1. 2010 a mladší/: chlapci od U6 do U11

dievčatá od U6 do U13

U10 /1.1. 2011 a mladší/: chlapci od U6 do U10

dievčatá od U6 do U12

U9 /1.1. 2012 a mladší/: chlapci od U6 do U9

dievčatá od U6 do U11

U8 /1.1. 2013 a mladší/: chlapci od U6 do U8

dievčatá od U6 do U10

d/ evidencia doteraz prihlásených družstiev :

súťaž PMA1 U11, PMB1 U10, PMC1 U9 /trojička/

FA Lafranconi FTVŠ UK Bratislava

Futbalový klub mládeže Devínska Nová Ves

FK Dúbravka

FKM Stupava

FK Slovan Ivanka pri Dunaji

ŠK Vrakuňa

ŠK Bernolákovo

FK Vajnory

MŠK Iskra Petržalka

TJ Malinovo

NŠK 1920 „A“

NŠK 1920 „B“

FKP Bratislava

ŠK Žolík Malacky

FC ŠTK 1914 Šamorín

súťaž PMA2 U11, PMB2 U10 /dvojička/

TJ Rovinka

FK Lamač

TJ Jarovce

súťaž PMA3 U11

SDM Domino B

ŠK Vrakuňa B

MFK Rusovce

SDM Domino C

FK Rača B

FK Rača C

súťaž PRMA U11 ( Malacky )

TJ Veľké Leváre

ŠK Závod

ŠK Lozorno

ŠK Záhoran Jakubov

ŠK Gajary

FK Jablonové

FC IMAS

OFK Vysoká pri Morave

OŠK Láb

FK v Sološnici

ŠK Žolík Malacky „B“

súťaž PRPK U11 ( Pezinok )

ŠK Svätý Jur A

ŠK Svätý Jur B

FK Karpaty Limbach

TJ Slovan Vištuk

FK Cinemax Doľany

FC Slovan Modra

FC Družstevník Budmerice

ŠK Šenkvice

ŠK Báhoň

CFK Pezinok – Cajla

TJ Slovan Viničné

súťaž PRSC U11 ( Senec )

Senec Football Academy

ŠKO Miloslavov

FK Slovan Most pri Bratislave

ŠK Nová Dedinka

OŠK Chorvátsky Grob

MŠK Kráľová pri Senci

ŠK Danubia Hrubý Šúr

ŠK Atletiko Zálesie

ŠK Kaplna

súťaž PMC2 U9 ( samostatná súťaž pre kategóriu U9 )

ŠK Svätý Jur

FK Karpaty Limbach

ŠKO Miloslavov

ŠK Lozorno

FK Dúbravka B

FK Slovan Most pri Bratislave

FK Borinka

ŠK Gajary

ŠK Igram

ŠK Nová Dedinka

FC Slovan Modra

MŠK Kráľová pri Senci

ŠK Atletiko Zálesie

turnajová súťaž PMD U8

FKM Karlová Ves

Senec Football Academy

FK Karpaty Limbach

ŠK Závod

TJ Záhoran Jakubov

FK Dúbravka

FKM Stupava A

FKM Stupava B

FK Slovan Ivanka pri Dunaji

SDM Domino Bratislava

ŠK Bernolákovo

ŠK Igram

FC Petržalka

ŠK Nová Dedinka

MŠK Iskra Petržalka

MFK Záhorská Bystrica

TJ Záhoran Kostolište

TJ Rovinka

FC IMAS

NŠK 1920 Bratislava

OŠK Chorvátsky Grob

FKP Bratislava

Lokomotíva Dev. N. Ves „A“

Lokomotíva Dev. N. Ves „B“

FK Lamač

ŠK Žolík Malacky

FK Inter Bratislava

OŠK Plavecký Štvrtok

MŠK Kráľová pri Senci

OFK Vysoká pri Morave

FK Rača Bratislava

TJ Slovan Viničné

FC ŠTK 1914 Šamorín

ŠK Tomášov

Komisia rozhodcov a delegátov

Nominačné listiny rozhodcov a delegátov BFZ schválené na zasadnutí VV BFZ dňa 29.6.2020.

Rozhodcovia BFZ: David Bláha, Erik Bogdáň, Mário Bohun, Milan Brody, Peter Cvengroš, Ľubomír Čižmár, Marcel Dúbravec, Daniel Dujava, Martin Ďurčo, Marek Farkaš, Marian Fischer, Andrej Gosiorovský, Martin Hajnala, Rastislav Hádek, Igor Harajbič, Peter Hegedüs, Róbert Henček, Radovan Hudy, Peter Ježík, Ivan Kachnič, Milan Kardelis, Dušan Klúčik, Daniel Kožuch, Mária Krčová, Miloš Lalo, Richard Malovec, Roderik Malovec, Peter Martinkovič, Viktor Martiš, Marianna Orlíková, Peter Pati Nagy, Petra Pavlíková, Pavol Piatka, Ľuboslav Polakovič, Marko Polák, Tomáš Ralbovský, Lukáš Sabela, Tomáš Srna, Peter Szakáll, Richard Šafárik, Peter Štepanovský, Rastislav Tanglmayer, Lukáš Tománek, Štefan Tramita, James Triskal, Marek Uram, Juraj Valko, Štefan Vasilenko, Marián Vašš, Michal Volek.

Delegáti BFZ: Peter Bóllo, Adrián Darlea, Marián Dobrovský, Roman Farkaš, Anton Hájek, Jozef Hlavenka, Miroslav Jablonický, Jozef Keller, Martin Kroneraff, Rudolf Lazar, Rudolf Líška, Tomáš Mókoš, Ľubomír Mydlárik, Pavol Páchnik, Jozef Pavlík, Radovan Pavlík, Michal Perašín, Juraj Pinček, Pavel Príkopa, Alexander Schmidt, Jozef Slezák, Miroslav Truchlý, Martin Vician, Patrik Vnuk.

Potvrdzuje termín konania letného predsezónneho seminára rozhodcov a delegátov BFZ – 3.8.2020. Seminár sa uskutoční v Bratislave v hoteli Nivy.

Trénersko – metodická komisia

Úsek vzdelávania trénerov:

Oznamuje trénerom, že TÚ SFZ v spolupráci s TMK BFZ bude organizovať v Bratislave Školenie trénerov UEFA Grassroots C a UEFA B licencie. Počet miest na školeniach je obmedzený na max. 24 osôb.

ŠKOLENIE UEFA GRASSROOTS C licencie:

Termín školenia:  16.08.2020 – 09.10.2020  + záverečné skúšky 23. – 24.10.2020.

Organizácia školenia:  6 výukových blokov

Blok termín deň čas Miesto
B1 16.08.2020 nedeľa 08:30 – 16:15 Bratislava
B2 24.08.2020 pondelok 15:00 – 20:30 Bratislava
B3 04.09.2020 piatok 15:00 – 20:30 Bratislava
B4 17.09.2020 štvrtok 15:00 – 19:30 Bratislava
B5 26.09.2020 sobota 08:30 – 16:30 Bratislava
B6 09.10.2020 piatok 15:00 – 20:00 Bratislava

Poplatok za školenie: 100,- EUR (poplatok je nevratný!) – poplatok zahŕňa: prenájom učební na teoretickú časť, prenájom športového areálu, odmeny lektorom).

Prihlášky: Len elektronickou formou do 31.07.2020, online prihlášku nájdete na stránke: https://ticketing.futbalsfz.sk. Na prihlásenie sa musíte byť registrovaný https://my.sportnet.online/.

Prihlásení (7): T. Pikáli, T. Klinko, S. Krutil, T. Kos, A. Hučko, D. Živčic, R. Bodinger.

ŠKOLENIE UEFA B licencie:

Termín školenia:  22.08.2022 – 22.11.2020 + práca v mikroskupinách a záverečné skúšky.

Organizácia školenia:  12 výukových blokov.

Blok termín deň čas Miesto
B1 22.08.2020 sobota 08:30 – 16:30 Bratislava
B2 23.08.2020 nedeľa 08:30 – 15:30 Bratislava
B3 05.09.2020 sobota 08:30 – 15:30 Bratislava
B4 15.09.2020 utorok    09:00 – 17:00 Bratislava
B5 23.09.2020 streda 15:00 – 20:00 Bratislava
B6 01.10.2020 štvrtok 15:00 – 20:00 Bratislava
B7 04.10.2020 sobota 08:30 – 14:30 Bratislava
B8 14.10.2020 streda 15:00 – 20:30 Bratislava
B9 20.10.2020 utorok 15:00 – 20:30 Bratislava
B10 03.11.2020 utorok 15:00 – 20:30 Bratislava
B11 13.11.2020 piatok 15:00 – 20:30 Bratislava
B12 22.11.2020 sobota 09:00 – 17:00 Bratislava
Mikro skupiny 05.09. – 13.11.2020
Záverečné skúšky 10.–13.12.2020

Pozn.:Maximálna povolená absencia je 10 % z kontaktnej výuky, t.z. 8 hodín.

Mikro skupinu tvoria 4 študenti, z ktorých každý sa musí zúčastniť 4 tréningov, pričom 1 tréningovú jednotku zorganizuje vo vlastnom klube pod dohľadom mentora a na ďalších 3 sa zúčastní ako pozorovateľ (1x organizácia + 3x účasť).

Poplatok za školenie: Predpokladané náklady 300,- EUR

(poplatok zahŕňa: prenájom učební na teoretickú časť, prenájom šport. areálu, odmeny lektorom).

  • Splátka 250,- EUR (uhrádza pri podaní prihlášky výhradne formou „online platba kartou“).
  • Splátka sa vypočíta na základe reálnych nákladov za školenie (poplatok sa vracia len v prípade nedostatočného počtu prihlásených).

Prihlášky: Len elektronickou formou do 05.08.2020, online prihlášku nájdete na stránke: https://ticketing.futbalsfz.sk. Na prihlásenie sa musíte byť registrovaný https://my.sportnet.online/.

Prihlásený (1): T. Prágay.

Technický úsek – Oddelenie vzdelávania trénerov oznamuje, že všetky aktivity vzdelávania trénerov SFZ podliehajú nariadeniam vlády SR a vedeniu SFZ. Z tohoto dôvodu sú aktivity ďalšieho vzdelávania (semináre trénerov) pozastavené. Vzhľadom na tieto skutočnosti v prípade, že platnosť trénerskej licencie vypršala pred dátumom 30.06.2020, je možné aj bez potrebného rozsahu hodín požiadať o jej predĺženie (žiadosti posielať na SFZ až od 01.06.2020). Takáto licencia bude ale predĺžená len do konca kalendárneho roka v ISSF (licencia sa nebude tlačiť ani posielať).

Žiadosti o predĺženie trénerskej licencie sa od 01.06.2020 podávajú výhradne cez ISSF – Konto trénera / Elektronická podateľňa / Žiadosť o predĺženie trénerskej licencie. Podrobný popis postupu je zverejnený na stránke SFZ v sekcii SFZ/Tréneri/Dokumenty.

Úsek mládeže:

N O M I N Á C I A hráčov výberu BFZ U-17 (nar. po 1.1.2004)
na kontrolný zraz 8.7.2020 (pred Memoriálom Františka Harašty 21-23.7.2020 na Južnej Morave

Hráči:

FK Inter Bratislava (7):  Matthew AIDI, Patrik ĎURICA, Max HARCEG, Jozef HALCIN, Matúš ŠUMSKÝ, Samuel STUDENÝ, Adam KLIMEK

SDM Domino (4): Tomáš TAKÁCS, Jozef LORENC, Martin ŠIMORA, Matúš ZAJÍC

MŠK Senec (4): Benjamín CHOBOT, Tibor MESZÁROŠ, Oliver BARKOL, Michal POLČÁK

FC Petržalka (3): Peter GABURA, Samuel DORUŠIAK, Marián FENDEK

ŠK Svätý Jur (1): Patrik VOLF

MFK Rusovce (1): Filip MURGÁČ

ŠK Lozorno (1): Rastislav VAVRÍČEK

Lokomotíva Devínska Nová Ves (1):  Jakub PETRILA

RT :

Vedúci tréner : Eduard VILČINSKÝ

Tréneri : Michal SUCHOMEL, Dominik IVANKO, Viktor PORTH

Vedúci: Marek PORVAZNÍK

Lekár: Dušan ŠVEHLÁK

Výstroj hráčov : kopačky, chrániče, hygienické potreby, karta poistenca, cestovný pas, FĽAŠA NA PITIE!

Zraz nominovaných hráčov je v stredu 08.07.2020 o 09:15 hod. – Akadémia ŠK Slovan Bratislava (Telocvičná 11, Bratislava) . Ukončenie zrazu bude cca o 16:00 hod. na mieste zrazu.. Prípadné ospravedlnenia je potrebné hlásiť na t.č.: D.Ivanko  – 0915 255 954

Plán akcií BFZ na 2.polrok 2020

Dátum Akcia (program) /miesto/ Kategória
Júl:
08.07.2020 Celodenný zraz BFZ U17 (TJ+PZ Slovan BA U17) /Rapid/ – bez hráčov FA BFZ U17 (2004)
21-23.07.2020 Memoriál Františka Harašty U17 /Česko/ – s hráčmi FA  BFZ U17 (2004)
August:
05.08.2020 Celodenný zraz BFZ U15 (PZ SDM Domino U16) /Domino/– s hráčmi FA BFZ U15 (2006)
11.08.2020 Celodenný zraz BFZ U15 (TJ+TZ) /Viničné/ – s hráčmi FA BFZ U15 (2006)
12.08.2020 Celodenný zraz BFZ U14 (TJ+PZ Slovan BA U14) /Rapid/ – s hráčmi FA BFZ U14 (2007)
15.08.2020 Celodenný zraz BFZ U15 (TJ+TJ) /Dunajská Lužná/ – s hráčmi FA BFZ U15 (2006)
15-19.08.2020 Memoriál Gejzu Princa RT U15 /Košice/ – s hráčmi FA BFZ U15 (2006)
25.08.2020 Celodenný zraz BFZ U14 (TJ+TZ) /Petržalka/ – s hráčmi FA BFZ U14 (2007)
September:
08-09.09.2020 RT PPT Poprad U14, U15 – mimo FA a ÚTM BFZ U14, BFZ U15
10.09.2020 TURNAJ 8 – kluby FA a ÚTM + výbery U13 /Dunajská Lužná/ Kluby BFZ U13, ObFZ BA Mesto, ObFZ BA Vidiek, BFZ WU14
15.09.2020 MT TRIANGEL U13/U14 /Rapid/  – bez hráčov FA BFZ U13, BFZ U14
16.09.2020 MinichampionsLiga U12 – 1.kolo BA /MiniUT Rapid/ Kluby BFZ U12
19.09.2020 Celodenný zraz BFZ U14 (TJ+TJ) /Pezinok/ – s hráčmi FA BFZ U14
20.09.2020 Kontrolný zraz BFZ U14 (TJ) /Viničné/ BFZ U14
19-23.09.2020 RT Senec a okolie U14 – s hráčmi FA BFZ U14
Október:
20-21.10.2020 Finále MiniChampionsLiga U12 – Púchov Kluby U12
November:
24.11.2020 HSM SFZ U13 – /Pezinok/ – 1.kolo Kluby U13
27.11.2020 Kontrolný zraz BFZ U13 (TJ) /Hala Pezinok/ BFZ U13
28.11.2020 MT Bratislava Cup U13 /Pezinok/ s hráčmi FA BFZ U13
December:
05.12.2020 HSM SFZ U15 – /Pezinok/ – 1.kolo Kluby U15

 

ÚRADNÁ SPRÁVA Č.50 ZO DŇA 26.06.2020

Sekretariát

Sekretariát BFZ oznamuje všetkým R a D BFZ, ObFZ Bratislava – mesto a Bratislava – vidiek, ktorým končí platnosť registračných preukazov v najbližších dňoch, že o nový RP môžu požiadať vo vlastnom profile v ISSF systéme. V elektronickej podateľni je sekcia „ Žiadosť o vydanie registračného preukazu sám pre seba. Kliknutím na túto sekciu sa vám otvorí váš osobný profil, v prípade že chcete zmeniť fotografiu, kliknete na možnosť nahrať fotografiu“ a vpravo pod fotografiou kliknete na zaslať žiadosť. Po chvíli vám príde odpoveď . vaša žiadosť bola zaevidovaná. Týmto je vyžiadaný nový RP.

Sekretariát BFZ oznamuje všetkým zástupcom FK, ktorí svoje družstvá prihlásili do súťaží III.liga BFZ a IV.liga BFZ, že štartovný vklad im bude zahrnutý do mesačnej zbernej faktúry v ISSF systéme.

Športovo – technická komisia

Emailová adresa ŠTK BFZ na komunikáciu s klubmi:

email ŠTK: stk@futbalbfz.sk

ŠTK oznamuje, že posledný termín podania prihlášok do súťaží BFZ pre nový súťažný ročník j v kategórii seniorov, dorastu a žiakov je dnes t.j 26.06.2020 do 24:00 hod., Do súťaží prípraviek je stanovený termín  do 10.07.2020 do 24:00 hod. Prihlášky je potrebné podať  výlučne prostredníctvom elektronickej prihlášky   ISSF systému vo všetkých vekových kategóriách.

ŠTK oznamuje, že v súťažnom ročníku 2020/2021 môžu v jednotlivých kategóriách  štartovať hráči:

SD U19 : narodení po 1.1.2002 a mladší

MD U17 – narodení po 1.1.2004 a mladší

SŽ U15 – narodení po 1.1.2006 a mladší

MŽ U 13 – narodení po 1.1.2008 a mladší

Žiačky WU 15 – narodené po 1.1.2006 a mladšie

Vekové kategórie do súťaží prípraviek sú zverejnené v sekcii komisie mládeže

Termín začiatku súťaží je naplánovaný na 8-9.8.2020 v kategórii seniorov a dorastu a v termíne 22-23.08.2020 v kategórii žiakov zmysle schválenej termínovej listiny pre súťažný ročník 2020/2021. Zmena môže nastať v prípade, že štátne orgány rozhodnú v prípade opatrení ohľadne koronavírusu inak.

Matrika

Znenie Registračného a prestupového poriadku SFZ /RaPP/, schválené VV SFZ dňa 18. júna 2019 nájdete na stránkach www.futbalsfz.sk/legislativa-predpisy-sfz-poriadky, bfz.futbalnet.sk a www.futbalbfz.sk /dokumenty/.

Zmeny a doplnenia Registračného a prestupového poriadku SFZ (schválené VV SFZ dňa 18. júna 2019)

Článok 19/2 – Registračné obdobia.Žiadosť o prestup amatéra sa podáva v registračných obdobiach a to:

a) od 26.06. do 15.07. kalendárneho roka (letné registračné obdobie bez obmedzenia),

b) od 01.07. do 30.09. kalendárneho roka (letné registračné obdobie s obmedzením),

c) od 01.07. do 30.09. kalendárneho roka (letné registračné obdobie zo zahraničia),

d) od 01.01. do 31.03. kalendárneho roka (zimné registračné obdobie s obmedzením),

e) od 01.01. do 31.03. kalendárneho roka (zimné registračné obdobie zo zahraničia).

Oznamujeme FK, že nový termín prestupu amatéra bez obmedzenia začína dňom 26.6. 2020 a prestup amatéra s obmedzením začína dňom 1.7.2020.                         

Odstupné za prestup amatéra bez obmedzenia /čl. 37 RaPP/ sa stanovuje podľa stupňa súťaže, z ktorého hráč prestupuje a do ktorého hráč smeruje a podľa veku hráča, ktorý hráč dosiahne v súťažnom ročníku, počas ktorého prestupuje.

Odstupné za hráča podľa článku 37a až 37c sa uhrádza prostredníctvom mesačnej zbernej faktúry na účet SFZ – viď čl. 37/4. Kompletný návod na použitie nájdete aj na: www.futbalsfz.sk/issf-platobne-predpisy.

V  ISSF v elektronickej podateľni v zložke Registrácia hráča je doplnená Žiadosť o dočasnú registráciu hráča. Táto nová žiadosť bola zriadená za účelom vykonania  zmeny registrácie hráča podľa článku 15 ods. 6 RaPP. Žiadame klubových ISSF manažérov, aby využívali okrem žiadosti o preregistráciu hráča aj žiadosť o dočasnú registráciu hráča.

V ISSF je zavedená žiadosť o elektronický registračný preukaz hráča (ERP). ERP má platnosť 2 roky.

Komisia mládeže 

a/ nový súťažný ročník 2020/2021 – kategória prípravky

KM BFZ oznamuje FK, že pre nový súťažný ročník 2020/2021 sú v ISSF vytvorené nasledujúce súťaže prípraviek BFZ:

U11 PMA1, U10 PMB1, U9 PMC1 ( tzv. trojičky hrajú v jeden hrací deň po sebe )

U11 PMA2, U10 ( PMB2 ) ( tzv. dvojičky hrajú v jeden hrací deň po sebe )

U11 PMA3 ( samostatná súťaž pre FK ObFZ BA mesto )

U11 PRMA ( samostatná súťaž pre FK okres Malacky )

U11 PRPK ( samostatná súťaž pre FK okres Pezinok )

U11 PRSC ( samostatná súťaž pre FK okres Senec )

U9 PMC2 ( samostatná súťaž pre kategóriu U9 )

U8 PMD ( hrá sa v skupinách turnajovým spôsobom )

b/ prihlášky do jednotlivých súťaží :

Prihlášky do jednotlivých súťaží prípraviek BFZ sa podávajú elektronicky cez ISSF na ŠTK BFZ do 10.7.2020. Zaradenie družstiev do jednotlivých súťaží ako aj termínová listina podliehajú schváleniu VV BFZ.

c/ veková úroveň ( validácia ) pre jednotlivé kategórie :

U11 /1.1. 2010 a mladší/: chlapci od U6 do U11

dievčatá od U6 do U13

U10 /1.1. 2011 a mladší/: chlapci od U6 do U10

dievčatá od U6 do U12

U9 /1.1. 2012 a mladší/: chlapci od U6 do U9

dievčatá od U6 do U11

U8 /1.1. 2013 a mladší/: chlapci od U6 do U8

dievčatá od U6 do U10

d/ evidencia doteraz prihlásených družstiev :

súťaž PMA1 U11, PMB1 U10, PMC1 U9 /trojička/

FA Lafranconi FTVŠ UK Bratislava

Futbalový klub mládeže Devínska Nová Ves

FK Dúbravka

FKM Stupava

FK Slovan Ivanka pri Dunaji

ŠK Vrakuňa

ŠK Bernolákovo

FK Vajnory

MŠK Iskra Petržalka

TJ Malinovo

súťaž PMA3 U11

SDM Domino B

ŠK Vrakuňa B

MFK Rusovce

SDM Domino C

FK Rača B

FK Rača C

súťaž PRMA U11 ( Malacky )

TJ Veľké Leváre

ŠK Závod

ŠK Lozorno

ŠK Záhoran Jakubov

ŠK Gajary

FK Jablonové

súťaž PRPK U11 ( Pezinok )

ŠK Svätý Jur A

ŠK Svätý Jur B

FK Karpaty Limbach

TJ Slovan Vištuk

FK Cinemax Doľany

FC Slovan Modra

FC Družstevník Budmerice

súťaž PRSC U11 ( Senec )

Senec Football Academy

ŠKO Miloslavov

FK Slovan Most pri Bratislave

ŠK Nová Dedinka

OŠK Chorvátsky Grob

súťaž PMC2 U9 ( samostatná súťaž pre kategóriu U9 )

ŠK Svätý Jur

FK Karpaty Limbach

ŠKO Miloslavov

ŠK Lozorno

FK Dúbravka B

FK Slovan Most pri Bratislave

FK Borinka

ŠK Gajary

ŠK Igram

ŠK Nová Dedinka

FC Slovan Modra

turnajová súťaž PMD U8

FKM Karlová Ves

Senec Football Academy

FK Karpaty Limbach

ŠK Závod

TJ Záhoran Jakubov

FK Dúbravka

FKM Stupava A

FKM Stupava B

FK Slovan Ivanka pri Dunaji

SDM Domino Bratislava

ŠK Bernolákovo

ŠK Igram

FC Petržalka

ŠK Nová Dedinka

MŠK Iskra Petržalka

MFK Záhorská Bystrica

TJ Záhoran Kostolište

Komisia rozhodcov a delegátov

Oznamuje termín konania fyzických previerok rozhodcov BFZ – 20.6.2020 v športovom areáli Mladá garda. Pozvánky, upravené limity a pozmenený rozpis behov boli poslané elektronickou poštou.

Berie na vedomie oznámenie A. Vaneka o ukončení aktívnej činnosti rozhodcu v súťažiach riadených BFZ z pracovných dôvodov. Ďakuje menovanému za jeho pôsobenie.

Potvrdzuje termín konania letného predsezónneho seminára rozhodcov a delegátov BFZ – 3.8.2020. Seminár sa uskutoční v Bratislave v hoteli Nivy.

Ospravedlnenia: Vasilenko 4.-8.7.

Trénersko – metodická komisia

Úsek vzdelávania trénerov:

Technický úsek – Oddelenie vzdelávania trénerov oznamuje, že všetky aktivity vzdelávania trénerov SFZ podliehajú nariadeniam vlády SR a vedeniu SFZ. Z tohoto dôvodu sú aktivity ďalšieho vzdelávania (semináre trénerov) pozastavené. Vzhľadom na tieto skutočnosti v prípade, že platnosť trénerskej licencie vypršala pred dátumom 30.06.2020, je možné aj bez potrebného rozsahu hodín požiadať o jej predĺženie (žiadosti posielať na SFZ až od 01.06.2020). Takáto licencia bude ale predĺžená len do konca kalendárneho roka v ISSF (licencia sa nebude tlačiť ani posielať).

Žiadosti o predĺženie trénerskej licencie sa od 01.06.2020 podávajú výhradne cez ISSF – Konto trénera / Elektronická podateľňa / Žiadosť o predĺženie trénerskej licencie. Podrobný popis postupu je zverejnený na stránke SFZ v sekcii SFZ/Tréneri/Dokumenty.

Úsek mládeže:     

Plán akcií BFZ na 2.polrok 2020

Dátum Akcia (program) /miesto/ Kategória
Júl:
08.07.2020 Celodenný zraz BFZ U17 (TJ+PZ Slovan BA U17) /Rapid/ – bez hráčov FA BFZ U17 (2004)
21-23.07.2020 Memoriál Františka Harašty U17 /Česko/ – s hráčmi FA  BFZ U17 (2004)
August:
05.08.2020 Celodenný zraz BFZ U15 (PZ SDM Domino U16) /Domino/– s hráčmi FA BFZ U15 (2006)
11.08.2020 Celodenný zraz BFZ U15 (TJ+TZ) /Viničné/ – s hráčmi FA BFZ U15 (2006)
12.08.2020 Celodenný zraz BFZ U14 (TJ+PZ Slovan BA U14) /Rapid/ – s hráčmi FA BFZ U14 (2007)
15.08.2020 Celodenný zraz BFZ U15 (TJ+TJ) /Dunajská Lužná/ – s hráčmi FA BFZ U15 (2006)
15-19.08.2020 Memoriál Gejzu Princa RT U15 /Košice/ – s hráčmi FA BFZ U15 (2006)
25.08.2020 Celodenný zraz BFZ U14 (TJ+TZ) /Petržalka/ – s hráčmi FA BFZ U14 (2007)
September:
08-09.09.2020 RT PPT Poprad U14, U15 – mimo FA a ÚTM BFZ U14, BFZ U15
10.09.2020 TURNAJ 8 – kluby FA a ÚTM + výbery U13 /Dunajská Lužná/ Kluby BFZ U13, ObFZ BA Mesto, ObFZ BA Vidiek, BFZ WU14
15.09.2020 MT TRIANGEL U13/U14 /Rapid/  – bez hráčov FA BFZ U13, BFZ U14
16.09.2020 MinichampionsLiga U12 – 1.kolo BA /MiniUT Rapid/ Kluby BFZ U12
19.09.2020 Celodenný zraz BFZ U14 (TJ+TJ) /Pezinok/ – s hráčmi FA BFZ U14
20.09.2020 Kontrolný zraz BFZ U14 (TJ) /Viničné/ BFZ U14
19-23.09.2020 RT Senec a okolie U14 – s hráčmi FA BFZ U14
Október:
20-21.10.2020 Finále MiniChampionsLiga U12 – Púchov Kluby U12
November:
24.11.2020 HSM SFZ U13 – /Pezinok/ – 1.kolo Kluby U13
27.11.2020 Kontrolný zraz BFZ U14 (TJ) /Hala Pezinok/ BFZ U13
28.11.2020 MT Bratislava Cup U13 /Pezinok/ s hráčmi FA BFZ U13
December:
05.12.2020 HSM SFZ U15 – /Pezinok/ – 1.kolo Kluby U15

ÚRADNÁ SPRÁVA Č.49 ZO DŇA 19.06.2020

Sekretariát

Sekretariát BFZ oznamuje zmenu v klube FKM Karlova Ves

Predseda: Pavel Derkay, m: 0905 / 710 234, email: pavel.derkay@gmail.com

Sekretariát BFZ žiada všetkých zástupcov FK v súťažiach BFZ, aby si skontrolovali v ISSF systéme všetky údaje ( Adresy FK, emailové a telefonické kontakty). Na základe uvedených adries v ISSF systéme budú tieto zakomponované do adresára v rozpise súťaží pre súťažný ročník 2020/2021.

Sekretariát BFZ oznamuje  rozhodnutia VV BFZ, prijaté na zasadnutí dňa 25.05.2020:

 Všetky súťaže BFZ sú zakázané a predčasne ukončené. Tabuľky jednotlivých súťaží sú uzatvorené v takej podobe, ako boli pred prerušením súťaží. Výsledky všetkých súťaží BFZ zostávajú v platnosti a neodohraté stretnutia sa rušia. Individuálne štatistiky ako aj tresty všetkých hráčov, hráčok a klubov zostávajú v platnosti.

Medzinárodný mládežnícky turnaj DANUBE Moravia Cup 2020, ktorý sa mal konať v termíne 21-23.9.2020 je zrušený.

Pre nový súťažný ročník 2020/2021 je stanovený štartovný vklad do súťaží seniorov:

III. liga BFZ 350€

IV.liga BFZ 250€

Nové lopty pre súťažný ročník 2020/2021 sa kupovať nebudú a stretnutia seniorov sa budú hrať s loptami, ktoré boli v súťažnom ročníku 2019/2020.

Sekretariát BFZ oznamuje všetkým R a D BFZ, ObFZ Bratislava – mesto a Bratislava – vidiek, ktorým končí platnosť registračných preukazov v najbližších dňoch, že o nový RP môžu požiadať vo vlastnom profile v ISSF systéme. V elektronickej podateľni je sekcia „ Žiadosť o vydanie registračného preukazu sám pre seba. Kliknutím na túto sekciu sa vám otvorí váš osobný profil, v prípade že chcete zmeniť fotografiu, kliknete na možnosť nahrať fotografiu“ a vpravo pod fotografiou kliknete na zaslať žiadosť. Po chvíli vám príde odpoveď . vaša žiadosť bola zaevidovaná. Týmto je vyžiadaný nový RP.

Športovo – technická komisia

Emailová adresa ŠTK BFZ na komunikáciu s klubmi:

email ŠTK: stk@futbalbfz.sk

ŠTK oznamuje, že termín podania prihlášok do súťaží BFZ pre nový súťažný ročník je od 01.06.2020 do 26.6.2020 do 24:00 hod.  v kategórii seniorov, dorastu a žiakov, do súťaží prípraviek je stanovený termín od 01.06.2020 do 10.07.2020 do 24:00 hod. Prihlášky je potrebné podať  výlučne prostredníctvom elektronickej prihlášky   ISSF systému vo všetkých vekových kategóriách.

ŠTK oznamuje, že v súťažnom ročníku 2020/2021 môžu v jednotlivých kategóriách  štartovať hráči:

SD U19 : narodení po 1.1.2002 a mladší

MD U17 – narodení po 1.1.2004 a mladší

SŽ U15 – narodení po 1.1.2006 a mladší

MŽ U 13 – narodení po 1.1.2008 a mladší

Žiačky WU 15 – narodené po 1.1.2006 a mladšie

Vekové kategórie do súťaží prípraviek sú zverejnené v sekcii komisie mládeže

Termín začiatku súťaží je naplánovaný na 8-9.8.2020 v kategórii seniorov a dorastu a v termíne 22-23.08.2020 v kategórii žiakov zmysle schválenej termínovej listiny pre súťažný ročník 2020/2021. Zmena môže nastať v prípade, že štátne orgány rozhodnú v prípade opatrení ohľadne koronavírusu inak.

Matrika

Znenie Registračného a prestupového poriadku SFZ /RaPP/, schválené VV SFZ dňa 18. júna 2019 nájdete na stránkach www.futbalsfz.sk/legislativa-predpisy-sfz-poriadky, bfz.futbalnet.sk a www.futbalbfz.sk /dokumenty/.

Zmeny a doplnenia Registračného a prestupového poriadku SFZ (schválené VV SFZ dňa 18. júna 2019):Článok 19/2 – Registračné obdobia.Žiadosť o prestup amatéra sa podáva v registračných obdobiach a to: a) od 26.06. do 15.07. kalendárneho roka (letné registračné obdobie bez obmedzenia), b) od 01.07. do 30.09. kalendárneho roka (letné registračné obdobie s obmedzením), c) od 01.07. do 30.09. kalendárneho roka (letné registračné obdobie zo zahraničia), d) od 01.01. do 31.03. kalendárneho roka (zimné registračné obdobie s obmedzením), e) od 01.01. do 31.03. kalendárneho roka (zimné registračné obdobie zo zahraničia).

Oznamujeme FK, že nový termín prestupu amatéra bez obmedzenia začína dňom 26.6. 2020 a prestup amatéra s obmedzením začína dňom 1.7.2020.                         

Odstupné za prestup amatéra bez obmedzenia /čl. 37 RaPP/ sa stanovuje podľa stupňa súťaže, z ktorého hráč prestupuje a do ktorého hráč smeruje a podľa veku hráča, ktorý hráč dosiahne v súťažnom ročníku, počas ktorého prestupuje.

Odstupné za hráča podľa článku 37a až 37c sa uhrádza prostredníctvom mesačnej zbernej faktúry na účet SFZ – viď čl. 37/4. Kompletný návod na použitie nájdete aj na: www.futbalsfz.sk/issf-platobne-predpisy.

V  ISSF v elektronickej podateľni v zložke Registrácia hráča je doplnená Žiadosť o dočasnú registráciu hráča. Táto nová žiadosť bola zriadená za účelom vykonania  zmeny registrácie hráča podľa článku 15 ods. 6 RaPP. Žiadame klubových ISSF manažérov, aby využívali okrem žiadosti o preregistráciu hráča aj žiadosť o dočasnú registráciu hráča.

V ISSF je zavedená žiadosť o elektronický registračný preukaz hráča (ERP). ERP má platnosť 2 roky.

Komisia mládeže

Oznam pre FK:

   KM BFZ oznamuje, že na zasadnutí VV BFZ dňa 25.05.2020 padlo rozhodnutie, že všetky súťaže prípraviek BFZ v súťažnom ročníku 2019/2020 sú v zmysle súťažného poriadku SFZ zakázané a predčasne ukončené. Výsledky všetkých súťaží prípraviek  zostávajú v platnosti a tabuľky sú schválené v tej podobe, v akej  boli pred prerušením súťaže. Zostávajúce stretnutia sa neodohrajú a sú zrušené.

a/ nový súťažný ročník 2020/2021 – kategória prípravky

KM BFZ oznamuje FK, že pre nový súťažný ročník 2020/2021 sú v ISSF vytvorené nasledujúce súťaže:

U11 PMA1, U10 PMB1, U9 PMC1 ( tzv. trojičky hrajú v jeden hrací deň po sebe )

U11 PMA2, U10 ( PMB2 ) ( tzv. dvojičky hrajú v jeden hrací deň po sebe )

U11 PMA3 ( samostatná súťaž pre FK ObFZ BA mesto )

U11 PRMA ( samostatná súťaž pre FK okres Malacky )

U11 PRPK ( samostatná súťaž pre FK okres Pezinok )

U11 PRSC ( samostatná súťaž pre FK okres Senec )

U9 PMC2 ( samostatná súťaž pre kategóriu U9 )

U8 PMD ( hrá sa v skupinách turnajovým spôsobom )

b/ prihlášky do jednotlivých súťaží :

Prihlášky do jednotlivých súťaží prípraviek BFZ sa podávajú elektronicky cez ISSF na ŠTK BFZ do 10.7.2020. Zaradenie družstiev do jednotlivých súťaží ako aj termínová listina podliehajú schváleniu VV BFZ.

c/ veková úroveň ( validácia ) pre jednotlivé kategórie :

U11 /1.1. 2010 a mladší/: chlapci od U6 do U11

dievčatá od U6 do U13

U10 /1.1. 2011 a mladší/: chlapci od U6 do U10

dievčatá od U6 do U12

U9 /1.1. 2012 a mladší/: chlapci od U6 do U9

dievčatá od U6 do U11

U8 /1.1. 2013 a mladší/: chlapci od U6 do U8

dievčatá od U6 do U10

Komisia rozhodcov a delegátov

Oznamuje termín konania fyzických previerok rozhodcov BFZ – 20.6.2020 v športovom areáli Mladá garda. Pozvánky, upravené limity a pozmenený rozpis behov boli poslané elektronickou poštou.

Berie na vedomie oznámenie L. Lomňančíka o ukončení aktívnej činnosti rozhodcu v súťažiach riadených BFZ z pracovných dôvodov. Ďakuje menovanému za jeho pôsobenie.

Berie na vedomie oznámenie D. Dujavu o prerušení aktívnej činnosti rozhodcu do konca jesennej časti súťažného ročníka 2020/2021 z pracovných dôvodov.

Oznamuje predbežný termín konania letného predsezónneho seminára rozhodcov a delegátov BFZ – 3.8.2020. Miesto a ďalšie podmienky konania budú spresnené neskôr.

Ospravedlnenia: Ježík 6.-9.8.; Mydlárik 27.7.-13.8.

Trénersko – metodická komisia

Úsek vzdelávania trénerov:

Technický úsek – Oddelenie vzdelávania trénerov oznamuje, že všetky aktivity vzdelávania trénerov SFZ podliehajú nariadeniam vlády SR a vedeniu SFZ. Z tohoto dôvodu sú aktivity ďalšieho vzdelávania (semináre trénerov) pozastavené. Vzhľadom na tieto skutočnosti v prípade, že platnosť trénerskej licencie vypršala pred dátumom 30.06.2020, je možné aj bez potrebného rozsahu hodín požiadať o jej predĺženie (žiadosti posielať na SFZ až od 01.06.2020). Takáto licencia bude ale predĺžená len do konca kalendárneho roka v ISSF (licencia sa nebude tlačiť ani posielať).

Žiadosti o predĺženie trénerskej licencie sa od 01.06.2020 podávajú výhradne cez ISSF – Konto trénera / Elektronická podateľňa / Žiadosť o predĺženie trénerskej licencie. Podrobný popis postupu je zverejnený na stránke SFZ v sekcii SFZ/Tréneri/Dokumenty.

Úsek mládeže:         

Plán akcií BFZ na 2.polrok 2020

Dátum Akcia Kategória
Júl:
14.07.2020 Celodenný zraz BFZ U17 – bez hráčov FA BFZ U17 (2004)
21-23.07.2020 Memoriál Františka Harašty U17 (Česko) – s hráčmi FA  BFZ U17 (2004)
August:
05.08.2020 Celodenný zraz BFZ U15 – s hráčmi FA BFZ U15 (2006)
12.08.2020 Celodenný zraz BFZ U15 – s hráčmi FA BFZ U15 (2006)
15-19.08.2020 Memoriál Gejzu Princa RT U15 – s hráčmi FA BFZ U15 (2006)
25.08.2020 Celodenný zraz BFZ U14 – bez hráčov FA BFZ U14 (2007)
September:
08-09.09.2020 RT PPT Poprad U14, U15 – mimo FA a ÚTM BFZ U14, BFZ U15
15.08.2020 KZ BFZ U14 – s hráčmi FA BFZ U14
19-23.09.2020 RT Senec U14 – s hráčmi FA BFZ U14
Október:
20-21.10.2020 Finále MiniChampionsLiga U12 – Púchov Kluby U12
November:
24.11.2020 HSM SFZ U13 – Pezinok – 1.kolo Kluby U13
28.11.2020 MT Bratislava Cup U13 (Pezinok) s hráčmi FA BFZ U13
December:
05.12.2020 HSM SFZ U15 – Pezinok – 1.kolo Kluby U15

ÚRADNÁ SPRÁVA Č.48 ZO DŇA 12.06.2020

Sekretariát

Sekretariát BFZ oznamuje zmenu v klube FKM Karlova Ves

Predseda: Pavel Derkay, m: 0905 / 710 234, email: pavel.derkay@gmail.com

Sekretariát BFZ žiada všetkých zástupcov FK v súťažiach BFZ, aby si skontrolovali v ISSF systéme všetky údaje ( Adresy FK, emailové a telefonické kontakty). Na základe uvedených adries v ISSF systéme budú tieto zakomponované do adresára v rozpise súťaží pre súťažný ročník 2020/2021.

