ÚRADNÁ SPRÁVA Č.4 ZO DŇA 26.07.2019

Logo US

Sekretariát

Sekretariát BFZ oznamuje, že ponúka na predaj pamätnicu BFZ . Cena jedného výtlačku je 25€. Bližšie informácie k predaju Vám podá vedúci sekretár BFZ p. Ján Farbula ( 0903/ 718 450).

Sekretariát BFZ oznamuje, že na zasadnutí VV SFZ dňa 18.6.2019 v Košiciach boli schválené novelizácie registračného a prestupového poriadku a tiež súťažného poriadku, účinné dňom schválenia t.j. 18.6.2019. Znenie novelizovaných spomínaných poriadkov nájdete v odkazoch  nižšie.

RaPP SFZ

https://mediamanager.sportnet.online/media/csm/f/futbalsfz.sk/2019/06/55604950-0513-4238-8e0c-3129ed1b9338.pdf

Súťažný poriadok SFZ

https://mediamanager.sportnet.online/media/csm/f/futbalsfz.sk/2018/06/1e791a05-23d8-4930-8abe-fb864d08b81b.pdf

Športovo – technická  komisia

Emailová adresa ŠTK BFZ na komunikáciu s klubmi:

email ŠTK: stk@futbalbfz.sk

  • Oznamy

Vyžrebovanie súťaží BFZ nájdete na webových stránkach BFZ

TIPOS III.liga BFZ: https://bfz.futbalnet.sk/sutaz/2681/

IV.liga BFZ: https://bfz.futbalnet.sk/sutaz/2682/

SD3R: https://bfz.futbalnet.sk/sutaz/2684/

MD3R sk. A https://bfz.futbalnet.sk/sutaz/2685/

MD3R Sk.B https://bfz.futbalnet.sk/sutaz/2685/?part=5128&round=90784

SZRL: https://bfz.futbalnet.sk/sutaz/2686/

MZRL: https://bfz.futbalnet.sk/sutaz/2687/

Disciplinárna  komisia

U.č.  5: Tomáš Mifkovič 1325562 (TJ Jarovce, MD3R). Berie na vedomie žiadosť hráča o zmenu DS uloženej U.č.367 a podľa čl. 41/1, 2 DP podmienečne upúšťa od výkonu jej zvyšku (1 stretnutie) a určuje skúšobnú dobu do 31.12.2019. Poplatok za prerokovanie 5.-€.

Odvolanie proti rozhodnutiu Disciplinárnej komisie BFZ (okrem rozhodnutí podľa čl. 37/3, čl. 5 alebo čl. 8 DP) sa podáva na Disciplinárnu komisiu BFZ, v lehote do siedmich dní odo dňa oznámenia rozhodnutia Disciplinárnej komisie BFZ (čl. 84 ods. 1 DP).

Matrika

Znenie Registračného a prestupového poriadku SFZ /RaPP/, schválené VV SFZ dňa 18. júna 2019 nájdete na stránkach www.futbalsfz.sk/legislativa-predpisy-sfz-poriadky, bfz.futbalnet.sk a www.futbalbfz.sk /dokumenty/.

Zmeny a doplnenia Registračného a prestupového poriadku SFZ (schválené VV SFZ dňa 18. júna 2019)

Článok 19/2 – Registračné obdobia.

Žiadosť o prestup amatéra sa podáva v registračných obdobiach a to:

a) od 26.06. do 15.07. kalendárneho roka (letné registračné obdobie bez obmedzenia)

b) od 01.07. do 30.09. kalendárneho roka (letné registračné obdobie s obmedzením)

c) od 01.07. do 30.09. kalendárneho roka (letné registračné obdobie zo zahraničia)

d) od 01.01. do 31.03. kalendárneho roka (zimné registračné obdobie s obmedzením)

e) od 01.01. do 31.03. kalendárneho roka (zimné registračné obdobie zo zahraničia)

Oznamujeme FK, že termín prestupu amatéra bez obmedzenia skončil dňom 15.7. 2019. Prestup amatéra s obmedzením začal dňom 1.7. 2019 a končí 30.9.2019.

