Výber BFZ víťazom Wallking Footbal v Prahe

To ,že futbal je fenomén na celom svete je všeobecne známe a hrajú ho všetky generácie. Projektová managerka FAČR Michaela Veselá pripravila projekt Wallking Football – futbal v chôdi, čo v praxi znamená že pri tejto hre je vyslovene zakázané behaťa je určená pre kategóriu skôr narodených a to 60+ rokov. Daľšími zaujímavosťami boli zákazy v bránkovom území, kde mohol byť iba brankár, hráči nemohli vbehnúť do bránkového územia a na druhej strane ho brankér nemohol opustiť. Patrónom tohto projektu sa stal bývalý reprezentačný kapitán Československej reprezentácie Jan Fiala. A tak sa  v piatok 22.9.2017  na Pražskom Strahove uskutočnilo prvé oficiálne stretnutie Wallkin footbal výberov Čiech a Slovenska. Stretnutia sa hrali 2x 10 minút s 5 minútovou prestávkou.Slovensko zastupoval výber BFZ, ktorý viedol ako kapitán bývalý ligový hráč Lokomotívy Košice či SK Slávie Praha Ján Luža. Okrem neho to boli bývalí rozhodcovia BFZ Pavel Príkopa, Miroslav Bóc, Jozef Slezák a daľší. Zo známych mien vo výbere Čiech nemožno zabudnúť okrem Jana Fialu aj bývalého Československého hokejistu Milana Nového a daľších pánov v rokoch. Už pri ceste do Prahy mali mnohí obavy po oboznámení sa s pravidlami, aké to bude hrať futbal bez behu.

IMG_20170922_115333

V samotnom stretnutí sa s pravidlami lepšie vysporiadal náš výber, ktorý za porušenie pravidiel kopal až 3 pokutové kopy už v 1.polčase. 2 z nich premenil Miroslav Kucharič, tretí brankár Čiech chytil kapitánovi mužstva Jánovi Lužovi. V druhom polčase súper znížil na 1:2 a kedže už daľšie góly nepadli, tak sa zrodilo historicky prvé víťazstvo medzi výbermi Čiech a Slovenska. Video zo stretnutia si môžete pozrieť kliknutím na link nižšie.