Sekretariát BFZ oznamuje  rozhodnutia VV BFZ, prijaté na zasadnutí dňa 25.05.2020:

 Všetky súťaže BFZ sú zakázané a predčasne ukončené. Tabuľky jednotlivých súťaží sú uzatvorené v takej podobe, ako boli pred prerušením súťaží. Výsledky všetkých súťaží BFZ zostávajú v platnosti a neodohraté stretnutia sa rušia. Individuálne štatistiky ako aj tresty všetkých hráčov, hráčok a klubov zostávajú v platnosti.

Medzinárodný mládežnícky turnaj DANUBE Moravia Cup 2020, ktorý sa mal konať v termíne 21-23.9.2020 je zrušený.

Pre nový súťažný ročník 2020/2021 je stanovený štartovný vklad do súťaží seniorov:

III. liga BFZ 350€

IV.liga BFZ 250€

Nové lopty pre súťažný ročník 2020/2021 sa kupovať nebudú a stretnutia seniorov sa budú hrať s loptami, ktoré boli v súťažnom ročníku 2019/2020.

Sekretariát BFZ oznamuje všetkým R a D BFZ, ObFZ Bratislava – mesto a Bratislava – vidiek, ktorým končí platnosť registračných preukazov v najbližších dňoch, že o nový RP môžu požiadať vo vlastnom profile v ISSF systéme. V elektronickej podateľni je sekcia „ Žiadosť o vydanie registračného preukazu sám pre seba. Kliknutím na túto sekciu sa vám otvorí váš osobný profil, v prípade že chcete zmeniť fotografiu, kliknete na možnosť nahrať fotografiu“ a vpravo pod fotografiou kliknete na zaslať žiadosť. Po chvíli vám príde odpoveď . vaša žiadosť bola zaevidovaná. Týmto je vyžiadaný nový RP.

Športovo – technická komisia

Emailová adresa ŠTK BFZ na komunikáciu s klubmi:

email ŠTK: stk@futbalbfz.sk

ŠTK oznamuje, že termín podania prihlášok do súťaží BFZ pre nový súťažný ročník je od 01.06.2020 do 26.6.2020 do 24:00 hod.  v kategórii seniorov, dorastu a žiakov, do súťaží prípraviek je stanovený termín od 01.06.2020 do 10.07.2020 do 24:00 hod. Prihlášky je potrebné podať  výlučne prostredníctvom elektronickej prihlášky   ISSF systému vo všetkých vekových kategóriách.

ŠTK oznamuje, že v súťažnom ročníku 2020/2021 môžu v jednotlivých kategóriách  štartovať hráči:

SD U19 : narodení po 1.1.2002 a mladší

MD U17 – narodení po 1.1.2004 a mladší

SŽ U15 – narodení po 1.1.2006 a mladší

MŽ U 13 – narodení po 1.1.2008 a mladší

Žiačky WU 15 – narodené po 1.1.2006 a mladšie

Vekové kategórie do súťaží prípraviek sú zverejnené v sekcii komisie mládeže

Termín začiatku súťaží je naplánovaný na 8-9.8.2020 v kategórii seniorov a dorastu a v termíne 22-23.08.2020 v kategórii žiakov zmysle schválenej termínovej listiny pre súťažný ročník 2020/2021. Zmena môže nastať v prípade, že štátne orgány rozhodnú v prípade opatrení ohľadne koronavírusu inak.

Matrika

Znenie Registračného a prestupového poriadku SFZ /RaPP/, schválené VV SFZ dňa 18. júna 2019 nájdete na stránkach www.futbalsfz.sk/legislativa-predpisy-sfz-poriadky, bfz.futbalnet.sk a www.futbalbfz.sk /dokumenty/.

Zmeny a doplnenia Registračného a prestupového poriadku SFZ (schválené VV SFZ dňa 18. júna 2019):

Článok 19/2 – Registračné obdobia.Žiadosť o prestup amatéra sa podáva v registračných obdobiach a to:

a) od 26.06. do 15.07. kalendárneho roka (letné registračné obdobie bez obmedzenia),

b) od 01.07. do 30.09. kalendárneho roka (letné registračné obdobie s obmedzením),

c) od 01.07. do 30.09. kalendárneho roka (letné registračné obdobie zo zahraničia),

d) od 01.01. do 31.03. kalendárneho roka (zimné registračné obdobie s obmedzením),

e) od 01.01. do 31.03. kalendárneho roka (zimné registračné obdobie zo zahraničia).

Oznamujeme FK, že nový termín prestupu amatéra bez obmedzenia začína dňom 26.6. 2020 a prestup amatéra s obmedzením začína dňom 1.7.2020.                         

Odstupné za prestup amatéra bez obmedzenia /čl. 37 RaPP/ sa stanovuje podľa stupňa súťaže, z ktorého hráč prestupuje a do ktorého hráč smeruje a podľa veku hráča, ktorý hráč dosiahne v súťažnom ročníku, počas ktorého prestupuje.

Odstupné za hráča podľa článku 37a až 37c sa uhrádza prostredníctvom mesačnej zbernej faktúry na účet SFZ – viď čl. 37/4. Kompletný návod na použitie nájdete aj na: www.futbalsfz.sk/issf-platobne-predpisy.

V  ISSF v elektronickej podateľni v zložke Registrácia hráča je doplnená Žiadosť o dočasnú registráciu hráča. Táto nová žiadosť bola zriadená za účelom vykonania  zmeny registrácie hráča podľa článku 15 ods. 6 RaPP. Žiadame klubových ISSF manažérov, aby využívali okrem žiadosti o preregistráciu hráča aj žiadosť o dočasnú registráciu hráča.

V ISSF je zavedená žiadosť o elektronický registračný preukaz hráča (ERP). ERP má platnosť 2 roky.

Komisia mládeže

Oznam pre FK:

KM BFZ oznamuje, že na zasadnutí VV BFZ dňa 25.05.2020 padlo rozhodnutie, že všetky súťaže prípraviek BFZ v súťažnom ročníku 2019/2020 sú v zmysle súťažného poriadku SFZ zakázané a predčasne ukončené. Výsledky všetkých súťaží prípraviek  zostávajú v platnosti a tabuľky sú schválené v tej podobe, v akej  boli pred prerušením súťaže. Zostávajúce stretnutia sa neodohrajú a sú zrušené.

a/ nový súťažný ročník 2020/2021 – kategória prípravky

KM BFZ oznamuje FK, že pre nový súťažný ročník 2020/2021 sú v ISSF vytvorené nasledujúce súťaže:

U11 PMA1, U10 PMB1, U9 PMC1 ( tzv. trojičky hrajú v jeden hrací deň po sebe )

U11 PMA2, U10 ( PMB2 ) ( tzv. dvojičky hrajú v jeden hrací deň po sebe )

U11 PMA3 ( samostatná súťaž pre FK ObFZ BA mesto )

U11 PRMA ( samostatná súťaž pre FK okres Malacky )

U11 PRPK ( samostatná súťaž pre FK okres Pezinok )

U11 PRSC ( samostatná súťaž pre FK okres Senec )

U9 PMC2 ( samostatná súťaž pre kategóriu U9 )

U8 PMD ( hrá sa v skupinách turnajovým spôsobom )

b/ prihlášky do jednotlivých súťaží :

Prihlášky do jednotlivých súťaží prípraviek BFZ sa podávajú elektronicky cez ISSF na ŠTK BFZ do 10.7.2020. Zaradenie družstiev do jednotlivých súťaží ako aj termínová listina podliehajú schváleniu VV BFZ.

c/ veková úroveň ( validácia ) pre jednotlivé kategórie :

U11 /1.1. 2010 a mladší/: chlapci od U6 do U11

dievčatá od U6 do U13

U10 /1.1. 2011 a mladší/: chlapci od U6 do U10

dievčatá od U6 do U12

U9 /1.1. 2012 a mladší/: chlapci od U6 do U9

dievčatá od U6 do U11

U8 /1.1. 2013 a mladší/: chlapci od U6 do U8

dievčatá od U6 do U10

Komisia rozhodcov a delegátov

Pozýva na zasadnutie dňa 12.6. na vykonanie teoretických previerok v súvislosti s náhradným a opravným termínom doškoľovacieho seminára A. Hájeka, T. Mókoša, J. Pavlíka (delegátov); R. Hádeka, L. Lomňančíka, D. Klúčika, T. Srnu, P. Szakálla a R. Tanglmayera (rozhodcov). Dňa 19.6. sú pozvaní A. Banič (delegát), D. Dujava, M. Orlíková, P. Piatka, M. Polák, A. Vanek a J. Triskal (rozhodcovia). Š. Vasilenko absolvuje opakované ústne skúšky počas fyzických previerok 20.6.

Oznamuje termín konania fyzických previerok rozhodcov BFZ – 20.6.2020 v športovom areáli Mladá garda. Pozvánky, upravené limity a pozmenený rozpis behov boli poslané elektronickou poštou.

Berie na vedomie oznámenie K. Kakaščika o ukončení aktívnej činnosti rozhodcu v súťažiach riadených BFZ z pracovných dôvodov. Ďakuje menovanému za jeho pôsobenie a želá mu veľa úspechov v jeho ďalšej činnosti v pracovnej i športovej sfére.

Berie na vedomie oznámenie L. Sabelu o prerušení aktívnej činnosti rozhodcu do konca jesennej časti súťažného ročníka 2020/2021 z rodinných dôvodov (akceptuje predĺženie tohto obdobia).

Žiada J. Triskala o vysvetlenie jeho neospravedlnenej neúčasti na náhradnom termíne seminára dňa 5.6.2020. Opätovne ho pozýva na 19.6.

Oznamuje predbežný termín konania letného predsezónneho seminára rozhodcov a delegátov BFZ – 3.8.2020. Miesto a ďalšie podmienky konania budú spresnené neskôr.

Ospravedlnenia: Martinkovič 15.-23.8.

Trénersko – metodická komisia

Úsek vzdelávania trénerov:

Technický úsek – Oddelenie vzdelávania trénerov oznamuje, že všetky aktivity vzdelávania trénerov SFZ podliehajú nariadeniam vlády SR a vedeniu SFZ. Z tohoto dôvodu sú aktivity ďalšieho vzdelávania (semináre trénerov) pozastavené. Vzhľadom na tieto skutočnosti v prípade, že platnosť trénerskej licencie vypršala pred dátumom 30.06.2020, je možné aj bez potrebného rozsahu hodín požiadať o jej predĺženie (žiadosti posielať na SFZ až od 01.06.2020). Takáto licencia bude ale predĺžená len do konca kalendárneho roka v ISSF (licencia sa nebude tlačiť ani posielať).

Žiadosti o predĺženie trénerskej licencie sa od 01.06.2020 podávajú výhradne cez ISSF – Konto trénera / Elektronická podateľňa / Žiadosť o predĺženie trénerskej licencie. Podrobný popis postupu je zverejnený na stránke SFZ v sekcii SFZ/Tréneri/Dokumenty.

Úsek mládeže:         

Plán akcií BFZ na 2.polrok 2020

Dátum Akcia Kategória
Júl:
14.07.2020 Celodenný zraz BFZ U17 – bez hráčov FA BFZ U17 (2004)
21-23.07.2020 Memoriál Františka Harašty U17 (Česko) – s hráčmi FA  BFZ U17 (2004)
August:
05.08.2020 Celodenný zraz BFZ U15 – s hráčmi FA BFZ U15 (2006)
12.08.2020 Celodenný zraz BFZ U15 – s hráčmi FA BFZ U15 (2006)
15-19.08.2020 Memoriál Gejzu Princa RT U15 – s hráčmi FA BFZ U15 (2006)
25.08.2020 Celodenný zraz BFZ U14 – bez hráčov FA BFZ U14 (2007)
September:
08-09.09.2020 RT PPT Poprad U14, U15 – mimo FA a ÚTM BFZ U14, BFZ U15
15.08.2020 KZ BFZ U14 – s hráčmi FA BFZ U14
19-23.09.2020 RT Senec U14 – s hráčmi FA BFZ U14
Október:
20-21.10.2020 Finále MiniChampionsLiga U12 – Púchov Kluby U12
November:
24.11.2020 HSM SFZ U13 – Pezinok – 1.kolo Kluby U13
28.11.2020 MT Bratislava Cup U13 (Pezinok) s hráčmi FA BFZ U13
December:
05.12.2020 HSM SFZ U15 – Pezinok – 1.kolo Kluby U15

 

ÚRADNÁ SPRÁVA Č.47 ZO DŇA 05.06.2020

Sekretariát

Sekretariát BFZ žiada všetkých zástupcov FK v súťažiach BFZ, aby si skontrolovali v ISSF systéme všetky údaje ( Adresy FK, emailové a telefonické kontakty). Na základe uvedených adries v ISSF systéme budú tieto zakomponované do adresára v rozpise súťaží pre súťažný ročník 2020/2021.

Sekretariát BFZ oznamuje  rozhodnutia VV BFZ, prijaté na zasadnutí dňa 25.05.2020:

 Všetky súťaže BFZ sú zakázané a predčasne ukončené. Tabuľky jednotlivých súťaží sú uzatvorené v takej podobe, ako boli pred prerušením súťaží. Výsledky všetkých súťaží BFZ zostávajú v platnosti a neodohraté stretnutia sa rušia. Individuálne štatistiky ako aj tresty všetkých hráčov, hráčok a klubov zostávajú v platnosti.

Medzinárodný mládežnícky turnaj DANUBE Moravia Cup 2020, ktorý sa mal konať v termíne 21-23.9.2020 je zrušený.

Pre nový súťažný ročník 2020/2021 je stanovený štartovný vklad do súťaží seniorov:

III. liga BFZ 350€

IV.liga BFZ 250€

Nové lopty pre súťažný ročník 2020/2021 sa kupovať nebudú a stretnutia seniorov sa budú hrať s loptami, ktoré boli v súťažnom ročníku 2019/2020.

Športovo – technická komisia

Emailová adresa ŠTK BFZ na komunikáciu s klubmi:

email ŠTK: stk@futbalbfz.sk

ŠTK oznamuje, že termín podania prihlášok do súťaží BFZ pre nový súťažný ročník je od 01.06.2020 do 26.6.2020 do 24:00 hod.  v kategórii seniorov, dorastu a žiakov, do súťaží prípraviek je stanovený termín od 01.06.2020 do 10.07.2020 do 24:00 hod. Prihlášky je potrebné podať  výlučne prostredníctvom elektronickej prihlášky   ISSF systému vo všetkých vekových kategóriách.

Termín začiatku súťaží je naplánovaný na 8-9.8.2020 v kategórii seniorov a dorastu a v termíne 22-23.08.2020 v kategórii žiakov zmysle schválenej termínovej listiny pre súťažný ročník 2020/2021. Zmena môže nastať v prípade, že štátne orgány rozhodnú v prípade opatrení ohľadne koronavírusu inak.

Matrika

Znenie Registračného a prestupového poriadku SFZ /RaPP/, schválené VV SFZ dňa 18. júna 2019 nájdete na stránkach www.futbalsfz.sk/legislativa-predpisy-sfz-poriadky, bfz.futbalnet.sk a www.futbalbfz.sk /dokumenty/.

Zmeny a doplnenia Registračného a prestupového poriadku SFZ (schválené VV SFZ dňa 18. júna 2019):

Článok 19/2 – Registračné obdobia.Žiadosť o prestup amatéra sa podáva v registračných obdobiach a to:

a) od 26.06. do 15.07. kalendárneho roka (letné registračné obdobie bez obmedzenia),

b) od 01.07. do 30.09. kalendárneho roka (letné registračné obdobie s obmedzením),

c) od 01.07. do 30.09. kalendárneho roka (letné registračné obdobie zo zahraničia),

d) od 01.01. do 31.03. kalendárneho roka (zimné registračné obdobie s obmedzením),

e) od 01.01. do 31.03. kalendárneho roka (zimné registračné obdobie zo zahraničia).

Oznamujeme FK, že nový termín prestupu amatéra bez obmedzenia začína dňom 26.6. 2020 a prestup amatéra s obmedzením začína dňom 1.7.2020.                         

Odstupné za prestup amatéra bez obmedzenia /čl. 37 RaPP/ sa stanovuje podľa stupňa súťaže, z ktorého hráč prestupuje a do ktorého hráč smeruje a podľa veku hráča, ktorý hráč dosiahne v súťažnom ročníku, počas ktorého prestupuje.

Odstupné za hráča podľa článku 37a až 37c sa uhrádza prostredníctvom mesačnej zbernej faktúry na účet SFZ – viď čl. 37/4. Kompletný návod na použitie nájdete aj na: www.futbalsfz.sk/issf-platobne-predpisy.

V  ISSF v elektronickej podateľni v zložke Registrácia hráča je doplnená Žiadosť o dočasnú registráciu hráča. Táto nová žiadosť bola zriadená za účelom vykonania  zmeny registrácie hráča podľa článku 15 ods. 6 RaPP. Žiadame klubových ISSF manažérov, aby využívali okrem žiadosti o preregistráciu hráča aj žiadosť o dočasnú registráciu hráča.

V ISSF je zavedená žiadosť o elektronický registračný preukaz hráča (ERP). ERP má platnosť 2 roky.

Komisia mládeže

Oznam pre FK:

   KM BFZ oznamuje, že na zasadnutí VV BFZ dňa 25.05.2020 padlo rozhodnutie, že všetky súťaže prípraviek BFZ v súťažnom ročníku 2019/2020 sú v zmysle súťažného poriadku SFZ zakázané a predčasne ukončené. Výsledky všetkých súťaží prípraviek  zostávajú v platnosti a tabuľky sú schválené v tej podobe, v akej  boli pred prerušením súťaže. Zostávajúce stretnutia sa neodohrajú a sú zrušené.

a/ nový súťažný ročník 2020/2021 – kategória prípravky

KM BFZ oznamuje FK, že pre nový súťažný ročník 2020/2021 sú v ISSF vytvorené nasledujúce súťaže:

U11 PMA1, U10 PMB1, U9 PMC1 ( tzv. trojičky hrajú v jeden hrací deň po sebe )

U11 PMA2, U10 ( PMB2 ) ( tzv. dvojičky hrajú v jeden hrací deň po sebe )

U11 PMA3 ( samostatná súťaž pre FK ObFZ BA mesto )

U11 PRMA ( samostatná súťaž pre FK okres Malacky )

U11 PRPK ( samostatná súťaž pre FK okres Pezinok )

U11 PRSC ( samostatná súťaž pre FK okres Senec )

U9 PMC2 ( samostatná súťaž pre kategóriu U9 )

U8 PMD ( hrá sa v skupinách turnajovým spôsobom )

b/ prihlášky do jednotlivých súťaží :

Prihlášky do jednotlivých súťaží prípraviek BFZ sa podávajú elektronicky cez ISSF na ŠTK BFZ do 10.7.2020. Zaradenie družstiev do jednotlivých súťaží ako aj termínová listina podliehajú schváleniu VV BFZ.

c/ veková úroveň ( validácia ) pre jednotlivé kategórie :

U11 /1.1. 2010 a mladší/: chlapci od U6 do U11

dievčatá od U6 do U13

U10 /1.1. 2011 a mladší/: chlapci od U6 do U10

dievčatá od U6 do U12

U9 /1.1. 2012 a mladší/: chlapci od U6 do U9

dievčatá od U6 do U11

U8 /1.1. 2013 a mladší/: chlapci od U6 do U8

dievčatá od U6 do U10

Komisia rozhodcov a delegátov

Pozýva na zasadnutie dňa 5.6.2020 na vykonanie teoretických previerok v súvislosti s náhradným a opravným termínom doškoľovacieho seminára T. Mókoša, M. Viciana, J. Hlavenku (delegátov); M. Vašša, P. Cvengroša, Ľ. Čižmára, M. Dúbravca, J. Triskala a Š. Vasilenka (rozhodcov). Ospravedlnení rozhodcovia (D. Dujava a M. Orlíková), ako aj ďalší rozhodcovia a delegáti sú pozvaní na 12. a 19.6.

Oznamuje termín konania fyzických previerok rozhodcov BFZ – 20.6.2020 v športovom areáli Mladá garda. Pozvánky, limity a rozpis behov boli poslané elektronickou poštou.

Oznamuje predbežný termín konania letného predsezónneho seminára rozhodcov a delegátov BFZ – 3.8.2020. Miesto a ďalšie podmienky konania budú spresnené neskôr.

Trénersko – metodická komisia

Úsek vzdelávania trénerov:

Technický úsek – Oddelenie vzdelávania trénerov oznamuje, že všetky aktivity vzdelávania trénerov SFZ podliehajú nariadeniam vlády SR a vedeniu SFZ. Z tohoto dôvodu sú aktivity ďalšieho vzdelávania (semináre trénerov) pozastavené. Vzhľadom na tieto skutočnosti v prípade, že platnosť trénerskej licencie vypršala pred dátumom 30.06.2020, je možné aj bez potrebného rozsahu hodín požiadať o jej predĺženie (žiadosti posielať na SFZ až od 01.06.2020). Takáto licencia bude ale predĺžená len do konca kalendárneho roka v ISSF (licencia sa nebude tlačiť ani posielať).

Žiadosti o predĺženie trénerskej licencie sa od 01.06.2020 podávajú výhradne cez ISSF – Konto trénera / Elektronická podateľňa / Žiadosť o predĺženie trénerskej licencie. Podrobný popis postupu je zverejnený na stránke SFZ v sekcii SFZ/Tréneri/Dokumenty.

Úsek mládeže:         

Plán akcií BFZ na 1.polrok 2020

SFZ ruší všetky reprezentačné zrazy naplánované do 31. mája 2020 a akcie  výberov regionálnych a oblastných futbalových zväzov, projektov PPT do 30.júna 2020 (vrátané Letného športového sústredenia).

Plán akcií BFZ na 2.polrok 2020

Dátum Akcia Kategória
Júl:
21-23.07.2020 Memoriál Františka Harašty U17 (Česko) – s hráčmi FA  BFZ U17
August:
05.08.2020 Celodenný zraz BFZ U15 – s hráčmi FA BFZ U15
12.08.2020 Celodenný zraz BFZ U15 – s hráčmi FA BFZ U15
14.08.2020 KZ BFZ U15 – s hráčmi FA BFZ U15
15-19.08.2020 Memoriál Gejzu Princa RT U15 – s hráčmi FA BFZ U15
September:
08-09.09.2020 RT PPT Poprad U14, U15 – mimo FA a ÚTM BFZ U14, BFZ U15
19-23.09.2020 RT Senec U14 – s hráčmi FA BFZ U14
Október:
20-21.10.2020 Finále Mini Champions Liga U12 – Púchov Kluby U12
November:
24.11.2020 HSM SFZ U13 – Pezinok – 1.kolo Kluby U13
28.11.2020 MT Bratislava Cup U13 (Pezinok) s hráčmi FA BFZ U13
December:
05.12.2020 HSM SFZ U15 – Pezinok – 1.kolo Kluby U15

ÚRADNÁ SPRÁVA Č.46 ZO DŇA 29.05.2020

Sekretariát

Sekretariát BFZ oznamuje  rozhodnutia VV BFZ, prijaté na zasadnutí dňa 25.05.2020:

 Všetky súťaže BFZ sú zakázané a predčasne ukončené. Tabuľky jednotlivých súťaží sú uzatvorené v takej podobe, ako boli pred prerušením súťaží. Výsledky všetkých súťaží BFZ zostávajú v platnosti a neodohraté stretnutia sa rušia. Individuálne štatistiky ako aj tresty všetkých hráčov, hráčok a klubov zostávajú v platnosti.

Medzinárodný mládežnícky turnaj DANUBE Moravia Cup 2020, ktorý sa mal konať v termíne 21-23.9.2020 je zrušený.

Pre nový súťažný ročník 2020/2021 je stanovený štartovný vklad do súťaží seniorov:

III. liga BFZ 350€

IV.liga BFZ 250€

Nové lopty pre súťažný ročník 2020/2021 sa kupovať nebudú a stretnutia seniorov sa budú hrať s loptami, ktoré boli v súťažnom ročníku 2019/2020.

Športovo – technická komisia

Emailová adresa ŠTK BFZ na komunikáciu s klubmi:

email ŠTK: stk@futbalbfz.sk

ŠTK oznamuje, že termín podania prihlášok do súťaží BFZ pre nový súťažný ročník je od 01.06.2020 do 26.6.2020 do 24:00 hod.  v kategórii seniorov, dorastu a žiakov, do súťaží prípraviek je stanovený termín od 01.06.2020 do 10.07.2020 do 24:00 hod. Prihlášky je potrebné podať  výlučne prostredníctvom elektronickej prihlášky   ISSF systému vo všetkých vekových kategóriách.

Termín začiatku súťaží je naplánovaný na 8-9.8.2020 v kategórii seniorov a dorastu a v termíne 22-23.08.2020 v kategórii žiakov zmysle schválenej termínovej listiny pre súťažný ročník 2020/2021. Zmena môže nastať v prípade, že štátne orgány rozhodnú v prípade opatrení ohľadne koronavírusu inak.

Matrika

Znenie Registračného a prestupového poriadku SFZ /RaPP/, schválené VV SFZ dňa 18. júna 2019 nájdete na stránkach www.futbalsfz.sk/legislativa-predpisy-sfz-poriadky, bfz.futbalnet.sk a www.futbalbfz.sk /dokumenty/.

Zmeny a doplnenia Registračného a prestupového poriadku SFZ (schválené VV SFZ dňa 18. júna 2019):

Článok 19/2 – Registračné obdobia.

Žiadosť o prestup amatéra sa podáva v registračných obdobiach a to:

a) od 26.06. do 15.07. kalendárneho roka (letné registračné obdobie bez obmedzenia),

b) od 01.07. do 30.09. kalendárneho roka (letné registračné obdobie s obmedzením),

c) od 01.07. do 30.09. kalendárneho roka (letné registračné obdobie zo zahraničia),

d) od 01.01. do 31.03. kalendárneho roka (zimné registračné obdobie s obmedzením),

e) od 01.01. do 31.03. kalendárneho roka (zimné registračné obdobie zo zahraničia).

Oznamujeme FK, že nový termín prestupu amatéra bez obmedzenia začína dňom 26.6. 2020 a prestup amatéra s obmedzením začína dňom 1.7.2020.

Odstupné za prestup amatéra bez obmedzenia /čl. 37 RaPP/ sa stanovuje podľa stupňa súťaže, z ktorého hráč prestupuje a do ktorého hráč smeruje a podľa veku hráča, ktorý hráč dosiahne v súťažnom ročníku, počas ktorého prestupuje.

Odstupné za hráča podľa článku 37a až 37c sa uhrádza prostredníctvom mesačnej zbernej faktúry na účet SFZ – viď čl. 37/4. Kompletný návod na použitie nájdete aj na: www.futbalsfz.sk/issf-platobne-predpisy.

V  ISSF v elektronickej podateľni v zložke Registrácia hráča je doplnená Žiadosť o dočasnú registráciu hráča. Táto nová žiadosť bola zriadená za účelom vykonania  zmeny registrácie hráča podľa článku 15 ods. 6 RaPP, ktorá platí pre ročník 2019/2020. Žiadame klubových ISSF manažérov, aby využívali aj žiadosť o dočasnú registráciu hráča.

V ISSF je zavedená aj novinka elektronické registračné preukazy(ERP). ERP majú platnosť 2 roky.

Komisia mládeže

Oznam pre FK:

KM BFZ oznamuje, na zasadnutí VV BFZ dňa 25.05.2020 padlo rozhodnutie, že všetky súťaže prípraviek BFZ v súťažnom ročníku 2019/2020 sú v zmysle súťažného poriadku SFZ zakázané a predčasne ukončené. Výsledky všetkých súťaží prípraviek  zostávajú v platnosti a tabuľky sú schválené v tej podobe, v akej  boli pred prerušením súťaže. Zostávajúce stretnutia sa neodohrajú a sú zrušené.

Zrušenie školských futbalových súťaží Školský pohár Slovenskej sporiteľne a McDonald’s Cupu 2019/2020  

Slovenský futbalový zväz rešpektuje všetky opatrenia a nariadenia v súvislosti s rizikom šírenia koronavírusu, ktoré prijali štátne orgány a inštitúcie a bude sa nimi riadiť. Mimoriadna situácia na Slovensku a jej predpokladaný vývoj v ďalšom období neumožňuje  pokračovať v programe školských futbalových  súťaží, ktorých vyhlasovateľom je MŠVVaŠ SR. Z tohto dôvodu sa Slovenský futbalový zväz, McDonald´s Slovakia a ostatní partneri rozhodli zrušiť 9. ročník Školského pohára Slovenskej sporiteľne a 22. ročník McDonald’s Cupu 2019/2020 školských futbalových súťaží.                                Rozhodnutie sa týka zrušenia všetkých školských futbalových turnajov základných škôl (okresných kôl, krajských kôl a M-SR) na jar 2020.

Komisia rozhodcov a delegátov

V súvislosti s aktuálnou epidemiologickou situáciou a rozhodnutím VV BFZ (uverejnenom na stránke zväzu) žiada rozhodcov a delegátov, aby pravidelne sledovali webovú stránku BFZ. Na aktuálne zmeny budú upozornení priamo na nej, resp. elektronickou poštou.

Trénersko – metodická komisia

Úsek vzdelávania trénerov:

Technický úsek – Oddelenie vzdelávania trénerov oznamuje, že všetky aktivity vzdelávania trénerov SFZ podliehajú nariadeniam vlády SR a vedeniu SFZ. Z tohoto dôvodu sú aktivity ďalšieho vzdelávania (semináre trénerov) pozastavené. Vzhľadom na tieto skutočnosti v prípade, že platnosť trénerskej licencie vypršala pred dátumom 30.06.2020, je možné aj bez potrebného rozsahu hodín požiadať o jej predĺženie (žiadosti posielať na SFZ až od 01.06.2020). Takáto licencia bude ale predĺžená len do konca kalendárneho roka v ISSF (licencia sa nebude tlačiť ani posielať).

Žiadosti o predĺženie trénerskej licencie sa od 01.06.2020 podávajú výhradne cez ISSF – Konto trénera / Elektronická podateľňa / Žiadosť o predĺženie trénerskej licencie. Podrobný popis postupu je zverejnený na stránke SFZ v sekcii SFZ/Tréneri/Dokumenty.

Úsek mládeže:         

Plán akcií BFZ na 1.polrok 2020

SFZ ruší všetky reprezentačné zrazy naplánované do 31. mája 2020 a akcie  výberov regionálnych a oblastných futbalových zväzov, projektov PPT do 30.júna 2020 (vrátané Letného športového sústredenia).

Plán akcií BFZ na 2.polrok 2020

Dátum Akcia Kategória
Júl:
21-23.07.2020 Memoriál Františka Harašty U17 (Česko) – s hráčmi FA  BFZ U17
August:
05.08.2020 Celodenný zraz BFZ U15 – s hráčmi FA BFZ U15
12.08.2020 Celodenný zraz BFZ U15 – s hráčmi FA BFZ U15
14.08.2020 KZ BFZ U15 – s hráčmi FA BFZ U15
15-19.08.2020 Memoriál Gejzu Princa RT U15 – s hráčmi FA BFZ U15
September:
08-09.09.2020 RT PPT Poprad U14, U15 – mimo FA a ÚTM BFZ U14, BFZ U15
19-23.09.2020 RT Senec U14 – s hráčmi FA BFZ U14
Október:
20-21.10.2020 Finále Mini Champions Liga U12 – Púchov Kluby U12
November:
24.11.2020 HSM SFZ U13 – Pezinok – 1.kolo Kluby U13
28.11.2020 MT Bratislava Cup U13 (Pezinok) s hráčmi FA BFZ U13
December:
05.12.2020 HSM SFZ U15 – Pezinok – 1.kolo Kluby U15

 

ÚRADNÁ SPRÁVA Č.45 ZO DŇA 22.05.2020

Sekretariát

Sekretariát BFZ oznamuje, že VV BFZ hlasovaním per rollam zo dňa 02.04.2020 neschválil zakázanie a následné zrušenie všetkých súťaží BFZ v kategóriách dospelých, dorastu , žiakov a prípraviek súťažného ročníka 2019/ 2020.

 VV BFZ ponecháva v platnosti svoje rozhodnutie zo dňa 26.03.2020:

Odkladá  súťažné stretnutia v súťažiach BFZ vo všetkých vekových kategóriách do odvolania.

Sekretariát BFZ oznamuje, že rozhodnutím VV BFZ zo dňa 09.03.2020:

Ruší úradné hodiny sekretariátu BFZ a zasadnutia odborných komisií BFZ do odvolania. V prípade potreby kontaktujte pracovníkov aparátu BFZ alebo predsedov odborných komisií telefonicky alebo elektronickou poštou.

Sekretariát BFZ dáva do pozornosti informáciu o usmerneniach SFZ k 4. fáze uvoľnovania opatrení, ktoré je zverejnené na webe BFZ.

Športovo – technická komisia

Emailová adresa ŠTK BFZ na komunikáciu s klubmi:

email ŠTK: stk@futbalbfz.sk

ŠTK oznamuje, že rozhodnutím VV BFZ sú všetky súťaže riadene ŠTK BFZ odložené do odvolania.

Matrika

Znenie Registračného a prestupového poriadku SFZ /RaPP/, schválené VV SFZ dňa 18. júna 2019 nájdete na stránkach www.futbalsfz.sk/legislativa-predpisy-sfz-poriadky, bfz.futbalnet.sk a www.futbalbfz.sk /dokumenty/.

Zmeny a doplnenia Registračného a prestupového poriadku SFZ (schválené VV SFZ dňa 18. júna 2019):

Článok 19/2 – Registračné obdobia.

Žiadosť o prestup amatéra sa podáva v registračných obdobiach a to:

a) od 26.06. do 15.07. kalendárneho roka (letné registračné obdobie bez obmedzenia),

b) od 01.07. do 30.09. kalendárneho roka (letné registračné obdobie s obmedzením),

c) od 01.07. do 30.09. kalendárneho roka (letné registračné obdobie zo zahraničia),

d) od 01.01. do 31.03. kalendárneho roka (zimné registračné obdobie s obmedzením),

e) od 01.01. do 31.03. kalendárneho roka (zimné registračné obdobie zo zahraničia).

Oznamujeme FK, že nový termín prestupu amatéra bez obmedzenia začína dňom 26.6. 2020 a prestup amatéra s obmedzením začína dňom 1.7.2020.   

Odstupné za prestup amatéra bez obmedzenia /čl. 37 RaPP/ sa stanovuje podľa stupňa súťaže, z ktorého hráč prestupuje a do ktorého hráč smeruje a podľa veku hráča, ktorý hráč dosiahne v súťažnom ročníku, počas ktorého prestupuje.

Odstupné za hráča podľa článku 37a až 37c sa uhrádza prostredníctvom mesačnej zbernej faktúry na účet SFZ – viď čl. 37/4. Kompletný návod na použitie nájdete aj na: www.futbalsfz.sk/issf-platobne-predpisy.

V  ISSF v elektronickej podateľni v zložke Registrácia hráča je doplnená Žiadosť o dočasnú registráciu hráča. Táto nová žiadosť bola zriadená za účelom vykonania  zmeny registrácie hráča podľa článku 15 ods. 6 RaPP, ktorá platí pre ročník 2019/2020. Žiadame klubových ISSF manažérov, aby využívali aj žiadosť o dočasnú registráciu hráča.

V ISSF je zavedená aj novinka elektronické registračné preukazy(ERP). ERP majú platnosť 2 roky.

Komisia mládeže

Oznam pre FK – odloženie stretnutí prípraviek BFZ

KM BFZ oznamuje, že rozhodnutím VV BFZ sú všetky súťaže prípraviek BFZ riadené KM BFZ odložené do odvolania.

Zrušenie školskej futbalovej súťaže Školský pohár Slovenskej sporiteľne 2019-2020

Slovenský futbalový zväz rešpektuje všetky opatrenia a nariadenia v súvislosti s rizikom šírenia koronavírusu, ktoré prijali štátne orgány a inštitúcie a bude sa nimi riadiť. Mimoriadna situácia na Slovensku a jej predpokladaný vývoj v ďalšom období neumožňuje  pokračovať v programe školských futbalových  súťaží, ktorých vyhlasovateľom je MŠVVaŠ SR a hlavným organizátorom Slovenský futbalový zväz. Z tohto dôvodu sa Slovenský futbalový zväz a hlavný partner projektu Školský pohár Slovenskej sporiteľne rozhodli zrušiť 9. ročník tejto školskej futbalovej súťaže.              Rozhodnutie sa týka zrušenia všetkých školských futbalových turnajov základných škôl (okresných kôl, krajských kôl a M-SR) na jar 2020 a anulovania všetkých dosiahnutých výsledkov turnajov /predkolo/ ešte z jesene 2019.

Zrušenie školskej futbalovej súťaže McDonald´s Cup 2019/2020

McDonald´s Slovakia a Slovenský futbalový zväz rešpektujú všetky opatrenia a nariadenia v súvislosti s rizikom šírenia koronavírusu, ktoré prijali štátne orgány a inštitúcie a bude sa nimi riadiť. Mimoriadna situácia na Slovensku a jej predpokladaný vývoj v ďalšom období neumožňuje pokračovať v programe školských futbalových  súťaží, ktorých vyhlasovateľom je MŠVVaŠ SR. Z tohto dôvodu sa McDonald´s Slovakia, Slovenský futbalový zväz a ostatní partneri projektu McDonald´s Cup rozhodli zrušiť 22. ročník McDonald’s Cupu 2019/2020. Rozhodnutie sa týka zrušenia všetkých školských futbalových turnajov základných škôl (okresných kôl, krajských kôl a M-SR) na jar 2020.

Komisia rozhodcov a delegátov

V súvislosti s aktuálnou epidemiologickou situáciou a rozhodnutím VV BFZ (uverejnenom na stránke zväzu) žiada rozhodcov a delegátov, aby pravidelne sledovali webovú stránku BFZ. Na aktuálne zmeny budú upozornení priamo na nej, resp. elektronickou poštou.

Trénersko – metodická komisia

Úsek vzdelávania trénerov:

Technický úsek – Oddelenie vzdelávania trénerov oznamuje, že všetky aktivity vzdelávania trénerov SFZ podliehajú nariadeniam vlády SR a vedeniu SFZ. Z tohoto dôvodu sú aktivity ďalšieho vzdelávania (semináre trénerov) pozastavené. Vzhľadom na tieto skutočnosti v prípade, že platnosť trénerskej licencie vypršala pred dátumom 30.06.2020, je možné aj bez potrebného rozsahu hodín požiadať o jej predĺženie (žiadosti posielať na SFZ až od 01.06.2020). Takáto licencia bude ale predĺžená len do konca kalendárneho roka v ISSF (licencia sa nebude tlačiť ani posielať).

Žiadosti o predĺženie trénerskej licencie sa od 01.06.2020 podávajú výhradne cez ISSF – Konto trénera / Elektronická podateľňa / Žiadosť o predĺženie trénerskej licencie. Podrobný popis postupu je zverejnený na stránke SFZ v sekcii SFZ/Tréneri/Dokumenty.

Úsek mládeže:         

Plán akcií BFZ na 1.polrok 2020

SFZ ruší všetky reprezentačné zrazy naplánované do 31. mája 2020 a akcie  výberov regionálnych a oblastných futbalových zväzov, projektov PPT do 30.júna 2020 (vrátané Letného športového sústredenia).