Odstupné za prestup amatéra bez obmedzenia /čl. 37 RaPP/ sa stanovuje podľa stupňa súťaže, z ktorého hráč prestupuje a do ktorého hráč smeruje a podľa veku hráča, ktorý hráč dosiahne v súťažnom ročníku, počas ktorého prestupuje.

Odstupné za hráča podľa článku 37a až 37c sa uhrádza prostredníctvom mesačnej zbernej faktúry na účet SFZ – viď čl. 37/4. Kompletný návod na použitie nájdete aj na: www.futbalsfz.sk/issf-platobne-predpisy.

Komisia mládeže

a/ vyžrebovanie súťaží – súťažný ročník 2019/2020

KM oznamuje FK, že na stránke futbalnet.sk je zverejnené vyžrebovanie jednotlivých súťaží prípraviek BFZ. Žiadame FK, aby si skontrolovali svoje domáce stretnutia a prípadné nezrovnalosti nahlásili na mail: pavel.prikopa@futbalsfz.sk , konecny58@centrum.sk

b/ súťaž PMD U8 – organizácia turnajov

Celkove sa prihlásilo 41 družstiev, ktoré sa rozdelilo do 10 skupín a to: 9 štvorčlenných skupín sk.A – I a jedna päťčlenná sk. J. Zverejnené sú na stránke futbalnet.sk a futbalbfz.sk.

Termíny organizácie turnajov počas jesennej časti:

T1: 14. – 15.9.

T2: 28. – 29.9.

T3: 12. – 13.10.

T4: 26. – 27.10.

T5: 21. – 22.9. ( len skupina J )

Žiadame FK, aby do termínu 23.8. nahlásili na mail: pavel.prikopa@futbalsfz.skkonecny58@centrum.sk termín organizácie turnaja ( dátum, začiatok turnaja, počet ihrísk, zodpovedná osoba za organizáciu turnaja

c/ súťaž PMD U8 – nahlasené termíny turnajov

sk.D – T2: FC Rohožník, SO 28.9. od 10.00 hod. ( 2 ihriská )

T6: FC Rohožník, SO 2.5.2020 od 10.00 hod. ( 2 ihriská )

sk.E – T3: ŠK Závod, SO 12.10. od 10.00 hod. ( 2 ihriská )

sk.G – T2: ŠK Atletiko Zálesie, SO 28.9. od 13.30 hod. ( 2 ihriská )

d/ hracie plochy – zmena

PMA1, PMB1, PMC1: FK Rača – UT Mladá Garda, streda od 17.00 hod.

PMA2, PMB2, PMC2: FKM D.N.Ves – HP ZŠ P.Horova ( v prípade kolízii, resp. nepriaznivého počasia )

Komisia rozhodcov a delegátov

Potvrdzuje termín a miesto konania letného predsezónneho seminára rozhodcov a delegátov BFZ, ktorí budú zaradení na nominačnú listinu v nasledujúcom súťažnom ročníku: 5.8.2019, hotel Nivy v Bratislave. Pozvánky a program boli pozvaným účastníkom poslané mailom.

Upozorňuje rozhodcov a delegátov zväzu, aby si, ak tak ešte neurobili, vygenerovali v ISSF faktúru na zaplatenie členského na súťažný ročník 2019/2020. Po prihlásení do ISSF stačí kliknúť na odkaz „Moje členské poplatky“ na hornej lište a nasledujúci postup je intuitívny. Faktúru je potrebné uhradiť najneskôr do 26.7.2019.

Upozorňuje rozhodcov a delegátov zväzu na počet povolených striedaní v stretnutiach Slovnaft Cup – 3 striedania a v stretnutiach Prezidentského pohára – 5 striedaní. V súťaži Slovnaft Cup sú videozáznamy povinné až od 4. kola.

Ospravedlnenia: Henček 31.7.-2.8., 3.8. predpoludním (oprava); Farkaš M. 3.8.-1.9.; Sabela 11.8. a 1.9., inak k dispozícii iba počas nedelí; Volek 6.-27.8. k dispozícii iba počas víkendov. Lazar 7.8.-20.8.Pavlik R.10-16.8. Kroneraff 9.8.-11.8.,30.8.-7.9.,4-5.10., 6.10 do 14.00 hod.