Plán akcií BFZ na 2.polrok 2020

Dátum Akcia Kategória
Júl:
21-23.07.2020 Memoriál Františka Harašty U17 (Česko) – s hráčmi FA  BFZ U17
August:
05.08.2020 Celodenný zraz BFZ U15 – s hráčmi FA BFZ U15
12.08.2020 Celodenný zraz BFZ U15 – s hráčmi FA BFZ U15
14.08.2020 KZ BFZ U15 – s hráčmi FA BFZ U15
15-19.08.2020 Memoriál Gejzu Princa RT U15 – s hráčmi FA BFZ U15
September:
08-09.09.2020 RT PPT Poprad U14, U15 – mimo FA a ÚTM BFZ U14, BFZ U15
19-23.09.2020 RT Senec U14 – s hráčmi FA BFZ U14
Október:
20-21.10.2020 Finále MiniChampionsLiga U12 – Púchov Kluby U12
November:
24.11.2020 HSM SFZ U13 – Pezinok – 1.kolo Kluby U13
28.11.2020 MT Bratislava Cup U13 (Pezinok) s hráčmi FA BFZ U13
December:
05.12.2020 HSM SFZ U15 – Pezinok – 1.kolo Kluby U15

 

ÚRADNÁ SPRÁVA Č.44 ZO DŇA 15.05.2020

Sekretariát

Sekretariát BFZ oznamuje, že VV BFZ hlasovaním per rollam zo dňa 02.04.2020 neschválil zakázanie a následné zrušenie všetkých súťaží BFZ v kategóriách dospelých, dorastu , žiakov a prípraviek súťažného ročníka 2019/ 2020.

 VV BFZ ponecháva v platnosti svoje rozhodnutie zo dňa 26.03.2020:

Odkladá  súťažné stretnutia v súťažiach BFZ vo všetkých vekových kategóriách do odvolania.

Sekretariát BFZ oznamuje, že rozhodnutím VV BFZ zo dňa 09.03.2020:

Ruší úradné hodiny sekretariátu BFZ a zasadnutia odborných komisií BFZ do odvolania. V prípade potreby kontaktujte pracovníkov aparátu BFZ alebo predsedov odborných komisií telefonicky alebo elektronickou poštou.

Sekretariát BFZ dáva do pozornosti informáciu o usmerneniach hlavného hygienika SR k 1 .a 2 fáze uvoľnovania opatrení, ktoré je zverejnené na webe BFZ.

Športovo – technická komisia

Emailová adresa ŠTK BFZ na komunikáciu s klubmi:

email ŠTK: stk@futbalbfz.sk

ŠTK oznamuje, že rozhodnutím VV BFZ sú všetky súťaže riadene ŠTK BFZ odložené do odvolania.

Matrika

Znenie Registračného a prestupového poriadku SFZ /RaPP/, schválené VV SFZ dňa 18. júna 2019 nájdete na stránkach www.futbalsfz.sk/legislativa-predpisy-sfz-poriadky, bfz.futbalnet.sk a www.futbalbfz.sk /dokumenty/.

Zmeny a doplnenia Registračného a prestupového poriadku SFZ (schválené VV SFZ dňa 18. júna 2019):

Článok 19/2 – Registračné obdobia.Žiadosť o prestup amatéra sa podáva v registračných obdobiach a to:

a)od 26.06. do 15.07. kalendárneho roka (letné registračné obdobie bez obmedzenia),

b)od 01.07. do 30.09. kalendárneho roka (letné registračné obdobie s obmedzením),

c) od 01.07. do 30.09. kalendárneho roka (letné registračné obdobie zo zahraničia),

d)od 01.01. do 31.03. kalendárneho roka (zimné registračné obdobie s obmedzením),

e) od 01.01. do 31.03. kalendárneho roka (zimné registračné obdobie zo zahraničia).

Oznamujeme FK, že nový termín prestupu amatéra bez obmedzenia začína dňom 26.6. 2020 a prestup amatéra s obmedzením začína dňom 1.7.2020.                         

Odstupné za prestup amatéra bez obmedzenia /čl. 37 RaPP/ sa stanovuje podľa stupňa súťaže, z ktorého hráč prestupuje a do ktorého hráč smeruje a podľa veku hráča, ktorý hráč dosiahne v súťažnom ročníku, počas ktorého prestupuje.

Odstupné za hráča podľa článku 37a až 37c sa uhrádza prostredníctvom mesačnej zbernej faktúry na účet SFZ – viď čl. 37/4. Kompletný návod na použitie nájdete aj na: www.futbalsfz.sk/issf-platobne-predpisy.

V  ISSF v elektronickej podateľni v zložke Registrácia hráča je doplnená Žiadosť o dočasnú registráciu hráča. Táto nová žiadosť bola zriadená za účelom vykonania  zmeny registrácie hráča podľa článku 15 ods. 6 RaPP, ktorá platí pre ročník 2019/2020. Žiadame klubových ISSF manažérov, aby využívali aj žiadosť o dočasnú registráciu hráča.

V ISSF je zavedená aj novinka elektronické registračné preukazy(ERP). ERP majú platnosť 2 roky.

Komisia mládeže

Oznam pre FK – odloženie stretnutí prípraviek BFZ

KM BFZ oznamuje, že rozhodnutím VV BFZ sú všetky súťaže prípraviek BFZ riadené KM BFZ odložené do odvolania.

Zrušenie školskej futbalovej súťaže Školský pohár Slovenskej sporiteľne 2019-2020

Slovenský futbalový zväz rešpektuje všetky opatrenia a nariadenia v súvislosti s rizikom šírenia koronavírusu, ktoré prijali štátne orgány a inštitúcie a bude sa nimi riadiť. Mimoriadna situácia na Slovensku a jej predpokladaný vývoj v ďalšom období neumožňuje  pokračovať v programe školských futbalových  súťaží, ktorých vyhlasovateľom je MŠVVaŠ SR a hlavným organizátorom Slovenský futbalový zväz. Z tohto dôvodu sa Slovenský futbalový zväz a hlavný partner projektu Školský pohár Slovenskej sporiteľne rozhodli zrušiť 9. ročník tejto školskej futbalovej súťaže.Rozhodnutie sa týka zrušenia všetkých školských futbalových turnajov základných škôl (okresných kôl, regionálnych kôl, krajských kôl a M-SR) na jar 2020 a anulovania všetkých dosiahnutých výsledkov turnajov /predkolo/ ešte z jesene 2019.

Zrušenie školskej futbalovej súťaže McDonald´s Cup 2019/2020

McDonald´s Slovakia a Slovenský futbalový zväz rešpektujú všetky opatrenia a nariadenia v súvislosti s rizikom šírenia koronavírusu, ktoré prijali štátne orgány a inštitúcie a bude sa nimi riadiť. Mimoriadna situácia na Slovensku a jej predpokladaný vývoj v ďalšom období neumožňuje pokračovať v programe školských futbalových  súťaží, ktorých vyhlasovateľom je MŠVVaŠ SR. Z tohto dôvodu sa McDonald´s Slovakia, Slovenský futbalový zväz a ostatní partneri projektu McDonald´s Cup rozhodli zrušiť 22. ročník McDonald’s Cupu 2019/2020.Rozhodnutie sa týka zrušenia všetkých školských futbalových turnajov základných škôl (okresných kôl, regionálnych kôl, krajských kôl a M-SR) na jar 2020.

Komisia rozhodcov a delegátov

V súvislosti s aktuálnou epidemiologickou situáciou a rozhodnutím VV BFZ (uverejnenom na stránke zväzu) žiada rozhodcov a delegátov, aby pravidelne sledovali webovú stránku BFZ. Na aktuálne zmeny budú upozornení priamo na nej, resp. elektronickou poštou.

Trénersko – metodická komisia

Úsek vzdelávania trénerov:

Technický úsek – Oddelenie vzdelávania trénerov oznamuje, že všetky aktivity vzdelávania trénerov SFZ podliehajú nariadeniam vlády SR a vedeniu SFZ. Z tohoto dôvodu sú aktivity ďalšieho vzdelávania (semináre trénerov) pozastavené. Vzhľadom na tieto skutočnosti v prípade, že platnosť trénerskej licencie vypršala pred dátumom 30.06.2020, je možné aj bez potrebného rozsahu hodín požiadať o jej predĺženie (žiadosti posielať na SFZ až od 01.06.2020). Takáto licencia bude ale predĺžená len do konca kalendárneho roka v ISSF (licencia sa nebude tlačiť ani posielať).

Žiadosti o predĺženie trénerskej licencie sa od 01.06.2020 podávajú výhradne cez ISSF – Konto trénera / Elektronická podateľňa / Žiadosť o predĺženie trénerskej licencie. Podrobný popis postupu je zverejnený na stránke SFZ v sekcii SFZ/Tréneri/Dokumenty.

Úsek mládeže:         

Plán akcií BFZ na 1.polrok 2020

Slovenský futbalový zväz rešpektuje všetky opatrenia a nariadenia v súvislosti s rizikom šírenia koronavírusu, ktoré prijali štátne orgány a inštitúcie a bude sa nimi riadiť. V súvislosti s nimi preto prijal nasledovné rozhodnutia.

SFZ ruší všetky reprezentačné zrazy naplánované do 31. mája 2020. Akcie  výberov regionálnych a oblastných futbalových zväzov, projektov PPT do 30.júna 2020 (vrátané Letného športového sústredenia).

Všetky súťaže riadené SFZ sú pozastavené do 30. apríla 2020 a stretnutia odložené na neurčito.

Z tohto dôvodu sa Slovenský futbalový zväz rozhodol preložiť aj projekt GRASSROOTS CUP na jar 2021. Veríme, že váš klub bude mať záujem sa zapojiť do projektu aj na budúci rok. Bližšie informácie k projektu Vám poskytneme v priebehu februára 2021.

O ďalších opatreniach bude SFZ informovať na základe nových opatrení, ktoré vláda a Ústredný krízový štáb Slovenskej republiky prijme. SFZ situáciu monitoruje a bude na ňu operatívne aktuálne reagovať.

ÚRADNÁ SPRÁVA Č.43 ZO DŇA 08.05.2020

Sekretariát

Sekretariát BFZ oznamuje, že VV BFZ hlasovaním per rollam zo dňa 02.04.2020 neschválil zakázanie a následné zrušenie všetkých súťaží BFZ v kategóriách dospelých, dorastu , žiakov a prípraviek súťažného ročníka 2019/ 2020.

 VV BFZ ponecháva v platnosti svoje rozhodnutie zo dňa 26.03.2020:

Odkladá  súťažné stretnutia v súťažiach BFZ vo všetkých vekových kategóriách do odvolania.

Sekretariát BFZ oznamuje, že rozhodnutím VV BFZ zo dňa 09.03.2020:

Ruší úradné hodiny sekretariátu BFZ a zasadnutia odborných komisií BFZ do odvolania. V prípade potreby kontaktujte pracovníkov aparátu BFZ alebo predsedov odborných komisií telefonicky alebo elektronickou poštou.

Sekretariát BFZ dáva do pozornosti informáciu o usmerneniach hlavného hygienika SR k 1 .a 2 fáze uvoľnovania opatrení, ktoré je zverejnené na webe BFZ.

Športovo – technická komisia

Emailová adresa ŠTK BFZ na komunikáciu s klubmi:

email ŠTK: stk@futbalbfz.sk

ŠTK oznamuje, že rozhodnutím VV BFZ sú všetky súťaže riadene ŠTK BFZ odložené do odvolania.

Matrika

Znenie Registračného a prestupového poriadku SFZ /RaPP/, schválené VV SFZ dňa 18. júna 2019 nájdete na stránkach www.futbalsfz.sk/legislativa-predpisy-sfz-poriadky, bfz.futbalnet.sk a www.futbalbfz.sk /dokumenty/.

Zmeny a doplnenia Registračného a prestupového poriadku SFZ (schválené VV SFZ dňa 18. júna 2019):

Článok 19/2 – Registračné obdobia.Žiadosť o prestup amatéra sa podáva v registračných obdobiach a to:

a) od 26.06. do 15.07. kalendárneho roka (letné registračné obdobie bez obmedzenia),

b) od 01.07. do 30.09. kalendárneho roka (letné registračné obdobie s obmedzením),

c) od 01.07. do 30.09. kalendárneho roka (letné registračné obdobie zo zahraničia),

d) od 01.01. do 31.03. kalendárneho roka (zimné registračné obdobie s obmedzením),

e) od 01.01. do 31.03. kalendárneho roka (zimné registračné obdobie zo zahraničia).

Oznamujeme FK, že nový termín prestupu amatéra bez obmedzenia začína dňom 26.6. 2020 a prestup amatéra s obmedzením začína dňom 1.7.2020.                         

Odstupné za prestup amatéra bez obmedzenia /čl. 37 RaPP/ sa stanovuje podľa stupňa súťaže, z ktorého hráč prestupuje a do ktorého hráč smeruje a podľa veku hráča, ktorý hráč dosiahne v súťažnom ročníku, počas ktorého prestupuje.

Odstupné za hráča podľa článku 37a až 37c sa uhrádza prostredníctvom mesačnej zbernej faktúry na účet SFZ – viď čl. 37/4. Kompletný návod na použitie nájdete aj na: www.futbalsfz.sk/issf-platobne-predpisy.

V  ISSF v elektronickej podateľni v zložke Registrácia hráča je doplnená Žiadosť o dočasnú registráciu hráča. Táto nová žiadosť bola zriadená za účelom vykonania  zmeny registrácie hráča podľa článku 15 ods. 6 RaPP, ktorá platí pre ročník 2019/2020. Žiadame klubových ISSF manažérov, aby využívali aj žiadosť o dočasnú registráciu hráča.

V ISSF je zavedená aj novinka elektronické registračné preukazy(ERP). ERP majú platnosť 2 roky.

Komisia mládeže

Oznam pre FK – odloženie stretnutí prípraviek BFZ

   KM BFZ oznamuje, že rozhodnutím VV BFZ sú všetky súťaže prípraviek BFZ riadené KM BFZ odložené do odvolania.

Zrušenie školskej futbalovej súťaže Školský pohár Slovenskej sporiteľne 2019-2020

Slovenský futbalový zväz rešpektuje všetky opatrenia a nariadenia v súvislosti s rizikom šírenia koronavírusu, ktoré prijali štátne orgány a inštitúcie a bude sa nimi riadiť. Mimoriadna situácia na Slovensku a jej predpokladaný vývoj v ďalšom období neumožňuje  pokračovať v programe školských futbalových  súťaží, ktorých vyhlasovateľom je MŠVVaŠ SR a hlavným organizátorom Slovenský futbalový zväz. Z tohto dôvodu sa Slovenský futbalový zväz a hlavný partner projektu Školský pohár Slovenskej sporiteľne rozhodli zrušiť 9. ročník tejto školskej futbalovej súťaže.Rozhodnutie sa týka zrušenia všetkých školských futbalových turnajov základných škôl (okresných kôl, regionálnych kôl, krajských kôl a M-SR) na jar 2020 a anulovania všetkých dosiahnutých výsledkov turnajov /predkolo/ ešte z jesene 2019.

Zrušenie školskej futbalovej súťaže McDonald´s Cup 2019/2020

McDonald´s Slovakia a Slovenský futbalový zväz rešpektujú všetky opatrenia a nariadenia v súvislosti s rizikom šírenia koronavírusu, ktoré prijali štátne orgány a inštitúcie a bude sa nimi riadiť. Mimoriadna situácia na Slovensku a jej predpokladaný vývoj v ďalšom období neumožňuje pokračovať v programe školských futbalových  súťaží, ktorých vyhlasovateľom je MŠVVaŠ SR. Z tohto dôvodu sa McDonald´s Slovakia, Slovenský futbalový zväz a ostatní partneri projektu McDonald´s Cup rozhodli zrušiť 22. ročník McDonald’s Cupu 2019/2020.Rozhodnutie sa týka zrušenia všetkých školských futbalových turnajov základných škôl (okresných kôl, regionálnych kôl, krajských kôl a M-SR) na jar 2020.

Komisia rozhodcov a delegátov

V súvislosti s aktuálnou epidemiologickou situáciou a rozhodnutím VV BFZ (uverejnenom na stránke zväzu) žiada rozhodcov a delegátov, aby pravidelne sledovali webovú stránku BFZ. Na aktuálne zmeny budú upozornení priamo na nej, resp. elektronickou poštou.

Trénersko – metodická komisia

Úsek vzdelávania trénerov:

Technický úsek – Oddelenie vzdelávania trénerov oznamuje, že všetky aktivity vzdelávania trénerov SFZ podliehajú nariadeniam vlády SR a vedeniu SFZ. Z tohoto dôvodu sú aktivity ďalšieho vzdelávania (semináre trénerov) pozastavené. Vzhľadom na tieto skutočnosti v prípade, že platnosť trénerskej licencie vypršala pred dátumom 30.06.2020, je možné aj bez potrebného rozsahu hodín požiadať o jej predĺženie (žiadosti posielať na SFZ až od 01.06.2020). Takáto licencia bude ale predĺžená len do konca kalendárneho roka v ISSF (licencia sa nebude tlačiť ani posielať).

Úsek mládeže:         

Plán akcií BFZ na 1.polrok 2020

Slovenský futbalový zväz rešpektuje všetky opatrenia a nariadenia v súvislosti s rizikom šírenia koronavírusu, ktoré prijali štátne orgány a inštitúcie a bude sa nimi riadiť. V súvislosti s nimi preto prijal nasledovné rozhodnutia.

SFZ ruší všetky reprezentačné zrazy naplánované do 31. mája 2020. Akcie  výberov regionálnych a oblastných futbalových zväzov, projektov PPT do 30.júna 2020 (vrátané Letného športového sústredenia).

Všetky súťaže riadené SFZ sú pozastavené do 30. apríla 2020 a stretnutia odložené na neurčito.

Z tohto dôvodu sa Slovenský futbalový zväz rozhodol preložiť aj projekt GRASSROOTS CUP na jar 2021. Veríme, že váš klub bude mať záujem sa zapojiť do projektu aj na budúci rok. Bližšie informácie k projektu Vám poskytneme v priebehu februára 2021.

O ďalších opatreniach bude SFZ informovať na základe nových opatrení, ktoré vláda a Ústredný krízový štáb Slovenskej republiky prijme. SFZ situáciu monitoruje a bude na ňu operatívne aktuálne reagovať.

ÚRADNÁ SPRÁVA Č.42 ZO DŇA 01.05.2020

Sekretariát

Sekretariát BFZ oznamuje, že VV BFZ hlasovaním per rollam zo dňa 02.04.2020 neschválil zakázanie a následné zrušenie všetkých súťaží BFZ v kategóriách dospelých, dorastu , žiakov a prípraviek súťažného ročníka 2019/ 2020.

 VV BFZ ponecháva v platnosti svoje rozhodnutie zo dňa 26.03.2020:

Odkladá  súťažné stretnutia v súťažiach BFZ vo všetkých vekových kategóriách do odvolania.

Sekretariát BFZ oznamuje, že rozhodnutím VV BFZ zo dňa 09.03.2020:

Ruší úradné hodiny sekretariátu BFZ a zasadnutia odborných komisií BFZ do odvolania. V prípade potreby kontaktujte pracovníkov aparátu BFZ alebo predsedov odborných komisií telefonicky alebo elektronickou poštou.

Sekretariát BFZ dáva do pozornosti informáciu o usmernení hlavného hygienika SR k športoviskám, ktoré je zverejnené na webe BFZ.

Športovo – technická komisia

Emailová adresa ŠTK BFZ na komunikáciu s klubmi:

email ŠTK: stk@futbalbfz.sk

ŠTK oznamuje, že rozhodnutím VV BFZ sú všetky súťaže riadene ŠTK BFZ odložené do odvolania.

Matrika

Znenie Registračného a prestupového poriadku SFZ /RaPP/, schválené VV SFZ dňa 18. júna 2019 nájdete na stránkach www.futbalsfz.sk/legislativa-predpisy-sfz-poriadky, bfz.futbalnet.sk a www.futbalbfz.sk /dokumenty/.

Zmeny a doplnenia Registračného a prestupového poriadku SFZ (schválené VV SFZ dňa 18. júna 2019):

Článok 19/2 – Registračné obdobia.

Žiadosť o prestup amatéra sa podáva v registračných obdobiach a to:

a) od 26.06. do 15.07. kalendárneho roka (letné registračné obdobie bez obmedzenia),

b) od 01.07. do 30.09. kalendárneho roka (letné registračné obdobie s obmedzením),

c) od 01.07. do 30.09. kalendárneho roka (letné registračné obdobie zo zahraničia),

d) od 01.01. do 31.03. kalendárneho roka (zimné registračné obdobie s obmedzením),

e) od 01.01. do 31.03. kalendárneho roka (zimné registračné obdobie zo zahraničia).

Oznamujeme FK, že nový termín prestupu amatéra bez obmedzenia začína dňom 26.6. 2020. Prestup amatéra s obmedzením skončil dňom 31.3.2020.  

Odstupné za prestup amatéra bez obmedzenia /čl. 37 RaPP/ sa stanovuje podľa stupňa súťaže, z ktorého hráč prestupuje a do ktorého hráč smeruje a podľa veku hráča, ktorý hráč dosiahne v súťažnom ročníku, počas ktorého prestupuje.

Odstupné za hráča podľa článku 37a až 37c sa uhrádza prostredníctvom mesačnej zbernej faktúry na účet SFZ – viď čl. 37/4. Kompletný návod na použitie nájdete aj na: www.futbalsfz.sk/issf-platobne-predpisy.

V  ISSF v elektronickej podateľni v zložke Registrácia hráča je doplnená Žiadosť o dočasnú registráciu hráča. Táto nová žiadosť bola zriadená za účelom vykonania  zmeny registrácie hráča podľa článku 15 ods. 6 RaPP, ktorá platí pre ročník 2019/2020. Žiadame klubových ISSF manažérov, aby využívali aj žiadosť o dočasnú registráciu hráča.

V ISSF je zavedená aj novinka elektronické registračné preukazy(ERP). ERP majú platnosť 2 roky.

Komisia mládeže

Oznam pre FK – odloženie stretnutí prípraviek BFZ

KM BFZ oznamuje, že všetky súťaže kategórie prípraviek sú do odvolania prerušené a všetky stretnutia prípraviek BFZ sú odložené na neurčito.

Zrušenie školskej futbalovej súťaže Školský pohár Slovenskej sporiteľne 2019-2020

Slovenský futbalový zväz rešpektuje všetky opatrenia a nariadenia v súvislosti s rizikom šírenia koronavírusu, ktoré prijali štátne orgány a inštitúcie a bude sa nimi riadiť. Mimoriadna situácia na Slovensku a jej predpokladaný vývoj v ďalšom období neumožňuje  pokračovať v programe školských futbalových  súťaží, ktorých vyhlasovateľom je MŠVVaŠ SR a hlavným organizátorom Slovenský futbalový zväz. Z tohto dôvodu sa Slovenský futbalový zväz a hlavný partner projektu Školský pohár Slovenskej sporiteľne rozhodli zrušiť 9. ročník tejto školskej futbalovej súťaže. Rozhodnutie sa týka zrušenia všetkých futbalových turnajov základných škôl (okresných kôl, regionálnych kôl, krajských kôl a M-SR) na jar 2020 a anulovania všetkých dosiahnutých výsledkov turnajov /predkolo/ ešte z jesene 2019.

Zrušenie školskej futbalovej súťaže McDonald´s Cup 2019/2020

McDonald´s Slovakia a Slovenský futbalový zväz rešpektujú všetky opatrenia a nariadenia v súvislosti s rizikom šírenia koronavírusu, ktoré prijali štátne orgány a inštitúcie a bude sa nimi riadiť. Mimoriadna situácia na Slovensku a jej predpokladaný vývoj v ďalšom období neumožňuje pokračovať v programe školských futbalových  súťaží, ktorých vyhlasovateľom je MŠVVaŠ SR. Z tohto dôvodu sa McDonald´s Slovakia, Slovenský futbalový zväz a ostatní partneri projektu McDonald´s Cup rozhodli zrušiť 22. ročník McDonald’s Cupu 2019/2020. Rozhodnutie sa týka zrušenia všetkých futbalových turnajov základných škôl (okresných kôl, regionálnych kôl, krajských kôl a M-SR) na jar 2020 a anulovania všetkých dosiahnutých výsledkov turnajov ešte z jesene 2019.

Komisia rozhodcov a delegátov

V súvislosti s aktuálnou epidemiologickou situáciou a rozhodnutím VV BFZ (uverejnenom na stránke zväzu) žiada rozhodcov a delegátov, aby pravidelne sledovali webovú stránku BFZ. Na aktuálne zmeny budú upozornení priamo na nej, resp. elektronickou poštou.

Trénersko – metodická komisia

Úsek vzdelávania trénerov:

Oznamuje trénerom, že plánovaný praktický seminar trénerov organizovaný klubom PŠC Pezinok v spolupráci s TMK BFZ v termíne 23.04 2020 je ZRUŠENÝ, resp. PRESUNUTÝ NA NEURČITO.

Technický úsek – Oddelenie vzdelávania trénerov oznamuje, že všetky aktivity vzdelávania trénerov SFZ podliehajú nariadeniam vlády SR a vedeniu SFZ. Z tohoto dôvodu sú aktivity ďalšieho vzdelávania (semináre trénerov) pozastavené. Vzhľadom na tieto skutočnosti v prípade, že platnosť trénerskej licencie vypršala pred dátumom 30.06.2020, je možné aj bez potrebného rozsahu hodín požiadať o jej predĺženie (žiadosti posielať na SFZ až od 01.06.2020). Takáto licencia bude ale predĺžená len do konca kalendárneho roka v ISSF (licencia sa nebude tlačiť ani posielať).

Úsek mládeže:         

Plán akcií BFZ na 1.polrok 2020

Slovenský futbalový zväz rešpektuje všetky opatrenia a nariadenia v súvislosti s rizikom šírenia koronavírusu, ktoré prijali štátne orgány a inštitúcie a bude sa nimi riadiť. V súvislosti s nimi preto prijal nasledovné rozhodnutia.

SFZ ruší všetky reprezentačné zrazy naplánované do 31. mája 2020. Akcie  výberov regionálnych a oblastných futbalových zväzov, projektov PPT do 30.júna 2020 (vrátané Letného športového sústredenia).

Všetky súťaže riadené SFZ sú pozastavené do 30. apríla 2020 a stretnutia odložené na neurčito.

Z tohto dôvodu sa Slovenský futbalový zväz rozhodol preložiť aj projekt GRASSROOTS CUP na jar 2021. Veríme, že váš klub bude mať záujem sa zapojiť do projektu aj na budúci rok. Bližšie informácie k projektu Vám poskytneme v priebehu februára 2021.

O ďalších opatreniach bude SFZ informovať na základe nových opatrení, ktoré vláda a Ústredný krízový štáb Slovenskej republiky prijme. SFZ situáciu monitoruje a bude na ňu operatívne aktuálne reagovať.

ÚRADNÁ SPRÁVA Č.41 ZO DŇA 24.04.2020

Sekretariát

Sekretariát BFZ oznamuje, že VV BFZ hlasovaním per rollam zo dňa 02.04.2020 neschválil zakázanie a následné zrušenie všetkých súťaží BFZ v kategóriách dospelých, dorastu , žiakov a prípraviek súťažného ročníka 2019/ 2020.

 VV BFZ ponecháva v platnosti svoje rozhodnutie zo dňa 26.03.2020:

Odkladá  súťažné stretnutia v súťažiach BFZ vo všetkých vekových kategóriách do odvolania.

Sekretariát BFZ oznamuje, že rozhodnutím VV BFZ zo dňa 09.03.2020:

Ruší úradné hodiny sekretariátu BFZ a zasadnutia odborných komisií BFZ do odvolania. V prípade potreby kontaktujte pracovníkov aparátu BFZ alebo predsedov odborných komisií telefonicky alebo elektronickou poštou.

Sekretariát BFZ dáva do pozornosti informáciu o usmernení hlavného hygienika SR k špotoviskám, ktoré je zverejnené na webe BFZ.

Športovo – technická komisia

Emailová adresa ŠTK BFZ na komunikáciu s klubmi:

email ŠTK: stk@futbalbfz.sk

ŠTK oznamuje, že rozhodnutím VV BFZ sú všetky súťaže riadene ŠTK BFZ odložené do odvolania.

Matrika

Znenie Registračného a prestupového poriadku SFZ /RaPP/, schválené VV SFZ dňa 18. júna 2019 nájdete na stránkach www.futbalsfz.sk/legislativa-predpisy-sfz-poriadky, bfz.futbalnet.sk a www.futbalbfz.sk /dokumenty/.

Zmeny a doplnenia Registračného a prestupového poriadku SFZ (schválené VV SFZ dňa 18. júna 2019):

Článok 19/2 – Registračné obdobia.

Žiadosť o prestup amatéra sa podáva v registračných obdobiach a to:

a) od 26.06. do 15.07. kalendárneho roka (letné registračné obdobie bez obmedzenia),

b) od 01.07. do 30.09. kalendárneho roka (letné registračné obdobie s obmedzením),

c) od 01.07. do 30.09. kalendárneho roka (letné registračné obdobie zo zahraničia),

d) od 01.01. do 31.03. kalendárneho roka (zimné registračné obdobie s obmedzením),

e) od 01.01. do 31.03. kalendárneho roka (zimné registračné obdobie zo zahraničia).

Oznamujeme FK, že nový termín prestupu amatéra bez obmedzenia začína dňom 26.6. 2020. Prestup amatéra s obmedzením skončil dňom 31.3.2020.  

Odstupné za prestup amatéra bez obmedzenia /čl. 37 RaPP/ sa stanovuje podľa stupňa súťaže, z ktorého hráč prestupuje a do ktorého hráč smeruje a podľa veku hráča, ktorý hráč dosiahne v súťažnom ročníku, počas ktorého prestupuje.

Odstupné za hráča podľa článku 37a až 37c sa uhrádza prostredníctvom mesačnej zbernej faktúry na účet SFZ – viď čl. 37/4. Kompletný návod na použitie nájdete aj na: www.futbalsfz.sk/issf-platobne-predpisy.

V  ISSF v elektronickej podateľni v zložke Registrácia hráča je doplnená Žiadosť o dočasnú registráciu hráča. Táto nová žiadosť bola zriadená za účelom vykonania  zmeny registrácie hráča podľa článku 15 ods. 6 RaPP, ktorá platí pre ročník 2019/2020. Žiadame klubových ISSF manažérov, aby využívali aj žiadosť o dočasnú registráciu hráča.

V ISSF je zavedená aj novinka elektronické registračné preukazy(ERP). ERP majú platnosť 2 roky.

Komisia mládeže

Oznam pre FK – odloženie stretnutí prípraviek BFZ

KM BFZ oznamuje, že všetky súťaže kategórie prípraviek sú do odvolania prerušené a všetky stretnutia prípraviek BFZ sú odložené na neurčito.

Zrušenie školskej futbalovej súťaže Školský pohár Slovenskej sporiteľne 2019-2020

Slovenský futbalový zväz rešpektuje všetky opatrenia a nariadenia v súvislosti s rizikom šírenia koronavírusu, ktoré prijali štátne orgány a inštitúcie a bude sa nimi riadiť. Mimoriadna situácia na Slovensku a jej predpokladaný vývoj v ďalšom období neumožňuje  pokračovať v programe školských futbalových  súťaží, ktorých vyhlasovateľom je MŠVVaŠ SR a hlavným organizátorom Slovenský futbalový zväz. Z tohto dôvodu sa Slovenský futbalový zväz a hlavný partner projektu Školský pohár Slovenskej sporiteľne rozhodli zrušiť 9. ročník tejto školskej futbalovej súťaže. Rozhodnutie sa týka zrušenia všetkých futbalových turnajov základných škôl (okresných kôl, regionálnych kôl, krajských kôl a M-SR) na jar 2020 a anulovania všetkých dosiahnutých výsledkov turnajov /predkolo/ ešte z jesene 2019.

Zrušenie školskej futbalovej súťaže McDonald´s Cup 2019/2020

McDonald´s Slovakia a Slovenský futbalový zväz rešpektujú všetky opatrenia a nariadenia v súvislosti s rizikom šírenia koronavírusu, ktoré prijali štátne orgány a inštitúcie a bude sa nimi riadiť. Mimoriadna situácia na Slovensku a jej predpokladaný vývoj v ďalšom období neumožňuje pokračovať v programe školských futbalových  súťaží, ktorých vyhlasovateľom je MŠVVaŠ SR. Z tohto dôvodu sa McDonald´s Slovakia, Slovenský futbalový zväz a ostatní partneri projektu McDonald´s Cup rozhodli zrušiť 22. ročník McDonald’s Cupu 2019/2020. Rozhodnutie sa týka zrušenia všetkých futbalových turnajov základných škôl (okresných kôl, regionálnych kôl, krajských kôl a M-SR) na jar 2020 a anulovania všetkých dosiahnutých výsledkov turnajov ešte z jesene 2019.

Komisia rozhodcov a delegátov

V súvislosti s aktuálnou epidemiologickou situáciou a rozhodnutím VV BFZ (uverejnenom na stránke zväzu) žiada rozhodcov a delegátov, aby pravidelne sledovali webovú stránku BFZ. Na aktuálne zmeny budú upozornení priamo na nej, resp. elektronickou poštou.

Trénersko – metodická komisia

Úsek vzdelávania trénerov:

Oznamuje trénerom, že plánovaný praktický seminar trénerov organizovaný klubom PŠC Pezinok v spolupráci s TMK BFZ v termíne 23.04 2020 je ZRUŠENÝ, resp. PRESUNUTÝ NA NEURČITO.

Technický úsek – Oddelenie vzdelávania trénerov oznamuje, že všetky aktivity vzdelávania trénerov SFZ podliehajú nariadeniam vlády SR a vedeniu SFZ. Z tohoto dôvodu sú aktivity ďalšieho vzdelávania (semináre trénerov) pozastavené. Vzhľadom na tieto skutočnosti v prípade, že platnosť trénerskej licencie vypršala pred dátumom 30.06.2020, je možné aj bez potrebného rozsahu hodín požiadať o jej predĺženie (žiadosti posielať na SFZ až od 01.06.2020). Takáto licencia bude ale predĺžená len do konca kalendárneho roka v ISSF (licencia sa nebude tlačiť ani posielať).

Úsek mládeže:         

Plán akcií BFZ na 1.polrok 2020

Slovenský futbalový zväz rešpektuje všetky opatrenia a nariadenia v súvislosti s rizikom šírenia koronavírusu, ktoré prijali štátne orgány a inštitúcie a bude sa nimi riadiť. V súvislosti s nimi preto prijal nasledovné rozhodnutia.

SFZ ruší všetky reprezentačné zrazy naplánované do 31. mája 2020. Akcie  výberov regionálnych a oblastných futbalových zväzov, projektov PPT do 30.júna 2020 (vrátané Letného športového sústredenia).

Všetky súťaže riadené SFZ sú pozastavené do 30. apríla 2020 a stretnutia odložené na neurčito.

Z tohto dôvodu sa Slovenský futbalový zväz rozhodol preložiť aj projekt GRASSROOTS CUP na jar 2021. Veríme, že váš klub bude mať záujem sa zapojiť do projektu aj na budúci rok. Bližšie informácie k projektu Vám poskytneme v priebehu februára 2021.

O ďalších opatreniach bude SFZ informovať na základe nových opatrení, ktoré vláda a Ústredný krízový štáb Slovenskej republiky prijme. SFZ situáciu monitoruje a bude na ňu operatívne aktuálne reagovať.

ÚRADNÁ SPRÁVA Č.40 ZO DŇA 17.04.2020

Sekretariát

Sekretariát BFZ oznamuje, že VV BFZ hlasovaním per rollam zo dňa 02.04.2020 neschválil zakázanie a následné zrušenie všetkých súťaží BFZ v kategóriách dospelých, dorastu , žiakov a prípraviek súťažného ročníka 2019/ 2020.

 VV BFZ ponecháva v platnosti svoje rozhodnutie zo dňa 26.03.2020:

Odkladá  súťažné stretnutia v súťažiach BFZ vo všetkých vekových kategóriách do odvolania.

Sekretariát BFZ oznamuje, že rozhodnutím VV BFZ zo dňa 09.03.2020:

Ruší úradné hodiny sekretariátu BFZ a zasadnutia odborných komisií BFZ do odvolania. V prípade potreby kontaktujte pracovníkov aparátu BFZ alebo predsedov odborných komisií telefonicky alebo elektronickou poštou.

Športovo – technická komisia

Emailová adresa ŠTK BFZ na komunikáciu s klubmi:

email ŠTK: stk@futbalbfz.sk

ŠTK oznamuje, že rozhodnutím VV BFZ sú všetky súťaže riadene ŠTK BFZ odložené do odvolania.

Matrika

Znenie Registračného a prestupového poriadku SFZ /RaPP/, schválené VV SFZ dňa 18. júna 2019 nájdete na stránkach www.futbalsfz.sk/legislativa-predpisy-sfz-poriadky, bfz.futbalnet.sk a www.futbalbfz.sk /dokumenty/.

Zmeny a doplnenia Registračného a prestupového poriadku SFZ (schválené VV SFZ dňa 18. júna 2019):

Článok 19/2 – Registračné obdobia.

Žiadosť o prestup amatéra sa podáva v registračných obdobiach a to:

a) od 26.06. do 15.07. kalendárneho roka (letné registračné obdobie bez obmedzenia),

b) od 01.07. do 30.09. kalendárneho roka (letné registračné obdobie s obmedzením),

c) od 01.07. do 30.09. kalendárneho roka (letné registračné obdobie zo zahraničia), d) od 01.01. do 31.03. kalendárneho roka (zimné registračné obdobie s obmedzením),

e) od 01.01. do 31.03. kalendárneho roka (zimné registračné obdobie zo zahraničia).

Oznamujeme FK, že nový termín prestupu amatéra bez obmedzenia začína dňom 26.6. 2020. Prestup amatéra s obmedzením skončil dňom 31.3.2020.  

Odstupné za prestup amatéra bez obmedzenia /čl. 37 RaPP/ sa stanovuje podľa stupňa súťaže, z ktorého hráč prestupuje a do ktorého hráč smeruje a podľa veku hráča, ktorý hráč dosiahne v súťažnom ročníku, počas ktorého prestupuje.

Odstupné za hráča podľa článku 37a až 37c sa uhrádza prostredníctvom mesačnej zbernej faktúry na účet SFZ – viď čl. 37/4. Kompletný návod na použitie nájdete aj na: www.futbalsfz.sk/issf-platobne-predpisy.

V  ISSF v elektronickej podateľni v zložke Registrácia hráča je doplnená Žiadosť o dočasnú registráciu hráča. Táto nová žiadosť bola zriadená za účelom vykonania  zmeny registrácie hráča podľa článku 15 ods. 6 RaPP, ktorá platí pre ročník 2019/2020. Žiadame klubových ISSF manažérov, aby využívali aj žiadosť o dočasnú registráciu hráča.

V ISSF je zavedená aj novinka elektronické registračné preukazy(ERP). ERP majú platnosť 2 roky.

Komisia mládeže

Oznam pre FK – odloženie stretnutí prípraviek BFZ

KM BFZ oznamuje, že všetky súťaže kategórie prípraviek sú do odvolania prerušené a všetky stretnutia prípraviek BFZ sú odložené na neurčito.

Zrušenie školskej futbalovej súťaže Školský pohár Slovenskej sporiteľne 2019-2020

Slovenský futbalový zväz rešpektuje všetky opatrenia a nariadenia v súvislosti s rizikom šírenia koronavírusu, ktoré prijali štátne orgány a inštitúcie a bude sa nimi riadiť. Mimoriadna situácia na Slovensku a jej predpokladaný vývoj v ďalšom období neumožňuje  pokračovať v programe školských futbalových  súťaží, ktorých vyhlasovateľom je MŠVVaŠ SR a hlavným organizátorom Slovenský futbalový zväz. Z tohto dôvodu sa Slovenský futbalový zväz a hlavný partner projektu Školský pohár Slovenskej sporiteľne rozhodli zrušiť 9. ročník tejto školskej futbalovej súťaže.            Rozhodnutie sa týka zrušenia všetkých futbalových turnajov základných škôl (okresných kôl, regionálnych kôl, krajských kôl a M-SR) na jar 2020 a anulovania všetkých dosiahnutých výsledkov turnajov /predkolo/ ešte z jesene 2019.

Zrušenie školskej futbalovej súťaže McDonald´s Cup 2019/2020

McDonald´s Slovakia a Slovenský futbalový zväz rešpektujú všetky opatrenia a nariadenia v súvislosti s rizikom šírenia koronavírusu, ktoré prijali štátne orgány a inštitúcie a bude sa nimi riadiť. Mimoriadna situácia na Slovensku a jej predpokladaný vývoj v ďalšom období neumožňuje pokračovať v programe školských futbalových  súťaží, ktorých vyhlasovateľom je MŠVVaŠ SR. Z tohto dôvodu sa McDonald´s Slovakia, Slovenský futbalový zväz a ostatní partneri projektu McDonald´s Cup rozhodli zrušiť 22. ročník McDonald’s Cupu 2019/2020. Rozhodnutie sa týka zrušenia všetkých futbalových turnajov základných škôl (okresných kôl, regionálnych kôl, krajských kôl a M-SR) na jar 2020 a anulovania všetkých dosiahnutých výsledkov turnajov ešte z jesene 2019.

Komisia rozhodcov a delegátov

V súvislosti s aktuálnou epidemiologickou situáciou a rozhodnutím VV BFZ (uverejnenom na stránke zväzu) žiada rozhodcov a delegátov, aby pravidelne sledovali webovú stránku BFZ. Na aktuálne zmeny budú upozornení priamo na nej, resp. elektronickou poštou.

Trénersko – metodická komisia

Úsek vzdelávania trénerov:

Oznamuje trénerom, že plánovaný praktický seminar trénerov organizovaný klubom PŠC Pezinok v spolupráci s TMK BFZ v termíne 23.04 2020 je ZRUŠENÝ, resp. PRESUNUTÝ NA NEURČITO.

Technický úsek – Oddelenie vzdelávania trénerov oznamuje, že všetky aktivity vzdelávania trénerov SFZ podliehajú nariadeniam vlády SR a vedeniu SFZ. Z tohoto dôvodu sú aktivity ďalšieho vzdelávania (semináre trénerov) pozastavené. Vzhľadom na tieto skutočnosti v prípade, že platnosť trénerskej licencie vypršala pred dátumom 30.06.2020, je možné aj bez potrebného rozsahu hodín požiadať o jej predĺženie (žiadosti posielať na SFZ až od 01.06.2020). Takáto licencia bude ale predĺžená len do konca kalendárneho roka v ISSF (licencia sa nebude tlačiť ani posielať).

Úsek mládeže:         

Plán akcií BFZ na 1.polrok 2020

Slovenský futbalový zväz rešpektuje všetky opatrenia a nariadenia v súvislosti s rizikom šírenia koronavírusu, ktoré prijali štátne orgány a inštitúcie a bude sa nimi riadiť. V súvislosti s nimi preto prijal nasledovné rozhodnutia.

SFZ ruší všetky reprezentačné zrazy naplánované do 31. mája 2020. Akcie  výberov regionálnych a oblastných futbalových zväzov, projektov PPT do 30.júna 2020 (vrátané Letného športového sústredenia).

Všetky súťaže riadené SFZ sú pozastavené do 30. apríla 2020 a stretnutia odložené na neurčito.

Z tohto dôvodu sa Slovenský futbalový zväz rozhodol preložiť aj projekt GRASSROOTS CUP na jar 2021. Veríme, že váš klub bude mať záujem sa zapojiť do projektu aj na budúci rok. Bližšie informácie k projektu Vám poskytneme v priebehu februára 2021.

O ďalších opatreniach bude SFZ informovať na základe nových opatrení, ktoré vláda a Ústredný krízový štáb Slovenskej republiky prijme. SFZ situáciu monitoruje a bude na ňu operatívne aktuálne reagovať.

ÚRADNÁ SPRÁVA Č.39 ZO DŇA 09.04.2020

Sekretariát

Sekretariát BFZ oznamuje, že VV BFZ hlasovaním per rollam zo dňa 02.04.2020 neschválil zakázanie a následné zrušenie všetkých súťaží BFZ v kategóriách dospelých, dorastu , žiakov a prípraviek súťažného ročníka 2019/ 2020.

 VV BFZ ponecháva v platnosti svoje rozhodnutie zo dňa 26.03.2020:

Odkladá  súťažné stretnutia v súťažiach BFZ vo všetkých vekových kategóriách do odvolania.

Sekretariát BFZ oznamuje, že rozhodnutím VV BFZ zo dňa 09.03.2020:

Ruší úradné hodiny sekretariátu BFZ a zasadnutia odborných komisií BFZ do odvolania. V prípade potreby kontaktujte pracovníkov aparátu BFZ alebo predsedov odborných komisií telefonicky alebo elektronickou poštou.

Sekretariát BFZ vám želá pokojné a pohodové prežitie veľkonočných sviatkov.

Športovo – technická komisia

Emailová adresa ŠTK BFZ na komunikáciu s klubmi:

email ŠTK: stk@futbalbfz.sk

ŠTK oznamuje, že rozhodnutím VV BFZ sú všetky súťaže riadene ŠTK BFZ odložené do odvolania.

Matrika

Znenie Registračného a prestupového poriadku SFZ /RaPP/, schválené VV SFZ dňa 18. júna 2019 nájdete na stránkach www.futbalsfz.sk/legislativa-predpisy-sfz-poriadky, bfz.futbalnet.sk a www.futbalbfz.sk /dokumenty/.

Zmeny a doplnenia Registračného a prestupového poriadku SFZ (schválené VV SFZ dňa 18. júna 2019):Článok 19/2 –

Registračné obdobia.Žiadosť o prestup amatéra sa podáva v registračných obdobiach a to:

a) od 26.06. do 15.07. kalendárneho roka (letné registračné obdobie bez obmedzenia),

b) od 01.07. do 30.09. kalendárneho roka (letné registračné obdobie s obmedzením),

c) od 01.07. do 30.09. kalendárneho roka (letné registračné obdobie zo zahraničia),

d) od 01.01. do 31.03. kalendárneho roka (zimné registračné obdobie s obmedzením),

e) od 01.01. do 31.03. kalendárneho roka (zimné registračné obdobie zo zahraničia).

Oznamujeme FK, že nový termín prestupu amatéra bez obmedzenia začína dňom 26.6. 2020. Prestup amatéra s obmedzením skončil dňom 31.3.2020.                         

Odstupné za prestup amatéra bez obmedzenia /čl. 37 RaPP/ sa stanovuje podľa stupňa súťaže, z ktorého hráč prestupuje a do ktorého hráč smeruje a podľa veku hráča, ktorý hráč dosiahne v súťažnom ročníku, počas ktorého prestupuje.

Odstupné za hráča podľa článku 37a až 37c sa uhrádza prostredníctvom mesačnej zbernej faktúry na účet SFZ – viď čl. 37/4. Kompletný návod na použitie nájdete aj na: www.futbalsfz.sk/issf-platobne-predpisy.

V  ISSF v elektronickej podateľni v zložke Registrácia hráča je doplnená Žiadosť o dočasnú registráciu hráča. Táto nová žiadosť bola zriadená za účelom vykonania  zmeny registrácie hráča podľa článku 15 ods. 6 RaPP, ktorá platí pre ročník 2019/2020. Žiadame klubových ISSF manažérov, aby využívali aj žiadosť o dočasnú registráciu hráča.

V ISSF je zavedená aj novinka elektronické registračné preukazy(ERP). ERP majú platnosť 2 roky.

Komisia mládeže

Oznam pre FK – odloženie stretnutí prípraviek BFZ

KM BFZ oznamuje, že všetky súťaže kategórie prípraviek sú do odvolania prerušené a všetky stretnutia prípraviek BFZ sú odložené na neurčito.

Zrušenie školskej futbalovej súťaže Školský pohár Slovenskej sporiteľne 2019-2020

Slovenský futbalový zväz rešpektuje všetky opatrenia a nariadenia v súvislosti s rizikom šírenia koronavírusu, ktoré prijali štátne orgány a inštitúcie a bude sa nimi riadiť. Mimoriadna situácia na Slovensku a jej predpokladaný vývoj v ďalšom období neumožňuje  pokračovať v programe školských futbalových  súťaží, ktorých vyhlasovateľom je MŠVVaŠ SR a hlavným organizátorom Slovenský futbalový zväz. Z tohto dôvodu sa Slovenský futbalový zväz a hlavný partner projektu Školský pohár Slovenskej sporiteľne rozhodli zrušiť 9. ročník tejto školskej futbalovej súťaže. Rozhodnutie sa týka zrušenia všetkých futbalových turnajov základných škôl (okresných kôl, regionálnych kôl, krajských kôl a M-SR) na jar 2020 a anulovania všetkých dosiahnutých výsledkov turnajov /predkolo/ ešte z jesene 2019.

Zrušenie školskej futbalovej súťaže McDonald´s Cup 2019/2020

McDonald´s Slovakia a Slovenský futbalový zväz rešpektujú všetky opatrenia a nariadenia v súvislosti s rizikom šírenia koronavírusu, ktoré prijali štátne orgány a inštitúcie a bude sa nimi riadiť. Mimoriadna situácia na Slovensku a jej predpokladaný vývoj v ďalšom období neumožňuje pokračovať v programe školských futbalových  súťaží, ktorých vyhlasovateľom je MŠVVaŠ SR. Z tohto dôvodu sa McDonald´s Slovakia, Slovenský futbalový zväz a ostatní partneri projektu McDonald´s Cup rozhodli zrušiť 22. ročník McDonald’s Cupu 2019/2020. Rozhodnutie sa týka zrušenia všetkých futbalových turnajov základných škôl (okresných kôl, regionálnych kôl, krajských kôl a M-SR) na jar 2020 a anulovania všetkých dosiahnutých výsledkov turnajov ešte z jesene 2019.

KM BFZ Vám želá príjemné a veselé prežitie Veľkonočných sviatkov.

Komisia rozhodcov a delegátov

V súvislosti s aktuálnou epidemiologickou situáciou a rozhodnutím VV BFZ (uverejnenom na stránke zväzu) žiada rozhodcov a delegátov, aby pravidelne sledovali webovú stránku BFZ. Na aktuálne zmeny budú upozornení priamo na nej, resp. elektronickou poštou.

Trénersko – metodická komisia

Úsek vzdelávania trénerov:

Oznamuje trénerom, že plánovaný praktický seminar trénerov organizovaný klubom PŠC Pezinok v spolupráci s TMK BFZ v termíne 23.04 2020 je ZRUŠENÝ, resp. PRESUNUTÝ NA NEURČITO.

Oznamuje trénerom prihláseným na školenie UEFA Grassrooots C licencie, že teoretická časť školenia bude prebiehať dištančnou formou výuky. Štúdium je naplánované od 9. apríla do 10. júla. Pokiaľ budú počas celého obdobia trvať súčasné opatrenia vlády SR, študenti absolvujú celú zostávajúcu teoretickú výuku takouto formou; ak by opatrenia vlády SR boli zrušené skôr, okamžite sa prechádza na kontaktnú výuku. Praktická časť školenia, resp. ZS budú predbiehať v pôvodnej forme (kontaktnou formou) keď to situácia dovolí.

Technický úsek – Oddelenie vzdelávania trénerov oznamuje, že všetky aktivity vzdelávania trénerov SFZ podliehajú nariadeniam vlády SR a vedeniu SFZ. Z tohoto dôvodu sú aktivity ďalšieho vzdelávania (semináre trénerov) pozastavené. Vzhľadom na tieto skutočnosti v prípade, že platnosť trénerskej licencie vypršala pred dátumom 30.06.2020, je možné aj bez potrebného rozsahu hodín požiadať o jej predĺženie (žiadosti posielať až od 01.06.2020). Takáto licencia bude ale predĺžená len do konca kalendárneho roka v ISSF (licencia sa nebude tlačiť ani posielať).

Úsek mládeže:  

Plán akcií BFZ na 1.polrok 2020

Slovenský futbalový zväz rešpektuje všetky opatrenia a nariadenia v súvislosti s rizikom šírenia koronavírusu, ktoré prijali štátne orgány a inštitúcie a bude sa nimi riadiť. V súvislosti s nimi preto prijal nasledovné rozhodnutia.

SFZ ruší všetky reprezentačné zrazy naplánované do 31. mája 2020. Akcie  výberov regionálnych a oblastných futbalových zväzov, projektov PPT do 30.júna 2020 (vrátané Letného športového sústredenia).

Všetky súťaže riadené SFZ sú pozastavené do 30. apríla 2020 a stretnutia odložené na neurčito.

Z tohto dôvodu sa Slovenský futbalový zväz rozhodol preložiť aj projekt GRASSROOTS CUP na jar 2021. Veríme, že váš klub bude mať záujem sa zapojiť do projektu aj na budúci rok. Bližšie informácie k projektu Vám poskytneme v priebehu februára 2021.

O ďalších opatreniach bude SFZ informovať na základe nových opatrení, ktoré vláda a Ústredný krízový štáb Slovenskej republiky prijme. SFZ situáciu monitoruje a bude na ňu operatívne aktuálne reagovať.

ÚRADNÁ SPRÁVA Č.38 ZO DŇA 02.04.2020

Sekretariát

Sekretariát BFZ oznamuje zmeny štatutárnych zástupcov vo FK

ŠK Svätý Jur 

Predseda:  Ľubomír Polakovič m: 0903 264 543 email: lpolakovic@chello.sk

Tajomník a ISSF manager: Lukáš Galovič,0902 099 099 email:  lukasko5155@gmail.com

FCL D.N.Ves

Róbert Kačeňák m: 0903 666 222  email: kacenak@postpoint.sk

ŠK Bernolákovo

JUDr. Martin Mravec  m: 0910/ 994 499 ,email: skbprezident@gmail.com

FK Slovan Ivanka pri Dunaji

Prezident: Ivan Droxel m: 0907/ 801 882 email: ivan.droxel@gmail.com

OFK Dunajská Lužná

Generálny manager: Anton Košč m: 0907 177 123, email: antonkosc@ofkdl.sk

ISSF Manager: Dominik Teraz m: 0915 476 714, email: dominikteraz@ofkdl.sk

Sekretariát BFZ oznamuje, že VV BFZ hlasovaním per rollam zo dňa 02.04.2020 neschválil zakázanie a následné zrušenie všetkých súťaží BFZ v kategóriách dospelých, dorastu , žiakov a prípraviek súťažného ročníka 2019/ 2020.

 VV BFZ ponecháva v platnosti svoje rozhodnutie zo dňa 26.03.2020:

Odkladá  súťažné stretnutia v súťažiach BFZ vo všetkých vekových kategóriách do odvolania.

Sekretariát BFZ oznamuje, že rozhodnutím VV BFZ zo dňa 09.03.2020:

Ruší úradné hodiny sekretariátu BFZ a zasadnutia odborných komisií BFZ do odvolania. V prípade potreby kontaktujte pracovníkov aparátu BFZ alebo predsedov odborných komisií telefonicky alebo elektronickou poštou.

Športovo – technická komisia

Emailová adresa ŠTK BFZ na komunikáciu s klubmi:

email ŠTK: stk@futbalbfz.sk

ŠTK oznamuje, že rozhodnutím VV BFZ sú všetky súťaže riadene ŠTK BFZ odložené do odvolania.

Matrika

Znenie Registračného a prestupového poriadku SFZ /RaPP/, schválené VV SFZ dňa 18. júna 2019 nájdete na stránkach www.futbalsfz.sk/legislativa-predpisy-sfz-poriadky, bfz.futbalnet.sk a www.futbalbfz.sk /dokumenty/.

Zmeny a doplnenia Registračného a prestupového poriadku SFZ (schválené VV SFZ dňa 18. júna 2019):

Článok 19/2 – Registračné obdobia.Žiadosť o prestup amatéra sa podáva v registračných obdobiach a to:

a) od 26.06. do 15.07. kalendárneho roka (letné registračné obdobie bez obmedzenia),

b) od 01.07. do 30.09. kalendárneho roka (letné registračné obdobie s obmedzením),

c) od 01.07. do 30.09. kalendárneho roka (letné registračné obdobie zo zahraničia),

d) od 01.01. do 31.03. kalendárneho roka (zimné registračné obdobie s obmedzením),

e) od 01.01. do 31.03. kalendárneho roka (zimné registračné obdobie zo zahraničia).

Oznamujeme FK, že nový termín prestupu amatéra bez obmedzenia začína až dňom 26.6. 2020. Prestup amatéra s obmedzením skončil dňom 31.3.2020.                         

Odstupné za prestup amatéra bez obmedzenia /čl. 37 RaPP/ sa stanovuje podľa stupňa súťaže, z ktorého hráč prestupuje a do ktorého hráč smeruje a podľa veku hráča, ktorý hráč dosiahne v súťažnom ročníku, počas ktorého prestupuje.

Odstupné za hráča podľa článku 37a až 37c sa uhrádza prostredníctvom mesačnej zbernej faktúry na účet SFZ – viď čl. 37/4. Kompletný návod na použitie nájdete aj na: www.futbalsfz.sk/issf-platobne-predpisy.

V  ISSF v elektronickej podateľni v zložke Registrácia hráča je doplnená Žiadosť o dočasnú registráciu hráča. Táto nová žiadosť bola zriadená za účelom vykonania  zmeny registrácie hráča podľa článku 15 ods. 6 RaPP, ktorá platí pre ročník 2019/2020. Žiadame klubových ISSF manažérov, aby využívali aj žiadosť o dočasnú registráciu hráča.

V ISSF je zavedená aj novinka elektronické registračné preukazy(ERP). ERP majú platnosť 2 roky.

Komisia mládeže

Oznam pre FK – odloženie stretnutí prípraviek BFZ

 KM BFZ oznamuje, že všetky súťaže kategórie prípraviek sú do odvolania prerušené a všetky stretnutia prípraviek BFZ sú odložené na neurčito.

Zrušenie školskej futbalovej súťaže Školský pohár Slovenskej sporiteľne 2019-2020

Slovenský futbalový zväz rešpektuje všetky opatrenia a nariadenia v súvislosti s rizikom šírenia koronavírusu, ktoré prijali štátne orgány a inštitúcie a bude sa nimi riadiť. Mimoriadna situácia na Slovensku a jej predpokladaný vývoj v ďalšom období neumožňuje  pokračovať v programe školských futbalových  súťaží, ktorých vyhlasovateľom je MŠVVaŠ SR a hlavným organizátorom Slovenský futbalový zväz. Z tohto dôvodu sa Slovenský futbalový zväz a hlavný partner projektu Školský pohár Slovenskej sporiteľne rozhodli zrušiť 9. ročník tejto školskej futbalovej súťaže.Rozhodnutie sa týka zrušenia všetkých futbalových turnajov základných škôl (okresných kôl, regionálnych kôl, krajských kôl a M-SR) na jar 2020 a anulovania všetkých dosiahnutých výsledkov turnajov /predkolo/ ešte z jesene 2019.

Zrušenie školskej futbalovej súťaže McDonald´s Cup 2019/2020

McDonald´s Slovakia a Slovenský futbalový zväz rešpektujú všetky opatrenia a nariadenia v súvislosti s rizikom šírenia koronavírusu, ktoré prijali štátne orgány a inštitúcie a bude sa nimi riadiť. Mimoriadna situácia na Slovensku a jej predpokladaný vývoj v ďalšom období neumožňuje pokračovať v programe školských futbalových  súťaží, ktorých vyhlasovateľom je MŠVVaŠ SR. Z tohto dôvodu sa McDonald´s Slovakia, Slovenský futbalový zväz a ostatní partneri projektu McDonald´s Cup rozhodli zrušiť 22. ročník McDonald’s Cupu 2019/2020. Rozhodnutie sa týka zrušenia všetkých futbalových turnajov základných škôl (okresných kôl, regionálnych kôl, krajských kôl a M-SR) na jar 2020 a anulovania všetkých dosiahnutých výsledkov turnajov ešte z jesene 2019.

Komisia rozhodcov a delegátov

V súvislosti s aktuálnou epidemiologickou situáciou a rozhodnutím VV BFZ (uverejnenom na stránke zväzu) žiada rozhodcov a delegátov, aby pravidelne sledovali webovú stránku BFZ. Na aktuálne zmeny budú upozornení priamo na nej, resp. elektronickou poštou.

Trénersko – metodická komisia

Úsek vzdelávania trénerov:

Oznamuje trénerom, že plánovaný praktický seminar trénerov organizovaný klubom PŠC Pezinok v spolupráci s TMK BFZ v termíne 23.04 2020 je ZRUŠENÝ, resp. PRESUNUTÝ NA NEURČITO.

Oznamuje trénerom prihláseným na školenie UEFA Grassrooots C licencie, že vzhľadom na nariadenia krízového štábu MV SR v súvislosti so šírením nákazy koronavírusu a so súhlasom vedenia SFZ sa školenie PRESÚVA NA NEURČITO. O ďalšom postupe budú prihlásení frekventanti školenia informovaní.

Úsek mládeže:  

Plán akcií BFZ na 1.polrok 2020

Slovenský futbalový zväz rešpektuje všetky opatrenia a nariadenia v súvislosti s rizikom šírenia koronavírusu, ktoré prijali štátne orgány a inštitúcie a bude sa nimi riadiť. V súvislosti s nimi preto prijal nasledovné rozhodnutia.

SFZ ruší všetky reprezentačné zrazy naplánované do 31. mája 2020. Akcie  výberov regionálnych a oblastných futbalových zväzov, projektov PPT do 30.júna 2020 (vrátané Letného športového sústredenia).

Všetky súťaže riadené SFZ sú pozastavené do 30. apríla 2020 a stretnutia odložené na neurčito.

O ďalších opatreniach bude SFZ informovať na základe nových opatrení, ktoré vláda a Ústredný krízový štáb Slovenskej republiky prijme. SFZ situáciu monitoruje a bude na ňu operatívne aktuálne reagovať.

ÚRADNÁ SPRÁVA Č.37 ZO DŇA 27.03.2020

Sekretariát

Sekretariát BFZ oznamuje zmeny štatutárnych zástupcov vo FK

ŠK Svätý Jur 

Predseda:  Ľubomír Polakovič m: 0903 264 543 email: lpolakovic@chello.sk

Tajomník a ISSF manager: Lukáš Galovič,0902 099 099 email:  lukasko5155@gmail.com

FCL D.N.Ves

Róbert Kačeňák m: 0903 666 222  email: kacenak@postpoint.sk

ŠK Bernolákovo

JUDr. Martin Mravec  m: 0910/ 994 499 ,email: skbprezident@gmail.com

FK Slovan Ivanka pri Dunaji

Prezident: Ivan Droxel m: 0907/ 801 882 email: ivan.droxel@gmail.com

Sekretariát BFZ oznamuje, že VV BFZ hlasovaním per rollam:

1,Odkladá  súťažné stretnutia v súťažiach BFZ vo všetkých vekových kategóriách do odvolania.

2,Do odvolania ruší úradné hodiny sekretariátu BFZ a zasadnutia odborných komisií BFZ. V prípade potreby kontaktujte pracovníkov aparátu BFZ alebo predsedov odborných komisií telefonicky alebo elektronickou poštou.

Športovo – technická komisia

Emailová adresa ŠTK BFZ na komunikáciu s klubmi:

email ŠTK: stk@futbalbfz.sk

ŠTK oznamuje, že rozhodnutím VV BFZ sú všetky súťaže riadene ŠTK BFZ odložené do odvolania.

Matrika

Znenie Registračného a prestupového poriadku SFZ /RaPP/, schválené VV SFZ dňa 18. júna 2019 nájdete na stránkach www.futbalsfz.sk/legislativa-predpisy-sfz-poriadky, bfz.futbalnet.sk a www.futbalbfz.sk /dokumenty/.

Zmeny a doplnenia Registračného a prestupového poriadku SFZ (schválené VV SFZ dňa 18. júna 2019):

Článok 19/2 – Registračné obdobia.Žiadosť o prestup amatéra sa podáva v registračných obdobiach a to:

a) od 26.06. do 15.07. kalendárneho roka (letné registračné obdobie bez obmedzenia),

b) od 01.07. do 30.09. kalendárneho roka (letné registračné obdobie s obmedzením),

c) od 01.07. do 30.09. kalendárneho roka (letné registračné obdobie zo zahraničia),

d) od 01.01. do 31.03. kalendárneho roka (zimné registračné obdobie s obmedzením),

e) od 01.01. do 31.03. kalendárneho roka (zimné registračné obdobie zo zahraničia).

Oznamujeme FK, že nový termín prestupu amatéra bez obmedzenia začína až dňom 1.7. 2020. Prestup amatéra s obmedzením je od 1.1.2020 do 31.3.2020.                         

Odstupné za prestup amatéra bez obmedzenia /čl. 37 RaPP/ sa stanovuje podľa stupňa súťaže, z ktorého hráč prestupuje a do ktorého hráč smeruje a podľa veku hráča, ktorý hráč dosiahne v súťažnom ročníku, počas ktorého prestupuje.

Odstupné za hráča podľa článku 37a až 37c sa uhrádza prostredníctvom mesačnej zbernej faktúry na účet SFZ – viď čl. 37/4. Kompletný návod na použitie nájdete aj na: www.futbalsfz.sk/issf-platobne-predpisy.

V  ISSF v elektronickej podateľni v zložke Registrácia hráča je doplnená Žiadosť o dočasnú registráciu hráča. Táto nová žiadosť bola zriadená za účelom vykonania  zmeny registrácie hráča podľa článku 15 ods. 6 RaPP, ktorá platí pre ročník 2019/2020. Žiadame klubových ISSF manažérov, aby využívali aj žiadosť o dočasnú registráciu hráča.

V ISSF je zavedená aj novinka elektronické registračné preukazy(ERP). ERP majú platnosť 2 roky.

Komisia mládeže

Oznam pre FK – odloženie stretnutí prípraviek BFZ

KM BFZ oznamuje, že všetky stretnutia prípraviek BFZ sú odložené do odvolania.

Komisia rozhodcov a delegátov

V súvislosti s aktuálnou epidemiologickou situáciou a rozhodnutím VV BFZ (uverejnenom na stránke zväzu) žiada rozhodcov a delegátov, aby pravidelne sledovali webovú stránku BFZ. Na aktuálne zmeny budú upozornení priamo na nej, resp. elektronickou poštou.

Trénersko – metodická komisia

Úsek vzdelávania trénerov:

Oznamuje trénerom, že TMK BFZ so súhlasom TÚ SFZ plánuje v roku 2020 organizovať praktické semináre trénerov pre kluby, ktoré o túto formu požiadajú. Ide o formu vzdelávania klubových trénerov na úrovni mládeže, kedy TMK BFZ zabezpečuje odborný lektorský zbor a kluby organizáciu semináraV prípade záujmu kontaktujte regionálneho koordinátora vzdelávania trénerov SFZ p. Kováča na tel. č.: 0902 937 031 alebo e-mail: michal.kovac@futbalsfz.sk.

Oznamuje trénerom, že PŠC Pezinok v spolupráci s TMK BFZ so súhlasom TÚ SFZ bude organizovať v termíne 23.04 2020 (štvrtok) praktický seminár trénerov na tému “Príprava a vedenie družstva prípraviek v tréningovom procese”. Seminár je určený pre trénerov UEFA B a UEFA Grassroots C licencie (možnosť prihlásiť sa aj trénerom bez licencie), ktorý bude slúžiť aj na predĺženie spomínaných licencií. Seminár je prioritne určený pre trénerov pôsobiacich v prípravkárskych kategóriachSúčasťou seminára budú 2 prezentácie TJ (teória) a 2 TJ (prax) priamo na ihrisku. Záväzné prihlasovanie prebieha na webovej stránke: www.pscpezinok.sk/seminar-sfz. Prihlasovanie len elektronickou formou do 15.04.2020. Počet miest je obmedzený pre 40 ľudí. Program seminára nájdete na internetovej stránke SFZ v časti SFZ / Tréneri / Vzdelávanie.

Oznamuje, že TÚ SFZ v spolupráci s TMK BFZ bude organizovať v Bratislave Školenie trénerov UEFA Grassroots C licencie.

Termín školenia:  21.03.2020 – 29.05.2020 + záverečné skúšky 12. – 13.06.2020.

Vzhľadom na okolnosti šírenia nákazy koronavírusom a nariadenia krízového štábu MV SR, so súhlasom vedenia SFZ rozhodla TMK BFZ a oznámila prihláseným frekventantom školenia, že školenie trénerov UEFA Grassroots C v Bratislave – blok č. 1, naplánovaný na 21.03.2020 sa PRESÚVA NA NEURČITO. O ďalšom postupe budú prihlásení frekventanti školenia informovaní.

Prihlásení (24): M. Csafík, R. Slivka, J. Daniel, M. Balog, M. Žilinčár, P. Masarovic, M. Tománek, J. Garčár, M. Uriča, T. Kállay, T. Juračka, S. Rapant, M. Potočný, T. Iró, F. Fabian, U. Busch, R. Szombat, Ml Gembeš, E. Nagy, A. Benko, L. Poór, M. Kastler, R. Bratko, F. Kamenistý.

Vzhľadom na naplnenie maximálneho počtu uchádzačov nie je možné prihlásiť sa na dané školenie.

V prípade záujmu o tento druh školenia kontaktujte regionálneho koordinátora vzdelávania trénerov SFZ p. Kováča na e-mail: michal.kovac@futbalsfz.sk.

Úsek mládeže:  

Plán akcií BFZ na 1.polrok 2020

Dátum Akcia Kategória
Jún:
02.06.2020 KZ BFZ U12 – bez hráčov FA BFZ U12
03.06.2020 KZ BFZ U14 – s hráčmi FA (Rapid/Pasienky) BFZ U14
03.06.2020 Finále – Grassroots Cup U13 Kluby U13
08-09.06.2020 McDonald´s Cup U10 – Finále ZŠ/ hráči U10
08.06.2020 PZ BFZ – ŠK Slovan Bratislava (Rapid) BFZ U12, U13
09-11.06.2020 MT V4 Krakow U14 – s hráčmi FA BFZ U14
11-12.06.2020 Školský pohár SFZ U13 – Finále ZŠ/hráči U13
21.06.2020 MSR U14/U15 U14,U15
22.06-26.06.2020 Letné športové sústredenie U12, U13 – bez hráčov FA a ÚTM (Stupava) U12,U13

Slovenský futbalový zväz rešpektuje všetky opatrenia a nariadenia v súvislosti s rizikom šírenia koronavírusu, ktoré prijali štátne orgány a inštitúcie a bude sa nimi riadiť. V súvislosti s nimi preto prijal nasledovné rozhodnutia.

SFZ ruší všetky reprezentačné zrazy naplánované do 31. mája 2020, vrátane výberov regionálnych a oblastných futbalových zväzov.

Všetky súťaže riadené SFZ sú pozastavené do 30. apríla 2020 a stretnutia odložené do odvolania.

O ďalších opatreniach bude SFZ informovať na základe nových opatrení, ktoré vláda a Ústredný krízový štáb Slovenskej republiky prijme. SFZ situáciu monitoruje a bude na ňu operatívne aktuálne reagovať.

ÚRADNÁ SPRÁVA Č.36 ZO DŇA 20.03.2020

Sekretariát

Sekretariát BFZ oznamuje zmeny štatutárnych zástupcov vo FK

ŠK Svätý Jur 

Predseda:  Ľubomír Polakovič m: 0903 264 543 email: lpolakovic@chello.sk

Tajomník a ISSF manager: Lukáš Galovič,0902 099 099 email:  lukasko5155@gmail.com

FCL D.N.Ves

Róbert Kačeňák m: 0903 666 222  email: kacenak@postpoint.sk

ŠK Bernolákovo

JUDr. Martin Mravec  m: 0910/ 994 499 ,email: skbprezident@gmail.com

FK Slovan Ivanka pri Dunaji

Prezident: Ivan Droxel m: 0907/ 801 882 email: ivan.droxel@gmail.com

Sekretariát BFZ oznamuje rozhodnutie VV BFZ, prijaté na zasadnutí dňa 09.03.2020 k zamedzeniu šírenia koronavírusu a ním spojené spôsobenie vírusového ochorenia COVID – 19.

VV BFZ odkladá termín konferencie BFZ, ktorá sa mala konať dňa 02.04.2020 na neurčito.

Odkladá všetky futbalové stretnutia, riadené BFZ  vo všetkých vekových kategóriách  do 31.03.2020.

Do odvolania ruší úradné hodiny sekretariátu BFZ a zasadnutia odborných komisií BFZ. V prípade potreby kontaktujte pracovníkov aparátu BFZ alebo predsedov odborných komisií telefonicky alebo elektronickou poštou.

Športovo – technická komisia

Emailová adresa ŠTK BFZ na komunikáciu s klubmi:

email ŠTK: stk@futbalbfz.sk

ŠTK oznamuje, že rozhodnutím VV BFZ sú všetky súťaže riadene ŠTK BFZ odložené do 31.3.2020.

Matrika

Znenie Registračného a prestupového poriadku SFZ /RaPP/, schválené VV SFZ dňa 18. júna 2019 nájdete na stránkach www.futbalsfz.sk/legislativa-predpisy-sfz-poriadky, bfz.futbalnet.sk a www.futbalbfz.sk /dokumenty/.

Zmeny a doplnenia Registračného a prestupového poriadku SFZ (schválené VV SFZ dňa 18. júna 2019):

Článok 19/2 – Registračné obdobia.Žiadosť o prestup amatéra sa podáva v registračných obdobiach a to:

a) od 26.06. do 15.07. kalendárneho roka (letné registračné obdobie bez obmedzenia),

b) od 01.07. do 30.09. kalendárneho roka (letné registračné obdobie s obmedzením),

c) od 01.07. do 30.09. kalendárneho roka (letné registračné obdobie zo zahraničia),

d) od 01.01. do 31.03. kalendárneho roka (zimné registračné obdobie s obmedzením),

e) od 01.01. do 31.03. kalendárneho roka (zimné registračné obdobie zo zahraničia).

Oznamujeme FK, že nový termín prestupu amatéra bez obmedzenia začína až dňom 1.7. 2020. Prestup amatéra s obmedzením je od 1.1.2020 do 31.3.2020.                         

Odstupné za prestup amatéra bez obmedzenia /čl. 37 RaPP/ sa stanovuje podľa stupňa súťaže, z ktorého hráč prestupuje a do ktorého hráč smeruje a podľa veku hráča, ktorý hráč dosiahne v súťažnom ročníku, počas ktorého prestupuje.

Odstupné za hráča podľa článku 37a až 37c sa uhrádza prostredníctvom mesačnej zbernej faktúry na účet SFZ – viď čl. 37/4. Kompletný návod na použitie nájdete aj na: www.futbalsfz.sk/issf-platobne-predpisy.

V  ISSF v elektronickej podateľni v zložke Registrácia hráča je doplnená Žiadosť o dočasnú registráciu hráča. Táto nová žiadosť bola zriadená za účelom vykonania  zmeny registrácie hráča podľa článku 15 ods. 6 RaPP, ktorá platí pre ročník 2019/2020. Žiadame klubových ISSF manažérov, aby využívali aj žiadosť o dočasnú registráciu hráča.

V ISSF je zavedená aj novinka elektronické registračné preukazy(ERP). ERP majú platnosť 2 roky.

Komisia mládeže

Oznam pre FK – podávanie žiadostí o zmenu termínu stretnutia

KM oznamuje FK, že žiadosti o zmenu termínu stretnutia v kategórii prípravky sa podávajú výlučne na KM BFZ ( nie ŠTK BFZ – neriadi súťaže prípraviek ). Postup : ISSF – podanie na komisiu – podnet k danému stretnutiu ( typ podania ) – BFZ ( zväz ) – komisia mládeže ( komisia ) – text podania – odoslať. Pre súťaže PMA1, PMB1, PMC1 ( tzv. trojičky ) platí zásada, že nie je možné zmeniť termín stretnutia jednej kategórie, ale musí sa zmeniť celá trojica a hrať sa  musí v jeden deň. Toto platí aj pre súťaže PMA2, PMB2 ( tzv. dvojičky )

a/ oznam pre FK – odloženie stretnutí

KM odkladá  na neurčito všetky stretnutia súťaží prípraviek.

b/ súťaž PMD U8 – termíny turnajov v jarnej časti roč.2019/2020

skupiny A – I

T5: 18.- 19.4.2020

T6:  2. – 3.5.2020

T7: 16. – 17.5.2020

T8: 30. – 31.5.2020

skupina J

T6: 18. – 19.4.2020

T7:  2. – 3.5.2020

T8: 16. – 17.5.2020

T9: 30. – 31.5.2020

T10: 6. – 7.6.2020

Nahlásené termíny:

Skupina A

T5 – FK Inter , NE 19.4. čas upresní ( 4 ihriská )

T6 –  ŠK Slovan , NE 3.5. od 10.00 hod. ( 4 ihriská )

T7 –  FKM K.Ves, NE 17.5. čas upresní ( 4 ihriská )

T8 –  FC Petržalka A , NE 31.5. od 10.00 hod. ( 4 ihriská )

Skupina B

T5 – FK Rača , SO 18.4. od 14.00 hod. ( 2 ihriská )

T7 – FKP Dúbravka, SO 16.5. od 10.00 hod. ( 2 ihriská )

Skupina C

T6 – FK Dúbravka , SO  2.5. od 9.30 hod. ( 2 ihriská )

T7 – MFK Záhorská Bystrica, NE 17.5. od 13.00 hod. ( 2 ihriská )

T8 – Lokomotíva DNV A, NE 31.5. od 10.00 hod. ( 2 ihriská )

Skupina D

T5 – TJ Záhoran Jakubov , SO 18.4. od 10.00 hod. ( 2 ihriská )

T6 –  FC Rohožník , SO  2.5. od 13.00 hod. ( 2 ihriská )

T7 –  ŠK Žolík Malacky, SO 16.5. od 11.00 hod. ( 2 ihriská )

Skupina E

T5 – ŠK Závod , SO 18.4. od 10.00 hod. ( 2 ihriská )

T7 –  TJ Záhoran Kostolište , SO 16.5. od 10.00 hod. ( 2 ihriská )

T8 –  FC IMAS , SO  30.5. od 9.00 hod. ( 2 ihriská )

Skupina F

T5 – PŠC Pezinok A , SO 18.4. od 9.00 hod. ( 2 ihriská )

Skupina G

T5 – ŠK Nová Dedinka, NE 19.4. od 10.00 hod. ( 2 ihriská )

T6 –  OŠK Chorvátsky Grob , NE 3.5. od 13.30 hod. ( 2 ihriská )

T7 –  TJ Malinovo , NE 17.5. od 10.00 hod. ( 2 ihriská )

T8 –  ŠK Atletiko Zálesie , SO 30.5. od 13.30 hod. ( 2 ihriská )

Skupina H

T5 – FC ŠTK 1914 Šamorín , NE 19.4. od 9.00 hod. ( 2 ihriská )

T6 – ŠKO Miloslavov, NE 3.5. od 9.30 hod. ( 2 ihriská )

T7 – TJ Rovinka, NE 17.5. od 13.30 hod. ( 2 ihriská )

Skupina I

T5 – ŠK Bernolákovo, SO 18.4. od 14.00 hod. ( 2 ihriská )

T6 – Slovan Ivanka , NE 3.5. od 13.00 hod. ( 2 ihriská )

T7 –  OFK Dunajská Lužná , SO 16.5. od 13.00 hod. ( 2 ihriská )

T8 –  MŠK Senec , SO 30.5. od 9.00 hod. ( HP Čataj – 1 ihrisko )

Skupina J

T6 – FC Petržalka B , NE 19.4. od 10.00 hod. ( 2 ihriská )

T7 –  PŠC Pezinok B , SO 2.5. od 10.00 hod. ( 2 ihriská )

T8 – Lokomotíva DNV, NE 17.5. od 10.00 hod. ( 2 ihriská )

Družstvá, ktoré ešte nenahlásili termíny:

    Skupina B: NMŠK 1922, SDM Domino

Skupina C: MŠK Iskra Petržalka

Skupina D: FKM Stupava A

Skupina E: FK Studienka

Skupina F: FK Karpaty Limbach, TJ Slovan Viničné, FK Cinemax Doľany

Skupina H: SFC Kalinkovo A

Skupina J: FKM Stupava B, SFC Kalinkovo B

KM BFZ opätovne žiada družstvá PMD U8, ktoré ešte nenahlásili termín konania  turnaja U8, aby tak urobili do 22.3.2020 /nedeľa/ a nahlásili termín organizácie turnaja na mailové adresy: pavel.prikopa@futbalsfz.sk,konecny58@centrum.sk 

Komisia rozhodcov a delegátov

V súvislosti s aktuálnou epidemiologickou situáciou a rozhodnutím VV BFZ (uverejnenom na stránke zväzu) odkladá termín opravného a náhradného zimného doškoľovacieho seminára na neurčito. Ďalšie súvisiace informácie budú oznámené elektronickou poštou a v príslušnej sekcii úradnej správy.

Trénersko – metodická komisia

Úsek vzdelávania trénerov:

Oznamuje trénerom, že TMK BFZ so súhlasom TÚ SFZ plánuje v roku 2020 organizovať praktické semináre trénerov pre kluby, ktoré o túto formu požiadajú. Ide o formu vzdelávania klubových trénerov na úrovni mládeže, kedy TMK BFZ zabezpečuje odborný lektorský zbor a kluby organizáciu seminára. V prípade záujmu kontaktujte regionálneho koordinátora vzdelávania trénerov SFZ p. Kováča na tel. č.: 0902 937 031 alebo e-mail: michal.kovac@futbalsfz.sk.