Trénersko – metodická komisia

Úsek vzdelávania trénerov:

Oznamuje trénerom, že TÚ SFZ v spolupráci s TMK BFZ bude organizovať v Bratislave Školenie trénerov UEFA Grassroots C licencie (predbežný termín september – december 2019) a školenie trénerov UEFA B icencie (termín august 2019 – február 2020). Počet miest na školeniach je obmedzený na min. 16 a max. 24 osôb.

Termín školenia UEFA B licencie : 24.08.2019 – 14.12.2019

Organizácia školenia: 12 výukových blokov + práca v mikroskupinách a záverečné skúšky.

Blok termín deň čas Miesto
B1 24.08.2019 sobota 08:30 – 17:30 Bratislava
B2 29.08.2019 štvrtok 09:00 – 15:00 Bratislava
B3 10.09.2019 utorok 15:00 – 20:30 Bratislava
B4 20.09.2019 piatok 15:00 – 20:30 Bratislava
B5 28.09.2019 sobota 08:30 – 14:30 Bratislava
B6 08.10.2019 utorok 15:00 – 20:30 Bratislava
B7 17.10.2019 streda 15:00 – 20:30 Bratislava
B8 27.10.2019 nedeľa 08:30 – 14:00 Bratislava
B9 11.11.2019 pondelok 15:00 – 20:30 Bratislava
B10 17.11.2019 nedeľa 08:30 – 17:00 Bratislava
B11 08.12.2019 nedeľa 08:30 – 16:30 Bratislava
B12 14.12.2019 sobota 09:00 – 18:00 Bratislava
Mikroskupiny 10.09. – 17.11.2019
Záverečné skúšky 18.01 – 01.02.2020

Pozn.: Mikroskupinu tvoria 4 študenti, z ktorých každý sa musí zúčastniť 4 tréningov, pričom 1 tréningovú jednotku zorganizuje vo vlastnom klube pod dohľadom mentora a na ďalších 3 sa zúčastní ako pozorovateľ (1x organizácia + 3x účasť).


Poplatok za školenie: Predpokladané náklady 300,- EUR
(poplatok zahŕňa: prenájom učební na teoretickú časť, prenájom šport. areálu, odmeny lektorom).

1.Splátka 250,- EUR (uhrádza pri podaní prihlášky výhradne formou „online platba kartou“).

2.Splátka sa vypočíta na základe reálnych nákladov za školenie (poplatok sa vracia len v prípade nedostatočného počtu prihlásených).

Prihlášky: len elektronickou formou do 16.08.2019,

– online prihlášku nájdete na stránke: https://ticketing.futbalsfz.sk

– na prihlásenie sa musíte byť registrovaný v https://my.sportnet.online/

TMK BFZ upozorňuje FK prihlásené do regionálnych súťaží na povinnosť predložiť mená trénerov s platnou trénerskou licenciou zaevidovaných v ISSF systéme nasledovne :

  • Seniori (III. a IV. liga) – minimálne UEFA B licenia
  • Dorast (III. liga starší a mladší) – minimálne UEFA B licencia
  • Starší žiaci (II. liga) – minimálne UEFA B licencia
  • Mladší žiaci (II. liga) – minimálne UEFA Grassroots C licencia.

Predloženie zoznamu trénerov (netreba zasielať licenciu) je potrebné zaslať na e-mail adresu : tmkbfz@gmail.com do termínu :

  • Ostatné mládežnícke súťaže (starší a mladší dorast III. liga, starší a mladší žiaci II. liga) – do 01.08.2019

Predložený zoznam trénerov do regionálnych súťaží seniorov Tipos III. liga Bratislava:

por. Klub Hlavný tréner Trénerská licencia
1 FK Lokomotíva Devínska Nová Ves Jozef Balog UEFA B
2 SFC Kalinkovo Atila Pinte UEFA PRO
3 FC Malacky Štefan Horný UEFA PRO
4 FC Rohožník Marian Tóth UEFA B
5 OFK Dunajská Lužná Karol Brezík UEFA PRO
6 ŠK Tomášov Pavol Jančovič UEFA A
7 TJ Rovinka Vladimír Beszédes UEFA A
8 MŠK Senec Jozef Majoroš UEFA PRO
9 FK Inter Bratislava Michal Pančík UEFA A
10 FK Rača Lukáš Luknár UEFA B
11 PŠC Pezinok Tomáš Kállay UEFA B