Oznamuje trénerom, že PŠC Pezinok v spolupráci s TMK BFZ so súhlasom TÚ SFZ bude organizovať v termíne 23.04 2020 (štvrtok) praktický seminár trénerov na témuPríprava a vedenie družstva prípraviek v tréningovom procese”. Seminár je určený pre trénerov UEFA B a UEFA Grassroots C licencie (možnosť prihlásiť sa aj trénerom bez licencie), ktorý bude slúžiť aj na predĺženie spomínaných licencií. Seminár je prioritne určený pre trénerov pôsobiacich v prípravkárskych kategóriach. Súčasťou seminára budú 2 prezentácie TJ (teória) a 2 TJ (prax) priamo na ihrisku. Záväzné prihlasovanie prebieha na webovej stránke: www.pscpezinok.sk/seminar-sfz. Prihlasovanie len elektronickou formou do 15.04.2020. Počet miest je obmedzený pre 40 ľudí. Program seminára nájdete na internetovej stránke SFZ v časti SFZ / Tréneri / Vzdelávanie.

Oznamuje, že TÚ SFZ v spolupráci s TMK BFZ bude organizovať v Bratislave Školenie trénerov UEFA Grassroots C licencie.

Termín školenia:  21.03.2020 – 29.05.2020 + záverečné skúšky 12. – 13.06.2020.

Vzhľadom na okolnosti šírenia nákazy koronavírusom a nariadenia krízového štábu MV SR, so súhlasom vedenia SFZ rozhodla TMK BFZ a oznámila prihláseným frekventantom školenia, že školenie trénerov UEFA Grassroots C v Bratislave – blok č. 1, naplánovaný na 21.03.2020 sa PRESÚVA NA NEURČITO. O ďalšom postupe budú prihlásení frekventanti školenia informovaní.

Prihlásení (24): M. Csafík, R. Slivka, J. Daniel, M. Balog, M. Žilinčár, P. Masarovic, M. Tománek, J. Garčár, M. Uriča, T. Kállay, T. Juračka, S. Rapant, M. Potočný, T. Iró, F. Fabian, U. Busch, R. Szombat, Ml Gembeš, E. Nagy, A. Benko, L. Poór, M. Kastler, R. Bratko, F. Kamenistý.

Vzhľadom na naplnenie maximálneho počtu uchádzačov nie je možné prihlásiť sa na dané školenie.

V prípade záujmu o tento druh školenia kontaktujte regionálneho koordinátora vzdelávania trénerov SFZ p. Kováča na e-mail: michal.kovac@futbalsfz.sk.

Úsek mládeže:  

Plán akcií BFZ na 1.polrok 2020

Dátum Akcia Kategória
Apríl:
06.04.2020 TZ/TC PPT SFZ ObFZ BA Vidiek (Pezinok) U12,U13,U14
07.04.2020 TZ/TC PPT SFZ ObFZ BA Mesto (NMŠK) U12,U13,U14
15.04.2020 Triangel U13/U14 (Bratislava) – mimo FA BFZ U13, BFZ U14
21.04.2020 Celodenný zraz BFZ U14 (Domino) s hráčmi FA BFZ U14
25-29.04.2020 Regionálny turnaj U14 (Senec) – s hráčmi FA BFZ U14
Máj:
06.05.2020 Triangel BFZ U13 (Pezinok)  – bez hráčov FA U13
08-10.05.2020 MT Belehrad U14 –  s hráčmi FA BFZ U14
11.05.2020 TZ/TC PPT SFZ ObFZ BA Vidiek (Pezinok) U12,U13,U14
12.05.2020 TZ/TC PPT SFZ ObFZ BA Mesto (NMŠK) U12,U13,U14
14.05.2020 KZ BFZ U16 + BFZ U17 (Drieňová) – mimo FA BFZ U16, BFZ U17
20.05.2020 Turnaj 8 U12 (OblFZ BA Mesto + BA Vidiek) – Petržalka BFZ U12 + kluby U12
20.05.2020 PZ JmkFS – BFZ U16/U17 BFZ U16, BFZ U17
25.05.2020 TZ/TC PPT SFZ ObFZ BA Vidiek (Pezinok) U12,U14
26.05.2020 Celodenný zraz BFZ U13 (Domino) s hráčmi FA BFZ U13
26.05.2020 TZ/TC PPT SFZ ObFZ BA Mesto (NMŠK) U12,U14
Jún:
02.06.2020 KZ BFZ U12 – bez hráčov FA BFZ U12
03.06.2020 KZ BFZ U14 – s hráčmi FA (Rapid/Pasienky) BFZ U14
03.06.2020 Finále – Grassroots Cup U13 Kluby U13
08-09.06.2020 McDonald´s Cup U10 – Finále ZŠ/ hráči U10
08.06.2020 PZ BFZ – ŠK Slovan Bratislava (Rapid) BFZ U12, U13
09-11.06.2020 MT V4 Krakow U14 – s hráčmi FA BFZ U14
11-12.06.2020 Školský pohár SFZ U13 – Finále ZŠ/hráči U13
21.06.2020 MSR U14/U15 U14,U15
22.06-26.06.2020 Letné športové sústredenie U12, U13 – bez hráčov FA a ÚTM (Stupava) U12,U13

TMK BFZ – Úsek mládeže informuje, že vzhľadom na okolnosti šírenia nákazy koronavírusom a nariadenie krízového štábu MV SR a  so súhlasom vedenia SFZ, že 1.kontrólne zrazy PPT projektu SFZ v pôvodnom termíne OBfZ BA Vidiek 23.3.2020 a OBfZ BA Mesto 24.3.2020 sa presúvajú na neurčito. O náhradných termínoch Vás budeme informovať.

ÚRADNÁ SPRÁVA Č.35 ZO DŇA 13.03.2020

Sekretariát

Sekretariát BFZ oznamuje zmeny štatutárnych zástupcov vo FK

ŠK Svätý Jur 

Predseda:  Ľubomír Polakovič m: 0903 264 543 email: lpolakovic@chello.sk

Tajomník a ISSF manager: Lukáš Galovič,0902 099 099 email:  lukasko5155@gmail.com

FCL D.N.Ves

Peter Špacír m: 0905 312 204 email: peter.spaco@gmail.com

ŠK Bernolákovo

JUDr. Martin Mravec  m: 0910/ 994 499 ,email: skbprezident@gmail.com

FK Slovan Ivanka pri Dunaji

Prezident: Ivan Droxel m: 0907/ 801 882 email: ivan.droxel@gmail.com

Sekretariát BFZ oznamuje rozhodnutie VV BFZ, prijaté na zasadnutí dňa 09.03.2020 k zamedzeniu šírenia koronavírusu a ním spojené spôsobenie vírusového ochorenia COVID – 19.

VV BFZ presúva termín konferencie BFZ, ktorá sa mala konať dňa 02.04.2020 na neurčito.

Ruší všetky futbalové stretnutia vo všetkých vekových kategóriách od 09.03.2020 po dobu 14 dní.

Do odvolania ruší úradné hodiny sekretariátu BFZ a zasadnutia odborných komisií BFZ. V prípade potreby kontaktujte pracovníkov aparátu BFZ alebo predsedov odborných komisií telefonicky alebo elektronickou poštou.

Matrika

Znenie Registračného a prestupového poriadku SFZ /RaPP/, schválené VV SFZ dňa 18. júna 2019 nájdete na stránkach www.futbalsfz.sk/legislativa-predpisy-sfz-poriadky, bfz.futbalnet.sk a www.futbalbfz.sk /dokumenty/.

Zmeny a doplnenia Registračného a prestupového poriadku SFZ (schválené VV SFZ dňa 18. júna 2019):

Článok 19/2 – Registračné obdobia.Žiadosť o prestup amatéra sa podáva v registračných obdobiach a to:

a) od 26.06. do 15.07. kalendárneho roka (letné registračné obdobie bez obmedzenia),

b) od 01.07. do 30.09. kalendárneho roka (letné registračné obdobie s obmedzením),

c) od 01.07. do 30.09. kalendárneho roka (letné registračné obdobie zo zahraničia),

d) od 01.01. do 31.03. kalendárneho roka (zimné registračné obdobie s obmedzením),

e) od 01.01. do 31.03. kalendárneho roka (zimné registračné obdobie zo zahraničia).

Oznamujeme FK, že termín prestupu amatéra bez obmedzenia skončil dňom 15.7. 2019. Prestup amatéra s obmedzením je od 1.1.2020 do 31.3.2020.                         

Odstupné za prestup amatéra bez obmedzenia /čl. 37 RaPP/ sa stanovuje podľa stupňa súťaže, z ktorého hráč prestupuje a do ktorého hráč smeruje a podľa veku hráča, ktorý hráč dosiahne v súťažnom ročníku, počas ktorého prestupuje.

Odstupné za hráča podľa článku 37a až 37c sa uhrádza prostredníctvom mesačnej zbernej faktúry na účet SFZ – viď čl. 37/4. Kompletný návod na použitie nájdete aj na: www.futbalsfz.sk/issf-platobne-predpisy.

V  ISSF v elektronickej podateľni v zložke Registrácia hráča je doplnená Žiadosť o dočasnú registráciu hráča. Táto nová žiadosť bola zriadená za účelom vykonania  zmeny registrácie hráča podľa článku 15 ods. 6 RaPP, ktorá platí pre ročník 2019/2020. Žiadame klubových ISSF manažérov, aby využívali aj žiadosť o dočasnú registráciu hráča.

V ISSF je zavedená aj novinka elektronické registračné preukazy(ERP). ERP majú platnosť 2 roky.

Komisia mládeže

Oznam pre FK – podávanie žiadostí o zmenu termínu stretnutia

KM oznamuje FK, že žiadosti o zmenu termínu stretnutia v kategórii prípravky sa podávajú výlučne na KM BFZ ( nie ŠTK BFZ – neriadi súťaže prípraviek ).Postup : ISSF – podanie na komisiu – podnet k danému stretnutiu ( typ podania ) – BFZ ( zväz ) – komisia mládeže ( komisia ) – text podania – odoslať. Pre súťaže PMA1, PMB1, PMC1 ( tzv. trojičky ) platí zásada, že nie je možné zmeniť termín stretnutia jednej kategórie, ale musí sa zmeniť celá trojica a hrať sa musí v jeden deň. Toto platí aj pre súťaže PMA2, PMB2 ( tzv. dvojičky )

a/ zmena hracích časov stretnutí

PRPK – 10.kolo: Kráľova – Ch.Grob, NE 5.4. o 10.00 hod.

PRPK – 13.kolo: Limbach – Ch.Grob, NE 3.5. o 13.00 hod.

PRPK – 14.kolo: Ch.Grob – Sl.Grob, SO 9.5. o 11.00 hod.

PRPK – 16.kolo: Ch.Grob – Sv.Jur A, PI 22.5. o 17.00 hod.

PRPK – 17.kolo: CFK Cajla – Ch.Grob, SO 30.5. o 10.00 hod.

PRPK – 18.kolo: Ch.Grob – Grinava , SO 6.6. o 11.00 hod.

PRSC – 15.kolo: N.Dedinka – Malinovo, ŠT 29.4. o 17.30 hod.

b/ súťaž PMD U8 – termíny turnajov v jarnej časti roč.2019/2020

skupiny A – I

T5: 18.- 19.4.2020

T6:  2. – 3.5.2020

T7: 16. – 17.5.2020

T8: 30. – 31.5.2020

skupina J

T6: 18. – 19.4.2020

T7:  2. – 3.5.2020

T8: 16. – 17.5.2020

T9: 30. – 31.5.2020

T10: 6. – 7.6.2020

KM BFZ žiada účastníkov súťaže PMD U8, ktorí ešte nenahlásili termín konania turnaja U8, aby do 15.3.2020 nahlásili termín organizácie turnaja na mailové  adresy: pavel.prikopa@futbalsfz.sk , konecny58@centrum.sk 

Nahlásené termíny:

Skupina A

T5 – FK Inter , NE 19.4. čas upresní ( 4 ihriská )

T6 –  ŠK Slovan , NE 3.5. od 10.00 hod. ( 4 ihriská )

T7 –  FKM K.Ves, NE 17.5. čas upresní ( 4 ihriská )

T8 –  FC Petržalka A , NE 31.5. od 10.00 hod. ( 4 ihriská )

Skupina B

T5 – FK Rača , SO 18.4. od 14.00 hod. ( 2 ihriská )

Skupina C

T6 – FK Dúbravka , SO  2.5. od 9.30 hod. ( 2 ihriská )

T7 – MFK Záhorská Bystrica, NE 17.5. od 13.00 hod. ( 2 ihriská )

T8 – Lokomotíva DNV A, NE 31.5. od 10.00 hod. ( 2 ihriská )

Skupina D

T5 – TJ Záhoran Jakubov , SO 18.4. od 10.00 hod. ( 2 ihriská )

T6 –  FC Rohožník , SO  2.5. od 13.00 hod. ( 2 ihriská )

T7 –  ŠK Žolík Malacky, SO 16.5. od 11.00 hod. ( 2 ihriská )

Skupina E

T5 – ŠK Závod , SO 18.4. od 10.00 hod. ( 2 ihriská )

T7 –  TJ Záhoran Kostolište , SO 16.5. od 10.00 hod. ( 2 ihriská )

T8 –  FC IMAS , SO  30.5. od 9.00 hod. ( 2 ihriská )

Skupina F

T5 – PŠC Pezinok A , SO 18.4. od 9.00 hod. ( 2 ihriská )

Skupina G

T5 – ŠK Nová Dedinka, NE 19.4. od 10.00 hod. ( 2 ihriská )

T6 – OŠK Chorvátsky Grob , NE 3.5. od 13.30 hod. ( 2 ihriská )

T7 –  TJ Malinovo , NE 17.5. od 10.00 hod. ( 2 ihriská )

T8 –  ŠK Atletiko Zálesie , SO 30.5. od 13.30 hod. ( 2 ihriská )

Skupina H

T5 – FC ŠTK 1914 Šamorín , NE 19.4. od 9.00 hod. ( 2 ihriská )

T6 – ŠKO Miloslavov, NE 3.5. od 9.30 hod. ( 2 ihriská )

T7 – TJ Rovinka, NE 17.5. od 13.30 hod. ( 2 ihriská )

Skupina I

T6 – Slovan Ivanka , NE 3.5. od 13.00 hod. ( 2 ihriská )

T7 –  OFK Dunajská Lužná , SO 16.5. od 13.00 hod. ( 2 ihriská )

T8 –  MŠK Senec , SO 30.5. od 9.00 hod. ( HP Čataj – 1 ihrisko )

Skupina J

T6 – FC Petržalka B , NE 19.4. od 10.00 hod. ( 2 ihriská )

T7 –  PŠC Pezinok B , SO 2.5. od 10.00 hod. ( 2 ihriská )

T8 – Lokomotíva DNV B, NE 17.5. od 10.00 hod. ( 2 ihriská )

Družstvá, ktoré ešte nenahlásili termíny:

    Skupina B: NMŠK 1922, SDM Domino, FKP Dúbravka

Skupina C: MŠK Iskra Petržalka

Skupina D: FKM Stupava A

Skupina E: FK Studienka

Skupina F: FK Karpaty Limbach, TJ Slovan Viničné, FK Cinemax Doľany

Skupina H: SFC Kalinkovo A

Skupina I:  ŠK Bernolákovo

Skupina J: FKM Stupava B, SFC Kalinkovo B

Komisia rozhodcov a delegátov

V súvislosti s aktuálnou epidemiologickou situáciou a rozhodnutím VV BFZ (uverejnenom na stránke zväzu) odkladá termín opravného a náhradného zimného doškoľovacieho seminára na neurčito. Ďalšie súvisiace informácie budú oznámené elektronickou poštou a v príslušnej sekcii úradnej správy.

Ospravedlnenia: Szakáll 21.-22.3., 28.3.; Bogdáň zrušenie ospravedlnenia 27.-29.3.; Mydlárik 3.-6.4., 17.-22.5.

Trénersko – metodická komisia

Úsek vzdelávania trénerov:

Oznamuje trénerom, že TMK BFZ so súhlasom TÚ SFZ plánuje v roku 2020 organizovať praktické semináre trénerov pre kluby, ktoré o túto formu požiadajú. Ide o formu vzdelávania klubových trénerov na úrovni mládeže, kedy TMK BFZ zabezpečuje odborný lektorský zbor a kluby organizáciu seminára. V prípade záujmu kontaktujte regionálneho koordinátora vzdelávania trénerov SFZ p. Kováča na tel. č.: 0902 937 031 alebo e-mail: michal.kovac@futbalsfz.sk.

Oznamuje trénerom, že PŠC Pezinok v spolupráci s TMK BFZ so súhlasom TÚ SFZ bude organizovať v termíne 23.04 2020 (štvrtok) praktický seminár trénerov na témuPríprava a vedenie družstva prípraviek v tréningovom procese”. Seminár je určený pre trénerov UEFA B a UEFA Grassroots C licencie (možnosť prihlásiť sa aj trénerom bez licencie), ktorý bude slúžiť aj na predĺženie spomínaných licencií. Seminár je prioritne určený pre trénerov pôsobiacich v prípravkárskych kategóriach. Súčasťou seminára budú 2 prezentácie TJ (teória) a 2 TJ (prax) priamo na ihrisku.
Záväzné prihlasovanie prebieha na webovej stránke: www.pscpezinok.sk/seminar-sfz. Prihlasovanie len elektronickou formou do 15.04.2020. Počet miest je obmedzený pre 40 ľudí. Program seminára nájdete na internetovej stránke SFZ v časti SFZ / Tréneri / Vzdelávanie.

Oznamuje, že TÚ SFZ v spolupráci s TMK BFZ bude organizovať v Bratislave Školenie trénerov UEFA Grassroots C licencie.

Termín školenia:  21.03.2020 – 29.05.2020 + záverečné skúšky 12. – 13.06.2020.

Prihlásení (24): M. Csafík, R. Slivka, J. Daniel, M. Balog, M. Žilinčár, P. Masarovic, M. Tománek, J. Garčár, M. Uriča, T. Kállay, T. Juračka, S. Rapant, M. Potočný, T. Iró, F. Fabian, U. Busch, R. Szombat, Ml Gembeš, E. Nagy, A. Benko, L. Poór, M. Kastler, R. Bratko, F. Kamenistý.

Vzhľadom na naplnenie maximálneho počtu úchádzačov nie je možné prihlásiť sa na dané školenie.

V prípade záujmu o tento druh školenia kontaktujte regionálneho koordinátora vzdelávania trénerov SFZ p. Kováča na e-mail: michal.kovac@futbalsfz.sk.

TMK BFZ informuje o predložených zoznamoch trénerov do jarnej častie regionálnych mládežníckych súťaží resp. nahlásené zmeny:

III. liga starší dorast:

por. Klub Hlavný tréner Trénerská licencia
1 FC Ružinov Bratislava Jozef Junek UEFA B
2 ŠK Bernolákovo Stanislav Kocák UEFA B
3 NMŠK 1922 Bratislava Ladislav Horvát ml. UEFA B
4 ŠK Žolík Malacky Branislav Juhás UEFA B
5 FK Slovan Ivanka pri Dunaji Marian Kostolanský UEFA B
6 OFK Dunajská Lužná Marián Janšák UEFA A
7 FK Rača Martin Kadlečík UEFA B
8 Lokomotíva Devínska Nová Ves Rastislav Boris UEFA B
9 FC Zohor Milan Hrica UEFA B
10 FK Most pri Bratislave Miroslav Holčík UEFA A
11 FK Inter Bratislava „B“ Viktor Porth UEFA A
12 FC Petržalka „B“ Ladislav Snárik UEFA B
13 PŠC Pezinok Miroslav Terlanda UEFA B
14 FK Lozorno Miroslav Petriľák UEFA B

III. liga mladší dorast:

por. Klub Hlavný tréner  Trénerská licencia
SKUPINA A
1 PSČ Pezinok Andrej Lipták UEFA B
2 SDM Domino „B“ Samuel Karas UEFA A
3 FC Ružinov Bratislava Jozef Junek UEFA B
4 FK Slovan Ivanka pri Dunaji Marian Kostolanský         UEFA B
5 MŠK Senec „B“ Michal Szabadoš UEFA B
6 OFK Dunajská Lužná Jozef Nespešný UEFA B
7 ŠK Svätý Jur Patrik Volf UEFA B
8 FK Rača Dominik Šturdík UEFA B
9 NMŠK 1922 Bratislava Ladislav Horvát ml. UEFA B
SKUPINA B
1. SFC Kalinkovo Emil Baláž UEFA B
2. MFK Rusovce Branislav Blahutiak UEFA B
3. FK Dúbravka  Peter Bogár UEFA A
4. FK Lokomotíva Devínska Nová Ves Martin Krička UEFA B
5. MŠK Iskra Petržalka Tomáš Lojdl UEFA B
6. FC IMAS Ján Murár UEFA B
7. TJ Jarovce Bratislava Marian Koršepa                       UEFA B
8. TJ Záhoran Jakubov Jaroslav Ferenčák UEFA B
9. TJ Žolík Malacky Vladimír Ďureček UEFA B

II.liga starší žiaci:

por. Klub Hlavný tréner Trénerská licencia
1 ŠK Žolík Malacky Daniel Sakar UEFA B
2 ŠK Šenkvice Marian Tóth UEFA B
3 ŠK Vrakuňa Bratislava Juraj Šindler UEFA B
4 FK Inter „B“ Rudolf Sekot UEFA B
5 NMŠK 1922 Bratislava Ladislav Horvát st. Neplatná licencia!
6 FC IMAS David Richnavský UEFA B
7 ŠK Bernolákovo Peter Zboniak UEFA B
8 MŠK Senec Patrik Szabo UEFA B
9 PŠC Pezinok Miroslav Terlanda UEFA B
10 FK Rača Bratislava Roman Fabšo UEFA B
11 ŠK Svätý Jur Peter Kučerka UEFA B
12 MFK Rusovce František Lošonský UEFA B
13 FKP Dúbravka Bratislava Štefan Gubrica UEFA B
14 PFA ŠTK Šamorín  Tomáš Kállay UEFA B

 II.liga mladší žiaci:

por. Klub Hlavný tréner Trénerská licencia
1 ŠK Svätý Jur Peter Kučerka UEFA B
2 ŠK Šenkvice Marek Mifka UEFA B
3 MFK Rusovce František Lošonský UEFA B
4 ŠK Vrakuňa Bratislava Juraj Šindler UEFA B
5 ŠK Žolík Malacky Andrej Hýll UEFA B
6 FK Inter „B“ Ľubomír Štefančík UEFA B
7 PFA ŠTK Šamorín Anton Daniel UEFA B
8 FKP Dúbravka Bratislava Ivan Pravda UEFA GC
9 ŠK Bernolákovo Peter Zboniak UEFA B
10 NMŠK 1922 Bratislava Tomáš Jurišta Neplatná licencia!
11 MŠK Senec Martin Šimončič UEFA B
12 FC IMAS Tomáš Hančík Neplatná licencia!
13 PŠC Pezinok Boris Hujbert UEFA C
14 FK Rača Bratislava Marek Meňhard UEFA B

Úsek mládeže: 

Plán akcií BFZ na 1.polrok 2020

Dátum Akcia Kategória
Apríl:
06.04.2020 TZ/TC PPT SFZ ObFZ BA Vidiek (Pezinok) U12,U13,U14
07.04.2020 TZ/TC PPT SFZ ObFZ BA Mesto (NMŠK) U12,U13,U14
15.04.2020 Triangel U13/U14 (Bratislava) – mimo FA BFZ U13, BFZ U14
21.04.2020 Celodenný zraz BFZ U14 (Domino) s hráčmi FA BFZ U14
25-29.04.2020 Regionálny turnaj U14 (Senec) – s hráčmi FA BFZ U14
Máj:
06.05.2020 Triangel BFZ U13 (Pezinok)  – bez hráčov FA U13
08-10.05.2020 MT Belehrad U14 –  s hráčmi FA BFZ U14
11.05.2020 TZ/TC PPT SFZ ObFZ BA Vidiek (Pezinok) U12,U13,U14
12.05.2020 TZ/TC PPT SFZ ObFZ BA Mesto (NMŠK) U12,U13,U14
14.05.2020 KZ BFZ U16 + BFZ U17 (Drieňová) – mimo FA BFZ U16, BFZ U17
20.05.2020 Turnaj 8 U12 (OblFZ BA Mesto + BA Vidiek) – Petržalka BFZ U12 + kluby U12
20.05.2020 PZ JmkFS – BFZ U16/U17 BFZ U16, BFZ U17
25.05.2020 TZ/TC PPT SFZ ObFZ BA Vidiek (Pezinok) U12,U14
26.05.2020 Celodenný zraz BFZ U13 (Domino) s hráčmi FA BFZ U13
26.05.2020 TZ/TC PPT SFZ ObFZ BA Mesto (NMŠK) U12,U14
Jún:
02.06.2020 KZ BFZ U12 – bez hráčov FA BFZ U12
03.06.2020 KZ BFZ U14 – s hráčmi FA (Rapid/Pasienky) BFZ U14
03.06.2020 Finále – Grassroots Cup U13 Kluby U13
08-09.06.2020 McDonald´s Cup U10 – Finále ZŠ/ hráči U10
08.06.2020 PZ BFZ – ŠK Slovan Bratislava (Rapid) BFZ U12, U13
09-11.06.2020 MT V4 Krakow U14 – s hráčmi FA BFZ U14
11-12.06.2020 Školský pohár SFZ U13 – Finále ZŠ/hráči U13
21.06.2020 MSR U14/U15 U14,U15
22.06-26.06.2020 Letné športové sústredenie U12, U13 – bez hráčov FA a ÚTM (Stupava) U12,U13

TMK BFZ – Úsek mládeže informuje, že vzhľadom na okolnosti šírenia nákazy koronavírusom a nariadenie krízového štábu MV SR a  so súhlasom vedenia SFZ, že 1.kontrólne zrazy PPT projektu SFZ v pôvodnom termíne OBfZ BA Vidiek 23.3.2020 a OBfZ BA Mesto 24.3.2020 sa presúvajú na neurčito. O náhradných termínoch Vás budeme informovať.

ÚRADNÁ SPRÁVA Č.34 ZO DŇA 06.03.2020

Sekretariát

Sekretariát BFZ oznamuje zmeny štatutárnych zástupcov vo FK

ŠK Svätý Jur 

Predseda:  Ľubomír Polakovič m: 0903 264 543 email: lpolakovic@chello.sk

Tajomník a ISSF manager: Lukáš Galovič, 0902 099 099 email:  lukasko5155@gmail.com

FCL D.N.Ves

Peter Špacír m: 0905 312 204 email: peter.spaco@gmail.com

ŠK Bernolákovo

JUDr. Martin Mravec  m: 0910/ 994 499 ,email: skbprezident@gmail.com

Sekretariát BFZ oznamuje zástupcom FK, ktorí pred začiatkom jarnej časti súťažného ročníka 2019/2020 nahlásili zmenu hlavného trénera  v súťažiach TIPOS III.liga a IV.liga BFZ, že identifikačné karty trénerov si môžu vyzdvihnúť u vedúceho sekretára BFZ p. Jána Farbulu od pondelka 9.3.2020.

Sekretariát BFZ oznamuje, že VV BFZ na svojom zasadnutí dňa 10.02.2020 schválil nasledovný program konferencie BFZ, ktorá sa uskutoční dňa 02.04.2020 o 17:30 hod. v rokovacej sále Bratislavského samosprávneho kraja, Sabinovská 16, Bratislava.

1, Otvorenie, privítanie hostí a prehlásenie, že konferencia sa koná v zmysle stanov BFZ

2, Schválenie pracovného predsedníctva, mandátovej, návrhovej komisie, skrutátorov a overovateľov zápisnice

3, Správa mandátovej komisie konferencie

4, Schválenie programu konferencie

5, Príhovory hostí

6, Odovzdávanie ocenení

7, Správa predsedu o činnosti BFZ a VV BFZ od ostatnej konferencie

8, Schválenie výročnej správy o hospodárení BFZ a účtovnej závierky  za rok 2019

9, Schválenie rozpočtu BFZ na rok 2020

10, Správa predsedu revíznej komisie BFZ

11, Schválenie stanov BFZ

12, Diskusia

13, Schválenie návrhu uznesenia

14, Záver

Športovo – technická komisia

Emailová adresa ŠTK BFZ na komunikáciu s klubmi:

email ŠTK: stk@futbalbfz.sk

Schvaľuje:

TIPOS III.liga:

28.kolo Tomášov – Ivanka 30.5. o 17:00

IV.liga:

20.kolo Lamač – Vajnory 10.4. o 10:00

U19:

23.kolo Pezinok – Dev.Nová Ves 3.5. o 15:30

Disciplinárna komisia

Disciplinárna sankcia po 3. ŽK – nepodmienečné pozastavenie výkonu športu na 1 pohárové stretnutie, podľa čl. 37/8 DP:   

U.č.236: Miroslav Mifkovič  1304427 (FC Zohor, ZT – dorast), od 2.03.2020.

Odvolanie proti rozhodnutiu Disciplinárnej komisie BFZ (okrem rozhodnutí podľa čl. 37/3, čl. 5 alebo  čl. 8 DP) sa podáva na Disciplinárnu komisiu BFZ, v lehote do siedmich dní odo dňa oznámenia rozhodnutia Disciplinárnej komisie BFZ (čl. 84 ods. 1 DP).

Matrika

Znenie Registračného a prestupového poriadku SFZ /RaPP/, schválené VV SFZ dňa 18. júna 2019 nájdete na stránkach www.futbalsfz.sk/legislativa-predpisy-sfz-poriadky, bfz.futbalnet.sk a www.futbalbfz.sk /dokumenty/.

Zmeny a doplnenia Registračného a prestupového poriadku SFZ (schválené VV SFZ dňa 18. júna 2019):

Článok 19/2 – Registračné obdobia.Žiadosť o prestup amatéra sa podáva v registračných obdobiach a to:

a) od 26.06. do 15.07. kalendárneho roka (letné registračné obdobie bez obmedzenia),

b) od 01.07. do 30.09. kalendárneho roka (letné registračné obdobie s obmedzením),

c) od 01.07. do 30.09. kalendárneho roka (letné registračné obdobie zo zahraničia),

d) od 01.01. do 31.03. kalendárneho roka (zimné registračné obdobie s obmedzením),

e) od 01.01. do 31.03. kalendárneho roka (zimné registračné obdobie zo zahraničia).

Oznamujeme FK, že termín prestupu amatéra bez obmedzenia skončil dňom 15.7. 2019. Prestup amatéra s obmedzením je od 1.1.2020 do 31.3.2020.                         

Odstupné za prestup amatéra bez obmedzenia /čl. 37 RaPP/ sa stanovuje podľa stupňa súťaže, z ktorého hráč prestupuje a do ktorého hráč smeruje a podľa veku hráča, ktorý hráč dosiahne v súťažnom ročníku, počas ktorého prestupuje.

Odstupné za hráča podľa článku 37a až 37c sa uhrádza prostredníctvom mesačnej zbernej faktúry na účet SFZ – viď čl. 37/4. Kompletný návod na použitie nájdete aj na: www.futbalsfz.sk/issf-platobne-predpisy.

V  ISSF v elektronickej podateľni v zložke Registrácia hráča je doplnená Žiadosť o dočasnú registráciu hráča. Táto nová žiadosť bola zriadená za účelom vykonania  zmeny registrácie hráča podľa článku 15 ods. 6 RaPP, ktorá platí pre ročník 2019/2020. Žiadame klubových ISSF manažérov, aby využívali aj žiadosť o dočasnú registráciu hráča.

V ISSF je zavedená aj novinka elektronické registračné preukazy(ERP). ERP majú platnosť 2 roky.

Komisia mládeže

Oznam pre FK – podávanie žiadostí o zmenu termínu stretnutia

KM oznamuje FK, že žiadosti o zmenu termínu stretnutia v kategórii prípravky sa podávajú výlučne na KM BFZ ( nie ŠTK BFZ – neriadi súťaže prípraviek ).Postup : ISSF – podanie na komisiu – podnet k danému stretnutiu ( typ podania ) – BFZ ( zväz ) – komisia mládeže ( komisia ) – text podania – odoslať. Pre súťaže PMA1, PMB1, PMC1 ( tzv. trojičky ) platí zásada, že nie je možné zmeniť termín stretnutia jednej kategórie, ale musí sa zmeniť celá trojica a hrať sa musí v jeden deň. Toto platí aj pre súťaže PMA2, PMB2 ( tzv. dvojičky )

a/ predohrávky stretnutí

PRSC – 15.kolo: N.Dedinka – Malinovo, NE 5.4. o 10.00 hod.

PMC2 – 17.kolo: N.Dedinka – Ch.Grob, NE 5.4. o 9.00 hod.

b/ súťaž PMD U8 – termíny turnajov v jarnej časti roč.2019/2020

skupiny A – I

T5: 18.- 19.4.2020

T6:  2. – 3.5.2020

T7: 16. – 17.5.2020

T8: 30. – 31.5.2020

skupina J

T6: 18. – 19.4.2020

T7:  2. – 3.5.2020

T8: 16. – 17.5.2020

T9: 30. – 31.5.2020

T10: 6. – 7.6.2020

KM BFZ žiada účastníkov súťaže PMD U8, ktorí ešte nenahlásili termín konania turnaja U8, aby do 10.3.2020 nahlásili termín organizácie turnaja na mailové    adresy: pavel.prikopa@futbalsfz.sk , konecny58@centrum.sk

Nahlásené termíny:

Skupina A

T5 – FK Inter , NE 19.4. čas upresní ( 4 ihriská )

T6 –  ŠK Slovan , NE 3.5. od 10.00 hod. ( 4 ihriská )

T7 –  FKM K.Ves, NE 17.5. čas upresní ( 4 ihriská )

T8 –  FC Petržalka A , NE 31.5. od 10.00 hod. ( 4 ihriská )

Skupina B

T5 – FK Rača , SO 18.4. od 14.00 hod. ( 2 ihriská )

Skupina C

T6 – FK Dúbravka , SO  2.5. od 9.30 hod. ( 2 ihriská )

T7 – MFK Záhorská Bystrica, NE 17.5. od 13.00 hod. ( 2 ihriská )

T8 – Lokomotíva DNV A, NE 31.5. od 10.00 hod. ( 2 ihriská )

Skupina D

T5 – TJ Záhoran Jakubov , SO 18.4. od 10.00 hod. ( 2 ihriská )

T6 –  FC Rohožník , SO  2.5. od 10.00 hod. ( 2 ihriská )

T7 –  ŠK Žolík Malacky, SO 16.5. od 11.00 hod. ( 2 ihriská )

Skupina E

T5 – ŠK Závod , SO 18.4. od 10.00 hod. ( 2 ihriská )

T7 –  TJ Záhoran Kostolište , SO 16.5. od 10.00 hod. ( 2 ihriská )

T8 –  FC IMAS , SO  30.5. od 9.00 hod. ( 2 ihriská )

Skupina F

T5 – PŠC Pezinok A , SO 18.4. od 9.00 hod. ( 2 ihriská )

Skupina G

T6 – OŠK Chorvátsky Grob , NE 3.5. od 13.30 hod. ( 2 ihriská )

T7 –  TJ Malinovo , SO 16.5. od 10.00 hod. ( 2 ihriská )

T8 –  ŠK Atletiko Zálesie , SO 30.5. od 13.30 hod. ( 2 ihriská )

Skupina H

T5 – FC ŠTK 1914 Šamorín , NE 19.4. od 9.00 hod. ( 2 ihriská )

T6 – ŠKO Miloslavov, NE 3.5. od 9.30 hod. ( 2 ihriská )

Skupina I

T6 – Slovan Ivanka , NE 3.5. od 13.00 hod. ( 2 ihriská )

T7 –  OFK Dunajská Lužná , SO 16.5. od 13.00 hod. ( 2 ihriská )

T8 –  MŠK Senec , SO 30.5. od 9.00 hod. ( HP Čataj – 1 ihrisko )

Skupina J

T6 – FC Petržalka B , NE 19.4. od 10.00 hod. ( 2 ihriská )

T7 –  PŠC Pezinok B , SO 2.5. od 10.00 hod. ( 2 ihriská )

T8 – Lokomotíva DNV B, NE 17.5. od 10.00 hod. ( 2 ihriská )

Komisia rozhodcov a delegátov

Pozýva na zasadnutie v súvislosti s náhradným termínom zimného doškoľovacieho seminára dňa 13.3. o 16.00 nasledujúcich rozhodcov: T. Srnu, P. Cvengroša, Ľ. Čižmára, M. Dúbravca, R. Hádeka, L. Lomňančíka, P. Piatku, M. Poláka, R. Tanglmayera, J. Valka a A. Vaneka. Na zasadnutie dňa 20.3. o 16.00 pozýva rozhodcov K. Kakaščika, D. Dujavu, M. Vašša a J. Triskala a delegátov A. Baniča, A. Hájeka, J. Hlavenku, T. Mókoša, J. Pavlíka a M. Viciana.

Berie na vedomie oznámenie K. Chrupku o pokračovaní svojej aktívnej činnosti v pôsobnosti ObFZ Bratislava vidiek.

Ospravedlnenia: Harajbič 14.3.; Kakaščik 13.-17.3.; Ježík 13.-14.3., 16.-20.3., 17.-24.4.; Brody st. 21.3, Pavlík R. 11.-15.3., 20.-24.3., 9.-10.5., 20.-24.5.

Trénersko – metodická komisia

Úsek vzdelávania trénerov:

Oznamuje trénerom, že TMK BFZ so súhlasom TÚ SFZ plánuje v roku 2020 organizovať praktické semináre trénerov pre kluby, ktoré o túto formu požiadajú. Ide o formu vzdelávania klubových trénerov na úrovni mládeže, kedy TMK BFZ zabezpečuje odborný lektorský zbor a kluby organizáciu seminára. V prípade záujmu kontaktujte regionálneho koordinátora vzdelávania trénerov SFZ p. Kováča na tel. č.: 0902 937 031 alebo e-mail: michal.kovac@futbalsfz.sk.

Oznamuje trénerom, že PŠC Pezinok v spolupráci s TMK BFZ so súhlasom TÚ SFZ bude organizovať v termíne 23.04 2020 (štrvtok) praktický seminár trénerov na témuPríprava a vedenie družstva prípraviek v tréningovom procese”. Seminár je určený pre trénerov UEFA B a UEFA Grassroots C licencie (možnosť prihlásiť sa aj trénerom bez licencie), ktorý bude slúžiť aj na predĺženie spomínaných licencií. Seminár je prioritne určený pre trénerov pôsobiacich v prípravkárskych kategóriach. Súčasťou seminára budú 2 prezentácie TJ (teória) a 2 TJ (prax) priamo na ihrisku.
Záväzné prihlasovanie prebieha na webovej stránke: www.pscpezinok.sk/seminar-sfz. Prihlasovanie len elektronickou formou do 15.04.2020. Počet miest je obmedzený pre 40 ľudí. Program seminára nájdete na internetovej stránke SFZ v časti SFZ / Tréneri / Vzdelávanie.

Oznamuje, že TÚ SFZ v spolupráci s TMK BFZ bude organizovať v Bratislave Školenie trénerov UEFA Grassroots C licencie.

Termín školenia:  21.03.2020 – 29.05.2020 + záverečné skúšky 12. – 13.06.2020.

Organizácia školenia:  6 výukových blokov

Blok termín deň čas Miesto
B1 21.03.2020 sobota 08:30 – 16:15 Bratislava
B2 08.04.2020 streda 15:00 – 20:30 Bratislava
B3 16.04.2020 štvrtok 15:00 – 20:30 Bratislava
B4 28.04.2020 utorok 14:30 – 19:30 Bratislava
B5 16.05.2020 sobota 08:30 – 16:30 Bratislava
B6 29.05.2020 piatok 15:00 – 20:00 Bratislava

Pozn.:  Maximálna povolená absencia je 10 % z kontaktnej výuky, t.z. 4 hodín.

Prihlásení (24): M. Csafík, R. Slivka, J. Daniel, M. Balog, M. Žilinčár, P. Masarovic, M. Tománek, J. Garčár, M. Uriča, T. Kállay, T. Juračka, S. Rapant, M. Potočný, T. Iró, F. Fabian, U. Busch, R. Szombat, Ml Gembeš, E. Nagy, A. Benko, L. Poór, M. Kastler, R. Bratko, F. Kamenistý.

Vzhľadom na naplnenie maximálneho počtu úchádzačov nie je možné prihlásiť sa na dané školenie.

V prípade záujmu o tento druh školenia kontaktujte regionálneho koordinátora vzdelávania trénerov SFZ p. Kováča na e-mail: michal.kovac@futbalsfz.sk

TMK BFZ upozorňuje FK pôsobiace v mládežníckych regionálnych súťažiach BFZ na povinnosť predložiť prípadne zmeny hlavných trénerov. Zmenu je potrebné zaslať na e-mail adresu : tmkbfz@gmail.com do termínu :

  • Mládežnícke súťaže (starší a mladší dorast III. liga, starší a mladší žiaci II. liga) – do 10.03.2020

Predložený zoznam trénerov do regionálnych mládežníckych súťaží III. liga starší dorast Bratislava na jarnú časť, resp. nahlásené zmeny:

por. Klub Hlavný tréner Trénerská licencia
1 FC Ružinov Bratislava Jozef Junek UEFA B
2 ŠK Bernolákovo Stanislav Kocák UEFA B
3 NMŠK 1922 Bratislava Ladislav Horvát ml. UEFA B
4 ŠK Žolík Malacky Branislav Juhás UEFA B
5 FK Slovan Ivanka pri Dunaji Marian Kostolanský UEFA B
6 OFK Dunajská Lužná Marián Janšák UEFA A
7 FK Rača Martin Kadlečík UEFA B
8 Lokomotíva Devínska Nová Ves Rastislav Boris UEFA B
9 FC Zohor Milan Hrica UEFA B
10 FK Most pri Bratislave Miroslav Holčík UEFA A
11 FK Inter Bratislava „B“ Pančík  Michal UEFA A
12 FC Petržalka „B“ Ján Horváth UEFA B
13 PŠC Pezinok Miroslav Terlanda UEFA B
14 FK Lozorno Miroslav Petriľák UEFA B

Predložený zoznam trénerov do regionálnych mládežníckych súťaží III. liga mladší dorast Bratislava na jarnú časť,  resp. nahlásené zmeny:

por. Klub Hlavný tréner  Trénerská licencia
SKUPINA A
1 PSČ Pezinok Andrej Lipták UEFA B
2 SDM Domino „B“ Samuel Karas UEFA A
3 FC Ružinov Bratislava Jozef Junek UEFA B
4 FK Slovan Ivanka pri Dunaji Marian Kostolanský         UEFA B
5 MŠK Senec „B“ Michal Szabadoš UEFA B
6 OFK Dunajská Lužná Jozef Nespešný UEFA B
7 ŠK Svätý Jur Patrik Volf UEFA B
8 FK Rača Dominik Šturdík UEFA B
9 NMŠK 1922 Bratislava Ladislav Horvát ml. UEFA B
SKUPINA B
1. SFC Kalinkovo Emil Baláž UEFA B
2. MFK Rusovce Branislav Blahutiak UEFA B
3. FK Dúbravka  Peter Gaži UEFA A
4. Lokomotíva Devínska Nová Ves Robert Kačeňák Neplatná licencia!
5. MŠK Iskra Petržalka Tomáš Lojdl UEFA B
6. FC IMAS Ján Murár UEFA B
7. TJ Jarovce Bratislava Marian Koršepa                       UEFA B
8. TJ Záhoran Jakubov Jaroslav Ferenčák UEFA B
9. TJ Žolík Malacky Vladimír Ďureček UEFA B

Predložený zoznam trénerov do regionálnych mládežníckych súťaží II. liga starší žiaci Bratislava na jarnú časť,  resp. nahlásené zmeny:

por. Klub Hlavný tréner Trénerská licencia
1 ŠK Žolík Malacky Daniel Sakar UEFA B
2 ŠK Šenkvice Marian Tóth UEFA B
3 ŠK Vrakuňa Bratislava Juraj Šindler UEFA B
4 FK Inter „B“ Rudolf Sekot UEFA B
5 NMŠK 1922 Bratislava Ladislav Horvát st. Neplatná licencia!
6 FC IMAS David Richnavský UEFA B
7 ŠK Bernolákovo Peter Zboniak UEFA B
8 MŠK Senec Patrik Szabo UEFA B
9 PŠC Pezinok Miroslav Terlanda UEFA B
10 FK Rača Bratislava Roman Fabšo UEFA B
11 ŠK Svätý Jur Peter Kučerka UEFA B
12 MFK Rusovce František Lošonský UEFA B
13 FKP Dúbravka Bratislava Štefan Gubrica UEFA B
14 PFA ŠTK Šamorín  Tomáš Kállay UEFA B

Predložený zoznam trénerov do regionálnych mládežníckych súťaží III. liga mladší žiaci Bratislava na jarnú časť,  resp. nahlásené zmeny:

por. Klub Hlavný tréner Trénerská licencia
1 ŠK Svätý Jur Peter Kučerka UEFA B
2 ŠK Šenkvice Marek Mifka UEFA B
3 MFK Rusovce František Lošonský UEFA B
4 ŠK Vrakuňa Bratislava Juraj Šindler UEFA B
5 ŠK Žolík Malacky Andrej Hýll UEFA B
6 FK Inter „B“ Ľubomír Štefančík UEFA B
7 PFA ŠTK Šamorín Anton Daniel UEFA B
8 FKP Dúbravka Bratislava Ivan Pravda UEFA GC
9 ŠK Bernolákovo Peter Zboniak UEFA B
10 NMŠK 1922 Bratislava Tomáš Jurišta Neplatná licencia!
11 MŠK Senec Martin Šimončič UEFA B
12 FC IMAS Tomáš Hančík Neplatná licencia!
13 PŠC Pezinok Boris Hujbert UEFA C
14 FK Rača Bratislava Meňhard Marek UEFA B


Úsek mládeže:
  

Plán akcií BFZ na 1.polrok 2020

Dátum Akcia Kategória
Marec:
23.03.2020 TZ/TC PPT SFZ ObFZ BA Vidiek (Pezinok) U12,U13,U14
24.03.2020 TZ/TC PPT SFZ ObFZ BA Mesto (NMŠK) U12,U13,U14
Apríl:
06.04.2020 TZ/TC PPT SFZ ObFZ BA Vidiek (Pezinok) U12,U13,U14
07.04.2020 TZ/TC PPT SFZ ObFZ BA Mesto (NMŠK) U12,U13,U14
15.04.2020 Triangel U13/U14 (Bratislava) – mimo FA BFZ U13, BFZ U14
21.04.2020 Celodenný zraz BFZ U14 (Domino) s hráčmi FA BFZ U14
25-29.04.2020 Regionálny turnaj U14 (Senec) – s hráčmi FA BFZ U14

Máj:

06.05.2020 Triangel BFZ U13 (Pezinok)  – bez hráčov FA U13
08-10.05.2020 MT Belehrad U14 –  s hráčmi FA BFZ U14
11.05.2020 TZ/TC PPT SFZ ObFZ BA Vidiek (Pezinok) U12,U13,U14
12.05.2020 TZ/TC PPT SFZ ObFZ BA Mesto (NMŠK) U12,U13,U14
14.05.2020 KZ BFZ U16 + BFZ U17 (Drieňová) – mimo FA BFZ U16, BFZ U17
20.05.2020 Turnaj 8 U12 (OblFZ BA Mesto + BA Vidiek) – Petržalka BFZ U12 + kluby U12
20.05.2020 PZ JmkFS – BFZ U16/U17 BFZ U16, BFZ U17
25.05.2020 TZ/TC PPT SFZ ObFZ BA Vidiek (Pezinok) U12,U14
26.05.2020 Celodenný zraz BFZ U13 (Domino) s hráčmi FA BFZ U13
26.05.2020 TZ/TC PPT SFZ ObFZ BA Mesto (NMŠK)

U12,U14

Jún:
02.06.2020 KZ BFZ U12 – bez hráčov FA BFZ U12
03.06.2020 KZ BFZ U14 – s hráčmi FA (Rapid/Pasienky) BFZ U14
03.06.2020 Finále – Grassroots Cup U13 Kluby U13
08-09.06.2020 McDonald´s Cup U10 – Finále ZŠ/ hráči U10
08.06.2020 PZ BFZ – ŠK Slovan Bratislava (Rapid) BFZ U12, U13
09-11.06.2020 MT V4 Krakow U14 – s hráčmi FA BFZ U14
11-12.06.2020 Školský pohár SFZ U13 – Finále ZŠ/hráči U13
21.06.2020 MSR U14/U15 U14,U15
22.06-26.06.2020 Letné športové sústredenie U12, U13 – bez hráčov FA a ÚTM (Stupava) U12,U13

 

ÚRADNÁ SPRÁVA Č.33 ZO DŇA 28.02.2020

Sekretariát

Sekretariát BFZ oznamuje zmeny štatutárnych zástupcov vo FK

ŠK Svätý Jur – Ľubomír Polakovič m: 0903 264 543 email: lpolakovic@chello.sk

FCL D.N.Ves – Peter Špacír m: 0905 312 204 email: peter.spaco@gmail.com

ŠK BernolákovoJUDr. Martin Mravec  m: 0910/ 994 499 ,email: skbprezident@gmail.com

Sekretariát BFZ oznamuje, že VV BFZ na svojom zasadnutí dňa 10.02.2020 schválil nasledovný program konferencie BFZ, ktorá sa uskutoční dňa 02.04.2020 o 17:30 hod. v rokovacej sále Bratislavského samosprávneho kraja, Sabinovská 16, Bratislava.

1, Otvorenie, privítanie hostí a prehlásenie, že konferencia sa koná v zmysle stanov BFZ

2, Schválenie pracovného predsedníctva, mandátovej, návrhovej komisie, skrutátorov a overovateľov zápisnice

3, Správa mandátovej komisie konferencie

4, Schválenie programu konferencie

5, Príhovory hostí

6, Odovzdávanie ocenení

7, Správa predsedu o činnosti BFZ a VV BFZ od ostatnej konferencie

8, Schválenie výročnej správy o hospodárení BFZ a účtovnej závierky  za rok 2019

9, Schválenie rozpočtu BFZ na rok 2020

10, Správa predsedu revíznej komisie BFZ

11, Schválenie stanov BFZ

12, Diskusia

13, Schválenie návrhu uznesenia

14, Záver

Disciplinárna komisia

Disciplinárna sankcia po 3. ŽK – nepodmienečné pozastavenie výkonu športu na 1 pohárové stretnutie, podľa čl. 37/8 DP:   

U.č.231: Antonio Burian  1298407 (FC Jelka, ZT – seniori), od 24.02.2020. Do nového ročníka zimného turnaja sa disciplinárna sankcia neprenáša.

Vylúčený po 2. ŽK. DS – nepodmienečné pozastavenie výkonu športu na 1 súťažné stretnutie, podľa čl. 9/2b2 DP a čl. 37/3 DP:

U.č.232: Adam Horváth  1304109  (FK Rača Bratislava, ZT – dorast) , od 24.02.2020.

Vylúčený po ČK. Disciplinárna sankcia (DS) – nepodmienečné pozastavenie výkonu športu, podľa čl. 9/2b2 DP:

U.č.233: Martin Kovačič 1240102 (OŠK Slovenský Grob, ZT- seniori), vylúčený za HNS, hrubá urážka rozhodcu a vyhrážanie na HP, podľa 48/1c DP. DS ­- pozastavenie výkonu športu na 1 mesiac a pokuta klubu 50.-€, podľa čl.48/2b a 48/4 DP, od 24.02.2020.

Disciplinárne sankcie za ďalšie priestupky:

U.č.234: TJ Malinovo. Na základe podnetu ŠTK za nenastúpenie na stretnutie 3. kola ZT a následné stanovisko a vyjadrenie p.Tibora Pellera – prezidenta klubu, ukladá DS – Upozornenie, podľa čl. 10 DP.

U.č.235: FK Inter Bratislava – S3BA. Na základe podnetu ŠTK za porušenie SP, čl.56/n a zaslanie písomného stanoviska prezidenta klubu JUDr. Jozefa Barmoša, ukladá DS – Upozornenie, podľa čl. 10 DP.

Odvolanie proti rozhodnutiu Disciplinárnej komisie BFZ (okrem rozhodnutí podľa čl. 37/3, čl. 5 alebo  čl. 8 DP) sa podáva na Disciplinárnu komisiu BFZ, v lehote do siedmich dní odo dňa oznámenia rozhodnutia Disciplinárnej komisie BFZ (čl. 84 ods. 1 DP).

Matrika

Znenie Registračného a prestupového poriadku SFZ /RaPP/, schválené VV SFZ dňa 18. júna 2019 nájdete na stránkach www.futbalsfz.sk/legislativa-predpisy-sfz-poriadky, bfz.futbalnet.sk a www.futbalbfz.sk /dokumenty/.

Zmeny a doplnenia Registračného a prestupového poriadku SFZ (schválené VV SFZ dňa 18. júna 2019):

Článok 19/2 – Registračné obdobia.Žiadosť o prestup amatéra sa podáva v registračných obdobiach a to:

a) od 26.06. do 15.07. kalendárneho roka (letné registračné obdobie bez obmedzenia),

b) od 01.07. do 30.09. kalendárneho roka (letné registračné obdobie s obmedzením),

c) od 01.07. do 30.09. kalendárneho roka (letné registračné obdobie zo zahraničia),

d) od 01.01. do 31.03. kalendárneho roka (zimné registračné obdobie s obmedzením),

e) od 01.01. do 31.03. kalendárneho roka (zimné registračné obdobie zo zahraničia).

Oznamujeme FK, že termín prestupu amatéra bez obmedzenia skončil dňom 15.7. 2019. Prestup amatéra s obmedzením je od 1.1.2020 do 31.3.2020.                         

Odstupné za prestup amatéra bez obmedzenia /čl. 37 RaPP/ sa stanovuje podľa stupňa súťaže, z ktorého hráč prestupuje a do ktorého hráč smeruje a podľa veku hráča, ktorý hráč dosiahne v súťažnom ročníku, počas ktorého prestupuje.

Odstupné za hráča podľa článku 37a až 37c sa uhrádza prostredníctvom mesačnej zbernej faktúry na účet SFZ – viď čl. 37/4. Kompletný návod na použitie nájdete aj na: www.futbalsfz.sk/issf-platobne-predpisy.

V  ISSF v elektronickej podateľni v zložke Registrácia hráča je doplnená Žiadosť o dočasnú registráciu hráča. Táto nová žiadosť bola zriadená za účelom vykonania  zmeny registrácie hráča podľa článku 15 ods. 6 RaPP, ktorá platí pre ročník 2019/2020. Žiadame klubových ISSF manažérov, aby využívali aj žiadosť o dočasnú registráciu hráča.

V ISSF je zavedená aj novinka elektronické registračné preukazy(ERP). ERP majú platnosť 2 roky.

Komisia mládeže

Oznam pre FK – podávanie žiadostí o zmenu termínu stretnutia

KM oznamuje FK, že žiadosti o zmenu termínu stretnutia v kategórii prípravky sa

podávajú výlučne na KM BFZ ( nie ŠTK BFZ – neriadi súťaže prípraviek ).

Postup : ISSF – podanie na komisiu – podnet k danému stretnutiu ( typ podania ) – BFZ ( zväz ) – komisia mládeže ( komisia ) – text podania – odoslať.

Pre súťaže PMA1, PMB1, PMC1 ( tzv. trojičky ) platí zásada, že nie je možné zmeniť termín stretnutia jednej kategórie, ale musí sa zmeniť celá trojica a hrať sa musí v jeden deň. Toto platí aj pre súťaže PMA2, PMB2 ( tzv. dvojičky )

a/ schválené zmeny

12.kolo: FA Lafranconi – FK Rača, ŠT 23.4. ( 17.30 – 17.30. – 16.00 )

12.kolo: PŠC Pezinok – Bernolákovo, NE 17.5. ( 14.00 – 15.15 – 16.30 )

16.kolo: FA Lafranconi – FKP Dúbravka, NE 24.5. ( 9.00 – 10.30 – 12.00 )

18.kolo: FA Lafranconi – FK Dúbravka, NE 7.6. ( 9.00 – 10.30 – 12.00 )

  11.kolo: Vištuk – Vinosady, SO 18.4. o 10.00 hod. ( PRPK )

13.kolo: Vištuk – Modra, SO 2.5. o 10.00 hod. ( PRPK )

17.kolo: Vištuk – Sv.Jur B, SO 30.5. o 10.00 hod. ( PRPK )

13.kolo: N.Dedinka – Tomášov, SO 1.5. o 10.30 hod. ( PRSC )

18.kolo: D.Lužná – N.Dedinka, SO 6.6. o 15.00 hod. ( PRSC )

15.kolo: N.Dedinka – Vrakuňa B, SO 1.5. o 9.30 hod. ( PMC2 )

20.kolo: D.Lužná – Miloslavov , SO 6.6. o 13.00 hod. ( PMC2 )

b/ súťaž PMD U8 – termíny turnajov v jarnej časti roč.2019/2020

skupiny A – I

T5: 18.- 19.4.2020

T6:  2. – 3.5.2020

T7: 16. – 17.5.2020

T8: 30. – 31.5.2020

skupina J

T6: 18. – 19.4.2020

T7:  2. – 3.5.2020

T8: 16. – 17.5.2020

T9: 30. – 31.5.2020

T10: 6. – 7.6.2020

KM BFZ žiada účastníkov súťaže PMD U8, ktorí ešte nenahlásili termín konania

turnaja U8, aby do 10.3.2020 nahlásili termín organizácie turnaja na mailové

adresy: pavel.prikopa@futbalsfz.sk , konecny58@centrum.sk     

Nahlásené termíny:

Skupina A

T5 – FK Inter , NE 19.4. čas upresní ( 4 ihriská )

T6 –  ŠK Slovan , NE 3.5. od 10.00 hod. ( 4 ihriská )

T7 –  FKM K.Ves, NE 17.5. čas upresní ( 4 ihriská )

T8 –  FC Petržalka A , NE 31.5. od 10.00 hod. ( 4 ihriská )

Skupina B

T5 – FK Rača , SO 18.4. od 14.00 hod. ( 2 ihriská )

Skupina C

T6 – FK Dúbravka , SO  2.5. od 9.30 hod. ( 2 ihriská )

Skupina D

T5 – TJ Záhoran Jakubov , SO 18.4. od 10.00 hod. ( 2 ihriská )

T6 –  FC Rohožník , SO  2.5. od 10.00 hod. ( 2 ihriská )

T7 –  ŠK Žolík Malacky, SO 16.5. od 11.00 hod. ( 2 ihriská )

Skupina E

T5 – ŠK Závod , SO 18.4. od 10.00 hod. ( 2 ihriská )

T7 –  TJ Záhoran Kostolište , SO 16.5. od 10.00 hod. ( 2 ihriská )

T8 –  FC IMAS , SO  30.5. od 9.00 hod. ( 2 ihriská )

Skupina F

T5 – PŠC Pezinok A , SO 18.4. od 9.00 hod. ( 2 ihriská )

Skupina G

T6 – OŠK Chorvátsky Grob , NE 3.5. od 13.30 hod. ( 2 ihriská )

T7 –  TJ Malinovo , SO 16.5. od 10.00 hod. ( 2 ihriská )

T8 –  ŠK Atletiko Zálesie , SO 30.5. od 13.30 hod. ( 2 ihriská )

Skupina H

T5 – FC ŠTK 1914 Šamorín , NE 19.4. od 9.00 hod. ( 2 ihriská )

Skupina I

T6 – Slovan Ivanka , NE 3.5. od 13.00 hod. ( 2 ihriská )

T7 –  OFK Dunajská Lužná , SO 16.5. od 13.00 hod. ( 2 ihriská )

T8 –  MŠK Senec , SO 30.5. od 9.00 hod. ( HP Čataj – 1 ihrisko )

Skupina J

T6 – FC Petržalka B , NE 19.4. od 10.00 hod. ( 2 ihriská )

T7 –  PŠC Pezinok B , SO 2.5. od 10.00 hod. ( 2 ihriská )

Komisia rozhodcov a delegátov

Náhradný termín zimného doškoľovacieho seminára bol určený na 20.3.2020.

Ospravedlnenia: Ralbovský predĺženie ospravedlnenia na neurčito; Sabela do 30.6.

Trénersko – metodická komisia

Úsek vzdelávania trénerov:

Oznamuje trénerom, že TMK BFZ so súhlasom TÚ SFZ plánuje v roku 2020 organizovať praktické semináre trénerov pre kluby, ktoré o túto formu požiadajú. Ide o formu vzdelávania klubových trénerov na úrovni mládeže, kedy TMK BFZ zabezpečuje odborný lektorský zbor a kluby organizáciu seminára. V prípade záujmu kontaktujte regionálneho koordinátora vzdelávania trénerov SFZ p. Kováča na tel. č.: 0902 937 031 alebo e-mail: .michal.kovac@futbalsfz.sk.

Oznamuje, že TÚ SFZ v spolupráci s TMK BFZ bude organizovať v Bratislave Školenie trénerov UEFA Grassroots C licencie.

Termín školenia:  21.03.2020 – 29.05.2020 + záverečné skúšky 12. – 13.06.2020.

Organizácia školenia:  6 výukových blokov

Blok termín deň čas Miesto
B1 21.03.2020 sobota 08:30 – 16:15 Bratislava
B2 08.04.2020 streda 15:00 – 20:30 Bratislava
B3 16.04.2020 štvrtok 15:00 – 20:30 Bratislava
B4 28.04.2020 utorok 14:30 – 19:30 Bratislava
B5 16.05.2020 sobota 08:30 – 16:30 Bratislava
B6 29.05.2020 piatok 15:00 – 20:00 Bratislava

Pozn.:  Maximálna povolená absencia je 10 % z kontaktnej výuky, t.z. 4 hodín.

Prihlásení (24): M. Csafík, R. Slivka, J. Daniel, M. Balog, M. Žilinčár, P. Masarovic, M. Tománek, J. Garčár, M. Uriča, T. Kállay, T. Juračka, S. Rapant, M. Potočný, T. Iró, F. Fabian, U. Busch, R. Szombat, Ml Gembeš, E. Nagy, A. Benko, L. Poór, M. Kastler, R. Bratko, F. Kamenistý.

Vzhľadom na naplnenie maximálneho počtu úchádzačov nie je možné prihlásiť sa na dané školenie.

V prípade záujmu o tento druh školenia kontaktujte regionálneho koordinátora vzdelávania trénerov SFZ p. Kováča na e-mail: michal.kovac@futbalsfz.sk.

TMK BFZ upozorňuje FK pôsobiace v mládežníckych regionálnych súťažiach BFZ na povinnosť predložiť prípadne zmeny hlavných trénerov. Zmenu je potrebné zaslať na e-mail adresu : tmkbfz@gmail.com do termínu :

  • Mládežnícke súťaže (starší a mladší dorast III. liga, starší a mladší žiaci II. liga) – do 10.03.2020

Predložený zoznam trénerov do regionálnych súťaží seniorov Tipos III. liga Bratislava na jarnú časť, resp. nahlásené zmeny:

por. Klub Hlavný tréner Trénerská licencia
1 FK Lokomotíva Devínska Nová Ves Rastislav Boris UEFA B
2 SFC Kalinkovo Atila Pinte UEFA PRO
3 FC Malacky Štefan Horný UEFA PRO
4 FC Rohožník Marian Tóth UEFA B
5 OFK Dunajská Lužná Karol Brezík UEFA PRO
6 ŠK Tomášov Maroš Jakim UEFA A
7 TJ Rovinka Marian Ďurša UEFA  B
8 MŠK Senec Jozef Majoroš UEFA PRO
9 FK Inter Bratislava Michal Pančík UEFA A
10 FK Rača Lukáš Luknár UEFA B
11 PŠC Pezinok Daniel Federl UEFA B
12 ŠK Bernolakovo Ján Cséfalvay UEFA B
13 MFK Rusovce Peter Čapla UEFA B
14 FK Slovan Ivanka pri Dunaji Dušan Barkol UEFA B
15 ŠK Báhoň Vladimír Bertok UEFA A
16 FK Slovan Most pri Bratislave Pavol Šiška UEFA A

Predložený zoznam trénerov do regionálnych súťaží seniorov IV. liga Bratislava na jarnú časť,  resp. nahlásené zmeny:

por. Klub Hlavný tréner  Trénerská licencia
1 CFK Pezinok-Cajla Juraj Mrva UEFA B
2 TJ Záhoran Kostolište Vladimir Kožuch UEFA B
3 SDM Domino Bratislava Eduard Pázmány UEFA B
4 ŠK Svätý Jur Štefan Maťaš UEFA A
5 TJ Veľké Leváre Peter Huk UEFA B
6 ŠK Vrakuňa Bratislava Viliam Opálek UEFA B
7 FKM Karlova Ves Bratislava Ľubomír Gálik UEFA PRO
8 TJ Záhoran Jakubov Jaroslav Ferenčík UEFA B
9 ŠK Závod Roman Babirát UEFA B
10 TJ Čunovo Peter Cerovský UEFA B
11 FK Karpaty Limbach František Gyenes UEFA B
12 Obecný športový klub Láb Igor Gábriš UEFA B
13 FK Lamač Bratislava Jozef Pšenek UEFA PRO
14 FK Vajnory Martin Rejžek UEFA B
15 OŠK Slovenský Grob Rastislav Kunst UEFA PRO

Úsek mládeže:  

Plán akcií BFZ na 1.polrok 2020

Dátum Akcia Kategória
Marec:
23.03.2020 TZ/TC PPT SFZ ObFZ BA Vidiek (Pezinok) U12,U13,U14
24.03.2020 TZ/TC PPT SFZ ObFZ BA Mesto (NMŠK) U12,U13,U14
Apríl:
06.04.2020 TZ/TC PPT SFZ ObFZ BA Vidiek (Pezinok) U12,U13,U14
07.04.2020 TZ/TC PPT SFZ ObFZ BA Mesto (NMŠK) U12,U13,U14
15.04.2020 Triangel U13/U14 (Bratislava) – mimo FA BFZ U13, BFZ U14
21.04.2020 Celodenný zraz BFZ U14 (Domino) s hráčmi FA BFZ U14
25-29.04.2020 Regionálny turnaj U14 (Senec) – s hráčmi FA BFZ U14
Máj:
06.05.2020 Triangel BFZ U13 (Pezinok)  – bez hráčov FA U13
08-10.05.2020 MT Belehrad U14 –  s hráčmi FA BFZ U14
11.05.2020 TZ/TC PPT SFZ ObFZ BA Vidiek (Pezinok) U12,U13,U14
12.05.2020 TZ/TC PPT SFZ ObFZ BA Mesto (NMŠK) U12,U13,U14
14.05.2020 KZ BFZ U16 + BFZ U17 (Drieňová) – mimo FA BFZ U16, BFZ U17
20.05.2020 Turnaj 8 U12 (OblFZ BA Mesto + BA Vidiek) – Petržalka BFZ U12 + kluby U12
20.05.2020 PZ JmkFS – BFZ U16/U17 BFZ U16, BFZ U17
25.05.2020 TZ/TC PPT SFZ ObFZ BA Vidiek (Pezinok) U12,U14
26.05.2020 Celodenný zraz BFZ U13 (Domino) s hráčmi FA BFZ U13
26.05.2020 TZ/TC PPT SFZ ObFZ BA Mesto (NMŠK) U12,U14
Jún:
02.06.2020 KZ BFZ U12 – bez hráčov FA BFZ U12
03.06.2020 KZ BFZ U14 – s hráčmi FA (Rapid/Pasienky) BFZ U14
03.06.2020 Finále – Grassroots Cup U13 Kluby U13
08-09.06.2020 McDonald´s Cup U10 – Finále ZŠ/ hráči U10
08.06.2020 PZ BFZ – ŠK Slovan Bratislava (Rapid) BFZ U12, U13
09-11.06.2020 MT V4 Krakow U14 – s hráčmi FA BFZ U14
11-12.06.2020 Školský pohár SFZ U13 – Finále ZŠ/hráči U13
21.06.2020 MSR U14/U15 U14,U15
22.06-26.06.2020 Letné športové sústredenie U12, U13 – bez hráčov FA a ÚTM (Stupava) U12,U13

ÚRADNÁ SPRÁVA Č.32 ZO DŇA 21.02.2020

Sekretariát

Sekretariát BFZ oznamuje zmeny štatutárnych zástupcov vo FK

ŠK Svätý Jur – Ľubomír Polakovič m: 0903 264 543 email: lpolakovic@chello.sk

FCL D.N.Ves – Peter Špacír m: 0905 312 204 email: peter.spaco@gmail.com

Sekretariát BFZ oznamuje, že VV BFZ na svojom zasadnutí dňa 10.02.2020 schválil nasledovný program konferencie BFZ, ktorá sa uskutoční dňa 02.04.2020 o 17:30 hod. v rokovacej sále Bratislavského samosprávneho kraja, Sabinovská 16, Bratislava.

1, Otvorenie, privítanie hostí a prehlásenie, že konferencia sa koná v zmysle stanov BFZ

2, Schválenie pracovného predsedníctva, mandátovej, návrhovej komisie, skrutátorov a overovateľov zápisnice

3, Správa mandátovej komisie konferencie

4, Schválenie programu konferencie

5, Príhovory hostí

6, Odovzdávanie ocenení

7, Správa predsedu o činnosti BFZ a VV BFZ od ostatnej konferencie

8, Schválenie výročnej správy o hospodárení BFZ a účtovnej závierky  za rok 2019

9, Schválenie rozpočtu BFZ na rok 2020

10, Správa predsedu revíznej komisie BFZ

11, Schválenie stanov BFZ

12, Diskusia

13, Schválenie návrhu uznesenia

14, Záver

Športovo – technická komisia

Emailová adresa ŠTK BFZ na komunikáciu s klubmi:

email ŠTK: stk@futbalbfz.sk

Oznamuje:

ŠTK berie na vedomie odstúpenie FK Blahová, Bellova Ves, zo súťaže ZT dorast, podané cez ISSF. FK vyžrebované s týmto družstvom budú mať voľný žreb. Ak si nájdu náhradného súpera, môžu toto stretnutie odohrať na ihrisku a v čase, v ktorom mali mať pôvodné stretnutie.

Kontumuje:

  1. kolo ZT skupina “A” Rapid Most – Malinovo 3:0 v zmysle SP čl.11/2 s použitím čl.82/1/b.

Odstupuje na DK:

TJ Malinovo (ZT) za nenastúpenie na stretnutie 3. kola ZT skupiny “A”.

FK Inter Bratislava (TIPOS III. liga) za porušenie SP čl.56/n – povinnosti organizátora stretnutia (nezabezpečenie šatne so sociálnym vybavením, kde je možné sa riadne umyť, počas stretnutia 11. kola).

Disciplinárna komisia

U.č.230: Jozef Cighard 1232753 (SFC Kalinkovo, ZT- seniori), vylúčený za HNS, hrubá urážka rozhodcu, podľa 48/1c DP. DS ­- pozastavenie výkonu športu na 2 týždne, podľa čl.48/2b DP, od 17.02.2020 /10.-€/.

Odvolanie proti rozhodnutiu Disciplinárnej komisie BFZ (okrem rozhodnutí podľa čl. 37/3, čl. 5 alebo  čl. 8 DP) sa podáva na Disciplinárnu komisiu BFZ, v lehote do siedmich dní odo dňa oznámenia rozhodnutia Disciplinárnej komisie BFZ (čl. 84 ods. 1 DP).

Matrika

Znenie Registračného a prestupového poriadku SFZ /RaPP/, schválené VV SFZ dňa 18. júna 2019 nájdete na stránkach www.futbalsfz.sk/legislativa-predpisy-sfz-poriadky, bfz.futbalnet.sk a www.futbalbfz.sk /dokumenty/.

Zmeny a doplnenia Registračného a prestupového poriadku SFZ (schválené VV SFZ dňa 18. júna 2019):

Článok 19/2 – Registračné obdobia.Žiadosť o prestup amatéra sa podáva v registračných obdobiach a to:

a) od 26.06. do 15.07. kalendárneho roka (letné registračné obdobie bez obmedzenia),

b) od 01.07. do 30.09. kalendárneho roka (letné registračné obdobie s obmedzením),

c) od 01.07. do 30.09. kalendárneho roka (letné registračné obdobie zo zahraničia),

d) od 01.01. do 31.03. kalendárneho roka (zimné registračné obdobie s obmedzením),

e) od 01.01. do 31.03. kalendárneho roka (zimné registračné obdobie zo zahraničia).

Oznamujeme FK, že termín prestupu amatéra bez obmedzenia skončil dňom 15.7. 2019. Prestup amatéra s obmedzením je od 1.1.2020 do 31.3.2020.                        

Odstupné za prestup amatéra bez obmedzenia /čl. 37 RaPP/ sa stanovuje podľa stupňa súťaže, z ktorého hráč prestupuje a do ktorého hráč smeruje a podľa veku hráča, ktorý hráč dosiahne v súťažnom ročníku, počas ktorého prestupuje.

Odstupné za hráča podľa článku 37a až 37c sa uhrádza prostredníctvom mesačnej zbernej faktúry na účet SFZ – viď čl. 37/4. Kompletný návod na použitie nájdete aj na: www.futbalsfz.sk/issf-platobne-predpisy.

V  ISSF v elektronickej podateľni v zložke Registrácia hráča je doplnená Žiadosť o dočasnú registráciu hráča. Táto nová žiadosť bola zriadená za účelom vykonania  zmeny registrácie hráča podľa článku 15 ods. 6 RaPP, ktorá platí pre ročník 2019/2020. Žiadame klubových ISSF manažérov, aby využívali aj žiadosť o dočasnú registráciu hráča.

V ISSF je zavedená aj novinka elektronické registračné preukazy(ERP). ERP majú platnosť 2 roky.

Komisia mládeže

Oznam pre FK – podávanie žiadostí o zmenu termínu stretnutia

KM oznamuje FK, že žiadosti o zmenu termínu stretnutia v kategórii prípravky sa podávajú výlučne na KM BFZ ( nie ŠTK BFZ – neriadi súťaže prípraviek ). Postup : ISSF – podanie na komisiu – podnet k danému stretnutiu ( typ podania ) – BFZ ( zväz ) – komisia mládeže ( komisia ) – text podania – odoslať. Pre súťaže PMA1, PMB1, PMC1 ( tzv. trojičky ) platí zásada, že nie je možné zmeniť termín stretnutia jednej kategórie, ale musí sa zmeniť celá trojica a hrať sa musí v jeden deň. Toto platí aj pre súťaže PMA2, PMB2 ( tzv. dvojičky )

a/ schválené zmeny

12.kolo: FA Lafranconi – FK Rača, ŠT 23.4.2020 ( 17.30 – 17.30. – 16.00 )

16.kolo: FA Lafranconi – FKP Dúbravka, NE 24.5.2020 ( 9.00 – 10.30 – 12.00 )

18.kolo: FA Lafranconi – FK Dúbravka, NE 7.6.2020 ( 9.00 – 10.30 – 12.00 )

  11.kolo: Vištuk – Vinosady, SO 18.4. o 10.00 hod. ( PRPK )

13.kolo: Vištuk – Modra, SO 2.5. o 10.00 hod. ( PRPK )

17.kolo: Vištuk – Sv.Jur B, SO 30.5. o 10.00 hod. ( PRPK )

13.kolo: N.Dedinka – Tomášov, SO 1.5. o 10.30 hod. ( PRSC )

18.kolo: D.Lužná – N.Dedinka, SO 6.6. o 15.00 hod. ( PRSC )

15.kolo: N.Dedinka – Vrakuňa B, SO 1.5. o 9.30 hod. ( PMC2 )

20.kolo: D.Lužná – Miloslavov , SO 6.6. o 13.00 hod. ( PMC2 )

b/ súťaž PMD U8 – termíny turnajov v jarnej časti roč.2019/2020

skupiny A – I

T5: 18.- 19.4.2020

T6:  2. – 3.5.2020

T7: 16. – 17.5.2020

T8: 30. – 31.5.2020

skupina J

T6: 18. – 19.4.2020

T7:  2. – 3.5.2020

T8: 16. – 17.5.2020

T9: 30. – 31.5.2020

T10: 6. – 7.6.2020

KM BFZ žiada účastníkov súťaže PMD U8, ktorí ešte nenahlásili termín konania turnaja U8, aby do 10.3.2020 nahlásili termín organizácie turnaja na mailové adresy: pavel.prikopa@futbalsfz.sk , konecny58@centrum.sk     

Nahlásené termíny:

sk.A: FK Inter – T5 nedeľa 19.4. čas bude upresnený ( 4 ihriská )

sk.A: ŠK Slovan – T6 nedeľa 3.5. od 10.00 hod. ( 4 ihriská )

sk.A: FC Petržalka A – T8 nedeľa 31.5. od 10.00 hod. ( 4 ihriská )

sk.C: FK Dúbravka – T6 sobota 2.5. od 9.30 hod. ( 2 ihriská )

sk.D: TJ Záhoran Jakubov – T5 sobota 18.4. od 10.00 hod. ( 2 ihriská )

sk.D: FC Rohožník – T6 sobota 2.5. od 10.00 hod. ( 2 ihriská )

sk.D: ŠK Žolík Malacky – T7 sobota 16.5. od 11.00 hod. ( 2 ihriská )

sk.E: ŠK Závod – T5 sobota 18.4. od 10.00 hod. ( 2 ihriská )

sk.E: TJ Záhoran Kostolište – T7 sobota 16.5. od 10.00 hod. ( 2 ihriská )

sk.E: FC IMAS – T8 sobota 30.5. od 9.00 hod. ( 2 ihriská )

sk.G: OŠK Chorvátsky Grob – T6 nedeľa 3.5. od 13.30 hod. ( 2 ihriská )

sk.G: TJ Malinovo – T7 sobota 16.5. od 10.00 hod. ( 2 ihriská )

sk.G: ŠK Atletiko Zálesie – T8 sobota 30.5. od 13.30 hod. ( 2 ihriská )

sk.H: FC ŠTK 1914 Šamorín – T5 nedeľa 19.4. od 9.00 hod. ( 2 ihriská )

sk.I: Slovan Ivanka pri Dunaji – T6 nedeľa 3.5. od 13.00 hod. ( 2 ihriská )

sk.I: OFK Dunajská Lužná – T7 sobota 16.5. od 13.00 hod. ( 2 ihriská )

sk.J: FC Petržalka B – T6 nedeľa 19.4. od 10.00 hod. ( 2 ihriská )

c/ Zimná halová liga starších a mladších  žiakov BFZ „O Pohár BSK“. 

Vekové kategórie

starší žiaci: ročník 2005 a mladší,

mladší žiaci: ročník 2007 a mladší.

Termín a miesto konania

Finálová časť ZHL BFZ  žiakov bude dňa 22.2.2020 /sobota/ v športovej hale Domu športu, Junácka 6, Bratislava.

KM BFZ žiada zúčastnené družstvá FK a ich vedúcich družstiev, aby nominácie hráčov na stretnutia finálovej časti ZHL BFZ nahrávali cez ISSF.

Program finálovej časti mladších žiakov U13:

1,semifinále: o 9,00 hod. ŠK N. Dedinka – ŠKO Miloslavov 

2,semifinále: o 9,50 hod. ŠK Žolík Malacky – FK Slovan Ivanka pri Dunaji  

O 10,40 hod. stretnutie o 3. miesto /porazené družstvá/

O 11,30 hod. finálové stretnutie o 1. miesto /víťazné družstvá/

Program finálovej časti starších žiakov U15:

1,semifinále: o 12,30 hod. FK Slovan Ivanka pri Dunaji – FKP Dúbravka Bratislava

2,semifinále: o 13,20 hod. ŠK Žolík Malacky – FK Rača Bratislava

O 14,10 hod. stretnutie o 3. miesto /porazené družstvá/

O 15,00 hod. finálové stretnutie o 1. miesto /víťazné družstvá/

Komisia rozhodcov a delegátov

Oznamuje termín zimného doškoľovacieho seminára rozhodcov 29.2.-1.3.2020 (Senec). Pozvánky a program boli ich účastníkom poslané mailom.

Náhradný termín zimného doškoľovacieho seminára bol určený na 20.3.2020.

Ospravedlnenia: Uram od 17.2. k dispozícii iba počas víkendov; Bogdáň 1.-3.3.; Triskal 29.2.-1.3.

Trénersko – metodická komisia

Úsek vzdelávania trénerov:

Oznamuje trénerom, že TMK BFZ so súhlasom TÚ SFZ plánuje v roku 2020 organizovať praktické semináre trénerov pre kluby, ktoré o túto formu požiadajú. Ide o formu vzdelávania klubových trénerov na úrovni mládeže, kedy TMK BFZ zabezpečuje odborný lektorský zbor a kluby organizáciu seminára. V prípade záujmu kontaktujte regionálneho koordinátora vzdelávania trénerov SFZ p. Kováča na tel. č.: 0902 937 031 alebo e-mail: .michal.kovac@futbalsfz.sk.