Predložený zoznam trénerov do regionálnych súťaží seniorov IV. liga Bratislava:

por. Klub Hlavný tréner  Trénerská licencia
1 CFK Pezinok-Cajla Juraj Mrva UEFA B
2 TJ Záhoran Kostolište Vladimir Kožuch UEFA B
3 SDM Domino Bratislava Eduard Pázmány UEFA B
4 ŠK Svätý Jur Štefan Maťaš UEFA A
5 TJ Veľké Leváre Horváth Tibor UEFA B
6 FK Dúbravka Peter Gaži UEFA B
7 ŠK Vrakuňa Bratislava Viliam Opálek UEFA B
8 FKM Karlova Ves Bratislava Ľubomír Gálik UEFA PRO
9 TJ Záhoran Jakubov Ferenčák Jaroslav UEFA B
10 ŠK Závod Roman Babirát UEFA B
11 TJ Čunovo Dušan Vulin UEFA B
12 FK Karpaty Limbach Miroslav Chvíla UEFA A
13 Obecný športový klub Láb Igor Gábriš UEFA B

TMK BFZ vyzýva FK, ktoré nepredložili mená trénerov s požadovanou trénerskou licenciou v súťažiach TIPOS III.liga BFZ a IV.liga BFZ na povinnosť zaslať ich na emailovú adresu (netreba zasielať licenciu) : tmkbfz@gmail.com do termínu 31.07.2019.

TMK BFZ na základe nerešpektovania výzvy zverejnenej v ÚS o nahlásení trénerov  Tipos III. liga BFZ a IV. Liga BFZ  odstupuje uvedené kluby na disciplinárne konanie :

TIPOS III. liga BFZ

MFK Rusovce

ŠK Báhoň

ŠK Bernolákovo

TJ Most pri Bratislave

FK Ivanka pri Dunaji

IV.Liga BFZ

OŠK Slovenský Grob

FK Lamač

FK Vajnory

Úsek mládeže:

Plán akcií BFZ na 2.polrok 2019

Dátum Akcia Kategória
Júl:
18.07.2019 KZ – BFZ U17 – 2003 (Rapid) BFZ U17
23.07.2019 KZ – BFZ U15 – 2005 BFZ U15 – mimo FA
23 – 25.07.2019 TU – Memoriál Františka Harašty (ČR) BFZ U17
August:
06.08.2019 KZ – celodenný zraz BFZ U15 – 2005 (TJ+PZ) BFZ U15
10 – 14.08.2019 RT U15 – 2005 – Memoriál Gejzu Princa (KE) BFZ U15
20.08.2019 KZ – celodenný zraz BFZ U14 – 2006 (TJ+PZ) BFZ U14
September:
05.09.2019 KZ – celodenný zraz U17 (TJ+PZ) BFZ U17 – mimo FA
10.09.2019 KZ – celodenný zraz U14 (TJ+PZ) BFZ U14
10 – 11.09.2019 RT PPT BFZ U13, U14 (Poprad) BFZ U13, U14 – mimo FA, ÚTM
14 – 18.09.2019 RT U14 – (Senec) BFZ U14
16 – 18.09.2019 TU – Moravia Danubia Cup U17 (ČR) BFZ U17 – mimo FA
24.09.2019 KZ – celodenný zraz U13 (TJ+PZ) BFZ U13
30.09 – 2.10.2019 TU – MT BFZ U13 Ľubľana (SLO) BFZ U13
Október:
22-23.10.2019 MiniChampions Liga – finále Nemšová Chlapci U12, dievčatá U14
November:
24.11.2019 HSM SFZ – TU základné kolo U13 Kluby BFZ U13
29.11.2019 KZ – BFZ U13 (TJ) BFZ U13
30.11.2019 TU – MT BFZ U13 Bratislava Cup BFZ U13
01.12.2019 HSM SFZ – TU základné kolo U15 Kluby BFZ U15


PARTNERI
  • BSK
    ZSE
    TIPOS
  • JAKO
    VINO LEVICE
    DEMISPORT
    TOP 4
    FUTBAL SERVIS
    SLOVNAFT
    ROYAL BUS TRAVEL
    MATEP
    EAV
    QI gold