Oznamuje trénerom, že TÚ SFZ v spolupráci s TMK BFZ bude organizovať v Bratislave Školenie trénerov UEFA Grassroots C licencie. Počet miest na školeniach je obmedzený na min. 16 a max. 24 osôb.

 ŠKOLENIE UEFA GRASSROOTS C licencie :

Termín školenia:  21.03.2020 – 29.05.2020 + záverečné skúšky 12. – 13.06.2020.

Organizácia školenia:  6 výukových blokov

Blok termín deň čas Miesto
B1 21.03.2020 sobota 08:30 – 16:15 Bratislava
B2 08.04.2020 streda 15:00 – 20:30 Bratislava
B3 16.04.2020 štvrtok 15:00 – 20:30 Bratislava
B4 28.04.2020 utorok 14:30 – 19:30 Bratislava
B5 16.05.2020 sobota 08:30 – 16:30 Bratislava
B6 29.05.2020 piatok 15:00 – 20:00 Bratislava

Pozn.:  Maximálna povolená absencia je 10 % z kontaktnej výuky, t.z. 4 hodín.

Poplatok za školenie: 100,- EUR (poplatok je nevratný!) – poplatok zahŕňa: prenájom učební na teoretickú časť, prenájom športového areálu, odmeny lektorom)

Prihlášky: Len elektronickou formou do 08.03.2020, online prihlášku nájdete na stránke: https://ticketing.futbalsfz.sk. Na prihlásenie sa musíte byť registrovaný https://my.sportnet.online/.

Prihlásení (18): M. Csafík, R. Slivka, J. Daniel, M. Balog, M. Žilinčár, P. Masarovic, M. Tománek, J. Garčár, M. Uriča, T. Kállay, T. Juračka, S. Rapant, M. Potočný, T. Iró, F. Fabian, U. Busch, R. Szombat, Ml Gembeš.

TMK BFZ upozorňuje FK pôsobiace v regionálnych súťažiach BFZ na povinnosť predložiť prípadne zmeny hlavných trénerov. Zmenu je potrebné zaslať na e-mail adresu : tmkbfz@gmail.com do termínu :

  • Seniori (III. a IV. liga) – do 26.02.2020
  • Ostatné mládežnícke súťaže (starší a mladší dorast III. liga, starší a mladší žiaci II. liga) – do 10.03.2020

Predložený zoznam trénerov do súťaže seniorov Tipos III. liga Bratislava na jesennú časť, resp. nahlásené zmeny:

por. Klub Hlavný tréner Trénerská licencia
1 FK Lokomotíva Devínska Nová Ves Rastislav Boris UEFA B
2 SFC Kalinkovo Atila Pinte UEFA PRO
3 FC Malacky Štefan Horný UEFA PRO
4 FC Rohožník Marian Tóth UEFA B
5 OFK Dunajská Lužná Karol Brezík UEFA PRO
6 ŠK Tomášov Maroš Jakim UEFA A
7 TJ Rovinka Vladimír Beszédes UEFA A
8 MŠK Senec Jozef Majoroš UEFA PRO
9 FK Inter Bratislava Michal Pančík UEFA A
10 FK Rača Lukáš Luknár UEFA B
11 PŠC Pezinok Daniel Federl UEFA B
12 ŠK Bernolakovo Ján Cséfalvay UEFA B
13 MFK Rusovce Peter Čapla UEFA B
14 FK Slovan Ivanka pri Dunaji Dušan Barkol UEFA B
15 ŠK Báhoň Miroslav Karhan UEFA PRO
16 FK Slovan Most pri Bratislave Pavol Šiška UEFA A

Predložený zoznam trénerov do súťaže seniorov IV. liga Bratislava na jesennú časť,  resp. nahlásené zmeny:

por. Klub Hlavný tréner  Trénerská licencia
1 CFK Pezinok-Cajla Juraj Mrva UEFA B
2 TJ Záhoran Kostolište Vladimir Kožuch UEFA B
3 SDM Domino Bratislava Eduard Pázmány UEFA B
4 ŠK Svätý Jur Štefan Maťaš UEFA A
5 TJ Veľké Leváre Horváth Tibor UEFA B
6 ŠK Vrakuňa Bratislava Viliam Opálek UEFA B
7 FKM Karlova Ves Bratislava Ľubomír Gálik UEFA PRO
8 TJ Záhoran Jakubov Ferenčák Jaroslav UEFA B
8 ŠK Závod Roman Babirát UEFA B
10 TJ Čunovo Peter Cerovský UEFA B
11 FK Karpaty Limbach František Gyenes UEFA B
12 Obecný športový klub Láb Igor Gábriš UEFA B
13 FK Lamač Bratislava Jozef Pšenek UEFA PRO
14 FK Vajnory Martin Rejžek UEFA B
15 OŠK Slovenský Grob Rastislav Kunst UEFA PRO

Úsek mládeže:  

Plán akcií BFZ na 1.polrok 2020

Dátum Akcia Kategória
Marec:
23.03.2020 TZ/TC PPT SFZ ObFZ BA Vidiek (Pezinok) U12,U13,U14
24.03.2020 TZ/TC PPT SFZ ObFZ BA Mesto (NMŠK) U12,U13,U14
Apríl:
06.04.2020 TZ/TC PPT SFZ ObFZ BA Vidiek (Pezinok) U12,U13,U14
07.04.2020 TZ/TC PPT SFZ ObFZ BA Mesto (NMŠK) U12,U13,U14
15.04.2020 Triangel U13/U14 (Bratislava) – mimo FA BFZ U13, BFZ U14
21.04.2020 Celodenný zraz BFZ U14 (TJ+PZ) s hráčmi FA BFZ U14
25-29.04.2020 Regionálny turnaj U14 (Senec) – s hráčmi FA BFZ U14
Máj:
06.05.2020 Triangel BFZ U13 – bez hráčov FA U13
08-10.05.2020 MT Belehrad U14 –  s hráčmi FA BFZ U14
11.05.2020 TZ/TC PPT SFZ ObFZ BA Vidiek (Pezinok) U12,U13,U14
12.05.2020 TZ/TC PPT SFZ ObFZ BA Mesto (NMŠK) U12,U13,U14
14.05.2020 KZ BFZ U16 + BFZ U17 – mimo FA BFZ U16, BFZ U17
20.05.2020 Turnaj 8 U12 (OblFZ BA Mesto + BA Vidiek) BFZ U12 + kluby U12
20.05.2020 PZ JmkFS – BFZ U16/U17 BFZ U16, BFZ U17
25.05.2020 TZ/TC PPT SFZ ObFZ BA Vidiek (Pezinok) U12,U14
26.05.2020 Celodenný zraz BFZ U13 (TJ+PZ) s hráčmi FA BFZ U13
26.05.2020 TZ/TC PPT SFZ ObFZ BA Mesto (NMŠK) U12,U14
Jún:
02.06.2020 KZ BFZ U12 – bez hráčov FA BFZ U12
03.06.2020 KZ BFZ U14 – s hráčmi FA BFZ U14
03.06.2020 Finále – Grassroots Cup U13 Kluby U13
08-09.06.2020 McDonald´s Cup U10 – Finále ZŠ/ hráči U10
08.06.2020 PZ BFZ – ŠK Slovan Bratislava BFZ U12, U13
09-11.06.2020 MT V4 Krakow U14 – s hráčmi FA BFZ U14
11-12.06.2020 Školský pohár SFZ U13 – Finále ZŠ/hráči U13
21.06.2020 MSR U14/U15 U14,U15
22.06-26.06.2020 Letné športové sústredenie U12, U13 – bez hráčov FA a ÚTM U12,U13

SFZ v spolupráci s BFZ organizuje v jarnej časti sezóny 2019/2020 futbalový turnaj „GRASSROOTS CUP U13“ pre kluby mimo FA a ÚTM (II.liga + III.liga). Projekt prebieha na mini-ihriskách s umelou trávou, kde sa hrá systémom 4+1 v predpokladanom termíne 13.5.2020.V každom regióne prebehne základne kolo, následné celoslovenské finále sa odohrá 3.6.2020. Bližšie informácie ako hrací čas a vylosovanie turnaja, budú zverejnené po presnom počte nahlásených tímov.

V prípade záujmu o organizáciu turnaja (pre klub zabezpečené MTZ od SFZ) alebo účasť na turnaji (do 20.2.2020) sa môžete informovať na: eduard.vilcinsky@futbalsfz.sk.

 Prihlásené družstvá k 14.2.2020:

FK Mariathal Bratislava

MFK Záhorská Bystrica

Futbalová Akadmémia Lafranconi FTVŠ UK

TJ Rovinka

FK Slovan Ivanka pri Dunaji

FKP Dúbravka

MŠK Senec

ÚRADNÁ SPRÁVA Č.31 ZO DŇA 14.02.2020

Sekretariát

Sekretariát BFZ oznamuje zmeny štatutárnych zástupcov vo FK

ŠK Svätý Jur – Ľubomír Polakovič m: 0903 264 543 email: lpolakovic@chello.sk

FCL D.N.Ves – Peter Špacír m: 0905 312 204 email: peter.spaco@gmail.com

Sekretariát BFZ oznamuje, že VV BFZ na svojom zasadnutí dňa 10.02.2020 schválil nasledovný program konferencie BFZ, ktorá sa uskutoční dňa 02.04.2020 o 17:30 hod. v rokovacej sále Bratislavského samosprávneho kraja, Sabinovská 16, Bratislava.

1, Otvorenie, privítanie hostí a prehlásenie, že konferencia sa koná v zmysle stanov BFZ

2, Schválenie pracovného predsedníctva, mandátovej, návrhovej komisie, skrutátorov a overovateľov zápisnice

3, Správa mandátovej komisie konferencie

4, Schválenie programu konferencie

5, Príhovory hostí

6, Odovzdávanie ocenení

7, Správa predsedu o činnosti BFZ a VV BFZ od ostatnej konferencie

8, Schválenie výročnej správy o hospodárení BFZ a účtovnej závierky  za rok 2019

9, Schválenie rozpočtu BFZ na rok 2020

10, Správa predsedu revíznej komisie BFZ

11, Schválenie stanov BFZ

12, Diskusia

13, Schválenie návrhu uznesenia

14, Záver

Matrika

Znenie Registračného a prestupového poriadku SFZ /RaPP/, schválené VV SFZ dňa 18. júna 2019 nájdete na stránkach www.futbalsfz.sk/legislativa-predpisy-sfz-poriadky, bfz.futbalnet.sk a www.futbalbfz.sk /dokumenty/.

Zmeny a doplnenia Registračného a prestupového poriadku SFZ (schválené VV SFZ dňa 18. júna 2019)

Článok 19/2 – Registračné obdobia.Žiadosť o prestup amatéra sa podáva v registračných obdobiach a to:

a) od 26.06. do 15.07. kalendárneho roka (letné registračné obdobie bez obmedzenia),

b) od 01.07. do 30.09. kalendárneho roka (letné registračné obdobie s obmedzením),

c) od 01.07. do 30.09. kalendárneho roka (letné registračné obdobie zo zahraničia),

d) od 01.01. do 31.03. kalendárneho roka (zimné registračné obdobie s obmedzením),

e) od 01.01. do 31.03. kalendárneho roka (zimné registračné obdobie zo zahraničia).

Oznamujeme FK, že termín prestupu amatéra bez obmedzenia skončil dňom 15.7. 2019. Prestup amatéra s obmedzením je od 1.1.2020 do 31.3.2020.                         

Odstupné za prestup amatéra bez obmedzenia /čl. 37 RaPP/ sa stanovuje podľa stupňa súťaže, z ktorého hráč prestupuje a do ktorého hráč smeruje a podľa veku hráča, ktorý hráč dosiahne v súťažnom ročníku, počas ktorého prestupuje.

Odstupné za hráča podľa článku 37a až 37c sa uhrádza prostredníctvom mesačnej zbernej faktúry na účet SFZ – viď čl. 37/4. Kompletný návod na použitie nájdete aj na: www.futbalsfz.sk/issf-platobne-predpisy.

V  ISSF v elektronickej podateľni v zložke Registrácia hráča je doplnená Žiadosť o dočasnú registráciu hráča. Táto nová žiadosť bola zriadená za účelom vykonania  zmeny registrácie hráča podľa článku 15 ods. 6 RaPP, ktorá platí pre ročník 2019/2020. Žiadame klubových ISSF manažérov, aby využívali aj žiadosť o dočasnú registráciu hráča.

V ISSF je zavedená aj novinka elektronické registračné preukazy(ERP). ERP majú platnosť 2 roky.

Komisia mládeže

Oznam pre FK – podávanie žiadostí o zmenu termínu stretnutia

KM oznamuje FK, že žiadosti o zmenu termínu stretnutia v kategórii prípravky sa podávajú výlučne na KM BFZ ( nie ŠTK BFZ – neriadi súťaže prípraviek ). Postup : ISSF – podanie na komisiu – podnet k danému stretnutiu ( typ podania ) – BFZ ( zväz ) – komisia mládeže ( komisia ) – text podania – odoslať. Pre súťaže PMA1, PMB1, PMC1 ( tzv. trojičky ) platí zásada, že nie je možné zmeniť termín stretnutia jednej kategórie, ale musí sa zmeniť celá trojica a hrať sa musí v jeden deň. Toto platí aj pre súťaže PMA2, PMB2 ( tzv. dvojičky )

a/ súťaž PMA1, PMB1, PMC1 – zmeny hracieho dňa stretnutí

12.kolo: FA Lafranconi – FK Rača, ŠT 23.4.2020 ( 17.30 – 17.30. – 16.00 )

16.kolo: FA Lafranconi – FKP Dúbravka, NE 24.5.2020 ( 9.00 – 10.30 – 12.00 )

18.kolo: FA Lafranconi – FK Dúbravka, NE 7.6.2020 ( 9.00 – 10.30 – 12.00 )

b/ súťaž PRPK – zmena hracieho dňa stretnutí

11.kolo: Vištuk – Vinosady, SO 18.4. o 10.00 hod.

13.kolo: Vištuk – Modra, SO 2.5. o 10.00 hod.

17.kolo: Vištuk – Sv.Jur B, SO 30.5. o 10.00 hod.

c/ súťaž PMD U8 – termíny turnajov v jarnej časti roč.2019/2020

skupiny A – I

T5: 18.- 19.4.2020

T6:  2. – 3.5.2020

T7: 16. – 17.5.2020

T8: 30. – 31.5.2020

skupina J

T6: 18. – 19.4.2020

T7:  2. – 3.5.2020

T8: 16. – 17.5.2020

T9: 30. – 31.5.2020

T10: 6. – 7.6.2020

KM BFZ žiada účastníkov súťaže PMD U8, ktorí ešte nenahlásili termín konania turnaja U8, aby do 10.3.2020 nahlásili termín organizácie turnaja na mailové   adresy: pavel.prikopa@futbalsfz.sk , konecny58@centrum.sk 

Nahlásené termíny:

sk.C: FK Dúbravka – T6 sobota 2.5. od 9.30 hod. ( 2 ihriská )

sk.D: FC Rohožník – T6 sobota 2.5. od 10.00 hod. ( 2 ihriská )

sk.D: ŠK Žolík Malacky – T7 sobota 16.5. od 11.00 hod. ( 2 ihriská )

sk.E: ŠK Závod – T5 sobota 18.4. od 10.00 hod. ( 2 ihriská )

sk.E: FC IMAS – T8 sobota 30.5. od 9.00 hod. ( 2 ihriská )

sk.G: OŠK Chorvátsky Grob – T6 nedeľa 3.5. od 13.30 hod. ( 2 ihriská )

sk.G: ŠK Atletiko Zálesie – T8 sobota 30.5. od 13.30 hod. ( 2 ihriská )

sk.H: FC ŠTK 1914 Šamorín – T5 nedeľa 19.4. od 9.00 hod. ( 2 ihriská )

sk.I: Slovan Ivanka – T6 nedeľa 3.5. od 13.00 hod. ( 2 ihriská )

sk.I: OFK Dunajská Lužná – T7 sobota 16.5. od 13.00 hod. ( 2 ihriská )

c/ Zimná halová liga starších a mladších  žiakov BFZ „O Pohár BSK“. 

Vekové kategórie

starší žiaci: ročník 2005 a mladší,

mladší žiaci: ročník 2007 a mladší.

Termín a miesto konania

Finálová časť ZHL BFZ  žiakov bude dňa 22.2.2020 /sobota/ v športovej hale Domu športu, Junácka 6, Bratislava.

KM BFZ žiada zúčastnené družstvá FK a ich vedúcich družstiev, aby nominácie hráčov na stretnutia finálovej časti ZHL BFZ nahrávali cez ISSF.

Program finálovej časti mladších žiakov U13:

1 semifinále: o 9,00 hod. ŠK N. Dedinka – ŠKO Miloslavov 

2 semifinále: o 9,50 hod. ŠK Žolík Malacky – FK Slovan Ivanka pri Dunaji  

O 10,40 hod. stretnutie o 3. miesto /porazené družstvá/

O 11,30 hod. finálové stretnutie o 1. miesto /víťazné družstvá/

Program finálovej časti starších žiakov U15:

1 semifinále: o 12,30 hod. FK Slovan Ivanka pri Dunaji – FKP Dúbravka Bratislava

2 semifinále: o 13,20 hod. ŠK Žolík Malacky – FK Rača Bratislava

O 14,10 hod. stretnutie o 3. miesto /porazené družstvá/

O 15,00 hod. finálové stretnutie o 1. miesto /víťazné družstvá/

Komisia rozhodcov a delegátov

Oznamuje termíny zimných doškoľovacích seminárov: 16.2.2020 (Bratislava, hotel Nivy) seminár delegátov, 29.2.-1.3.2020 (Senec) seminár rozhodcov. Pozvánky a program oboch seminárov boli ich účastníkom poslané mailom.

Po schválení VV BFZ bol na nominačnú listinu delegátov BFZ zaradený J. Pavlík.

Ospravedlnenia: Polák 23.2.; Bogdáň 23.-25.2., 27.-29.3.; 26.4.-7.5.; Kožuch 17.-24.2.; Vasilenko 29.2.-1.3.; Ďurčo 18.-24.2.

Trénersko – metodická komisia 

Úsek vzdelávania trénerov:

Oznamuje trénerom, že TMK BFZ so súhlasom TÚ SFZ plánuje v roku 2020 organizovať praktické semináre trénerov pre kluby, ktoré o túto formu požiadajú. Ide o formu vzdelávania klubových trénerov na úrovni mládeže, kedy TMK BFZ zabezpečuje odborný lektorský zbor a kluby organizáciu seminára. V prípade záujmu kontaktujte regionálneho koordinátora vzdelávania trénerov SFZ p. Kováča na tel. č.: 0902 937 031 alebo e-mail: .michal.kovac@futbalsfz.sk.

Oznamuje trénerom, že TÚ SFZ v spolupráci s TMK BFZ bude organizovať v Bratislave Školenie trénerov UEFA Grassroots C licencie. Počet miest na školeniach je obmedzený na min. 16 a max. 24 osôb.

 ŠKOLENIE UEFA GRASSROOTS C licencie :

Termín školenia:  21.03.2020 – 29.05.2020 + záverečné skúšky 12. – 13.06.2020.

Organizácia školenia:  6 výukových blokov

Blok termín deň čas Miesto
B1 21.03.2020 sobota 08:30 – 16:15 Bratislava
B2 08.04.2020 streda 15:00 – 20:30 Bratislava
B3 16.04.2020 štvrtok 15:00 – 20:30 Bratislava
B4 28.04.2020 utorok 14:30 – 19:30 Bratislava
B5 16.05.2020 sobota 08:30 – 16:30 Bratislava
B6 29.05.2020 piatok 15:00 – 20:00 Bratislava

Pozn.:  Maximálna povolená absencia je 10 % z kontaktnej výuky, t.z. 4 hodín.

Poplatok za školenie: 100,- EUR (poplatok je nevratný!) – poplatok zahŕňa: prenájom učební na teoretickú časť, prenájom športového areálu, odmeny lektorom)

Prihlášky: Len elektronickou formou do 08.03.2020, online prihlášku nájdete na stránke: https://ticketing.futbalsfz.sk. Na prihlásenie sa musíte byť registrovaný https://my.sportnet.online/.

Prihlásení (10): M. Csafík, R. Slivka, J. Daniel, M. Balog, M. Žilinčár, P. Masarovic, M. Tománek, J. Garčár, M. Uriča, T. Kállay.

TMK BFZ upozorňuje FK pôsobiace v regionálnych súťažiach BFZ na povinnosť predložiť prípadne zmeny hlavných trénerov. Zmenu je potrebné zaslať na e-mail adresu : tmkbfz@gmail.com do termínu :

  • Seniori (III. a IV. liga) – do 26.02.2020
  • Ostatné mládežnícke súťaže (starší a mladší dorast III. liga, starší a mladší žiaci II. liga) – do 10.03.2020

Predložený zoznam trénerov do regionálnych súťaží seniorov Tipos III. liga Bratislava na jesennú časť, resp. nahlásené zmeny:

por. Klub Hlavný tréner Trénerská licencia
1 FC Lokomotíva Devínska Nová Ves Jozef Balog UEFA B
2 SFC Kalinkovo Atila Pinte UEFA PRO
3 FC Malacky Štefan Horný UEFA PRO
4 FC Rohožník Marian Tóth UEFA B
5 OFK Dunajská Lužná Karol Brezík UEFA PRO
6 ŠK Tomášov Maroš Jakim UEFA B
7 TJ Rovinka Vladimír Beszédes UEFA A
8 MŠK Senec Jozef Majoroš UEFA PRO
9 FK Inter Bratislava Michal Pančík UEFA A
10 FK Rača Lukáš Luknár UEFA B
11 PŠC Pezinok Tomáš Kállay UEFA B
12 ŠK Bernolakovo Ján Cséfalvay UEFA B
13 MFK Rusovce Peter Čapla UEFA B
14 FK Slovan Ivanka pri Dunaji Dušan Barkol UEFA B
15 ŠK Báhoň Miroslav Karhan UEFA PRO
16 FK Slovan Most pri Bratislave Pavol Šiška UEFA B

Predložený zoznam trénerov do regionálnych súťaží seniorov IV. liga Bratislava na jesennú časť,  resp. nahlásené zmeny:

por. Klub Hlavný tréner  Trénerská licencia
1 CFK Pezinok-Cajla Juraj Mrva UEFA B
2 TJ Záhoran Kostolište Vladimir Kožuch UEFA B
3 SDM Domino Bratislava Eduard Pázmány UEFA B
4 ŠK Svätý Jur Štefan Maťaš UEFA A
5 TJ Veľké Leváre Tibor Horváth UEFA B
6 ŠK Vrakuňa Bratislava Viliam Opálek UEFA B
7 FKM Karlova Ves Bratislava Ľubomír Gálik UEFA PRO
8 TJ Záhoran Jakubov  Jaroslav Ferenčák UEFA B
9 ŠK Závod Roman Babirát UEFA B
10 TJ Čunovo Dušan Vulin UEFA B
11 FK Karpaty Limbach František Gyenes UEFA B
12 Obecný športový klub Láb Igor Gábriš UEFA B
13 FK Lamač Bratislava Jozef Pšenek UEFA PRO
14 FK Vajnory Martin Rejžek UEFA B
15 OŠK Slovenský Grob Rastislav Kunst UEFA PRO

Úsek mládeže:  

Plán akcií BFZ na 1.polrok 2020

Dátum Akcia Kategória
Február:
22.02.2020 Finálová časť ZHL BFZ – Dom Športu Kluby BFZ U15, U13
Marec:
23.03.2020 TZ/TC PPT SFZ ObFZ BA Vidiek (Pezinok) U12,U13,U14
24.03.2020 TZ/TC PPT SFZ ObFZ BA Mesto (NMŠK) U12,U13,U14
Apríl:
06.04.2020 TZ/TC PPT SFZ ObFZ BA Vidiek (Pezinok) U12,U13,U14
07.04.2020 TZ/TC PPT SFZ ObFZ BA Mesto (NMŠK) U12,U13,U14
15.04.2020 Triangel U13/U14 (Bratislava) – mimo FA BFZ U13, BFZ U14
21.04.2020 Celodenný zraz BFZ U14 (TJ+PZ) s hráčmi FA BFZ U14
25-29.04.2020 Regionálny turnaj U14 (Senec) – s hráčmi FA BFZ U14
Máj:
06.05.2020 Triangel BFZ U13 – bez hráčov FA U13
08-10.05.2020 MT Belehrad U14 –  s hráčmi FA BFZ U14
11.05.2020 TZ/TC PPT SFZ ObFZ BA Vidiek (Pezinok) U12,U13,U14
12.05.2020 TZ/TC PPT SFZ ObFZ BA Mesto (NMŠK) U12,U13,U14
14.05.2020 KZ BFZ U16 + BFZ U17 – mimo FA BFZ U16, BFZ U17
20.05.2020 Turnaj 8 U12 (OblFZ BA Mesto + BA Vidiek) BFZ U12 + kluby U12
20.05.2020 PZ JmkFS – BFZ U16/U17 BFZ U16, BFZ U17
25.05.2020 TZ/TC PPT SFZ ObFZ BA Vidiek (Pezinok) U12,U14
26.05.2020 Celodenný zraz BFZ U13 (TJ+PZ) s hráčmi FA BFZ U13
26.05.2020 TZ/TC PPT SFZ ObFZ BA Mesto (NMŠK) U12,U14
Jún:
02.06.2020 KZ BFZ U12 – bez hráčov FA BFZ U12
03.06.2020 KZ BFZ U14 – s hráčmi FA BFZ U14
03.06.2020 Finále – Grassroots Cup U13 Kluby U13
08-09.06.2020 McDonald´s Cup U10 – Finále ZŠ/ hráči U10
08.06.2020 PZ BFZ – ŠK Slovan Bratislava BFZ U12, U13
09-11.06.2020 MT V4 Krakow U14 – s hráčmi FA BFZ U14
11-12.06.2020 Školský pohár SFZ U13 – Finále ZŠ/hráči U13
21.06.2020 MSR U14/U15 U14,U15
22.06-26.06.2020 Letné športové sústredenie U12, U13 – bez hráčov FA a ÚTM U12,U13

SFZ v spolupráci s BFZ organizuje v jarnej časti sezóny 2019/2020 futbalový turnaj „GRASSROOTS CUP U13“ pre kluby mimo FA a ÚTM (II.liga + III.liga). Projekt prebieha na mini-ihriskách s umelou trávou, kde sa hrá systémom 4+1 v predpokladanom termíne 13.5.2020.V každom regióne prebehne základne kolo, následné celoslovenské finále sa odohrá 3.6.2020. Bližšie informácie ako hrací čas a vylosovanie turnaja, budú zverejnené po presnom počte nahlásených tímov.

V prípade záujmu o organizáciu turnaja (pre klub zabezpečené MTZ od SFZ) alebo účasť na turnaji (do 20.2.2020) sa môžete informovať na: eduard.vilcinsky@futbalsfz.sk.

Prihlásené družstvá k 14.2.2020:

  1. FK Mariathal Bratislava
  2. MFK Záhorská Bystrica
  3. Futbalová Akadmémia Lafranconi FTVŠ UK
  4. TJ Rovinka
  5. FK Slovan Ivanka pri Dunaji

ÚRADNÁ SPRÁVA Č.30 ZO DŇA 07.02.2020

Sekretariát

Sekretariát BFZ oznamuje zmeny štatutárnych zástupcov vo FK

ŠK Svätý Jur – Ľubomír Polakovič m: 0903 264 543 email: lpolakovic@chello.sk

FCL D.N.Ves – Peter Špacír m: 0905 312 204 email: peter.spaco@gmail.com

Disciplinárna  komisia

U.č.225: Patrik Grman 1269042 (FC Jelka, ZT-seniori), vylúčený za HNS, zmarenie vyloženej gólovej príležitosti podrazením súpera pred PÚ, podľa 46/1b DP. DS ­- pozastavenie výkonu športu na 1 stretnutie, podľa čl.46/2 DP, od 27.01.2020 /10.-€/.

Vylúčený po 2. ŽK. DS – nepodmienečné pozastavenie výkonu športu na 1 stretnutie ZT, podľa čl. 9/2b2 DP a čl. 37/3 DP:

U.č.226: Adrián Pintér  1168595  (FK Veľká Mača, ZT- seniori) , od 3.02.2020 / bez poplatku/

Vylúčení po ČK. Disciplinárna sankcia (DS) – nepodmienečné pozastavenie výkonu športu, podľa čl. 9/2b2 DP:.

U.č.227: Samuel Mifkovič 1305413 (FC Zohor, ZT- dorast), vylúčený za HNS, udretie hráča do tela nadmernou silou mimo súboja o loptu, podľa 49/1b DP. DS ­- pozastavenie výkonu športu na 2 týždne, podľa čl.49/2b DP, od 3.02.2020 /10.-€/.

U.č.228: Radoslav Šipoš 1297086 (FK Blahová, Bellova Ves, ZT- dorast), vylúčený za HNS, sotenie do rozhodcu zanedbateľnou silou v prerušenej hre, podľa 49/1d DP. DS ­- pozastavenie výkonu športu na 1 mesiac, podľa čl.49/2d DP, od 2.02.2020 /10.-€/.

U.č.229: Erik Novotný 1289691 (FK Blahová, Bellova Ves, ZT- dorast), vylúčený za HNS, hrubá urážka rozhodcu, podľa 48/1c DP. DS ­- pozastavenie výkonu športu na 2 týždne, podľa čl.48/2b DP, od 2.02.2020 /10.-€/.

Odvolanie proti rozhodnutiu Disciplinárnej komisie BFZ (okrem rozhodnutí podľa čl. 37/3, čl. 5 alebo  čl. 8 DP) sa podáva na Disciplinárnu komisiu BFZ, v lehote do siedmich dní odo dňa oznámenia rozhodnutia Disciplinárnej komisie BFZ (čl. 84 ods. 1 DP).

Matrika

Znenie Registračného a prestupového poriadku SFZ /RaPP/, schválené VV SFZ dňa 18. júna 2019 nájdete na stránkach www.futbalsfz.sk/legislativa-predpisy-sfz-poriadky, bfz.futbalnet.sk a www.futbalbfz.sk /dokumenty/.

Zmeny a doplnenia Registračného a prestupového poriadku SFZ (schválené VV SFZ dňa 18. júna 2019):

Článok 19/2 – Registračné obdobia.Žiadosť o prestup amatéra sa podáva v registračných obdobiach a to:

a) od 26.06. do 15.07. kalendárneho roka (letné registračné obdobie bez obmedzenia),

b) od 01.07. do 30.09. kalendárneho roka (letné registračné obdobie s obmedzením),

c) od 01.07. do 30.09. kalendárneho roka (letné registračné obdobie zo zahraničia),

d) od 01.01. do 31.03. kalendárneho roka (zimné registračné obdobie s obmedzením),

e) od 01.01. do 31.03. kalendárneho roka (zimné registračné obdobie zo zahraničia).

Oznamujeme FK, že termín prestupu amatéra bez obmedzenia skončil dňom 15.7. 2019. Prestup amatéra s obmedzením je od 1.1.2020 do 31.3.2020.                         

Odstupné za prestup amatéra bez obmedzenia /čl. 37 RaPP/ sa stanovuje podľa stupňa súťaže, z ktorého hráč prestupuje a do ktorého hráč smeruje a podľa veku hráča, ktorý hráč dosiahne v súťažnom ročníku, počas ktorého prestupuje.

Odstupné za hráča podľa článku 37a až 37c sa uhrádza prostredníctvom mesačnej zbernej faktúry na účet SFZ – viď čl. 37/4. Kompletný návod na použitie nájdete aj na: www.futbalsfz.sk/issf-platobne-predpisy.

V  ISSF v elektronickej podateľni v zložke Registrácia hráča je doplnená Žiadosť o dočasnú registráciu hráča. Táto nová žiadosť bola zriadená za účelom vykonania  zmeny registrácie hráča podľa článku 15 ods. 6 RaPP, ktorá platí pre ročník 2019/2020. Žiadame klubových ISSF manažérov, aby využívali aj žiadosť o dočasnú registráciu hráča.

V ISSF je zavedená aj novinka elektronické registračné preukazy(ERP). ERP majú platnosť 2 roky.

Komisia mládeže

Oznam pre FK – podávanie žiadostí o zmenu termínu stretnutia

KM oznamuje FK, že žiadosti o zmenu termínu stretnutia v kategórii prípravky sa

podávajú výlučne na KM BFZ ( nie ŠTK BFZ – neriadi súťaže prípraviek ).

Postup : ISSF – podanie na komisiu – podnet k danému stretnutiu ( typ podania ) – BFZ ( zväz ) – komisia mládeže ( komisia ) – text podania – odoslať.

Pre súťaže PMA1, PMB1, PMC1 ( tzv. trojičky ) platí zásada, že nie je možné zmeniť termín stretnutia jednej kategórie, ale musí sa zmeniť celá trojica a hrať sa musí v jeden deň. Toto platí aj pre súťaže PMA2, PMB2 ( tzv. dvojičky )

a/ súťaž PMA1, PMB1, PMC1 – zmeny hracieho dňa stretnutí

16.kolo: FA Lafranconi – FKP Dúbravka, NE 24.5.2020 ( 9.00 – 10.30 – 12.00 )

18.kolo: FA Lafranconi – FK Dúbravka, NE 7.6.2020 ( 9.00 – 10.30 – 12.00 )

b/ súťaž PMD U8 – termíny turnajov v jarnej časti roč.2019/2020

skupiny A – I

T5: 18.- 19.4.2020

T6: 2. – 3.5.2020

T7: 16. – 17.5.2020

T8: 30. – 31.5.2020

skupina J

T6: 18. – 19.4.2020

T7: 2. – 3.5.2020

T8: 16. – 17.5.2020

T9: 30. – 31.5.2020

T10: 6. – 7.6.2020

KM žiada účastníkov súťaže PMD U8, aby do 10.3.2020 nahlásili termín organizácie turnaja na mailové adresy: pavel.prikopa@futbalsfz.sk, konecny58@centrum.sk

Nahlásené termíny:

sk.C: FK Dúbravka – T6 sobota 2.5. od 9.30 hod. ( 2 ihriská )

sk.D: FC Rohožník – T6 sobota 2.5. od 10.00 hod. ( 2 ihriská )

sk.E: ŠK Závod – T5 sobota 18.4. od 10.00 hod. ( 2 ihriská )

sk.E: FC IMAS – T8 sobota 30.5. od 10,00 hod. ( 2 ihriská )

sk.G: ŠK Atletiko Zálesie – T8 sobota 30.5. od 13.30 hod. ( 2 ihriská )

sk.I: Slovan Ivanka – T6 nedeľa 3.5. od 13.00 hod. ( 2 ihriská )

sk.I: OFK Dunajská Lužná – T7 sobota 16.5. od 13.00 hod. ( 2 ihriská )

c/ Zimná halová liga starších a mladších  žiakov BFZ „O Pohár BSK“. 

Vekové kategórie

starší žiaci: ročník 2005 a mladší,

mladší žiaci: ročník 2007 a mladší.

Miesto konania

Starší žiaci: športová hala Lekárskej fakulty Mlynská dolina Bratislava,

Mladší žiaci: telocvičňa SOS Na Pántoch 9 Bratislava-Rača.

Termíny stretnutí:

Starší žiaci /nedeľa/ – VII. kolo 9.2.2020.

Mladší žiaci /sobota/ – VII. kolo 8.2.2020.

Finálová časť ZHL BFZ je plánovaná dňa 22.2.2020 /sobota/ v Domu športu, Junácka 6, Bratislava.

KM BFZ žiada zúčastnené družstvá FK a ich vedúcich družstiev, aby nominácie hráčov na jednotlivé stretnutia 7. kola ZHL BFZ nahrávali cez ISSF.

Program posledného 7. kola mladších žiakov – 8.2. 2020 /sobota/ telocvična SOŠ, Na Pántoch 9, Bratislava-Rača.

08,45 h O 23.miesto: Iskra Petržalka „B“ TJ Rovinka  „B“
09,30 h O 21. miesto: NMŠK 1922 „B“ OFK Dun. Lužná
10,15 h O 19. miesto: FK Rača Ivanka p./Dunaji „B“
11,00 h O 17. miesto:  FK Vajnory FKP Dúbravka
11,45 h O 15. miesto:  ŠK Šenkvice FK Lamač BA
12,30 h O 13. miesto:  SCF Kalinkovo NMŠK 1922 „A“
13,15 h O 11. miesto:  FC Slovan Modra CFK Pezinok Cajla
14,00 h O 9. miesto:  ŠK Vrakuňa „A“ MŠK Senec
14,45 h O 5. miesto:  Iskra Petržalka „A“ TJ Rovinka  „A“
15,30 h O 5. miesto:  ŠK Vrakuňa „B“ FA Lafranconi
16,15 h zápas č.1 ŠK Nová Dedinka Ivanka p./Dunaji „A“
17,00 h zápas č.2 ŠKO Miloslavov ŠK Žolík Malacky

Finálová časť ml.ž. – 22.02.2020/ sobota / športová hala Domu Športu, Junácka 6, Bratislava:

Víťaz zápasu č.1 bude zaradený v prvom semifinále  pod č. 1, porazený zo zápasu č. 1 bude zaradený pod č. 3, víťaz zápasu č. 2  bude zaradený v druhom semifinále pod č. 2 a porazený zo zápasu č. 2 bude zaradený pod č. 4.  Hrá sa systémom 1-4 o 9,00 h., 2-3 o 9,50 h. O 3. miesto – 10,40 h., finále – 11,30 hod.

Program posledného 7. kola starších žiakov – 9.2. 2020 /nedeľa/ hala Lekárskej fakulty, Mlynská dolina Bratislava.

09,00 h FKM Dev. N. Ves FK Rača „B“ Priat.zápas
10,00 h MFK Záh. Bystrica „B“ FK Rača „A“  
11,00 h MŠK Iskra Petržalka ŠK Vrakuňa  
12,00 h ŠK Šenkvice Ivanka p/Dunaji  
13,00 h MFK Záh. Bystrica „A“ FC Slovan Modra  
14,00 h ŠK Žolík Malacky NMŠK 1922 „B“  
15,00 h FK Lamač FKP Dúbravka  

Finálová časť st. ž. – 22.02.2020 /sobota/ hala Domu športu, Junácka 6, Bratislava : Prvý v skupine „A“ bude zaradený v prvom semifinále  pod č. 1, druhý zo skupiny „B“ bude zaradený pod č. 4, prvý v skupine „B“  bude zaradený v druhom semifinále pod č. 2 a druhý zo skupiny „A“ bude zaradený pod č. 3. Hrá sa systémom 1-4 o 12,30 h.,  2-3 o 13,20 h. O 3. miesto – 14,10 h., finále – 15,00 h.

Komisia rozhodcov a delegátov   

Oznamuje termíny zimných doškoľovacích seminárov: 16.2.2020 (Bratislava, hotel Nivy) seminár delegátov, 29.2.-1.3.2020 (Senec) seminár rozhodcov. Pozvánky a program oboch seminárov boli ich účastníkom poslané mailom.

Ospravedlnenia: Tramita 7.-9.2.; Polák 15.-16.2.

Trénersko – metodická komisia   

Úsek vzdelávania trénerov:

Oznamuje trénerom, že TMK BFZ so súhlasom TÚ SFZ plánuje v roku 2020 organizovať praktické semináre trénerov pre kluby, ktoré o túto formu požiadajú. Ide o formu vzdelávania klubových trénerov na úrovni mládeže, kedy TMK BFZ zabezpečuje odborný lektorský zbor a kluby organizáciu semináraV prípade záujmu kontaktujte regionálneho koordinátora vzdelávania trénerov SFZ p. Kováča na tel. č.: 0902 937 031 alebo e-mail: .michal.kovac@futbalsfz.sk.

Oznamuje trénerom, že TÚ SFZ v spolupráci s TMK BFZ bude organizovať v Bratislave Školenie trénerov UEFA Grassroots C licencie (predbežný termín marec – jún 2020). Počet miest na školeniach je obmedzený na min. 16 a max. 24 osôb. Predbežné prihlášky posielajte na e-mail: michal.kovac@futbalsfz.sk. Prihlášky nájdete na stránke bfz.futbalnet.sk / Tréneri a mládež / Školenie trénerov BFZ.

TMK BFZ upozorňuje FK pôsobiace v regionálnych súťažiach BFZ na povinnosť predložiť prípadne zmeny hlavných trénerov. Zmenu je potrebné zaslať na e-mail adresu : tmkbfz@gmail.com do termínu :

  • Seniori (III. a IV. liga) – do 26.02.2020
  • Ostatné mládežnícke súťaže (starší a mladší dorast III. liga, starší a mladší žiaci II. liga) – do 10.03.2020

Predložený zoznam trénerov do regionálnych súťaží seniorov Tipos III. liga Bratislava na jesennú časť:

por. Klub Hlavný tréner Trénerská licencia
1 FK Lokomotíva Devínska Nová Ves Jozef Balog UEFA B
2 SFC Kalinkovo Atila Pinte UEFA PRO
3 FC Malacky Štefan Horný UEFA PRO
4 FC Rohožník Marián Tóth UEFA B
5 OFK Dunajská Lužná Karol Brezík UEFA PRO
6 ŠK Tomášov Pavol Jančovič UEFA A
7 TJ Rovinka Vladimír Beszédes UEFA A
8 MŠK Senec Jozef Majoroš UEFA PRO
9 FK Inter Bratislava Michal Pančík UEFA A
10 FK Rača Lukáš Luknár UEFA B
11 PŠC Pezinok Tomáš Kállay UEFA B
12 ŠK Bernolákovo Ján Cséfalvay UEFA B
13 MFK Rusovce Peter Čapla UEFA B
14 FK Slovan Ivanka pri Dunaji Dušan Barkol UEFA B
15 ŠK Báhoň Miroslav Karhan UEFA PRO
16 FK Slovan Most pri Bratislave Pavol Šiška UEFA B

Predložený zoznam trénerov do regionálnych súťaží seniorov IV. liga Bratislava na jesennú časť:

por. Klub Hlavný tréner  Trénerská licencia
1 CFK Pezinok-Cajla Juraj Mrva UEFA B
2 TJ Záhoran Kostolište Vladimir Kožuch UEFA B
3 SDM Domino Bratislava Eduard Pázmány UEFA B
4 ŠK Svätý Jur Štefan Maťaš UEFA A
5 TJ Veľké Leváre Tibor Horváth UEFA B
6 ŠK Vrakuňa Bratislava Viliam Opálek UEFA B
7 FKM Karlova Ves Bratislava Ľubomír Gálik UEFA PRO
8 TJ Záhoran Jakubov Jaroslav Ferenčák UEFA B
9 ŠK Závod Roman Babirát UEFA B
10 TJ Čunovo Dušan Vulin UEFA B
11 FK Karpaty Limbach Miroslav Chvíla UEFA A
12 Obecný športový klub Láb Igor Gábriš UEFA B
13 FK Lamač Bratislava Jozef Pšenek UEFA PRO
14 FK Vajnory Martin Rejžek UEFA B
15 OŠK Slovenský Grob Rastislav Kunst UEFA PRO

 Úsek mládeže:  

Plán akcií BFZ na 1.polrok 2020

Dátum Akcia Kategória
Február:
08.02.2020 ZHL BFZ – hala SOŠ Na Pántoch (7.kolo) Kluby BFZ U13
09.02.2020 ZHL BFZ – hala Mlynská Dolina (7.kolo) Kluby BFZ U15
22.02.2020 Finálová časť ZHL BFZ – Dom Športu Kluby BFZ U15, U13
Marec:
23.03.2020 TZ/TC PPT SFZ ObFZ BA Vidiek (Pezinok) U12,U13,U14
24.03.2020 TZ/TC PPT SFZ ObFZ BA Mesto (NMŠK) U12,U13,U14
Apríl:
06.04.2020 TZ/TC PPT SFZ ObFZ BA Vidiek (Pezinok) U12,U13,U14
07.04.2020 TZ/TC PPT SFZ ObFZ BA Mesto (NMŠK) U12,U13,U14
15.04.2020 Triangel U13/U14 (Bratislava) – mimo FA BFZ U13, BFZ U14
21.04.2020 Celodenný zraz BFZ U14 (TJ+PZ) s hráčmi FA BFZ U14
25-29.04.2020 Regionálny turnaj U14 (Senec) – s hráčmi FA BFZ U14
Máj:
06.05.2020 Triangel BFZ U13 – bez hráčov FA U13
08-10.05.2020 MT Belehrad U14 –  s hráčmi FA BFZ U14
11.05.2020 TZ/TC PPT SFZ ObFZ BA Vidiek (Pezinok) U12,U13,U14
12.05.2020 TZ/TC PPT SFZ ObFZ BA Mesto (NMŠK) U12,U13,U14
20.05.2020 Turnaj 8 U12 (OblFZ BA Mesto + BA Vidiek) BFZ U12 + kluby U12
25.05.2020 TZ/TC PPT SFZ ObFZ BA Vidiek (Pezinok) U12,U14
26.05.2020 Celodenný zraz BFZ U13 (TJ+PZ) s hráčmi FA BFZ U13
26.05.2020 TZ/TC PPT SFZ ObFZ BA Mesto (NMŠK) U12,U14
Jún:
02.06.2020 KZ BFZ U12 – bez hráčov FA BFZ U12
03.06.2020 KZ BFZ U14 – s hráčmi FA BFZ U14
03.06.2020 Finále – Grassroots Cup U13 Kluby U13
08-09.06.2020 McDonald´s Cup U10 – Finále ZŠ/ hráči U10
08.06.2020 PZ BFZ – ŠK Slovan Bratislava BFZ U12, U13
09-11.06.2020 MT V4 Krakow U14 – s hráčmi FA BFZ U14
11-12.06.2020 Školský pohár SFZ U13 – Finále ZŠ/hráči U13
21.06.2020 MSR U14/U15 U14,U15
22.06-26.06.2020 Letné športové sústredenie U12, U13 – bez hráčov FA a ÚTM U12,U13

SFZ v spolupráci s BFZ organizuje v jarnej časti sezóny 2019/2020 futbalový turnaj „GRASSROOTS CUP U13“ pre kluby mimo FA a ÚTM (II.liga + III.liga). Projekt prebieha na mini-ihriskách s umelou trávou, kde sa hrá systémom 4+1 v termíne od 1.4.2020 do 8.5.2020. V každom regióne prebehne základne kolo, následné celoslovenské finále sa odohrá 10.6.2020. Bližšie informácie ako hrací čas a vylosovanie turnaja, budú zverejnené po presnom počte nahlásených tímov.

V prípade záujmu o organizáciu turnaja (pre klub zabezpečené MTZ od SFZ) alebo účasť na turnaji sa môžete informovať na: eduard.vilcinsky@futbalsfz.sk.

ÚRADNÁ SPRÁVA Č.29 ZO DŇA 31.01.2020

Sekretariát

Sekretariát BFZ oznamuje zmeny štatutárnych zástupcov vo FK

ŠK Svätý Jur – Ľubomír Polakovič m: 0903 264 543 email: lpolakovic@chello.sk

FCL D.N.Ves – Peter Špacír m: 0905 312 204 email: peter.spaco@gmail.com

Športovo – technická komisia

Emailová adresa ŠTK BFZ na komunikáciu s klubmi:

email ŠTK: stk@futbalbfz.sk

Oznamuje:

ZT BFZ seniorov: Do skupiny “Petržalka” bolo doplnené mužstvo Lokomotíva D.N.Ves namiesto Tomášikova. Do semifinále postúpia víťazi skupín a najlepšie družstvo z druhého miesta. Propozície ZT seniorov a dorastu nájdete TU

Komisia rozhodcov a delegátov

Oznamuje termíny zimných doškoľovacích seminárov: 16.2.2020 (Bratislava, hotel Nivy) seminár delegátov, 29.2.-1.3.2020 (Senec) seminár rozhodcov. Pozvánky a program oboch seminárov boli ich účastníkom poslané mailom.

Berie na vedomie oznámenie G. Matejovej o ukončení aktívnej činnosti rozhodkyne v súťažiach riadených BFZ a ďakuje menovanej za jej viacročné úspešné pôsobenie, vrátane pôsobenia na úrovni SFZ.

Upozorňuje rozhodcov a delegátov na nutnosť uzavrieť s BFZ a SFZ dohody o pracovnej činnosti, resp. rámcové dohody podľa pokynov, ktoré dostali mailmi. Dohody s BFZ stačí prísť podpísať, ale je nutné dodržať termíny, ktoré boli ponúknuté sekretariátom BFZ.

Ospravedlnenia: Uram 8.-9.2.; Triskal od 27.1.; Martiš 16.-21.2.; Ralbovský do 29.2.; Dujava 29.2.-1.3.; Truchlý 8.-9.2., 15.2.

Matrika

Znenie Registračného a prestupového poriadku SFZ /RaPP/, schválené VV SFZ dňa 18. júna 2019 nájdete na stránkach www.futbalsfz.sk/legislativa-predpisy-sfz-poriadky, bfz.futbalnet.sk a www.futbalbfz.sk /dokumenty/.

Zmeny a doplnenia Registračného a prestupového poriadku SFZ (schválené VV SFZ dňa 18. júna 2019):

Článok 19/2 – Registračné obdobia.Žiadosť o prestup amatéra sa podáva v registračných obdobiach a to:

  1. a)od 26.06. do 15.07. kalendárneho roka (letné registračné obdobie bez obmedzenia),
  2. b)od 01.07. do 30.09. kalendárneho roka (letné registračné obdobie s obmedzením),
  3. c) od 01.07. do 30.09. kalendárneho roka (letné registračné obdobie zo zahraničia),
  4. d)od 01.01. do 31.03. kalendárneho roka (zimné registračné obdobie s obmedzením),
  5. e) od 01.01. do 31.03. kalendárneho roka (zimné registračné obdobie zo zahraničia).

Oznamujeme FK, že termín prestupu amatéra bez obmedzenia skončil dňom 15.7. 2019. Prestup amatéra s obmedzením je od 1.1.2020 do 31.3.2020.                         

Odstupné za prestup amatéra bez obmedzenia /čl. 37 RaPP/ sa stanovuje podľa stupňa súťaže, z ktorého hráč prestupuje a do ktorého hráč smeruje a podľa veku hráča, ktorý hráč dosiahne v súťažnom ročníku, počas ktorého prestupuje.

Odstupné za hráča podľa článku 37a až 37c sa uhrádza prostredníctvom mesačnej zbernej faktúry na účet SFZ – viď čl. 37/4. Kompletný návod na použitie nájdete aj na: www.futbalsfz.sk/issf-platobne-predpisy.

V  ISSF v elektronickej podateľni v zložke Registrácia hráča je doplnená Žiadosť o dočasnú registráciu hráča. Táto nová žiadosť bola zriadená za účelom vykonania  zmeny registrácie hráča podľa článku 15 ods. 6 RaPP, ktorá platí pre ročník 2019/2020. Žiadame klubových ISSF manažérov, aby využívali aj žiadosť o dočasnú registráciu hráča.

V ISSF je zavedená aj novinka elektronické registračné preukazy(ERP). ERP majú platnosť 2 roky.

Komisia mládeže

Oznam pre FK – podávanie žiadostí o zmenu termínu stretnutia

KM oznamuje FK, že žiadosti o zmenu termínu stretnutia v kategórii prípravky sa podávajú výlučne na KM BFZ ( nie ŠTK BFZ – neriadi súťaže prípraviek ). Postup : ISSF – podanie na komisiu – podnet k danému stretnutiu ( typ podania ) – BFZ ( zväz ) – komisia mládeže ( komisia ) – text podania – odoslať. Pre súťaže PMA1, PMB1, PMC1 ( tzv. trojičky ) platí zásada, že nie je možné zmeniť termín stretnutia jednej kategórie, ale musí sa zmeniť celá trojica a hrať sa musí v jeden deň. Toto platí aj pre súťaže PMA2, PMB2 ( tzv. dvojičky )

a/ súťaž PMA1, PMB1, PMC1 – zmeny hracieho dňa stretnutí

16.kolo: FA Lafranconi – FKP Dúbravka, NE 24.5.2020 ( 9.00 – 10.30 – 12.00 )

18.kolo: FA Lafranconi – FK Dúbravka, NE 7.6.2020 ( 9.00 – 10.30 – 12.00 )

b/ súťaž PMD U8 – termíny turnajov v jarnej časti roč.2019/2020

skupiny A – I

T5: 18.- 19.4.2020

T6: 2. – 3.5.2020

T7: 16. – 17.5.2020

T8: 30. – 31.5.2020

skupina J

T6: 18. – 19.4.2020

T7: 2. – 3.5.2020

T8: 16. – 17.5.2020

T9: 30. – 31.5.2020

T10: 6. – 7.6.2020

KM žiada účastníkov súťaže PMD U8, aby do 10.3.2020 nahlásili termín organizácie turnaja na mailové adresy: pavel.prikopa@futbalsfz.sk , konecny58@centrum.sk

c/ Zimná halová liga starších a mladších  žiakov BFZ „O Pohár BSK“. 

Vekové kategórie

starší žiaci: ročník 2005 a mladší,

mladší žiaci: ročník 2007 a mladší.

Miesto konania

Starší žiaci: športová hala Lekárskej fakulty Mlynská dolina Bratislava,

Mladší žiaci: telocvičňa SOS Na Pántoch 9 Bratislava-Rača.

Termíny stretnutí:

Starší žiaci /nedeľa/ – VI. kolo 2.2.2020, VII. kolo 9.2.2020.

Mladší žiaci /sobota/ – VI. kolo 1.2.2020, VII. kolo 8.2.2020.

Finálová časť ZHL BFZ je plánovaná dňa 22.2.2020 /sobota/ v Domu športu, Junácka 6, Bratislava.

Program nadstavby 6. kola mladších žiakov – 1.2. 2020 /sobota/ telocvična SOŠ, Na Pántoch 9, Bratislava-Rača.

08,45 h A6  NMŠK 1922 „B“ D6  Iskra Petržalka „B“
09,30 h A5  FK Rača D5  FK Vajnory
10,15 h A4  SCF Kalinkovo D4  ŠK Šenkvice
11,00 h A3  FC Slovan Modra D3  ŠK Vrakuňa „A“
11,45 h Semifinále: A2  Iskra Petržalka „A“ D1  ŠK Nová Dedinka
12,30 h Semifinále: A1  Ivanka p./Dunaji „A“ D2  TJ Rovinka „A“
13,15 h Semifinále: B1  ŠK Žolík Malacky C2   FA Lafranconi
14,00 h Semifinále: B2  ŠKO Miloslavov C1   ŠK Vrakuňa „B“
14,45 h B3  CFK Pezinok-Cajla C3   MŠK Senec
15,30 h B4  FK Lamač BA C4   NMŠK 1922 „A“
16,15 h B5  FKP Dúbravka C5   Ivanka p./D. „B“
17,00 h B6  TJ Rovinka „B“ C6   OFK Dun. Lužná

Program 6. kola starších žiakov – 2.2. 2020 /nedeľa/ hala Lekárskej fakulty, Mlynská dolina Bratislava.

09,00 h MFK Záh. Bystrica B FK Lamač  priat. zápas Odložený
10,00 h NMŠK 1922 „B“ MFK Záh. Bystrica „A“
11,00 h FKP Dúbravka ŠK Žolík Malacky
12,00 h FC Slovan Modra FK Rača „B“
13,00 h Ivanka p/Dunaji MŠK Iskra Petržalka
14,00 h FK Rača „A“ ŠK Šenkvice
15,00 h ŠK Vrakuňa FKM Dev. N. Ves

KM BFZ žiada zúčastnené družstvá FK a ich vedúcich družstiev, aby nominácie hráčov na jednotlivé stretnutia ZHL BFZ nahrávali cez ISSF.

d/ OZNAM KM BFZ : V sobotu 1.2.2020 sa v športovej hale Domu športu v Bratislave uskutoční už 22.ročník medzinárodného halového futbalového turnaja prípraviek U11 „ATTRACT KEROBAJ CUP 2020“. Okrem domácich výberov ObFZ Bratislava – mesto a ObFZ Bratislava – vidiek sa predstavia družobné výbery MFS Brno – mesto, OFS Brno – venkov a výber maďarskej župy Györ-Moson-Sopron, ktoré doplnia výbery Obl. FZ  Trnava, ObFZ Dunajská Streda a ObFZ Topolčany. Začiatok turnaja je o 9:00, finále turnaja je na programe o 15,00 hod. Vstup je voľný.

Trénersko – metodická komisia

Úsek vzdelávania trénerov:

Oznamuje trénerom, že TMK BFZ so súhlasom TÚ SFZ plánuje v roku 2020 organizovať praktické semináre trénerov pre kluby, ktoré o túto formu požiadajú. Ide o formu vzdelávania klubových trénerov na úrovni mládeže, kedy TMK BFZ zabezpečuje odborný lektorský zbor a kluby organizáciu semináraV prípade záujmu kontaktujte regionálneho koordinátora vzdelávania trénerov SFZ p. Kováča na tel. č.: 0902 937 031 alebo e-mail: .michal.kovac@futbalsfz.sk.

Oznamuje trénerom, že TÚ SFZ v spolupráci s TMK BFZ bude organizovať v Bratislave Školenie trénerov UEFA Grassroots C licencie (predbežný termín marec – jún 2020). Počet miest na školeniach je obmedzený na min. 16 a max. 24 osôb. Predbežné prihlášky posielajte na e-mail: michal.kovac@futbalsfz.sk. Prihlášky nájdete na stránke bfz.futbalnet.sk / Tréneri a mládež / Školenie trénerov BFZ.

TMK BFZ upozorňuje FK pôsobiace v regionálnych súťažiach BFZ na povinnosť predložiť prípadne zmeny hlavných trénerov. Zmenu je potrebné zaslať na e-mail adresu : tmkbfz@gmail.com do termínu :

  • Seniori (III. a IV. liga) – do 26.02.2020
  • Ostatné mládežnícke súťaže (starší a mladší dorast III. liga, starší a mladší žiaci II. liga) – do 10.03.2020

Predložený zoznam trénerov do regionálnych súťaží seniorov Tipos III. liga Bratislava na jesennú časť:

por. Klub Hlavný tréner Trénerská licencia
1 FK Lokomotíva Devínska Nová Ves Jozef Balog UEFA B
2 SFC Kalinkovo Atila Pinte UEFA PRO
3 FC Malacky Štefan Horný UEFA PRO
4 FC Rohožník Marián Tóth UEFA B
5 OFK Dunajská Lužná Karol Brezík UEFA PRO
6 ŠK Tomášov Pavol Jančovič UEFA A
7 TJ Rovinka Vladimír Beszédes UEFA A
8 MŠK Senec Jozef Majoroš UEFA PRO
9 FK Inter Bratislava Michal Pančík UEFA A
10 FK Rača Lukáš Luknár UEFA B
11 PŠC Pezinok Tomáš Kállay UEFA B
12 ŠK Bernolákovo Ján Cséfalvay UEFA B
13 MFK Rusovce Peter Čapla UEFA B
14 FK Slovan Ivanka pri Dunaji Dušan Barkol UEFA B
15 ŠK Báhoň Miroslav Karhan UEFA PRO
16 FK Slovan Most pri Bratislave Pavol Šiška UEFA B

Predložený zoznam trénerov do regionálnych súťaží seniorov IV. liga Bratislava na jesennú časť:

por. Klub Hlavný tréner  Trénerská licencia
1 CFK Pezinok-Cajla Juraj Mrva UEFA B
2 TJ Záhoran Kostolište Vladimir Kožuch UEFA B
3 SDM Domino Bratislava Eduard Pázmány UEFA B
4 ŠK Svätý Jur Štefan Maťaš UEFA A
5 TJ Veľké Leváre Tibor Horváth UEFA B
6 ŠK Vrakuňa Bratislava Viliam Opálek UEFA B
7 FKM Karlova Ves Bratislava Ľubomír Gálik UEFA PRO
8 TJ Záhoran Jakubov Jaroslav Ferenčák UEFA B
9 ŠK Závod Roman Babirát UEFA B
10 TJ Čunovo Dušan Vulin UEFA B
11 FK Karpaty Limbach Miroslav Chvíla UEFA A
12 Obecný športový klub Láb Igor Gábriš UEFA B
13 FK Lamač Bratislava Jozef Pšenek UEFA PRO
14 FK Vajnory Martin Rejžek UEFA B
15 OŠK Slovenský Grob Rastislav Kunst UEFA PRO

 Úsek mládeže:  

Plán akcií BFZ na 1.polrok 2020

Február:
01.02.2020 MHT–ATTRACT KEROBAJ CUP (Dom Športu) ObFZ BA Mesto U11, ObFZ BA Vidiek U11
01.02.2020 ZHL BFZ – hala SOŠ Na Pántoch (6.kolo) Kluby BFZ U13
02.02.2020 ZHL BFZ – hala Mlynská Dolina (6.kolo) Kluby BFZ U15
08.02.2020 ZHL BFZ – hala SOŠ Na Pántoch (7.kolo) Kluby BFZ U13
09.02.2020 ZHL BFZ – hala Mlynská Dolina (7.kolo) Kluby BFZ U15
22.02.2020 Finálová časť ZHL BFZ – Dom Športu Kluby BFZ U15, U13
Apríl:
15.04.2020 Triangel U13/U14 (Bratislava) – mimo FA BFZ U13, BFZ U14
22.04.2020 Turnaj 8 U12 (OblFZ BA Mesto + BA Vidiek) BFZ U12 + kluby U12
25-29.04.2020 Regionálny turnaj U14 (Senec) – s hráčmi FA BFZ U14
Máj:
08-10.05.2020 MT Belehrad U14 –  s hráčmi FA BFZ U14
Jún:
01-02.06.2020 Školský pohár SFZ U13 – Finále ZŠ/hráči U13
04-05.06.2020 McDonald´s Cup U10 – Finále ZŠ/ hráči U10
9-11.06.2020 MT V4 Krakow U14 – s hráčmi FA BFZ U14

SFZ v spolupráci s BFZ organizuje v jarnej časti sezóny 2019/2020 futbalový turnaj „GRASSROOTS CUP U13“ pre kluby mimo FA a ÚTM (II.liga + III.liga). Projekt prebieha na mini-ihriskách s umelou trávou, kde sa hrá systémom 4+1 v termíne od 1.4.2020 do 8.5.2020. V každom regióne prebehne základne kolo, následné celoslovenské finále sa odohrá 10.6.2020. Bližšie informácie ako hrací čas a vylosovanie turnaja, budú zverejnené po presnom počte nahlásených tímov.

V prípade záujmu o organizáciu turnaja (pre klub zabezpečené MTZ od SFZ) alebo účasť na turnaji sa môžete informovať na: eduard.vilcinsky@futbalsfz.sk.

ÚRADNÁ SPRÁVA Č.28 ZO DŇA 24.01.2020

Sekretariát

Sekretariát BFZ oznamuje zmeny štatutárnych zástupcov vo FK

ŠK Svätý Jur – Ľubomír Polakovič m: 0903 264 543 email: lpolakovic@chello.sk

FCL D.N.Ves – Peter Špacír m: 0905 321 204 email: peter.spaco@gmail.com

Športovo – technická komisia

Emailová adresa ŠTK BFZ na komunikáciu s klubmi:

email ŠTK: stk@futbalbfz.sk

Oznamuje:

ZT BFZ seniorov: Do skupiny “Petržalka” bolo doplnené mužstvo Lokomotíva D.N.Ves namiesto Tomášikova. Do semifinále postúpia víťazi skupín a najlepšie družstvo z druhého miesta. Propozície ZT seniorov a dorastu nájdete TU

Matrika

Znenie Registračného a prestupového poriadku SFZ /RaPP/, schválené VV SFZ dňa 18. júna 2019 nájdete na stránkach www.futbalsfz.sk/legislativa-predpisy-sfz-poriadky, bfz.futbalnet.sk a www.futbalbfz.sk /dokumenty/.

Zmeny a doplnenia Registračného a prestupového poriadku SFZ (schválené VV SFZ dňa 18. júna 2019):

Článok 19/2 – Registračné obdobia.Žiadosť o prestup amatéra sa podáva v registračných obdobiach a to:

a) od 26.06. do 15.07. kalendárneho roka (letné registračné obdobie bez obmedzenia),

b) od 01.07. do 30.09. kalendárneho roka (letné registračné obdobie s obmedzením),

c) od 01.07. do 30.09. kalendárneho roka (letné registračné obdobie zo zahraničia),

d) od 01.01. do 31.03. kalendárneho roka (zimné registračné obdobie s obmedzením),

e) od 01.01. do 31.03. kalendárneho roka (zimné registračné obdobie zo zahraničia).

Oznamujeme FK, že termín prestupu amatéra bez obmedzenia skončil dňom 15.7. 2019. Prestup amatéra s obmedzením je od 1.1.2020 do 31.3.2020.                         

Odstupné za prestup amatéra bez obmedzenia /čl. 37 RaPP/ sa stanovuje podľa stupňa súťaže, z ktorého hráč prestupuje a do ktorého hráč smeruje a podľa veku hráča, ktorý hráč dosiahne v súťažnom ročníku, počas ktorého prestupuje.

Odstupné za hráča podľa článku 37a až 37c sa uhrádza prostredníctvom mesačnej zbernej faktúry na účet SFZ – viď čl. 37/4. Kompletný návod na použitie nájdete aj na: www.futbalsfz.sk/issf-platobne-predpisy.

V  ISSF v elektronickej podateľni v zložke Registrácia hráča je doplnená Žiadosť o dočasnú registráciu hráča. Táto nová žiadosť bola zriadená za účelom vykonania  zmeny registrácie hráča podľa článku 15 ods. 6 RaPP, ktorá platí pre ročník 2019/2020. Žiadame klubových ISSF manažérov, aby využívali aj žiadosť o dočasnú registráciu hráča.

V ISSF je zavedená aj novinka elektronické registračné preukazy(ERP). ERP majú platnosť 2 roky.

Komisia mládeže

Zimná halová liga starších a mladších  žiakov BFZ „O Pohár BSK“. 

Vekové kategórie

starší žiaci: ročník 2005 a mladší,

mladší žiaci: ročník 2007 a mladší.

Miesto konania

Starší žiaci: športová hala Lekárskej fakulty Mlynská dolina Bratislava,

Mladší žiaci: telocvičňa SOS Na Pántoch 9 Bratislava-Rača.

Termíny stretnutí:

Starší žiaci /nedeľa/ – V.kolo 26.1.2020, VI. kolo 2.2.2020, VII. kolo 9.2.2020.

Mladší žiaci /sobota/ – V.kolo 25.1.2020, VI. kolo 1.2.2020, VII. kolo 8.2.2020.

Finálová časť ZHL BFZ je plánovaná dňa 22.2.2020 /sobota/ v Domu športu, Junácka 6, Bratislava.

Program 5. kola mladších žiakov – 25.1. 2020 /sobota/ telocvična SOŠ, Na Pántoch 9, Bratislava-Rača.

08,45 h Ivanka p./Dunaji „A“ NMŠK 1922 „B“
09,30 h FC Slovan Modra Iskra Petržalka „A“
10,15 h SCF Kalinkovo FK Rača
11,00 h FKP Dúbravka TJ Rovinka  „B“
11,45 h ŠKO Miloslavov FK Lamač BA
12,30 h CFK Pezinok-Cajla ŠK Žolík Malacky
13,15 h FA Lafranconi ŠK Vrakuňa „B“
14,00 h OFK Dun. Lužná Ivanka p./D. „B“
14,45 h MŠK Senec NMŠK 1922 „A“
15,30 h ŠK Šenkvice Iskra Petržalka „B“
16,15 h TJ Rovinka „A“ FK Vajnory
17,00 h ŠK Nová Dedinka ŠK Vrakuňa „A“

Program 5. kola starších žiakov – 26.1. 2020 /nedeľa/ hala Lekárskej fakulty, Mlynská dolina Bratislava.

09,00 h FKM Dev. N. Ves Ivanka p/Dunaji  
10,00 h MŠK Iskra Petržalka FK Rača „A“  
11,00 h ŠK Šenkvice MFK Záh. Bystrica „B“  
12,00 h FK Rača „B“ NMŠK 1922 „B“  
13,00 h MFK Záh.Bystrica „A“ FKP Dúbravka  
14,00 h ŠK Žolík Malacky FK Lamač  
15,00 h ŠK Vrakuňa FC Slovan Modra Priat.zápas

 KM BFZ žiada zúčastnené družstvá FK a ich vedúcich družstiev, aby nominácie hráčov na jednotlivé stretnutia ZHL BFZ nahrávali cez ISSF.

Komisia rozhodcov a delegátov

Oznamuje termíny zimných doškoľovacích seminárov: 16.2.2020 (Bratislava, hotel Nivy) seminár delegátov, 29.2.-1.3.2020 (Senec) seminár rozhodcov. Seminár rozhodcov plánuje začať s časovým posunom, aby bolo účastníkom umožnené zúčastniť sa na voľbách. Pozvánky a program oboch seminárov budú poslané v krátkom čase.

Upozorňuje rozhodcov a delegátov na nutnosť uzavrieť s BFZ a SFZ dohody o pracovnej činnosti, resp. rámcové dohody podľa pokynov, ktoré dostali mailmi. Dohody s BFZ stačí prísť podpísať, ale je nutné dodržať termíny, ktoré boli ponúknuté sekretariátom BFZ.

Ospravedlnenia: Kakaščik 23.1.-4.2.; Martinkovič 15.-23.2.; Farkaš M. 6.-10.2.; Bláha od 23.1.; Čižmár 13.-23.2.; Banič 26.1.-13.3.

Trénersko – metodická komisia

Úsek vzdelávania trénerov:

Oznamuje trénerom, že TMK BFZ so súhlasom TÚ SFZ plánuje v roku 2020 organizovať praktické semináre trénerov pre kluby, ktoré o túto formu požiadajú. Ide o formu vzdelávania klubových trénerov na úrovni mládeže, kedy TMK BFZ zabezpečuje odborný lektorský zbor a kluby organizáciu seminára. V prípade záujmu kontaktujte regionálneho koordinátora vzdelávania trénerov SFZ p. Kováča na tel. č.: 0902 937 031 alebo e-mail: .michal.kovac@futbalsfz.sk.

Oznamuje trénerom, že TÚ SFZ v spolupráci s TMK BFZ bude organizovať v Bratislave Školenie trénerov UEFA Grassroots C licencie (predbežný termín marec – jún 2020). Počet miest na školeniach je obmedzený na min. 16 a max. 24 osôb. Predbežné prihlášky posielajte na e-mail: michal.kovac@futbalsfz.sk. Prihlášky nájdete na stránke bfz.futbalnet.sk / Tréneri a mládež / Školenie trénerov BFZ.

TMK BFZ upozorňuje FK pôsobiace v regionálnych súťažiach BFZ na povinnosť predložiť prípadne zmeny hlavných trénerov. Zmenu je potrebné zaslať na e-mail adresu : tmkbfz@gmail.com do termínu :

  • Seniori (III. a IV. liga) – do 26.02.2020
  • Ostatné mládežnícke súťaže (starší a mladší dorast III. liga, starší a mladší žiaci II. liga) – do 10.03.2020

Predložený zoznam trénerov do regionálnych súťaží seniorov Tipos III. liga Bratislava na jesennú časť:

por. Klub Hlavný tréner Trénerská licencia
1 FK Lokomotíva Devínska Nová Ves Jozef Balog UEFA B
2 SFC Kalinkovo Atila Pinte UEFA PRO
3 FC Malacky Štefan Horný UEFA PRO
4 FC Rohožník Marián Tóth UEFA B
5 OFK Dunajská Lužná Karol Brezík UEFA PRO
6 ŠK Tomášov Pavol Jančovič UEFA A
7 TJ Rovinka Vladimír Beszédes UEFA A
8 MŠK Senec Jozef Majoroš UEFA PRO
9 FK Inter Bratislava Michal Pančík UEFA A
10 FK Rača Lukáš Luknár UEFA B
11 PŠC Pezinok Tomáš Kállay UEFA B
12 ŠK Bernolákovo Ján Cséfalvay UEFA B
13 MFK Rusovce Peter Čapla UEFA B
14 FK Slovan Ivanka pri Dunaji Dušan Barkol UEFA B
15 ŠK Báhoň Miroslav Karhan UEFA PRO
16 FK Slovan Most pri Bratislave Pavol Šiška UEFA B

Predložený zoznam trénerov do regionálnych súťaží seniorov IV. liga Bratislava na jesennú časť:

por. Klub Hlavný tréner  Trénerská licencia
1 CFK Pezinok-Cajla Juraj Mrva UEFA B
2 TJ Záhoran Kostolište Vladimir Kožuch UEFA B
3 SDM Domino Bratislava Eduard Pázmány UEFA B
4 ŠK Svätý Jur Štefan Maťaš UEFA A
5 TJ Veľké Leváre Tibor Horváth UEFA B
6 ŠK Vrakuňa Bratislava Viliam Opálek UEFA B
7 FKM Karlova Ves Bratislava Ľubomír Gálik UEFA PRO
8 TJ Záhoran Jakubov Jaroslav Ferenčák UEFA B
9 ŠK Závod Roman Babirát UEFA B
10 TJ Čunovo Dušan Vulin UEFA B
11 FK Karpaty Limbach Miroslav Chvíla UEFA A
12 Obecný športový klub Láb Igor Gábriš UEFA B
13 FK Lamač Bratislava Jozef Pšenek UEFA PRO
14 FK Vajnory Martin Rejžek UEFA B
15 OŠK Slovenský Grob Rastislav Kunst UEFA PRO

 Úsek mládeže:  

Plán akcií BFZ na 1.polrok 2020

Dátum Akcia Kategória
Január:
25.01.2020 ZHL BFZ – hala SOŠ Na Pántoch (5.kolo) Kluby BFZ U13
26.01.2020 ZHL BFZ – hala Mlynská Dolina (5.kolo) Kluby BFZ U15
Február:
01.02.2020 MHT–ATTRACT KEROBAJ CUP (Dom Športu) ObFZ BA Mesto U11, ObFZ BA Vidiek U11
01.02.2020 ZHL BFZ – hala SOŠ Na Pántoch (6.kolo) Kluby BFZ U13
02.02.2020 ZHL BFZ – hala Mlynská Dolina (6.kolo) Kluby BFZ U15
08.02.2020 ZHL BFZ – hala SOŠ Na Pántoch (7.kolo) Kluby BFZ U13
09.02.2020 ZHL BFZ – hala Mlynská Dolina (7.kolo) Kluby BFZ U15
22.02.2020 Finálová časť ZHL BFZ – Dom Športu Kluby BFZ U15, U13
Apríl:
15.04.2020 Triangel U13/U14 (Bratislava) – mimo FA BFZ U13, BFZ U14
22.04.2020 Turnaj 8 U12 (OblFZ BA Mesto + BA Vidiek) BFZ U12 + kluby U12
25-29.04.2020 Regionálny turnaj U14 (Senec) – s hráčmi FA BFZ U14
Máj:
08-10.05.2020 MT Belehrad U14 –  s hráčmi FA BFZ U14
Jún:
01-02.06.2020 Školský pohár SFZ U13 – Finále ZŠ/hráči U13
04-05.06.2020 McDonald´s Cup U10 – Finále ZŠ/ hráči U10
9-11.06.2020 MT V4 Krakow U14 – s hráčmi FA BFZ U14

SFZ v spolupráci s BFZ organizuje v jarnej časti sezóny 2019/2020 futbalový turnaj „GRASSROOTS CUP U13“ pre kluby mimo FA a ÚTM (II.liga + III.liga). Projekt prebieha na mini-ihriskách s umelou trávou, kde sa hrá systémom 4+1 v termíne od 1.4.2020 do 8.5.2020. V každom regióne prebehne základne kolo, následné celoslovenské finále sa odohrá 10.6.2020. Bližšie informácie ako hrací čas a vylosovanie turnaja, budú zverejnené po presnom počte nahlásených tímov.

V prípade záujmu o organizáciu turnaja (pre klub zabezpečené MTZ od SFZ) alebo účasť na turnaji sa môžete informovať na: eduard.vilcinsky@futbalsfz.sk.

ÚRADNÁ SPRÁVA Č.27 ZO DŇA 17.01.2020

Sekretariát

Sekretariát BFZ oznamuje zmeny štatutárnych zástupcov vo FK

ŠK Svätý Jur – Ľubomír Polakovič m: 0903 264 543 email: lpolakovic@chello.sk

FCL D.N.Ves – Peter Špacír m: 0905 321 204 email: peter.spaco@gmail.com

Športovo – technická komisia

Emailová adresa ŠTK BFZ na komunikáciu s klubmi:

email ŠTK: stk@futbalbfz.sk

Oznamuje:

ZT BFZ seniorov: Do skupiny “Petržalka” bolo doplnené mužstvo Lokomotíva D.N.Ves namiesto Tomášikova. Do semifinále postúpia víťazi skupín a najlepšie družstvo z druhého miesta. Propozície ZT seniorov a dorastu nájdete TU

Matrika

Znenie Registračného a prestupového poriadku SFZ /RaPP/, schválené VV SFZ dňa 18. júna 2019 nájdete na stránkach www.futbalsfz.sk/legislativa-predpisy-sfz-poriadky, bfz.futbalnet.sk a www.futbalbfz.sk /dokumenty/.

Zmeny a doplnenia Registračného a prestupového poriadku SFZ (schválené VV SFZ dňa 18. júna 2019):

Článok 19/2 – Registračné obdobia.Žiadosť o prestup amatéra sa podáva v registračných obdobiach a to:

a) od 26.06. do 15.07. kalendárneho roka (letné registračné obdobie bez obmedzenia),

b) od 01.07. do 30.09. kalendárneho roka (letné registračné obdobie s obmedzením),

c) od 01.07. do 30.09. kalendárneho roka (letné registračné obdobie zo zahraničia),

d) od 01.01. do 31.03. kalendárneho roka (zimné registračné obdobie s obmedzením),

e) od 01.01. do 31.03. kalendárneho roka (zimné registračné obdobie zo zahraničia).

Oznamujeme FK, že termín prestupu amatéra bez obmedzenia skončil dňom 15.7. 2019. Prestup amatéra s obmedzením je od 1.1.2020 do 31.3.2020.                         

Odstupné za prestup amatéra bez obmedzenia /čl. 37 RaPP/ sa stanovuje podľa stupňa súťaže, z ktorého hráč prestupuje a do ktorého hráč smeruje a podľa veku hráča, ktorý hráč dosiahne v súťažnom ročníku, počas ktorého prestupuje.

Odstupné za hráča podľa článku 37a až 37c sa uhrádza prostredníctvom mesačnej zbernej faktúry na účet SFZ – viď čl. 37/4. Kompletný návod na použitie nájdete aj na: www.futbalsfz.sk/issf-platobne-predpisy.

V  ISSF v elektronickej podateľni v zložke Registrácia hráča je doplnená Žiadosť o dočasnú registráciu hráča. Táto nová žiadosť bola zriadená za účelom vykonania  zmeny registrácie hráča podľa článku 15 ods. 6 RaPP, ktorá platí pre ročník 2019/2020. Žiadame klubových ISSF manažérov, aby využívali aj žiadosť o dočasnú registráciu hráča.

V ISSF je zavedená aj novinka elektronické registračné preukazy(ERP). ERP majú platnosť 2 roky.

Komisia mládeže

Zimná halová liga starších a mladších  žiakov BFZ „O Pohár BSK“. 

Vekové kategórie

starší žiaci: ročník 2005 a mladší,

mladší žiaci: ročník 2007 a mladší.

Miesto konania

Starší žiaci: športová hala Lekárskej fakulty Mlynská dolina Bratislava,

Mladší žiaci: telocvičňa SOS Na Pántoch 9 Bratislava-Rača.

Termíny stretnutí:

Starší žiaci /nedeľa/ – IV. kolo 19.1.2020, V.kolo 26.1.2020, VI. kolo 2.2.2020, VII. kolo 9.2.2020.

Mladší žiaci /sobota/ – IV. kolo 18.1.2020, V.kolo 25.1.2020, VI. kolo 1.2.2020, VII. kolo 8.2.2020.

Finálová časť ZHL BFZ je plánovaná dňa 22.2.2020 /sobota/ v Domu športu, Junácka 6, Bratislava.

Program 4. kola mladších žiakov – 18.1. 2020 /sobota/ telocvična SOŠ, Na Pántoch 9, Bratislava-Rača.

08,45 h ŠK Vrakuňa „A“ TJ Rovinka „A“
09,30 h Iskra Petržalka „B“ ŠK Nová Dedinka
10,15 h FK Vajnory ŠK Šenkvice
11,00 h NMŠK 1922 „B“ SCF Kalinkovo
11,45 h FK Rača